Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009-ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΕΣ,ΛΕΧΩΝΕΣ Κ ΠΟΛΥΤΕΚΝΕΣ-ΝΟ39


Recommended Posts

Σας χαιρετω, φευγω σε λιγο απο τη δουλεια και δε νομιζω να μπω σ/κ

και ηθελα και να σας ρωτησω για τους πονους στην κοιλια που με αγχωνουν και ντρεπομαι που το λεω γιατι ειναι το 3ο παιδι αλλα δε ξερω τη διαφορα συσπασης και πονου στην κοιλια σαν περιοδου (οταν συγχιζομαι κυριως)

και εχω κι αυτο το φοβο προωροτητας-αφου Χρυσουλα μου κουραζομαι(που ελεγες μην κουραζεσαι) πώς να το αποφυγω ωστε να μη με αγχωνει οτι θα συμβει κατι,

καθε μερα βαζωβγαζω το Φανη απο κουνια στην κουνια, σηκωσε και τους 2, πλυνε κλπ-

βαρα και την καθημερινη συγχιση σου με το αλσχαιμερ και το οτι κατοικοεδρευουν σπιτι μου λες και τους παντρευτηκα, κλειδωσε ξεκλειδωσε 50 φορες τη μερα σε σημειο που χτες χαλασε η κλειδαρια(γιατι ο Φανης ειναι επικινδυνος να ανοιγει την πορτα) και η μανα μες στην τρελα της ανεβοκατεβαινει 50 φορες τη μερα, καθε 3 λεπτα σηκω πανω κατσε κατω...

ουφ τα πα και ξεθυμανα και σημασια μη μου δινετε παρακαλω...

απλα ελεγα μηπως να επαιρνα παραπανω μαγνησιο σε αυτη την περιπτωση...δε ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 905
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα

παει το εντερ παλι -τι στο καλο δαιμονισμενο ειναι;

μαρντ κοιτα να δεις ψεματα δεν θα σου πω -τωρα το καλυτερα ή χειροτερα ειναι αναλογως τι εχεις περασει - τα δικα μου εχουνγινει γαιδουρια -τσακωνονται σε σημειο νοσοκομειου - τα αυτια τους δεν ακουνε αλλα ειναι χιλιες φορες καλυτερα απο οταν ηταν βρεφακια. γενικα συνηθιζεις νομιζω και σου φαινεται νορμαλ η κατασταση που περνας.

αλλα οτι θα παρακαλουσες να σου αφησουν το ξενο παιδι να το προσεχεις δεν θα το περιμενα χαχαχα βρε κανε ενα δικο σου

σωσω απο αυριο η ντουκαν; χαχα καλα κανεις εγω θα την παρατουσα τελειως - αληθεια γιατι δεν πας σε ενα διαιτολογο;

εμενα μου εμειναν 4 να χασω - και πραγματικα τρωω και σαν φοραδο και σε μια εβδ εχασα 2 κιλα; καλα τι θερμιδα χανεις με τον θηλασμο;

χρυσουλα σε καταλαβαινω πιστεψε με - οτι υγκρινεις σε σχεσ με αυτα που ετρωγε πριν

αλλα αυτα που γραφεις οτι τρωει τωρα μπορει να τρωνε και λιγοτερο οι δικοι μου αληθεια σου λεω.

τωρα τρωνε και καμια βλακεια και χαιρομαι.

πρωι γαλα-250γρ

9:30-10:30 - μισο μηλο , ενα αχλαδι και καμια φραουλα (μπανανα με το ζορι δεν τους αρεσει) ή μια φετα ψωμι με μερεντα

12:00 -- μεσημεριανο μετρημενο 250γρ παραπανω ουτε κατα διανοια γι αυτο και μετραω να τρωνε το ελαχιστο δυνατο και τους πιεζω να το φανε αλλιως στο μισο δλδ με 100γρ φαι λενε χορτασα

3:30 - ενα γιαουρτακι

5:30 - οτι υπαρχει δλδ - ενα αυγο ή μισο τοστ ή κανα φρουτο παλι ή στο τσακιρ κεφι εαν εχουμε γιουβαρλακια να φανε και κανενα για βραδυ

8:30 - γαλα 250-300γρ αναλογως εαν εχουν φαει για βραδυ τιποτα

αυτο ειναι το προγραμμα μας και το κραταω ακριβως - εαν ζητησουν κατι παραπανω δινω - πλεον κανα παγωτο ή καμια σοκολατιτσα 'η κορν φλεικς αντι για πατατακια

μεγεια το μποτε νανα - εκανες καβατζα ε; σκεφτομαι να κανω και εγω απο τον αλλο μηνα σιγα σιγα γιατι ολο και κατι θα τυχει - τι θηλαστρο εχεις;

αποστειρωση κρατησαμε μεχρι 6 μηνων μετα τιποτα - ισως μονο τις πιπιλες να εβαζα που και που

και οπως λενε τα κοριτσια θελει την ιδια μερα αποστειρωση το μπουκαλι - στο νοσοκομειο μας ειπε το πολυ μεχρι την επομενη απο το ψυγειο.

εμεις μαι χαρα εχθες το βραδυ και σημερα

στην ευδαπ εχει μειωμενο για τους τριτενους πες το στην ελενη σωσω

ενω η κωλοδεη μονο με ειδοδημα κατω των 25000. ας το ψαξει.

το επιδομα ρε γμτ δεν ξερω που πρεπει να το καταθεσω - το εκανε η ελενη ξερεις ;

ντομ ρωτα οτι θες ρε συ μη κολλας

κοιτα να δεις η συσπαση θα την καταλαβεις δεν ειναι πονακι ειναι σφυξιμο στην κοιλια αλλες φορες ερχεται ε πονο αλλες φορες οχι.

στην αρχη ειδατε που εγραφα οτι ειχα συσπασεις στις 2 τελευταιες μερες ηταν καθε βραδυ ανα 10λεπτο και ηθελε 2 μπουσκοπαν και πριν γεννησω το βραδυ ηταν ανα 8λεπτο και φυσικα πηγα με διαστολη χαχα - αφου με ανοιξαν παραπανω λιγο για τον ξεσφυνωσουν. την επομενη γεννουσα φυσιολογικα

εαν νιωθεις ενοχληση παντως μην το αφηνεις παρε μπουσκοπαν ρε συ , το μαγνησιο δεν κανει και πολλα μου φαινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να σας ρωτησω;

μετα απο ποσο καιρο ειχατε αιμα; μου ειπε ο γιατρος οτι για 40 μερες μια θα εχω μια οχι αλλα απο προχθες ειχα αιματακι και σημερα αρκετο και ψιλοποναω σαν να εχω περιοδο , μου ειπε εαν εχω μπολικο αιμα να παρω μιτροταν, πηρα ενα.

αλλα απο τα αγορια δεν θυμαμαι πως ημουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ δε μου ειπες για το γουοκιγκ....

εχω παθει ψυχωση..

αυτα τρωνε εσενα μαρκερ;;

καλα ειναι..αλλα μου αρεσει το πργοραμμα στα γραμμαρια κ η ωρα!!

εγω αιμα ειχα μεχρι να 40ισω..μετα τελος!!

δεν παραταω τη ντουκαν...γιατι ξερω οτι θα κατρακυλησω!!

αλλα θα το παω μαλλον πιο χαλαρα!!

αληθεια η αποστειρωση κραταει 1 μερα στο ψυγειο;;δε το ηξερα!!

α ρε μαρακι..δεν ταιριαζουν οι επεοχες που αθ γεννησεις να σου αστειλω .ρουχα..παιδια ..ρουχα..πολλα ρουχα..ολα θα τα δωσω!!

δε χωραμε πλεον!!

εδω εχει δροσια!!

ηρθε 1 φιλη για καφε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μαρκερ, ακόκη τηρείτεψτέτοιο πρόγραμμα στο φαγητο;

εμείς είμαστε πιο χύμα.θήλαστρο έχω το swing ths medela.

το είχα πάρει γύρω στα 150 αλλα το χρησιμοποίησα πολύ, γύρω στους έξι μήνες

πρώτη φορά είχα χρησιμοποιήσει ένα χειροκίνητο της νουκ κ μου έκοψε το γάλα.

όμως, η κουνιάδα μου εκείνο χρησιμοποιούσε όταν τα δίδυμα ήτν θερμοκυτίδα κ δεν ειχε πρόβλημα.

είναι κ τι θα σου κάτσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον άνθιμο είχα μόνο μία βδομάδα αίμα.

τώρα έρχεται κ φεύγει.επίσης, στον α ετρωγα κ έχανα.

τώρα δε χάνω...

κ μπορώ να πω ότι αυτός θηλάζει πιο συχνά από τον α.

μαρντ τα κοριτσάκια είναι πιο τσαχπίνικα κ τους αρέσουν κάτι τέτοια.

ελάχιστα αγοράκια τραγουδουυσαν...

ο δικός μου εχει αρχίσει κπίνει πολύ γάλα.

κ με κέλοκς αλλά κ στο ποτήρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντομ,στη σύσπαση, πετρώνει η κοιλιά... σφύγγει.

αν συνοδεύεται κ με έντονο ποονο, τότε να τηλ στο γιατρό.κι εγώ αγχωνόμουν για πρόωρο.. θυμάσαι;

κ με κορόιδευες κιόλας.

αφού άντεξα εγώ, θα αντέξεις κι εσύ.

ξέρεις τι μου έλεγε η γιατρός μου όταν την έπρηζα με τις ανησυχίες μου;

όταν φθασει εκείνη η ώρα, θα το καταλάβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά εγώ θα νοικιάσω θήλαστρο , δεν αγοράζω. Αλλο παιδί δεν έχει οπότε χαμανο θα πάει.

ναι κοροριτσια μη σας φαίνεται περίεργο πραγματικά χωρίς πρόγραμμα μερκελικο δεν θα την πάλευα με την καμία και με τα 2.

ο μπέμπης δεν κοιμάται

ωραίο σώσω το ντεντ πολύ αιμα γουσταρω , αλλα κάνει κοιλιά στο 3. Αφου δε βαριέσαι με τη δίαιτα συνέχισε.

α οκ με το αιμα γιατι παραξενεύτηκα. Ξαφνικά έχω πολύ.

αυριο θα πάμε και οι 5 βολτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανουν οι λεχωνιτσες μας;;;;

Μαρκερ εγω ειχα για 30-40 μερες πολυ αιμα! σαν τις πρωτες μερες περιοδου... αφου μου επεσαν τα μαλλια, ειχα μεινει σχεδον κουρουπα! ασε που ο γιατρος με ειχε πει να μη χρησημοποιησω ταμπον στη λοχεια και εγω τσατιζομουνα ακομα περισσοτερο να νιωθω τις "υδροροες", κυριως οταν ετρεχα να δωσω πιπιλες να συνεχισουν τον υπνο.... τι εποχες....

Χρυσουλα τα δικα μου τρωνε ακομα λιγοτερα απο της Μαρκερ νομιζω... τωραπια χωρις προγραμμα, γιατι στο σχολειο ειναι διαφορετικα τα ωραρια απο το σπιτι... παντως στο σχολειο τρωνε περισσοτερο απο το σπιτι... να μην πηγαινουν τζαμπα και τα λεφτα στα τροφεια!!!!!!

ΝΑνα τι δωρο σε εκανε στο σχολειο ο μεγαλος για τη γιορτη της μητερας;;;

ο μικρος εφαγε απο το μπαμπα του;;;

δε λες τι κανει ο σκυλος, παντως, και φαινεται σα να μην το συμπαθεις το ζωντανο!!!! χιχιχι...

Μαρντιο μη μασας... καθε χρονο και καλυτερα θα ειναι τα κοριτσια σου... εμεις πριν ανεβουμε για υπνο, στεκομασταν στην κουζινα και γελουσαμε με τη συζητιση "επιπεδου" που ειχαν οι δυο τους... να φανταστειτε οτι δε θυμαμαι καν για τι μιλουσαν ....

Ντομ λουτρακι διναμε γιατι ειναι το νερο με το περισσοτερο μαγνησιο που βοηθαει τη δυσκοιλιοτητα... τωρα αν βοηθισαν και τα κωλοβακτιριδια.... οκ. πηραν αντισωματα απο μικρα!

Σωσω ολοκληρη μπανανα η μικρη;;;;;;

τι σειρες καθεστε και βλεπετε παντως.... δες κανενα criminal minds... εμεις κολησαμε και αντρες συναδελφους και τωρα δε μας κοροϊδευουν με την κοπελα που ειμαστε στο γραφειο, που το βλεπουμε μανιοδως! (πως το εγραψα.... οτι να'ναι...)

εμεις νομιζω οτι εχουτμε νεα περιεργη ιωσουλα.... απο χθεςτο βραδυ ο αντρας και εγω, σημερα τα θερια... ελαφλυ πονοκοιλο και οταν πας τουαλετα.... φρ.....νερο! χωρις προειδοποιηση!

ο αντρς που ηταν νυχτερινος εκανε και στη δουλεια και οταν γυρισε το πρωι, εγω λιγο πριν κοιμηθω και πολυ 2 φορες πριν παω δουλεια... οποτε πηρα ιμοντιουμ να στανιαρω και ολα καλα... κανενα αλλο συμπτωμα. τα παιδια κανανε καπως μαλακα και ανοιχτοχρωμα κακα (δε νομιζω να τρωτε....) και το βραδυ ο Σπυρος ειχε πονοκοιλο και του βαλαμε θερμοφορα. αντε να δουμε παλι...

πηρα τις εξετασεις αιματος.. αιματοκριτης και ενα αλλο που δε θυμαμαι λιγο χαμηλομενο αλλα φεριτινη καλη...

αν μου δωθει η ευκαιρια θα πεταχτω απο βδομαδα στα πολυιατρια μας να τις δει ο ντοκτορ εκει μπας και με δωσει τιποτα.

ουπς... τελειωσε το πλυντηριο... παω να τα ακτεβασω στεγνωτηριο... τι καλα... θα μου τα διπλωσει το πρωι η μαμα μου... τη φεραμε γιατι αυριο και οι 2 ειμαστε πρωινοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

βαγκ,δε χρειάστηκε να τον ταϊσει γιατί κοιμότανε.

μας έφτιαξαν μία κάρτα, μία καρδούλα που την έβαλα στο ψυγείο για σημειώσεις κ καλά... κ κία κρέμαχεριών.

το σκυλάκι ε;

το καημένο... του αγοορασα κ τροφή χθες... χαχαχα.

μεγαλωνει.

έχει πολλούς να τον φροντίζουν πάντως...

αυτό το σκ δε δουλεύει ο π, οπότε θα είμαστε όλοι μαζί.

όταν το είπαμε στον α... είπε "yes"

χαχαχα

φαγητό έχουμε φακές από χθες.

τα βράδια ξυπβάει τρεις φορές.

δεν παραπονιέμαι γιατί τρώει κ κοιμάται αμέσως.

το κακό είναι όρι η τελευταία φορά είναι κατά τις 5:00- 5:30 κ μετά δεν ξανακοιμάται.

νανορίζεται, τον βάζο κρεβάτι κ ξετά από δέκα λεπτά κλαίει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

θα τον πνιξω τον Θ..μου εσπασε ενα μπουκαλι αρωμα και μυριζει ολο το σπιτι...θα σκασει το μικρο απο τη μυρωδια..εχει μεταφερει τη μυρωδια σε ολο το σπιτι..

καλα να παθω ομως γιατι του ειχα υποσχεθει βολτα και δεν πηγαμε τελικα...

Μαρια εγω εχω αιμα σαν τς τελευταιες μερες περιοδου..πολυ ειχα μεχρι που εφυγα απο το μαιευτηριο...οσο κατεβαινει η μητρα στη θεση της θα εχεις...\

εμενα η κοιλια μου εχει πεσει σχεδον ολη..λιγο χαλαρη ειναι ...φοραω και τον κορσε μου φυσικα...

με βοηθησαν πιστευω πολυ τα μιτροταν...

μου αρεσε το πετσι και κοκαλο...χαχαχχα στον Θ ειχα παρει 22 κιλα...καμια σχεση τωρα...

εσυ ησουν πετσι και κοκαλο ..ουτε φαινοσουν οτι γεννησες...

Νανα εμας την εβγαλαν με μια χειροτεχνια λουλουδι καρτα ...

και ο δικος μου ξυπνησε 1-3-5 αλλα μετα κοιμηθηκε μεχρι τις 8.30 ..ελπιζω να κοπουν τα πολλα ξυπνηματα και να μην εχει τα γονιδια του Θ..τουλαχιστον κοιμαται αμεσως...

Βαγκ κατι τετοια χεσιματακια μου εκανε ο θ 3 φορες αλλα σταματησαν ξαφνικα..θεωρησα οτι ηταν ψιλοκρυωμενος ή οτι κατι τον πειραξε απο τα τοσα φαγητα που τρωει...χαχχαχα

γραμμαρια δεν εχω μετρησει ποτε σε φαγητο...και τα μλ απο το γαλα δεν τα λαμβανω υποψη..μονο τωρα του μικρου...

Ντομ θα του τον παρω τον βασιλικο πολτο και βλεπουμε...κακο παντως δε θα του κανει...

χθες βραδυ στις 11 ηθελε μηλο..ο,τι να ναι...

ευτυχως ο μικρος φουσκωσε λιγο γιατι ηταν πραγματι σαμιαμιδακι!!!χαχχααχα!!!

αν εξαιρεσετε τα χρωματα μοιαζει πολυ με τον Θ...

το απογευμα περιμενω γυναικα συναδελφου για τις ευχες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας...καλα κ μεις..εδω εχεδι λιγο ψυχρα...δε πηγαμε πουθενα..

χρυσουλα αν επεφτε το αρωμα που σου εστειλα ουτε θα εσπαζε ουτε θα μυριζε..χαχα...

κ δε φευγει η μυρωδια ευκολα ρε συ!!!της κλασικης κολωνιας!!

αληθεια φορατε τα αρωματα;;

βαΓΚ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκανα ψαροσπυα...

η μπεμπα κοιμαται..δεν εφαγε ολοκληρη μπαναναν..αλλα λιγη..

θα την ετρωγε ομως αν συνεχιζα..

δουλεψς το ιμντιουμ βαγκ;;

χρυσουλα ποιος θα τον εχει τωρα που α εισαι σουλεια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυς κάνει δουλειά ο κρσές;

είναι μόνο για τη μέση;

να πάρω λες;

κ η δική μου έπεσε αλλά είναι πολλή χαλαρή...

ήρθε η κιυμπάρα για δούμε για τη βάφτιση.

παιδικές μπομπονιέρες θέλει να φτιάξουμε μεγάλη πετσέτα γλειφιτζούρι κ για μεγάλους σαπούν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω εγω φοραω τα παντα...το αρωματακι σου το εχω σωσει σχεδον και ο αντρας το lip balm γιατι απο αλλεργια σκανε παρα πολυ τα χειλη του..εννοειται πριν τον υπνο...

Νανα ο γιατρος επεμενε πολυ για τον κορσε..εχω εναν κλασικο που πιανει κοιλια απο ψηλα και πισινο...πραγματικα βοηθαει..ασε που δε με πονουσε η τομη μου σχεδον καθολου γιατι ημουν σφιγμενη...

Νανα θα εχει πολλη δουλεια και η πετσετα και το σαπουνι αλλα χαλαλι του μικρου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια σας λεω..αλλα οτι θελετε για τα σαπουνια ...ρωτατε..επισης αναλαμβανω κα παραγγελεις ....τωρα ειδικα που εγινα εξπερτ...

αληθεια σας λεω..κ κοστος...ξερετε πως παει..χαα...

θα σας βαλω φωτο απο τα καινουργια μου σχεδια..εξελιχθηκα λεμε!!

νανα μπες στο you tube κ ψαξε melt and pure...

δε νομιζω να εχεις αποριες μετα!!

opvw epishw parhggeila k alla sxedia...πορωση σας λεω!!!

εννοω κ αλλα κουπατ..

κ τα κανω κ αρωματικα!!

DSC07141_zps73ba3ece.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ είναι πολύ όμορφα.

τα σχέδια είναιειδικά γιασαπούνια;

θα το ψάξω.

κι εμείς καττι τέτοιο σκεφτόμασταν

να βάλουμε διάφοραμιρκά πουθα μορούν να τα βάλουν κ στα συρτάρια γιάρωματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σωσώ... είναι τόσο απλή η κατασκευη ή εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι;

ειναι σα να φτιάχνεις σοκολατάκια.

η μόνη μου αποριά είναι... από πού αγοράζω τη γλυκερίνη κ πόσι στοιχίζει;

χρησιμοποιείς τη γλύκερίνη που είναι για ευαίσθητες επιδερμίδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας...

Ψόφισα σήμερα,σηκώσαμε μονοκόματη μοκέτα που έχουμε και χρειάστηκε "βαθύ" καθάρισμα το σαλόνι μετά.Επίσης και το καλό αερβίτσιο μαζέψαμε γιατί πιάνει όλο το μπουφεδάκι που θέλω να το χρησιμοποιούν τα παιδιά να βάζουν τα επιτραπέζια που αρχίζουν να πληθαίνουν επικύνδινα.....Το βάλαμε υπόγειο έτσι κι αλλιώς δε το χω χρησιμοποιήσει ποτέ.Μου το αγόρασε η μάνα μου προίκα το 1984.Φαντάζεστε πόσο μοντέρνο σχέδιο είναι......Είναι ακριβό όμως το άτιμο και δε μου πάει η καρδιά να το πουλήσω.όλο μου λέει πως μάζευε λεφτά από δώρα παππουδογιαγιάδες από τότε που γεννηθήκαμε για να μας αγοράσει από ένα σε μένα και στην αδερφή μου.

Μετά σουπερ μαρκετ,κρεοπωλειο,παιδότοπο και τώρα ξερή....χα χα

Εμένα η αιμοραγία κράτησε μόνο 20 μέρες,μετά είχα ελάχιστα καφέ.Δε ξέρω αν πάιζει ρόλο που ήταν φυσιολογικός τοκετός και έχει σχέση αυτό που λέτε για τη μήτρα πόσο γρήγορα επανέρχεται,ή που γενικά δεν έχω και πολύ αίμα στη περίοδο,2-3 μέρες με το ζόρι.

Όσο για το θήλαστρο και γω είχα το swing της medela Το ηλεκτρικό και ήμουν πολύ ευχαριστημένη.Απλά πήρα μεγαλύτερη χοάνη από αυτή που είχε μέσα για να εφαρμόζει καλά.Το μόνο που μετάνοιωσα που δε πήρα το διπλής άντλησης γιατί θα ξεμπέρδευα στο μισό χρόνο.ήθελα 45 λεπτά να αδειάσω και τα δυο στήθη για να φτάσουν για ένα γευμα και για τις δυο.Μέχρι να βγάλω το γάλα ερχόταν η ώρα του ταίσματος και πάλι από την αρχή.Εχω ακούσει τα νοσοκομειακά στοιχίζουν πιο πολύ αλλά είναι πιο γρήγορα.Εγω το αγόρασα καινούριο 110 ευρω το 2010.

Vag καινούρια ίωση;Ημαρτον..Ότι κυκλοφορεί από σας θα περνάει πρώτα;και μάλιστα οικογενειακώς;;Πάρε καμιά βιταμίνη να δυναμώσεις το ανοσοποιητικό σου.

Χρυσούλα και γω δίνω προληπτικά βιταμίνες της multi kids της powerhealth.Είναι μασώμενα καραμελάκια με ευχάριστη γεύση.Αφου έρχονται μόνες τους και ζητάνε τη βιταμίνη τους!χα χα.

Επίσης νομίζω δε πρεπει αν αγχώνεσαι με ποσότητες ή ανορεξιές.Περνάνε και αυτά φάσεις.Θα πεινάσει θα φάει αρκεί όπως λες να τρώει υγειηνά.

Πολύ χαίρομαι που τσούπωσε ο μπέμπης να τον βλέπεις να τρώει να παρηγοριέσαι...αστειεύομαι!

Σωσω τέλεια τα σαπουνάκια και διχρωμίες και ωραία σχέδια.Νανά επικροτώ για μπομπονιέρα.Πότε σκέφτεστε για βάπτιση;Φέτος;

Χρυσούλα και Marker δεν μας αποκαλύψατε τα ονόματα των δευτερότοκων ακόμα....

Marker θέλω πολύ μια δεύτερη εγκυμοσύνη χωρίς να ξαναχρειαστεί να πάρω ορμόνες,αν πετύχαινε με τα κατεψυγμένα μόνο αλλά φοβάμαι ότι πρώτον δε θα την απολαύσω σαν την πρωτη λόγω κούρασης και δεύτερον φοβάμαι τα κουράγια μου μετά αν θα τα καταφέρνω...και δουλεια και σπίτι και παιδια.Πάντως η βόλτα που είπες με τους 5 σας με δελέασε πολύ!!!χα χα...

Σας φιλώ να χαιρόσαστε τις μανούλες σας και να σας χαίρονται με τη σειρά τους τα παιδάκια σας ένεκα της αυριανής ημέρας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια μας πολλα μανουλομανουλα μανουλες!!!!!

να ειμαστε καλα και να μας χαιρονται!!!!!!

ρε Σωσω τι τελεια σαπουνια ειναι αυτα;;;;; καλυτερα και απο αγοραστα!

αν παρεις απο τζαμπο κανενα κουτι ξυλινο που να ανοιγει σαν αυτα που βαζουν τα πουρα, βαλεις μεσα το ψευτικο χρωματιστο χορτο που βαζουν και στα πασχαλινα καλαθακια και βαλεις μεσα σαπουνια, τελειο δωρο!

αχ ρε ΜΑρντιο... να δουμε εγω ποτε θα τελειωσω τις δουλειες.... και θελουμε και κατα 20 Μαϊου να κανω και την εγχειρηση στον ωμο μου....

Χρυσουλα λες κανει δουλεια ο κορσες;;; εγω δεν εβαλα και η κοιλια μου ηταν που ηταν... εγινε χειροτερα..

Νανα χαρηκε ο Ανθημος που θα εισαστε ολοι μαζι, ε; και τα δικα μου οταν ειμαστε ολοι μαζι και παιζουμε και παλευουμε και κανουμε αγκαλιστες στον καναπε τρελαινονται.

εγω τι να σας πω... το πρωι στη δουλεια ειχαμε λιγη δραση, παρατησε ενας, ή παραπανω διακινητες ενα βανακι με λαθρομεταναστες, χαλασε και δεν μπορεσε να ανεβει την ανηφορα στο Δερβενι και αυτοι αρχισαν να την κοπανανε απο δω και εκει. ενημερωσαν διερχομανοι οδηγοι και επηδη το τμημα μας ειναι πολυ κοντα με τη συναδελφισσα ζωστικαμε τα αρματα τσακωσαμε ενα τζιπακι, ηθρε μαζι και ο καινουριος υποδ/της και πηγαμε... και κουβαλισαμε 3 πισω... μετα οι αλλοι φερανε αλλους 6.... μετα εμεις σχολασαμε. αυριο θα δουμε τι εγινε τελικα... αλλα ειχε γελιο... επιδη ειναι σ/κ δε φοραμε στολη οσοι ειμαστε γραφειο, να μας δειτε εγω με μπλουζα με τη Μινι ΜΑους και η συναδελφισσα ροζ και στη μεση την εξαρτηση... ουτε τα καρτουν!

το απογευμα.... σιδερο, σιδερο και παλι σιδερο.....

αυριο γιορταζει η αδερφη μου.... αν εχετε κανενα Θωμα-Θωμαη να τους χαιρεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

έλα ρε βαγκ... έτσι η ελληνική αστυνομία;

χαχαχα

εμένα θα έτρεμε η ψυχή μου...

μαρντ, σκεφτόμαστε για 28 σεπτ που είναι τα γενέθλια του ανθ.

θα του κόψουμε κ τουρτίτσα...

πρέπει να ψάξω να βρω κέντρο.

είναι πολύ ακριβά εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...