Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Hello!

Εγώ γύρισα από το γιατρό με διάθεση χάλια.. δε μου είπε τίποτα δηλαδή ο άνθρωπος αλλά.. κάπως έπεσα.. τέσπα.. μου είπε να κάνει ο σύζυγος εξέταση κατάτμησης σπέρματος, ένα που μου άγχωσε γιατί έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμία οπότε δεν αναμένω και πολύ καλά αποτελέσματα.. για να μην πω περιμένω το χειρότερο... αφού δεν "κολλάνε" λέει αυτά τα τέλεια έμβρυα όσον αφορά το χρόνο διαίρεσης κλπ κλπ να δούμε τι φταίει.. του είπα μήπως να βλέπαμε και μένα γιατί μετά την τελευταία ζόρικη απόξεση μήπως έχει μείνει κάτι, μου είπε να κάνουμε ίσως μια υστεροσκόπηση (αφού ξαναελέγξω ορμονολογικές και καμπύλη ζαχάρου) Κάναμε και υπέρηχο και είπε πως είναι πρησμένες ακόμα οι ωοθήκες και μπορεί να θέλουν κάνα 2 μήνες να συνέλθουν (μ'εριξε και αυτό.. μπορεί να μην έχουμε πολλές πιθανότητες για φυσιολογική σύληψη, αλλά επειδή είχα μία πριν 2 χρόνια, η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία...)

Αυτά τα νέα μου... πτώση σήμερα αλλά από αύριο η ζωή συνεχίζεται.. είπα στο σύζυγο να κάνει την εξέταση σε κάνα μήνα γιατί δεν έχω όρεξη να μου χαλάσει η διάθεση στις διακοπές ;)

rose25 χαίρομαι που όλα πάνε καλά! μπράβο κοπέλα μου!

jannolino έφτασες 6 μήνων! πότε περιμένετε το μπεμπέ??

koritsaki mou πότε λέτε να πάνε για εξωσωματική? (πού θα την κάνετε?)

fifoulina αν δεν έπαιρνες οιστρογόνα στην εξωσωματική και έκανες σε φυσικό κύκλο μήπως θα ήταν καλύτερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια μου καλημερα!

daphne μου αυτην την εξεταση την εκανε και ο αντρας μιας φιλησ μου που εχει κανει δυο εξωσωματικες και τιποτα.οπως λες σημερα ειναι μια αλλη μερα και προσπαθησε να χαλαρωσεις και να δεις τα πραγματα πιο αισιοδοξα.

εγω εχω ραντεβου αυριο με τον εξωσωματικο και θα δουμε αν προλαβω την περιοδο του αυγουστου και να ξεκινησω απο σεπτεμβριο.εγω μενω ηρακλειο και θα παω σε δημοσιο νοσοκομειο,εκει που ειχα μεινει εγγυος και την προηγουμενη φορα.θα σας ενημερωσω αυριο!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα κοριτσια!!τι εγινε χθες?δεν μπηκε καμια να μας πει τα νεα της?

εγω σημερα το μεσημερι μολις σχολασω θα παω στη διαιτολογο και μετα στο καπακι στο γιατρο!αν μπορεσω θα σας ενημερωσω το απογευμα,αλλιως το βραδυ που θα παω σπιτι!

φιλακια πολλα!περιμενω τα νεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!πολυ ησυχια βλεπω εδω μεσα που ειστε ολες?

Δαφνη μου ισως θελει ο οργανισμος σου να ηρεμησει λιγακι...εκμεταλευσου το αυτο και καντε οτι εξετασεις χρειαζεται για να ειστε ετοιμη μετα!μακαρι να σας πανε ολα καλα!!!

ας φυσηξω να ανεβει η ομαδα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου πηγα στο γιατρο και μου κανονισε υστεροσκοπηση στις 10/8 σαββατο την τελευταια μερα πριν κλεισουν για διακοπες.θα δουμε τι θα δειξει και μετα αν ολα πανε καλα θα ξεκινησω τα φαρμακα το σεπτεμβριο.πηγα και στη διαιτολογο και μου εδωσε μια διατροφη να χανω περιπου 1 κιλο τη βδομαδα.επισης πηρα τα αποτελεσματα για τη θρομβοφιλια και 3 δεικτες ειναι ανεβασμενοι.η γιατρος ζητησε να την ξανακανω τον αλλο μηνα 3-5η μερα της περιοδου. αν ειναι παλι ανεβασμενοι πολυ φοβαμαι οτι εχω θρομβοφιλια.πολλα τα νεα μου δεν μπορειτε να πειτε!!

rosaki μου φυσα γιατι χανομαστε!!!!!!!

τα αλλα κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!! Τι κανετε πως ειστε;; Εγω εκανα pregnyl πριν λιγο και δευτερα πρωι πρωι εχω ωοληψια..:-ss:-ss

τρεμω απο το φοβο μου ..Παρασκευη η Σαββατο εμβρυομεταφορα αν ολα πανε καλα.. Μακαρι Παναγιτσα μου!!

Κοριτσακι ευχομαι ολα να δειξουν καλα στην υστεροσκοπηση!! Εξετετασεις για θρομβοφιλια εχω κανει κ εγω κ με εχουν δειξει υποπτη στο μελλον για θρομβοφιλια.. ισως λεει ο γιατρος χρειαστει να κανω καποια αγωγη αργοτερα ειπε μετα την εμβρυομεταφορα..

Φυσα μας rose το χρειαζομαστε πολυ πολυ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, πρώτα από όλα θα ήθελα να ευχηθώ καλή τύχη σε όλες σας.

Λέγομαι Ευδοξία και πήρα το θάρρος να σας στείλω αυτό το μήνυμα γιατί χρειάζομαι τη βοήθειά σας για την πτυχιακή μου εργασία αφού όταν την τελειώσω μπορώ να πάρω το πτυχίο μου. Το θέμα που επέλεξα αφορά την υπογονιμότητα και το ζευγάρι και η έρευνα γίνεται μέσω ανώνυμων ερωτηματολογίων. Η βοήθειά σας είναι πολύτιμη καθώς μόνο από εσάς μπορώ να πάρω τις πληροφορίες που χρειάζομαι για να την ολοκληρώσω. Παρακαλώ όσες από εσάς θέλετε να με βοηθήσετε. Μπορώ να σας στείλω το ερωτηματολόγιο μέσω email ή με οποιοδήποτε άλλο τρόπο σας βολεύει. Για οποιαδήποτε απορία μη διστάσετε να με ρωτήσετε.

Σας ευχαριστώ πολύ.

Επεξεργάστηκε από evdo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ευχομαι ολες οι εξετασεις που θα κανεις να ειναι τελειες!!!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο το μπεμπακι μου να σου πανε ολα καλαααααα!!!!!

natasa.k με το καλο η ωοληψια αυριο και μην εχεις φοβο πραγματικα δεν ειναι τιποτα!!!ευχομαι να κανεις πολλα ωαριακια και να γονιμοποιηθουν πολλα γερα εμβρυακια φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

καλε που ειστε οι αλλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου καλή επιτυχία!!! Μη φοβάσαι τίποτα! Να σκέφτεσαι οτι βημα-βημα φτάνεις πιο κοντα στο όνειρο!!!

Κοριτσακι μου σου εύχομαι καλα αποτέλεσματα! Η μαλλον εύχομαι να βρεις την ακρη κ να κάνεις κ εσυ το όνειρο σου πραγματικότητα!

Ροζακι μου εσυ...διψήφιο νούμερα πια!!! Πως περνάει ο καιρός! Σαν χθες να μας ειπες οτι βγήκε θετική χοριακη! Καλα εισαι???? Για πες μας και για τοβ σύζυγο! Ειστε τρελα χαρούμενοι ετσι??

Εγω να σας πω στα γρηγορα οτι το μικρακι μου παλι μου κανει νούμερα εδ κ 2-3 μερες! Ειναι πιο ήσυχο απο οτι σχετικά!! Και ειχε παρει φόρα τελευταίο καιρο κ νομιζα πως κοπηκαν τα διαλειμματα αλλα πουυυ.....!!! Απο τη Τετάρτη εφυγε για διακοπες ο υπάλληλος που ειχα στο μαγαζι κ τωρα το κραταω εγω με τον αντρα μου μονο! Χτυπαω 10ωρα καθημερινα με τη θερμοκρασια να φτανει τους 38 εξωτερικά! Φανταστειτε μέσα στο γυραδικο!!!!! Δε παλεύεται! Τα πόδια μου εχουν γίνει τούμπανο (λειαν επιοικως) κ σαν να μην έφτανε αυτό με πιανει κ μια κραμπα προχθες το ξημερωμα (έκλαιγα απο τον πονο) και για κουσουρι μου αφησε μια πιασμενη φλεβα η οποια με κάνει κουτση!!δεν εχω να πω κατι αλλο! Σας διαβαζω καθημερινά αλλα δεν εχω χρονο να απαντησω! Σε μια εβδομάδα θα κλεισω το μαγαζί κ επιτέλους θα ξεκουραστω λιγάκι! Εχω ομως αλλες 7 μερες μπροστά μου!!

Σας φυσω κ ευχομαι μονο ευχαριστα για ολες φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

natasa.k με το καλο αυριο η ωοληψια και μη φοβασαι τιποτα ολα θα πανε καλα!σκεψου οτι φτανεις πιο κοντα να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα!!

jannolino μου φανταζομαι οτι ειναι δυσκολες οι συνθηκες δουλειας στο γυραδικο!μηπως το παρακανεις με την κουραση?εγω που δεν ειμαι εγκυος το σκεφτομαι και γινομαι πτωμα!

rosaki μου μακαρι να πανε ολα καλα για να ξεκινησω το σεπτεμβριο!

φιλια σε ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα ζουζούνες! Πως να μην αραιώσουμε τελευταία; Με τέτοιες ζέστες όλες στα μπάνια θα είναι! Η levou εξαφανίστηκε άρα μάλλον θα έχουμε τα ευχάριστα! Natasa πως πήγε η ωοληψία; Πιάσαμε διψήφιο; Ελπίζω τελικά να μην ταλαιπωρήθηκες. Περιμένουμε νεάκια. Λογικά θα είσαι από τις τελευταίες που προσπαθούν γιατί μέσα στον Αύγουστο που να βρεις γιατρό για διαδικασίες. Από Σεπτέμβρη πάλι για τις περισσότερες μας. Βρε jannolino καλά στα λέει η koritsaki: κουράστηκα και μόνο που τα διάβαζα. Καλά, δεν σε επηρεάζουν οι κατά τα άλλα υπέροχες μυρωδιές των ψητών; Daphne μπερδέμενη σε ακούω τελευταία. Για την κατάτμηση δεν ξέρω. Εχω την εντύπωση οτι δεν είναι και από τις πιο φτηνές διαδικασίες. Αυτή τη βδομάδα ο άντρας μου κλείνει 3 μήνες από την εξέταση κιρσοκήλης. Είχε πει ο γιατρός να κάνει ξανά σπερμοδιάγραμμα στο 3μηνο, αλλά όπως λέει και η daphne ας πάμε τις διακοπές μας να ηρμήσουμε και τρώμε το φθινόπωρο την κρυάδα χιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino μου [smilie=occasion13.: με υγεια και με το καλο να ερθει ο μπεμπακος σας!!!!μηπως πραγματικα το παρακανεις με τις πολλες ωρες στο γυραδικο?ας πηγαινεις τουλαχιστον να ξεκουραζεσαι καποιες ωρες και μετα να ξαναπηγαινεις παλι αλλιως δεν παλευεται!

ειδες πως περναει ο καιρος?τα σκεφτομαι και εγω και μου φαινεται απιστευτο ποτε ξεκινησα την εξωσωματικη και τωρα να βρισκομαι εδω εγκυουλα....ειμαστε χαρουμενοι αλλα περιμενουμε και την αυχενικη να δουμε οτι ειναι καλα,ισως και το φυλλο ;) ,για να αφεθουμε τελειως μετα!!!

Νατασσα περιμενουμε τα νεα σου απο την ωοληψια...!!!

κοριτσακι μου φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για να ξεκινησεις με το καλο τον Σεπτεμβρη

fifoulina ευχομαι να ειναι πολλυ καλα τα αποτελεσματα του αντρα σου...αντε απο Σεπτεμβρη προβλεπω να ερχονται πολλα μωρακια παλι :)

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ να σας πανε ολα τελειαααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραζακι μου σε ευχαριστώ παρα πολύ!!! Αν κ ολοι μας οι φιλοι κ συγγενείς που βρίσκονται εδω ειναι τωρα στην Ελλάδα για διακοπές δε παυουν αυτα τα γενέθλια να ειναι τα πιο Χαρούμενα μεχρι τώρα! Ειναι η πρώτη φορά που "γιορταζω" το γεγονος κυριολεκτικά!!!! Ξεκινησε κ ο μικρός παλι τις κανονικές κλωτσιες κ ειμαι μια χαρα!! ! Τελικα κοριτσια σχετικά με τη δουλειά μαλλον Πέμπτη θα ειναι κ η τελευταία μου μερα!! Ηθελα να το κρατησω ανοιχτό οσο μπορω γιατι τα οικονομικά μου πιάνουν λιγο πάτο κ στεναχωριεμαι αλλα εχθές ειχε τοσο πολυ δουλειά κ τρομαξε κ ο καημενος ο αντρουλης μου μαζι μου κ ειπε να το κλείσουμε πιο νωρις!! Ουφφφφ πως τα πατε εσείς ρε κορίτσια (αν επιτρέπεται) οικονομικα? Με απασχολεί πολυ τους τελευταίους μηνες!! Βασικα χρωστάμε ενα μεγαλο ποσο στο κουνιάδο μου κ περναν τα χρόνια κ ακομα δεν εχω καταφέρει να επιστρεψω δραχμη!!!!

Ροζακι ποτε με το καλο έχεις αυχενικη?? Ολα θα πανε σούπερ ειμαι σιγουροτατη!! Αντε εσυ θα κανεις τη νυφη κ εγωεχω το γαμπρο!!! Χιχιχιχι!

Νατασα ππεριμένουμε νεακια σου!!

Κοριτσακι μου σε φιλώ!

Φιφουλινα οποτε κ να κανετε την εξεταση εύχομαι καλα αποτελέσματα! !!!

Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!! Τι κανετε; ειμαι στη δουλεια και σας γραφω σταγρηγορα..! Ολα πηγαν καλα ειχατε δικιο δεν ηταν τιποτα!! Εκανα νανακια ξυπνησα και μου ειχαν παρει 12 αυγουλακια!! 10:00 ημουν για δουλεια! Μου εδωσε και φαρμακακια να περνω ο γιατρος.. εχω πονακια αλλα ελπιζω να περασουν γρηγορα.. αυριο θα μαθω ποσα αυγουλακια γονιμοποιηθηκαν..Σαββατο μαλλον θα γινει η εμβρυομεταφορα αν ολα πανε καλα..Μακαρι Θεε μου!! Βρε κοριτσια υπαρχει περιπτωση να πιασει με την πρωτη γιατι δευτερη δεν ξερω ποτε θα ξαναμπορεσουμε.. τα οικονομικα μας δεν ειναι και στα καλυτερα τους δυστυχως..

jannolino τι καλα που ο μπεμπουλης κλωτσαει χαχα!! θα ειναι τελεια!! Δεν θα πρεπει να ξεκουραζεσαι τωρα ομως ε;;

fifoulina σας ευχομαι κ εγω καλα αποτελεσματα κ ολα να σας πανε τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino πως να μην ειναι απο τα πιο ομορφα γεννεθλια αφου εχεις τον μπεμπακο σου!!!αντε και του χρονου να τα γιορτασετε αγκαλια :)

οικονομικα ολοι χαλια ειμαστε αλλα το παλευουμε τι να κανουμε...και εμεις χρωσταμε λεφτα για την εξωσωματικη που καναμε αλλα σιγα σιγα δεν θα μπω τωρα σε αυτη την διαδικασια να σκεφτομαι...ουτε για την γεννα εχουμε που θελει 2.500 ισως και παραπανω για το Ιασω...αλλα θελω να πιστευω οτι θα πανε ολα καλα!!!την αυχενικη δεν ξερω ακομα θα κλεισω ραντεβου αυτη την βδομαδα...ας ειναι γερο και οτι θελει ας ειναι δεν με νοιαζει!!!

Νατασα χαιρομαι που πηγαν ολα καλα ειδες που σου λεγαμε δεν ηταν τιποτα τελεικα...α πηγες και για δουλεια εσυ?ε μπραβο σου εγω δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου οταν πηγα σπιτι...ειχα και την υπερδιεγερση ομως γι αυτο ημουν χαλια!!!ευχομαι να γονιμοποιηθουν πολλα γερα εμβρυακια και με το καλο να μπουν στην κοιλιτσα σου...φυσικα και υπαρχει η περιπτωση να πιασει με την πρωτη παραδειγμα εγω :P ομως να ξερεις οτι αν δεν πιασει κρατας στην καταψυξη οσα περισσεψουν και την επομενη φορα θελει πιο λιγα χρηματα για να τα βαλεις...περιπου 500 ευρω νομιζω,φυσικα δεν παυει να ειναι και αυτο ενα ποσο...ομως να σκεφτεσαι θετικα και φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για να σου πανε ολα καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasa.k είδες που όλα πήγαν καλά! πήγες και στη δουλειά? μπράβο! (εγώ συνήθως είμαι ξάπλα :) )

Φυσικά και μπορεί να πιάσουν με τη μία! ρώτα και τη rose25 και ένα σωρό άλλα κορίτσια που έπιασαν με τη μία! αισιοδοξία! (ποια μιλάει αλλά τέσπα...) - στη χειρότερη μπορεί να σου μείνουν κατεψυγμένα και να μην χρειαστεί να περάσεις όλη αυτή τη διαδικασία ξανά..

koritsaki mou πώς και σου είπε υστεροσκόπηση ο γιατρός? είδε κάτι? ρωτάω γιατί και γω νομίζω πρέπει- και θα ήθελα- να κάνω αλλά διερευνητικά χωρίς να έχουμε κάποια ένδειξη...

jannolino άσε τη δουλειά και ξάπλα! ξέρω ότι όλοι ζοριζόμαστε οικονομικά αλλά το μπεμπέ και η δική σου καλή κατάσταση προέχουν! όλα τα άλλα θα έρθουν...

εγώ αδιαθέτησα στις 19 μέρες! καλό? φαντάζομαι ο κύκλος λόγω εξωσωματικής τα έχει παίξει (αν και την προηγούμενη φορά δεν ήταν έτσι.. τέσπα..) αγχωμένη και μπερδεμένη πέρασα το σκ, αλλά σήμερα είναι μια νέα μέρα.. και λέω να ξεκινήσω καλοκαιριάτικα Pilates! (ελπίζω να τα καταφέρω να πάω και να μην μετανιώσω γιατί δεν είμαι και πολύ της γυμναστικής! )

ΥΓ. Τελικά έχουμε πολλές γενέθλια τον Ιούλιο ή μου φαίνεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!

jannolino Μου χρονια πολλα να τα εκατοστησεις και του χρονου να σβησεις τα κερακια με το γιο σου αγκαλια!!οσο για το οικονομικο μια χαρα χαλια.με βοηθαει και η μαμα μου και παλι δεν τα βγαζουμε περα γιατι εμεις πληρωνουμε για το σπιτι που εχουμε φτιαξει χωρις το γιο μου που δε δουλευει χωρις εμενα που μας εχουν φυγει πολλα λεφτα στην αποξεση,στις 2 σπερματεγχυσεις ,σε εξετασεις και στην υστεροσκοπηση και ολα αυτα μετα που γεννησα ασε τα προηγουμενα.αλλα τι να κανουμε ετσι ειμαστε οι περισσοτεροι!

natasa.k ειδες που δεν ηταν τιποτα?12 αυγουλακια πολυ καλα μακαρι να προχωρησουν ολα.οσο για την εξωσωματικη και γω με την πρωτη εμεινα ασχετα απο το αποτελεσμα.

fifoulina υπομονη το σεπτεμβριο θα ξεκινησουμε παλι και μεχρι τοτε θα προσπαθησουμε να περασουμε οσο το δυνατον καλυτερα!!

rosaki μου μακαρι τοσο φυσημα να πιασει τοπο!!οσο για τα χρηματα θα βρεθουν το μονο που μας νοιαζει ειναι να ειναι το μωρακι μας να ειναι καλα και ολα τα αλλα ειναι σε δευτερη μοιρα!!

daphne,morouli,cuando,levou,labrinip τα φιλια μου και περιμενουμε τα νεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne μου δεν ειδα οτι ειχες γραψει!!υστεροσκοπηση μου ειπε να κανω ο εξωσωματικος γιατι θελει πριν ξεκινησουμε να ειναι καθαρη η μητρα.μου ειπε οτι μπορει επειδη γεννησα να εχουν δημιουργηθει καποιες ανωμαλιες ενω αυτος θελει να ειναι σα χαρτι η μητρα.ο κυκλος σου μπορει να εχει αλλαξει λιγο τωρα αλλα πιστευω οτι με την επομενη περιοδο θα φτιαξει!!και γω ξεκινησα διατροφη σε διατροφολογο αλλα δεν μπορω να κανω γυμναστικη!κανε οτι μπορεις για να ανεβεις λιγο ψυχολογικα!!

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ακριβως κοριτσακι μου το μωρακι να ειναι καλα και ολα θα βρεθουν το πιστευω...εγω εδω θα ειμαι και θα φυσαω συνεχεια μεχρι να σκασω :P ε τι στο καλο δεν θα πιασει τοπο?φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ λεμεεεεεεεεεεεεεεεεε

Δαφνη ξεκινησε πιλατες να ηρεμησεις ψυχολογικα αλλα και σωματικα,πιστευω θα σε βοηθησει πολυ για το επομενο ξεκινημα σου!!!ολα θα πανε καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου αγαπημένα!

Κατ’ αρχήν, ευχαριστώ όλες για τη σκέψη και τη στήριξή σας που πάντα μου δίνετε απλόχερα! Ναι, χάθηκα... Βασικά προσπαθώ να χαλαρώσω κ να είμαι ήρεμη ώστε να βρεθεί ‘διέξοδος’. Ήμασταν και μια εβδομάδα διακοπές, το Σάββατο ξαναφεύγουμε...

Levou μου, τι έγινε; Κοντεύουμε; Ή έφτασε ήδη ο πελαργός;

Λαμπρινούλα μου, ξεκούραση και ηρεμία τώρα έτσι; Μπανάκια και δροσούλα!

Diazάκι μου! Cuando μου! Τι κάνουν τα μικρά σας; Σας τρελαίνουν, είμαι σίγουρη!!!

Ρόουζ μου, μια χαρά σε βλέπω! Ωραία! Φύσσα ξανά και ξανά! Κάτι θα πιάσει!!

Jannolino μου, καλά κάνετε, πρέπει να ξεκουραστείς πια! Περνά ο καιρός! Σε λίγο θα πάρεις τον κούκλο σου αγκαλίτσα!!!

Fifoulina μου, καλά κάνεις! Ο Σεπτέμβριος δεν είναι μακριά! Ουφ! Ξεκουραστείτε, πάτε διακοπές να περάσετε όμορφα και μετά έχει ο Θεός! Η κατάτμηση είναι μια πολύ σημαντική εξέταση, που δείχνει κατά πόσον το σπέρμα γονιμοποιεί. Όσο πιο μικρό ποσοστό έχει (δηλαδή βλάβες) τόσο πιο καλό. Όταν περνά η ηλικία κλπ, το νούμερο αυξάνει... Σαν κόστος δεν είναι απαγορευτικό, θα δω πόσο μας στοίχισε κ θα σου πω κάποια στιγμή αν θες. Σημαντικό: πρέπει να γίνει σε εξειδικευμένο εργαστήριο...

Κοριτσάκι μου, όλοι στα ίδια είμαστε. Πάνω απ’ όλα να έρθουν γερά μωρά και όλα τα άλλα φτιάχνονται!

Νατάσσα, μπράβο!! Μια χαρά τα πήγες! Και δουλειά μετά!!! Respect! Καλή ΕΤ!

Μωρούλι μου, ετοιμάζεστε για διακοπούλες; Άντε, να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ αγάπη μου! Και μετά, ξέρεις... Σε περιμένω! Είπαμε εμείς στις προσπάθειες μαζί!

Δάφνη μου, όντως έχουμε πολλές γεννέθλια τον Ιούλιο. Ευχές πολλές, έστω κ καθυστερημένα από μένα σε όλες τις γεννεθλιούσες! Εγώ κι εσύ την ίδια μέρα μάλιστα! Αλλά και άλλο ένα ‘κοινό’: κι εμένα ήρθε πολύ νωρίτερα η ακατονόμαστη! Ξεκίνησαν από την 22η περιοδικά καφέ κ μαύρα, μετά λίγο ροζ και την 24η παρακαλώ κανονικά! Φυσικά έχασα τα μισά μπάνια, αλλά δεν με πείραξε – έκανα ερχόχειρο! Αλλά σταμάτησε νωρίτερα, δηλαδή κράτησε μόνον 4 μέρες, οπότε έκανα το Σαβ/κο...! Και ήταν.... τέλεια!!! Φαντάζομαι πως όλο αυτό οφείλεται και στο τελευταίο ‘σκάλισμα’. Πάντως θα κάνω έναν υπέρηχο την Πέμπτη έτσι, για ‘έλεγχο’ (στην γυναικολόγο μου, όχι στον εξ/κό). Συζητώντας τα δεδομένα και σκεπτόμενη σιγά-σιγά πιο αποστασιοποιημένα, κατάλαβα ότι όλη αυτή η υπερ-προσπάθεια μάλλον έχει κουράσει τον οργανισμό μου και γι’ αυτό δεν ‘αποδίδει’. Σκέφτομαι για Οκτώβρη, πρώτα ο Θεός, τον φ.κ. και μέχρι τότε αποτοξίνωση γενικώς και ειδικώς: διακοπές, μπανάκια, αγκαλίτσες, ουζάκια-μεζεδάκια να γεμίσω μπαταρίες καλά! Το εύχομαι σε όλες! Και μετά να δείτε πάλι πώς θα ανέβει η ομάδα!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όλη την παρέα, σίγουρα κάποια θα ξέχασα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Με λενε Χριστινα και εγραφα καποτε πολυ σε αυτο το θεμα οταν ηταν στην αρχη του!εχω κανει δυο εξωσωματικες και εχω αποκτησει ενα τελειο παιδακι που ομως δεν εχει αδερφακι.Σκεφτομαι το Σεπτεμβρη να ξεκινησω ξανα διαδικασιες για δευτερο παιδακι αν και τωρα που φαινεται δυσκολοτερο απο τοτε και δεν ξερω αν τελικα θα βρω τη δυναμη να το κανω ξανα!Θελω να με αφησετε να γραφω εδω και να μοιραζομαι μαζι σας το αγχος μου και την αγωνια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, ευχαριστώ για τις ευχές σας για τον άντρα μου. Και πόσα έχει περάσει μέσα σε ένα χρόνο: προστατίτιδα με μήνες αντιβίωσης, βιταμίνες, εγχείριση κιρσοκήλης. Αλλά ξέρετε τι μου λέει; Καλύτερα που έγινε έτσι γιατί νιώθει οτι υπάρχει μια προοπτική και μια ελπίδα εκεί που δεν υπήρχε τίποτα. Τα προηγούμενα χρόνια με τις μετρήσεις που έκανε είχε χάσει την αυτοπεποίθηση του.

Μαρίνα μου ακούγεσαι ανανεωμένη. Δυστυχώς όχι μόνο το σώμα καταπονείται από τις διαδικασίες, αλλά και η ψυχολογία. Καλύτερα να πηγαίνουμε βήμα βήμα και να σκεφτόμαστε κάθε πράγμα στην ώρα του. Βλέπουμε από το φθινόπωρο τι θα κάνουμε... Καλά επιδημία πρόωρης περιόδου έπεσε; Εγώ είμαι στην 21η μέρα κι άρχισε ήδη να με πονάει η κοιλιά μου. Λέτε να φταίει η ζέστη; Κι όχι τίποτε άλλο, λέμε να φύγουμε για λίγες μέρες και δεν θέλω να έχω αυτή την αίσθηση οτι θα μου έρθει.

Χριστίνα καλώς ήρθες στην παρέα μας - βέβαια λόγω καλοκαιριού είμαστε πιο αποσυντονισμένες, αλλά θα ανακάμψουμε! Όπως λένε και οι γιατροί αφού έχεις μείνει έγκυος και έχεις κάνει παιδάκι τώρα θα είναι πιο εύκολο. άσε που μπορεί να προκύψει και καμιά φυσιολογική σύλληψη και να μην ξέρεις από που σου ήρθε!

Το pilates είναι τέλειο daphne! Θα ξεκινήσεις τελικά; Θα κάνεις μόνο ασκήσεις εδάφους ή και με όργανα; Εμείς εδώ που μένω δεν έχουμε πολλές υποδομές για τέτοιες δραστηριότητες και πρέπει να... μεταναστεύουμε σε άλλες περιοχές.

Jannolino πολλές ευχές και από μενα! Με ένα πόνο που λένε! Αλήθεια, πότε περιμένεις;

Rose πήγες για αυχενική; Φαίνεται ήδη η κοιλιά σου,ε; Αχ αυτά είναι τα ωραία! Είσαι σίγουρη οττι είναι ένα;;

Natasa φυσικά και μπορεί να μείνεις έγκυος με την πρώτη. Και σε μενα είχε συμβεί άσχετα αν μετά παλλινδρόμησε. Για να σου είπαν μεταφορά το Σάββατο, θα πηγαίνεις για βλαστοκύστες, έτσι δεν είναι; Πόσα γονιμοποιήθηκαν τελικά;

Koritsaki δεν είναι εύκολο να κάνεις διατροφή καλοκαιριάτικα με τόσους πειρασμούς (παγωτά, αναψυκτικά κλπ), αλλά από την άλλη η πολλή ζέστη κόβει την όρεξη και είναι πιο εύκολο να έχεις δροσερές σαλάτες κλπ. Μπράβο σου πάντως γιατί έχεις πάρει την κατάσταση στα χέρια σου και κάνεις ο,τι περνάει από το χέρι σου να προετοιμάσεις το σώμα σου για το σποράκι σου!

Ελπίζω βρε κορίτσια όταν με το καλό ξαναμαζευτούμε μετά τις διακοπές κάποια (κάποιες!) να μας κάνει ευχάριστες ανακοινώσεις - έτσι χωρίς κόπο! Δεν το αξίζουμε τελικά μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα Σ. καλε μια χαρα περνας διακοπουλες,μπανακια,ηρεμια....χαλαρωσε και απολαυσε τα ολα αυτα οσο μπορεις!!!απο Σεπτεμβρη ξερεις εσυ ;) φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

χριστινα καταρχην να σου ζησει το παιδακι σου και ευχομαι πολυ συντομα να κανεις και το αδερφακι του!!!καλε τι λες να σε αφησουμε να γραφεις εδω ειναι δυνατον και ποιες ειμαστε εμεις που θα στο απαγορευσουμε?ειμαστε εδω σε οτι χρειαστεις :)

fifoulina σημερα θα κλεισω για αυχενικη....ναι ειναι σιγουρο οτι ειναι ενα,φαντασου δηλαδη που θα φτασει η κοιλια μου εφοσον φαινεται απο τωρα :P εγω το εχω πει απο Σεπτεμβρη τα μωρακια ερχονται βροχηηηη φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Νατασα περιμενουμε νεα σου!

Η levou μας γεννησε?για να μην μπαινει μου φαινεται οτι η μπεμπουλα εκανε την εμφανιση της επιτελους!

οι υπολοιπες που ειστε κοριτσια?μπειτε να μας πειτε τα νεα σας χαθηκατε!!!ολες διακοπουλες ειστε?μακαρι να περνατε καλα,τα φιλια μας :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!! Τι κανετε πως ειστε;; Εγω εχω ενα φουσκωμα απο την ωοληψια και μετα που μου σπαει τα νευρα!! Σαν να εχει μαζεψει αερα η κοιλια μου!! Ειναι φυσιλογικο η εχω παθει υπεριεγερση ωοθηκων;; Δεν εχω τρομερους πονους αλλα δεν μπορω να περπατησω γρηγορα, νιωθω πιεση στην κοιλια μου κ καμια φορα λιγα πονακια οταν ανεβαινω ανηφορες η σκαλια, η οταν καθομαι και παω να σηκωθω ζοριζομαι.. Η εμβρυολογος μου ειπε να τρωω γαλοπουλα, κοτοπουλο και ασπραδια αυγων, 3 την ημερα μπλιαχ!!κ οτι ισως θα επρεπε μια μερα να μην παω για δουλεια αλλα αυτο ειναι πολυ δυσκολο.. Δεν ειμαι μπαλονι λεει να ξεφουσκωσω απο τη μια μερα στην αλλη..:? Αυριο θα παω παλι για μετρηση οιστραδιολης και κατι ορμονολογικες.. Θα ζητησω να δω τον γιατρο γιατι φοβαμαι λιγακι..

Απο τα 12 αυγουλακια μας γονιμοποιηθηκαν τα 8.. στενοχωρηθηκα για τα αλλα 4.. και φοβαμαι να χαρω για τα αλλα 8 μη φαω κανα χαστουκι μετα..

fifoulina ναι για βλαστοκυστες παμε γιατι μου ειπαν οτι εχεις παραπανω πιθανοτητες..Μακαρι να ειναι ετσι!! Σου ευχομαι απο εδω και περα να σας πανε ολα μα ολα τελεια!!!

Rose φυσα φυσα μπας και πιασει και απο εδω!!

Χριστινα να χαιρεσαι το παιδακι σου και ευχομαι πολυ συντομα να του κανεις και ενα υπεροχο αδερφακι!!

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα παρα πολυ για το ενδιαφερον σας [smilie=icon_flower:[smilie=icon_flower:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!! Τι κανετε πως ειστε;; Εγω εχω ενα φουσκωμα απο την ωοληψια και μετα που μου σπαει τα νευρα!! Σαν να εχει μαζεψει αερα η κοιλια μου!! Ειναι φυσιλογικο η εχω παθει υπεριεγερση ωοθηκων;; Δεν εχω τρομερους πονους αλλα δεν μπορω να περπατησω γρηγορα, νιωθω πιεση στην κοιλια μου κ καμια φορα λιγα πονακια οταν ανεβαινω ανηφορες η σκαλια, η οταν καθομαι και παω να σηκωθω ζοριζομαι.. Η εμβρυολογος μου ειπε να τρωω γαλοπουλα, κοτοπουλο και ασπραδια αυγων, 3 την ημερα μπλιαχ!!κ οτι ισως θα επρεπε μια μερα να μην παω για δουλεια αλλα αυτο ειναι πολυ δυσκολο.. Δεν ειμαι μπαλονι λεει να ξεφουσκωσω απο τη μια μερα στην αλλη..:? Αυριο θα παω παλι για μετρηση οιστραδιολης και κατι ορμονολογικες.. Θα ζητησω να δω τον γιατρο γιατι φοβαμαι λιγακι..

Απο τα 12 αυγουλακια μας γονιμοποιηθηκαν τα 8.. στενοχωρηθηκα για τα αλλα 4.. και φοβαμαι να χαρω για τα αλλα 8 μη φαω κανα χαστουκι μετα..

fifoulina ναι για βλαστοκυστες παμε γιατι μου ειπαν οτι εχεις παραπανω πιθανοτητες..Μακαρι να ειναι ετσι!! Σου ευχομαι απο εδω και περα να σας πανε ολα μα ολα τελεια!!!

Rose φυσα φυσα μπας και πιασει και απο εδω!!

Χριστινα να χαιρεσαι το παιδακι σου και ευχομαι πολυ συντομα να του κανεις και ενα υπεροχο αδερφακι!!

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα παρα πολυ για το ενδιαφερον σας [smilie=icon_flower:[smilie=icon_flower:

να τρως οτι σου ειπαν γιατι εγω ειχα παθει υπερδιεγερση και σε πληροφορω περασα φρικτα...δεν θελω να σε φοβησω λεγοντας σου περισσοτερα ειναι κατι που ξεπερνιεται αν εχεις βεβαια αλλα θελει πολυ προσπαθεια!πες στον γιατρο σου ολα αυτα που νιωθεις και κανοντας σου υπερηχο θα καταλαβει αν εχεις παθει η οχι...ξεκινα να τρως ασπραδια πολλαααα ομως!!!να ξερεις οτι η υπερδιεγερση βοηθαει στο να μεινεις εγκυος,εμενα με βοηθησε ;) βεβαια καλυτερα να μην σου τυχει....

πω μου θυμιζεις εμενα με οσα γραφεις....μια χαρα τοσα ειχαν γονιμοποιηθει και μενα και βαλαμε βλαστοκυστες την 5η μερα...θα εχεις απωλειες να ξερεις αλλα εχεις πολλες πιθανοτητες να μεινεις!ποσα θα βαλεις?εγω ειχα κανει 16 ωαρια τα 8 γονιμοποιηθηκαν και τελος εμειναν τα 3,βαλαμε τα 2 και εχω μια βλαστοκυστη στην καταψυξη...βλεπω να εχουμε θετικα αποτελεσματα σε λιγο καιρο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...