Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Καγκουρακι τις δυο τελευταιες αυγουστου περνω εχω ακομα κλαψ!!

βασουλα ξεκινα κομματακια κ φαει να ακονιζει δοντακια κ εγω τον αργησα κ τωρα μασαει τρεις ωρες γκρρρ

Εμενα παντως η αμμος δε μου αρεσει που γινονται ολα χαλια αλλα καστρα κανω για χαρη του β κ εγω

κα μου παλι στην πεθερουλα μπραβω ενα ρητο λεει αν κατι δεν μπορεις να το αποφυγεις απολαυσε το ετσι κανε με τα πεθερονια κ εσυ..

για το τραπεζι δεν εχω λογια η διακριση δεν ηταν καθολου σωστη κατα τη γνωμη μου εγω ειχα πολυ κοσμο κ αναγκαστικα καθοταν με λιστα αλλα δυο βδομαδες μου πηρε να σκεφτω ποιοι ταιριαζουν με ποιους κ ολοι δεδαν τρομερα μεχρι κ ειδυλια ειχα μαγειρεψει χαχα με τους ελευθερους -ες..

κ εγω φοραγα τακουνια στο παρτυ ανοιξε η μεση μου οσο ομιρφα ειναι τοσο διαβολικα κουραστικα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου φρουτακια να ξεστουμπωσει η ιωαννουλα ειναι ζορι η δισκιλιοτητα μωρε το καημενο..

κ μενα με την κελυ που ναι κοντα ηλικιακα ειναι αυτοκολλητος εχουν κοινα μωρε κ συτα γιαυτο!!

μωρουδενια μπραβω που μετακομιζεται σουπερ ειναι καλο να χουν δικο τους χορο τα παιδια κ μεις τωρα ξεκιναμε σιγα σιγα προεκταση σπιτιου εχουμε μονο δυο κρεβατοκαμαρες οποτε αφου σκεφτομαστε για αδερφακι θα φτιαξουμε ακομα ενα δωματιο τα παιδια να χουν το δικο τους το καθενα..

θα ξαναμπω παω να συμαζεψω λιγο μιας κ θα χω καλεσμενους χιχι χωρις που πηρα παγωτινια κ ως να ρθουν θα τα χω φαει τεσσερα ως τωρα εφαγα δε μπορω να αντισταθωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινιω βαρη μενω σλλα εχει ανοιγμα κ ειναι οτι πρεπει για τυφωνα προ διετιας ειχε κανει μεγαλο κ ειχαν γινει μεγαλες καταστροφες το χαν πει η ειδησεις τωρα ηταν μικρος αλλα φοβαμαι απο τοτε πολυ..

εγω παλι δε θελω να ναι ξυπολυτος ο β φοβαμαι μη πατησει τιποτα ειμαι κ λιγο σιχασιαρα χαχαχα

αναλαμπη για σταυρολεξα τρελαινομαι κ εγω συγνωμη που παω απο το ενα θεμα σταλλο αλλα οτι θυμαμαι γραφω χαχα

post-2681-13873940370475_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Δε με έφταναν όλα τ' άλλα, άρχισε κι ο Αντρέας να κάνει διάρροιες... Αμάν πια, μας μουτζώσανε; Λέγαμε να πάμε μεθαύριο για μπάνιο, κι ας μην έμπαινα εγώ στη θάλασσα, αλλά τώρα... πάει κι αυτό... Θα φύγει το καλοκαίρι και με τούτα και με κείνα δε θα κάνουμε κανένα μπάνιοοοο...

Εγώ πάντα άφωνη...

Μάγδα, τα ποστ σου είναι ένα χάος, γι' αυτό πολλές φορές σου γράφω ελάχιστα!!! :P

Τι μηχανή είναι αυτή που πήρες στον Βασίλη;

Για τα μαλλιά τον μαλώνει ο άντρας μου, αλλά το συνεχίζει.

Εμένα τα παγωτίνια δε μ' αρέσουν πολύ, αλλά για παγωτό τρελαίνομαι! Τώρα όμως δεν μπορώ να φάωωωω... κλαααψ...

Εμείς όταν ψάχναμε για σπίτι είχαμε πει οπωσδήποτε με τρία υπνοδωμάτια. Το ένα το έχουμε κάνει γραφείο, οπότε είναι όλα κατειλημμένα. Αν κάνουμε δεύτερο παιδί θα δούμε πώς θα τα βολέψουμε, αν είναι αγόρι μπορεί να τα βάλουμε μαζί, αν είναι κορίτσι μάλλον θα μεταφέρουμε την τραπεζαρία στο σαλόνι και θα κάνουμε το χώρο της τραπεζαρίας (που είναι ένα τέταρτο δωμάτιο) γραφείο. Μακάρι να κάνουμε δεύτερο παιδί, και θα δούμε πώς θα βολευτούμε!

Εν τω μεταξύ, το πρωί πήγε ο άντρας μου τον Αντρέα στη μάνα μου, μια που είμαι κι εγώ άρρωστη. Κατά τις τρεις το μεσημέρι παίρνει η μάνα μου τηλέφωνο "δεν αντέχω άλλο είναι πάρα πολύ άτακτος και δεν κοιμήθηκε καθόλου". Ο άντρας μου κοιμόταν, εγώ δεν ήθελα ύπνο, οπότε πήγα εγώ στη μάνα μου, και κάθισα εκεί. Μετά πήγαμε σούπερ μάρκετ και τώρα όπως γυρνούσαμε σπίτι αποκοιμήθηκε... Τώρα κοιμάται ακόμα... Δε θα κοιμάται το βράδιιιιιιιιιιιιι..........................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Αννα Μαρια κρυωσε ο Αντρεας?μπας και βγαζει κανενα δοντακι?γιατι η Ιωαννα οταν βγαζει δοντια καποτε κανει διαρροιες!οχι συνεχομενες ομως!οσο για την δυσκοιλιοτητα που εχει η Ιωαννα, το κανει σπανια αλλα οταν την πιασει δυσκολευεται τοσο που ταλαιπωρειται να ενεργηθει!βασικα την ταισα ρυζακι απ τους ανθους που εκανε η συννυφαδα μου!δεν ξερω αν στουμπωσε απ το ρυζι!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία περασε τωρα!δεν ξερω τι ακριβως την πειραξε!Μαγδουλα αρχισατε προσπαθειες για αδερφακι?γιο θελεις παλι ειμαι σιγουρη!:)Οι υπολοιπες που ειστε?σαν και ερημωσαμε λιγακι!καλοκαιριασε και πιασατε ολες τις βολτες!Αννα Μαρια μιλας καθολου με τις κοπελες απ το ξεχασμενο ποστακι μανουλες 2011?μυριαμ, δωρα, αναστασια, λυδια?χαθηκαν τελειως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου χαθηκα πάλι...

λοιπον είμαι απο χθες πάλι στο χωριο. Είχα παρει την Αγγελικη και κατεβήκαμε Αθήνα το σαββατοκύριακο για την βάπτιση της Ανθης, όπως σας είπα ήταν όλα υπέροχα και πανέμορφα. Την Κυριακη ειχαμε και επετειο γαμου εξι χρονια!!!!

Την Κυριακή είχα παει την Αγγελικη σε παιδοτοπο πρωι απογευμα, το πρωι με την Καρολινα και την Λυδια όπου τυχαία συναντήσαμε και μια άλλη κοπέλα εδω απο το μαμμυ και που χωρις να το ξέρουμε την γνωρίζαμε και οι δυο. Το απογευμα θέλαμε να δώσουμε κάτι προσκλητηρια και κανονισαμε πάλι παιδοτοπο γιατι αλλιώς θα βαριόταν η Αγγελικη και δεν θα μπορούσαμε να πούμε και καμια κουβέντα.

Ο Νικόλας ειχε μείνει με την μαμα μου στο χωριο, καλα τα πήγαν και τα δυο βραδια ήπιε όσο γάλα του έφτιαξε και με λίγο κουνημα κοιμήθηκε. Το πρώτο βραδυ ξύπνησε στις 12:30 και αφου έκλαιγε για κανα πενταλεπτο μετα κοιμήθηκε και ξανα ξύπνησε στις 6 το πρωι όπου του έφτιαξε γάλα και δεν τον επερνε ο ύπνος ώσπου τελικα της κοιμήθηκε 8-10 το πρωι. Το δεύτερο βραδυ ξύπνησε στις 2 του έδωσε λίγο γάλα και ξανακοιμηθηκε και μετα πάλι στις 6:30 το πρωι γάλα και ύπνο πάλι. θα συνεχίσω έτσι με μικτη διατροφη σιγα σιγα και οπότε θελει αποθηλαζει τελείως. Χθες λοιπόν ήπιε το βραδυ πάλι ξένο και για να κοιμηθει τον θηλασα, τον βραδυ στις δυο τον θηλασα που ξύπνησε και το πρωι στις 6 έπινε έπινε απο το στήθος αλλα ήταν ανήσυχος, τον πηρε η μαμα μου του έφτιαξε γάλα το ήπιε και μετα απο καμια μιάμιση ώρα κοιμήθηκε. Αυτο το πρωινο με προβληματίζει λίγο γιατι δεν ειχε τέτοιο θέμα παντα κοιμόταν αμέσως.

Το πρωι είχαμε παει και για μπάνιο και σημερα μπορω να πω ότι ο Νικόλας το ευχαριστηθηκε περισσότερο εκανε πλιτσι πλιτσι με τα χεράκια του, βάλαμε και το κεφαλακι μέσα και παίζαμε και με τις πετρουλες εκει που σκάει το κύμα.

Αυτα τα νεακια μας πάω να διαβάσω και τα δικα σας και επανέρχομαι για όσα προλάβω τωρα που κοιμούνται και τα δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες μου καλησπερα! Σας διαβαζω απο δουλεια και εχω μπολικη, δεν θα σας σχολιασω εκτενως.

Ανθη μου να σου ζησει η κουκλα η νεοφωτιστη! Πολυ ομορφο ονομα και πολυ ομορφα ολα απο οτι ακουω, μπραβο παντα χαρες!

Αννα Μαρια περαστικα και στους δυο σας!

Κατερινακι χαρουμενη επετειο παντα ευτυχισμενοι!

Δεν γραφω αλλα δεν προλαβαινω!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και κλασικα εκείνη την ώρα με πέταξε έξω και κόλλησε και το σάιτ και δεν μπορούσα να ξαναμπω οπότε συνεχίζω τωρα...

Αννα Μαρία περαστικα πως την επαθες έτσι. Αν δεν έχετε κάποιο ζωντανό στο σπιτι δεν μπορείτε έτσι, άντε με το καλο να ξεφορτωθείτε και τα μυρμιγκακια. Ο Αντρικος λεει παρα πολλες λέξεις μπράβο του εγω δεν καθόμουνα να μετρησω έβλεπα ομως μερα με τη μερα ποσο περισσότερα προσπαθούσε να πει. Αυτο που τραβάει τα μαλλια δεν ξερωΤι μπορει να ειναι καμια αντίδραση μου κάνει ή φάση που θα περάσει.

Βάσω αφου η Ιωάννα δέχεται και τα κομματάκια δεν θα έχεις πρόβλημα πάντως αυτη την έννοια την έχουν όλες οι μαμάδες όταν απο τα αλεσμενα περνάνε στα κομματάκια αλλα και δυο φρούτα να τρώει αντι για τρία καλα ειναι απλα θελει στην αρχη τουλάχιστον λίγο περισσότερο χρονο. όλο γενέθλια ήσασταν και εσείς αυτες τις μερες, ωραία που παίζει με τα ξαδερφακια της η Ιωαννουλα.

Κατερινα ηρεμησατε με τους σεισμούς ειναι να μην φοβάσαι αν σας εκανε και τόσους πολλούς. Αυτο με το νυφικό τι έθιμο ειναι δεν το έχω ξανακούσει. Καλε τι μπέρδεμα αυτο με το τραπέζι του γάμου, θέλουν πολυ καλη οργάνωση εντύπωση μου κάνει να μην το έχουν οργανώσει σωστα και να αναγκαστεί ο κόσμος να φύγει. Καλα να περάσετε στις διακοπουλες σας, να κάνετε μπανακια και να ξεκουραστεις όσο μπορείς.

Μαρινα με το καλο να πάτε στο καινούριο σας σπιτι.

Μαγδα τι μηχανη ειναι αυτη σαν ποδηλατακι, δεν κατάλαβα, πάντως απ ότι κατάλαβα του αρεσει του Βασίλη. Αυτα συμβαίνουν συχνα με τα παιδάκια μπράβο στον Βασίλη που δεν κρατά θυμό.

Για τα τραπέζια σε γάμους και βαπτισεις και μένα μου αρεσει να ειναι καθορισμένο απο πριν που θα κάτσει ο καθένας, είμαι και πολυ της οργάνωσης και έτσι δεν δημιουργούνται και παρεξηγήσεις. Ενας να αλλάξει θεση μπορει να δημιουργήσει θέμα. Και εγω τωρα περιμένω να μου απαντήσουν ποιοι δεν θα έρθουν για να φτιάξω τα τραπέζια.

Αυτα δεν θυμάμαι κάτι αλλο τωρα ,καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Χάθηκα λίγο με τα τρεχάματα για τη βάφτιση. Μου έφυγε ο πάτος να τα κανονίσω όλα. Είχα πάρα πολύ άγχος αλλά τελικά περάσαμε όμορφα. Η Αλεξάνδρα-φραουλίτσα ήταν ήσυχη μέχρι τη στιγμή που άρχισε να τη λαδώνει ο νονός της. Άπό εκείνη την ώρα δεν σταμάτησε να κλαίει. Αφού κάναμε τους γύρους με την λαμπάδα ο παπάς μου είπε να την πάρω από τον νονό για να μην κλαίει και έτσι ούτε μετάνοιες έκανα, ούτε τίποτα. Επίσης, ο νονός δεν την λάδωσε στο κεφάλι. Πετάχτηκα λοιπόν και είπα ότι το παιδί δεν λαδώθηκε στο κεφάλι και μου είπε ο παπάς ότι δεν πειράζει και της έβαλε αυτός λίγο λαδάκι στα μαλλιά. Ό,τι να' ναι δηλαδή.....Τέλος πάντων. Μετά στο κέντρο περάσαμε όμορφα αν και κουράστηκα με την τακούνα να πηγαίνω πέρα δώθε να βλέπω τους καλεσμένους μας. Όταν όμως έφυγαν οι περισσότεροι, καθίσαμε κάπου 15 άτομα σε ένα τραπέζι, ήπιαμε το κρασάκι μας και τραγουδήσαμε. Είχα και 2 τύπους που έπαιζαν κιθάρα-μπουζούκι. Στην αρχή ήταν λίγο ψοφιοι αλλά μετά πήραν τα πάνω τους..Χιχιχιχιχι. Η μικρή κοιμήθηκε στο κέντρο κανα 40λεπτο στο καρότσι και γύρω στις 12.30 το βραδυ την πήρε η μαμά μου και την πήγε σπίτι να την κοιμίσει. Σήμερα επιτέλους έκανε μπάνιο. Την βάλαμε σε λεκάνη για να μαζέψω τα νερά και δεν της άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ. Την άκουσε όλη η γειτονιά. Ελπίζω να φταίει η λεκάνη και να μην ξέμαθε το μπάνιο τρεις μέρες τώρα που δεν έκανε. Άλλα νεάκια. Μπουσουλάει, πηγαίνει όπου θέλει και από χτες σηκώνεται και όρθια από καθιστή που είναι. Δεν είναι και πολύ γρήγορη στην κινητική ανάπτυξη αλλά δεν με νοιάζει. Θα κυνηγάω λιγότερο στις διακοπές...Χιχιχιχιχιχι. Ο Πανούλης φαίνεται να την έχει πλέον αποδεχτεί. Της δίνει μάλιστα πολύ συχνά φιλάκια. Δεν πολυθέλει όμως να του πειράζει τα παιχνίδια. Μόνο αν του πω να της δώσει κανένα μπορεί και να το κάνει. Η Αλεξάνδρα όμως δεν μασάει. Όταν της παίρνει παιχνίδι από το χέρι αυτοχαστουκίζεται από τα νεύρα της και φωνάζει και στη συνέχεια του ορμάει σαν λέαινα για να το πάρει πίσω. ΧΑΜΟΣ. Εγώ τα βλέπω και γελάω. Μου φαίνεται απίστευτο ότι μεγάλωσε και ζω τέτοια πράγματα. Είχα πολλά νέα δεν μπορείτε να πείτε ε;;; Πάλι δεν μπορώ να πατήσω ENTER οπότε συνεχίζω στην ίδια γραμμή. Κατερινάκι ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια για τη βάφτιση της μικρούλας μου. Περιμένουμε τώρα τη βάφτιση του μικρού Νικόλα. Είμαι σίγουρη πως θα είναι όλα τέλεια! Εγώ πάντως έκλεισα για Ρόδο στις 29 - 07 γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να χάσω τη βάφτισή σας. Εγώ είχα επέτειο γάμου τη Δευτέρα (7 χρόνια). Χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ πάρα πολύ για τις όμορφες ευχές σας. Άννα Μαρία περαστικά!!! Πολύ σπαστικό να μην μπορείς να μιλήσεις. Το είχα πάθει κι εγώ πριν από καιρό και ο άντρας μου χαιρόταν...Γιατί άραγε;; Χαχαχαχαχα. Μάγδα με γεια το καινούριο σας μηχανάκι! Έχει και έρωτα ο Βασιλάκης;;; Από νωρίς αρχίσατε! Βάσω πολλά πάρτυ έχετε! Η χαρά της Ιωάννας!! Τα σηκώνει όλα μέσα στα μαγαζιά ε;; Εσύ μπορείς να ψωνίσεις ή την κυνηγάς; Κατερινάκι εσείς πάλι τρέχετε με τους γάμους! Βλακεία αυτό που έκαναν με τα τραπέζια. Εγώ τους έβαλα να κάτσουν σε συγκεκριμένες θέσεις έχοντας πρώτα μελετήσει πάρα πολύ καλά ποιος ταιριάζει με ποιον. Έτσι είναι καλύτερα από το να ψάχνονται οι καλεσμένοι πού να κάτσουν. Πότε φεύγετε για διακοπές;;; Έχετε ετοιμασίες τώρα. Σπαστικό το πριν και το μετά αλλά οι διακοπές τέλειες! Να περάσετε πολύ πολύ όμορφα! Μαρίνα τι καλά που μετακομίζετε. Θα χαρεί ο Αντωνάκης που θα έχει το δικό του δωμάτιο. Με το καλό να μπείτε στο καινούριο σας σπίτι! Χριστινάκι τι κάνει ο Δημητράκης ;;; Θα πάτε πουθενά εσείς;; Τώρα δεν δουλεύεις ε;; Ήθελα κι άλλα να σχολιάσω αλλά δεν θυμάμαι. Είχα να μπω και μέρες και μαζεύτηκαν πολλά νέα. Όταν πάρω τα δειγματα των φωτογραφιών από τη βάφτιση θα σας βάλω φωτό. Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου ωραια περασατε!μπραβο!σας ευχομαι για αλλη μια φορα να σας ζησει και να τη χαιρεστε τη νεοφωτιστη Αλεξανδρα!και γω με τα τακουνια αυτο το θεμα εχω, πονανε τα πόδια μου οταν τα φοραω αρκετη ωρα!παει ο καιρος που τα αντεχα πολλες ωρες!ο Πανουλης αρχισε και αποδεχεται τη μικρη ε?σιγα σιγα να δεις οτι θα παιζουν κιολας απλα τωρα νιωθει οτι ειναι βρεφος και αυτος μεγαλυτερος!θα ναι ο προστατης της παντως!

Καγκουρακι νομιζω ειναι ωσπου να συνηθισει το ξενο ο Νικολας και γι αυτο ζοριζεται το πρωι!παντως καλα τα πηγε με τη μαμα σου!εμεις την Παρασκευη εχουμε το μπατσελορ της κουμπαρας μου που παντρευεται το αλλο σαββατο, και θα παμε και ανησυχω αν ξυπνησει η Ιωαννα και δεν δει ή εμενα ή τον μπαμπα της πως θα αντιδρασει!θα μεινει με τη μαμα μου αλλα επειδη βραδυ δεν φευγουμε συχνα να την αφησουμε, ανησυχω!

Αννα Μαρια πως εισαι?καλυτερα με το λαιμο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες απο δουλεια και παλι, διαλειμμα κανω, αυριο θα εχω χρονο για σχολιασμο, μπηκα να σας πω οτι απο χτες δεν φοραμε τη μερα πανα!!! Και παει ως τωρα πολυ καλα! Για να δουμε...

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι αχ αννα μαρια καλα τα λες πεταγομαι απο θεμα σε θεμα αλλα σας διαβαζω κ σπανια σχολιαζω αμεσα οποτε οταν καταφερνω να σχολιασω κανω αναδρομη κ σχολιαζω γιαυτο κ η ασυνοχη των προτασεων!!

Βασουλα νομιζω οτι ουτε η ιωαννουλα θα χει θεμα με τη γιαγιακα απολαυστε το μπατσελορ σας που θα γινει;;;

Ανθη μου κ εγω της οργανωσης ειμαι πολυ θα λεγα χιχι

πανεμορφη ακουστηκε η βαφτηση στο τελος παντα ειναι πιο ομορφα που μενουν λιγοι καλοι κ κολητοι κ ζωντανη μουσικουλα το καλυτερο μου

καγκουρακι σειρα σας με το καλο ο νικολας σου νομιζω σταδιακος αποθηλασμος με μεικτο ειναι οτι καλυτερα κ εγω ετσι το κοψα λιγοστευα το δικο μου με γευματα με ξενο ως που κοπηκε μονο..

Χριστινακι σε χασαμε καλη αρχη με βρακακια μια χαρα θα πατε λιγα αρυχηματακια ειναι στο προγραμμα εμεις κοψαμε κ βραδυ κ μεσημερι πανα γλιτωνεις πολλα εξοδα τελικα με πανες χαχα

Μηχανη του πηρα του valentino rosi της pegperego ειναι αψογη με πεταλ φορτιζει στο ρευμα το καλυτερο δωρο ειπε που πηρε ποτε εχει κ ποδηλατο κ αμαξι αλλα σαν αυτο δεν ενθουσιατηκε με τιποτα μεγαλωνει κ ξερει τι θελει αυτο που εκτιμησα ηταν οτι την ειχε ζητησει το παςχα κ περιμενα να πιασω τα μπονους οταν την ειδε θυμοταν τη ειχα πει το πασχα κ ειπε τα καταφερες για μενα ευχαριστω τοσο πολυυυυυ!! Ελιωσα!!!

κατα τα αλλα περιοδος τρελη δουλεια κ ολο ακουω για θανατους σνιφφφ

δευτερα ρεπο κ ηρθε μια φιλη σουπερ ηταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα τωρα αδιαθετησα αλλα που θα παει θα το βαλουμε συντομα γιο θελω παλι ενα καρμπον του βασιλη γινεται;; Πολλα ζηταω ε;;νομιζω οτι ο βασιλης ειναι σαν να μην μεγαλωσα παιδακι τοσο βολικο σε ολα του αι να δω τι κελαπουρι θα ναι το δευτερο!!!

κα μου φυγατε για διακοπουλες;;;

αννα μαρια συνηλθατε επιτελους;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε;

Εγώ από σήμερα μιλάω, αλλά πολύ βραχνά, και έχω και πολύ βήχα. Δείχνει να υποχωρεί πάντως.

Ο Αντρέας ευτυχώς δεν ξαναέκανε διάρροιες. Χτες πήγαμε και πήραμε μαγιό και σωσίβιο, και σήμερα κάναμε το πρώτο μας μπάνιο! Εγώ φυσικά δεν μπήκα μέσα, λόγω ασθένειας. Ο Αντρέας τρόμαξε λίγο μέσα στη θάλασσα, και μετά που βγήκαν, μου τον έδωσε ο άντρας μου και ξαναμπήκε, και μόλις τον είδε να μπαίνει στη θάλασσα, άρχισε να κλαίει γοερά! Το ίδιο έκανε όποτε τον έβλεπε να μπαίνει μέσα. Αλλά του άρεσε πολύ η άμμος! Την έσκαβε με το ένα χέρι και με το άλλο κρατούσε το φτυαράκι, και την πετούσε από δω κι από κει!

Χτες βράδι πήγα θέατρο, στην παράσταση "Σαμία" του Θεατρικού Οργανισμού Κύπρου. Είναι μια κωμωδία του Μενάνδρου (3ος αιώνας π.Χ.), μεταφρασμένη, αλλά στην καθαρεύουσα! Κανείς, όμως, δε φάνηκε να έχει πρόβλημα κατανόησης, και η παράσταση ήταν καταπληκτική. Είχε πάρα πολλή πλάκα, αλλά ήταν και πολύ προσεγμένη. Έναν από τους πρωταγωνιστικούς ρόλους τον κρατούσε ο Αλκίνοος Ιωαννίδης, που είχε γίνει αγνώριστος, κουρεμένος και με γυαλάκια!

Κατά τα άλλα, πολλές δουλειές, και τρεχάματα.

Η Κατερίνα φύγανε για διακοπές; Πότε είχε πει ότι θα πήγαιναν;

Βάσω τι σημαίνει "την τάισες ρύζι από τους ανθούς";;; Δεν κατάλαβα καθόλου!

Δυστυχώς δεν έχω επαφή με τα κορίτσια. Το παλιό μας ποστάκι ερήμωσε από τότε που δημιουργήθηκε εκείνη η ομάδα στο φέισμπουκ. Αλλά έχω δει κι άλλα ποστ, και μάλιστα από τα πλέον μακροχρόνια, να εγκαταλείπονται, επειδή όσες έγραφαν εκεί μεταφέρθηκαν σε κάποια μυστική ομάδα στο φέισμπουκ. Κρίμα, γιατί άλλο το φέισμπουκ κι άλλο ένα φόρουμ.

Δε νομίζω να έχει θέμα η Ιωαννούλα, το πιθανότερο είναι να μην ξυπνήσει καν.

Καγκουράκι ευτυχώς τώρα στοκάρισε ο άντρας μου όλες τις χαραμάδες, και μάλλον τα ξεφορτωθήκαμε και τα μυρμήγκια. Αλλά δε θέλω να πω μεγάλο λόγο...

Ούτε κι εγώ τις μετρώ τις λέξεις που λέει ο Αντρέας, αλλά είπα να τις μετρήσω, μια που ανέφερε η Βάσω το "όριο" των δέκα λέξεων.

Έχεις αποφασίσει να αρχίσεις αποθηλασμό δηλαδή;

Ανθή όντως ήταν λίγο ό,τι να 'ναι ο παπάς! Εγώ έκανα μετάνοιες, αν και είχα πει ότι δε θα κάνω, γιατί είναι αστείο. Αλλά, αφού μου είπε ο παπάς, τι να του πω "όχι δεν κάνω, κάνε εσύ;" :) Αλλά γελούσαμε λίγο εκείνη την ώρα!

Πολύ ωραία περάσατε στο τραπέζι! Όταν είναι βράδι είναι αλλιώς η διασκέδαση. Εμάς ήταν μεσημέρι, οπότε ήταν εντελώς άλλη φάση.

Άντε καλέ που ξέμαθε το μπάνιο η μικρή, επειδή δεν έκανε για τρεις μέρες! Συνήθως πού την κάνεις μπάνιο δηλαδή; Δεν τη βάζεις στο μπανάκι της; Εμείς τον Αντρέα τον βάζουμε στο μπανάκι του, που το βάζουμε μέσα στη δική μας μπανιέρα.

Καλά, πολύ γέλασα με τη μικρή που αυτοχαστουκίζεται!!!

Να ζήσετε για την επέτειό σας!

Μάγδα για θύμησέ μου βρε, τι δουλειά κάνεις;...

Τι γλύκας ο Βασιλάκης!

Καλή επιτυχία με την πάνα!

Χριστίνα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;;; Εμείς καλά είμαστε.Θέλω συνέχεια να πηγαίνουμε βολτίτσες! Ο άντρας μου συνήθως γυρίζει αργά αλλά παίρνω τα παιδιά, την μαμά μου και την ανιψιά μου και βολτάρουμε. Σήμερα πήγαμε στο mall να αλλάξω ένα δώρο που μου έμεινε. Τα άλλαξα όλα όσα είχα για αλλαγή! Τώρα η φραουλοαλεξάνδρα μου έχει μια πλούσια γκαρνταρόμπα για δύο χρόνια! Μια χαρά δηλαδή! Απολαμβάνω να αγοράζω κοριτσίστικα ρουχαλάκια! Τρελαίνομαι! Η μικρή είναι ένα πολύ καλό κοριτσάκι! Ήσυχη και καλή. Την αφήνω στο πάτωμα και δεν βγάζει κιχ. Μπουσουλάει, εξερευνά τα πάντα και παίζει ασταμάτητα! Είναι ναζιάρα και πολύ τρυφερή! Την αγαπάω τόοοοσο πολύ! Ο Πανούλης μου είναι ένα ζωηρό και ανυπόταχτο αντράκι που με τρελαίνει. Σήμερα το πρωί έδωσα γάλα στην Αλεξάνδρα στις 6.30 το πρωί και μετά την έβαλα στο κρεβάτι μου για να κοιμηθεί γρήγορα. Το πρωί γύρω στις 10 ήρθε και ο Πάνος μου. Έβγαλε την Αλεξάνδρα από δίπλα μου για να έρθει αυτός και με το ένα χεράκι αγκάλιασε εμένα και με το άλλο την αδερφούλα του. Ξυπνήσαμε στις 11.30 αγκαλιασμένοι και ένιωσα πραγματικά ευτυχισμένη και ολοκληρωμένη με τα δυο μου τα παιδάκια! Άννα Μαρία περνάει σιγά σιγά η ίωση. Ευτυχώς που ο Αντρέας δεν έκανε άλλη διάρροια. Πάντως αυτή την εποχή κυκλοφορούν πολλές ιώσεις αλλά είναι πολύ ελαφρές ευτυχώς! Την Αλεξάνδρα την κάνω μπάνιο σε ένα καθισματάκι ξαπλωτό με βεντουζίτσες που βάζω μέσα στην μπανιέρα. Μια πλάτη είναι στην ουσία. Σήμερα την έκανα μπάνιο και στην αρχή έκλαψε λίγο αλλά μετά όλα ΟΚ. Μέχρι και πριν τη βάφτιση το απολάμβανε πολύ το μπάνιο και θα στεναχωριόμουν αν άλλαζε η κατάσταση. Η μικρή έχει πολλή πλάκα όταν αυτοχαστυκίζεται και το κάνει συχνά..Χαχαχαχαχα. Πρέπει να την τραβήξω βιντεάκι! Βάσω μου μια χαρά θα τα πάει η Ιωάννα με τη γιαγιά της. Δεν θα έχει κανένα πρόβλημα. Εσύ κοίτα να διασκεδάσεις και μην ανησυχείς. Οι γιαγιάδες είναι εγγύηση! Σε ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές. Μάγδα μου έτσι ευχόμουν κι εγώ. Να κάνω ένα παιδάκι ίδιο με τον Πάνο. Τελικά βγήκε τελείως διαφορετικό και το χαίρομαι. Κάθε παιδάκι έχει τη χάρη του! Πάλι αγοράκι θες ε;;; Θα κάνει και καλή παρέα με τον Βασίλη σου! Είναι πολύ τρυφερό παιδάκι ο γιόκας σου! Λογικό που έλιωσες η μάνα με αυτό που σου είπε. Χριστινάκι πότε κλείνετε εσείς;; Αύγουστο;;; Άντε να ξεκουραστείς..Μπράβο στον Δημητράκη για την πάνα! Εύχομαι να κόψετε πολύ πολύ σύντομα και την βραδινή. Για μένα το κόψιμο της πάνας είναι σταθμός. Από τη στιγμή αυτή το παιδί αρχίζει να είναι πολύ πιο ανεξάρτητο και γενικώς είναι όλα πιο εύκολα! Στον Πάνο έκοψα με τη μία και τη βραδινή γιατί τα περισσότερα πρωινά ξύπναγε με στεγνή πάνα. Αν το κάνει και ο Δημήτρης αυτό μην καθυστερήσεις και την βραδινή. Είχα πάρει υποστρώματα από το σούπερ μάρκετ και τα έβαζα στο κρεβατάκι του αλλά και στο δικό μας γιατί το πρωί ξυπνούσε και ερχόταν σε εμάς. Καλό βράδυυυυυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη τι ευτυχια νιωθεις ε. . .μια ολοκληρωμενη οικογενεια!αληθεια θες κι αλλο μωρακι?οντως οπως λες καθε μωρο εχει το δικο του χαρακτηρα!Ισως ως αδελφια να εχουν καποια κοινα χαρακτηριστικα στο χαρακτηρα αλλα να ναι τα ιδια νομιζω σπανια!συνηθως απ οτι ακουω οταν το πρωτο βγει ησυχο τοτε το δευτερο ειναι πιο ζορικο και το αντιθετο!εσυ να μας πεις αν ειναι αληθεια:)

Xριστινακι πως τα πατε με το κοψιμο της πανας?εγω νομιζω οταν με το καλο προσπαθησω να κοψω την πανα απ τη μικρη θα ναι δυσκολο επιχειρημα!προς το παρον δεν ειναι στα αμεσα σχεδια μου!δεν τη βλεπω ετοιμη!λεει κακα αλλα οταν τα κανει και μετα!συνηθως οταν κανει κακα παει και παιρνει πανα μονη της και μου την φερνει!χαχα

Αννα Μαρια οι ανθοι δεν εχουν μεσα γεμιση απο κιμα και ρυζακι?οπως τα κουπεπια (λαχανοντολμαδες)?απ αυτη τη γεμιση εδωσα στην Ιωαννα με γιαουρτακι!εισαι καλυτερα ευτυχως!ο Αντρεας μπορει να φοβηθηκε τη θαλασσα και γι αυτο εκλαιγε οταν εβλεπε τον μπαμπα του να μπαινει μεσα!1 φορα πηγαμε εμεις θαλασσα!αλλα καθε απογευμα ερχεται ο μπαμπας μου και την βαζει μεσα στην πισινα μαζι του!

Μαγδουλα στο ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις αυτο που επιθυμεις ενα ολοιδιο αγορακι με το Βασιλακη!γερο και υγιες να ναι πανω απο ολα!το μπατσελορ θα το κανουν κοινο σε μια ταβερνα με μουσικη!βασικα δεν ειναι μπατσελορ μιας και θα ειναι κοινο μαζι αντρες και γυναικες!Χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες!

Εγώ μιλάω πιο καλά, αλλά έχω ακόμα βήχα...

Καλέ, μπερδεύτηκα χτες, και νόμιζα ότι την πάνα την κόβει ο Βασίλης της Μάγδας, ενώ το έγραψε η Χριστίνα για το Δημήτρη! Καλή επιτυχία εύχομαι Χριστινάκι!

Ανθή τι υπέροχες εικόνες αυτές που μας περιγράφεις!

Καλά, ο Αντρέας δεν υπήρχε περίπτωση να δεχόταν να κάνει μπάνιο σε καθισματάκι! Θέλει συνέχεια να είναι όρθιος και να παίζει με τα νερά και με το παπάκι του. Μόλις του πούμε "μπάνιο" λέει "παπαπαπα". Όταν τελειώνει το μπάνιο, βάζει το παπάκι στη θήκη της μπανιερίτσας του, και καμιά φορά λέει και "νάνι". Αλλά τώρα τελευταία το βάζει στη θήκη, και μετά το πετάει στη μεγάλη μπανιέρα!

Βάσω ααααα, τώρα κατάλαβα! Ανθοί κολοκυθιού! Μπορεί να είναι απ' το ρύζι η δυσκοιλιότητα, σίγουρα.

Κι εγώ τον Αντρέα δεν τον βλέπω έτοιμο για να του κόψω την πάνα. Κι εμένα ακριβώς έτσι, λέει τα κακά αφού τα κάνει. Νομίζω ότι για την ηλικία του είναι σε καλό σημείο, δεν υπάρχει λόγος να τον πιέσω.

Α, ήθελα να σε ρωτήσω, στο σχολείο η Ιωάννα τρώει μόνη της, ή την ταΐζουν; Η γραμματέας του σχολείου που παίρνει το γιό της στο νηπιαγωγείο, τους βάζουν και τρώνε μόνοι τους. Ο Αντρέας μπορεί να τρώει μόνος του, αλλά συνήθως το φαγητό πέφτει απ' το κουτάλι στη διαδρομή μέχρι το στόμα, ή γενικώς προτιμά να παίζει με το φαγητό αντί να το τρώει! Οπότε τον ταΐζω εγώ, και τρώει και μόνος του, κυρίως με τα χέρια.

Σίγουρα ο Αντρέας φοβήθηκε τη θάλασσα, αλλά σιγά σιγά θα τη συνηθίσει.

Ακούστε τι έκανε χτες ο Αντρέας: είχαμε πάρει μαζί μας σταφύλι στην παραλία, κι έπαιρνε κι έτρωγε μόνος του. Σε κάποια φάση πήρε μια ρόγα που είχε πάνω το κοτσάνι, το είδε, το έβγαλε, το πέταξε και μετά την έφαγε!!!

Μετά άκουσε ένα παιδάκι που έκλαιγε, και μας λέει "καίει, ουάααααα"!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια καταλαβε το κοτσανι οτι ηταν για πεταμα ο Αντρεας!χαχα!οσο για το αν τρωει μονη της η Ιωαννα κανει οτι κανει κι ο Αντρεας!στη διαδρομη για το στομα το φαγητο παει στο πατωμα ή στα ρουχα της, ετσι την ταιζει η κοπελα!και στο σπιτι το ιδιο!παει να φαει μονη της με το κουταλι αλλα λερωνεται παντου, κανει και το πατωμα γεματο απομειναρια φαγητου κι ετσι προτιμω να την ταιζω!βαζει και τα χερια της και πασαλειβεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, κοιμούνται τα ζουζουνια μου και τα δυο και απολαμβανω ησυχία και ξεκούραση. καθε πρωι πάμε και για μπάνιο, η Αγγελικη κολυμπάει αρκετη ώρα με τα μπρατσακια της και ο Νικόλας άρχισε να το απολαμβάνει κουναει τα χεράκια του και γέρνει απο το σωσίβιο γιατι θελει να πιάνει το νερο. όταν βγαίνουμε έξω παίζει με τις πέτρες του δίνουμε δυο κουβαδακια και τα γεμίζει πετρουλες.

Αυριο περιμένουμε και τη νονα μας θα ερθει η μικρούλα έτσι ώστε να την συνηθίσει περισσότερο ο Νικόλας.

Ανθη δεν της άρεσε στην λεκάνη, εμένα ξετρελαινονται και τα δυο εδω βάζω πολυ συχνα τον Νικολα και πλατσουριζει λίγο. Για άλλη μια φορα να σου πω ότι όλα ήταν πανέμορφα στην βάπτιση σας και σας περιμένω τωρα και στην δικια μας όπου είμαι σίγουρη ότι και ο Πανουλης θα περάσει πολυ καλα. Να ζήσετε και εσείς πολυ πολυ ευτυχισμένοι με τα υπέροχα παιδάκια σας, το ξέχασα ότι είστε μια μερα μετα απο μας!

Ο Πανουλης ειναι σε μια ηλικία που αλλάζει και αυτός αλλάζει και το πως βλέπει την αδερφουλα του καθώς μεγαλώνει, θα έρθουν οι ισορροπίες και είμαι σίγουρη ότι θα ειναι πολυ αγαπημένα αδελφάκια. Καλα κάνετε που βολταρατε το συζητας αφου έχεις και τη μαμα και την ανηψουλα σου μαζι τέλεια. Τι ωραία οικονα με τα δυο παιδάκια στο κρεβάτι αυτο δεν ειναι ευτυχία !!!!!!!!

Βάσω ξυπνάει τα βραδια η Ιωάννα ? Δεν νομίζω και εγω να εχει θέμα με την μαμα σου, τωρα δεν ξέρω αν ειναι καλο να της το έχετε πει ότι μπορει να ξυπνήσει και να μην είστε ή αυτο θα της δημιουργήσει περισσότερο άγχος και ξυπνήσει απο αυτο.

Χριστίνα υπομονη να τελειώσει ο μήνας αυτός να ξεκουραστεις και εσυ λιγάκι. μπράβο στον Δημητρακη για την πανα ειναι θέμα ημερών άντε βδομάδας να καθαρίσει τελείως.

αννα Μαρία μιλάς δηλαδη...το ίδιο έπαθε η μαμα μου προχθές μετα το μεσημέρι έκλεισε τελείως η φωνή της, μιάμιση μερα της κράτησε σημερα μιλάει βραχνά βέβαια. Εκανε και το πρώτο του μπανακι ο Αντρικος θα συνηθίσει τις επόμενες φορές και δεν θα τρομάζει, άντε να κανεις και εσυ το πρώτο σου. Για τον αποθηλασμο το πάω πολυ λαουλαου, θέλω σιγα σιγα να μάθει να πίνει απο το μπουκάλι αυτο που κάνω ειναι ότι του δίνω το βραδυ οχι εγω η μαμα μου αλλα επειδη με βλέπει και ξέρει ότι θα θηλασει μετα πίνει 60-100ml, τωρα απο τοτε που το ξεκίνησα καποια βραδια δεν ξύπνησε καθολου καποια βραδια ξύπνησε, όταν ξυπνάει μέσα στην νύχτα ή στις 5-6 το πρωι τον θηλαζω μετα όταν θα ξυπνήσει κατα τις 8 του φτιάξαμε πάλι λίγο ξένο και αλλο πρωι ήπιε αλλο οχι. Πάντως τον τελευταιο καιρο θηλαζω 2-3 φορές στο 24ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορτσουδες!

Ανθη μου ελιωσα με την εικονα! Αγκαλιτσα τη μανουλα και την αδερφουλα! Αχχχχχχχ!Ευτυχια! Να ζησετε και με τον αντρουλη να ειστε παντα καλα!

Αννα Μαρια ετσι ειναι την πρωτη χρονια παντα με τη θαλασσα φοβουνται λιγο, βλεπουν ολο αυτο το νερο, ειναι και κρυο... Ομως σιγα σιγα θα συνηθισει και λογικα απο του χρονου δεν θα βγαινει!!! Αντε αφου ειστε καλυτερα ελπιζω να τελειωσατε πια με τις ιωσεις για φετος!

Καγκουρακι μου τι ομορφα που περνατε στο χωριο! Μπραβο τα ζουζουνακια σου, οτι καλυτερο ειναι τα μπανακια!

Βασω μου ειναι πολυ μικρη η Ιωαννουλα για να βγαλει πανες, μετα τα 2 εννοειται! Καλυτερα τωρα με το εντερακι της;

Μαρινα καλη μετακομιση! Ε βεβαια πρεπει να εχετε το χωρο σας! Θα ειναι δυσκολο να τον πεισετε, εμενα ακομα μολις ξυπνησει, οτι ωρα και να ειναι κουβαλιεται στο κρεβατι μας και μολις ξανακοιμηθει τον ξαναπαω στο δικο του. Γενικα θελει παρεα για να κοιμηθει, κυριως εμενα βεβαια. Ελπιζω αν κανουμε ποτε δευτερο να μη νιωθει μονος του και να κοιμαται πιο ευκολα.

Μαγδουλα ειπε ετσι ο Βασιλακης;;!!! Δεν εχχ ακουσει πιο γλυκο πραγμα! Μπραβο, ειναι πολυ γλυκο παιδακι και κανεις πολυ καλη δουλεια μαζι του!

Τι θανατους καλε; Οχι κανενας κοντινος ελπιζω! Καλο ταξιδι και καλη αναπαυση στους ανθρωπους! Εγω τελευταια οποτε βλεπω κηδειοσημο παω κοντα να δω την ηλικια, αν ειναι κατω απο 80 στεναχωριεμαι αν ειναι πανω απο 80 λεω ενταξει, θα λειψει στην οικογενεια του, αλλα εζησε μια γεματη ζωη...

Α, σε αυτο που ειπες πανω Αννα Μαρια για το κοτσανι. Τα παιδια, κυριως τα μωρα, ειναι πολυ πιο εξυπνα απο οσο νομιζουμε. Εμεις καθομαστε και τα χαζευουμε και καμαρωνουμε καθε τι που κανουν σαν μανουλες, ομως ειχα διαβασει καπου οτι ενα μωρο απο τη στιγμη που μπορει να γυρισει η να συρθει, ακομα και στη ζουγκλα να το αφησεις -με την προυποθεση βεβαια οτι δεν θα φαγωθει!!- θα βρει τον τροπο να βρει νερο και τροφη και να επιζησει!!! Απιστευτο;;;!!!

Εμεις χτες ειχαμε ατυχημα με τα κακα, τα εκανε πανω του και η πεθερα μου μετα του εβαλε πανα παλι. Εγω σημερα του την εβγαλα και ο καημενος απο τις 10μιση το πρωι μεχρι τις 2μιση περιπου το μεσημερι, επειδη ημασταν διαρκως στο δρομο, κρατηθηκε και δεν εκανε τσισα. Μολις λοιπον μπηκαμε στο σπιτι της πεθερας μου και πηγαμε στην τουαλετα, δεν προλαβε να κατεβασει τα βρακια του και να παμε στη λεκανη, τα εκανε πανω του δεν αντεξε αλλο! Παντως νομιζω καλα θα παμε, καμια βδομαδα-δεκα μερες το πολυ.

Ριχνω τρελο γελιο με τις ατακες του! Χτες επεσε κατω στο πεζοδρομιο και συρθηκε λιγο, γιατι πηγα να τον πιασω απο το χερι και δεν ηθελε κι αρχισε να τρεχει! Οποτε, ετσι οπως ειναι πεσμενος κατω μπρουμυτα και εχει σκουπισει με τα γονατα το πεζοδρομιο, μου λεει με μια απογοητευση και ενα υφος του στυλ τι χαζος που ειμαι "σκοτωθηκα..." και μετα σηκωθηκε και φυγαμε. Πουυυυ να γκρινιαξει! Αφου ηξερε οτι θα τον κατσαδιαζα που αρχισε να τρεχει ετσι! Μετα παμε σπιτι και παει στο σιντι, βαζει ενα τραγουδι που του αρεσει πολυ, ανεβαινει στο κρεβατι κι αρχιζει να χοροπηδαει και να λεει "χορευω μπεζεκικο" και να τα παλαμακια και να το χερι κατω, πολυυυυ γελιο!

Εγω δουλιτσα, σημερα πιο χαλαρα, μετραω μερες για την αδεια, αν και δεν το βλεπω να πηγαινουμε πουθενα, ο Νικος πολυ δυσκολα θα παρει αδεια...

Το Σαββατο βαφτιζουμε τα διδυμακια μας! Πως και πως το περιμενω!

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Πριν πάω να ξαπλώσω είπα να μπω να σας γράψω.

Εγώ σήμερα κουράστηκα πολύ, το πρωί πήγαμε για διάφορες εξωτερικές δουλειές, μετά έφτιαξα κουλουράκια πορτοκάλι, "ξεκουράστηκα" λίγο και μετά έκανα γενική στο δωμάτιό μου, και ένα ψευδοσφουγγάρισμα σε σαλόνι-κουζίνα-διάδρομο-μπάνια.

Όπως έψηνα τα κουλουράκια, είχα αφήσει κάποια ψημένα στο τραπέζι για να κρυώσουν. Ο Αντρέας, ο οποίος μόλις είχε φάει μεσημεριανό, και μάλιστα μια γενναία μερίδα, έρχεται στην κουζίνα, βλέπει τα κουλουράκια και βουτάει ένα και το τρώει! Πριν ακόμα τελειώσει το πρώτο, παίρνει και δεύτερο! Μετά τον πήρε ο άντρας μου για να μη φάει άλλο, κι εγώ έβαλα το πιάτο στο μέσον του τραπεζιού για να μην τα φτάνει. Έβαλα, όμως, και μια προστατευτική ομπρελίτσα για τις μύγες, κ.λπ., οπότε τραβάει την ομπρέλα, σκορπίζουν μερικά κουλουράκια στο τραπέζι, πέφτει ένα κάτω, το αρπάζει και το τρώει κι αυτό! Και μετά έγινε πόλεμος, γιατί ήθελε κι άλλο! Και όλο το απόγευμα περιφερόταν γύρω από τα κουλουράκια και τα έδειχνε...

Καγκουράκι αυτό με τη λεκάνη το κάνει κι ο Αντρέας, αλλά χωρίς νερό. Χτες είχα στην κουζίνα τη λεκάνη που είχα μέσα τα ασιδέρωτα, τα οποία είχα σιδερώσει, άρα είχα απλά μια άδεια λεκάνη. Την είδε ο Αντρέας και μια και δυο μπήκε μέσα και κάθισε! Μετά ξαναμπήκε, αλλά έγερνε για να ακουμπήσει το πάτωμα κι έγειρε κι η λεκάνη...

Όσο για το θηλασμό, όταν ήταν ο Αντρέας έντεκα μηνών, θήλαζα πολλές φορές μέσα στο εικοσιτετράωρο. Γύρω στους δεκαπέντε μήνες μειώθηκαν κατά πολύ οι θηλασμοί και σιγά σιγά άρχισε απλά να πιπιλίζει και να μην τραβάει γάλα, και μειώθηκε δραματικά το γάλα μου. Αλλά φυσικά, δεν είχα δώσει ποτέ ξένο, οπότε εξαρτώνταν απόλυτα απ' τον θηλασμό.

Χριστίνα ο Αντρέας είχε πάει και πέρσι στη θάλασσα, αρκετές φορές μάλιστα! Αυτό είναι το δεύτερο καλοκαίρι του. Πιστεύω ότι μια-δυο φορές ακόμα και θα ξεθαρρέψει.

Αυτό με τα μωρά που επιβιώνουν στη ζούγκλα, πού το ξέρουν οι συντάκτες του περιοδικού; Έκαναν κάποιο σχετικό πείραμα (δηλαδή άφησαν κάποιο μωρό αβοήθητο στη ζούγκλα για να δούνε πώς θα αντιδράσει) ή διάβασαν τον "Μόγλη"; :P :P :P

Ο Δημητράκης μια χαρά μου φαίνεται με την πάνα. Αφού κρατιόταν να μην κάνει τσίσα, σημαίνει έχει μπει στο νόημα για τα καλά. Το ότι δεν πρόλαβε δεν είναι τίποτα, ένα ατύχημα. Ακόμα και σ' εμάς μπορεί να συμβεί αυτό!

Πολύ γέλασα με τις ατάκες του! Ο Αντρέας όταν πέφτει κάτω λέει "παπππ", με ύφος λες και αυτό συνέβη σε άλλον! Όσο για το χορό, όταν ακούσει μουσική χορεύει, και μάλιστα διαφορετικό χορό ανάλογα με τη μουσική!

Με το καλό η βάφτιση! Φαντάζομαι τη χαρά σας!

Η Κατερίνα φαντάζομαι θα έχουν φύγει για διακοπές τώρα.

Σας αφήνω κόρες, τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοπελιες!

Αννα Μαρια του αρεσαν τα σπιτικα κουλουρακια του Αντρεα ε?λεω κι εγω να φτιαξω για πες καμια συνταγη. . .! ποτε φευγετε για Πατρα?

Χριστινακι μια χαρα τα παει ο Δημητρακης!εχει μπει στο νοημα αλλα χρειαζεται υπομονη!

Καγκουρακι ηρθε και η νονα του Νικολα?την συνηθισε ο μικρος?

Εγω χθες πηγα να πιασω τη μικρη απ το σχολειο και ειδα οτι ηταν κτυπημενη στο μαγουλο!μου λεει η δασκαλα την κτυπησε ενας συμμαθητης της που κραταγε ενα παιγνιδακι και πηγε να του το παρει η Ιωαννα της το κτυπησε στο κεφαλι και εβγαλε σημαδι!αχχχχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε; Εγώ πέθανα σήμερα, σιδέρωσα ένα πλυντήριο φουλ και καθάρισα και τα μπάνια. Τον Αντρέα τον στείλαμε στη μάνα μου για να περάσει ποιοτικό χρόνο με το νονό του, τώρα φάγαμε και θα πάω να την πέσω γιατί είμαι πτώμα.

Βάσω όντως ο Αντρέας τρελάθηκε με τα κουλουράκια. Αλλά όλο θέλει να τρώει, κι άμα δεν του δίνουμε κλαίει και οδύρεται.

Θα σου γράψω μετά τη συνταγή, είναι εύκολα και με λίγα και προσιτά υλικά.

Για Πάτρα φεύγουμε στις 25...

Χτύπησαν την Ιωαννούλα; Συμβαίνουν αυτά στα νηπιαγωγεία, και η δασκάλα δεν μπορεί να είναι πανταχού παρούσα δυστυχώς...

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια. Έχω δύο θέματα. Το πρώτο είναι το βούρτσισμα των δοντιών του μωρού. Ο οδοντίατρος μου είχε πει να του τα βουρτσίζω με λίγο νερό, για να συνηθίζει. Τις προάλλες πήγε ο άντρας μου για καθαρισμό και ο οδοντίατρος του έδωσε παιδική οδοντόπαστα και του είπε να του τα βουρτσίζουμε για λίγες μέρες με νερό και μετά με την οδοντόπαστα. Δεν είναι πολύ νωρίς για οδοντόπαστα; Αφού δεν ξέρει να ξεπλένει το στόμα του, τι θα κάνει, θα την τρώει; Εσείς τι κάνατε σ' αυτό το θέμα;

Το άλλο θέμα είναι η ασφάλεια του μωρού στο σπίτι. Χτες πήγαμε στο μαγαζί μας και η υπάλληλος (που νομίζει ότι τα ξέρει όλα), στο άσχετο μου είπε να βάλω κάγκελα σε όλα τα παράθυρα γιατί μπορεί το μωρό να σκαρφαλώσει και να πέσει κάτω, κι ότι αυτή έβαλε κάγκελα και δεν τα έχει βγάλει ακόμα γιατί φοβάται (τα παιδιά της πηγαίνουν στο γυμνάσιο)... Δε θέλω, όμως, να κάνω το σπίτι μου φυλακή. Μόνο που θα κοιτάζω απ' έξω και θα βλέπω τα κάγκελα, θα παθαίνω κατάθλιψη. Εσείς τι έχετε κάνει στο θέμα αυτό;

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....!

ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ...ΑΠΟ ΤΟ MMR!Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΕΚΔΗΛΩΝΕΤΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΕΚΔΗΛΩΘΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΜΕΣΑ!!!ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΙΔΡΩΣΕ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΩΣΑ ΠΟΝΣΤΑΝ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ!ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ...ΠΟΛΥΥΥΥ ΓΚΡΙΝΙΑ!ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ..ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΑΓΚΕΛΑ ΕΙΠΑΜΕ...ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ!ΥΣΤΕΡΙΚΕΣ ΜΑΝΕΣ!!!ΑΠΠΑΠΑΠΠΑ!ΕΔΩ ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ...ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ''ΟΧΙ ΕΚΕΙ ...'' ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΠΑΝΙΟΥ ΝΑ ΒΓΩ ΣΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΑΧΑΧΧΑΧΑΧ!ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΗ ΤΗ ΠΟΡΤΑ!ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ...ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 2 ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ!!!ΑΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ!ΕΔΩ Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙ...ΑΣΕ ΑΣΕ ΛΕΕΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ...ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΕΙ..ΟΥΤΕ ΟΧΙ ΟΥΤΕ ΤΠΤ!ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ....ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ????ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΜΕΝΕ ΠΩΣ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΖΩΗΡΕΥΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΝΕ!

ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΕΒΑΛΑ ΣΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΜΟΝΟ!

Α ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΟΡΤΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΒΑΣΩ!!!ΚΛΑΣΙΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ...ΑΣΕ ΕΓΩ ΤΙ ΞΥΛΟ ΕΤΡΩΓΑ!!!ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΙΓΑ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ!ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΜΑΛΩΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ! ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΕΙ!

ΑΥΤΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,....ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα δεν πειράζει αυτα τα ατυχήματα ειναι στο προγραμμα στην εκμάθηση της τουαλέτας, πολυ καλα τα παει ο Δημητρακης. Με το καλο να βαπτισετε τα διδυμακια σας, να ειναι γερά τυχερά και καλο φωτισμένη!

Αννα Μαρία αν σου πω ότι θέλω να δοκιμάσω απο τα κουλουρακια, για να τα θελει όλα ο Αντρεας φαντάζομαι ποσο νόστιμα ειναι! Λοιπόν για την οδοντοπαστα αυτες οι παιδικές ειναι κατάλληλες μαλιστα υπάρχει άλλη για 2-4 και άλλη για 4-6 και έχω δει και για 7-13. Θα τον μάθεις αρχικα με νερο να ξεπλενει το στόμα του εμεις κανουμε συντριβανακι και μετα με την οδοντοπαστα θα κάνετε το ίδιο και με μπόλικο νεράκι στο τέλος. Ότι θα καταπίνει ορισμένες φορές ειναι σίγουρο αλλα θα δεις σιγα σιγα θα βελτιώνεται. Τωρα τα κάγκελα στα παράθυρα ειναι υπερβολή όπως σου το ειπε ομως πρέπει αν τα κάγκελα στο μπαλκόνι σου έχουν περίεργα κενά που μπορει να περάσει κεφάλι ή να πατήσει και να σκαρφαλώσει κάτι να βάλεις. Εμεις εχουμε βάλει πλέγμα μπρος πίσω και έξτρα κάγκελο στο μπροστινό μπαλκόνι γιατι κάτω κάτω ειναι τοιχακι που αν ανεβει μπορει με το βάρος του σώματος να γυρει και ουτε να το σκεφτώ δεν θέλω. Έχουν ακουστεί πολλα περιστατικά και επειδη η περιέργεια των παιδιών ειναι απρόβλεπτη ένα μετρό προστασίας παραπάνω κακο δεν κάνει.

βασω συμβαίνουν αυτα μεταξύ των παιδιών όταν διεκδικούν το ίδιο παιχνίδι, ένα κόλπο που της έχω μάθει εγω ειναι όταν θελει ένα παιχνίδι απο αλλο παιδάκι να εχει ένα δικο της έτοιμο να δώσει και να πει την μαγική λέξη ανταλλαγή οπότε παίζουν την ανταλλαγή εναλασσουν το παιχνίδι συνεχώς και ειναι και τα δυο ευχαριστημένα.

Μαρινα περαστικα, αφου ειναι απο το εμβόλιο σε κανα δυο μερες θα ειναι μια χαρα. Μαρίνα δεν συμφωνω με αυτο που είπες στη Βάσω, για την ηλικία που μιλάει δεν εχει νόημα να μαλώσει η ιδια το αλλο παιδάκι αρκει μια σύσταση στη δασκάλα για να μπορει να προλαβαίνει τέτοιες αντιδράσεις με ωραίο και εξυπνο για τα παιδακια τροπο. Όσο για το αλλο ειναι μικρός ο Αντωνακης ακομα, θα κανεις εσυ την προσπάθεια σου αλλα θα περάσουν μια φάση κοντα στα 2-2.5 που θα ειναι ατιθασα, θα διεκδικούν έντονα τα θέλω τους, δεν θα έχουν καμια αίσθηση του κινδύνου, εκει θα φανεί πόση δουλεια έχεις κάνει απο πριν και πως θα αντιμετωπίζεις όλα αυτα, σίγουρα ζωηρευουμε και ειναι απόλυτα υγιές.

ξεχασα να σας πω η Αγγελικη επιτέλους λεει το ρο, μου έφυγε και αυτο το άγχος, μου είχαν πει ότι ειναι πολλες φορές το τελευταιο που φτιάχνει στην ομιλία και μέχρι τα 4 το λενε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...