Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ ''Όλα τα ζουζουνοκορμιά στην παραλία''!


Recommended Posts

Καλησπερα διαβαζω διαβαζω ατελειωτα ειναι σχολιαζω οτι θυμαμαι κ θα σας πω κ τα νεακια μας καταρχην κα μου συγχαρητηρια για το καμαρι σου κ εις ανωτερα τωρς απολαυστε παιχνιδι κ ξεκουραση!!!

Για τον μπουφε δεν εχω λογια σλουρπ!!!

Αννα μαρια μου με το καλο για πατρα παρε παιχνιδακια βιβλιαρακια να ξεχνιεται..

Μωρουδενια γελασα με το πουλι σας εμενα μια μερα το κραταγε στο χερι του λεω παιδι μου το το κανεις το πουλι σου;;

Μου λεει ζυμαρακι μαμα οπως εκανες εσυ τα κουλουρακια κ το τεντωνε ως απεναντι χαχα αντρες απο τωρα!!!

Χριστινιω ορθοποδησατε;; Εμεις απο χτες συναχι ο β μαλλον κρυωσε αλλα σημερα επαθα κ εγω γκρρρ κ με γαργαλα κ ο λαιμος μπορει κ απο τα κρυα νερα αι να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβω αννα μαρια για την γιορτη εισαι δοκιμασμενη κ εγγυημενη λυση λογικο να σε προτιμα αλλα ας καναν εστω κ οι αλλοι κατι κ μενα ο προισταμενος μου χει πολυ εμπιστοσυνη κ παντα τρωω εγω το χωσιμο αλλα το προτιμω να σου πω να νιωθω καλα με τον εαυτο μου κ ας κουραζομαι παραπανω

Το μυαλο σου βρε στις συνταγες το χες κ ελεγες για δοσολογιες;;χαχα σιγα μωρε μη το καταλαβαν αφου ολα τα αλλα ηταν τελεια λεπτομερεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα λουνα παρκ κ εγω θελω να τον παω καποια στιγμη εγω ειμαι ατρομητη ακομα κ τωρα ο αντρας μου εχει υψοφοβια γενικα ομως οσο ειμαστε μικροι εχουμε αγνοια κινδυνου σκεψου ποσα τρελα καναμε μικρα..παλι καλα γλιτωσε το ipad k εγω τα δινω στο β για να δει παιδικα κ γκρινιαζει ο συζηξ αλλα μαλλον εχει δικιο τελικα..

Κα μου οσο μεγαλωνει το μπεμπακι θα ηρεμει η αδερφη σου πρωτομανουλα βλεπεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου μπραβω που νιωθεις καλα με το σωματακι σου γυμναστηριο σουπερ ζηλευω εγω σκεψου απολαμβανω που μπαινω με το β πισινα κ τελος μηνα κλεινει για καλοκαιρι κ σνιφφφφ

Κ απο σεπτεμβρη θα μπσινει μονος ο σπορος μου

Μεγεια το φορεμα το χρωμα καρπουζι μου αρεσει πολυ κ ειναι κ πολυ καλοκαιρινο σουπερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου το κοριτσακι στη φωτο ειναι ο ερωτας της ζωης μου η κορη της αδερφης μου στης 6 του μηνα γινεται ενος κ ειναι σαν κορη για μενα...

Ευχαριστω κ για τα καλα σου λογια κ ολες σας την ψωνησα χαχα!!

Νεα εχω ξεχασει απο ποτε οποτε τα λεω εν συντομια παρασκευη στη γιορτη μπαλετου τησ ευγενιασ τελεια ηταν συγκηνηθηκα η δολια!!σαββατο κολυμβητηριο ψωνια κ για κουνιες κ καφε με αδερφουλα

Κυριακη ψησαμε ηρθε κ ενας μαστορας για περγκολα στο πισω μερος του σπιτιου

Δευτερα δουλεια κ κολυμβητηριο τριτη τρελη δουλεια!!! Σημερα ομως απολαυσα καθισιο ρεπαρω κ πηγα για κουρεμα τον β ομορφος εγινε πριν κοιμηθει μου λεει ευχαριστω που πηγα κομωτηριο εγινα αντρας κουκλος χαχα το πε γιατι εκει του λεγανε κουκλος κουκλος κ του μεινε χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι οντως η ερτ ειχε ωραια παιδικα εκπαιδευτικα κ ο νικολας κ οι δεινοσαυροι κριμα!!

Καλα αλεξ στα πα κ στο τηλ πρεπει να της παρουν την αδεια εξασκησεως επαγγελματος της διαιτολογου.,

Σας εγκαταλειπω κουτουλαω συγνωμη που δεν τα θυμαμαι ολα αλλα αλλα σας διαβαζω κ ολο δε προλαβανα να γραψω γκρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα την χαμένη, ο μικρός με εχει βγάλει off απο την στιγμη που περπάτησε εχει γινει πολυ ζωηρος δεν κάθεται λεπτό σκαρφαλώνει παντου και θελει να εξερευνήσει τα παντα. Ακομα και οταν τον κανω μπανιο πιανετε αποωτην μπανιερα και ορθιος!!! Εντωμεταξυ δεν κοιμάται πια στις 12:30 μιάμιση δυο ώρες που κοιμόταν και μου εχει κόψει τα χέρια γιατι εκείνη την ώρα όλο και έκανα καμια δουλεια, τωρα τίποτα και μετα την 1:30 εχει και γκρίνια αλλα περιμένω να παει δυο και κάτι για να τον ταισω. Μετα θα κοιμηθει αλλα για πολυ λιγότερο γιατι εντωμεταξυ έρχεται και η Αγγελική απο το σχολείο και όσο και να θέλω να εχει ησυχία κάτι θα γινει και θα ξυπνήσει.

εχω και τις ετοιμασίες για την βάπτιση πήρα κορδέλα για να δεσω τα προσκλητηρια, τουλι για τις μπομπονιερες και κορδέλα για να δεσω τις μπομπονιερες και τα σακουλακια με τα μπισκότα. Μου μένουν τα σακουλακια και τα κουφετα και θα έχω όλα τα υλικά συγκεντρωμένα. Σε αυτη την βάπτιση τα φτιάξαμε σχεδόν όλα μόνοι μας και πολυ το χαίρομαι!

Σας αφήνω φίλες μου και ελπίζω να βρω λίγο χρονο να διαβάσω και τα δικα σας νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Εγώ καλά είμαι αν και πιασμένη.....Τι τα θέλω τα γυμναστήρια;;; Όσο έκανα μόνο ζούμπα καλά ήταν. Τα όργανα με ξέκαναν. Πονάνε τα μπούτια μου εσωτερικά. Τα ήθελα και τα έπαθα γιατί είπα στον γυμναστή ότι θέλω να γυμνάσω πόδια..χαχαχαχαχα. Βρίσκω χρόνο γιατί το καλοκαίρι δεν δουλεύω. Άλλωστε μία ώρα την ημέρα την δικαιούμαι..Τόσο λείπω. Άντε 1 ώρα και 10 λεπτά με το πήγαινε-έλα.Όλοι μπορούμε να βρούμε μια ωρίτσα. Δεν έχω ξαναγυμναστεί ποτέ στη ζωή μου..Είναι όμως ωραία τελικά. Πάει και ο Πανούλης γυμναστηριο. Έχουν φτιάξει ένα καλοκαιρινό προγραμματάκι 2 εβδομάδων και τα παιδάκια περνάνε σούπερ και γυμνάζονται κιόλας. Ο Πάνος είναι ο μικρότερος και όλοι τον προσέχουν. Το μόνο κακό είναι ότι παίρνει την σειρά άλλων παιδιών. Όταν έρχεται η σειρά του και κάνει μια άσκηση μετά πρέπει να πάει στο τέλος της σειράς αλλά κλέβει.....Του αρέσει πάρα πολύ! Πρόγραμμα για την φραουλίτσα δεν έβγαλαν ακόμα..Χαχαχαχαχαχαχαχα.Σας έπρηξα με τις γυμναστικές μας. 'Αννα Μαρία ωραία που θα πάτε Πάτρα! Τρελαίνομαι για ταξίδια. Δεν έρχεστε και μέχρι Αθήνα να σε γνωρίσουμε βρε κορίτσι;;; Αχ αυτά τα βάρβαρα ωράρια του Αντρίκου...Ευτυχώς που ο άντρας σου σε βοηθά μετά να ξανακοιμηθείς λίγο.. Εγώ πάλι επανήλθα όταν έκοψα τον θηλασμό. Πόσο διαφορετικά λειτουργεί ο κάθε οργανισμός ε;;; Αλεξάνδρα μου έμεινα με αυτά που σου είπε η διαιτολόγος. Πίστευα ότι μας κάνεις πλάκα στην αρχή. Έχει πτυχίο η τύπισσα;;; Την πληρώσατε;;; Τέτοια πράγματα ταΐζει αυτή τα παιδιά της;;; Τι να πει κανείς;;; Ωραία που κάνετε συνέχεια βολτούλες. Δεν θέλουν τίποτα άλλο τα παδιά. Κατερινάκι ζωήρεψε ο Νικόλας ε;; Είναι δύσκολη αυτή η ηλικία..Η φραουλίτσα έχει αρχίσει να κάνει προς τα πίσω το κεφάλι της με δύναμη και είναι πολύ επικίνδυνο. Το κάνει κυρίως όταν νευριάζει, νυστάζει ή βαριέται. Κατά τα άλλα ούτε που μπουσουλάει ακόμα καλά καλά. Τι ωραία που τα φτιάχνετε μόνοι σας τα της βάπτισης...Εγώ πάλι όλα έτοιμα. Μου φτάνει που έχω να διορθώσω τα φροντιστηριακά βιβλία και ακόμα δεν έχω ξεκινήσει. Το boss τα θέλει αρχές Ιουλίου..Δράμα. Μάγδα είναι κούκλα η ανιψιά σου! Στο ξαναλέω γιατί πραγματικά εντυπωσιάστηκα από την ομορφιά της! Να σας ζήσει! Έχετε κι εσείς φουλ προγραμματάκι! Πολύ πλάκα έχουν τα αγοράκια με το πουλάκι τους! Κατερινάκι είσαι θεά με τα τραπέζια που κάνεις. Μπράβο σου! Ο Πανούλης τα πάει καλύτερα με την μικρή αλλά γενικώς αποζητά σαν τρελός ώρα για εμάς τους δύο. Σήμερα ξάπλωσα μαζί του πριν κοιμηθεί, του έλεγα γλυκόλογα και ήταν ευτυχισμένος. Πραγματικά ευτυχισμένος! Νομίζω ότι δεν κράτησα πολύ τις ισορροπίες και πρέπει να δουλέψω πάνω σε αυτό. Τώρα που η μικρή μεγάλωσε λίγο και σταμάτησε να θηλάζει μπορώ να το διορθώσω. Βάσω ευτυχώς που φτιάχτηκε το i pad. Και η δικιά μου πετάει ό,τι της αφήνω στο καρεκλάκι. Ούτε το κομπιουτεράκι μου δεν της δίνω. Το καλοκαιράκι είναι ωραίο αλλά το σπαστικό είναι ότι πριν τις 7 το βράδυ δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα λόγω ζέστης. Κοιμάσαι νωρίς....Απίστευτα μου φαινονται αυτα τα ωραρια. Εγώ τέτοια ώρα γυρνάω από δουλειά και γενικώς κοιμάμαι κατά τις 3.30 με 4 τα ξημερώματα.....Δράμα και αυτό αλλά μου αρέσει. Αυτά κοριτσάκια μου! Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου...τι κανετε???σας διαβασα...τωρα τα γραφω γιατι τον κυνηγαω ταυτοχρονα αλλα θα τα ξεχασω μετα!!χιχιχιχχι !!!ΠΑΕΙ ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΡΕΚΟΡ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ...ΜΠΟΥΣΟΥΛΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΩΝΤΑΣ ΠΙΑΝΟΜΕΝΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ!!!ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΜΑ!!!αααααααααα και επισης εχει γινει απιστευτα μαμακιας τωρα!!!ενω πηγαινε σε ολους και δεν ειχε προβλημα να κατσει...τωρα κλαιει και θελει εμενα ή δεν φευγει με τιποτα απο την αγκαλια μου...σκαλωνει επανω μου!!δεν το ειχε αυτο...

Κατερινα και εσενα σε ξεθεωσε ο μικρουλης σου ε???με το καλο η βαπτιση!!!αντε τελειωνεις τις ετοιμασιες!και μενα κοιμαται 12 η ωρα συνηθως το μεσημερι για κανα 2ωρακι αλλα πλεον σηκωνεται...πρωι στις 8-9!!! ΘΕΡΙΝΟ ΩΡΑΡΙΟ Ε????ΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΟ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ ΗΤΑΝ ΣΤΙΣ 10!!!ΕΣΑΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΩΡΑ ΞΥΠΝΙΜΑΤΟΣ???

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ και εμενα θελει πολυυυυυυυυ νερο το βραδυ και γκρινιαζει πολυ τελευταια!!!γιατι????διψαει...ζεσταινεται???πλέον αναβουμε και κλιμιταστικο τις 2 τελευταιες μερες!!!ωραια αφου συνηλθε ο Αντρεας!!!δινε του νερο κανει καλο!!!

Αλεξανδρα σοβαρα μιλας τωρα?????????μαλλον σε δημοσια γιατρο θα πηγες ε???αιντε αιντε!!!!το διπλωμα βραδυ το πηρε???ρε συ επρεπε να την πεις...αυτα σε ποιο βιβλιο διαιτολογιας τα γραφει/??πες δεν θελω να παθει ζαχαροο το παιδι αλλα να παχυνει θελω με υγιεινη διατροφη!!!

Μαγδα σοβαρα??και εσενα το κανε αυτο το αντρακι σου???αχαχχαχαχχαχα

Ανθη θελω και εγω να αρχισω γυμναστηριο...πηγαινα 2 χρονια πριν την εγκυμοσυνη και ενιωθα τελεια!!1

ωχ μου ηρθε μια ασχημη μυρωδια.............παω να τον αλλαξω τον χεστη!!!πφφφ!χαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια τελειωσατε και πηγαν ολα καλα με τη γιορτη!μπραβο!ειδες?αξια επιλογη του διευθυντη να τα χειριστεις ολα!αν και λιγο αδικο παντα να εισαι εσυ υπευθυνη γι αυτα και οι αλλοι να μη βοηθανε εστω και λιγο!Θα πατε και Πατρα τελικα?τελειααα!αλλα εκει αυτοι το βιολι τους δεν θα ρθουν να σας παρουν απ το αεροδρομιο και θα ταλαιπωρηθειτε με ΚΤΕΛ!

Αλεξανδρα εμεινα αφωνη με την διαιτολογο!καλε δεν το πιστευω!τι γλειφιντζουρια και γλυκα για να βαλει βαρος το παιδι?δηλαδη ελεος!αντι να σου προτεινει μια διατροφη με θρεπτικα φαγητα που να βοηθησουν το παιδι σου λεει ταιζε το με αυτα τα σκουπιδια?τωρα να τρωει ενα καθε τοσο αλλα να τρωει και το φαγητο της ειναι αλλο!αυτη απ οτι μας ειπες δεν αναφερθηκε πουθενα σε φαγητο ή φρουτα!ελεοςςςς!ελπιζω να μη σας χρεωσε για να σας τα πει αυτα!

Ανθη μου αν κοιμηθω στις 3μιση - 4 το πρωι θα κουτουλαω σιγουρα γιατι στις 6 ειμαι στο ποδι να ετοιμαστω για τη δουλεια και να ετοιμασω και τη μικρη για το σχολειο!μεγαλωσε και η φραουλιτσα!σε 2 μηνες χρονιζει, ναι?πως περασε ο καιρος!η σχεση σας με τον Πανουλη οσο παει και καλυτερευει!τι καλα που τον εγραψες σε προγραμμα γυμναστικης!ειναι πολυ καλο για τα παιδια να αθλουνται!

Καγκουρακι ο Νικολας αλλαξε τα ωραρια υπνου?αχ ειναι δυσκολο αν κοιμαται μονο λιγο κατα τη διαρκεια της μερας γιατι ειναι η μονη ωρα που θα κανεις και συ καμια δουλεια και να ξεκουραστεις λιγο!ολα ετοιμα για τη βαφτιση!μπραβο που τα φτιαξατε ολα μονοι σας γιατι ειναι και πιο οικονομικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!

Τι κάνετε;

Εγώ τα έχω παίξει λίγο!

Το πρωί ο Αντρέας ξύπνησε στις έξι. Σηκώθηκα κι εγώ και έκανα κηπουρική. Έβαλα ασβέστιο και λίπασμα στις ντοματιές, τις κλάδεψα, κ.λπ. Κατά τις οκτώ ξάπλωσα πάλι, αλλά δεν ξανακοιμήθηκα... Μετά δουλειές, καθάριζα φασολάκια για καμιά ώρα, μαγείρεμα, σίδερο, και στις τρεισίμιση την έπεσα και κοιμήθηκα για κανένα δίωρο!

Μετά πάλι κάτι δουλίτσες και το απόγευμα αργά πήγαμε βόλτα με την κουμπάρα μου και τον Αντρέα στην παραλία, αφού για σήμερα μου έδωσε άδεια ο διευθυντής!

Ήταν πολύ ωραία, γιατί το τριήμερο έχει πανηγύρι και ήδη έστησαν τα κιόσκια, τα λουκουματζίδικα, κ.λπ. Κάναμε μερικές βόλτες με τον Αντρέα στο καρότσι, μετά του έδωσα φρούτο και είπα να τον αφήσω κάτω να περπατήσει. Τι το ήθελα; Πήγαινε σε όλα τα κιόσκια με παιχνίδια και κολλούσε εκεί. Στο πρώτο του πήρα ένα καροτσάκι με μια κούκλα πάνω, ροζ μάλιστα! Τι να κάνω, αφού δεν το άφηνε απ' το χέρια του; Μετά περπατούσαμε κι ο Αντρέας έσπρωχνε το καροτσάκι, αλλά πήγαινε στραβά, αφήστε... Μετά όποτε έβλεπε παιχνίδια ορμούσε! Τι αυτοκινητάκια μικρά, τι αυτοκίνητα μεγάλα που έμπαινε μέσα το παιδί, μερικά τηλεκατευθυνόμενα κιόλας. Τι μπάλες, τι καρεκλίτσες, τα πάντα, όλα τα ήθελε. Φυσικά δεν του πήρα τίποτε άλλο, αλλά αυτός εκεί, δεν έφευγε με τίποτα. Έκανα εγώ ότι έφευγα και τον άφηνα, στην αρχή ερχόταν, μετά μου γύριζε την πλάτη κι έφευγε, κι ούτε που γύριζε πίσω να κοιτάξει. Σε κάποια φάση είδε ένα αγγλάκι περίπου συνομήλικό του που κρατούσε ένα αυτοκινητάκι που το κυλούσε με μπαστούνι που ήταν ενσωματωμένο πάνω του. Πήγε ο Αντρέας και το πήρε για να το δει, το άλλο παιδάκι τρόμαξε και νόμισε ότι θα του το πάρει κι άρχισε να τσιρίζει και να κρύβεται μαζί με το αυτοκινητάκι πίσω απ' τον πατέρα του, ο οποίος του έλεγε ν' αφήσει τον Αντρέα να παίξει με το παιχνίδι του για ένα λεπτό, αλλά αυτό τσίριζε πιο δυνατά! Τελικά τον άρπαξα πάνω μου και φύγαμε, κι ο άνθρωπος μου ζητούσε και συγγνώμη! Αν ακούσετε τίποτα για μείωση του τουρισμού στην Κύπρο, να ξέρετε ότι ο Αντρέας ευθύνεται γι' αυτό...

Έντεκα παρά φτάσαμε σπίτι... Τώρα θα πάω να την πέσω πάλι, γιατί είμαι πτώμα...

Επιστρέφω, όμως, με σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα χαχα, πολύ γέλασα με το Βασιλάκη που έγινε κούκλος άντρας!

Καγκουράκι πολύ ζωηρός σου βγήκε ο Νικολάκης! Τι ωραία που τα φτιάχνετε όλα μόνοι σας για τη βάφτιση! Κι εγώ έτσι ήθελα να κάνω, αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν είχα το κουράγιο να φτιάξω και τις μπομπονιέρες.

Ανθή χαχα, πιάστηκες;;; Συνήθως έτσι γίνεται όταν είμαστε αγύμναστες. Περνάει με περισσότερη γυμναστική!

Εγώ έχω πάει πολλές φορές σε διάφορες φάσεις της ζωής μου σε γυμναστήρια, αλλά δεν είναι και το καλύτερό μου. Μπορώ να σου πω μάλιστα ότι είναι το χειρότερό μου! Ειδικά στο τελευταίο που πήγα, το Curves που είναι αμερικάνικη αλυσίδα αποκλειστικά για γυναίκες και καλά, απογοητεύτηκα πάρα πολύ, νομίζω σας τα έχω ξαναπεί, επειδή αποδείχτηκε μεγάλη κοροϊδία. Έδινες πάρα πολλά λεφτά γι' αυτά που σου πρόσφεραν, σου έκαναν κι έναν εκβιασμό στην αρχή, με το γάντι βέβαια, γιατί σου μετρούσαν κιλά και σ' έβρισκαν χοντρή, σου μετρούσαν το λίπος και το έβρισκαν να ξεχειλίζει, σε τρόμαζαν ότι το γλιτώνεις-δεν το γλιτώνεις το έμφραγμα και έκανες εγγραφή, κι εκεί σου έκαναν άλλο εκβιασμό, γιατί σε ανάγκαζαν να γραφτείς για ένα χρόνο, γιατί τα λεφτά που θα έδινες το μήνα θα ήταν τα μισά απ' ό,τι αν πλήρωνες με το μήνα. Κι όλα αυτά για ποιο πράγμα; Για μισή ώρα γυμναστική τρεις φορές την εβδομάδα (αν ήθελες πήγαινες και κάθε μέρα), που γύμναζε λίγο όλο το σώμα, χωρίς έμφαση στα σημεία που η καθεμία μας είχε πρόβλημα. Εγώ δεν είδα καμιά διαφορά στο σώμα μου, παρ' όλο που η γυμνάστρια επέμενε ότι άλλαξε όλο μου το σώμα, ότι αδυνάτισα, ότι έχασα πόντους, ότι έχασα κιλά, ότι έχασα λίπος. Ούτε καν δρόμο δεν είχαν, κι όταν έσπασα το χέρι μου, ενώ ήμουν ακόμα γραμμένη στο γυμναστήριο και πλήρωνα, δεν μπορούσα να πάω να κάνω δρόμο, γιατί δεν είχαν!

Πολύ καλά κάνεις που στέλνεις και τον Πανούλη γυμναστήριο! Θα εκτονώνεται, είναι πάρα πολύ σημαντικό!

Τελικά κλείσαμε σήμερα εισητήρια για την Πάτρα. Να έρθουμε Αθήνα δύσκολο πολύ... Γιατί δεν έρχεστε εσείς Πάτρα; Α, θα είμαστε Πάτρα στη βάφτιση της φραουλίτσας!

Τι γλύκας ο Πανούλης!

Μαρίνα είναι θέμα χρόνου να περπατήσει ο Αντωνάκης!

Ο Αντρέας σίγουρα διψά όταν ξυπνά, κι εγώ όταν ξυπνώ νιώθω το στόμα μου στεγνό, αλλά θέλει να πίνει μονορούφι δυο ποτηράκια νερό, και μετά το κάνει εμετό.

Βάσω τελικά ο διευθυντής έβαλε την άλλη φιλόλογο να δίνει στο βοηθό διευθυντή κάτι βραβεία που ανακοίνωνε αυτός, οπότε κάτι έκανε κι αυτή! Χαχα, πολύ κουράστηκε.

Εν τω μεταξύ, στο τέλος της γιορτής είχε κυπριακούς χορούς και ήξερα ότι στον τελευταίο θα έπαιρναν κόσμο απ' το κοινό για να βγουν να χορέψουν. Εγώ στεκόμουν πάνω και πίσω από τους χορευτές και φοβόμουν μήπως έρθουν και αρπάξουν κι εμένα. Είμαι πολύ χάλια στο χορό και σίγουρα δεν είχα καμιά διάθεση να ρεζιλευτώ δημόσια! Οπότε πήγα και κρύφτηκα, στάθηκα στην πόρτα μιας τάξης από πίσω μου. Εκεί που χώθηκα δεν ήρθαν να με πάρουν, αλλά μόλις ανέβηκαν οι χορευτές με τον κόσμο στην-ας πούμε-σκηνή, μου φωνάζει η μαθηματικός (αυτή που είχε πετάξει το κουλουράκι μου) "ΕΛΑ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ". Εγώ της κάνω με τα χείλη "ΟΧΙ" κι αυτή συνέχιζε... Την έγραψα εννοείται.

Σας αφήνω!

Πάω για ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Σήμερα ήμουν ακόμα πιο πιασμένη. Περπατούσα σαν χεσμ...νη.Αργά αργά με πόδια ανοιχτά...χιχιχιχι. Δεν πήγα γυμναστήριο αλλά ο ανιψιός μου είπε πως έκανα βλακεία.Άννα Μαρία ακριβώς το ίδιο με σένα μου είπε. Αύριο θα πάω όμως. Με καροτσάκι θα παω στη βάφτιση της φραουλίτσας στο τέλος....χαχαχαχαχα. Μαρίνα πράγματι νιώθεις άλλος άνθρωπος όταν γυμνάζεσαι και ξενερώνω που όταν ξαναπιάσω δουλίτσα μάλλον δεν θα μπορώ να ξαναπάω..Έτοιμος είναι ο Αντωνάκης να περπατησει. Βάσω ναι, η μικρή σε 2 μήνες χρονίζει. Απίστευτο μου φαίνεται. Άννα Μαρία πολύ χάλια γυμναστηριο πρέπει να ήταν αυτό. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με αυτό που διάλεξα. Ο διάδρομος δε, είναι το καλύτερό μου! Έχει και tv αλλά δεν ξέρω πώς να την ανοίξω και ντράπηκα να ρωτήσω...χιχιχιχιχιχι. Καλέ καροτσάκι ροζ πήρες στο παιδί;;;;Χαχαχαχαχαχα...Εγώ του είχα πάρει στην ηλικία του δικού σου ένα καρότσι σούπερ μάρκετ της φίσερ πράις (κόκκινο-κίτρινο-πράσινο και μπλε) και ο άντρας μου με έκραζε...χαχαχα.. Κορίτσια νύσταξα από τις 3 παρά;;;; Πρωτοφανές. Πάω να την πέσω. Μου λείπει ύπνος....Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαρινακι σφαιρα παει ο Αντωνακης ε?αντε απο στιγμη σε στιγμη θα εισαι και συ τρεχατε ποδαρακια μου!χαχα!να σου πω και εμενα η Ιωαννα ως βρεφος οποιος την επιανε δεν ειχε προβλημα,μετα το χρονο ομως εγινε επιλεκτικη στο ποιος θα την πιασει και ειναι πιο κολλημενη μαζι μου οπως λες και συ!

Αννα Μαρια πηγες τον Αντρικο στο πανηγυρι? του πηρες και ροζ καροτσακι?χαχα!ακομα γελαω!θα ερχομασταν και μεις τη Δευτερα βολτα αλλα τελικα θα κανουμε παρτυ στην πισινα μας και θα ρτουν 3 ζευγαρια κουμπαρων μας με τα παιδακια τους, τα 2 τα βαφτισαμε κιολας!μπορει ομως αν εχουμε ορεξη να ερθουμε την Κυριακη, αν και το μεσημερι εχουμε τραπεζι στον ξαδελφο μου, αν εχουμε διαθεση και η μικρη ειναι ξεκουραστη ειπαμε να ερθουμε ΘΕΟΥ θελοντος! α για τα CURVES εχω ξανακουσει οτι ειναι φουσκα το ολο προγραμμα!δεν πηγα ποτε!γυμναστηριο ετυχε να παω σε διαφορες φασεις στη ζωη μου αλλα οχι για πολυ διαστημα καθε φορα!

Ανθη μου και ο Πανουλης πολυχρωμο καροτσακι!χαχα!και διερωταμαι η Ιωαννα που εχει αδυναμια στις μπαλες!χαχα!της δινω κουκλες, καροτσια να παιξει, τιποτα μανια με τις μπαλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

τι ηθελα και το μελετουσα οτι τα τελευταια καλοκαιρια αρρωσταινουμε;απο χθες το απογευμα ο Δημητρης ανεβασε πυρετο και μυριζει ο λαιμος του,μπορει να φταινει τα παγωτα που εφαγε τελευταια ή να αρπαξαμε καμια καλοκαιρινη ιωση γκρρρρ,χθες το βραδυ στις 5 ξυπνησε με πυρετο του εδωσα αντιπυρετικο και μετα ηθελε να κοιμηθω μαζι του μολις τον πηρε ο υπνος πηγα στο κρεβατι μου αλλα το πρωι μου την ειπε γιατι μαμα εφυγες απο μενα;μεχρι στιγμης δεν ανεβασε θα δουμε πως θα εξελιχτει σημερα ,προχτες το απογευμα πηγα σε μια ξαδερφη μου που ειχε γεννησει λιγες μερες μετα την αδερφη μου ,ενα γλυκο κοριτσακι τρελαθηκα!!αυριο βαφτιζει η μια φιλη μου αρχιζουμε με τις βαφτισεις,το τριημερο εχει και στην Αιανη πανυγηρι και φερανε κουρσακια και αλλα διαφορα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ ολες για τα καλα σας λογια και για τα παιδακια μου αλλα και για τον μπουφε μου!!

και συνεχιζω με τα δικα σας...

Ανθη μου τι ωραια που πας γυμναστηριο κι εγω θελω!!εγω πηγαινα πριν να παντρευτω για πολλα χρονια ,εκανα αερομπικ και οργανα μου αρεσει πολυ και πολυ θα ηθελα να μπορω να πηγαινω και τωρα αλλα δεν μπορω κι απο θεμα κουρασης,χρονου,χρηματων λιγο απο ολα δηλαδη,ειναι τελεια εκτονωση και γυμναζεις και το σωμα σου ,να πας σημερα για να ξεπιαστεις,το ριξατε οικογενειακως βλεπω στην γυμναστικη ωραιαοτατα!!

Αννα Μαρια γελασα με το καροτσακι ,αυτα που δεν εχουν αυτα ζητανε παντως ,ο Δημητρης οταν παμε στη φιλη του παιζει συνεχεια με τις κουκλες και τα καροτσακια,μακαρι να συνελθουν οι ντοματες σας ειναι πολυ απογοητευτικο να τις περιποιεισαι και να χαλανε στο τελος κριμα ειναι,τωρα που θυμηθηκα για το παγωτο που ελεγες υπαρχουν συνταγες που βγαινει χωρις κρυσταλακια και χωρις να το χτυπας πολλες φορες,οσο για την μαθητρια σου να της πεις να μην αισθανεται ασχημα οτι εγινε,εγινε σημασια εχει να ειναι και οι δυο τους καλα,το μονο σιγουρο ηταν οτι θα τα πας τελεια στη γιορτη!!τελικα το αποφασισατε για Πατρα ποτε θα φυγετε;τι βλακεια αυτα τα γυμαστηρια που λες φτανει σου παιρνανε τοσα λεφτα ζητουσαν και τα ρεστα ολα εξυπναδες...

Αλεξανδρα μου καλα η διατροφολογος δεν παιζεται ομως..εμεινα μαυτα που διαβασα γιατι δεν υπραρχουν θερμιδογονες τροφες που να ειναι και θρεπτικες και στο ειπε να της δινεις σκουπιδια τι θα της προσφερει τοση ζαχαρη;σιγουρα θα φαει και ενα γλυφειτζουρι και μια σοκολατα σαν παιδι που ειναι αλλα το θεμα ειναι να τρεφεται σωστα ημαρτον πια τι ειναι ολα αυτα που σου ειπε..τελεια τα βαζακια σου!!

Μαγδα πολυ γελασα με το πουλακι του ακου ζυμαρακι!!εγω τι να πω τωρα που ειμαι περικυκλωμενη απο τοσα πουλακια!!!τι να σας πρωτοπω χαχαχαχα προχτες ο Δημητρης ετρεχε γυμνος και φωναζε μαμα κοιτα πως μεγαλωσα την τσουτσου μου ειναι τεραστια κι αλλα διαφορα χαχαχα

Κατερινακι ζωηρεψε πολυ ο μπομπιρακος ε;ειναι αλλο πραγμα παντως οταν τα φτιαχνεις ολα μονη σου και οικονομια κανεις και εισαι περηφανη για τις δημιουργιες σου,εγω τα προσκλητηρια στον Γιωργο και τον Δημητρη τα εφτιαξα μονη μου ακομη δεν ασχολιομουν τοσο με τα γλυκα τοτε και δεν το εψαξα οταν βαφτιστει ο μπεμπουλης πιθανον να τα φτιαξω εγω ολα

Βασω εχετε πισινα;;τι ωραια !!βλεπω κι εσυ συνεχεια παρτυ και τραπεζια εισαι!!να περασετε ομορφα

παω να βαλω το φαι μου περασε η ωρα και δεν το πηρα χαμπαρι ...

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κα μου ξεκαρδιστηκα με την μεγαλη σας τουτσου κ τα πολλα πουλακια που σε τριγυριζουν χαχαχα

Εγω κ ο βασιλης βηχα κ συναχι βρε μπας κ μας ψεκαζουν ιωσεις τι στο καλο παθαμε καλοκαιριατικο;;;

Εγω χτες ρεπο εκανα μαλλι πηγα κ στη μανουλα ξεκουραστηκα ενας φιλος ηρθε κ πηρε κ τον β κουνιες κ σπολαυσα ησυχια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου ασε τον πρωτο καιρο ειναι δραμα το πιασιμο εγω στο χορο θυμαμαι στις αρχες πηγαινα σα συγκαμενη παπια απο τον πονο!!

Θελει κ αλλη γυμναστικη για να συνηθισεις κ περνα

Καλα αννα μαρια οντως αυτες οι αλυσιδες γυμναστηριων αδυνατισματος κκκκ ειναι ολα απατες πιστευω!!καροτσι με κουκλα εχει η κελυ κ ο β το λατρευει μιλαμε λεει οτι ειναι πατερας η κελυ μανα κ πανε το μωρο τους βολτα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα παρτυ πισινας τελειααααα!!!!

Κ εμεις εχουμε πανηγυρι θα παμε κυριακη πολυ μεγαλο το χω ταμα κ παω απο τοτε που γεννηθηκα οπως κ δηποτε παντα δεν εχω λειψει ποτε

Καγκουρακι κ μωρουδενια το σταδιο που ξεκινανε να περπατανε ειναι τοσο χαριτωμενο αλλα κ τοσο τρελα κουραστικο!!

Χριστινιω εσεις γινατε καλα;;;

Φιλια σε ολες παω να ξαπλωσω γιατι 4.30 ξαναφευγω γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσαροι!

Τι κάνετε;

Εμείς μια χαρά!

Στο σχολείο όταν πήγαμε, ο διευθυντής και οι άλλοι άρχισαν να πίνουν μπίρες, κι όταν τους είπα ότι θέλω κι εγώ, με κοιτούσαν λες και ήμουν εξωγήινος. Δηλαδή δεν έχουν ξαναδεί γυναίκα να πίνει μπίρα; Τελικά ήπια κι εγώ ένα ποτήρι, και την πιο πολλή ώρα έγραφα τα πρακτικά από τις συνεδριάσεις που κάναμε τις προηγούμενες μέρες. Κατά τις οκτώ παρά πήγαμε με δύο συναδέλφισσες στο γήπεδο για περπάτημα, αλλά εκεί που κάναμε τον τέταρτο γύρο του γηπέδου, ήρθε ένας απ' αυτούς που ταξιδεύουμε μαζί και μου φώναζε να πάω αμέσως πάνω, γιατί θα φεύγανε και θα με άφηναν εκεί. Όταν μπήκα στο σύλλογο, είχε γράψει στον πίνακα "Απαγορεύεται ο περίπατος στο γήπεδο μετά τις 7 μ. μ."!!! Τελικά ήθελαν αυτός και ο διευθυντής να φύγουν νωρίτερα, για να πάνε με τις γυναίκες τους στον Κατακλυσμό (έτσι λέγεται αυτό το πανηγύρι).

Ανθή έτσι είναι με τη γυμναστική, μόνο με περισσότερη γυμναστική φεύγει το πιάσιμο.

Το Curves ήταν μεγάλη απάτη τελικά. Με παρέσυρε μια φίλη μου που ήθελε να χάσει τα κιλά της εγκυμοσύνης και γράφτηκα κι εγώ. Τελικά αυτή ήρθε ένα μήνα και δεν ξαναήρθε, ενώ εγώ έκανα εγγραφή για ένα χρόνο. Πήγαινα όσο πιο συχνά μπορούσα, αλλά δεν είδα διαφορά. Το πρόγραμμά τους είναι ίδιο για όλες και όλο το "γυμναστήριο" είναι ένας κύκλος από όργανα και πατάκια εναλλάξ. Στην αρχή στέκεσαι σε ένα πατάκι και κάνεις περπάτημα ή τροχάδιν επί τόπου και μετά, περνάς σε μηχάνημα, μετά πάλι σε πατάκι, κ.ο.κ. Σε κάθε πατάκι ή μηχάνημα μένεις κάποια δευτερόλεπτα, ούτε καν ένα λεπτό, και κάνεις όσες επαναλήψεις προλάβεις. Πότε θα αλλάξεις σημείο σου το λέει το μεγάφωνο που είναι ρυθμισμένο. Κάθε λίγο μετράς το σφυγμό σου και καλά, και αν είναι γρήγορος σημαίνει ότι γυμνάζεσαι ικανοποιητικά και άλλες τέτοιες βλακείες. Αυτό κρατάει 25 λεπτά και στο τέλος κάνεις και 5 λεπτά τεντώματα. Δηλαδή γυμνάζεις λίγο όλο το σώμα, οπότε, αν στην αρχή είσαι τελείως αγύμναστη, σφίγγεις λίγο, αλλά μέχρι εκεί. Πολύ μεγάλη χαζομάρα, απογοητεύτηκα πολύ από το συγκεκριμένο γυμναστήριο. Αφήστε που έτυχε να ζαλιστώ και να καθίσω στο πάτωμα σε μια γωνία, και η γυμνάστρια ούτε που το πήρε χαμπάρι, ενώ το γυμναστήριο ήταν άδειο εκείνη την ώρα.

Του Αντρέα του πήρα ροζ καροτσάκι γιατί δεν είχε άλλο χρώμα. Σιγά, και τι έγινε, γιατί δηλαδή ντε και καλά το ροζ είναι κοριτσίστικο χρώμα και το καροτσάκι με την κούκλα κοριτσίστικο παιχνίδι; Άλλωστε και τα αυτοκινητάκια του αρέσουν πολύ και οι μπάλες! Γενικώς δε συμφωνώ με το διαχωρισμό των παιχνιδιών σε κοριτσίστικα και αγορίστικα.

Βάσω θα κάνετε πάρτι στην πισίνα ε; Δε σε ζηλεύω, γιατί μου έμεινε τραύμα από ένα άλλο γυμναστήριο που πήγαινα παλιότερα και με είχαν αναγκάσει να γραφτώ και στην πισίνα, και δεν μπαίνω ποτέ σε πισίνες!

Εμάς μας αρέσει πολύ το πανηγύρι, και γενικά τα πανηγύρια δηλαδή, είμαστε για τα πανηγύρια που λένε! Θα κατέβουμε αρκετές φορές τώρα το τριήμερο.

Κατερίνα πώς είναι ο Δημητράκης; Ελπίζω να μην είναι τίποτα!

Πάτρα θα πάμε 25 Ιουλίου με 1η Αυγούστου.

Η μαθήτρια πήγε χτες σπίτι της με το μωρό, της έστειλα μήνυμα να τη ρωτήσω πώς ήταν η πρώτη νύχτα και μου λέει άσε χάλια, ξύπνησε 2 και 7 και είμαι πολύ κουρασμένη!!! Της λέω μια χαρά τα πήγατε, άλλα μωρά δεν κοιμούνται καθόλου!

Τις ντοματιές τις κλάδεψα, έκοψα τα ξεραμένα φύλλα και τώρα περιμένω να δω διαφορά. Προς το παρόν, οι ντομάτες είναι μια χαρά και κοκκινίζουν, αλλά ελπίζω να βγάλουν καινούρια φύλλα.

Για δώσε καμιά συνταγή για παγωτό, αλλά προς το παρόν σειρά έχει η κρέμα της Βάσως!

Πολύ γέλασα με τη τσουτσού του Δημητράκη!

Μάγδα τι γλύκας ο Βασιλάκης με το καροτσάκι! Άχου το μωρέ!

Το δικό σας πανηγύρι πού γίνεται; Άντε βρε, πηγαίνεις κάθε χρόνο για όλη σου τη ζωή; Εγώ το έχανα για όσα χρόνια σπούδαζα, και την πρώτη χρονιά που ήρθαμε Κύπρο έτυχε εκείνες τις μέρες να λείπω σε ταξίδι! Από το 2010, όμως, και εξής, κάθε χρόνο δίνουμε το παρόν! Το συγκεκριμένο πανηγύρι, όμως, δε συνδέεται με κάποια εκκλησία, γίνεται στην παραλία της πόλης.

Σας φιλώ κόρες!

Καλό τριήμερο να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας τι κάνετε, είπα να δώσω το παρόν!!

εμεις τα ιδια ετοιμασίες τρέξιμο αυτα, δενω και γράφω τα προσκλητηρια για να τα δίνω σιγα σιγα και θέλω να τα έχω όλα έτοιμα μεχρι την άλλη βδομάδα γιατι 2 Ιουλίου θα φύγω για το χωριο και θα γυρίσω 10 μερες πριν τη βάπτιση, για τις τελικές ετοιμασίες. Ανθουλι για την βάπτιση της φραουλιτσας θα γυρίσω με την Αγγελικη μη μου ανησυχείς. Το αλλο σαββατο εχουμε και την γιορτη στον παιδικο και η Αγγελικη όλο τραγουδάει τα τραγουδακια που θα πουν!

Καταρχήν να πω περαστικα σε όλα τα παιδάκια που ταλαιπωρήθηκαν αυτες τις μερες, και μεις είμασταν συναχομενοι οικογενειακως ο καθε ενας και κάτι διαφορετικο αλλα ευτυχώς κρατούσε δυο μερες το πολυ.

Ανθη αυτο με το enter το πάθαινε και εγω όταν γράφω απο τον υπολογιστη, απο το ipad δεν έχω πρόβλημα μια χαρα δουλεύει.

Αννα Μαρία να της ζήσει της μαθήτριας σου το μπεμπακι της, καισαρικη τελικα...καλα γέλασα με τον Αντρικο στο πάρκο και το πουλί του, εμένα δεν κάθεται λεπτο πια εκει μέσα κλαίει και το δάκρυ τρέχει όσο τον αφήνω και μολις τον πιάσω αγκαλια αυτο ήταν, λες άμα μου κάνει τα ιδια να κάθεται, εμένα προς το παρών το πιάνει όταν τον αλλάζω μονο και γελάει το ατιμο. Το μπουκάλα κι με το νερο και εσυ γιατι το γεμισεις πολυ βάζε του πιο λίγο να νομίζει ότι το πίνει όλο. Για το booster και εγω αυτο ξέρω ότι ειναι για μεγαλύτερα παιδάκια και να ειναι πανω απο 15 κιλα.

κατερινιω ακούσεις καλα λογια για τα αγοράκια σου μπράβο, θα ειναι καλοι μαθητές σίγουρα. Μεγαλουργησεις πάλι με το τραπέζι που έκανες!!!

Βασω ξετρελαθηκε η Ιωαννουλα στην βόλτα και στο λουναπαρκ, θα της άρεσε σίγουρα και θα δεις θα σας ζητάει να την ξαναπατε. Ευτυχώς που φτιάχτηκε και το iPad γιατι ειναι τσουχτερη η τιμη του.

Χριστινα περαστικα σας, πήγατε τελικα Γιάννενα?

ανθη μπράβο για την γυμναστική, τωρα το πιασιμο συνήθως παει μαζι τον πρώτο καιρο. Τι καλα που εχουν προγραμμα για τον Πανουλη θα του κανει πολυ καλο και για του χρονου η ενταξη αυτη στην ομαδα. Το φόρεμα στο έφτιαξαν? καλα εγω δεν λέω τίποτα σε είδα απο κοντα κορμαρα!

Καλα Αλεξάνδρα έμεινα με αυτα που σου ειπε δηλαδη για να παρει λίγο βάρος μονο ζάχαρη πρέπει α τρώει και μετα να εχει θέμα με τα δοντακια, δεν πάμε καλα. Εσυ σίγουρα ξέρεις καλυτερα μην χάλια σεις την διατροφη του παιδιου. Καλα να περάσετε στην Τζια ειναι ωραία, και πολυ καλα που θα κατσετε και δυο μερουλες παραπάνω.

μαρινα εμένα δεν νομίζω ότι άλλαξε ωράριο λόγω θερους, μεγαλώνοντας κόβουν τους πρωινους ύπνος και κοιμούνται πλεον μονο μεσημέρι. Πάντως ότι ζεσταινονται και αυτα ειναι σίγουρο γιατο και το πιο πολυ νερο.

Αννα Μαρία πάρθηκε η μεγαλη απόφαση και θα πάτε Πάτρα, ε με λίγη ταλαιπωρία αλλα όλα καλα θα ειναι, πόσες μερες θα κατσετε? του πήρες του παιδιου καρότσι με κούκλα !!!!!, ο άντρας σου τι ειπε? τωρα είδα τις ημερομηνίες

κατερινα περαστικα στον μικρούλη....απο τσουτσουνοιστοριες εσυ ειδικα αλλο τιποτα

Λοιπόν σίγουρα έχω ξεχάσει πολλα αλλα κατάφερα και τα διάβασα οόλα καλοβραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε;;;; Εγώ είμαι καλά και το πιάσιμο πέρασε τελείως! Σήμερα ξύπνησα πολύ καλύτερα, το βράδυ πήγα ξανά γυμναστηριο και τώρα είμαι περδίκι! Ο Πάνος περνάει πολύ καλά σε αυτό το πρόγραμμα γυμναστικής. Τρελαίνεται και όλοι τον προσέχουν γιατί είναι ο μικρούλης της παρέας! Σήμερα ο προπονητής τα πήγε στο δημοτικό γυμναστηριο της Καλλιθέας και έγιναν όλα μουσκίδι από τον ιδρώτα! Καθίσαμε 2 ώρες εκεί και ο Πάνος δεν ήθελε να φύγει. Χαίρομαι πάρα πολύ που τον βλέπω να περνάει καλά. Ακούει τον προπονητή δεν παίρνει πια τη σειρά των άλλων παιδιών και έχει ενταχθεί πολύ καλά στην ομάδα. Αύριο το πρωί έχουμε παιδικό πάρτυ. Με ξενερωσε λίγο η ώρα αλλά τι να κάνουμε; Κατερινάκι μόλις διάβασα ότι θα φύγεις 2 Ιουλίου στεναχωρήθηκα πάρα πολύ μέχρι που διάβασα την επόμενη σειρά!!!!! Τι καλά που θα είστε εδώ! Μπράβο σου που τα ετοιμάζεις σχεδόν όλα μόνη σου! Είναι πολύ ωραίο αυτό! Ευχαριστώ πολύ και για το...κορμάρα....Με ανέβασες φιλενάδα!!!!! Εσύ είσαι κορμάρα από τότε που γέννησες! Κατερίνα μου αρρώστησε ο Δημητράκης;;;; Δεν έλεγες καλύτερα να κερδίσετε το τζόκερ;;;; Εύχομαι να κρατήσει πολύ πολύ λίγο και να μην ταλαιπωρηθεί το μικράκι σου. Εγώ έχω ένα άγχος μην κολλησουμε τίποτα εν όψει της βάπτισης....Αύριο φοβάμαι και με το πάρτυ αλλά ελπίζω να σταθούμε τυχεροί. Αν τη γλιτώσουμε πάντως, μέχρι να γίνει η βάφτιση θα τους αποφύγω τους κλειστούς χώρους με πολλά παιδάκια γιατί όλο για ιώσεις ακούω τελευταία. Ούτε χειμώνα να είχαμε. Τι τυχερή που είναι η αδερφούλα σου που θα της τα ετοιμάσεις όλα εσύ στη βάπτιση..Η χρυσοχέρα θεία! Γέλασα πολύ με τα τόσα πουλάκια που σε "περιτριγυρίζουν"..Χαχαχαχαχαχα!!!! Βάσω μου θα κάνετε παρτάκι;;; Τελεια θα είναι! Θα το χαρεί και η μικρούλα σου πάρα πολύ!!! Να περάσετε τέλεια! Μάγδα περαστικά και σε εσάς. Με τον βήχα ειδικά έχω τεράστιο θέμα. Τίποτα δεν με τρομάζει περισσότερο από το βήχα γιατί και με τα 2 μου παιδιά έχω θέμα. Ο Πάνος με λαρυγγίτιδες και η μικρή με βρογχιολιτιδες... Ακούω παιδάκι να βήχει και τρέμω..... Άννα Μαρία εγώ είπα στον γυμναστή ποια σημεία του σώματός μου θέλω να γυμνάσω περισσότερο και αυτός με καθοδηγεί ανάλογα με τα θέλω μου, τις ανάγκες μου (πχ μου είπε ότι οι ώμοι μου είναι λίγο μέσα) αλλά και τις δυνατότητες μου. Πώς γίνεται όλες να κάνουν τα ίδια;;; Και η άλλη δεν σε είδε που ζαλίστηκες;; Εγώ μετά τον διάδρομο ζαλίστηκα λίγο και ήρθε αμέσως κοντά μου. Γι' αυτό όμως είναι γεμάτο το γυμναστηριο. Σέβονται τον πελάτη. Εγώ πιστεύω ότι υπάρχουν αγορίστικα και κοριτσίστικα παιχνίδια. Δεν θα μου άρεσε πχ ο Πάνος να παίζει με το σπίτι της μπάρμπι και να μου ζητά από τα JUMBO φορέματα για τις κούκλες του.......Μου φαίνεται καπως....... Αυτά και για σήμερα. Πάω να κοιμηθώ γιατί πεινάω πολύ και δεν θέλω να φάω τέτοια ώρα.....Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

χθες πηγαμε στη βαφτιση της φιλης μου που εχει κι αυτη τρια αγορια,δεν εκλαψε καθολου ο μικρος Αγγελος παρα μονο οταν τον εβγαλαν απο την κολυμπηθρα δροσιστηκε φαινεται και του αρεσε,μετα πηγαμε για καφε με κατι φιλους οπου ο γιος του ειναι συμμαθητης και κολλητος του Νικου,οταν συνταντιονται αυτα τα παιδια κολλανε και καποιος θα παει να κοιμηθει στο σπιτι του αλλου αλλιως δεν γινεται,ετσι τον πηραμε μαζι μας και κοιμηθηκαν μαζι τωρα παιζουν ολοι μαζι με τα παιχνιδια τους εχει γεμισει το σαλονι καστρα και πολεμιστες,σε λιγο θα ερθει η συνηφαδα μου με τα παιδια να φαμε μαζι αν το μαθει η κουνιαδα παλι δεν μας ξεπλενει τιποτα γκρρρρρ...ο Δημητρης ευτυχως το ξεπερασε γρηγορα και σας ευχαριστω ολες για τα περαστικα δυο μερες εκανε πυρετο αλλα ευτυχως οχι τοσο υψηλο και ακανονιστες ωρες

Αννα Μαρια θα διαφωνησω μαζι σου για τα παιχνιδια και θα συμφωνησω με την Ανθη δεν θα μου αρεσε τα παιδια μου να παιζουν με κουκλες σιγουρα σαν κατι διαφορετικο μπορει να τους κινει την περιεργια ειδικα οταν ηταν πιο μικρα και ο Δημητρης ακομα και τωρα καμια φορα οταν πηγαινουμε στην ξαδερφη τους τις πιανει τις ξεντυνει και παιζει με τα παιχνιδια της αφου ειναι κατι αλλο γιαυτον αλλα μεχρι εκει δεν θα αγοραζα κουκλες και για το καροτσακι που λες Δημητρης οταν ηταν στην ηλικια του Αντρεα επαιζε με τα καροτσια οπου εβρισκε και καποιος μου ειχε δωσει ενα κοριτσιστικο καροτσι το επαιξε λιγες μερες και μετα το διελυσε και χθες επαιζε με την αγαπημενη του φιλη

παω να παρω την συνηφαδα μου απο το διπλανο χωριο και τα λεμε μετα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...