Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Πριν λίγο μπήκαμε στο σπίτι. Ωραία περάσαμε, ωραίοι περίπατοι, τέλειες παραλίες, απέραντο πρήξιμο και αφάνταστη βρωμιά. Θα σας τα γράψω αναλυτικά το βράδι ή αύριο το πρωί, και θα σας σχολιάσω κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Ο μικρός δεν κοιμάται και είναι έντεκα παρά... Τώρα τον αλλάζει ο άντρας μου και θα κάνουμε άλλη προσπάθεια για να τον κοιμήσω.

Αφήστε, στην Πάτρα είχε δροσιά, ειδικά το βράδι, και ήρθαμε τώρα στο καμίνι και καιγόμαστε... Άντε τώρα να συνηθίσουμε πάλι...

Που λέτε, κατ' αρχήν να ευχηθώ στο Καγκουράκι να τους ζήσει ο μικρός Νικόλας! Καλοφώτιστος, και να τον χαίρεστε! Σας σκεφτόμουν εκείνη τη μέρα...

Μαρία, χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου! Τα 28 κλείνεις ε; Μεγάλωσες κι εσύ, χιχι! :P

Έχω πολλά νέα από Πάτρα, θα μπορούσα να γράφω για ώρες, αλλά πρέπει να κοιμήσω τον κύριο Αντρέα, ο οποίος έχει κάνει τεράστιες προόδους. Δεν μπορείτε να φανταστείτε, ή μάλλον , οι περισσότερες μπορείτε. Έχει μάθει πάαααρα πολλές λέξεις, και λέει και πολλές λέξεις ολόκληρες και καθαρά, π.χ. πατάτες, παγωτό. Μέσα στο αεροπλάνο φώναζε "ΠΑΤΑΤΕΕΕΕΣΣΣΣ", όπως το φωνάζει ο πλανόδιος μανάβης που περνά κάτω απ' το σπίτι μας κάθε απόγευμα! Όλοι ξετρελάθηκαν μαζί του εννοείται.

Εμείς περάσαμε ωραία, άλλος αέρας η Ελλάδα! Είναι η ομορφότερη χώρα του κόσμου, δεν το συζητάμε!

Φυσικά είχα απίστευτο πρήξιμο απ' την πεθερά, η οποία θεωρούσε ότι είμαι "πρωτάρα" και δεν ξέρω τι μου γίνεται και πρέπει να μου μεταλαμπαδεύσει τις ανεκτίμητες γνώσεις της.

Ουφ, με φωνάζει ο άντρας μου, μάλλον αύριο θα ξαναμπώ, γιατί έχει χαλάσει ο μεγάλος υπολογιστής και έχει κάνει κατοχή εδώ πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο το πρωι αναχωρουμε για το χωριο επιτέλους τελείωσα με ληξιαρχειο, δημο, με αλλαγες δώρων, με μάζεμα των χαρτιων για την δήλωση και μ ένα σωρό άλλες ψιλοεκκρεμοτητες. Είχα και τα δυο μαζι και τρεχαμε για όλα και μέσα στη μερα μπορούσα να κάνω ελάχιστα πράγματα, αφου τον Νικολα δεν τον προλαβαινω πια ανεβαινει σε κρεβατια καναπεδες. Απο αυριο πιστεύω να έχω χρονο να μπαίνω καθημερινα γιατι τα μεσημερια θα πέφτουν και τα δυο ξερά για ύπνο μετα το πρωινο μπανακι στην θάλασσα.

Μαρακι πολύχρονη να είσαι και παντα ευτυχισμένη!

Αννα Μαρία καλώς μας ήρθες περιμένω να διαβάσω όσα ήθελε να σου μεταλαμπαδευσει η πεθερα!

καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!

Αννα Μαρια καλωσορισεεεεεςςςςς!μας ελειψεςςςς!ειδες 1 βδομαδα με την πεθερα σου και εμαθε ενα σωρο πραγματα ο Αντρεας κι εσυ την κακολογεις!χιχι!εσυ σαν πρωταρα πως να του τα μαθεις?οχι πες μου!χαχαχαχα!ακους εκει πρωταρα . . . !σου εμαθε τουλαχιστον τα βασικα ή θα πρεπει να ξαναπατε για ιδιαιτερα μαθηματα???χιχι!ανυπομονω να διαβασω τα της πεθερας!

Καγκουρακι και σεις πατε διακοπουλες ε?τι ωραια!εμεις το αλλο Σαββατο παμε για 5 μερες σε αλλη πολη της Κυπρου και μετα πρωτα Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ θα παμε και στο χωριο για 1-2 μερες!καλα να ειμαστε!

Μαρακι μου δεν ξερω αν ειναι δοντι αλλα πλεον το εχει σηκωσει συστημα!ξυπνα και κλαιει οχι με δακρυα, ψες η ωρα 1 που το εκανε λεω στον αντρα μου ασε την μπορει να ξανακοιμηθει και επειδη δεν πηγε κανενας απ τους 2 μας αμεσως αρχισε και τσιριζε!κι αναγκαστηκε ο αντρας μου πηγε στο δωματιο της και της λεει Ιωαννα μου ειναι βραδυ κανε ναννα!και φωναζε μαμα μαμα και πηγα και την πηρα!την ξανακοιμησα, η ωρα 3 μιση να την παλι πανω,παλι πηγα και ξανακοιμηθηκε και η ωρα 5μιση ξυπνησε μια και καλη!πραγματικα αν με βαλεις να κοιμηθω χωρις να με ενοχλησει κανεις μπορει να κοιμαμαι μερες απ τη νυστα και την κουραση που εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Γράφω τώρα, γιατί ο άντρας μου κοιμάται. Δεν ξέρω όμως πόσα θα καταφέρω να γράψω, γιατί έχω και τον Αντρέα εδώ να τριγυρίζει.

Λοιπόν, η πεθερά θεωρούσε ότι εγώ δεν ξέρω απολύτως τίποτα και ό,τι κι αν έκανα, μου έλεγε "δεν ξέρεις εσύ, έτσι να το κάνεις". Π.χ. το μωρό το κοιμίζω κάνοντάς το βόλτες με το καρότσι. Έτσι κοιμάται ο Αντρέας, κι όχι με κούνημα. Μια μέρα ξεθεώθηκα να τον κάνω βόλτες, και ήταν μισοκοιμισμένος, οπότε έρχεται αυτή και μου λέει "άσε να το κάνω εγώ, και πήγαινε εσύ να ξεκουραστείς". Το παίρνει λοιπόν, και τον κουνάει με το πόδι. Ο Αντρέας κοιμήθηκε, γιατί ήταν ήδη μισοκοιμισμένος, οπότε έρχεται αυτή και μου λέει "Τον κοίμισα. Εσύ είσαι πρωτάρα και δεν τα ξέρεις αυτά. Με το πόδι να τον κουνάς, μην κουράζεσαι". Μετά φυσικά, μια άλλη μέρα που πήγε να τον κοιμίσει έτσι, χωρίς να τον έχω κουνήσει εγώ πρώτα, δεν τα κατάφερε και μου λέει "αααα, αυτός δεν κοιμάται όπως κοίμιζα εγώ τα δικά μου". Μια μέρα του έκοψε τα νύχια, και μου λέει "είδες εγώ που ξέρω, τα κατάφερα και του τα έκοψα, όχι εσείς που δεν τα καταφέρνατε" και μετά μας έλεγε συνέχεια ότι "η πείρα κέρδισε τα νιάτα". Επέμενε να του δίνω 3-4 φορές τη μέρα γάλα. Εγώ του δίνω μόνο το βράδι, αλλά του δίνω και πάρα πολύ γιαούρτι, και έτσι καλύπτει με το παραπάνω τις ανάγκες του για ασβέστιο. Αυτή με έπρηζε συνέχεια, ότι του στερώ το πρωινό γάλα που το έχει ανάγκη, και άλλα τέτοια, και όταν ξυπνούσε το βράδι (επειδή ξυπνούσε μια που είχαμε αλλάξει περιβάλλον) ερχόταν αυτή και επέμενε να του δώσω γάλα, και ότι δε γίνεται να του δίνω νερό, κι άλλα τέτοια, και κάποιες φορές δέχτηκα και του έφτιαξε γάλα, με αποτέλεσμα αυτός να μάθει, και χτες βράδι ξύπνησε στις τεσσεράμιση και έκλαιγε για γάλα. Τρομάξαμε να κόψουμε τους νυχτερινούς θηλασμούς, και τώρα ξανά κι απ' την αρχή, μόνο που δεν είναι και τόσο εύκολο, μια που πρέπει να του σηκώνομαι να του φτιάχνω το γάλα. Φυσικά δεν του έδωσα, έκλαψε και ξανακοιμήθηκε στο κρεβάτι μας. Αφήστε που όποτε ξυπνούσε το μωρό το βράδι, αυτή πεταγόταν κι έμπαινε στο δωμάτιό μας, χωρίς να χτυπήσει, και μου έλεγε "άλλαξέ το, να σου κάνω γάλα, να το κοιμήσω εγώ, να το κρατήσω". Γενικώς όσα μου έλεγε δεν ήταν λάθος, αλλά ούτε και τα δικά μου είναι, η καθεμία έχει τον τρόπο της, αλλά αυτή θεωρούσε ότι εγώ τα κάνω όλα λάθος κι ότι αυτή τα ξέρει όλα.

Το χειρότερο, όμως, ήταν που ό,τι κι αν έλεγα, στο παραμικρό παράπονο, αυτή άρχιζε το παραμύθι "πώς κάνεις έτσι, ένα παιδί έχεις, τι να πω κι εγώ που είχα τρία, και δούλευα, και δουλεύαμε αντίθετες βάρδιες, ο ένας έμπαινε ο άλλος έβγαινε, και δεν είχα βοήθεια, κι αν είχες κι άλλο παιδί τι θα έκανες, και τα παιδιά θέλουν υπομονή, και τι νόμισες, όταν γίνεις μάνα χάνεις και τον ύπνο σου και όλα". Φυσικά, όλα αυτά τα έλεγε μόνο σ' εμένα, γιατί ο άντρας μου είναι ο άντρας, και δεν υπήρχε λόγος να κάνει οτιδήποτε, κι εγώ έπρεπε να τα κάνω όλα. Το πρώτο βράδι ο Αντρέας ξύπνησε και τον έβαλα στο κρεβάτι μας. Το πρωί που ξυπνήσαμε, ανακάλυψα ότι είχε κάνει τσίσα και είχε βρέξει το κρεβάτι, οπότε μετά λέω στον άντρα μου να αλλάξουμε τα σεντόνια. Μου λέει η πεθερά "και γιατί το λες στο Μάκη, τι δουλειά έχει αυτός, εμείς θα τα αλλάξουμε". Πάμε να τα αλλάξουμε και μου λέει "δεν είναι ανάγκη να τα λες στο Μάκη για να μου τα λέει, μην ντρέπεσαι, να τα λες κατευθείαν σ' εμένα". Της λέω "μα δεν του το είπα για να σου το πει, του το είπα για να αλλάξει αυτός τα σεντόνια". "Ααααα" μου κάνει "μεγάλες απαιτήσεις έχεις εσύ απ' τον άντρα. Άκου να αλλάξει τα σεντόνια. Στα χρόνια τα δικά μου, μπλα μπλα". Της λέω "μα ο Μάκης δε δουλεύει". Και μου απαντά "και τι μ' αυτό;". Φυσικά ο δικός μου τα άκουγε όλα αυτά, και τα άφηνε όλα στη μάνα του, μήπως και νομίσουν οι γονείς του ότι τον ευνουχίζω τον γιό τους τον άντρουκλα, και αναγκαστικά τα έκανα όλα εγώ, για να μην πούνε ότι εγώ κάθομαι και τα αφήνω όλα στην πεθερά. Την Κυριακή ήμουν ένα κουρέλι το μεσημέρι. Πάω να κοιμήσω τον Αντρέα, δεν κοιμόταν. Τον αφήνω στον άντρα μου, γιατί ήταν ο μόνος απ' όλο το σπίτι που δεν είχε σκοπό να κοιμηθεί, και πάω να ξαπλώσω. Κάτι θα του είπε ο πατέρας του, κι έρχεται λίγα λεπτά μετά και μου λέει "τι είναι αυτά, τι νόμισες, ότι είμαι παραμάνα; Κράτα τον εσύ, τι να του κάνω εγώ δηλαδή που δεν κοιμάται;". Του λέω "και τι θα πάθεις αν τον κρατήσεις;". "Δεν μπορώ" μου λέει "μιλάω με τον πατέρα μου". Η μάνα του από πίσω του. "Και τι σε πειράζει δηλαδή αν σου βάλουμε το μωρό δίπλα σου στην κούνια να παίζει κι εσύ να ξαπλώνεις;". Κι αφήνει τον Αντρέα στο κρεβατάκι του με μερικά παιχνίδια. Της λέω "μα το μωρό δε θα μείνει στην κούνια περισσότερο από ένα λεπτό, κι εγώ θα πρέπει να τον κυνηγάω". "Μα κοίτα τον τι ωραία που παίζει. Και ξέρεις, όταν γίνεις μάνα, τα ξεχνάς όλα, και τον ύπνο και όλα, και εσύ μόνο ένα παιδί έχεις, πώς κάνεις έτσι, σκέψου να είχες κι άλλο, κ.λπ.". Εγώ να της εξηγώ ότι δεν είναι παράλογο αυτό που λέω, δηλαδή αφού όλοι θα κοιμηθούμε εκτός απ' τον άντρα μου, να τον προσέχει αυτός, μια που δε θα κοιμηθεί, και μου λέει "μα αφού μιλάει με τον πατέρα του". Μετά άρχισε το κήρυγμα "ο πεθερός σου στεναχωριέται πολύ που τσακώνεστε και που λες συνέχεια στο Μάκη να κάνει αυτό κι εκείνο, και δεν είναι σωστό αυτό, και δεν ήξερα ότι έχεις τόσα νεύρα, κ.λπ.". Οπότε σε ένα λεπτό ο Αντρέας καβαλάει το κάγκελο για να πεταχτεί έξω. Εκείνη την ώρα εκνευρίστηκα πάρα πολύ, σηκώνομαι και φωνάζω "ορίστε, ορίστε, θα πηδήξει έξω, κι εγώ θα μείνω ξάγρυπνη να τον προσέχω". Και τι μου λέει; "Θέλεις να τον προσέχω εγώ να κοιμηθείς;". Λες και μου έλεγε "αφού εσύ δεν τα καταφέρνεις, θα το κάνω εγώ που είμαι πιο ικανή, κι ας είμαι κι εγώ άυπνη". Οπότε άρχισα να φωνάζω και της λέω "όχι, θα τον προσέχω εγώ, δε θέλω βοήθεια από κανένα". Αυτή να επιμένει, εγώ να της ξαναλέω το ίδιο, και να με ρωτάει "κι αν είχες δύο τι θα έκανες;". "Το ίδιο θα έκανα" της λέω. Τον πήρα έξω στην αυλή και παίζαμε, και τελικά τι έγινε; Επέμενε να τον κουνήσει αυτή για να κοιμηθεί, την άφησα, δεν τα κατάφερε φυσικά, και έβαλε ... τον άντρα μου να τον προσέχει!!! Δηλαδή αυτό που είχα πει εγώ απ' την αρχή... Το καλό της είναι ότι όσα έλεγε τα έλεγε πολύ ήρεμα, και δεν φώναζε καθόλου, δηλαδή δεν τσακωθήκαμε, απλά εγώ μιλούσα πιο έντονα, γιατί κι εγώ δεν της είπα κάτι που να την προσβάλει, απλά έλεγα ότι θα προσέχω εγώ το μωρό μου.

Πιστεύω ότι όλα όσα έλεγε, κι εκείνη τη μέρα και γενικώς, τα έλεγε καλοπροαίρετα, πιστεύοντας πραγματικά ότι έτσι βοηθά, αλλά γινόταν αφόρητα εκνευριστική και κουραστική. Αυτή πάντα ΗΞΕΡΕ, εμείς πάλι όχι. Δεν τους παρεξηγώ, γιατί έχουν μεγαλώσει με μια συγκεκριμένη νοοτροπία, είναι εντελώς αμόρφωτοι και δεν τους κόβει και πολύ, οπότε, τι να περιμένεις απ' αυτούς;

Κλείνω γιατί ο Αντρέας τράβηξε το μπιμπερό του απ' το τραπέζι και το έσπασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μάζεψα και συνεχίζω.

Η βρωμιά στο σπίτι ήταν απίστευτη, κατ' αρχήν η πεθερά όοοολη μέρα έκανε κάτι, αλλά στην πραγματικότητα, τώρα που το σκέφτομαι, δεν έκανε τίποτα. Μαγείρευε, κι από κει και πέρα χαζομαρούλες, μία να φτιάξει καφέ στον πεθερό μου, μία να πλύνει 2-3 πιάτα, μία να ρίξει νερό στην αυλή, αλλά τις απαραίτητες δουλειές, π.χ. σκούπισμα, σφουγγάρισμα, μπάνια, ξεσκόνισμα, δεν τις έκανε. Έβαλε 2-3 φορές πλυντήριο και τα σιδέρωσα εγώ για να μη λέει. Τα μπάνια ήταν πολύ βρώμικα, ευτυχώς βρήκα ένα ντετόλ σε σπρέι και ψέκαζα, η κουζίνα το ίδιο. Δεν ήταν λεκέδες, ήταν βρωμιά που κόλλησε από χρόνια. Πολλές φορές έπλενα τα δόντια μου κι όπως έσκυβα να ξεπλύνω το στόμα μου, ήθελα να κάνω εμετό. Γενικώς δε σιχαίνομαι, αλλά ήταν σιχαμερό το σπίτι, και αηδίαζα πραγματικά. Τα πιάτα, τουλάχιστον ό,τι χρησιμοποιούσε το μωρό, τα ξανάπλενα. Ακόμα κι αν έπλενε αυτή τα σκεύη του μωρού με το δικό του σφουγγαράκι, εγώ τα ξανάπλενα. Μέσα στο νεροχύτη πετούσαν τα άπλυτα πιάτα, φλούδες από λαχανικά και φρούτα, αποφάγια, έφτυναν, είχαν το σφουγγαράκι που έπλεναν τα πιάτα, πώς να μη σιχαίνομαι φοβερά; Κάθε μέρα με πονούσε η κοιλιά μου και αναγούλιαζα. Όσο για το μωρό, Τρίτη βράδι ανέβασε πυρετό. Τετάρτη πρωί τον πήγαμε στο γιατρό και μας είπε ότι είναι ερεθισμένος ο λαιμός του από κάποιο μικρόβιο. Υποθέσαμε ότι είναι ίωση, αλλά όσο το σκέφτομαι, τόσο πιο πιστεύω ότι είναι μόλυνση από τη βρώμα τους.

Άντε, σας αφήνω και πάλι, γιατί ο Αντρέας θέλει μικρό Νικόλα, αφήστε που νομίζω ότι έχει κάνει και κακά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Ξυπνησε στις 7 πάλι ο γιοκας μου...Κ πάνω που χαιρομουν οτι ξυπνουσε 8-8:30!!! Χθες με ξεγελασε κ ξανακοιμηθηκε στις 10 το πρωι κ μετα δεν κοιμοταν μεσημερι κ με εσκασε! Ολο ζαβολιες! Σημερα θα βαλουμε την πισινα και θα τον καθυστερησω. Χθες τελικα πηγαμε βολτα στο τζαμπο. Ειπα να τον παρω καμια βολτα και του λεω πού να παμε κ λεει "ταμπο μαμα παιχιδια"....ωχ λεω αμα εμαθε και το ταμπο καηκαμε!!! χαχαχα

Εχω 2-3 μερες που νιωθω οτι με καιει το στομαχι, δεν ποναω απλα νιωθω καποια ενοχληση...ουφ! Ο αντρας μου τελικα ερχεται αυριο. Αντε να χαλαρωσω κ εγω λιγοοο...λεμε τωρα!

Σημερα απο δουλειες μονο σιδερωμα εχω κ μαγειρεμα. Εσεις τι φτιανετε σημερα?

Αννα Μαρια καλώς μας ηρθες!!!!!! Κανει ιδιαιτερα η πεθερα σου στις πρωταρες διαβασα ε? χαχα Να παω κ εγω καλε!!!

Πω'ς 'αντεξες?????????????? Εγω μονο που τα διαβασα και δυσανασχετησα...Ακους εκει ο αντρας πασας κ εμεις να τα ξεχασουμε ολα...Παλια κεφαλια εντελως!

Βασω μου αρχιζουν οι διακοπές σας?? Αντε με το καλό! Παφο ή Πρωταρα θα πάτε? Για την μικρη να σου πω ότι ο Στεφανος μου τα εκαε αυτα 16-20 μηνων περιπου. Μεχρι που τον εβαλα σε κανονικο κρεβατι κ ηρεμησαμε!!!

Καγκουράκι κ εσυ διακοπούλες? Αντε να κανετε τα μπανια σας να ξεκουραστεις κ εσυ λίγο. Αρχισε τις ταρζανιες ο Νικολας ε? Και πού είσαι ακόμα!! χαχα

Παω να φουσκωσω την πισινα κ γκρινιαζει ο μικρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, σε γενικές γραμμές δεν περάσαμε κι άσχημα, επειδή πήγαμε ωραίες βόλτες, κάναμε και δυο μπάνια. Εκεί που μένουν είναι εξοχικά, και είναι όλο περιβόλια, δέντρα, κ.λπ. Οι γείτονές τους έχουν φάρμα και πηγαίναμε εκεί. Ο Αντρέας τάισε τις κότες και τις κυνήγησε, έπαιξε με το σκύλο, έτρεξε μέσα στο περιβόλι. Γενικώς του άρεσε πολύ πιστεύω.

Ο άντρας μου δεν έλεγε τίποτα στους γονείς του επειδή τους ξέρει, ότι αν τους πεις κάτι το παραφουσκώνουν, και τελικά τα πράγματα ξεφεύγουν απ' τον έλεγχο. Αλλά πιστεύω ότι δε μιλούσε επειδή επηρεαζόταν επιπλέον απ' αυτούς.

Κι ο Αντρέας μου κάνει κάτι τέτοια τρελά με τον ύπνο. Λες να τον βάλω κι εγώ σε κανονικό κρεβάτι;

Ακόμα τον Αντρέα δεν τον έχουμε πάρει στο Τζάμπο. Εγώ πήγα μία φορά, κι ο άντρας μου δύο. Τι να σας πω, με τρομάζει όλη αυτή η εφιαλτική ποσότητα προϊόντων.

Εγώ σήμερα θα κάνω σκούπισμα-σφουγγάρισμα σ' όλο το σπίτι, θα περάσω τα μπάνια και την κουζίνα με ντετόλ, κι από βδομάδα θ' αρχίσω τη μίνι γενική που κάνω κάθε μήνα. Από φαγητό μακαρονάδα! Ελπίζω να φάει ο Αντρέας, γιατί τις τελευταίες μέρες στην Πάτρα μας έκανε ιδιοτροπίες.

Εμένα το στομάχι σήμερα μου πέρασε, που βρέθηκα σε υγιές περιβάλλον, χιχι! Ούτε αναγούλα έχω!

Βάσω πού θα πάτε διακοπές; Ρε κορίτσια, να κανονίσουμε να βρεθούμε οπωσδήποτε! Μαρία, από πέρσι το λέμε!

Από όσα γράψατε δε θυμάμαι και τίποτα, μόνο για το στήθος που λέγατε, χιχι!

Εγώ έχω πολύ μικρό στήθος. Με πείραζε όταν ήμουν στη εφηβεία, αλλά τώρα μου αρέσει όπως είναι. Μετά το θηλασμό ξεφούσκωσε απίστευτα, αλλά τώρα σιγά σιγά ξαναπαίρνει την παλιά του φόρμα. Γενικώς μου αρέσω όπως είμαι, δε θα ήθελα να αλλάξω κάτι πάνω μου! Μόνο η κυτταρίτιδα να έφευγε, αλλά αυτό είναι μάλλον επιστημονική φαντασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια αμαννννν!μονο που διαβασα ολα αυτα που ελεγε η πεθερα σου . . .αλλα αντε λες και εσυ μεγαλοι ανθρωποι ειναι, ετσι μεγαλωσαν, τοσα ξερουν, τοσα λενε!τι να πεις. . .!αυτο το να ειναι παντογνωστες το εχουν πανω κατω ολοι αυτης της γενιας κυριως οι γυναικες για το θεμα ανατροφης των παιδιων!ολα τα ξερουν πια, εμεις δεν ξερουμε τιποτα!αλλα κατα τα αλλα ωραια περασατε, κανατε τις βολτες σας, κανατε τα μπανια σας!αρρωστησε ο Αντρικουλης?τον πηρατε γιατρο στην Πατρα?τωρα πως ειναι?καλυτερα?τι εκανες με τα φαγητα του τελικα?τι ετρωγε για μεσημεριανο?

Μαρια μου αληθεια αυτο σκεφτομουν κι εγω να τη βαλω σε κανονικο κρεβατακι!λες να ειναι αυτο που την ενοχλει?το ειχα στο μυαλο μου!φοβαμαι ομως μπας και πεσει κατω!προψες που εκλαιγε την πηρα στο κρεβατι μας, το πρωι που σηκωθηκαμε να ετοιμαστουμε με τον αντρα μου για δουλεια, κοιμοταν η μικρη ακομα στο διπλο, οποτε σε μια φαση ακουμε ενα μαμα και τι να δω?η Ιωαννα τραβηξε τα σεντονια και κατεβηκε απ το διπλο κι ερχοταν κουνιστη λυγιστη να μας βρει στην κουζινα!χαχα!τι κρεβατακι του πηρατε?διπλο, της εναμιση ή μονο κρεβατι?για πες !

αντε να κανονισουμε να βρεθουμε αληθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω έτσι όπως τα λες με τους γονείς μας και τα πεθερικά μας είναι, μόνο που η πεθερά μου έχει το προσόν να γίνεται πάρα πολύ εκνευριστική, πιο εκνευριστική κι απ' τη μάνα μου. Η μάνα μου, βέβαια, έχει άλλα ελαττώματα, π.χ. έρχεται και μου κάνει συνέχεια παράπονα για τον άντρα μου, και μας οδηγεί σε καβγάδες τελικά...

Ο Αντρέας έτρωγε απ' τα φαγητά που μαγείρευαν, τι να έκανα; Έφαγε ζυγούρι γιουβέτσι με χυλοπίτες, μακαρόνια με κιμά, φακές, ντοματόσουπα με μοσχάρι, τσιπούρα με χόρτα, χορτόπιτα. Την Τρίτη που έκαναν μπριζόλες στα κάρβουνα με πατάτες τηγανιτές, ο Αντρέας κοιμόταν, και όταν ξύπνησε είχε μόνο μπριζόλα, γιατί είχαμε φάει τις πατάτες. Λέω στην πεθερά ότι θα του δώσω μπριζόλα και χορτόπιτα, και χτυπιόταν να μη δώσω χορτόπιτα, κι επέμενε να του δώσω για μεσημεριανό κρέμα από άνθος αραβοσίτου Γιώτης. Της εξηγούσα ότι αυτό δεν είναι φαγητό, κι αυτή μου έλεγε "έλα μωρέ, μικρό είναι το μωρό, οι κρέμες είναι θρεφτικές, κρέμα να του δώσεις". Της λέω "δεν του έχουμε δώσει ποτέ κρέμα" και μου λέει "ε, βλέπεις, είσαι νέα μαμά και δεν τα ξέρεις αυτά, οι κρέμες είναι θρεφτικές, πρέπει να του δίνεις, τα δικά μου ουουουου, τρώγανε κάτι πιάτα...". Της λέω "ίσα-ίσα, επειδή ξέρω και δεν του δίνω. Τα μωρά δεν τα χρειάζονται αυτά και μας κοροϊδεύουν οι εταιρείες για να μας τρώνε τα λεφτά μας". Τελικά του έδωσα μπριζόλα με γιαούρτι, και σχολίαζαν συνέχεια ότι δεν υπάρχει τέτοιος συνδυασμός. Μετά το βράδι ήθελε να του κάνει τοστ, με ένα ψωμί του τοστ που είχε πάρει, που ήταν τίγκα στα συντηρητικά και στα Ε, και προτίμησα να του τηγανίσει μερικές πατάτες. Δοκιμάζω μία και ήταν παστωμένες στο αλάτι, ενώ της είχα πει να μην βάζει αλάτι, και μου λέει "μα δεν έβαλα". Ευτυχώς ο μικρός δεν τις ήθελε τις πατάτες, κι ήρθε πάλι με την κρέμα Γιώτης για να τον ταΐσει. Εν τω μεταξύ, του είχε δώσει με το ζόρι δυο κουταλιές το απόγευμα και μου είπε "είδες, την έφαγε". Ευτυχώς ούτε την κρέμα ήθελε, κι έτσι έφαγε γιαούρτι.

Σας αφήνω, γιατί ετοιμάζονται να φύγουν οι άντρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εκνευριστικη, σπαστικη καλυτερα μπορεις να την πεις!κρεμα Γιωτης δεν εχω δωσει ποτε στη μικρη αλλα ετοιμες κρεμες ρυζαλευρο, φαριν λακτε εδωσα και δινω ακομη!και γιαουρτι σκεττο τρωει η Ιωαννα αλλα και γιαουρτακια της ΝΕΣΤΛΕ τα μικρα με γευσεις φρουτων δινω!οκ καθε μανουλα ξερει καλυτερα εσυ δεν εδωσες ποτε και θυμηθηκε τωρα η πεθερα σου να του δωσει?αμαν πεισμα!χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, άσε, μία μου έλεγε ότι αυτή ήταν όλη μέρα πάνω απ' τα παιδιά της, και σηκωνόταν συνέχεια το βράδι για να δει αν είναι καλά, και μετά μου έλεγε ότι είμαι υπερβολική. Το πρώτο πρωί ξύπνησε ο Αντρέας και επέμενε να τον πάρει αυτή για να ξανακοιμηθώ εγώ. Της τον άφησα και της έδωσα και μια αλοιφή για το σύγκαμα, ειδική με κορτιζόνη, δυστυχώς, γιατί είχε ένα άσχημο σύγκαμα από τη ζέστη, και είχε κάνει μύκητες, που δε φεύγουν αλλιώς. Της είπα να του βάλει, και μετά θα ξαναβάζαμε το βράδι. Όταν το βράδι πήγα να τον αλλάξω για να κοιμηθεί, η αλοιφή ήταν άφαντη. Έψαξα παντού, κάτω απ' τα κρεβάτια, μέσα σε συρτάρια, κάτω από μαξιλάρια, η αλοιφή είχε εξαφανιστεί. Εγώ τσαντίστηκα και στεναχωρέθηκα, γιατί το σύγκαμα είχε φουντώσει, οπότε μου κάνει αυτή "δεν είναι καλό αυτό που κάνεις, είσαι πάρα πολύ σχολαστική, και να μη βάλουμε αυτήν την κρέμα και τι έγινε; Θα βάλουμε σουντοκρέμ". Να της εξηγώ ότι η σουντοκρέμ, όσο καλή κρέμα κι αν είναι, δε βοηθά στο συγκεκριμένο πρόβλημα, κι αυτή να επιμένει ότι είναι η καλύτερη αλοιφή, και να μου φέρνει και διάφορες άλλες αλοιφές. Οκ, το ότι κάπου την έβαλε και το ξέχασε είναι ανθρώπινο, αλλά έκανες τη μαλακία, μην προσπαθείς να βγεις κι από πάνω, έτσι;

Έκανε κι άλλα πολλά, θα τα θυμάμαι σταδιακά και θα σας τα λέω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

γυρισε η Αννα Μαρια και ξαναζωντανεψαμε βλεπω ,τακα τακα γεμισαν οι σελιδες...

χθες πηγαμε στην αδερφη μου και ειδαμε τον γαλανοματη μας,μεγαλωσε το σκατο και ολο χαμογελα και γελακια ειναι ,προχτες γεννησε μια φιλη μου στον 8ο μηνα της εσπασαν τα νερα και γεννησε με καισαρικη ευτυχως το μωρο ειναι γερο και εχει καλο βαρος 2200 γεννηθηκε,το εχουν στη λαμπα με ορο και οξυγονο ,μακαρι να πανε ολα καλα και να γυρισουν γρηγορα στο σπιτι τους,σημερα περιμενω μια φιλη μου το απογευμα θα φτιαξω πιτσα να φανε τα παιδια

Αννα Μαρια καλα η πεθερα σου πολυ εκνευριστικη, παλι καλα που αντεξες και δεν τσακωθηκατε,δεν μπορω οταν καποιος κανει οτι τα ξερει ολα και λεει συνεχεια εξυπναδες και προσπαθει να επιβαλλει τα δικα του εκνευριζομαι αφανταστα,οσο πειρα και να εχεις η καθε μαμα ξερει καλυτερα απο ολους τις συνηθειες του μωρου της,ενταξει να δωσεις καποιες συμβουλες αλλα απο κει και περα ο καθενας ξερει καλυτερα ποιο ειναι το καλυτερο για το παιδι του,καλα της παλιας σχολης ειχαν τον αντρα βασιλια μην τυχον και κανει κατι ντροπη αφου μου ελεγε μια θεια μου, τοτε θεωρουσαν ντροπη να δουν μπαμπα να κανει βολτα το μωρο με το καροτσακι εξω που μετα να κανει δουλειες και να βοηθαει με το μωρο μεγαλη ντροπη ,εγω και αναγουλιασα μαυτα που διαβασα που να τα ζεις κιολας μπλιαχ πως να μην κολλησει το μωρο ειναι κι ευαισθητο

Βασω αν την βαλεις σε μεγαλο κρεβατι θα βαλεις καγκελο και δεν θα πεφτει εχουν και τα τζαμπο κατι προστατευτικα που μπαινουν μπροστα στα κρεβατια,εγω τους εβγαζα σχετικα νωρις απο το κρεβατακι κοντα στα 2 τον Γιωργο ακομη τον εχω καγκελο κι φυσικα και τον Δημητρη,κανουν ατσαλο υπνο και πεφτουν ακομα

Κατερινακι τρεχαματα εχεις ακομα;να περασετε καλα στο χωριο ,τωρα πια θα ξεκουραστεις αφου θα εισαι ξεγνοιαστη..

Μαρακι μικρουλα εισαι!!τι πηρατε απο τα τζαμπο,τα δικα μου οταν πηγαινουμε απο τα πολλα που βλεπουν παθαινουν ανοσια και στο τελος ή θα παρουν το πιο μικρο παιχνιδακι ή θα τους λεω τι θελουν και δεν θα θελεουν τιποτα στο τελος επειδη δεν ξερουν τι να διαλεξουν ,χορταινει το ματι,εγω σημερα φτιανω που λες κι εσυ και δεν τελειωνω χαχαχα επλυνα το ενα μπαλκονι,τον χορο που εχουμε την ψησταρια και λιγο απο την αυλη με το λστιχο,καθαρισα φασολακια για να βαλω καταψυξη και τα καθημερινα φαγητο,πιατα κτλ γεμιστα φαγαμε εμεις και τωρα να φτιαξω τη ζυμη για την πιτσα και λεω να φτιαξω και cinabon (κανελορολα με κρεμα απο πανω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα γέμισαν οι σελίδες επειδή γράφω για την πεθερά και δεν τελειώνω.

Να της ζήσει της φίλης σου το αγοράκι της! Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Μια χαρά είναι το βάρος του μωρού, εδώ τελειόμηνα μωρά και γενιούνται κάτω από δυόμιση κιλά.

Η πλάκα με τα πεθερικά είναι ότι ο πεθερός πρόσεχε τα παιδιά επειδή δούλευαν αντίθετες βάρδιες και μαγειρεύει κιόλας πολύ καλά. Αλλά από δουλειές δεν κάνει τίποτα, δηλαδή δε θα πλύνει πιάτα, δε θα απλώσει ρούχα, δε θα σφουγγαρίσει, κ.λπ. Αν μάθαιναν τις δουλειές που κάνει ο άντρας μου, θα πάθαιναν πλάκα!

Εγώ αύριο λέω να φτιάξω σταφιδόψωμα που αρέσουν σε όλους.

Σας αφήνω,γ ιατί ο Αντρέας με τριγυρίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κντ θα μεινει απο μπαταρια αλλα δεν μπορω να μην πω στα γρηγορα σας διαβαζω καθημερινα απλα τρεχω

Αννα μαρια γιουπιιιιι ηρθες!!!

Ρε φιλεναδα ενα θα πω κ ολα τα αλλα νεα σχολια αυριο

Ο τροπος που τα γραφεις ειναι λες κ σε ζω καθημερινα εισαι τοσο λεπτομερης που νιωθω λες κ τα ζω αυτα που λες

Πραγματικα μου λειψες πολυ οσο για την πεθερα δεν εχω λογια πεθερα κελεπουρι σου λαχε χαχαχα

Οι υπολοιπες φιλια ραντεβου Αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Τι κάνετε;

Πού χαθήκατε όλες;

Εμείς σήμερα σπίτι, έκανα κάτι δουλίτσες, ένα τέλειο μπριάμ, και σταφιδωψωμάκια που δεν πέτυχαν και θα τα πετάξω, κλαααααψ..... Κάποιο λάθος έγινε στο φούσκωμα και στη θερμοκρασία του φούρνου, και βγήκαν λάσπη από μέσα... :( :( :(

Το απόγευμα θα πάω σε μια φίλη μου αισθητικό που έχουν παζαράκι στο Ινστιτούτο τους, όχι ότι μου αρέσουν αυτά, αλλά πρέπει να δώσω το παρόν, και συμπτωματικά, μου τελείωσε και το ρουζ!

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: πότε αρχίζουν τα μωρά να τραγουδάνε; Ο Αντρέας από χτες λέει το τραγούδι των Ζουζουνιών "Κώνος, κώνος". Δηλαδή μόνο "κώωωνος, κώωωνος" λέει, αλλά το λέει με τη μουσική του τραγουδιού. Επίσης, πήγε να πει και "Κούνια" απ' το "Κούνια-μπέλα", πάλι με τη μουσική. Σε άσχετες φάσεις δηλαδή, τα λέει, και τα αναγνωρίζουμε από τη μουσική τους!

Α, είδα και τις φωτογραφίες σας! Δεν έχω λόγια!!!!!!!

Μόνο μια παράκληση: μην τις βάζετε πλάγια, στραβολαίμιασα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σσας εμεις είμαστε απο χθες πάλι στο χωριο. Θα κανουμε τα μπανακια μας θα ξεκουραστω και εγω και σε καμια 10 μερες θα ερθει και ο άντρας μου για λίγες μερες. Σημερα πήγαμε σε μια άλλη παραλία πιο φιλική θα έλεγα στα μικρα παιδάκια εχει μικρα βότσαλα και έξω και μέσα ειναι ρηχά τα νερά και εχει άμμο. Η Αγγελική βρήκε κάτι κοριτσάκια και αμέσως κόλλησε μαζι τους και ο μικρός εκανε τον μπανακι του και μετα έπαιζε πολυ ώρα με τα κουβαδακια του έξω.

Διαβασα πολλα γιατι είχα μερες να διαβάσω τα δικα σας νεακια αλλα ειναι πολλα πολλα οπότε ότι θυμάμαι θα σχολιάσω.

Αννα Μαρία ειναι φοβερός ο μικρός με τα τόσα που λεει, για την κούνια όντως θα τρόμαξε και ο ίδιος και γιαυτο το κλάμα. Εμεις βάλαμε την Αγγελικη 21 μηνών στο κανονικο κρεβάτι με προστατευτικό κάγκελο το οποιο το εχει ακομα. Και τον Νικολα πάλι λόγω τρίτου τον βλέπω και αυτόν νωρις σε κανονικο κρεβατακι.

Μαρινα με ρωτησες αν θηλαζω και ναι θηλαζω ακομα πρωι βραδυ, τωρα καποια βραδια ξυπνάει καποια οχι, μέσα στην μερα το είχα κόψει τον θηλασμο πολυ καιρο. γάλα και ο δικός μου δεν πίνει τίποτε αλλο και για το σταμάτησα και τις προσπάθειες. Είχα τρία σακουλακια μητρικο που είχα βγάλει αρχές Ιουλίου και χθες είπα να του δώσω το ένα του το έδινε η μαμα μου τίποτα, του το έδινα εγω πάλι τίποτα, ξεβιδωνω το μπιμπερο και του το δίνω έτσι και το ήπιε, δεν πίνει τίποτε απο μπουκάλι και νερο του δίνω σε ποτήρι οπότε ίσως ειναι και αυτο θα δείξει οι επόμενες προσπάθειες πως θα πανε. Απο συμπτωματα δεν ειχα πολυ λιγες ανακατωσουρες ειχα τωρα εχουν σταματησει και περιμενω να το νιωσω. Την Αγγελικη εγω την καταλαβα 18η προς 19η εβδομαδα και τον Νικολα στην 17η για να δουμε τωρα αυτο ποτε? Ζωηρεψε βλέπω ο Αντωνακης σου. Με το καλο και η μετακόμιση!

Βασω να το αποφασίσετε και να πάτε καποια στιγμη και στην Τηνο και στην Ανδρο και σην Οσια Ειρηνη την Χρυσοβαλαντω αφου το έχεις ταξει τα πας με την μικρούλα, θα νιώσεις μετα πολυ καλα που το εκπληρωσες. Δοντακια μαλλον την ενοχλούν και κάνει ανήσυχο ύπνο, μέσα στην μερα ξεχνιέται με αλλα πράγματα γιαυτο την βλέπεις πιο ήρεμη, εχει πολλα να βγάλει ακομα? εκτος και αν ειναι επειδη δεν θελει την κούνια, εγω έτσι άλλαξα την Αγγελικη απο κούνια σε κρεβάτι, δεν υπήρχε άλλος λόγος απλα μου έδειχνε ότι κάτι την περιόριζε ότι δεν μπορουσε να βγει όταν ήθελε και έτσι ειχε γκρίνια και με το που την έβαλα στο κρεβάτι σταμάτησαν όλα.

Μαγδα δεν ήξερα ότι βγαίνουν ένα ένα αυτα τα τουβλακια έτσι ειναι πολυ καλο και το σημαντικο ειναι ότι κολυμπούν με αυτα και δεν επαναπαυονται ότι απλα δεν βουλιάζουν. Με ρωτησες για βοήθεια έχω την μαμα μου κοντα, δεν μένουμε στην ιδια περιοχή αλλα έρχεται και με βοηθάει καποιες ώρες.

Κατερινα πολλες δουλειές και εσυ, έχω έτοιμο το δερματακι σου θα το ταχυδρομησει ο άντρας μου μαλλον την Δευτέρα.

Χριστινακι τελείωσε η δουλεια? εσυ χρειάζεσαι πολυ ξεκούραση σίγουρα!

ανθη πως πανε οι διακοπές στην Ρόδο? να περνάτε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξύπνησε ο μικρός αλλα κάθεται προς το παρών στο παρκοκρεβατο...

αννα Μαρία διαβάζω τα της πεθερας λοιπόν αυτο με το νυχτερινό γάλα να μην του το συνεχίσεις ειναι ότι χειρότερο για τα δοντακια του, αφου δεν ξυπναγε για γάλα δεν τι εχει αναγκη μέσα στη νύχτα. Κατα τ αλλα όπως τα λες κολλημένη μυαλά που νομίζουν ότι επειδη εκείνοι έτσι κάνουν πρέπει ολοι να κάνουν το ίδιο, εσυ είσαι η μάνα εσυ ξέρεις καλυτερα απο ολους το παιδι σου.

Κριμα για τα σταφιδοψωμα, μου αρέσουν και μένα πολυ και παίρνουμε απο τον φούρνο και η Αγγελικη το λεει σταφιδοκοσμο!

Κατερινα μια χαρα ο ανηψουλης σου, να ζήσει και το μωρακι της φίλης σου καλο το βάρος του για προωρακι υγεια και τύχη να εχει. Για πες αυτη τη συνταγη με τα κανελορολα, μου φαίνεται θα πάρω ένα τετράδιο να γράφω της συνταγες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, τελικά έφτιαξα χαλβά, για να έχουμε κάτι να τρώμε. Δεν είχα αμύγδαλα, έτσι έβαλα μόνο σταφίδες, κι έβαλα ελάχιστη ζάχαρη και πιο πολύ μέλι. Δοκίμασα και βγήκε πολύ καλός! Δε θα το άντεχα να αποτύχει κι αυτός...

Καγκουράκι μια χαρά που έχετε το χωριό και κάνετε και μπάνια. Εμείς ίσως πάμε αύριο για μπάνιο, θα δείξει, γιατί ήταν και άρρωστος ο μικρός.

Λες να είναι καιρός να βάλουμε τον Αντρέα σε δικό του κρεβατάκι; Λέμε να πάμε ΙΚΕΑ από βδομάδα, θα δούμε για κανένα κρεβατάκι.

Εννοείται ότι δεν πρόκειται να του ξαναδώσω γάλα τη νύχτα. Σήμερα το πρωί ξύπνησε στις έξι και τέταρτο και ζητούσε γάλα και του έδωσα, αλλά ήταν πρωινό γάλα, μετά δεν ξανακοιμήθηκε.

Σας αφήνω, πιο μετά θα πάω στη φίλη μου που σας έλεγα, και αργότερα οικογενειακώς βόλτα στην παραλία!

Πολλά φιλιά προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα το πρωι πήγαμε εκκλησία και κοινωνησαν και τα δυο μου, η Αγγελικη ήθελε να κρατά την λαμπάδα πάλι, ο Νικόλας ήταν πολυ ήσυχος στην λειτουργία και μια χαρα κοινωνησε χωρις να γκρινιαξει ή οτιδήποτε αλλο. Μετα πήγαμε και στη θάλασσα όπου η Αγγελική βρήκε πάλι την χθεσινή της παρεας και περάσαμε πάλι καλα.

Εμεις εχουμε στο προγραμμα να φτιάξουμε κεικ και παγωτό γιατι η αλήθεια ειναι ότι όλο κάτι γλυκο θέλω να τρώω, έχω παρει δυόμιση κιλα μέχρι τωρα, καλα δεν είμαι?

α ξέχασα είδα και τις φωτογραφίες σας και δεν έχω λογια όλες κούκλες και όλα τα παιδάκια της παρεας πανέμορφα. Εγω εδω δεν μπορω να σας βάλω θα σας τις χρωσταω να σας της βάλω απο Σεπτέμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου καλησπερα

Καγκουρακι μου μονο 2.5 κιλα σουπερ σε βρισκω εγω χωρις εγκυμοσυνη μιας κ αδιαθετησα προχτες παλι ολο γλυκα θελωωωωω

Κ μενα στη θαλασσα παντα βρισκει ο β μου παρειτσα να παιξει

Ευτυχως σε βοηθα κ η μανουλα κοριτσακι μου με δυο μικρακια κ ενα στην κοιλια ζορικα μου φαινεται..

Ναι τα τουβλακια ελυσα τη ζωνη τα βγαλα κ την ξαναδεσα κ ξενιτευομαστε πολυ μεσα στη θαλασσα παρεουλα.

Αννα μαρια μη σκας για τα σταφιδοκοσμα που λεει κ η κορη απο το καγκουρακι ετυχε καλος κ ο χαλβας ειδικα με μελι μμμμ!!

Θα κανω κ εγω κανενα μου βαλες ιδεα.

Ο αντρικος σου μεγαλωνει καθε μερα ολο εκπληξεις θα ναι ετσι κ ο δικος μου σαν αντρακι ειναι πια μιλαμε ερωτΑ του χω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω εβγαλα νωρις τα καγκελα της κουνιας μια κ σκαρφαλωνε κ εβγαινε πηρα προστατευτικο για κανα διμηνο αλλα κ αυτο το βγαλα ελεγε ειναι αντρας κ δε το θελε οποτε κοιμαται μονος στην κουνια κρεβατι του καποιες φορες τον εβρισκα κ στο χαλι να κοιμαται αλλα τωρα εμαθε κ περιοριζεται εντος κρεβατιου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι αντε να ρθει ο αντρουλης σου δε θυμαμαι για δουλεια λειπει;;

Χαλασε ο υπνος του σπορου σου ωωχ κουρΑγιο!!

Πισινα του χω κ εγω κ ακομα να του τη φουσκωσω η γαιδουρα

Βασουλα μου μαλλον τα δοντακια φταινε κ ολη μερα ξεχνιεται το βραδυ χαλαρωνει κ το νιωθει πιο εντονο

Αναλαμπη η Αλεξ ειναι καλαμο γιαυτο δε μπαινει

Κα μου κ εμενα στα τζαμπο τιποτα δε ζηταει το ψυχακι μου ασε που ρωταει εχουμε λετα;;

Ο μπεμπαρος της αδερφης σου για φαγωμα εε!!!

Να σας ζησει κ το λεχουδι βρε φιλεναδα μικρακι που θα ναι ο βασιλης κοντα 4 κιλα κ μου φαινοταν τοτε μια χουφτα ανθρωπος ωραιες εποχες!!

Εγω απο νεα

δουλεια πολυ αλλα πηρα 900 ευρω μπονους κ καταχαρηκα!!

Κ ολο βολτα κ θαλασσα δε με χωραει το σπιτι μιλαμε χτες σουπερ μαρκετ κ θαλασσα κ σημερα περιμενω να ξυπνησει ο μικροσ για να παμε παλι θαλασσα

Κατα τα αλλα ησυχα

17-18 εκλεισε ναυπλιο ταξιδι εκπληξη ο συζηγος κ καταχαρηκα μου αρεσει πολυ για κοντινη αποδραση.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου που λες ο β δεν εχει θεμα στα δοντια κ ο οδοντιατρος τα δε μια χαρα αλλα εγω πιστευω αργησα να του κοψω τη πιπιλα κ νιωθω υπευθυνη θα δειξει πολυ πολυ να βαλει σιδερακια..

Ρε αννα μαρια βιβλιο να γραψεις δε φτανει για την πεθερα μπρρρρρ πολυ βρωμιλης ανθρωπος κ μυαλα του 1800 πχ

Τεσπα αφου ο αντρΑς σου δεν πηρε τα χουγια τους μια χαρα

Περασε κ αυτο

Εσυ κρατα το καλο κομματι των διακοπων σας

Λοιπον παω να τον ξυπνησω θα κοιμαται ως αυριο κ παει το μπανακι κοιμαται ηδη κοντα διωρο..

Θα μπω μετα γιατι στΑνταρ τα μισα τα ξεχασα

Ανθη μου χριστινιω φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί, μετά, ενώ πάντα κάθε Κυριακή τον κρατάνε οι γονείς μου, σήμερα δεν μπορούσε η μάνα μου, έτσι τον πήραμε σπίτι και δε μαζευόταν. Τελικά φύγαμε νωρίτερα για τη μάνα μου, επειδή θα τρώγαμε εκεί, κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο, μετά ξύπνησε, έφαγε, και τον αφήσαμε εκεί. Πήγαμε και φάγαμε ένα παγωτό κι εγώ μετά κοιμήθηκα κανένα διώρο! Ααααχ!

Τώρα τον έφερε σπίτι ο άντρας μου και τρώει-παίζει με σταφύλι!

Καγκουράκι μια χαρά είσαι με τα δύο κιλά. Άσε, κι εγώ χωρίς εγκυμοσύνη, που λέει και η Μάγδα, έχω πάρει κάποια κιλά, επειδή περιμένω περίοδο... Ουφ, από τότε που σταμάτησα το θηλασμό, όποτε περιμένω περίοδο παθαίνω τυμπανισμό. Κάνω έναν κοίλαρο και με ρωτάνε αν περιμένω το δεύτερο...

Μάγδα μια χαρά το μπόνους!!!

Για τα πεθερικά δεν το συζητώ, στο κάτω-κάτω είναι αμόρφωτοι άνθρωποι, το δημοτικό έχουν τελειώσει και μετά πήγαν σε κάτι τεχνικές σχολές, φυσικά αυτό δεν παίζει και τόσο ρόλο, γιατί έχω και μαθητές και μαθήτριες που είναι του δημοτικού και έχουν μια χαρά συγκροτημένη σκέψη. Τα πεθερικά, όμως, ανήκουν σ' αυτήν την κατηγορία ανθρώπων που δεν γνωρίζουν τίποτα και νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα. Σας το είχα ξαναπεί, όπως τον Νότη Σφακιανάκη, χαχα!

Ο άντρας μου δεν πήρε τα χούγια τους, αλλά μερικές φορές παθαίνει κάτι αναλαμπές...

Τέλειο το Ναύπλιο, είχα πάει με το σχολείο.

Σας αφήνω, θέλει κι άλλο σταφύλι ο κυριούλης!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...