Μετάβαση σε περιεχόμενο

EKSOSOMATIKI,POIES KSEKINISAME PAREOULA???


Recommended Posts

Koritsaki mou εχεις απολυτο δικιο μην κουραζεις αλλο τον εαυτο σου κανε αλλη μια προσπαθεια και σου ευχομαι να ειναι η τυχερη που θα φερει το αδερφακι κι εμενα η τελευταια προσπαθεια ηταν αυτη. Levou ακομη εδω ε? σε βλεπω την επομενη εβδομαδα να γεννας με το καλο! Νατασσα με το καλο η εμβρυομεταφορα μην ανησυχεις καθολου γενικα εγω δεν πονεσα ουτε στην ωοληψια ουτε καν στην καισαρικη, ειπαμε μην εχεις αγχος και ολα θα πανε καλα.Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια τι κανετε?πηγα χθες στον γιατρο αλλα δεν μπορεσα να μπω να σας γραψω...ολα καλα Δοξα το Θεο ακουσαμε και την καρδουλα του και εκεινη την ωρα απλα ειχα χαζεψει...δεν μπορουσα να συνειδητοποιησω οτι αυτο που ακουγα να χτυπαει γρηγορα ηταν η καρδουλα του μωρου που εχω μεσα μου...μου φαινεται απιστευτο και ενιωσα ενα περιεργο συναισθημα!!!τωρα μου ειπε να ξαναπαω οταν κανουμε την αυχενικη σε 2,5 εβδομαδες περιπου.ευτυχως ειναι καλα το μικρο μου και μακαρι ετσι να συνεχισει!

levou ακομα ε?δεν θελει να βγει η μπουμπουκα της αρεσει εκει μεσα :P

koritsaki mou μακαρι να ειναι η τελευταια και τυχερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose 25 μπραβο συγχαρητηρια ακουσατε καρδουλα! τρομερο συναισθημα, ολα καλα ευχομαι και θα πανε ολα μια χαρα, με το καλο και η αυχενικη πολλα φιλακια. Jannolino γιατι αγχωνεσαι? ολα καλα? Πολλα φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

rosaki μου ειδες που ακουσατε καρδουλα και ειναι ολα καλα?ελπιζω να ηρεμησες τωρα!!με το καλο και στην αυχενικη!!

labrinip και συ ειχες πει οτι θα ηταν η τελευταια φορα?ευτυχως που πετυχες και τωρα περιμενεις το αγορακι σου!!

jannolino τι κανεις?

κοριτσια μου σημερα εχω τα γενεθλια μου και δεν ειμαι και στα καλυτερα μου.κλεινω τα 39 και η μανα μου μου εφτιαξε τουρτα και ηρθε και μια φιλη μου και μου κρατουσε και αυτη τουρτα!με το ζορι κρατιωμουν γιατι τα γενεθλια μου φετος περιμενα να τα περασω διαφορετικα..ελπιζω τουλαχιστον του χρονου να ειμαι χαρουμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σααααααας!! Πως ειστε??

ροουζ υπεροχο να ακους καρδούλα εε?? ? Βασικά να συνηδητοποιεις πως εισαι οντως έγκυος κ μεγαλωνεις το σπορακι σου!! Ηρεμησες??

λαμπρινη εσυ πως εισαι?? Εγω αγχωνομαι για το ζαχαρο αλλα αύριο εχω παλι γιατρό κ ελπίζω να ξεκαθαρησει λιγο το τοπίο! !

κοριτσακι μου Χρόνια σου πολλά!! ! Εύχομαι συντομα με ενα νινί αλλα κ πανω απο ολα την υγειά σου κ την αγαπη της οικογένειας σου! Μακαρι να φτάσεις εκει που θέλεις! Να σου πω πως και για εμενα η τελευταία ήταν! Αν δε γινόταν θα πήγαινα προς υιοθεσία!!!

Οι υπόλοιπες? Τι κάνετε? Εδω εμεις έχουμε πολύ ζέστη κ αισθανομαι τα πόδια μου τούμπανο! Πλεον δε τη παλεύω! Με τη δουλειά δε τα πράγματα Είναι ανυποφορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hellooooooo...τι κανετε?

ευχαριστω κοριτσια μου πραγματικα ηρεμησα πολυ που μου ειπε ο γιατρος οτι πανε ολα καλα....ειπε κιολας οτι φαινεται ενα καλο εμβρυο!μακαρι να συνεχιστουν ολα τοσο καλα....τωρα περιμενουμε και την αυχενικη για να ειμαστε πιο ηρεμοι οτι εχουμε ξεπερασει τον κινδυνο και να αρχισω μετα να το συνειδητοποιω ολο και πιο πολυ....αν και η κοιλια μου που εχει φουσκωσει λιγακι μου το θυμιζει :)

κοριτσακι μου χρονια σου πολλα να χαιρεσαι την οικογενεια σου!ευχομαι πραγματικα του χρονου να ειστε τετραπλοι ;)

jannolino πως ειναι ο μπεμπαρος?κλωτσαει κλωτσαει?

labrinip μου φιλια πολλα και στο μπεμπακι :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια,

κοριτσάκι λυπάμαι κοπέλα μου για τα αποτελέσματα σου εύχομαι όμως του χρόνου τέτοια μέρα να κρατάς το μωρό σας,χρόνια σου πολλά!!!

rose είδες που όλα βαίνουν καλώς, αντε που ανησυχείς.

jannolino υπομονή γλυκεία μου..

labrinip σε τρείς μήνες ε? πως περνάει ο καιρός έτσι ρε παιδιά, τι καλά. Με το καλό όλες σας να έχετε καλή λευτεριά, και ξεκινάμε με την Levou!!!!

Εγω εδω, δουλειά σε λίγο καιρό διακοπές, μπανάκια βολτούλες και μετά το μάζεμα των αυγών μου. Και εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι να είναι η τελευταία εξωσωματική αυτή, αν και δεν πηγαίνω με φάρμακα πλέον εγώ νομίζω όμως ότι δεν θα έχει άλλο νόημα. Όμως όλα στην ώρα τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα!!!!

morouli μου σε σκεφτομουν λεω τι εγινε και δεν μπαινει...χαλαρωσε ολα καλα θα πανε και απο Σεπτεμβρη να εισαι καλα και να μαζεψεις πολλα ωαριακια!!!

οι υπολοιπες που ειστε?δεν εχετε ξυπνησει ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλες μου για πειτε βαζετε κρεμα για ραγαδες και ποιες?γιατι ο γιατρος ειπε να ξεκινησω να βαζω αλλα δεν ξερω ποια να παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες! Εμεις ειμαστε μια χαρα, δοξα το θεο φουσκώνουμε αρκετα εχω παρει 13 κιλα και πρεπει να χαλαρωσω λίγο. Jannolino πες μας τι σας ειπε ο γιατρος κι εμενα τσίμπησε λίγο αλλα εκοψα τα πολλα γλυκα ελπίζω να ειναι καλήτερα, αλήθεια Doppler ποτε θα κάνουμε? στις 32 εβδομαδες θυμαμαι ε? Levou eσυ ποτ εκανες dopller? αντε κι αυτη την εβδομαδα σε βλεπω μανουλα να κρατας το μωρακι σου αγκαλια. Rose εγω εβαζα που και που βαζελίνη και μια κρεμα οικονομικη την fissan mama παντως ραγαδες δεν εκανα ουτε στην πρωτη ουτε τωρα παιζει ρολο και το δερμα αλλα θελει καλή ενυδατωση. Κοριτσακι μου κι εγω ετσι εχα πει τελευταια προσπαθεια αλλα ειδες τελικα ολα πήγαν καλα και ηρθε το αδερφακι απλα με ταλαιπωρησε λίγο το αυγουλομαζεμα αλλα αξιζε τον κόπο. Χρονια πολλα και του χρονου υγεια και οτι επιθυμεις να ερθει ετσι απλα. Morouli μου με το καλο το αυγουλομαζεμα αν πεσεις σε καλο γιατρο η διαδικασια αυτη ειναι πολυ πιο επιτυχης νομίζω, εγω ετσι εμεινα αυτη την φορα μιας και η ΑΜΗ μου ηταν στα ταρταρα. Πολλα φιλια σε ολες. Νατασσα ποτε με το καλο η ωοληψια και η εμβρυομεταφορα? ποσα αυγουλακια εχετε? αντε με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!σημερα το boss ειχε τα νευρα του και δεν μπορουσα να σας γραψω!σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και μακαρι του χρονου να ειναι καλυτερα τα πραγματα!

rosaki να βαζεις κρεμουλα και να εχεις την κοιλιτσα σου ενυδατωμενη!εγω εβαζα βαζελινη και μετα μια αλλη απο το λητω την ειχα παρει!η αδελφη μου βαζει τη simoulsium!

jannolino να μην κουραζεσαι.αν επιτρεπεται σε ποιο μερος μενεις?

morouli με το καλο να πας διακοπουλες και απο σεπτεμβριο που θα εχουν γεμισει οι μπαταριες βλεπεις τι θα κανεις!

labrinip μην αγχωνεσαι με τα κιλα απλα προσεχε λιγο γιατι θα σε δυσκολεψουν στην καθημερινοτητα.εγω ακομα να τα χασω!

levou κοριτσακι μου σε λιγες μερες θα κρατας το μωρακι σου αγκαλια!!

daphne τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε; Εγω εχω εναν απιστευτο πονοκεφαλο ολη μερα κ ειναι και τα γενεθλια μου!!

Λαμπρινη εχω 10 ωαρια (τοσα ηταν την Παρασκευη) σημερα που με ειδε ο γιατρος δεν μου ειπε ποσα ειναι αλλα μου ειπε πως ειναι 13 χιλ. Μου εχει μειωσει την δοση επισης απο την Παρασκευη σε 150 απο 225. Ειχαμε πει πως δεν θελω να κανω παρα πολλα ωαρια ουτε να παρω πολλα φαρμακα. Αυριο θα παω παλι για μετρηση οιστραδιολης.. Ετσι πρεπει να την μετρανε καθε μερα;; Σε τρεις μερες μερες μου ειπε μαλλον θα ειναι ετοιμα.. Ωχ Παναγια μου τρεμω!! Ειμαι πολυυυ φοβιτσιαρα!! Εγκυουλα εισαι η εχω καταλαβει λαθος;;

Rose τι ομορφα που ακουσατε καρδουλα!! Πρεπει να ειναι υπεροχο συναισθημα!!

Levou καλη λευτερια!! Με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια!!

Κοριτσακι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου η επομενη φορα να ειναι κ η τυχερη!! Που θα ειναι να το δεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello! Εγώ συνεχίζω το shopping therapy, κατά κύριο λόγο βέβαια window shopping αλλά το ίδιο είναι :)

Σήμερα έμαθα για έναν συνάδελφο ότι κάνανε 3διμα -μετά από πολύ ταλαιπωρία, απ'οτι μου είπε, παραπα΄νω δε ρώτησα -και χάρηκα! Υπάρχει ελπίς! Δεν ξέρω πότε θα κάνω την 4η εμβρυομεταφορά.. έχω μπει στο τριπάκι για υστεροσκόπηση μετά από αυτά που μου είπε και η Μαρίνα... είναι πιο μεγάλη η μέθη από απόξεση? έχει κάνει καμιά? θα πάω την Τετάρτη στο γιατρό να τα συζητήσουμε και να με δει... 4η κάποια στιγμή και βλέπουμε.. δεν σκοπεύω να τα παρατήσω σύντομα.. όσο μπορώ -οικονομικά και από θέμα υγείας - θα συνεχίζω... είναι κάτι που θέλω πολύ και θέλω να κάνω τα πάντα πριν καταθέσω τα όπλα...

Εγκυούλες φυσάτε! :)

ΥΓ. natasa.K καλή επιτυχία! μη φοβάσαι καθόλου, δε θα καταλάβεις τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello! Εγώ συνεχίζω το shopping therapy, κατά κύριο λόγο βέβαια window shopping αλλά το ίδιο είναι :)

Σήμερα έμαθα για έναν συνάδελφο ότι κάνανε 3διμα -μετά από πολύ ταλαιπωρία, απ'οτι μου είπε, παραπα΄νω δε ρώτησα -και χάρηκα! Υπάρχει ελπίς! Δεν ξέρω πότε θα κάνω την 4η εμβρυομεταφορά.. έχω μπει στο τριπάκι για υστεροσκόπηση μετά από αυτά που μου είπε και η Μαρίνα... είναι πιο μεγάλη η μέθη από απόξεση? έχει κάνει καμιά? θα πάω την Τετάρτη στο γιατρό να τα συζητήσουμε και να με δει... 4η κάποια στιγμή και βλέπουμε.. δεν σκοπεύω να τα παρατήσω σύντομα.. όσο μπορώ -οικονομικά και από θέμα υγείας - θα συνεχίζω... είναι κάτι που θέλω πολύ και θέλω να κάνω τα πάντα πριν καταθέσω τα όπλα...

Εγκυούλες φυσάτε! :)

ΥΓ. natasa.K καλή επιτυχία! μη φοβάσαι καθόλου, δε θα καταλάβεις τίποτα...

Γεια σου Daphne.Λογικα η μεθη είναι η ιδια και στα δυο.Εγω επειδή είχα θέμα με τη μεθη στην υστεροσκοπηση (ημουνα χαλια και δεν μπορουσα να συνελθω)το ειπα στον αναισθησιολογο οταν εκανα την αποξεση και πρεπει να μου εκανε πιο ελαφρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου γλυκα! Daphne ειναι μια κανονικη μεθη της υστεροσκοπησης να την κανεις αν ειναι απαραιτητο να δεις τι συμβαινει και εννοειται οτι δεν θα τα παρατήσεις ετσι ευκολα. Natassa μπραβο συγχαρητηρια μια χαρα τα αυγουλακια σου μην φοβασαι καθολου δεν θα καταλαβεις τιποτα και συντομα το μονο που θα νιωθεις θα ειναι την κοιλια σου να μεγαλωνει. Ναι ειμαι εγκυουλα 2η φορα απο τον Αρκουλη και με το καλο υπολογιζω να γεννησω μεσα με τελος Σεπτεμβρη. jannolino τι σου ειπε ο γιατρος σου για το σαχαρο εχουμε νεα? Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε; ηθελα να ρωτησω για ενα θεμα που με απασχολει..και δεν καταλαβαινω.. Οι τιμες της οιστραδιολης.. Ειμαι στην 9 μερα με ενεσουλες και η τιμη ειναι 2400 ειναι πολυ η λιγο;; Ποσο πρεπει να ειναι μεχρι την εμβρυομεταφορα;;

daphne μου ευχαριστω πολυ! Μακαρι να ειναι ετσι και να μην καταλαβω τιποτα!!

Επεξεργάστηκε από natasa.k
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip και κοριτσακι μου βαζελινη διαβασα δεν κανει να βαζουμε γιατι ειναι απο πετρελαιο...ειδα καποιες στο ιντερνετ θα παω αμεσα φαρμακειο να ρωτησω!

natasa.k οντως ειναι υπεροχο συναισθημα και περιεργο σαν χαζη καθομουν και ακουγα :P Χρονια σου πολλα και ευχομαι συντομα να τα ζησεις και εσυ ολα αυτα!!!εμενα δεν μου λεγανε καθολου τις τιμες μονο μου αλλαζαν την δοσολογια...ποσο σου ειπαν να παιρνεις πριν την μετρηση και ποσο μετα?αν σου κατεβασαν την δοσολογια σημαινει οτι ειναι ανεβασμενη...μην σε αγχωνουν ομως αυτα εσενα εκεινη ξερουν τι κανουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasa K. μια χαρά είναι η τιμή.. και μένα κάπου εκεί ήτανε... νομίζω για κάθε ωάριο αντιστοιχεί τιμή 250-300 οιστραδιόλης (λίγο πριν ωριμάσει) οπότε εσύ με 2400 έχει τουλάχιστο 10 ωάρια που είναι πολύ καλό... περισσότερα στο ραντεβού με το γυναικολόγο σου, που θα κάνετε υπέρηχο...

Εγώ σήμερα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου.. για να δούμε τι θα πει...

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις ομορφιές του φόρουμ!!!

Ναι ναι ναι ακόμα εδώ είμαι, δεν μας κάνει την χάρη ακόμα η μπεμπούλα μου...:?

Χρόνια πολλά στα κορίτσια που γιορτάζουν και με το καλό του χρόνου τέτοια μέρα να έχουν γλυκά μωράκια στην αγκαλιά τους!!

Χαίρομαι πολύ που βλέπω ότι το παλεύουμε και δεν πέφτουμε ψυχολογικά, έτσι θα έχουμε αποτελέσματα κοριτσάκια μου, μπράβο!!

Rosaki μου εγώ έβαζα βαζελίνη μπόλικη και αργότερα baby oil μετά το μπάνιο σε βρεγμένη επιδερμίδα και δεν έκανα καθόλου ραγάδες.

Πολλά φιλάκια απο μένα και ΦΦΦΦΦΦΦΦΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Ευχαριστω για την βοηθεια σας γιατι ειχα αγχωθει και για την οισταδιολη..! Ναι οντως εχω 10 αυγουλακια!! Σημερα εκανα υπερηχο και απο Σαββατο μεχρι Δευτερα το πολυ θα κανω ωοληψια.. Σημερα δεν κανω ενεσουλα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα και να με παρει τηλ ο γιατρος.. Κ αυριο παλι μετρηση οιστραδιολης..

daphne εσενα τι σου ειπε ο γιατρος σου;;

Κοριτσια μηπως μπορειτε να μου πειτε πως ειναι η μεθη γιατι φοβαμαι;; Δεν εχω ξανακανει ποτε ουτε μεθη ουτε ναρκωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!!!

levou μου η μπεμπουλα την εχει καταβρει εκει μεσα σου λεει που να βγαινω τωρα καλα ειμαι εδω χιχιχιιχ

Δαφνη περιμενουμε νεα απο τον γιατρο!

Νατασα χαλαρωσε και μην αγχωνεσαι τοσο πολυ για ολα...για την μεθη ειχα αγχωθει και εγω γιατι δεν ειχα κανει τιποτα παρομοιο ποτε μου.δεν ειναι τιποτα ομως απλα σου βαζουν ενδοφλεβια ενεση που αρχιζεις αμεσως να τα βλεπεις να γυριζουν και μετα απλα ειναι σαν να κοιμασαι αλλα δεν κοιμασαι εχεις επαφη απλα δεν πονας ουτε καταλαβαινεις τι κανουν αυτοι απο κατω...αφου θυμαμαι οταν τους ακουω να λενε τελειωσαμε λεω τοσο γρηγορα?ειδες μου λενε τιποτα δεν ηταν...οποτε χαλαρωσε ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεεεεςς!!! ! Κορίτσια μου τι κανετε?? Εξαφανιστηκα! Εχει πολυ ζεστη εδω (γερμανια κοριτσάκι μου) κ δυσκολευομαι καπως! Συν οτι ειχα δουλειά στο μαγαζί κ δε μπορουσα να λειψω!! Αυτα! Με πηρε κ ο γιατρος σημερα τηλ για το σάκχαρο! Τελικα δεν εχω τιποτααααα!!! Μαλλον ετυχε στη πρωτη η ηταν το προηγούμενο διήμερο φουλ στα γλυκάκια! Η τιμη παντως είναι χαμηλή κ χαίρομαι!

Λεβου με το καλο κοριτσι μου κ με εναν πονο!!

Λαμπρινή στα ίδια κιλα ειμαστε κ αρχιζω κ εγω καπως να αγχωνομαι! Πρεπει να το ραψω λίγο αλλα πως?? Μια ζωη παλεύω να γινω αδυνατη κ τωρα δε θελω παλι να προσεχω κτλ θελω να το ευχαριστηθώ! ! Το ντοπλερ τι είναι? ??

Ροζακι κ εμενα μια φίλη από Ελλάδα μου είπε για βαζελίνη κ το ειπα στο γιατρο μου κ μου ειπε το καλύτερο είναι το baby oil ! Αυτό χρησιμοποιώ κ ευτυχως ακομα ολα καλά!

Νατασα μην αγχωνεσαι! Κ εγω δεν ειχα κάνει κατι παρόμοιο πριν κ ήμουν μες στο άγχος! Απλα κοιμάσαι λίγο! Εγω δε θυμαμαι να τους άκουγα κ να ειχα επαφή! Κανονικό ύπνο λεμε χαχαχαχα! !!

Δαφνη μου να κανεις υστεροσκοπηση κορίτσι μου κ μη φοβάσαι τίποτα! Κ εγω εκανα κ την θυμάμαι σαν την ωοληψια! Κοιμηθηκα κ οταν ξυπνησα δεν ειχα κανένα πρόβλημα! Ευχομαι να είναι ολα ενταξει! Μη φοβάσαι! !

Αχ νατασα μου χρόνια πολλά! Να τα εκατοστήσεις κορίτσι μου κ του χρόνου με το μωρό αγκαλιά! !

Κοριτσακι μου εσυ τι κάνεις? ?

Μορουλι μου όλα καλα ε? ? Χαίρομαι που υπάρχει τοοοση θετική ενέργεια εδω μεσα!!!

Σας φιλω ολες! Κ φυσω φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, γειά σας! Πολλή κινητικότητα είχαμε αυτές τις μέρες! Πολύ χάρηκα rose που ακούσατε καρδούλα!! Τόσο μικρούλι και ήδη δείχνει την παρουσία του! Και το οτι ο γιατρός είπε οτι φαίνεται καλό έμβρυο, αυτό είναι ακόμα πιο ενθαρρυντικό! Το έχετε ανακοινώσει ή όχι ακόμα; Τα 3δυμα daphne είναι πλέον 'ρουτίνα'. Εμένα πολύ κοντινό μου πρόσωπο έκανε 2 εξωσωματικές με μηδενική χοριακή, και στην τρίτη προσπάθεια βάλαν τρία και πιάσαν και τα τρία! Τώρα έχουν γίνει θηριάκια! Και η Τζίνα Αλοιμόνου έκανε 3δυμα πρόσφατα. Και είχε ήδη μια κορούλα. levou έχεις ήδη σημάδια οτι πλησιάζει η ώρα; Αν και μπορεί αυτή τη στιγμή να κρατάς ήδη στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!! Εγώ ακολουθώ τα χνάρια της daphne:ψώνια και ριλάξ! Πήγαμε κι ένα 2μερο με τον άντρα μου. Δεν είναι εύκολο να χαλαρώσω βέβαια, αλλά τουλάχιστον άλλαξα λίγο εικόνες. Και είδα οτι υπάρχουν πολλά μωρά γύρω μας πράγμα που μου δίνει ελπίδες οτι για όλες μας έχει! Θαυμάζω βρε κορίτσια τους τουρίστες που έχουν 2-3 κουτσούβελα στο καρότσι, στην αγκαλιά και δεν πτοούνται. Πηγαίνουν τις διακοπές τους και όλα μια χαρά! Νατάσα καλή επιτυχία και από μενα και σύντομα μανούλα! Εγώ στην ωοληψία που είχα κάνει μέθη έκανα αμάν να συνέλθω, ενώ στην υστεροσκόπηση που έκανα ολική μια χαρά ήμουν. Είναι ίσως θέμα οργανισμού. Πάντως δεν είναι τίποτα ούτε το ένα ούτε το άλλο. Μας οδηγεί πιο κοντά στο στόχο μας! Την περασμένη βδομάδα πήγα κι εγώ στον ρευματολόγο λόγω των θετικών αντιπυρηνικών αντισωμάτων που έχω (και απ'οτι κατάλαβα μόνο εγώ τα έχω από την παρέα μας). Ο γιατρός μου είπε οτι από τη στιγμή που έχουν βγει θετικά, δεν έχει σημασία να κάνω συνεχώς εξετάσεις. Δεν παίζει ρόλο αν είναι χαμηλότερα ή υψηλότερα. Υπάρχουν. Δυστυχώς δεν υπάρχει ένα φάρμακο που να τα γιατρεύει κι ούτε σημαίνει οτι μια αποβολή οφείλεται σε αυτά. Μου είπε πάντως οτι τα οιστρογόνα που παίρνω στην εξωσωματική τα πυροδοτούν. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ακολουθώ τις οδηγίες του αιματολόγου (αντιπηκτικές κλπ). Επίσης μου είπε -και να το ακούσουν αυτό οι εγκυούλες και οι ούσες σε προσπάθεια- οτι το άγχος δεν κάνει καλό στο έμβρυο, έχει να κάνει με τα αγγεία της μήτρας. Οπότε καθίστε και απολαύστε το! Θα μου πεις το γιατρό περίμενες να στο πει; Όχι, αλλά όταν το ακούς από έναν επιστήμονα σίγουρα σου καταγράφεται καλύτερα στον εγκέφαλο. Τελικά μου φαίνεται είχαν δίκιο οι παλιοί που λέγανε μην συγχύζετε την έγκυο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας!χθες δεν μπηκα γιατι εχω προβλημα με τη συνδεση και σημερα με το ζορι με εβαλε μεσα!λοιπον εχουμε και λεμε:

rosaki μου μιλησα με την αδελφη μου και η σιμουλσιουμ η κρεμα ειναι λεει καλη.ειναι στην 26 εβδομαδα με διδυμα και δεν εχει κανει ραγαδες.εγω πιστευω οτι το εχει και το δερμα.

natasa.k μην ανυσηχεις!και μενα μεθη λεει μου κανανε αλλα δεν καταλαβα τιποτα μετα ειχα καποιες ενοχλησεις και μετα ολα ηταν μια χαρα!

jannolino μου τα ιδια εκανα και εγω με τα κιλα αλλα το εχει και ο οργανισμος μου να μη χανω ευκολα και τωρα τα εχω δει σκουρα .η αδελφη μου στις 24 εβδομαδες ειχε παρει 6 κιλα και τωρα ειναι στην 26,μαζι ειστε!χαρηκα πολυ με την εξεταση του ζαχαρου που ειναι καλη να μην αγχωνεσε και συ!

fifoulina μου δυσκολα ξεχνιεσαι αλλα οπως και να το κανεις αλαζεις παραστασεις και ειναι καλυτερα!

dadhne περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο!

levou με το καλο και με ενα πονο

εγω κοριτσια μου ηταν να μη δουλευω αυριο αλλα τελικα θα παω!την παρασκευη εχω ραντεβου με το γιατρο και θα σας ενημερωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jannolino ολα καλα με την καμπυλη ε?μπραβο αντε γιατι μας κοψοχολιασε ο γιατρος!εχω ακουσει και για το αμυγδαλελαιο οτι κανει καλο...μου φαινεται θα αρχισω να τα βαζω ολα πανω μου χαχαχα

fifoulina οντως οτι μου ειπε οτι φαινεται καλο εμβρυο ειναι πολυ ενθαρρυντικο...το εχουμε ηδη ανακοινωσει απο την αρχη στους γονεις μας γιατι ξερανε οτι θα καναμε εξωσωματικη,αγωνιουσαν και εκεινη τοτε να τους πουμε αν ειναι θετικη η χοριακη!τωρα σε φιλους καποιους συγκεκριμενους το εχουμε πει και απο την γειτονια και γενικα τον κοσμο δεν το ξερουν ακομα...θελω να δω οτι και η αυχενικη ειναι καλη και μετα θα το λεμε..ετσι και αλλιως εχει αρχισει και φαινεται εχω κανει κοιλιτσα οποτε αν με δει καποιος θα ρωτησει σιγουρα,προς το παρον το αποφευγω να με δουν!

οσο γι αυτο που λες οτι επηρεαζεται το εμβρυο αν αγχωνεται η μανα το εχω διαβασει και εγω...ειναι λογικο εφοσον ζει μεσα μας να νιωθει τα παντα απο εμας αλλα μερικες φορες ειναι πολυ δυσκολο να μην ταραζεσαι...τωρα με τις ορμονες γινομαι τουρμποοοο κοριτσια οχι οτι και πριν ημουν ηρεμη αλλα τωρα εχει παραγινει το κακο :P

koritsaki mou γι αυτη την κρεμα παλι ειχα διαβασει οτι ειχε μεσα παραβενες...φυσικα τον πρωτο ρολο τον παιζει το δερμα της καθεμιας εχω ειχα λιγες ραγαδες στο στηθος και απο πριν μεινω εγκυος οποτε πιστευω ειμαι πιο επιρρεπης στο να βγαλω γι αυτο θελω να βαλω κατι.περιμενουμε νεα σου απο τον γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...