Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Τσα να μαι κ εγω το πρωι πηγα βολτα με το γιοκα στα μαγαζια για κατι δωρακια το απολαυσαμε γνωρισα κ μια μανουλα με ενα διχρονο κ κατσαμε κ μιση ωριτσα μαζι της για μπιρι μπιρι

βασουλα στη δασκαλα κοσμημα ρολοι η βιβλιο κ πορτοφολακι

ανθη μου αστα σου λεω πολυ καμαρωνω τις κοπελες με βυζι χαχα αποθημενο

Ωραια να σαι εγγυος με παρεα ε!! Εμεις ειπαμε θα βαλουμε μπρος για δευτερο μαζι με την αδερφουλα χιχι

παω να δω φωτο Ανθη να σας βαλω κ εγω..

τα τουβλακια ειναι κΑτι σαν αφρολεξ σαν ζωνη ρωτα σε ειδη κολυμβητηριου θα εχει ειναι σουπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη κουκλακια ολοι σας κ το κοριτσακι σου για φαγωμα οντως κουκλι σκετο

κ ο πανουλης αντρακι σωστο ποσο ειναι ακριβως;;

κ εσυ πολυ ομορφη σαν να σε ξερω νιωθω μπας κ σε εχω πετυχει καπου λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν είχαμε κίνηση σήμερα. Εμείς περάσαμε όμορφα. Ήρθε ένα φιλικό ζευγάρι με τα παιδάκια τους που έχουν ακριβώς ίδια ηλικία με τα δικά μου! Βασούλα ο Πάνος δεν μου μοιάζει καθόλου. Μοιάζει στον άντρα μου. Η μικρή μου μοιάζει! Μάγδα μου λες να έχουμε συναντηθεί;;;; Ο Πάνος είναι 4 χρονών και 4 μηνών. Σας ευχαριστώ πολύυυ για τα καλά σας λόγια! Πάω να δω τις φωτό που έβαλε η Μάγδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα!!!

Μαγδα τι ματαρες εχει ο γιοκας σου???κουκλος!να τον χαιρεστε!και φαινεται πιο μεγαλος...ψηλος ε?παω να δω κι αλλες φωτο και να βαλω και εγω το δικο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδα τι κουκλοςςςςς ο Βασιληςςςς!πως να μη θες ακομα ενα γιοκα καρμπον ιδιο το Βασιλακη?οχι πες μου!πτου πτου!να τον χαιρεσαι!θα καψει καρδιες ειμαι σιγουρη!

Ανθη μου αληθεια τον αντρα σου δεν τον ειδα οποτε βλεπω οτι ο Πανος κατι σου εχει!η μικρη οντως σου μοιαζει περισσοτερο!ρε σεις πειτε τη συνταγη πως πετυχατε να σας μοιαζει εστω και ενα απ τα παιδακια σας!χαχα!γιατι εμενα νιωθω και ολοι μου λενε ειναι ιδια ο μπαμπας της!τουλαχιστον το επομενο να μου μοιαζει εστω και λιγο!γερο να ναι μωρε, υγιες και δυνατο πανω απο ολα και οποιου και να μοιαζει:)

Aντε Μαρινακι βαλε και τον Αντωνακη να τον δουμε!

Η μικρη εχει 1 βδομαδα ειναι συναχωμενη, μονο μυξουλες, της βαζω ορο στη μυτουλα!εψες ξυπναγε συνεχως και εκλαιγε,τωρα δοντι ειναι, οι μυξες την ενοχλουσαν δεν ξερω, εκλαιγε συνεχεια!κατι πρεπει να ποναγε γιατι ηταν αναστατωμενη!της εδωσα calpol κατα τις 5 το πρωι αφου την ειδα και διαμαρτυροταν τοσο!το πρωι ηταν καλα,ευδιαθετη την πηγα σχολειο, με πηρε τωρα η δασκαλα οτι της εδωσε το φαγητο της, φασολια ηταν αλλα τα εβγαλε!της καθισαν στο στομαχι φαινεται!πηρα την παιδιατρο, ειναι εξωτερικο και μου ειπε μαλλον καμια ψιλοιωση ειναι!να την ταιζω ελαφρια και αν προκυψει κατι να την παρω στον αντικαταστατη παιδιατρο που την αντικαθιστα γιατι 1 αυγουστου επιστρεφει!μου ειπε η δασκαλα ειναι ευδιαθετη,παιζει!μου πε και η παιδιατρος για 2-3 μερες να δινω λιγο calpol να ηρεμει οταν τη δω να διαμαρτυρεται και να γκρινιαζει!για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

χαθηκα λιγο αλλα δεν εχω σταματημο αυτες τις μερες ,την Τεταρτη το πρωι πηγα τον Γιωργο οδοντιατρο και τον Δημητρη στο νοσοκομειο να φτιαξουμε τα χαρτια για το σχολειο περασε απο οδοντιατρο οπου μας ειπε να προσπαθησουμε να μην βαζει το δαχτυλο στο στομα γιατι θα βγουν στραβα τα μονιμα δοντια και θα χρειαστουμε σιδερακια τον πιεζουμε λιγο παραπανω τωρα αλλα δεν βλεπω να γλυτωνουμε τα σιδερακια,απο οφθαλμιατρο και παιδιατρο ,εφυγε κι αυτη η υποχρεωση το ειχα εννοια,το απογευμα της Τεταρτης μας φερανε το ξυλοκαρβουνο που ειχαμε παραγγειλει για τον χειμωνα 11μιση τονους και το μαζεψαμε στο υπογειο και σε ενα υποστεγο που εχουμε ,το ιδιο καναμε και την Πεμπτη το απογευμα κι ευτυχως ειχαμε βοηθεια αλλιως ακομα θα μαζευαμε ,μετα επλυνα μπαλκονια και καθαρισα το σπιτι και μεσα γιατι ολη την ωρα τα παιδια μεσα εξω μαυρισανε τα πατωματα και σημερα το πρωι πηγαμε παλι οδοντιατρο εφτιαξε αλλο ενα δοντακι ο Γιωργος κι ενα σφραγισμα δικο μου που ειχε σπασει λιγο στη γωνια και με ενοχλουσε,κλεισαμε και ραντεβου για τον Νικο αλλα στις 20 Αυγουστου γιατι θα λειπει η οδοντιατρος ,εντωμεταξυ αδιαθετησα κιολας και με το κουβαλημα κουραστηκα πολυ ενα πτωμα ειμαι αυτες τις μερες ουφ...

σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια για τις φωτογραφιες μου!!

Ανθη μου η φραουλιτσα σου μεγαλωσε πολυ κουκλιτσα ειναι κι ο Πανουλης κουκλος ενα μικρο αντρακι να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου,κι εσυ μια κουκλα λαμπεις στη συγκεκριμενη φωτο φαινεται ποσο ευτυχισμενη εισαι!!τι ωραια που πηγατε για ψωνια μανα και κορη κι οπως λες οταν μεγαλωσει θα πινετε και καφεδακι τι ομορφη εικονα,εμενα με βλεπω μονη μου για ψωνια κλαψψ τα αγορια μου βγαζουν φλυκταινες αν τους πεις για μαγαζια και ψωνια δεν θελουν καθολου που να μεγαλωσουν κιολας ....

για το στηθος μου που λετε Ανθη και Μαγδα παντα ηταν μεγαλο πριν τις εγκυμοσυνες μου ομως ηταν και στητο χωρις σουτιεν και ηταν πανω κι ας ηταν μεγαλο τωρα βεβαια πηρε την κατιουσα,στις εγκυμοσυνες μου ομως γινοταν αλλο τοσο και δεν το αντεχα ειδικα στις αρχες που πονουσε κιολας δεν ηθελα ουτε σουτιεν να φοραω ,εναν καιρο που ειχα χασει αρκετα κιλα ημουν στα 50 ειχα χασει κι απο το στηθος αρκετα αφου τα σουτιεν που φορουσα τοτε δεν με χωρανε τωρα με τιποτα,αλλα επανηλθε παλι,η κουνιαδα μου επειδη εχει πολυ πολυ μικρο μια ζωη τρωγοταν με το δικο μου ειδικα οταν φορουσα ντεκολτε να με φαει επεφτε χαχαχα

Μαγδα τι ματαρες ειναι αυτες ενα κουκλακι ειναι ο Βασιλακης σου!!η κουκλιτσα ειναι η ανηψουλα σου;κι εμενα μου αρεσε πολυ η φωτο με το παγωτο, καλε βαλε και καμια δικια σου να σε δουμε μονο τη φωτο του γαμου ειδαμε ,εμεις παλι και οι δυο αδερφες μου αλλα και η μαμα μου εχουμε πλουσια τα ελαιει απο βυζι στο φουλ χαχαχα παντως ολες οι γυναικες που εχουν μικρο στηθος θα ηθελαν να εχουν μεγαλο λογικο ειναι,αντε βαλτε μπρος οι αδερφες για δευτερα μωρακια,η αδερφη μου ουτε που κανει κουβεντα για δευτερο δεν κανει αλλο λεει...

Αννα Μαρια τωρα θα ειστε στην πεθερα και θα πλενεις πιατα χιχιχι ,να περασετε καλα και να μαζεψεις πολλα κουτσομπολια να μας πεις

Βασω περαστικα στην Ιωανουλα σου δεν γλυτωνουμε απο τις ιωσεις παντως ακομη και καλοκαιριατικα, μονο να της περασει συντομα ευχομαι,το calpol σιροπι ειναι;για να φτιαξεις το τικερακι σου πρεπει να το ξαναφτιαξεις απο την αρχη αλλιως δεν διορθωνεται

Κατερινακι που χαθηκες πως πανε οι ετοιμασεις;πλησιαζει η μερα δεν πιστευω να αγχωνεσαι...

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια έχω χαθει πάλι αλλα αυτη η βδομάδα ήταν τόσο γεμάτη ατέλειωτη μου φάνηκε, πάντως τα εχουμε σχεδόν όλα έτοιμα. έγιναν οι μπομπονιερες, τα γλαστρακια για τα τραπέζια στολιστηκαν και σημερα τελειώσαμε και με τα μπισκότα. Κατερίνα να μου στείλεις την διεύθυνση σου να σου στείλω ένα σακουλακι μπισκότα να μου πεις την γνώμη σου αφου έφτιαξα την συνταγη σου με τα διχρωμα τελικα. Άυριο οι τελευταίες λεπτομέρειες και είμαστε έτοιμοι για την Κυριακή.

Σας φιλω και θα επανέλθω σε καθημερινούς ρυθμούς μετα την βάπτιση μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ηρθε η μεγαλη μερα, με το καλο να βαφτιστει ο μικρος Νικολας ,να ειναι ηρεμος και να απολαυσετε τη βαφτιση,με συγκινεις που σκεφτηκες να μου στειλεις μπισκοτα και χαιρομαι που βοηθησα εστω και λιγο σαυτη τη μεγαλη σας χαρα εστω κι απο μακρια ,περιμενουμε φωτογραφιες να δουμε ολα αυτα τα ομορφα πραγματακια που ετοιμασατε.....

οι υπολοιπες που εξαφανιστηκατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia...μονο εγω εμεινα στη ζεστη της πολης φαινεται οι υπολοιπες πατε παραλιες!εκτος απο τις Κατερινες μας!!!

Κατερινα μου με το καλο η βαπτιση σας!ελπιζω να κατσει ησυχος και να μην κλαψει πολυ οπως ο δικος μου!

σας εβαλα φωτος και απο εμενα!!!

Ανθη μου τι ομορφη μπεμπα ειναι αυτη?υπεροχηηη

εμεις εδω...δουλειες για μετακομιση.και μολις γυρισε ο αντρας μου απο το επαγγελματικο ταξιδι επειτα απο 4 μερες!!!αχ αχ !αλλα ναι επιτελους θα βγουμε βολτουλα και θα ησυχασουμε!!!

επισης εδω ο μικρος τα σπαει οοολα!!!καθε μερα σκουπιζω σφουγγαριζωωω!χαμοςςς

φιλιαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εμείς καλά είμαστε. Σήμερα το μεσημεράκι πήγα κομμωτήριο για μαλλάκι-νυχάκι και το απόγευμα έκανα δουλίτσες στο σπίτι. Αύριο έχουμε τη βάφτιση της Κατερίνας! Είμαι σίγουρη πως όλα θα είναι υπέροχα! Θα σας γράψω νεάκια. Τη Δευτέρα φεύγουμε για Ρόδο. Θα φεύγαμε νωρίτερα αλλά δεν γινόταν να λείπουμε από τη βάφτιση του μικρού μας Νικόλα! Μαρίνα ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια για την Αλεξάνδρα μου! Και οι δικές σου φωτογραφίες είναι υπέροχες! Ο Αντωνάκης μεγάλωσε πολύ. Έγινε κοτζάμ αντράκι και είναι και κουλί! Να σου ζήσει! Κατερίνα μου σ' ευχαριστώ και σένα πολύ για τα καλά σου λόγια! Αξιοζήλευτο το μπούστο σου λοιπόν, ε;;; Φτου φτου! Μια κούκλα μανούλα! Δεν έχουμε καθόλου κίνηση τις τελευταίες μέρες. Λείπει και η Άννα Μαρία και φαίνεται έντονα η απουσία της! Άννα Μαρία πρέπει να γίνεις ο αρχηγός του ποστακίου μας! Μας έλειψες! Περιμένουμε και νέα πολλά να ξέρεις! Πάω να κοιμηθώ γιατί το πρωί πρέπει να πάμε και εκκλησία για να κοινωνήσει η μικρή και με βλέπω να σέρνομαι πάλι. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

Ανθη μου σε ευχαριστω πολυ!!!ναι μεγαλωσεεε!!!τρωει τον τοπο!αχαχχαχαχ

Κατερινα με το καλο η βαπτιση σημερα!!να πανε ολα τελεια!

εμενα σημερα ηρθαν τα πεθερικα να μας βοηθησουν στις δουλειες της μετακομισης!ευτυχως γιατι μονη μου δεν θα την παλευα!!!

φιλια γιατι τσιριζειιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα...Σας ψιλοδιαβασα αλλα οχι ολα. Ειχα παει στο χωριο στους γονεις μου απο την Παρασκευη κ σημερα γυρισαμε. Τα ειχα παιξει με τον μικρο μονη..ΠΟλυ ζωηρος. Και σημερα γυρισαμε γιατι ειχαμε βαφτιση. Περιττο να σας πω οτι δεν εκατσα καθολου...τον κυνηγουσα παντου, ειχε κ τραπεζι με γλυκα και δεν μαζευοταν! Φαγαμε κ φυγαμε...ουφ!

Ο αντρας μου ηταν να ερθει αυριο αλλα κατι εγινε κ τελικα θα επιστρεψει Τριτη ή Τεταρτη.

Βασω μου μενω Λευκωσια κ περσι ημουν στο ειδικο σχολειο. Φετος δεν ξερω. Περσι ευτυχως ειμασταν 5 κοπελες κ πηγαιναμε εναλλαξ το αυτοκινητο. Η αληθεια ειναι περα απο την κουραση οτι περασαμε ομορφα!

Με το καλο να πατε το ταξιδακι σας...Αναψε ενα κερακι κ για μας...

Η μικρη σου πώς ειναι? Αυτες οι ιωσεις ακομα κ καλοκαιρι μας κυνηγουν!

Αννα Μαρια εφυγες? Καλα να περασετε κ με το καλο να γυρισετε πισω.

Ανθη μου τι ομορφα να κανεις βολτες με την κορούλα σου!!! Για το στηθος τωρα μην στεναχωριεσαι..πού θα πάει θα πάρει τα πάνω του. Εμενα παντως μετα την εγκυμοσύνη μεγάλωσε κ αλλο!!! Αλλα εχω ηδη μεγαλο στηθος.

Κατερινακι λογικα βαφτισατε σημερα ε? Καλοφωτιστο το παιδάκι σας, παντα γερο να ειναι κ με το καλό να ερθει και το αλλο νινι.

Κατερινα μπλεξατε με οδοντιατρο ε? Δεν τους μπορω καθολου!! Κ μενα μου ηρθε περιοδος προχθες κ αν κ δεν πονουσα αυτη τη φορα, εχω πολύ αιμα...ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!

Δεν ειδα τις φωτο εγω στην ομαδουλα...παω κ αν δεν κοιμηθω θα βαλω κ δικες μας!

Καλο σας βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, χθες βαπτισαμε τον μικρο μας Νικολα! Όλα πήγαν καλα περάσαμε πολυ όμορφα και το ίδιο πιστεύω και οι καλεσμένοι μας. Ο μικρουλης μου στην αρχη ήταν πολυ ήρεμος και ειχε κουρνιασει στην αγκαλια μου. Άρχισε να κλαίει όταν τον λαδωσε ο παπας και η νονα και έφερε και μικρη αντίσταση όταν τον έβαλε στην κολυμπήθρα. Εκλαψε αρκετα και στο τέλος γιατι ήθελε να ερθει στην αγκαλια μου αλλα δεν μπορουσε να μου τον δώσει η νονα πριν τελειώσει ο μυστήριο. ο παπας ήταν πολυ καλός και προσπαθούσε να ξεαγχωσει και την νονα που ειναι και μικρούλα, αφου μετα το πρώτο μέρος που είμαστε στην είσοδο του ναού,όταν είμασταν γύρω απο την κολυμπήθρα γυρνάει και λεει στη νονα είσαι έτοιμη σε τρία δυο ένα βγαίνουμε....και άρχισε να ψελνει.

μετα στο τραπέζι ήταν πολυ ήρεμος έφαγε και μετα πηγαινε και απο αγκαλια σε αγκαλια. Καποια στιγμη ειχε νυσταξει αρκετα έτσι τον θηλασα λίγο και κοιμήθηκε. τα μεγαλύτερα παιδάκια τα απασχολούσε κοπέλα που είχα φέρει και πέρασαν και αυτα καλα και έτσι έφαγαν και οι γονεις με την ηρεμία τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου γλυκο να σας ζησει ο νικολας μας κ με το καλο κ το μωρακι σου η μασκοτ απο το ποστακι θα ναι ο βενιαμιν η η βενιαμιν!!

Αννα μαρια μας λειπεις τρελαααα

Μαρακι κ εγω περιμενω να αδιΑθετησω μπλιαχ καλοκαιριατικο

Καλα τσουπρες την ψωνησα η μανα ευχαριστω ολες για τα υπεροχα λογακια σας

Φωτο θα βαλω κ δικη μου αν κ δεν εχω ολο τους αλλους βγαζω χιχι θα πω στον βαγγ να με βγαλει καμια

Μωρουδενια τι γλυκαδακι ο υιος ομορφο κ η μανουλα ομως δεν παει πισω ειμαστε ομορφοπαρεα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου καλυτερα η ιωαννουλα σου ας το καλο παλιοκαιρος εγω ειχα πονολαιμο δυο μερες κ μου φυγε ευτυχως ισως φταινε κ τα παγωτα που καταπινω αμασητα απο τη λαιμαργια χαχα

Κα μου κ εγω φοβαμαι οτι θα βγουν στραβα τα δοντακια του β μιας κ εφαγε πιπιλα δυο χρονια Αστα

Σκ ομορφα πολυ δουλευα αλλα ηρθαν οι αντρες μου για παρεΑ στη δουλειΑ κ καταχαρηκα

Σουπερ μαρκετ

Κυριακη φλοισβο με ινα τελειΑ ηταν ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε? Πολλη ησυχια...Εγω ετοιμαζομαι για υπνο. Μοναχουλα ακομα, σημερα καναμε βολτες με τον Στεφανακο μου κ ψωνισαμε κ παπουτσια κ φορμουλες για τον μικρο κ κατιτις κ για μενα!

Ειδα τις φωτο...τι τελεια μουτρακια ειναι αυτα!!! Δεν εβαλα δικες μας, περιμενω κ τις φωτο των γενεθλιων μας απο τον αδερφο μου...

Καγκουρακι μου κ παλι να σας ζησει ο νεοφωτιστος! Παντα γερος να ειναι.

Μαγδα ειναι κουκλος ο γιος σου!!!! Να τον χαιρεσαι!!

Οι υπολοιπες πού τριγυρνατε?

Παω κ εγω να ξαπλωσω..καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

Κατερινα να σας ζησει ο μικρος Νικολας!!!καλοφωτιστος παντα! δεν μας ειπες!εχεις συμπτωματα εγκυμοσυνης?αναγουλες εμετους ή ολα καλα???ακομη δεν το ενιωσες ε?γιατι λενε στις δευτερες-τριτες εγκυμοσυνες το νιωθεις πιο νωρις και εγω στην πρωτη μου το ενιωσα στην 16η!!!!!!!!!!!!νωρις για 1η ε?

Μαγδα μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! ασε κι εγω 1 φορα εφαγα παγωτο και μετα ειχα πονολαιμο και δεν ξαναφαγα!!!

κοριτσια πολυυυυυυυυυυυυυυυυ ζεστη σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!ουρφφφφφφφφφφφφφφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

ελειψα λιγο και νομιζα θα βρισκα ενα σωρο σελιδες να διαβαζα!χαχα λειπει η Αννα Μαρια και βαρεσαμε διαλυση!χαχα!

Καγκουρακι να σας ζησει ο μικρος Νικολας!κυριος ο Νικολακης!μπραβο του!καλοτυχος να ειναι!περασατε καλα ε?

Ανθουλα τωρα θα εισαι Ροδο!καλα να περνατε!

Αννα Μαρια που εισαιιιιι?μας ελειψες!

Μαγδουλα πολλα παγωτα εεε?μ αρεσουν και μενα αλλα τα αποφευγω!

Την μικρη τελικα την πηγα γιατρο το Σαββατο γιατι ξυπνουσε τα βραδια κι εκλαιγε!τελικα μονο μπουκωμα της μυτης ειναι!ανησυχουσα μπας κι ειναι τιποτα τα αυτια της ή ο λαιμος της αλλα ειναι καθαρα!η παιδιατρος μου ελειπε και μας ειδε ο αντικαταστατης της!εν τω μεταξυ εξακολουθα να ξυπνα!μονο προχθες το βραδυ κοιμηθηκε σερι!σαν και τα δοντια της την ενοχλουν,βγαζει τα μεσα και φαινεται να τη ζοριζουν!αλλα καθολη τη διαρκεια της μερας δεν δειχνει να ενοχλειται!τη νυχτα κανει ολα αυτα τα ζορια!αδιαθετησα κιολας,συναχωθηκα κιολας, ειμαι και αυπνη, κουτουλαω!πραγματικα!

Μαρινακι και εμας πολλη ζεστη τις τελευταιες μερες!

Μαρακι οταν ερχεστε παρεα και μοιραζεστε τα εξοδα των οδοιπορικων ειναι καλυτερα!δασκαλα ειδικης αγωγης εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου! Μου λειψατε!!! Πολλη δουλεια κι ακομα τρεχω, ηταν να εχω κλεισει απο Παρασκευη αλλα ακομα εδω ειμαι!

Κατερινακι να σου ζησει ο Νικολας και να εχει στη ζωη του ολη την ευλογια του κοσμου! Ειμαι σιγουρη οτι ολα ηταν αψογα!

Ειδα ολων σας τις φωτογραφιες και εχω να πω οτι πηξαμε στα κουκλια και στις γυναικαρες φτου φτου φτου!

Σας φιλω γλυκα, δεν ξερω ποτε θα ξαναεχω προσβαση στο ιντερνετ, φιλια πολλα πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τι ερημιες ειναι αυτες;Αννα Μαρια που εισαι;ερημωσαμε τελειως ολες γυρνοβολαμε !!!εμεις χθες το απογευμα πηγαμε σε εναν φιλο του Νικολα στην Αιανη και τα παιδια πηγανε στην πλατεια βρηκανε κι αλλους φιλους τους και ξεσαλωσαν μεχρι τις 10 το βραδυ εκει ημασταν ,φυσικα δεν φυγαμε μονοι μας πηραμε και το φιλο του μαζι ,ηρθε κοιμηθηκε σε εμας και ακομη εδω ειναι,ηρθε κι ενας αλλος φιλος τους σημερα και παιξανε ολοι μαζι 5 αγορια εναν χαμο κανανε,κατα τα αλλα ησυχια εμεις πολυ ζεστη μας κανει αλλα δεν γκρινιαζω για ποσο θα ειναι αλλωστε ενας μηνας εμεινε ακομα ...

Κατερινακι να σας ζησει ο νεοφωτιστος Νικολας γερος και ευτυχισμενος να ειναι!! περασατε πολυ ομορφα φανταζομαι,θα περιμενουμε φωτογραφιες!!και τα μπισκοτακια μου χιχιχι

Μαγδα γιατι φοβασαι για την πιπιλα τον ειδε οδοντιατρος και σου ειπε; τα μεγαλα μου πηραν αλλα δεν εχουν προβλημα και τα περισσοτερα παιδακια παιρνουν,ο Δημητρης ομως βαζει το δαχτυλο και το πιπιλαει και ειναι πολυ δυσκολο να το κοψουμε ας ελπισω οτι τα μονιμα δοντια του θα βγουν σωστα και δεν θα χρειαστουμε σιδερακια

Βασω κι εσυ συναχωθηκες;περαστικα !!παλι καλα που ειναι καλα η μικρη σου και ηταν μονο μπουκωμα ,με ειχες ρωτησει αν θα παμε θαλασσα καθολου τον Αυγουστο δεν το νομιζω τελος οι διακοπες για φετος τα οικονομικα μας δεν το επιτρεπουν για αλλες εξορμησεις και η πιο κοντινη παραλια ειναι πανω απο ωρα δυστηχως,εσεις ποτε θα φυγετε τελικα;

Μαρακι μεγεια τα καινουργια σας,κι εγω θελω να αρχισω να παιρνω καμια φορμα χειμωνιατικη για τα παιδια γιατι αν τα αφησω ολα μαζι θα μου φανουν πολλα και χρηματα δεν υπαρχουν ....

Aνθη μου να περασεις καλα στις διακοπες σου,κανε καμια βουτια και για μας!!

τα λεμε παλι κουκλες φιλια!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Πολλές ησυχιες!! Εμεις ολο βολτες ειμαστε...Βαριομαστε στο σπιτι. Κ ο αντρας μου ακομα να γυρισει..Σημερα εχω κ γενεθλια κ τα περασα μοναχούλα με το μικρο μου το αγορι! Τι ζεστη ειναι αυτη....

Βασω μου περαστικά σας...ελπιζω να ειστε καλυτερα. Ναι ειδικης αγωγης ειμαι...

Χριστινακι τι κανεις? Καλα τρεξιματα στη δουλεια κ ελπιζω να καταφερεις να ξεκουραστεις.

Κατερινα μου πώς τα καταφερνεις με τοσα παιδια!!!! Μπραβο σου! Να εχεις κ τα δικα σου κ αλλων φανταζομαι θα γινεται χαμος!! χαχα Απο χειμωνιατικα ρουχα εχω ηδη μαζεψει για τον μικρο...Παντα στις εκπτωσεις παιρνω για την επομενη εποχη κ ετσι δεν μου φαινονται βουνο μετα...

Ανθη εισαι διακοπουλες εσυ ε? Κανε καμια βουτια κ για μας!!

Μαγδα, Καγκουράκι, Μαρίνα?

Η Αννα Μαρια πότε γυρνά?

Σας αφηνω, παω για υπνο...νυσταξα νωρις σημερα!!!Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!

Μαρια μου να ζησεις!να χαιρεσαι την οικογενεια σου και το αγορακι σας!περασες τα γενεθλια σου με την καλυτερη παρεα!σου ελειπε ο αντρουλης σου αλλα οπου να σαι επιστρεφει να το γιορτασετε:)

KA1 5 παιδια μαζεμενα?τι καλα. . . γερες αντοχες πρεπει να εχεις ε?βεβαια σε τετοια ηλικια παιζουν και δεν εχεις τοσο την εγνοια οσο να ειναι μικρα, σωστα?τοσο μακρια η πιο κοντινη παραλια ε?αθηνα μενετε η κανω λαθος?

εμας η μικρη το σηκωσε συστημα καθε βραδυ, σηκωνεται κλαιει εχει 1 βδομαδα και βαλε!δεν εχει κατι γιατι οταν την πιασουμε αυτοματα σταματαει και μη σας πω οτι γελαει και θελει παιγνιδι μεσα στη νυχτα, 1 η ωρα τα μεσανυχτα καθε βραδυ το εχουμε αυτο!κουτουλαω απ τη νυστα!εν τω μεταξυ τη μερα δεν κανει ιδιοτροπιες, το βραδυ την πιανει αυτο!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι χρονια σου πολλα ,πολυχρονη κι ευτυχισμενη να εισαι,ποσα εκλεισες;κι εγω παντα ετσι κανω στις εκπτωσεις παιρνω φορμες για το σχολειο και θελουμε και πολλες με τρια παιδια και οσο μεγαλωνουν δεν διασωζεται τιποτα,τις περσινες ο Νικος τις τρυπησε ολες στα γονατα ,τις βαζω μπαλωματα να τις φορανε τουλαχιστον για παλιες οι αλλοι δυο εστω εξω στην αυλη ,θελουμε τουλαχιστον 5 ζευγαρια ο ενας 15 ζευγαρια φορμες δηλαδη συν παπουτσια ουπς να δουμε τι θα πρωτοπαρουμε

Βασω σιγουρα οσο μεγαλωνουν παιζουν διαφορετικα ειδικα τα μεγαλα παιζουν εξω μπαλα,κρυφτο ,κανουν ποδηλατο και διαφορα αλλα και τους ακολουθει κι ο μικρος δεν με κουραζει καθολου, παντα τα καλοκαιρια εχουμε παρεα μια τα ξαδερφια τους ,μια τους φιλους τους γεματο ειναι το σπιτι μου παντα ,καλα οταν μαζευτουν μεσα γινεται ενας χαμος φωναζουν ολα μαζι πανικος γινεται και φυσικα ετοιμαζω για ολους κολατσιο ,μηπως βγαζει δοντια και ειναι τοσο ανυσηχη η Ιωαννα τα βραδια;ευχομαι να το ξεπερασει συντομα και να κοιμαται καλα γιατι δεν παλευεται αυτο το βραδυνο,σε ενα χωριο 15 λεπτα απο την Κοζανη μενουμε πολυ μακρια απο Αθηνα και απο παραλιες ...

σημερα το απογευμα θα παμε στην αδερφη μου να δουμε τον μπεμπουλη,ο Νικος δεν θελει να ερθει μαζι μας ομως ,θελει να μεινει με τους φιλους του ,βαριεται λεει τι να κανει εκει,μεγαλωσε το καμαρι μου .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου. Σας ευχαριστω για τις ευχες σας...Κατερινα μου τα 28 εκλεισα!!

Σημερα απο το πρωι κανω δουλιτσες..με εχει πιασει κ ενας πονοκεφαλος...Ο μικρος απο την αλλη ειναι μες στη ζαβολια σημερα. Δεν βγηκαμε, απο τη μια θελω κ απο την αλλη βαριεμαι...Τωρα κοιμηθηκε. Αργησε σημερα γιατι ξυπνησε στις 7 και στις 10 τον ξαναπηρε ο υπνος..Αλοιμονο μου το βραδυ θα ειναι μες στην ενεργεια χαχα

Κατερινα μου η αληθεια ειναι οσο μεγαλώνουν και παιζουν εξω ειναι καλα. Τους αρεσει και εκτονωνονται. ΜΕ το καλονα δειτε τον μπεμπούλη. Μεγαλωσε ο γιος σου κ αρχισε να μην σε ακολουθει ε? Και πού εισαι ακόμα!!

Βασω μου ισως την ενοχλει καποιο δόντι...ισως να περναει καποια φαση.Μου το εκανε πιο παλια κ ο Στεφανος.

Εμεις μειναμε καλε? Λεω να παω να ξαπλωσω κ εγω μιας κ κοιμηθηκε κ ο μικρος...

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...