Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2013!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε???? Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά...

Τρώμε ότι βρούμε μπροστά μας τον ζόρισαν πολύ τα δόντια!!!

Κατά τα άλλα μια χαρά μεγαλώνει μέρα με την ημέρα και είναι τρέλα!!!!

Mamatobe, πολύ καλά είστε από κιλά και με αποκλειστικό θηλασμό!!! Εμένα ο μικρός πολλές φορές τον βάζω κοιμισμένο στην κούνια αλλά όταν δεν έχει κοιμηθεί πάλι τον βάζω και κοιμάται μόνος του... μπορεί βέβαια να κοιμηθεί αμέσως μπορεί να κάνει και μια ώρα να κοιμηθεί... όποτε νυστάξει κοιμάται πάντως!!! Μην μάθεις το μωρό με κούνημα γιατί θα το συνηθίσει... εγώ και λόγω της Παλινδρόμησης δεν τον κούνησα ποτέ.... όπως και δεν τον πήρα ποτέ αγκαλιά με τις ώρες!!! Αυτά γίνονται συνήθειες!!! Όλα με μέτρο... μπορεί να είναι τόσα δα πλασματάκια αλλά εκμεταλεύονται και καταλαβαίνουν τα πάντα!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

ειμαι η Χρυσουλα , παλιοτερο μελος και γεννησα ενα αγορακι στις 27/4 φετος..αρα ανηκω στην ομαδα σας....

δεν εχω προλαβει να δω συζητησεις σας αλλα θα ηθελα να γινω πιο ενεργη..

νομιζω οτι με τη φιλη μου τη marker τα λετε ηδη....

εχω ενα ακομη αγορακι που γινεται 4ων τελος Σεπτεμβριου...

ελπιζω ολες να χαιρεστε τα παιδια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα καλώς ήρθες στην ομάδα μας,να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου!

MamaToBe εμείς την μικρούλα μας την παίρναμε αγκαλιά συνέχεια,κάποιοι μας φώναζαν κιόλας ότι θα κακομάθει,αλλά μόνο όρθια στην αγκαλιά μας μειώνονταν κάπως οι εμετοί.Δεν κακοέμαθε καθόλου,κάθεται όσο θέλει αγκαλιά και μας φωνάζει για να την αφήσουμε(από πολύ μωρό διαμαρτύρονταν για να την αφήσουμε κάτω),πιο πολύ θέλει να κάθεται να παίζει με τα παιχνίδια της και να χοροπηδάει στο πάρκο ενώ κρατιέται από τις χειρολαβές.Την κοιμίζαμε μόνο στα χέρια όσο πιο όρθια γινόταν ή με το κεφαλάκι της στον ώμο μας,λόγω εμετών.Πλέον κοιμάται ενώ πίνει το γάλα της και αγκαλιά κοιμάται μόνο όταν πονάει ή τρομάξει στον ύπνο της.Το κάθε μωράκι έχει το δικό του χαρακτήρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα καλως ήρθες! 28/4 το 2009 γεννησα εγω τον πρώτο μου. Τι καλα παιδιά τα ταυράκια!!!

Νίκη, ο Βαγγελάκης δεν υπάρχει καμια πιθανότητα να κοιμηθει αν τον βαλω ξυπνιο στο κρεβάτι του.. Θέλει αγκαλίτσα και περα δωθε.. Το ίδιο ηταν και ο Φοιβος μεχρι που δεν αντεχαμε να κουβαλαμε άλλο. Ο υπνος του ειναι ακόμα αλλα αντ άλλων και τη μερα και τη νυχτα αλλα φανταζομαι φταιει και που ειμαστε ακομα διακοπες και δεν εχουμε ουτε εμεις στανταρ πρόγραμμα. Από την μεθεπόμενη εβδομάδα που θα επιστρέψουμε Αθήνα φαντάζομαι θα στρωσει κι αυτος.

Μπανάκια στη θαλασσα τα κανατε τα μωρά σας; Εγω φοβήθηκα φετος γιατι θυμαμαι απο τον Φοιβο μας ειχε πει η παιδίατρος απο 6 μηνων να τον βάλουμε κι ετσι εφτασε μεχρι την παραλία αλλα δεν τον εβαλα μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα μου... καλώς μας ήρθες.... να σου ζήσει το μωράκι να είναι γερό και δυνατό!!! Να χαίρεσαι και το μεγάλο σου παιδάκι...

Mamatobe, εμείς φέτος δεν πάμε για μπάνιο καθόλου γιατί η παιδίατρος μας είπε αν πάμε να κάνουμε πολλά και διάφορα επειδή το μωρό είναι μικρό οπότε προτιμήσαμε φέτος να κάτσουμε σπίτι... έτσι και αλλιώς εμείς για να βρούμε καλή θάλασσα θέλουμε 1 ώρα δρόμο... οπότε σπίτι....

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τις Ευχές σας..

Mama tobe και εμείς όχι μπάνιο φέτος. Πολυ μικρά νομιζω..

Και ο δικός μου για τον ύπνο θελει κούνημα χαιδεματα και μιλημα..έτσι. ήταν και μεγάλος..περνάνε διαφορες φάσεις με τον ύπνο.ι

Διακοπές πήγαμε 5μερες όλοι μαζί σε οργανωμένο συγκρότημα.Πολύ καλά αλλά κουραστικά. Ευτυχώς έχουμε θάλασσα πολύ πολύ κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωω κ εμείς σε αυτή τη κατηγορία είμαστε!!!

γεννημένος απρίλιο ο δικός μου σίφουνας

μπάνια έχει κάνει 3 και μπορώ να πω δεν έκλαψε αλλά ούτε κ ενθουσιάστηκε αχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου... τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά είμαστε μεγαλώνουμε!!!

Μαμα του μπέμπη, καλώς μας ήρθες να σου ζήσει το αντράκι σου.... να είναι ευλογημένο και γερό!!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου...χαθηκα κ απο δω αλλα η αληθεια ειναι οτι νιωθω βεγγος....πρωι δουλεια σπιτι μικρος ετοιμασιες για την βαφτηση ειναι κ η εγκυμοσυνη που εχω φρικαρει....τρεχω ολη μερα και ανασα δεν παιρνω....η βαφτηση ειναι σε ενα μηνα και ακομα δεν εχω κληση τπτ...ειναι ολα πανακριβα....μου επεσε κ η δευτερη εγκυμοσυνη στο καπακι και πολυ περιορισμενα τα πραγματα....βλεπω και καινουρια κοριτσια εδω...να σας ζησουν τα μωρακια σας...γερα και καλοτυχα να ειναι....

Το νου σας στα μικρακια μας γιατι γυριζουν πριν το παρεις ειδηση...εγω πηγα να την πατησω την ωρα που τον αλλαζα στο κρεβατι..τελευταια στιγμη τον επιασα....οσο για εμετους κ εμεις κανουμε ποτε ποτε αλλα το ελεγχχουμε...εμεις τον μικρο ποτε δεν τον κουνισαμε...τον βαζω στην κουνια και μετα απο λιγο κοιμαται..ουτε πολυ αγκαλια γιατι δεν προλαβαινω...οτι μπορω κανω να τα βγαλω περα αλλα μονη μου ειναι με τον σπυρο τι να πρωτοκανουμε???μπανιο εμεις τον καναμε 2 φορες..τρελαθηκε απ την χαρα του....ηταν τελεια....συγνωμη που τα γραφω μπερδεμενα και ετσι σουμα αλλα.... αααα ναι καναμε την αυχενικη και περιμενομε την παπ α .....φλο δεν ειδαμε...ηταν σταυροποδι....

Επεξεργάστηκε από Binoula
ξεχασα να γραψω κατι συμαντικο
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάρες....

χαθήκαμε ε? στα νέα κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας.

Βινούλα υπομονή και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, ειναι κοντά η εγκυμοσνύνη και θα κουραστείς γλυκιά μου....

Εεμις μεγαλώνουμε, μιλάμε και γελάμε, κάνουμε βόλτες κάθε απόγευμα. Σε μια εβδομάδα ξεκινάω δουλειά. Ολα καλά θα τα έλεγα με εξαίρεση το πρόβλημα με τη χολή μου που έχω και δυστυχώς πρέπει να τη βγάλω.

περάσαμε και μια γαστραντερίτιδα, ο μεγάλος , εγώ και ο άντρας μου, ευτυχώς γλίτωσε η μπουλού μας.

Ο αποκλειτικός θηλασμός καλά προχωράει δόξα το θεό, απλά αυτές τις μέρες δεν πολύτρώει, έχει τα δοντάκια της.

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάρες....

χαθήκαμε ε? στα νέα κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια σας.

Βινούλα υπομονή και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, ειναι κοντά η εγκυμοσνύνη και θα κουραστείς γλυκιά μου....

Εεμις μεγαλώνουμε, μιλάμε και γελάμε, κάνουμε βόλτες κάθε απόγευμα. Σε μια εβδομάδα ξεκινάω δουλειά. Ολα καλά θα τα έλεγα με εξαίρεση το πρόβλημα με τη χολή μου που έχω και δυστυχώς πρέπει να τη βγάλω.

περάσαμε και μια γαστραντερίτιδα, ο μεγάλος , εγώ και ο άντρας μου, ευτυχώς γλίτωσε η μπουλού μας.

Ο αποκλειτικός θηλασμός καλά προχωράει δόξα το θεό, απλά αυτές τις μέρες δεν πολύτρώει, έχει τα δοντάκια της.

φιλάκια

για τα μάτια θέλω να προσθέσω πως 12 μηνών φαίνεται οριστικά το χρώμα αν και μετά τους 6-8 μήνες παίρνεις μια ιδέα.

βρε mamatobe 8,5 κιλά? μπράβοοο

εμένα ο μεγάλος 9,5 κιλά ήταν 12 μηνών και η μικρή ήταν 3 μηνων 5300. Αυριο θα πάμε στο γατρό να δούμε πόσο βάρος πήραμε κ να κάνουμε εμβόλιο, κλεισαμε 4 μηνες.

Χρυσούλα εγώ γέννησα κοριτσάκι 16/4 και ο μεγάλος ειναι σχεδόν 3,5.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula μου με το καλό το ΠΑΠ A! Καλά αποτελεσματα!

ΚΟΝΝΑ τα δευτερα τα μωρα μας πρέπει να είναι ίσα, έτσι; Εμένα γεννηθηκε 12 Απρίλη. Είμαστε αισίως 9 κιλά (ένας λουκουμάς) και συνεχίζουμε να θηλάζουμε μερα νυχτα ακατάπαυστα. Το ωραίο το είπε ο αδερφός μου για τον μπέμπη. Αν υπήρχε κλαμπ μπέμπηδων, λέει, ο δικός μας θα ήταν ο φουσκωτός ο πορτιέρης :P

Κατα τα άλλα όλη μέρα τρίβει τα ούλα του με ο,τι βρει αλλα δεν περιμένω να βγει δόντι απο τωρα. Και ο Φοίβος ξεκίνησε να τα τρίβει στους 3 μήνες και δόντι έβγαλε στους 6.

Κοκα κόλα και καφέδες πίνετε εσείς που θηλάζετε;; Εγώ αντικατέστησα την κόκα κόλα με σπραιτ ή μπύρα buckler χωρίς αλκοολ και καφε μονο ντεκαφεινε, αλλά μου λειπει πολυ η κοκα κολα.

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε???

Εμείς πήγαμε προχθές παιδίατρο κάναμε το 5ο μας εμβόλιο είναι 6,5 μηνών 8.400Kg και 69cm ύψος... είναι μια χαρά!!! Προς το παρόν δεν έχουμε κανένα σύμπτωμα από το εμβόλιο!! Τα ούλα μας είναι κατακόκκινα και θα πίνουμε το υποαλλεργικό γάλα μας μέχρι 1 έτους!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Καλώς ήρθατε στην παρέα!

Είμαστε πολύ καλά.Χθες πήγαμε παιδίατρο,κάναμε το εμβόλιο κ όλο είναι μια χαρά.Είμαστε 8200γρ. κ 70εκ.Αχ αυτά τα δοντάκια,τρώμε τα πάντα,ότι βρούμε το δαγκώνουμε ,άντε να δούμε πότε θα δούμε δοντάκι.Αρχίσαμε να μπουσουλάμε λιγάκι,στεκόμαστε στα 4 κ κουνιόμαστε μπρος-πίσω κ μας αρέσει η όπισθεν.Οι εμετοί μειώθηκαν σημαντικά.Σε λίγο θα σταματήσουμε κ το αντι-αναγωγικό γάλα.

Νίκη μια χαρά ο μπέμπης!Ευτυχώς που τα γαλατάκι το χορηγεί το ταμείο.

Binoula κουράγιο κοπέλα μου.Εδώ με ένα μωρό κ τη δουλειά κ τρέχω σαν το Βέγγο κ είμαι πτώμα,φαντάζομαι εσύ με την εγκυμοσύνη.Το να έχεις μια βοήθεια,έστω να σου κρατήσει κάποιος το μωρό λιγάκι να κάνεις καμία δουλειά είναι σημαντικό.Περιμένω τα ρεπό για να κάνω καμία δουλειά.

φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια..

τι κάνετε? καλά τα ζουζουνάκια?

εμεις Δόξα το θεό καλά, πήγαμε στο γιατρό τη Τετάρτη και κάναμε εμβόλιο ειμαστε 6050 που ειναι αρκετά καλά για αποκλειστικο θηλασμό. Σε ενα μηνα θα ξεκινήσουμε κρεμούλες κ φαγητάκια σιγά σιγά.

Ο μεγάλος καλά ειναι απλά βαριέται κάποιες φορές τώρα που δεν εχει σχολειο, θελει όλο να παίζουμε κα δεν μπορώ να κάνω τίποτα από δουλειές.Ειναι κ αρκετές οι ώρες που ασχολουμαι με τη μπεμπα οπότε δεν θέλω να τον ρίχνω.

Εμεις δυστυχώς για τη βάπτιση δεν κάναμε τίποτα ακόμα, δεν έχουμε βρει ούτε νονό και αγχώνομαι..

Φιλ'ακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου.. .τι κάνετε???

Εμείς δεν μπορώ να πω και καλά... ο μικρός έχει από προχθές το βράδυ δεν μπορούσε να πάρει καλά ανάσα... του έβαλα ορό στην μύτη και κάπως του πέρασε... περνάει μια ιωσούλα και πίνουμε σταγόνες zirtek για το μπούκωμα και μου έκανε και λίγο πυρετό κ πήραμε ντεπόν.. και μπόλικο φυσιολογικό ορό στη μύτη... να δούμε πως θα πάμε έτσι... είναι πολύ περίεργος ο καιρός!!! Κατά τα άλλα μια χαρά... τρώει κανονικά...

Κόννα και Λένα μια χαρά τα μωράκια και από βάρος!!!

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου...εμεις εδω δεν περνουμε ανασα...Λοιπον τα νεα μου

Οι εξετασεις ολες καλες...πηρα αντιβιωση για το ουρεοπλασμα και το αιματομα εχει υποχωρηση...κατα τ αλλα καλα..εχω ακομα πολλους εμετους...ζαλαδες...χαλια..

Εμεινα ανεργη...υπηρχε ενας ορος στη συμβαση μου και εμεινα ανεργη...γερη κρυδα...δεν μπορω να κανω τιποτα οπως τα εχουν κανει....

κατα τ αλλα μετα απο μια μεγαλη ερευνα αγορας και με τις τιμες που ειδα αποφασισα να τα κανω ολα μονη μου...παρηγγηλα υλικα για μπομπονιερες στολισμο γλυκα βαφτισης τα παντα...το τραπεζι θα το κανουμε σπιτι και οποτε τα φαγητα θα τα κανω μονη μου...μολις φτιαξω μπομπονιερες θα σας διξω..εχω κανει κοιλια...φαινομαι απο μακρια οτι ειμαι εγκυος...περυσι ημουν εγκυος και κοιλια εκανα στον 8 να αρχισει να φαινεται...αλλα φετος απο τον τριτο...

ο μικρος ειναι τελειος...μπουσουλαει και μιλαει ηδη...καλα οχι κανονικα λεξουλες...αλλα εχει πολυ πλακα..καναμε το εμβολιο χτες..ο μπεμπης ειναι 68 εκατοστα και 8 κιλα μια χαρα απο δοντια δαγκωνει τα παντα...ακομα και το τραπεζι...Νικη περαστικα κοριτσι μου...ειναι πολυ αστατος ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Νίκη μου, βαλε και κατω απο το στρωματακι του πετσετουλες απο την μερια που ειναι το κεφαλακι του για να ειναι λίγο πιο ανασηκωμενος και να αναπνέει καλυτερα. Binoula τι είδους όρος υπήρχε στο συμβόλαιο και σε απέλυσαν;;; Εμείς μεγαλώνουμε και μπουλουκευουμε. Εχουμε κάνει ήδη 2 εμβόλια συν το ποσιμο του ροταιού και την Τρίτη πάμε για το τρίτο μας. Εσάς σας το εκαναν το ποσιμο του ροταιου? Εμενα του το εκανε μια παιδιατρος στην Ξανθη αλλα τωρα που επιστρεψαμε Αθηνα η γιατρος μας ειπε οτι εκεινη δεν το εχει στο πρόγραμμα εμβολιασμου πια γιατι εχουν παρατηρηθει παρενεργειες. Αγχωθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

MamaToBe εμείς το μόνο πόσιμο που έχουμε κάνει είναι αυτό για την γαστρεντερίτιδα,δεν ξέρω αν είναι αυτό,αλλά δεν είχε καμία παρενέργεια.Είναι 2 δόσεις.

Binoula εγώ βρήκα ένα σάιτ στο ίντερνετ μιας βιοτεχνίας στη Βέροια είναι καλό κ οικονομικό κ από εκεί θα τα πάρω σχεδόν όλα.Έτσι είχα κάνει και το γάμο.

Νίκη περαστικά στον μικρούλη σας.

Εμείς είμαστε μια χαρά.Δεν χορταίνουμε παιχνίδι.Χθες πρώτη φορά εκεί που έπαιζε την πήρε ο ύπνος,πολύ γέλιο η ψυχούλα μου.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε??? Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά... λίγο μπουκωματάκι μας έμεινε...

Έχει ζωηρέψει πάρα πολύ και έχει λίγο γκρίνια... μάλλον από τα δονοτάκια που δεν έχει βγάλει ακόμη!!! Εμείς δεν έχουμε κάνει κανένα εμβόλιο μόνο 2 ειδών εμβόλια έχουμε κάνει σε δόσεις!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειμαι ετοιμη να σκασω.....εντελως ομως.... εκτος απ τ οτι εμεινα ανεργη απ το πουθενα πρεπει να ξανααλλαξω σπιτι...το πουλανε κ οι καινουργοι το θελουν για ιδιοκατοικηση....εχω σκαση.....δεν την παλευω αλλο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula πιστεύω ότι ο νόμος προστατεύει τον ενοικιαστή.Αν έχεις συμβόλαιο δεν μπορούν να σε βγάλουν έξω,βασικά δεν μπορούν να το πουλήσουν καν μέχρι να λήξει το συμβόλαιο σου. Ψάξ' το λίγο,γιατί έγκυος με ένα μωράκι να κάνεις μετακόμιση, δεν λέει.Και αυτοί αναίσθητοι είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου δεν ασχολουμαι καν...δεν ξερω τι παιζει με τον νομο...ελπιζω να βγαλει ο αντρας μου ακρη...εγω τελειωσα με τις μπομπονιερες και πηρα κ το δωρο της νονας του μπεμπη...πηρα ολα σχεδον τα εχω ετοιμα....σε 2 βδομαδες ακριβως βαφτιζομαστε...ειμαι τρελαμενη...χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους παιρνει το ονομα του και θα ειναι φωτισμενος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Επιτέλους πήγαμε πάλι παιδίατρο, τον εξέτασε και τον βρήκε μια χαρά. Είναι 8.600 γρ. και 72 πόντους οπότε μας είπε οτι μπορούμε άνετα να αρχίσουμε τα φρουτα και τα λαχανικά απο τωρα. Εγω όμως το σκέφτομαι, γιατί γενικά η παιδίατρος μας δεν ειναι και πολυ πολυ με το θηλασμό. Ο μπέμπης στις 12 του μηνα γίνεται 5 μηνών και σκέφτομαι οτι για όλη την υπόλοιπη ζωή του θα τρώει λαχανικά κρέας και φρούτα, μήπως να του συνεχίσω λίγο ακόμα το σκέτο γάλα; Η γιατρός μου είπε οτι μπορεί να μου δωσει παραταση αλλον ενα μηνα για σκετο γαλα και μετα να παμε στα φρούτα (εννοείται όχι ρυζαλευρο και βανιλια). Εσεις τι λέτε??? Μπορώ να του ξεκινήσω πχ μονο το μεσημεριανό με λαχανικά και να κρατησω ολα τα υπολοιπα γευματα με θηλασμό γι αυτο το μήνα και να αρχισω αργοτερα τα φρούτα; Εσεις πώς ξεκινησατε τις στερεες τροφές;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά... μεγαλώνουμε και ζωηρεύουμε... δεν έχουμε βγάλει κανένα δοντάκι και τρώει με μανία ότι βρει μπροστά του... θέλει βόλτες... είναι όμως μες την χαρά και μας κάνει ευτυχισμέονους!!!

Mamatobe, εμείς ξεκινήσαμε από 5 μηνών όλα γιατί είχαμε σοβαρή παλλινδρόμηση και δεν έβλεπα την ώρα...αλλά πιστεύω μετά τον 6ο ότι κανονικά αρχίζουν... δεν βλέπω τον λόγο να βιαστείτε να αρχίσετε φαγητά κλπ από την στιγμή που έχει ένα παιδί στο 100% την ανάπτυξης... εμένα είναι 7,5 μηνών και δεν έχει φτάσει 8.600 γιατί σε πολλά παιδάκια μώλις τα εισάγουν σε τροφές και δούνε ότι παίρνουν πολύ βάρος μετά τα κόβουν... είναι κρίμα!!

Binoula, υπομονή κοριτσάκι μου!!! Σκέψου μόνο τα μωράκια σου για να είσαι ήρεμη!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...