Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια και χρόνια πολλά!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας! Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου στη Μαρία και στον Πανούλη της Ανθής!

Εμείς σήμερα το πρωί πήγαμε εκκλησία και σε λίγο θα πάμε σε παιδότοπο. Μετά στη μάνα μου κλασικά και το βράδι είμαστε καλεσμένοι σε μια φίλη μου που γιορτάζει κι αυτή!

Που λέτε, χτες το βράδι πάλι είχα περιπέτεια. Ενώ ετοιμαζόμουν να κοιμηθώ, ακούω θόρυβο στο σαλόνι. Κάτι σαν να πετούσε και χτυπούσε στους τοίχους. Φωνάζω τον άντρα μου να πάει να δει, αυτός έπαιζε σκάκι και δεν κουνιόταν και μου λέει "πήγαινε εσύ". Πλησιάζω με χίλιες προφυλάξεις, και παίρνει το μάτι μου κάτι σαν τεράστιο έντομο ή μικρό πουλάκι να πετάει. Ορμάω στο δωμάτιό μου και κλείνω την πόρτα. Έρχεται μετά από λίγο ο άντρας μου και μου λέει "είχε μπει το απόγευμα που λείπατε ένα μεγάλο έντομο, που εμείς το λέμε πουλάκι (από αυτό να καταλάβετε μέγεθος), αλλά νόμιζα ότι έφυγε". Με ένα τέτοιο την είχα πατήσει όταν πήγαινα στο Γυμνάσιο. Είχε μπει στο δωμάτιό μου, ο πατέρας μου και ο αδελφός μου προσπάθησαν να το πιάσουν, αλλά νόμισαν ότι έφυγε, κι αυτό κάπου είχε λουφάξει πίσω από καμιά κουρτίνα και ξαφνικά το βράδι ξύπνησε κι άρχισε να πετάει μέσα στο δωμάτιο. Χτυπούσε πάνω στα πράγματα και τα έριχνε κάτω, κι έπειτα έπεφτε κάτω, ξεραινόταν για λίγο και μετά ξανάρχιζε. Το κυνήγησε ο πατέρας μου μες στα μαύρα μεσάνυχτα και το σκότωσε τελικά, αλλά ήταν τραυματική εμπειρία. Λοιπόν, χτες βράδι ο άντρας μου το έψαξε, αλλά δεν το έβρισκε. Εγώ έκλεισα την πόρτα μας και διάβαζα. Κατά τις δώδεκα και κάτι σηκώνομαι να πάω τουαλέτα, και πάλι με χίλιες προφυλάξεις. Όπως έκλεισα την πόρτα της τουαλέτας, άκουσα ένα χρατςςςςςςς, αλλά δεν έδωσα σημασία. Την ώρα που κατουρούσα, σκέφτηκα "για φαντάσου το χρατς να ήταν το έντομο και να το έλιωσα μέσα στην πόρτα, χαχα". Τελειώνω, πλένω χέρια, ανοίγω την πόρτα, και το έντομο πέφτει στα πόδια μου!!!!!! Άρχισα να φωνάζω "βοήθεια, βοήθεια, αααααα" και πετάχτηκα έξω απ' την τουαλέτα. Έτρεξα στο γραφείο και συνέχισα να χτυπιέμαι. Πάει ο άντρας μου στην τουαλέτα, και δεν το βρίσκει. Εγώ να χτυπιέμαι, τελικά ήταν πίσω απ' την πόρτα, κι έγινε αυτό που σκέφτηκα για πλάκα. Ήταν στο σημείο που κλείνει η πόρτα και πιάστηκε μέσα... Ο άντρας μου να μου λέει ότι είμαι φόνισσα, κι ότι αυτά τα έντομα δεν τα σκοτώνουν, κι ότι είναι ψυχούλες και τέτοια, εγώ να του εξηγώ ότι έγινε κατά λάθος, αυτός εκεί, τέλος πάντων, άντε να κοιμηθώ μετά. Κατά τη μία έσβησα το φως, πεντέμιση ξύπνησα και ξανακοιμήθηκα για πολύ λίγο. Εξήμιση περίπου ξύπνησε ο Αντρέας, καταλαβαίνετε πώς είμαι τώρα... :(

Σας ψυχαγώγησα πάλι με τις περιπέτειες του Ιντιάνα Τζόουνς, χιχι!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

μπηκα βιαστικα να ευχηθω στους εορταζοντες,πηγαμε εκκλησια το πρωι και θα παμε για φαγητο στην πεθερα,τρεχω και με τις ετοιμασιες των γενεθλιων αυριο θα κανουμε το παρτυ μας,εκλεισε τα 7 το ζουζουνι μου ,καλεσα και την κουνιαδα και τελικα αγορασα αλλο φορεμα βρηκα ενα με 45 ε μονο θα σας βαλω φωτο απο βδομαδα, το Σαββατο εχουμε γαμο,την Κυριακη βαφτιση και να παμε σε γενεθλια ,γενικως προγραμμα φουλ γιαυτο σας τα γραφω βιαστικα και δεν σχολιαζω δεν προλαβαινω τρεχωωωωω!!!

Αννα Μαρια μου και Μαρακι χρονια σας πολλα πολυχρονες να σας χαιρομαστε κι εμεις και οι οικογενειες σας!!

Ανθουλι μου να χαιρεσε το παιδακι σου γερο να ειναι!!

χρονια πολλα και σε ολους τους δικους σας που γιορταζουν !!και στην αδερφη μου που γιορταζει

πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!!!! Άννα Μαρία το πιστεύεις ότι είχα αγωνία να δω τι έγινε τελικά με το γιγαντοζούζουνο;;;;;;;Καλά του έκανες και το έλιωσες! Χαχαχαχαχαχαχαχα! Άκου φόνισσα...Χαχαχαχαχαχαχαχα! Μαύρο ύπνο έκανες βρε παιδί μου...Άσε τον Αντρίκο στην μαμά σου να αναπληρώσεις. Κατερινάκι να χαίρεσαι τον Γιωργάκη σου!!!! Πάντα ευτυχισμένο και υγιές να είναι το καλό σου το αγοράκι! Πάλι πάρτυ ετοιμάζεις ε;;;; Χαρά στο κουράγιο σου!!! Εγώ έχω τον Αύγουστο 3 γιορτές. Τη γιορτή του Πανούλη, τα γενέθλια της Αλεξάνδρας στις 17 και τη γιορτή της στις 30. Αρχές Σεπτέμβρη -που θα έχουν επιστρέψει από τις διακοπές οι φίλοι μας- θα κάνω μια γιορτή για όλα αυτά...Χαχαχαχαχαχαχα. Δεν γίνεται κάθε 2 μέρες να κάνω ξεχωριστό πάρτυ...Χρόνια πολλά και στην αδερφούλα σου! Δεν είχαμε κίνηση σήμερα..Λογικό. Φιλάκια πολλάαααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, χαθηκα και εγω αυτες τις μερες αλλα εχουμε τον μπαμπα μας εδω και ειναι και η νονα του Νικολα με τους γονεις της και όλο κάπου έξω είμαστε. Να σας ευχηθω καταρχήν χρονια πολλα για την χθεσινή ημέρα, Αννα Μαρία χρονια πολλα για την γιορτη σου, Μαρακι Χρονια πολλα και σε σένα, να είστε πολύχρονες κορίτσια και να σας χαίρονται. Ανθη μου να χαίρεσαι τον Πανουλη σου και να τον βλέπεις όπως επιθυμείς!! Κατερινιω να τα εκατοστησει ο Γιωργακη σου, την παραμονή ήταν τα γενέθλια? πολύχρονο και ευτυχισμένο το αγοράκι σου. Ελπίζω να μην ξέχασα καμια και χρονια πολλα και αν είχατε κάποιον δικο σας να γιορταζει.

Εμεις χθες το πρωι πήγαμε εκκλησία κοινωνησε και ο Νικόλας και η Αγγελικη, μετα πήγαμε για μπανακι σε μια άλλη παραλία, λίγο πιο μακρια ήταν υπέροχα ειχε ωραία μπλε νερα ήταν πολυ καθαρα αλλα. Έξω εχει πέτρες και δεν ήταν ότι καλύτερο για να παίζουν η Αγγελικη και ο Νικόλας. μετα το μεσημέρι φαγαμε οικογενειακως ολοι και είχαν ερθει και τα μελλοντικά πεθερικα της αδερφής μου και το βραδυ είχαμε παει σε ένα αλλο χωριο όπου μας είχαν καλέσει φίλοι των κουμπάρων μας, επειδη ήταν Παναγιώτης και Μαρία και γιόρταζαν. Περάσαμε πολυ όμορφα ο Νικόλας κοιμήθηκε στο καρότσι και δεν μας κούρασε ήταν κάποιος που έπαιζε μπουζούκι και τραγουδούσε μαζι και η κόρη του που ήταν συμμαθητρια της νονας μας και για μικρο κοριτσάκι ειχε καταπληκτική φωνη. Μετα χόρευαν ότι παραδοσιακούς χώρους ήξεραν απο το σχολείο όλα τα κοριτσακια που ήταν εκει όλα πανω κάτω στην ηλικία της νονας μας δηλαδη θα πήγαιναν γυμνάσιο. Εμαθαν και στην Αγγελικη να χορεύει ζεϊμπέκικο, της έδειχναν πως να κούνια τα χέρια πως να κάνει στροφή και να χτυπά το χέρι κάτω και πως τα έπιανε όλα το ατιμο σαν σφουγγάρι.

Το απογευμα θα πάμε μέχρι την Ναυπακτο για καφεδάκι, δεν ειναι μακρια απο δω καμια ώρα δρόμος για να δουμε μια φίλη μου απο το πανεπιστήμιο που έχω καιρο να την δω γιατι εχει πιάσει δουλεια στην Ισπανία, τι σου κάνει η κρίση, πόσες φορές λέμε με τον άντρα μου γιατι δεν φύγαμε απο την Ελλάδα πριν κανουμε παιδια σίγουρα θα είμασταν πολυ καλυτερα έξω.

Συνεχιζω με τα νεα σας σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς καλά. Σήμερα λέγαμε να πάμε Λευκωσία για να αγοράσουμε το τηλεσκόπιο που σας έλεγα, αλλά τελικά ήταν κλειστό το κατάστημα και θα πάμε τη Δευτέρα.

Κατά τα άλλα, τα έπαιξα με τις δουλειές, έκανα ένα σωρό σήμερα, ενώ ο Αντρέας έχει πάθει εξάρτηση από τον άρτο της αρτοκλασίας και θέλει να τρώει συνέχεια. Όλη μέρα λέει "μι", δηλαδή "ψωμί" και δείχνει την κουζίνα και το ψυγείο όπου τον έχουμε φυλαγμένο. Μας παίρνει απ' το χέρι και μας πάει στην κουζίνα για να του δώσουμε, ή προσπαθεί να ανοίξει από μόνος του το ψυγείο. Χτες και σήμερα δεν έφαγε καθόλου φρούτο, και πολύ λίγο φαγητό, και συνέχεια ζητά ψωμί. Έτσι και δεν του δώσουμε, κλαίει γοερά και τσιρίζει. Το βράδι πήγαμε στην παραλία βόλτα, και ενώ έλεγε "μαμ", ότι πεινάει και καλά, του έδωσα σταφύλι που είναι το αγαπημένο του, και δεν έτρωγε, το κρατούσε στο στόμα και μετά το έφτυνε. Έφαγε, όμως, τη φετούλα πορτοκαλιού που μου είχαν βάλει στο χυμό μου και λίγο απ' το καλαμπόκι μου! Λέτε να βαρέθηκε στο σταφύλι; Και χτες που του δώσαμε νεκταρίνι πάλι δεν έφαγε, αλλά είχε φουσκώσει με τα ψωμιά. Νομίζω θα τον πάω σε κλινική ψωμοαπεξάρτησης...

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!

Ανθή χαμός γίνεται από γιορτές τον Αύγουστο! Καλά θα κάνεις να τα κάνεις όλα μαζί. Ειδικά όταν θα μεγαλώσουν τα παιδιά και θα θέλουν να καλέσουν φίλους και συμμαθητές, θα δεις ότι ο Σεπτέμβρης θα βολεύει πιο πολύ, όταν θα είναι όλοι επιτέλους μαζεμένοι στα σπίτια τους. Κι εμένα τα γενέθλιά μου είναι στις 22 Ιουλίου, ενώ του αδελφού μου στις 24 Σεπτεμβρίου, και πάντα κάναμε κοινό πάρτι στα δικά του γενέθλια, οπότε και μπορούσαμε να βρούμε τους φίλους μας.

Καλέ, εννοείται ότι είχες αγωνία να δεις τι έγινε στο τέλος με το έντομο, τι περιπέτειες του Ιντιάνα Τζόουνς θα ήταν αν δεν είχες;

Κατερίνα τρέχετε εσείς, τρέχετε!

Καγκουράκι κι εμένα δε μ' αρέσουν οι παραλίες με πέτρες. Στην Πάτρα όλες οι παραλίες έτσι ήταν, όλο βότσαλο, και δεινοπαθούσαν τα ποδαράκια μας! Αλλά έτσι είναι πιο καθαρή η θάλασσα.

Άντε βρε, ήξεραν όλα τα παιδιά χορό; Κι εμάς μας μάθαιναν στο σχολείο, αλλά τους χορούς τους δίδασκε μια δασκάλα που ο άντρας της είχε σχολή χορού και δίδασκε κι αυτή εκεί, οπότε όλα τα παιδιά που φοιτούσαν στη σχολή της, τα έβαζε μπροστά μπροστά στις γιορτές και τα ευνοούσε, ενώ εμάς τους υπόλοιπους μας εξοβέλιζε στα βάθη της σκηνής, μη σου πω ότι μας έδιωχνε κι απ' την σκηνή. Έχω την εντύπωση ότι σας τα έχω ξαναπεί αυτά. Οπότε, μ' αυτήν την ψυχολογία, τι χορό να μάθω; Ξέρω μόνο καλαματιανό και χασαποσέρβικο.

Αχ, Ναύπακτος, τι πανέμορφη πόλη! Μια φορά είχαμε πάει για καφέ σε μια καφετέρια πάνω σ' ένα κάστρο στο βουνό ή κάτι τέτοιο κι είχε θέα όλο τη Ναύπακτο.

Σας φιλώ κόρες! Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!Μπηκα να ευχηθω γιατι λειπαμε ενα διημερακι.

Αννα Μαρια χρονια πολλα,οτι επιθυμεις!!!

Μαρια χρονια πολλα ,να σε χαιρεται η οικογενεια!

Ανθη να χαιρεσαι τον Πανουλη σου!!

Κατερινα να χαιρεσαι τον Γιωργακη σου!!!!πολυχρονος να ειναι!!!

Σας καληνυχτω,αυριο μαλλον θα παμε στο εξοχικο οποτε τα σχολια απο βδομαδα!!!!φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχισα να γράφω το μεσημέρι αλλα ξύπνησαν τα μικρα, παταω υποβολη και κόλλησε το Ίντερνετ οπότε ξανα γράφω....

Μαρακι μεγεια όσα πήρες για τον Στεφανακο σου, και έτσι μονο για τα μικρα θέλω να ψωνιζω, για μένα δεν μου κάνει κέφι ασε που θα την βγάλω πάλι με τα ρούχα της εγκυμοσύνης οπότε τι να ψωνιζω! Αυτο με το νούμερο στο παπούτσι το είχα πάθει και εγω ένα καλοκαιρι με την Αγγελική αλλο νούμερο στην αρχη του καλοκαιριού και τον Σεπτέμβρη ένα νούμερο το πηδηξαμε. Καλα να περάσετε και εσείς αυτες τις μερες που είστε διακοπουλες.

Κοριτσια νομίζω με είχατε ξανα ρωτήσει φωτο δεν μπορω να σας βάλω εδω γιατι δεν έχω υπολογιστη να τις περάσω απο την μηχανη, όταν γυρίσω Αθήνα, βάζω μονο στο fb που μπαίνουν κατευθείαν απο το κινητο, οπότε υπομονη απο Σεπτέμβρη θα μας δείτε και μας.

Αννα Μαρία ωραία θα ήταν εκει στο βουνό, αλλα τι επαθες και εσυ πάλι?? ο Αντρικος σου ειναι απίθανος μου αρεσει που μας τα γράφεις όπως τα λεει. Καλα και εγω δεν έχω τι να πω για τη γειτονιά της μάνας σου. Θυμήθηκα τωρα όταν παντρευτηκα και πρώτο μείναμε στο σπιτι το πίσω μπαλκόνι βλέπει σε ακάλυπτο με άλλες πολυκατοικίες όπου σε μια απο τις απέναντι εμένε μια που πρέπει να ήταν σχιζοφρενης, αυτο δεν ειναι όταν βλέπεις και μιλάς με ανθρώπους που δεν υπαρχουν αλλα τους βλέπεις μονο εσυ. Ε τις πρώτες φορές μέχρι να το καταλάβω νόμιζα ότι μιλαγε σε μένα όταν άπλωμα τα ρούχα και θυμάμαι είχα φοβηθεί κιόλας και έβγαινε και τα έλεγε δυνατά στο μπαλκόνι,οποιαδήποτε ώρα της ημέρας και της νύχτας και ειδικα καλοκαιρι που ήταν ανοιχτα τα παράθυρα ήταν πολυ ενοχλητικό. Αλλα σίγουρα κάτι δυνατο πρέπει να ειχε βιώσει αυτη η γυναικα γιατι μεταξύ άλλων που έλεγε και δεν εβγαζες νόημα έλεγε συχνα κάτι για μια καραμπίνα και μιλαγε σε κάποιον που κάποιον ειχε σκοτώσει ή κάτι τέτοιο.

ανθη καλώς ήρθατε, είχες βοήθεια και απο την πεθερα σημαντικο αυτο για τις διακοπές και έτσι κάνατε και εσείς κάτι περισσότερο και δεν κουραζοταν και πολυ η Αλεξάνδρα σας.

α βρε Αννα Μαρία με τις περιπέτειες σου, καλα γέλασα που εξοντωνεις μικρές αθώες ψυχουλες στις πόρτες Χαχαχαχαχα. Γενικα όλος ο κορινθιακος και ο πατραικος ειναι έτσι με βότσαλα ενω το Ιόνιο ειναι όλο αμμουδιές. Έχω κάτσει και εγω για καφε εκει στο κάστρο που λες που βλέπεις απο ψηλά την Ναυπακτο, και μαλιστα λέγαμε να πάμε εκει σημερα αλλα προτιμησαμε παραλία. Όσο ήμουνα Πάτρα περναγαμε πολλες φορές απέναντι για καφε, φαγητο ή και μπάνιο τους καλοκαιρινούς μήνες.

Κατερίνα πως πήγε το πάρτυ σημερα, τι όμορφα πράγματα ετοιμασες? την τούρτα φαντάζομαι την εφτιαξες εσυ έτσι? περιμένουμε και gossip για την κουνιαδα.

Αλεξάνδρα καλη συνεχεια διακοπών στο εξοχικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Σήμερα δεν κάναμε κάτι το ιδιαίτερο. Ετοίμασα όμως με τα χεράκια μου τουρτίτσα για την μικρή μου φραουλίτσα που έχει τα γενεθλιάκια της! Έτσι, λοιπόν, θα σβήσει το πρώτο της κεράκι την μέρα των γενεθλίων της και τον Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεός που θα έχουμε και τους φίλους μας κοντά μας θα ξανασβήσει!!!! Άννα Μαρία ψωμάς ο Αντρέας!!! Με τα φρούτα μπορεί να περνά μια φάση. Και τα δύο μου τα παιδιά έχουν περάσει διάφορες φάσεις με τα φρούτα και γενικά με όλα τα φαγητά. Το τηλεσκόπιο τι το θέλετε;;; Αλήθεια, πόσο κοστίζει ένα τηλεσκόπιο;;; Αλεξάνδρα ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Να περάσετε τέλεια στο εξοχικό! Κατερινάκι μου πολλές βολτούλες κάνατε!!! Σε όμορφο μέρος βρίσκεται το χωριό σου και έτσι σας δίνεται η δυνατότητα να κάνετε καλές εξορμήσεις!!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!! Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ανθή να χαίρεσαι τη φραουλιτσοαλεξάνδρα σου! Πάντα ευτυχισμένη και χαρούμενη!

Για βάλε φωτογραφία της τούρτας!

Ο Αντρέας περνάει φάση με το φαγητό, σήμερα δεν είχε ιδιαίτερες αξιώσεις για ψωμί, αλλά τώρα το μεσημέρι έφαγε λίγο ψάρι με λαχανικά και τώρα δεν τρώει... Ουφ, τι σπάσιμο... Ελπίζω να του περάσει γρήγορα, γιατί δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα με το φαγητό του, κι είναι κρίμα να αποκτήσουμε τώρα...

Το τηλεσκόπιο το θέλουμε για να παρακολουθούμε τους γείτονες, χεχε! :P :P :P

Πλάκα κάνω καλέ! Ο άντρας μου απέκτησε καινούριο χόμπι, την αστρονομία...

Τα τηλεσκόπια που είδε είναι γύρω στα 130-150 ευρώ.

Καγκουράκι όντως τρομακτική η γειτόνισσα...

Πώς τα περνάτε στο χωριό;

Αλεξάνδρα πολλά φιλιά!

Εμάς μας έχει ψήσει η ζέστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες

ανθη χιλιοχρονη η φραουλιτσα σου, εφτιαξες τουρτιτσα μονη σου μπράβο!!!! Πως ήταν και πως αντέδρασε με το πρώτο της κερακι? να τα χαίρεσαι τα όμορφα παιδάκια σου και καλη συνεχεια διακοπών.

Εμεις εδω στο χωριο εχουμε μια βδομάδα ακομα για μπανακια. Βασικα μέχρι την Πέμπτη γιατι μετα θα πάρω την Αγγελικη και θα κατεβουμε δυο μερες Χανιά που βαφτίζει μια φίλη μου τα διδυμακια της. Η Αγγελική το περιμένει πως και πως που θα μπει στο έβγαλε καράβι, σημερα με ρώταγε πόσες μερες εχουμε μέχρι να πάμε στην Κρήτη.

Κατα τ´ αλλα καλα περνάμε εχουμε γνωριστεί και με μια οικογενεια στην παραλία, συναντιομαστε καθε μερα εκει και εχει δεθει πολυ η Αγγελικη με τα δυο κοριτσακια τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες! Τι κανετε; Εμεις επιστρεψαμε πριν απο λιγο απο τις μινι διακοπες μας. Καλα ηταν, ξεκιυραστηκα λιγο, πηγαμε κ τις βολτες μας κ ο μικρος ξεσαλωσε στα πεθερικα μου. Σας γραφω απο το κινητο γι'αυτο δεν θα γραψω πολλα. Ευχαριστω ολες για τις ευχες σας κ αν και καθυστερημενα να ευχηθω στην Αννα Μαρια χρονια πολλα κ ευτυχισμενα κ του χρονου με το καλο με ενα ακομα παιδακι. Ανθη μου να χαιρεσαι κ εσυ τον Πανουλη σου! Παντα γερος κ τυχερος να ειναι.

Σας αφηνω προς το παρον κ αυριο θα σας διαβασω. Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!τι μου κανετε?

Εμεις επιστρεψαμε απ τις διακοπες στις 16 του Αυγουστου!περασαμε πολυ ωραια και στον Πρωταρα αλλα και στο χωριο!οποιου ελεγα πως θα πηγαινα διακοπες με τη μικρη μου ελεγαν οτι θα δυσκολευομουν παρα πολυ κι οτι θα με ζορισει κλπ!τελικα η μικρη με εβγαλε ασπροπροσωπη!δεν με ζορισε καθολου!περσι που ηταν 8 μηνων ζοριστηκα πολυ περισσοτερο!δεν ξεκουραστηκα καθολου ενω φετος και βολτες πηγαμε και στο καροτσι κοιμοταν ενω δεν ηταν συνηθισμενη να κοιμαται εκει!

Αννα Μαρια να ζησεις για τη γιορτη σου!ο Αντρεας μπορει οντως να περνα φαση με το φαγητο οπως λεει και η Ανθη!και της Ιωαννας της αρεσει πολυ το ψωμι, η πιττα, η φραντζολα!οτι εχει να κανει με ζυμαρι!χαχα!πως περασες τη γιορτη σου?

Μαρακι ωραια περασατε στις διακοπες!μπραβο!Λιγη ξεκουραση μας χρειαζεται για να αλλαζουμε παραστασεις τοσο εμεις οσο και τα παιδια!

Καγκουρακι τι κανετε?ωραια περνατε και σεις στο χωριο!αχ Κρητη την λατρευω!Πηγαμε πριν 4 χρονια και μου αρεσε παρα πολυ!πολυ θα θελα να ξαναπαω!καλα να περασετε στα βαφτισια!

Ανθη μου να χαιρεσαι τον Πανουλη σου για τη γιορτη του και να σας ζησει και η φραουλιτσα!της εκανες και τουρτιτσα!μπραβο!χρυσοχερα!η φραουλιτσα εκανε τα πρωτα της βηματα ή ακομη?

Αλεξανδρα και σεις ειστε στην εξοχη?πως περνατε?Το Κωσταντινακι το διασκεδαζει?

Μαρινα τι κανετε?ο Αντωνακης?

Εγω επεστρεψα πισω στη δουλεια σημερα γιατι ειμαστε 3 συναδελφοι και παιρνουμε με σειρα αδεια!η μικρη ειναι με το μπαμπα της!την αλλη βδομαδα θα παει δουλεια ο αντρας μου κι ετσι θα πιασω αν μπορεσω εγω ακομα μια βδομαδα αδεια για να μεινω μαζι της γιατι η μαμα μου βοηθα αλλα εχει και τα μικρα του αδερφου μου που ειναι κι αυτα σπιτι!2 του Σεπτεμβρη ανοιγει ο παιδικος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες,να μαι κι εγω

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες για τον Γιωργακη μου!!και για τα καλα σας λογια για το σωμα μου χιλια ευχαριστω

επιτελους ηρεμησαμε σημερα,τελικα αγορασα αλλο φορεμα,την Τριτη το απογευμα βγηκαμε με τη συνηφαδα μου για ψωνια γυρισαμε ολη την Κοζανη ολα πανακριβα πανω απο 100ε και εκει που ειπα θα παρω μονο παπουτσια και θα φορεσω το ιδιο ,μπηκαμε σε ενα τελευταιο μαγαζι και βρηκα το φορεμα που αγορασα μονο 45ε και μου ταιριαξε μια χαρα θα βαλω φωτο να το δειτε,το 15αυγουστο τρεχαμε ολη μερα πηγαμε εκκλησια μετα στην πεθερα για φαγητο,εφτιαξα την τουρτα και το απογευμα πηγαμε σε μια συμμαθητρια του Γιωργου που ειχε γιορτη ,στο παρτυ μας περασαμε πολυ ομορφα ειχα 20 παιδακια στην αυλη μου και αλλους τοσους μεγαλους για αλλη μια φορα ξετρελαθηκαν με το μπουφε δεν εμεινε σχεδον τιποτα και η τουρτα εγινε πολυ καλη θα σας βαλω φωτο,το Σαββατο ηρθε η μανα μου δεν μπορεσε να ερθει για τα γενεθλια γιατι δουλευε της αφησαμε τα παιδια και πηγαμε στο γαμο μια χαρα περασαμε και χωρις γκρινιες αφου δεν ειχαμε τα παιδια,την Κυριακη πηγαμε σε βαφτιση σε ενα κοντινο χωριο σε ενα ξωκλησι αστα να πανε ανεβηκαμε κατι κατσαβραχα και με τα τακουνια κιολας χαλια μαυρα ,μετα πηγαμε σε μια γιορτη ενα κοριτσακι που γιορταζε το 15αυγουστο ,ο Νικος βαρεθηκε επειδη ηταν ολο μικρα παιδακια και με ταραξε στη γκρινια ,ασχετο πηραμε 3 γατακια και τα παιδια εχουν ξετρελαθει παιζουν συνεχεια μαζι τους τα εχουν τρελανει τα καημενα ,απο 12 γατες που ειχαμε εναν καιρο μας μεινανε μονο 2 και πηραμε τρια μικρουτσικα γατακια γλυκα ειναι,αυτες τις μερες θα παρουμε τα χρωματα και να φταιξουμε και τα δωματια τους,αυτα τα νεα μας..

Ανθη μου να χαιρεσε την φραουλιτσα σου,χρονισε κιολας ε;να τα εκατοστισει η κουκλιτσα σου να ειναι γερη!!!περασατε ομορφα στις διακοπες σας,παλι καλα που δεν κρατησε πολυ η γαστρεντεριτιδα δεν την μπορω καθολου ,τι τουρτιτσα εφτιαξες;καλα θα κανεις και θα κανεις μια γιορτη για ολα αφου ολα ειναι πολυ κοντα ,πως σου γανηκε με τρια παιδια;

Κατερινακι ωραια που μαζευτηκατε ολοι μαζι ,εσυ πως τα πας με τα συμπτωματα;

Αννα Μαρια ολο περιπετειες εισαι ολα τα ζουζουνια σε σενα ερχονται πια;χαχαχα για τους γειτονες που λεγατε εμεις απεναντι μας εχουμε μια οικογενεια που συνεχεια μαλωνουν μεταξυ τους μενουν δυο οικογενειες μαμα,μπαμπας και ενας γιος οι μεγαλοι και ενας γιος με τη γυναικα του και τα δυο παιδια,μαλωνουν τωρα πατερας με τα παιδια οι μεγαλοι και σκωτονονται ακομη και ξυλο πεφτει και φωναζουν εξω στην αυλη ,τα σκυλια να γαβγιζουν τα παιδια να κλαινε ενας χαμος γινεται,εντωμεταξυ απο πισω τους μενει μια θεια του αντρα μου με τον αντρα της γεροι ειναι κι εχουν μαλωσει μαυτους και παει κοντρα ο ενας στον αλλο βαζουν μουσικη τερμα κι αλλα τετοια,ο παππους λεει θα παρω την καραμπινα και θα τους ριξω δεν το γλυτωνουμε το φονικο ποιος ξερει ποτε θα εχουμε κανενα επισοδειο καμια μερα,γιατι η μανα σου φοβηθηκε οτι δεν θα κανεις καλο τον αρτο αφου εχεις ξανακανει ψωμι,τοση μανια ο Αντρεας ομως με το ψωμι χαχαχα

Βασω επιστρεψατε κι εσεις,μια χαρα που δεν σας κουρασε η Ιωαννα ,οταν βλεπεις τα παιδια να ειναι ηρεμα και να περνανε καλα περνα κι εσυ ακομα καλυτερα ετσι δεν ειναι;

Μαρακι εσεις που πηγατε διακοπουλες;μεγεια τα παπουτσακια σας,εγω αγορασα μερικα ζευγαρια φορμες αλλα θελω κι αλλα και παπουτσια τον Γιωργο του εφερε ο νονος του ,τους αλλους δυο να παρω αυτες τις μερες,τσαντες δεν χρειαζομαστε θα εχουμε τις ιδιες ενα σωρο λεφτα θελω παλι για ψωνια με τα σχολεια μας ουφ...

Μαγδα καλα εσεις χορτασατε μπανακια φετος,πως πανε οι ετοιμασιες για τη γαμοβαφτιση της αδερφης σου;εσυ θα ψωνισεις;

τα λεμε παλι κουκλες ελπιζω να μην ξεχασα κατι σημαντικο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα την τουρτα στην ομαδα και μια φωτο απο τα γενεθλια

Μαρακι τι γλυκας που ειναι ο Στεφανακος σου μεγαλωσε πολυ κι εσυ ομως μια κουκλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι τι τελεια τουρτα καλεεεε!το Δεκεμβρη που ναι τα γενεθλια της μικρης με το καλο Του Θεού και Της Παναγίας να μου φτιαξεις την τουρτα και να μου την στειλεις με κουριερ νομιζω!χαχα

Μαρακι κουκλι ο Στεφανακος σας!αντρακι πλεον!να τον χαιρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ξεχασα να σχολιασω για την κουνιαδα μου ,που λετε σαν να μη συμβαινει τιποτα με βοηθησε πολυ μαζεψανε μαζι με τη συνηφαδα μου τα πλυνανε ολα και δεν με αφησανε να κανω τιποτα ,ξετρελαθηκε με τα πλεκτα μου (ταχα δεν ηξερε οτι επλεκα καλα τωρα)πηρε σκουλαρικια και επεμενε να με πληρωσει κιολας,της τα εδωσα ετσι φυσικα και της ειπα να μου κανει διαφημηση μονο γενικως μια χαρα σαν να μην εγινε τιποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλα η κουνιαδα φαινομενο σου λαχε κατερινακι!χαχα!ελπιζω να αλλαξε και να χετε καλες σχεσεις απο δω και περα!

Ζηλεψα και εβαλα και γω φωτο απ τις διακοπες μας!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε Λευκωσία σήμερα για το τηλεσκόπιο. Τον Αντρέα τον αφήσαμε στους γονείς μου, ευτυχώς δηλαδή, γιατί είχαμε πολύ ποδαρόδρομο μέσα στον καυτό ήλιο. Το μαγαζί ήταν στο κέντρο της Λευκωσίας, στην παλιά πόλη κοντά στην πράσινη γραμμή, όπου σχεδόν όλοι οι δρόμοι είναι μονόδρομοι. Είναι όμως αυτή η περιοχή... μαγευτική... Όλο παλιά σπίτια, αρχοντικά, με υπέροχα μπαλκόνια, δέντρα, στοές, χαίρεσαι να περπατάς σ' αυτούς τους δρόμους. Τελικά τηλεσκόπιο δεν πήραμε, γιατί αυτό που μας σύστησαν ξεπερνά τον αρχικό μας προϋπολογισμό. Ο άντρας μου ήθελε ένα που έκανε 130 ευρώ περίπου, και το άλλο είχε 229. Έτσι, πήραμε ένα βιβλίο εισαγωγικό στην ερασιτεχνική αστρονομία, θα μελετήσει αυτό και σιγά σιγά θα αγοράσει και το τηλεσκόπιο. Μέσα στο βιβλίο έχει και πολλές οδηγίες για αγορά τηλεσκοπίου.

Μετά πήγαμε σε ένα μουσείο τέχνης που βρίσκεται εκεί, και έχει μια πολύ καλή έκθεση, αλλά ήταν κλειστό, γκρρρ... Κάναμε, λοιπόν, βόλτες, καθίσαμε για καφέ, για φαγητό σε ένα ταβερνάκι και φύγαμε. Ο Αντρέας τους είχε σκοτώσει τους δικούς μου, δεν κοιμήθηκε για μεσημέρι και ήταν ντούρασελ. Ευτυχώς κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο μέχρι το σπίτι...

Βάσω μια χαρά η Ιωαννούλα στις διακοπές! Με το φαγητό της τι έκανες; Έτρωγε απ' έξω ή μαγείρευες εσύ;

Κατερίνα σούπερ η τούρτα!!! Για την κουνιάδα δεν έχω λόγια, περίπτωση που λέει και η Βάσω!

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε, πάω να την πέσω και θα τα πούμε μετά!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, μια μια βλέπω επιστρέφετε απο τις διακοπές σας.

Μαρακι τα περασατε όμορφα?

Βασω γυρίσατε και εσείς και βλέπω ήταν ήσυχη πολυ η Ιωαννουλα σας, μεγαλώνουν και γινονται πιο συνεργασιμα, ωραία που κάνατε και τις βολτουλες σας. Ποτε είχες πει ότι θα έρθετε Ελλάδα, μαζι δεν θα την έχεις και τοτε?

Κατερινακι ήταν σίγουρο ότι μικροί μεγάλοι θα περνούσαν τέλεια στο παρτακι σας, τούρτα θα δω σε λίγο! Καλα μεταλλαχτηκε η κουνιαδα σου δεν εξηγηται ελπίζω να παραμείνει έτσι φιλικη και να μην έχετε πάλι τα παλια. Α μεγεια και το φόρεμα θελουμε φωτο.

απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα σαν να μην είμαι έγκυος, περιμένω πως και πως να το νιώσω, και λενε ότι το τρίτο το αισθάνεσαι πιο νωρις τι να πω τον Νικόλα τον είχα καταλάβει στην 17η βδομάδα και τωρα είμαι ήδη 16 και κάτι μερες.

Αννα Μαρία καλη μελέτη στον σύζυγο με τα αστρονομικά....ωραία ομως περασατε κάνατε μια μικρη εξόρμηση τα δυο σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα τις φωτό στην ομαδα

κατερινα πολυ ωραία η τούρτα αχ μου φαίνεται θα σου έρθω καμια βόλτα να με μάθεις να φτιάχνω και εγω

Μαρακι ο Στεφανακος ειναι πολυ κούκλος φαινόταν απο μικρός άλλωστε ότι θα κάψει καρδιές μεγαλώνοντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια με τα φαγητα της μικρης της μαγειρευα εγω!ειχε και κουζινουλα και βολευε!αλλα εφαγε και απ εξω οταν πηγαιναμε εμεις για φαγητο!και πατατες τηγανητες δυστυχως, μας εβλεπε εμας και ηθελε και της δωσαμε!ο αντρας σου ασχολειται με την αστρονομια???ειχε και ο μπαμπας μου θυμαμαι τηλεσκοπιο οταν ειμασταν μικροι!τωρα δεν ξερω τι το εκανε!αλλα το χρησιμοποιουσε περισσοτερο για να δουμε τα βουνα που ηταν μακρια, απλα για παιχνιδι παραπανω!χαχα!

Καγκουρακι μου 27 σεπτεμβριου ερχομαστε αθηνα!28 παμε απο πειραια Τηνο που εχω ταξει τη μικρη Στην Παναγία της Τήνου με πλοιαριο θα παμε και θα επιστρεψουμε το βραδυ!την επομενη μερα στις 29 παμε απο Πειραια στην Άνδρο και θα προσκυνησουμε Στην Αγία Μαρίνα δεν ξαναπηγα Άνδρο και το θελω πολυ!30 θα μεινουμε Αθηνα για να παμε και στην Αγία Ειρήνη Την Χρυσοβαλάντω και 1 Οκτωβρίου επιστρεφουμε Κύπρο!ναι, η μικρη μαζι μου θα ειναι!παμε να εκπληρωσουμε το ταμα μας!

Α σας ειπα οτι ο αντρας μου με επριξε να αρχισουμε προσπαθειες για 2ο μωρο?εγω παλι ολο και το αναβαλλω!χαχα!του ελεγα μετα τον αυγουστο θα πηγαινα γιατρο για να αρχισουμε προσπαθειες αλλα δεν ειχα στο προγραμμα οτι θα πηγαιναμε ταξιδι!τωρα που ειναι το ταξιδι στη μεση δεν μπορω να αρχισω κι αν μεινω να τρεχω με ενεσεις κλπ!αρα οταν επιστρεψω με το καλο Του Θεού και Της Παναγίας θα παω γιατρο για να μας δωσει συμβουλες να αρχισουμε και Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!θελω πολυ σιγουρα και 2ο μωρο αλλα σκεφτομαι κιολας οτι αν η εγκυμοσυνη ειναι οπως την 1η και η Ιωαννα θελει το δικο της χρονο θα δυσκολευτω γιατι δεν θα μπορω να κανω και πολλα!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλαξα τικερακι:)τα καταφερα!χαχα!εμεινε στασιμο στον 1 χρονο και 4 μηνες της μικρης!ισως επειδη αλλαξε το φορουμ και επρεπε να κανω αλλο!για να δουμε αυτο αν θα προχωραει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Καγκουράκι χαρά στο κουράγιο σου να πας μόνη σου με την Αγγελική στα Χανιά, όντας έγκυος! Εγώ δεν ξέρω αν θα το άντεχα, αν και, πολλά απ' αυτά που κάνω τώρα, αν μου έλεγες ότι θα τα έκανα δυο χρόνια πριν, θα γελούσα...

Βάσω ο άντρας μου τώρα αποφάσισε να ασχοληθεί με την αστρονομία. Είναι αρχάριος ακόμα.

Κι εμάς ο Αντρέας πλέον έχει φάει πολλά πράγματα που δε θα ήθελα. Στην Πάτρα ένα βράδι πήγαμε οικογενειακώς σ' ένα κέντρο για φαγητό. Στον Αντρέα έδωσα ψαρονέφρι στα κάρβουνα, ψωμάκι, λίγη ντοματούλα, τέτοια πράγματα. Η πεθερά ήθελε ντε και καλά να του δώσει τηγανιτή πατάτα. Απλώνει το χέρι της να δώσει στο μωρό την πατάτα, εγώ να της λέω ότι δε χρειάζεται, και να μου λέει "μα αφού την παίρνει". "Μα αφού του τη δίνεις!" ήθελα να της πω, αλλά αντί γι' αυτό της άρπαξα την πατάτα και την πέταξα στο πιάτο μου.

Αχ, τι ωραία που θα πάτε Άνδρο! Πήγαινε και στο Μουσείο Γουλανδρή!

Κι εγώ γι' αυτό το λόγο σταμάτησα τις προσπάθειες για δεύτερο μωρό, λόγω ταξιδιού. Τώρα θα ξαναρχίσουμε λέμε...

Να σας πω ρε κορίτσια. Από τότε που σταμάτησα το θηλασμό η περίοδός μου τα έχει παίξει. Τον Απρίλη είχα πάρα πολύ έντονα συμπτώματα και νόμιζα ότι είμαι έγκυος. Τον Μάιο μου πήγε πέντε μέρες καφέ και μετά κατέβηκε το αίμα. Τον Ιούνιο είχα καθυστέρηση. Τον Ιούλιο δεν είχα πρόβλημα, ενώ τον Αύγουστο αν θυμάστε με έπιασαν τρομερές ζαλάδες και μετά ήρθε η περίοδος, πήγε πέντε μέρες καφέ και μετά κατέβηκε το αίμα. Ουφ, τι είναι αυτό πάλι; Στην αρχή νόμιζα ότι είναι οι ορμόνες μετά το θηλασμό. Τώρα δεν ξέρω, γιατί βλέπω ότι συνεχίζονται τα προβλήματα. Λέτε να πάω στο γυναικολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγω γυρησαμε απο ναυπλιο που περασαμε φανταστικαααα

εκει εχει εξοχικο ο κολλητος του αντρα μου κ ηταν εκει κ αυτος κ η κοπελα του κ ο αδερφος του εμεις μειναμε σε ξενοδοχειο αλλα ολη μερα ειμασταν μαζι τους ο βασιλης δεν ηξερε σε ποιον να πρωτοπαει αγιοπαιδο οπως παντα δε καταλαβα παιδι καθολου!!

σας σχολιαζω οσα θυμαμαι καγκουρακι χανια ειναι ονειρο η κουνιαδα μου ειναι απο κει περισυ πηγαμε φανταστκα ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα κουκλες μανα κ κορη το μαλλι κοτσος σου παει να τα πιανεις συχνα

επισης μαρακι ρε συ τι ωρΑιο μαυρο γιαλυστερο μαλλι εχεις θελω να το χαιδεψω χιχο γιος σου κουκλι κ το λακακι απαιχτο,

αννα μαρια γελασα με την πατατα που την σουταρες στο πιατο σου εμενα με εχουν φοβηθει κ πρωτα με ρωτανε γιατι ειμαι κ λιγο παραξενη σε αυτα δε θελ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...