Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Τι ωραια κ φτηνα που πατε για μπανακι αλλου θες τοσο μονο για δυο νερα ανθη μου

Αντε σας αφηνω παλι δουλευω σε μια ωρα κ κατι

Αντισυλληπτικα για τον κυκλο η για αντισυληψη πινετε κοριτσακια;;

Καλα απο βιασυνη κανω κατι ορθογραφηκα οι δασκαλες της παρεας δειξτε οικτο please!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Κάναμε το εμβόλιο και μετά πήγαμε σούπερ μάρκετ για κάτι ψώνια. Θα παίρναμε φαγητό από εκεί, γιατί έχει εστιατόριο που το δουλεύει κάποιος άλλος και ήταν πολύ καλά τα φαγητά. Αλλά μόλις μπήκαμε στο εστιατόριο, τους είδαμε να τα ξηλώνουν... Είχε κλείσει... Ουφ, όλο μαγαζιά κλείνουν... Στη Λάρνακα, πολύ πριν υπογραφεί το μνημόνιο, περπατούσες σε ένα δρόμο και έχανες το λογαριασμό από τα ξενοίκιαστα μαγαζιά.

Τέλος πάντων, μετά πήγαμε στη μάνα μου για να πάρουμε σπανακόρυζο για τον Αντρέα, αλλά τελικά επειδή πεινούσε έφαγε εκεί, έφαγα κι εγώ λίγο σπανακόρυζο, κι ευτυχώς μετά κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο. Τώρα ακόμα κοιμάται, τρεις ώρες δηλαδή.

Κατερίνα ελπίζω τώρα να είναι τελείως καλά τα αγόρια σου. Σήμερα στο νοσοκομείο είδα μια γυναίκα με τέσσερα αγόρια κι ένα μικρό στο πορτ μπεμπέ, που φαινόταν κι αυτό αγοράκι! Εν τω μεταξύ, τα μεγάλα αγόρια μοιάζανε όλα συνομήλικα, αλλά ήταν ολόιδια, οπότε δε νομίζω να μην ήταν αδέλφια. Σε σκέφτηκα, αλλά αυτή σ' έφαγε, χεχε!

Καλέ τι μου τη λες για τα κιλά, αφού κι εσύ θες να χάσεις δύο κιλά;;; Κι εγώ δύο θέλω να χάσω, αλλά αποκλείεται να τα καταφέρω... Μου άρεσε που είχα κατέβει στα 55 και απογοητεύτηκα λίγο που μόλις σταμάτησα το θηλασμό ξανατσίμπησα τα δύο αυτά κιλά...

Τα γιασμινέλ όντως είναι πιο ελαφριά, μου κάνει εντύπωση που έχεις τέτοιες παρενέργειες. Μπορεί να είναι αυτό που λες, να μην είναι τα κατάλληλα χάπια για σένα.

Οι μπλούζες και τα σκουλαρίκια τέλεια!!!!! Καλέ, τόσο εύκολο είναι όντως το πλέξιμο ή μήπως εσύ είσαι φαινόμενο; Πάντως και πολλές μαθήτριες και συναδέλφισσές μου πλέκουν.

Επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω σόρι που στο λέω, αλλά ο δικός σας Κατακλυσμός δεν έχει υπόθεση μπροστά στο δικό μας! Κατ' αρχήν ο Κατακλυσμός πρέπει να γίνεται δίπλα στη θάλασσα. Έπειτα, τώρα Κατακλυσμός της Λεμεσού; Χμ... Είναι λες και κάνουμε εμείς γιορτή του Κρασιού! Γι' αυτό, από δω και μπρος, για Κατακλυσμό ΜΟΝΟ στη Λάρνακα!

Τελικά η κρέμα βγήκε καλή, την Κυριακή που τη δοκίμασα δεν είχε παγώσει καλά!

Μάγδα να ζήσετε!!! Κι εμείς έχουμε δύο επετείους, γνωριμίας και γάμου, αλλά την πρώτη γιορτάζουμε!

Η κυτταρίτιδα δυστυχώς είναι κληρονομική για μένα, όπως για σένα ο καλός μεταβολισμός...

Τα αντισυλληπτικά τα έπαιρνα παλιότερα κυρίως για τον κύκλο και για να μειωθεί το αίμα. Τώρα που ανακαλύψαμε ότι έχω θρομβοφιλία δεν μπορώ να πάρω.

Σας αφήνω κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες! Αρτι αφιχθεισα απο Γιαννενα ηρθα καπακι στη δουλεια και ειπα να πω μια καλησπερα! Απο αυριο μαλλον θα καταφερω να σας διαβασω και να σας γραψω! Φιλια σε ολες!

Αννα Μαρια στειλε το αρθρο με μεηλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαγδα μου να ζησετε ευτυχισμενοι και γρηγορα και με μια κορουλα ποσα χρονια κλεινετε; στειλε μου το μειλ σου να στα στειλω να τα δεις;γιατι να μην τα βλεπεις,δηλαδη κι εγω αναλογιες μοντελου εχω αφου εχω 10 κιλα κατω απο το υψος μου τρομαρα μου χαχαχα ,κι εγω καποτε ετσι ημουν ετρωγα οτι ηθελα και εχανα τωρα αλλαξανε τα πραγματα προσεχω για να μην ξεφυγω ,σου ευχομαι να μην αλλαξει ποτε ο δικος σου μεταβολισμος,20 κιλα ειχα παρει κι εγω στον πρωτο,15 στον δευτερο και 26 στον τριτο,παντως εχουμε πολλα κοινα κι εγω προτιμω φρουτα και λαχανικα απο το κρεας και φυσικα ειμαι λατρης της σοκολατας και των παγωτων επισης,επισης κι εμεις εχουμε ενα σωρο επετειους οπως σχεσης,αρραβωνα,γαμου αυριο εχουμε επετειο σχεσης κλεινουμε 19 χρονια μαζι,συμφωνω μαζι σου για τα κιλα ,το θεμα ειναι να αισθανομαστε καλα με τον εαυτο μας εγω πχ αν παρω παραπανω κιλα απο οτι θελω τρωγομαι με τα ρουχα μου δεν μου αρεσω ετσι οπως ειμαι ειμαι οκ

Αννα Μαρια εσυ εισαι πιο ψηλη απο μενα και εχεις λιγοτερα κιλα γιαυτο σε μαλωνω,το καλο ειναι οτι εχω ελαχιση κυταρριτιδα και καθολου ραγαδες μαλλον ειναι στο δερμα τελοσπαντων,αν την κανω σε μπολακια την κρεμα πως λες να βγει;5 αγορια κι αυτη πω πω χαρας στο κουραγιο της ,ισως να μην ηταν ολα δικα της μακαρι γιατι θα τα δει ολαμε 5 απαπαπα ,για μενα ειναι ευκολο το πλεξιμο δεν ξερω τωρα κατα ποσο το εχει ο καθενας πρεπει να σου αρεσει και να το κανεις με μερακι για να τα καταφερεις ,καλα οι μπλουζες ειναι πιο δυσκολες απο ενα κασκολ

χαιρομαι που σας αρεσαν τα πλεκτα μου,το μεσημερι μιλουσαμε με την Αλεξανδρα και μου ειπε να κανω μπλογκ και να τα βαλω εκει

Χριστινακι περιμενουμε νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ παλι ευχαριστω για τις ευχουλες ζουζουνες κα μου παλι γιο θελω χιχι

Λοιπον το μειλ θα στο στειλω σε μυνημα ανυπομονω να τα δω χρυσοχερα μου

Εγω παλι με τα κιλα μια παιρνω μια χανω ποτε ομως δεν ασχοληθηκα να σου πω, νιωθω καλα με τον εαυτο μου κ γενικα σπανια να αγχωθω για ρουχα παπουτσια οτι πιασω απο ντουλαπα κ μια χαρα απλα μου αρεσουν πολυ τα ψωνια!! Εχουμε κοινα οντως,ουτε ραγαδα εχω κ εγω μονο μια κατω απο το δεξι βυζι μαλλον οσο θηλαζα νομιζω βγηκε δε φαινεται αλλα εγω την ξερω χιχι

Κυταριτιδα εχω λιγη νομιζω στο κωλακι μου αλλα τι να κανουμε ανθρωποι ειμαστε οχι αγαλματα.το αντρακι ανεκαμψε;;

19 χρονια;; Σουπερ!! Να τα χιλιασετε!!

Εμεις ειμαστε καμια 13 χρονια

Απο μικρα κ μεις!!

χριστινιω καλως ηρθες παλι!!!

Αννα μαρια τι ειναι η θρομβοφιλια;;

Αχ μακαρι να χα μανουλα κοντα..

Ευτυχως εχω την πεθερουσκα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαγδα κι αλλα κοινα βλεπω κι εγω δευτερο γιο ηθελα παλι,οχι οτι το τριτο ελεγα κοριτσι,στο τεταρτο βλεπουμε οχι ρε δεν κανω αλλο φτανει!!το κλεινω το εργοστασιο,επισης μου αρεσουν τα ψωνια ειδικα παλιοτερα που ειχαμε λεφτα και επισης και η δικη μου μανα ειναι μακρια μου μενει Θεσσαλονικη ,καλα το στηθος δεν το συζητω γιατι μετα τις εγκυμοσυνες αλλαζουν πολυ περνου την κατιουσα τι να κανουμε....

ο Δημητρης ξανακανε πυρετο αυριο θα τον παω στο γιατρο δεν παει αλλο να μας δωσει αντιβιωση να τελειωνουμε αρκετα ταλαιπωρηθηκε ο καημενουλης

οι αλλες που εξαφανιστηκατε σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, ο άντρας μου έχει κλειστεί στο μπάνιο και κυνηγάει μια κατσαρίδα... Τι να πω, έχω γίνει γραφική πλέον...

Μάγδα η θρομβοφιλία είναι μια ασθένεια που την κουβαλάς από τη γέννησή σου. Δεν είναι επίκτητη και δεν αρρωσταίνεις απ' αυτό, απλά είσαι φορέας. Οι πιο πολλές γυναίκες το μαθαίνουν αν έχουν κάποια αποβολή και κάνουν ειδικές εξετάσεις. Τα άτομα με θρομβοφιλία έχουν αυξημένες πιθανότητες για θρόμβωση, κυρίως σε καταστάσεις ακινησίας, π.χ. σε μεγάλα ταξίδια με αεροπλάνο ή αν κάνουν κάποια εγχείριση και πρέπει να μείνουν ακίνητα. Όταν έκανα καισαρική, όλη την υπόλοιπη μέρα και όλη τη νύχτα φορούσα ειδικές κάλτσες που μου έκαναν μασάζ στα πόδια για να μη δημιουργηθούν πιθανότητες θρόμβωσης. Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης πρέπει να γίνεται μια ένεση ηπαρίνης τη μέρα και επίσης να λαμβάνεται μια ασπιρίνη, γιατί αλλιώς, το αίμα το οποίο τρέφει το έμβρυο είναι υπερβολικά πηχτό και το πνίγει (αυτή είναι κάπως μπακαλίστικη εξήγηση, αλλά έτσι μας το είπε κι εμάς ο γιατρός για να το καταλάβουμε). Ο δικός μου γιατρός μου πίστευε ότι μετά το πρώτο τρίμηνο τα φάρμακα αυτά δεν προσφέρουν κάτι, έτσι τα σταμάτησα και δεν είχα πρόβλημα. Άλλοι πάλι δίνουν καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Άλλοι τα δίνουν προληπτικά, χωρίς εξετάσεις, αλλά μου φαίνεται πολύ κομπογιαννίτικο αυτό, να φορτώνεις την άλλη με ένα σωρό φάρμακα που μπορεί να μην τα χρειάζεται.

Κατερίνα κι εγώ γιό θέλω χιχι!

Εγώ τα ψώνια τα σιχαίνομαι, νομίζω σας το έχω ξαναπεί.

Πες μας τα νέα απ' το γιατρό αύριο.

Κι η γραμματέας του σχολείου ήταν άρρωστη σήμερα, έπαθε τροφική δηλητηρίαση την Κυριακή και σήμερα σερνόταν. Τη ρωτάω πόσες φορές έκανε εμετό και διάρροια, και μου λέει "δύο φορές διάρροια και μία εμετό... απ' την Κυριακή"!!!!! Καλά, εγώ που όποτε πάθω γαστρεντερίτιδα ή τροφική δηλητηρίαση χάνω το λογαριασμό απ' τους εμετούς και τις διάρροιες, τι θα έπρεπε να κάνω; Να πέσω σε κώμα; Πάντως φαινόταν όντως χάλια η κοπέλα, αλλά πιστεύω αύριο θα είναι περδίκι, γιατί μας είπε ότι ο άντρας της πέρασε την ίδια φάση μια μέρα νωρίτερα και σήμερα ήταν μια χαρά.

Χριστίνα πήγατε Γιάννενα τελικά; Θα στείλω το άρθρο!

Α, για τις παραλίες που λέγατε, δεν υπάρχουν ελεύθερες παραλίες στην Ελλάδα; Δηλαδή να πάρει κάποιος το νερό του, το φρούτο του και να μην πληρώσει τίποτα. Εμείς έτσι κάνουμε, μόνο ξαπλώστρα νοικιάζουμε αναγκαστικά λόγω Αντρέα δηλαδή, αλλιώς απλώναμε κάτω την πετσέτα και ήμασταν μια χαρά! Αλλά και την ξαπλώστρα συνήθως την παίρνουμε στο τζάμπα, επειδή εκεί που πάμε κλείνει το ταμείο νωρίτερα, αλλά οι ξαπλώστρες μένουν εκεί απλωμένες!

Σας αφήνω κόρες! Ο άντρας μου ακόμα το παλεύει με την κατσαρίδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, τι κάνετε?

Εγω όλες τις μερες τρέχω με τις ετοιμασίες αλλα είμαι πλεον σε πολυ καλο δρόμο, σημερα παραλάβαμε και τις μπομπονιερες, φτιάξαμε τελικα κούπες για τους μεγάλους και puzzle για τα παιδάκια όλα με παραστάσεις του μικρου Νικολα. Έχω αγοράσει τα τουλια και τις κορδέλες να τα συσκευασω και μου μένουν μονο τα κουφετα. Κατερίνα έφτιαξα πάλι τα μπισκότα σου και αυτη τη φορα δουλευοταν η ζύμη πολυ καλυτερα, απο γεύση ειναι τέλεια βουτυρενια, και απο εμφάνιση, χρησιμοποίησα 4 χρώματα ζαχαροπλαστικής ανα δυο. Έχω παρει και για αυτα τα σακουλακια και τις κορδελιτσες οπότε θα γίνουν 2-3 μερες πριν την βάπτιση. Χθες έφτιαξε και ο άντρας μου τις ετικέτες για τα κρασιά οπότε παει και αυτο.

Το σαββατο εχουμε την γιορτη στον παιδικο και έπρεπε να βρω και τα ρούχα που θα φορέσει η μικρη ήθελαν άσπρο μπλουζάκι, κίτρινο σορτσακι, και καλτσουλες άσπρες με δαντελιτσα. Αχ ανυπομονω να το καμαρωσω το σκαθαρακι μου, θα ειναι η πρώτη γιορτη!!!γιατι κάνουν μονο μια τελική στο τέλους της χρονιάς και δεν κάνουν άλλες ενδιάμεσα.

Ο Νικόλας εχει ζωηρεψει παρα πολυ αφου τον είχα για πιο ήσυχο σε σχέση με την Αγγελική αλλα κάνει πράγματα που αν θυμάμαι καλα η Αγγελικη δεν τα εκανε οπότε καταλαβαίνετε τι με περιμένει....

αυτα τα νεακια μου ένα συντομία επανέρχομαι με σχολιασμό για τα δικα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://mammyland.com/content/704-8-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B1-%CF%87%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%AC-%CF%83%CE%B1%CF%82

Αυτό το άρθρο το είδατε; Τι γνώμη έχετε; Μου φαίνεται πολύ γενικό και αστήριχτο, όπως και το άλλο που υποστηρίζει ότι και καλά ο θηλασμός βοηθά τα παιδιά να ανέβουν κοινωνικά όταν μεγαλώσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα παιχνιδια πιστεύω ότι αναπόφευκτα θα παίξουν καποια στιγμη τα αγόρια με κοριτσιστικα και τα κορίτσια με αγοριστικα γιατι ειναι αυτο που τους λείπει και μονο λόγω περιεργειας θέλουν να δουν πως ειναι, δεν σημαίνει ότι θα κολλήσουν κιόλας. Αυτο το θεωρώ υγιές απο την άλλη ομως δεν θα αγόραζαν κούκλες στον Νικολα ουτε κάστρα με πολεμιστές στην Αγγελικη.

Κατερινιω ευτυχώς που σε δυο μερες ήταν καλα ο μικρός, ωραία που μαζευονται τόσα παιδάκια θα κάνουν καλη παρέα και θα ναι φίλοι μέχρι μεγάλοι!

Αλεξανδρα περασατε καλα στην Τρίπολη πολυ κάνατε ομως δεν ειναι και τρεις ώρες η διαδρομή, λογικο να κουράστηκε η Κωσταντινα, ευτυχώς που κοιμήθηκε στην επιστροφη και δεν είχατε τα ιδια.

Ανθη μπανακι τι τέλεια, σας στοίχισε κάτι παραπάνω αλλα το ευχαριστηθηκατε. Θελω και εγω να παω απο βδομαδα που θα ειμαστε στο χωριο. Ελπίζω να μην σου ερθει καμια κλίση, θυμαμαιι περσυ που είμασταν έγκυες και σε έγραψαν αλλα στην σβησανε τελικα.

Ωχ Κατερίνα περαστικα σας πάλι τι πράγμα και αυτο, ειναι τουλάχιστον καλυτερα σημερα?

Αννα Μαρία ζωηρουλης εχει γινει και ο Αντρικος.

Μαρινα με το καλο να πάτε στην Τήνο, βοήθεια σας.

Μαγδα όντως Αγιο ειχε η αδερφουλα σου!!!

βασω φουλ το τριημερο σας, απο την περιγραφη φαινεται οτι περασατε πολυ όμορφα στο παρτακι σας!!

αννα Μαρία καλα λεει η Κατερίνα για το υψος σου ειναι κάτι παραπάνω απο καλα τα κιλα σου! Καραγκιοζη είχα παει και εγω το καλοκαιρι περσυ την Αγγελική αλλα δεν ειχε ενθουσιαστει, βασικα δεν είμαι σίγουρη αν μπορουσε να αντιληφθεί το χιούμορ, αν μπρω να το πω έτσι, και μετα το διάλειμμα φύγαμε και μεις.

Κατερινα τελειες οι δημιουργίες σου οι μπλούζες πολυ όμορφες.

κοριτσακια κλείνουν τα ματια μου τα υπόλοιπα αυριο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ή που δεν θα γράφετε τίποτα ή που δεν θα σας προλαβαίνω....Σήμερα πήγαμε στο γυμναστηριο και το απόγευμα πήγαμε με τη νονά του Πάνου και του πήρε πεδιλάκια.Αγόρασα κι εγώ το δώρο του νονού και ένα δωράκι για μια βάφτιση που έχω.Αυτά τα ολίγα. Κατερινάκι τέλειες οι δημιουργίες σου! Είσαι φοβερή. Κρίμα που ξανακύλησε ο Δημητράκης. Άφησέ το να κάνει την πορεία του και μη δώσεις αντιβίωση. Είμαι κατά της αντιβίωσης. Δεν τη θέλω καθόλου. Οδηγούσα εγώ γιατί πήραμε και τα δύο αυτοκίνητα. Ήρθαν και οι γονείς μου και η ανιψιά μου, είχαμε και 2 ποδήλατα μαζί και αναγκαστικά πήραμε δύο.Εντωμεταξύ ο άντρας μου, μου αναβόσβηνε τα φώτα γιατί ξέρει τα σημεία με τις κάμερες αλλά χαμπάρι εγώ... Να ζήσετε με τον αντρούλη σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι! Κατερινάκι τρέχεις κι εσύ με τη βάφτιση. Θα τα κάνεις όλα πολύ όμορφα, είμαι σίγουρη γι' αυτό. Θυμάσαι και την άλλη κλήση που έφαγα ε;; Χαχαχαχαχα. Γενικώς έχω ένα θέμα με τις κλήσεις. Έχω φάει αρκετές. Το Σάββατο είναι και η γιορτούλα της Αγγελικούλας!! Έχει να πέσει πολλή συγκίνηση! Να μας βάλεις φωτογραφίες! Μάγδα μου έχετε κι εσείς επέτειο;; Να ζήσετε!!! Είσαι πολύ τυχερή που δεν παχαίνεις. Τώρα που είσαι αδύνατη λες ότι δεν έχεις πρόβλημα και να πάρεις κιλά. Πιστεύω όμως ότι τα άτομα που έχουν περιττά κιλά δεν νιώθουν καλά και όχι μόνο για το θέμα της εμφάνισης αλλά για πολύ σοβαρότερα θέματα που αφορούν την υγεία, τις αντοχές,, τη διάθεση για πράγματα κλπ. Θέλεις ξανά αγοράκι;;; Είναι ωραίο τα αδερφάκια να είναι του ίδιου φύλου αλλά και τα κοριτσάκια έχουν τη χάρη τους! Το ξέρεις και από την πανέμορφη ανιψούλα σου! Βάσω κομμάτια έγινες με το τραπέζι..Το ευχαριστηθήκατε όμως και αυτό έχει σημασία. Η ψυχή της παρέας είναι η Ιωαννούλα σου! Μέσα στο νάζι και την τσαχπινιά!!! Άννα Μαρία είσαι 1.75 και ήσουν 53 κιλά;;; Πολύ λίγα είναι αυτά τα κιλά για το ύψος σου. Και τα 57 λίγα μου φαίνονται. Ο καθένας βέβαια όπως νιώθει καλά με τον εαυτό του. Εγώ κάτω από 58 χαλάω υπερβολικά. Είμαι μέσα στο κόκαλο(ειδικά από τη μέση και πάνω) και χαλάει και η μούρη μου. Τα 59 τα θεωρώ ιδανικα για μένα. Η κυτταρίτιδα μπορεί να ελαττωθεί αισθητά με σωστή διατροφή και αρκετή γυμναστική. Δύσκολο αλλά όχι ανέφικτό. Έχω κι εγώ κυτταρίτιδα και να σου πω την αλήθεια γι' αυτό κυρίως πάω γυμναστήριο. Χριστινάκι ωραία περάσατε στα Γιάννενα;; Ο μικρός πώς είναι; Πέρασε ο βήχας;;; Ελπίζω να είστε τελείως καλά και οι δύο. Σίγουρα κάτι θα ξέχασα αλλά ένα μυαλό το έχω κι εγώ. Φιλάκιαααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι το διάβασα το άρθρο. Με άλλα συμφωνώ και άλλα τα θεωρώ υπερβολικά. Προσωπικά έχω πει άπειρες φορές στον Πάνο ότι θα φύγω χωρίς αυτόν.....Όσο για το ότι τα παιδιά που θηλασαν έχουν περισσότερες πιθανότητες να ανέβουν κοινωνικά το θεωρώ μεγάλη μπούρδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαγδουλα μου να ζησετε!να χαιρεστε το γιοκα σας και με το καλο να αποκτησετε ακομα ενα μωρο τοσο ομορφο οσο ο βασιλακης!για την αδελφουλα σου ευτυχως που ολα πηγαν μια χαρα!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ την προσεχαν!

Αννα Μαρια εμεις την Ιωαννα μια φορα την πηγαμε θαλασσα περσι!στην πισινα μας την ειχα βαλει αρκετες φορες!φετος μπηκε στην πισινα πρωτη φορα την Δευτερα!ξερω ομως οτι η θαλασσα κανει πολυ καλο στα μωρα μου ειπε και η παιδιατρος τα προστατευει κι απο τις γριππες του χειμωνα να μην αρρωστανε τοσο συχνα!

Α δεν σου ειπα το Σαββατο το βραδυ κυνηγουσε και ο αντρας μου μια κατσαριδα στο σπιτι η οποια ηταν τεραστια, πετουσε και μπηκε μεσα στο δωματιο της μικρης που κοιμοταν!σε μια φαση την εχασε και μου λεει πρεπει να μπηκε μεσα στη χαραμαδα της πορτας!του λεω φροντισε βρες την γιατι εγω δεν μπορω να κοιμηθω ξεροντας οτι η κατσαριδα ηταν μεσα στο δωματιο του μωρου!τελικα κοιταμε και ητανε πανω στον τοιχο!οποτε της κοντευε ο αντρας μου αυτη πετουσε, βγηκε εξω απ το δωματιο, αλωνιζε στο διαδρομο και τελικα τη σκοτωσε με χιλια ζορια αφου τη κτυπησε ενα σωρο φορες κι αυτη ακομα κουνιοταν!ευτυχως δεν βρηκαμε αλλη αλλα η θεια μου διπλα εχει σοβαρο προβλημα με τις κατσαριδες και καλεσε ανθρωπο να ρθει να τις κανει απολυμανση εξωτερικα 40 ευρω!

Ανθη μου ελπιζω να μη σε γραψαν και να χεις να πληρωνεις και κληση σε τετοιους καιρους!αυτο που λες για το οτι ειναι ωραια να ειναι του ιδιου φυλου τα μωρα και εγω αυτο πιστευω!Γιατι κι εγω στην οικογενεια μου 1 κορη ειμαι και εχω 2 αδελφους με τους οποιους ειμαι αρκετα συνδεδεμενη, ειδικα με τον μικρο αλλα παντα μου ελειπε 1 αδελφη!γιατι και τα 2 μου αδερφια αν και εχουν 6 χρονια διαφορα μεταξυ τους κανουν αρκετη παρεα γιατι ειναι και του ιδιου φυλου!εχουν παραπανω κοινα!

Αλεξανδρα μου πως περασατε στην Τριπολη?ξεκουραστηκατε?ο Δημητρακης πως ειναι?

Καγκουρακι μου αντε με το καλο να καμαρωσεις το βλασταρι σου να κανει την 1η του γιορτουλα!ο Νικολακης ζωηρεψε ε?ειναι η ηλικια που θελουν να σαι συνεχεια πίσω τους!

Κα1 δεν του περασε του Δημητρακη?ουφ!αν δεν το ξεπερνα ισως να χρειαζεται αντιβιωση να καταπολεμηθει το μικροβιο!αλλα μπορει να κανει τον κυκλο του και να φυγει χωρις αντιβιωση!αν την γλυτωσετε καλως!

Για τα κιλα που λετε εγω απο μικρη ειχα θεμα παχυσαρκιας!στην ηλικια των 4 ημουνα πολυ αδυνατο μωρο!οταν πηγα δημοτικο αρχισα και φουσκωνα, παχυνα παρα πολυ!Ετρωγα ενα σωρο αηδιες ομως!τελοσπαντων αυτο συνεχισε και στο γυμνασιο!στο λυκειο εκανα διαιτα, προσεχα, εχασα καποια κιλα!μετα πηγα για σπουδες και τα κιλα εδιναν και επαιρναν!επεστρεψα πισω αρραβωνιαστηκα και μετα το γαμο θυμαμαι ζυγιστηκα και ημουν 97κιλα!επαθα σοκ!δεν εβγαινα συχνα στη ζυγαρια!την ιδια μερα εκλεισα ραντεβου σε μια κοπελα που μετακομισε εκεινο τον καιρο διπλα απ το σπιτι μας!διατροφολογο!μου εκανε διατροφη κι αρχισα εχανα κιλα!εκανα κι ενα σωρο θεραπειες για να κανω μωρο και παλι δεν επηρεαζονταν τα κιλα, μονο φουσκωμα!εμεινα εκει μεχρι εμεινα εγκυος και εφτασα τα 68κιλα και υψος 1.70!στην εγκυμοσυνη εβαλα 20κιλα!4 μηνες μετα που γεννησα ξαναπηγα κοντα της πλεον στα 80κιλα!και σταματησα Γεναρη περιπου στα 64 κιλα και τωρα ειμαι σε σταθεροποιηση!καποτε 63 καποτε 64!βασικα τωρα απο Δευτερα ως Παρασκευη κανω διατροφη και Σαβκα χαλαρωνω, τρωω και το γλυκο μου, κανω τις γευστικες μου αμαρτιες!απο κυτταριτιδα εχω και γω!ραγαδες δεν εχω πουθενα παρα μονο στο στηθος, το οποιο χαλαρωσε απιστευτα και γεμισε ραγαδες!ειναι κι απ τη διαιτα και απ την εγκυμοσυνη!αστααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!

Ανθη κι εγω το εχω παθει αυτό με την τσαντα θαλασσης,ειχαμε παει στο εξοχικο για σκ και δεν ειχαμε τιποτα!!πηγαμε και ψωνισαμε μαγιο για μενα και την μικρη,αντιληκιακα,καπελα,παιχνιδια….ελπιζω να μην εφαγε ςκληση,για την αττικη είναι πολύ λιγα τα 70…Εγω ευτυχως δεν ειμαι πολύ ασπρη και δεν καιγομαι και ευκολα,παλι καλα!!!ομως δεν καθομαι πια στον ηλιο όπως καποτε!!το χαρηκε ο Πανουλης ε;μπραβο!!Τα πατζουρια κι εγω τα κελινω το βραδυ,ειμαστε και στον 1 οροφο…αλλα δεν εχουμε και κλιματιστικο,δεν το θελει ο αντρας μου,οποτε καταλαβαινεις πως ειμαστε!! Με γεια τα πεδιλακια του Πανου,κι εγωπρεπει να ξαναπαρω στην Κωνσταντινα ,της πηρα τον Μαιο και ενώ ειχαν κενο μπροστα τωρα είναι ετοιμα να βγουν απεξω τα δαχτυλα!!

Κατερινα Κα,τα ειπαμε και εχθες,υπεροχα οσα φτιαχνεις!!!πως είναι τα παιδια;επεσε ο πυρετος του μικρου;ετοιμαζονται τα λαχανικα σας ε;κι εμενα μου εφεραν από το εξοχικο τις πρωτες ντοματουλες,αγγουρακια,κολοκυθια..αλλη νοστιμια!!!Σημερα εχετε και την επετειο σας ε;χρονια σας πολλα!!!19 χρονια μαζι ε;ουαου!!!!μπραβο!!εμεις κλεινουμε 10 χρονια 1 μερα πριν τα 3 της μικρης!!!

Αννα Μαρια αμα δεν εκανε και αταξιες ο Αντρεας θα ηταν ανησυχητικό!!χαχα Και μετα που σου λεει τα κακα παλι καλο είναι,μικρος είναι ακομα γιατι να τον ζορισεις….μια χαρα τα πηγαινει!!ολα στην ωρα τους!!τα οπλα σαν παιχνιδι κι εμενα δεν μου αρεσουν,αλλα τα αγορακια είναι λες και το εχουν μεσα τους και κατι θα βρουν και θα το κανουν σαν οπλο.Καλε μια χαρα τα κιλα σου!!πλακα κανεις;εγω ειμαι 51 και ειμαι 1,62,μεχρι 50 κιλα ειμαι οκ,αν χασω παραπανω μετα αδυνατιζω και στο προσωπο και δεν μου αρεσω καθολου.λιγο γυμναστικη για συσφιξη θα ηθελα από την εγκυμοσυνη και μετα…Κι εδώ να δεις ποσα μαγαζια κλεινουν…κατά τα αλλα ερχεται η αναπτυξη!!!!!!!εννοειται ότι υπαρχουν ελευθερες παραλιες,αλλα υπαρχουν και αυτές που για να μπεις πληρωνεις εισοδο,ή αν υπαρχει καποιο μπιτς μπαρ με ξαπλωστρες σου χρεωνουν την ξαπλωστρα ή πρεπει να παρεις κατι για να κατσεις.υπαρχουν από όλα,διαλεγεις και παιρνεις.εμεις δεν παμε σε αυτές που πληρωνεις εισοδο,λιγο κοροιδια είναι,αλλα αν εχει ξαπλωστρες και απλα πρεπει να παρεις ένα καφε οκ,καθομαστε εκει για να μην κουβαλαμε ομπρελες. Σχετικα με το αρθρο που εβαλες,εγω της λεω ότι φευγω και αρχιζω και προχωραω,άλλες φορες μουλαρωνει και εριμενει εκει και με φωναζει ,άλλες φορες τρεχει να με φτασει.λες να νιωθει ότι την εγκαταλειπω;Ψεματα δεν θα της πω,αν της υποσχεθω πχ κατι θα το κανω αλλιως μετα δεν θα εμπιστευεται αυτά που της λεω.και φυσικα παιζει μεγαλο ρολο η συμπεριφορα μας για το πώς θα συμπεριφερεται και το παιδι….Για το θηλασμο ,τι να πω…κανει πολύ καλο αλλα καποια μου λεγονται μου φαινονται Too much!!!

Μαρινα τωρα μαλλον θα ειστε Τηνο!!με το καλο να κανετε το ταμα σας και να γυρισετε σπιτι σας!!!

Μαγδουλι τρομαξα με το ατυχημα της αδερφουλας,Αγιο ειχε πραγματικα!!!λεγε μας ότι τρως και δεν παχαινεις….χτυπα κι άλλο!!!!χαχα αντε μωρε να σας δουμε..αλλα αμα εχετε την θαλασσα διπλα που να ερθετε εδώ περα…!!!Να ζησετε με τον αντρουλη!!!!ελπιζω να το θυμηθηκες εγκαιρα και να μην σου κρατησε μουτρα ο αντρουλης!!χαχα

Βασω ολο βολτουλεςκαι τραπεζωματα ειστε!!καλα κανετε!!!να περνατε ομορφα!!επιτυχια ειχε τα παρτυ σας!!!μπραβο!!κουραστηκες βεβαια αλλα αφου το χαρηκατε…αξιζε!!αχ αυτά τα γλυκα σου..κανω πως δεν τα διαβαζω!!!!!χαχα

Χριστινα καλως ηρθατε!!!περιμενουμε τα νεακια σας!!!

Κατερινα τελεια οσα ετοιμαζεις!!!!χιλια μπραβο!!ετικετες,μπισκοτα,μπομπονιερες…ένα κι ένα όλα!!!με το καλο να καμαρωσεις την Αγγελικουλα!!!!η διαδρομη στην Τριπολη μας πηρε 3 ωρες γιατι ειχε λιγη κινηση στην Αθηνα λογω της εξοδου του τριημερου ,μετα καναμε και κανα 2 πισω μπρος που χασαμε καποιες εξοδους .

Εμεις ειχαμε παει την Δευτερα για μπανακι με μια ξαδερφη του αντρα μου και τα παιδια της,πολύ ωραια περασαμε,δουλευε ο αντρας μου και γλυτωσαμε και την ζεστη στο σπιτι και την κλεισουρα!!!κατσαμε μεχρι να βραδιασει.τα αγαπαει πολύ η Κωνσταντινα αυτά τα παιδακια αφου εχουμε πολύ κλαμα στον αποχωρισμο,και αυτά θελουν ή να μεινουν σε μενα ή να τους αφησω την μικρη.και την άλλη μερα η Κωνστατινα ξυπναει και πρωτη κουβεντα είναι το ονομα της μικρης και ποτε θα παιξουν!!Σημερα πηγα στον οαεδ να ανανεωσω την καρτα,ειχε ουρα και ενας υπαλληλος μολις με ειδε με την μικρη με εστειλε πρωτη!!μετα πηγα και πηρα κατι ωραια σανδαλακια για τον γαμο στην Τζια,καθοταν και η μικρη και εβγαζε παπουτσια και δοκιμαζε..χαχα Μετα κατι ψωνια στο σουπερ μαρκετ,κερδισα και μια κατσαρολα με τα ψωνια μου!!και μετα σπιτι βαζω πλυντηρια ,φαγητο,κλασικα !!!!

Φιλακια σε ολες!!

Επεξεργάστηκε από alexandra04
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Όπως είδατε προφανώς στο προηγούμενο μήνυμά μου, έβαλα φωτογραφίες της θρυλικής κρέμας! Η διακόσμηση είναι με τριμμένη άσπρη σοκολάτα.

Στην ομάδα έβαλα δύο φωτογραφίες του Αντρίκου.

Που λέτε, εγώ σήμερα τα έπαιξα. Δεν κοιμάμαι καθόλου καλά τον τελευταίο καιρό. Ξυπνάω πάρα πολύ νωρίς, γύρω στις εφτά παρά, και μετά δεν ξανακοιμάμαι ή κοιμάμαι ελάχιστα... Είναι και η τρομερή ζέστη που με κόβει, οπότε καταλαβαίνετε, είμαι σαν ζόμπι...

Σήμερα πήγαμε το πρωί για διάφορες εξωτερικές δουλειές, μετά έφτιαξα ψάρι, κολιούς για μας και μπακαλιάρο για τον Αντρέα, με πατατοσαλάτα, σφουγγαρίσματα, σχολείο, κ.λπ.

Στο σχολείο σε κάποια φάση χτύπησε το τηλέφωνο, το σηκώνει ο διευθυντής και μου λέει "έλα, για σένα είναι, η τάδε μαθήτρια". Αν θυμάστε, είναι η μαθήτρια που επειδή πήρε σχετικά χαμηλό βαθμό στο μάθημά μου, έκανε σαν πεντάχρονο. Τέλος πάντων, παίρνω το τηλέφωνο και μου λέει "θα έρθετε την Κυριακή;". Λέω "τι έχει την Κυριακή;". "Είναι τα γενέθλια του γιού μου". Καλά, μιλάμε, τη μέρα που κάναμε το τραπέζι, αυτή μας είπε πάνω στην κουβέντα ότι θα κάνει τα γενέθλια του γιού της και μας είπε ένα ξεκάρφωτο "ελάτε αν θέλετε", σε μένα και στην άλλη φιλόλογο (τη λίγο χαζή:P). Και τελικά το είχε πάρει στα σοβαρά. Φυσικά της είπα ότι είναι πολύ δύσκολο, και μου λέει "θα σου έστελνα μήνυμα, αλλά είχε χαλάσει το iphone μου και έχασα όλους τους αριθμούς". Το iphone κάνει 700 ευρώ νομίζω, κι αυτή η κοπέλα κλαιγόταν όλη τη χρονιά ότι είναι άπορη, και την είχαμε βοηθήσει πολλές φορές με διάφορους τρόπους. Μου λέει να επικοινωνούμε το καλοκαίρι, και της λέω να μου στείλει μήνυμα πότε θα γεννήσει μια άλλη μαθήτρια, που αποφοίτησε φέτος και μου λέει το άλλο κορυφαίο, ότι θα κάνει καισαρική σε ιδιωτική κλινική, πανάκριβη, επειδή λέει το πρώτο το γέννησε στο νοσοκομείο και δεν ήταν ευχαριστημένη, ενώ και αυτή η κοπέλα όλη τη χρονιά κλαιγόταν ότι δεν έχει χρήματα, και επίσης τη βοηθήσαμε με πολλούς και διάφορους τρόπους (μέχρι και πάνες για το παιδί της, της πήραμε). Άμα τα ακούς αυτά, ενώ έχεις όλη την καλή διάθεση να βοηθήσεις, γίνεται κάπως επιφυλακτική, άμα βλέπεις ότι τελικά αυτός που βοηθάς έχει μεγαλύτερες ανέσεις από σένα, και προφανώς δεν τις οφείλει στη βοήθειά σου...

Επιστρέφω με σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι τέλεια με τη βάφτιση!

Τι θα κάνει η Αγγελικούλα στη γιορτή και πρέπει να ντυθεί μ' αυτά τα ρούχα;

Καλά κι ο Αντρέας προφανώς δεν μπορούσε να καταλάβει τον Καραγκιόζη, αλλά φάνηκε ότι του άρεσε το θέαμα!

Ανθή, διάβαζα αυτό που έγραψες, ότι ο άντρας σου, σου αναβόσβηνε τα φώτα, και θυμήθηκα μια φορά όταν επιστρέφαμε από το σχολείο με την παλιά διευθύντρια (=στρίγγλα) και είδαμε ένα μπλόκο από αστυνομικούς της τροχαίας που γράφανε για ταχύτητα, οπότε ο βοηθός διευθυντής που οδηγούσε άναβε τα φώτα στους οδηγούς που έρχονταν από απέναντι για να τους προειδοποιήσει. Και τι του λέει η καλή χριστιανή διευθύντρια; "Κανονικά δεν πρέπει να τους προειδοποιούμε, για να τους γράψουν και να μάθουν να μην τρέχουν"!!!

Τα 53 κιλά ήταν όντως λίγα, δε μου άρεσε που έπεφτα εκεί κάτω και προσπαθούσα να βάλω. Το ιδανικό βάρος για μένα είναι τα 55, αλλά φαίνεται μόνο σε φάσεις θηλασμού θα το βλέπω στη ζυγαριά! Η αλήθεια είναι, όμως, ότι όσο θήλαζα είχε αδυνατίσει πολύ το πρόσωπό μου και είχαν βαθουλώσει τα μάγουλά μου. Αυτό τώρα έφυγε, και τα μάγουλά μου επανήλθαν!

Ραγάδες έχω δυστυχώς, στο εσωτερικό των μηρών, απ' όταν ψήλωσα απότομα στην εφηβεία, και επίσης 3-4 μικρές κάθετες στη βάση της κοιλιάς από την εγκυμοσύνη. Θυμίζουν το σημάδι που κάνει το λάστιχο της φόρμας, και τέτοιο νόμιζα ότι είναι για πολύ καιρό!

Το άρθρο εγώ σας το έβαλα. Κι εγώ έχω πει στον Αντρέα ότι φεύγω, και πιστεύω ότι τα άρθρα αυτά γενικεύουν πολύ και καταλήγουν σε αυθαίρετα συμπεράσματα.

Βάσω η θάλασσα κάνει πολύ καλό, ενώ η πισίνα όχι, μόνο το κολύμπι και τη διασκέδαση σου προσφέρει. Εμείς τον Αντρέα τον πήγαμε πολλές φορές πέρσι στη θάλασσα, και φέτος θα τον πάμε. Ακόμα δεν έχουμε πάει, λέγαμε από αρχές Ιουλίου, αλλά χτες κάναμε το MMR και μας είπαν για καμιά δεκαριά μέρες να προσέξουμε λίγο και να μην πάμε θάλασσα. Μετά, έχουμε καιρό!

Καλά, η περιγραφή σου για την κατσαρίδα άκρως ανατριχιαστική...

Δεν μπορώ να σε φανταστώ υπέρβαρη όπως λες... Στις φωτογραφίες είσαι στιλάκι πάντως!

Εγώ αυτές τις μέρες τρώω πάααρα πολλά γλυκά... Αφήστε... Χτες έφαγα κρέμα πριν πάω σχολείο. Μετά συναντιόμαστε με έναν από τους συναδέλφους που πηγαίνουμε μαζί, φτάνουμε στο χώρο που συναντιόμαστε με τους άλλους, και την ώρα του ραντεβού με παίρνει ο διευθυντής από σταθερό και μου λέει "κάτι μου έτυχε, ξεκινάω τώρα". Οπότε λέμε κι εμείς, ας πάρουμε ένα παγωτό απ' το περίπτερο μέχρι να έρθει. Μια η κρέμα, δύο το παγωτό...

Σήμερα έφαγα παγωτό στο σπίτι, και στο σχολείο έρχεται η γραμματέας της Σχολικής Εφορείας και μας φέρνει ένα κορμό με λευκή κρέμα και φρούτα, όνειρο... Αν ήταν κάτι με σοκολάτα δε θα έτρωγα, αλλά σε τέτοιο γλυκό δεν μπορούσα να αντισταθώ... Δυο γλυκά και σήμερα... Από βδομάδα θ' αρχίσω αποχή απ' τα γλυκά για τουλάχιστον μια βδομάδα.

Αλεξάνδρα συμφωνώ για τις παραλίες και για τις αταξίες!

Μια χαρά, αφού και προτεραιότητα σου έδωσαν, και κατσαρόλα κέρδισες!

Σας καληνυχτίζω κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαααα!!!

ερημιες βλεπω!καλοκαιριασεεε και βολταρετε ολεεεςςςς!

Αννα Μαρια η ιδια σε εμφανιση εγινε η κρεμα μας αλλα εγω δεν εβαλα ασπρη σοκολατα απο πανω?ταιριαζε με την κρεμα τελικα?

Αλεξανδρα ωραια περασετε το τριημερο!το ευχαριστηθηκε η Κωσταντινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τι μου κάνετε?

εγω τα ιδια έχω μια σιδερωστρα γεμάτη ρούχα αλλα τωρα που κοιμήθηκε ο μικρός είπα να κάτσω να ηρεμήσω λιγάκι.

Καταρχην να ευχηθω στα κοριτσακια που είχαν επετείους αυτες τις μερες Μαγδα και Κατερίνα να είστε παντα ευτυχισμενες με τους άντρες σας μικρούς μεγάλους!!!!

Μαγδα και μεις 13 χρονια μαζι θα κλείσουμε τον Σεπτέμβρη. Και εγω βρίσκω κοινα μαζι σας σοκολάτα παγωτό φρούτα ενω κρέας έτσι και έτσι, και απο μεταβολισμό καλο νομίζω έχω είμαι σταθερή στα κιλα μου και μετα τις εγκυμοσύνες στους δυο δυόμιση μήνες είχα επανέλθει στα αρχικα.

Αννα Μαρία σαφώς και υπαρχουν παραλίες χωρις είσοδο και οχι πολυ έξω απο την Αθήνα, απλα υπαρχουν και αρκετές οργανωμένες πλαζ. Το άρθρο που έβαλες δεν το έχω διαβάσει ακομα. Για τις μαθήτριες που είπες συμφωνω γίνεσαι επιφυλακτικος πολυ όταν ακούς και βλέπεις τετοια πράγματα γιατι μπορει κάποιος να ειχε όντως μεγαλύτερη αναγκη...κάνατε το ΜΜR λενε ότι μπορει να κάνει πυρετο μετα απο μια βδομάδα 10 μερες η Αγγελικη πάντως δεν ειχε καμια παρενεργεια. Με ρωτησες και για τα ρούχα της μικρής δεν θα κάνει κάτι συγκεκριμένο απλα ζήτησαν αυτα για να ειναι όλα τα κοριτσακια ομοιομορφία ντυμένα.

Χριστίνα πως τα περασατε στα Γιάννενα?

Βάσω και εγω δεν μπορω να σε φανταστώ με περισσότερα κιλα στις φωτο φαίνεται πολυ αδυνατουλα.

Αλεξάνδρα μεγεια τα πέδιλα και, τι μου θύμησες κάτι αντίστοιχο μου ειχε κάνει και η Αγγελικη πιο μικρη δοκίμαζα ρούχα σε δοκιμαστηριο και ειχε μπει και εκείνη και έβγαζε τα ρούχα της, πολυ γέλιο. Έτσι ειναι το σωστο για την προτεραιότητα μακάρι να το έκαναν ολοι οι υπάλληλοι και εγω δυο μερες τωρα που έχω παει στο ταχυδρομείο για να στείλω τα προσκλητηρια με το που μπαίνω με το καρότσι αμέσως με φωνάζει μια υπάλληλος και με εξυπηρετεί.

Σας χαιρετω για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Εγώ σήμερα έπηξα στις δουλειές. Σιδέρωσα ένα πλυντήριο ρούχα, καθάρισα το γραφείο και μου μένει σκούπισμα-σφουγγάρισμα σε σαλόνι-κουζίνα-διάδρομο-μπάνια, γιατί είναι χάλια, ενώ χτες είχα σφουγγαρίσει...

Πιο νωρίς έστειλα τους άντρες σούπερ μάρκετ, κι ο Αντρέας γύρισε κοιμισμένος κι ακόμα δεν έχει ξυπνήσει.

Σήμερα στο σχολείο θα έχουμε φαγοπότι πάλι, το Σαββάτο γιορτάζει ένας συνάδελφος και θα μας φέρει σήμερα σουβλάκια. Πάλι δίαιτα θα κάνουμε...

Βάσω η άσπρη σοκολάτα πήγε πολύ στην κρέμα!

Καγκουράκι αυτό μας είπαν για το MMR, ότι μετά από μια βδομάδα-δέκα μέρες κάνει παρενέργειες. Για να δούμε...

Εμείς κλείνουμε το Νοέμβριο 15 χρόνια μαζί.

Κι εμένα δε μου αρέσει πολύ το κρέας. Λαχανικά προτιμώ, φρούτα λίγο λιγότερο, παγωτό, αλλά σοκολάτα όχι.

Εμένα δε μου έδωσε ποτέ κανείς προτεραιότητα, ακόμα κι όταν ήμουν με την κοιλιά τούρλα.

Για τις μαθήτριες, όντως, τσαντίστηκα, γιατί τις είχαμε βοηθήσει ποικιλοτρόπως, και άλλοι μαθητές και μαθήτριες που είχαν όντως ανάγκη δε βοηθήθηκαν, γιατί δεν ήρθαν ποτέ να ζητήσουν τίποτα. Μια κοπέλα απ' τη Ρουμανία, π.χ., μου έλεγε (εκ των υστέρων) ότι είχε περάσει περίοδο που στο σπίτι της είχε μόνο πατάτες και έβραζε κάθε μέρα μια πατάτα και την έτρωγε κι αυτό ήταν το φαγητό της όλη μέρα, και δεν μπορούσε να πάρει το παιδί της στο σπίτι της, γιατί δεν είχε τίποτα να την ταΐσει. Αλλά αυτή η κοπέλα ποτέ δε μας κλάφτηκε όπως τις άλλες, κι έτσι δεν ξέραμε ότι έχει τόσο σοβαρό πρόβλημα.

Σας αφήνω, πάω για τα σφουγγαρίσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου ετοιμαστηκες βλεπω εχεις στειλει και προσκλητηρια!μια χαρα!25 Ιουλίου ή 27?ναι ειχα παραπανω κιλα κι απο παντα θυμαμαι τον εαυτο μου γεματουλα!γι αυτο τωρα που καταφερα κι εχασα τα κιλα που ηθελα προσεχω τη διατροφη μου για να μην τα βαλω πισω!

Αννα Μαρια κουκλι ο Αντρικος:)μεγαλωσεεεε!πριν λιγο καιρο θυμαμαι που τα ειχαμε στην αγκαλια μας βρεφη!πως περνα ο καιρος δεν το πιστευω!

Εχω βαλει και γω φωτο της Ιωαννας απο την Κυριακη που ειχαμε τραπεζι στα γενεθλια του ξαδερφου μου και απο χτες που ειχαμε αλλα γενεθλια της κορης μιας πολυ καλης μου φιλης, εκλεινε τα 5 χρονια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαροι!!!

Απο χτες σας διαβαζω με διακοπες και σημερα καταφερα να ολοκληρωσω!

Παω στα πιο προσφατα γιατι δεν θυμαμαι και πολλα!

ΚΑ μου και Μαγδα μου να ζησετε με τους αντρες σας ομορφα, ευτυχισμενα κι ερωτευενα χρονια και να χαιρεστε τις οικογενειες σας!

Βλεπω και διαβαζω πως ειμαστε ολες απο εναν αιωνα με τους αντρες μας! Νομιζω πως μετα την ΚΑ με τα 19 χρονια ερχομαι δευτερη με τα 17 (βεβαια, αν βγαλεις τα διαλειμματα ειναι γυρω στα 15 συνολικα).

Μαρινακι θα εχετε φτασει λογικα Τηνο, με το καλο να κανετε το ταμα και να ερθετε!

Μαγδα μου τι ηταν αυτο με την αδερφουλα σου! Αγιο ειχε πραγματι! Μπρρρρ!

Καγκουρακι τι ομορφα που ακουγονται ολα που φτιαχνεις για τη βαφτιση! Το πως μοτ αρεσουν τα χειροποιητα δεν λεγεται, αλλα υπομονη δεν εχω να κατσω να τα φτιαξω, ασε που δεν πιανει το χερι μου. Μια φορα ειχα πει θα κανω σε ολους στεφανια τα Χριστουγεννα και κερια, δεκα μερες και παιδευομουν για καμια 20ρια κατασκευες συνολο! Αλλα ειμαι και τεμπελα, βαριεμαι! Αντε να καμαρωσεις και το κοριτσακι σου! Και καλα να περασετε στην Τζια!

ΚΑ μου πως ειναι το παιδι; Πηγατε γιατρο; Αμαν φετος, τελειωμεο δεν εχουν! Τα δημιουργηματα σου σαρωνουν! Ευγε!

Βασουλα χρυσοχερα κι εσυ, ολο καλουδια φτιαχνεις! Δεν θα το πιστευα αν δεν το ελεγες οτι ησουν καποτε παχια!

Αλεξανδρα μου ωραια περασατε! Καλα η διαιτολογος απαιχτη. Αν και δεν τα ακουω αυτα πρωτη φορα! Ο,τι να 'ναι!

Αννα Μαρια το διαβασα το αρθρο για τα 8 πραγματα, στα περισσοτερα συμφωνω, ασχετα που εχω πεσει στη λουμπα να κανω καποια. Ουτε εσυ κοιμασαι καλα με τη ζεστη ε;

Ανθη μου ελπιζω να μη σας εγραψαν, εμεις φαγαμε κληση στο δρομο για Γιαννενα, ειχε εντελως ακυρα ορια και εκει, ηταν 50 το οριο και πηγαιναμε με 80+, σχεδον ολοι μας ειχαν περασει αλλα εμας εγραψαν! Ευτυχως, καλος ο μπατσος, μας εγραψε μονο για 25 ευρω ενω αρχικα ελεγε για 300!!!! Α στη λεσχη που πατε για μπανιο μπορει να μπει ο καθενας;

Ειμαι βεβαια οτι ουτε τα μισα απο οσα σκεφτομουν καθως σας διαβαζα δεν εγραψα, αλλα τι να κανω, τα ξεχασα!

Εμεις περασαμε ομορφα, τα Γιαννενα πολυ ομορφα, πηγαμε Μετσοβο και Συβοτα εκδρομη, καναμε κι ενα μπανιο. Δεν ειχα ιδεα οτι εχει τοσο ομορφες παραλιες τοσο κοντα στα Γιαννενα. Εκει που πηγαμε λεγοταν Αμμουδια και ηταν ενα μικρο χωριουδακι που εκαναν και καμπινγκ. Η παραλια ολο αμμο, μεγαλη, με κοσμο αλλα οχι πηχτρα, η θαλασσα δε απιστευτα ρηχη, ολο πηγαινες και δεν βαθαινει, ο,τι επρεπε για το Δημητρακη, ο οποιος μουλιασε κυριολεκτικα, 5 ωρες που ημασταν εκει δεν εβγαινε με τιποτα! Μπλε γινοταν, τον εβγαζα, τον σκουπιζα, του εβαζα κι αλλο αντηλιακο, μετα απο 5 λεπτα ετρεχε παλι μεσα! Ξεσαλωσε οσο δεν παιρνει, εκανε και φιλους και το λατρεψε το νερο! Γεννημενος δελφινακι μου βγηκε αυτος! Βεβαια, επειδη ηταν νταλα ηλιος καθε μιση ωρα τον ετριβα με αντηλιακο και φορουσε συνεχως καπελο και μαλιστα βρεγμενο, ευτυχως δεν το εβγαλε ουτε μια φορα που το ειχα αγχος γιατι εχει δεκα-δεκαπεντε μερες που το φοραει, πριν ολο το εβγαζε.

Βεβαια, μου εσπασε ο καλος μου τα νευρα, γιατι απο Γιαννενα δεν ειδαμε τιποτα! Μια φορα πηγαμε βολτα στο Καστρο και μια στη Λιμνη! Ολο κοιμοταν! ΟΚ, ειχε ανγκη ξεκουρασης το δεχομαι, αλλα δεν πας καθε μερα! Ας μην γκρινιαζω ομως, καλα ηταν, ειδε και ο μικρος τους νονους του, που ειχε μηνες να τους δει. Του ειχαν λειψει πολυ και δεν το ειχα αντιληφθει ποσο μεχρι που πηγαμε και ειχε κολλησει πανω τους 4 μερες, ειδικα στη νονα. Τον ευχαριστηθηκαν και τους ευχαριστηθηκε.

Τωρα, πισω στη δουλεια. Κι εγινε και μια μαλακια, υποτιθεται οτι ο αντρας μου σημερα γυριζε δουλεια, αλλα απο λαθος μαλλον τον εχουν σε αδεια μεχρι Κυριακη, πραγμα που πολυ φοβαμαι πως σημαινει οτι αλλη αδεια δεν εχει, ενω θελαμε να παρει και 5-6 μερες τελος Ιουλιου, αλλα θα δουμε τωρα.

Αυτα τα ολιγα, μολις μπορεσω θα βαλω φωτογραφιες και θα δω και τις δικες σας.

Σας φιλω, παω να δουλεψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...