Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2013!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Binoula...... τί υπέροχο νέο ήταν αυτό??????????????????????????????????????????????????

Άντε κοριτσάκι μου με το καλό να έρθει το νέο μέλος όλα να κυλήσουν υπέροχα και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula συγχαρητήρια!!!!!Με το καλό να έρθει το νέο μέλος της οικογένειας σας!!!

Εμείς χαθήκαμε λιγάκι,κάναμε ταξίδι εξπρές στους γονείς μου,για να κανονίσουμε κάποια θέματα για τη βάφτιση της μπουμπούς μας. Στεναχωρέθηκα λίγο που δεν θα την βαφτίσω στην εκκλησία που βαφτίστηκα και εγώ,αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι.Η βάφτιση θα γίνει 27/10 και στις 26/10 του Αγίου Δημητρίου η εκκλησία μας γιορτάζει και αυτές τις μέρες στην εκκλησία δεν γίνονται μυστήρια.Αλλά βρήκαμε ένα άλλο μικρό εκκλησάκι λίγο έξω από την πόλη.

Η μπουμπού είναι μια χαρά,Δευτέρα μπαίνουμε στον 6ο και μετά θα αρχίσουμε κρεμούλες και φρουτάκια.Νεράκι πίνουμε ήδη λίγο λόγω ζέστης,αλλά δεν μας αρέσει πολύ(είναι βρασμένο).

Αυτά από εμάς,φιλάκια!!!

post-14553-13873940364795_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!Πως ειστε?Χαθηκα λιγο αλλα εχω φοβερο τρεξιμο με τα παντα.Σπιτι,παιδια,βαφτιση,βολτες με τα παιδια κλπ..

Ειμαστε καλα δοξα τω Θεω!Ανυπομονω να ερθουμε Ελλαδα!

Βινουλα συγχαρητηρια!!!!!Τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα????Πως νιωθεις??

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose μου συγχαρητηρια κ απο δω κοριτσακι μου γλυκο!!!Μετα απο πολλα αγχη,αγωνια κλπ ηρθε το πολυποθητο και για σενα!!!Ειδες που ολα πηγαν καλα???Να προσεχεις πολυ και να μου φιλησεις την κοιλιτσα σου!!!Καλωσηρθες κ σε αυτο το ποστακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Τι κάνετε???? Εμείς Δόξω τω Θεώ μια χαρά... κλείσαμε τον 5ο και την Δευτέρα θα κάνουμε το 4ο εμβόλιο...

Ο Γιαννάκης μας άρχισε και δεν θέλει να φάει με τίποτα... μάλλον καταλαβαίνω ότι βαρέθηκε το γάλα... τον τρώνε και το δόντια... οπότε μώλις πάμε παιδίατρο αρχίζουμε κρέμες και φαγάκι... εμείς νερό δεν πίνουμε λόγω παλλινδρόμησης απαγορεύεται...

Κατά τα άλλα μια χαρά δεν κλαίει καθόλου του αρέσει να του μιλάμε πολύ... του αρέσει που κάθε απόγευμα βγαίνουμε βόλτα με το καρότσι!!!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!Καλε που χαθηκαμε ολες???

Νικη μου απο τωρα κρεμα κ φαγητου?Η εισαγωγη του φαγητου γινεται κατα τον 7ο μηνα.Μηπως εχει πολυ ζεστη κ δεν θελει να φαει?Η μπεμπουλα μου τρωει αλλα εχει πολυ φαγουρα το μικρακι μου μωρε με τα ουλα της.Ακομα δεν εσκασε τπτ.Κλεισαμε τον 5ο στις 3 Ιουλιου κ κρεμουλες θα φαμε στον 6ο.Την πεμπτη μαλλον θα ερθουμε Ελλαδα.Ακομα δεν εχω αποφασισει..

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!! Τι κάνετε????

Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά σήμερα πήγαμε παιδίατρο να κάνουμε το 4ο εμβόλιο... έπρεπε να το έχουμε κάνει από την Παρασκευή αλλά το είχα ξεχάσει... τελικά ούτε σήμερα το έκανε γιατί από το πρωί μου έχει κάνει απανωτά εμμετό το γάλα... τον κόιταξε η παιδίατρος και δεν είδε να είναι κρυωμένος... αλλά δεν το διακυνδυνέυε κι όλας να του το έκανε σήμερα και θα το κάνουμε πρώτα ο Θεός την Πέμπτη!!!! Από κιλά είμαστε 8.100 και από ύψος 67 πόντους!! Μια χαρά!!! Αύριο στις 11 το πρωί ξεκινάμε με 1 άχλάδι και 2 μπισκοτάκια κρέμα μετά από 3 ημέρες θα προσθέσουμε μήλο και μετά από άλλες 3 θα προσθέσουμε μπανάνα!!!! Σε 15 ημέρες το απόγευμα θα του προσθέσω το γάλα του σε κρέμα!!! φαγητό από τον 8ο και μετά!!! Μου είπε να αρχίσω να τον βάζω να κάθεται στον ποπό του...!!!! Πως να το κάνω???????? Είναι πολύ μικρούλης ακόμη... αλλά μάλλον θα ξεκινήσω από το καρότσι!!! Έχει τώρα 2 μέρες που του λέω κουπεπε και το κάνει με το χεράκι του!!!! και όταν του λέω έλα να σε πάρω αγκαλίτσα απλώνει τα χεράκια του να τον πάρω...

Αυτά τα λίγα :)

Φιλιά σε όλες καλό απόγευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου...απ οτι βλεπω ολες στο τρεξιμο.....εμεις ειμαστε καλα....εχουμε ηδη ξεκινησει ρυζαλευρο και φροτοκρεμα εδω και 2 βδομαδες περιπου απο το τελος ιουνιου που μας ειπε ο παιδιατρος....κατα τ αλλα καλα...εγω εχω πολλες ναυτιες και ζοριζομαι αρκετα με ολα....ο μικρος εχει ωρες ωρες μια γκρινια αλλο πραμα....πριν λιγες μερες εμαθαν κ στην δουλεια για την εγκυμοσυνη και μου ξεκαθαρισαν οτι ανανεωση δεν εχει οποτε θα μεινω ανεργη τον δεκεμβρη....στεναχωρηθηκα λιγο αλλα δεν μπορω να κανω κατι να το αλλαξω οποτε.....αυτα απο μας...φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμείς είμαστε μια χαρά!Έχουμε αρχίσει βανίλια-ρυζάλευρο(για 2ο γεύμα της ημέρας) και στις 6 το απόγευμα τρώμε 1/2μήλο,1/2μπανάνα,1/2αχλάδι(για 2 εβδομάδες αυτά τα φρούτα και μετά ότι θέλουμε εκτός από κάποια).Μας βλέπει να τρώμε με τα κουτάλια κ θέλει να μας τα πάρει.Ευτυχώς τις τρώει τις κρεμούλες της,της αρέσουν.

Σόρρυ αλλά μπήκα για λίγο στα γρήγορα.

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ου χαθηκατε ολες???ειστε καλα???εμεις δοξα το θεο καλα ειμαστε...ο μικρος εχει γκρινια μαλλον απ τα δοντια και εγω σημερα ημουν χαλια...ετυχως ειχα τον σπυρο σπιτι αλλιως.....εσεις???ολα καλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ου χαθηκατε ολες???ειστε καλα???εμεις δοξα το θεο καλα ειμαστε...ο μικρος εχει γκρινια μαλλον απ τα δοντια και εγω σημερα ημουν χαλια...ετυχως ειχα τον σπυρο σπιτι αλλιως.....εσεις???ολα καλα???

Γειά σας φιλενάδες,,,,

τι κάνουν τα μωράκια μας? εμεις δόξα το Θεό καλά. Ο μικρός πέρασε μια ιωσούλα με 1-2 μέρες πυρετό και αγχώθηκα μήπως κολλήσει και η μπουμπου μας αλλά τώρα είμαστε οκ, μάλλον τη γλιτώσαμε π'ερασε μια εβδομάδα. Η μικρή μας έκανε το 2ο εμβόλιο και ο μεγάλος δεν χορταίνει μπάνια στη θάλασσα. Θα κλείσει και ο παιδικος αλλά έχω ακομα 4 εβδ μέχρι να πάω για δουλειά. Η άδεια λοχείας έληξε αλλά έχω πάρει την κανονική μου.

Βινούλα να προσέχεις και ξεκούραση όσο μπορείς.

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Χαθήκαμε βλέπω.Φυσικό σε αυτή την ηλικία θέλουν όλη την προσοχή μας.

Η ζουζού κάθεται μόνη της στον πωπώ της και παίζει με τα παιχνίδια της.Της αρέσει να στέκεται στα ποδαράκια της και να χοροπηδάει συνέχεια.Τώρα κοιμάται και πρόλαβα να μπω για λίγο.

Κοννα αν δεν κάνω λάθος οι παιδικοί είναι κλειστοί μόνο τον Αύγουστο οπότε υπομονή για λίγο.Πιστεύω ότι με 2 παιδιά κ δουλειά είναι πολύ δύσκολα,εδώ με ένα κ τη δουλειά είναι δύσκολα.Ευτυχώς δεν κόλλησε η μπεμπούλα σας κ ο μικρός το ξεπέρασε γρήγορα.

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Χαθήκαμε βλέπω.Φυσικό σε αυτή την ηλικία θέλουν όλη την προσοχή μας.

Η ζουζού κάθεται μόνη της στον πωπώ της και παίζει με τα παιχνίδια της.Της αρέσει να στέκεται στα ποδαράκια της και να χοροπηδάει συνέχεια.Τώρα κοιμάται και πρόλαβα να μπω για λίγο.

Κοννα αν δεν κάνω λάθος οι παιδικοί είναι κλειστοί μόνο τον Αύγουστο οπότε υπομονή για λίγο.Πιστεύω ότι με 2 παιδιά κ δουλειά είναι πολύ δύσκολα,εδώ με ένα κ τη δουλειά είναι δύσκολα.Ευτυχώς δεν κόλλησε η μπεμπούλα σας κ ο μικρός το ξεπέρασε γρήγορα.

Φιλάκια σε όλες!

Γειά σας κορίτσια,

εδώ τα μικρά μου κοιμήθηκαν και είπα να μπω να πω ένα γειά!! καλά μου είστε? εμείς μια χαρά, μεγαλώνουμε.

Πολύ αέρα σήμερα και δεν πήγαμε για μπάνιο, σπίτι δουλειές και παιχνίδια.

Βρε Λένα κάθεστε κιόλας? μπράβο εμείς είμαστε 3 ακόμα , δεν καθόμαστε, ζωήρεψε πολύ όμως, σπρώχνει με τα πόδια να σηκώσει το σώμα της και μιλάμε. Εχει πολύ πλάκα , της αρέσουν οι κουβέντες, χεχε μου έμοιασε σε αυτό γιατί κατα τ άλλα κοιμόμουν που λένε. Τον γιο τον έκανα ίδιο στη κόρη με έπιασαν στον ύπνο. Ούτε στον άντρα μου μοιάζει, μάλλον προς τον παππού φέρνει, τον πατέρα μου. Ειναι πολύ όμορφη.

φιλάκια........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Τι κάνετε????

Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά!!!!!

Είμαστε 6 μηνών τώρα αρχίζουμε λίγο και καθόμαστε στον ποπό μας αλλά δεν μπορεί να στηριχθεί τελείως μόνος του!!! Στις 8:30 το πρωί που ξυπνάει πίνει 90ml γάλα στις 11 τρώμε φρούτα (μήλο, αχλάδι, μπανάνα, ακτινίδιο) το μεσημέρι στις 2 τρώμε χορτόσουπα (πατάτα, κολοκύθι, καρότο, παντζάρι, σέλινο) και προσθέτουμε σιγά- σιγά και άλλα και την άλλη εβδομάδα θα φάμε και κοτόπουλο, στις 6 τρώμε το γάλα μας με άνθος ορύζης και το κάνουμε κρέμα... και το βράδυ στις 9:30 πίνουμε 210ml γάλα και κοιμόμαστε μέχρι το πρωί!!! Έχει βάλει πολύ καλό πρόγραμμα κοιμάται μόνος του στο δωμάτιό του, τώρα που τρώει πιο στερεές τροφές είναι μια χαρά από την παλινδρόμηση, βήχει όποτε θέλει να πάιξει για να μας τραβήξει την προσοχή!!! Κατά τα άλλα είναι πολύ ήσυχος κάθε απόγευμα πάμε βόλτα με το καρότσι!!!

Λένακαρά, και μας τρελαίνεται να τον στηρίζουμε στα πόδια του!!! Επίσης του αρέσει πολύ να τον βάζουμε στο κρεβάτι και να έχει χώρο... κάνει σαν τρελό χοροπηδάει και φωνάζει!!! Εσείς πως πάτε με την παλινδρόμηση???

Binoula μου, πως είσαι κορίτσι μου???

Κοννα μου, και εμείς εδώ πολύ αέρα.. τι καλοκαίρι είναι αυτό φέτος???

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια..........

πως τα πάτε? πολύ ζέστη κάνει αυτές τις μέρες. Ευτυχώς έχει καλή θάλασσα. χτες το πρωί πήγαμε όλοι μαζί για μπάνιο στις 9 το πρωί. Εκανα μια βουτιά στα δροσερά νερά και παραγγειλαμε καφεδάκι (εγώ ντεκαφ αλλά καλό είναι και αυτό). Ζωάρα μιλάμε...για λίγο ηρέμησα και ξέφυγα από το καθημερινό τρέξιμο. Εμείς ακόμα πρόγραμμα δε έχουμε, βέβαια το βράδυ κοιμάται , ανάλογα βέβαια πόσο θα φάει στο τελευταίο γεύμα και τι ώρα θα είναι αυτό. Την ταίζω στις 12 περίπου και ξυπνάμε από 6.30 εώς 7.30.

εχει αρχίσει η αντίστροφη μ'έτρηση για τη δουλειά και με πιάνει τρέλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τώρα τελείωσα με τα χαρτιά της δουλειάς και μπήκα να σας πω τα νέα μας.

Πήγαμε στον παιδίατρο για το εμβόλιο,είμαστε 68εκ. και 7650γρ.(μια χαρούλα).Από φαγάκι αρχίσαμε σούπες(πατάτα,κολοκύθι,καρότο,μοσχαράκι κ την άλλη εβδομάδα κοτόπουλο).Εμείς πρόγραμμα δεν έχουμε καθόλου,ότι ώρα να είναι ξυπνάμε το πρωί,μπορεί να ξυπνήσουμε στις 8,μπορεί και στις 10 και ανάλογα να κοιμηθούμε το βράδυ μπορεί στις 12 ή και στις 2.Βέβαια αν ξυπνήσουμε στις 8 πίνουμε το γάλα μας και κοιμόμαστε άλλες 2 ώρες.Κοιμόμαστε όμως αρκετά κατά την διάρκεια της μέρας,κάθε 3 ώρες θα κοιμηθούμε περίπου μία ώρα.Μάλλον αυτό φταίει που δεν κοιμόμαστε νωρίς το βράδυ για να μπούμε σε πρόγραμμα αλλά αν δεν κοιμηθούμε έχουμε γκρίνια.

Νίκη εμείς ακόμα έχουμε παλινδρόμηση,λιγότερη βέβαια αλλά και τις κρεμούλες τις βγάζουμε.

Εμάς η ζουζού πιο πολύ μοιάζει στον μπαμπά της αλλά από εμένα πήρε χαρακτήρα :) είμαστε υπναρούδες και οι 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πολυ ζεστη...βραζει ο τοπος..εμεις καναμε πολλα κ καλα πραγματα....ο μπεμπης πλεον κοιμαται στο δωματιο του....συνηθως απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 7 περιπου το πρωι...σπανια ξυπναει 8...πινει γαλα καθετε λιγο κ παιζει κ μετα κοιμαται καμια ωριτσα...μετα κρεμουλα ...παιχνιδι μετα γαλα υπνο 2 ωρες περιπου το μεριμερι και μετα κρεμα παιχνιδι γαλα κ νανι...εχει ενα πολυ καλο προγραμμα κ σε γενικες γραμμες το κραταει...σημερα παμε παιδιατρο για το εμβολιο....εγω ειχα κατι μερες που ξετιναχτηκα στους εμετους...πλεον δεν προλαβαινω με την δουλεια το σπιτι τον μπεμπη τον σπυρο...λαστιχο εχω γινει...τσακωθηκα κ στην δουλεια..σκασμενη ημουν ολο το σκ....αδεια δεν παιρνω γιατι δεν δικαιουμε οποτε θα βρασω παλι....κατα τ αλλα καλα....αχ τα πα και ησυχασα....σας ζαλησα με την γκινια αλλα τι να κανω/??καλη μερα σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες μου!!!!

Είστε καλά??? Εμείς Δόξα τω θεώ μια χαρά!!!!

Είμαστε πλέον 6 μηνών και κάτι ημερών!!! Ο Γιαννάκης μου άρχισε και κάθεται στον ποπό του και δίνει χεράκια να τον πάρεις αγκαλιά... είναι τόσο απλά πράγματα αλλά μας δίνουν πολύ μεγάλη χαρά!!!

Κόννα μου, με το καλό η επιστροφή στη δουλειά... μακάρι να δούλευα και εγώ γιατί τα πράγματα είναι δύσκολα!!!

Λένακαρά, μια χαρά είστε και από βάρος και από ύψος!!! Και εμείς από παλινδρόμηση είμαστε κατά 95% καλά... και μένα κάνει εμετό καμιά φορά την κρέμα ή το φαγητό αλλά μου κάνει κατά μέσο όρο 1 εμετό στις 3 ημέρες παλιά όταν πίναμε μόνο γάλα μου έκανε 2 εμετούς την ημέρα!!! Οπότε είναι σημαντική βελτίωση!!!

Binoula, υπομονή με την δουλειά κορίτσι μου... μην αγχώνεσαι όσα γίνουν... είναι και η εγκυμοσύνη σου τώρα... μην πιέζεσαι... μια χαρά πρόγραμμα έχετε και εσείς!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Αρχίσαμε τις κουβεντούλες,όταν πεινάμε λέμε μαμ και όταν θέλουμε την μαμά ενώ μας έχει αγκαλιά άλλος λέμε μαμά.Πρώτη λεξούλα ήταν το μαμ. Πλέον καταλαβαίνει όταν ετοιμαζόμαστε για βόλτα και λέει τα από το άτα. Αύριο θα φάμε πρώτη φορά κοτόπουλο.Στα μωρουλίνια σας έχει σταθεροποιηθεί το χρώμα από τα ματάκια τους και αν ναι πότε;Εμάς είναι κυρίως γκρίζα και πότε έχουν λίγο καστανό μέσα και πότε λίγο πράσινο.Έχουμε αρχίσει να φεύγουμε σιγά-σιγά και για δευτερόλεπτα στεκόμαστε μόνες μας στα τέσσερα.binoula υπομονή κοπέλα μου,όταν κοιμάται ο μικρός προσπάθησε να χαλαρώνεις.Νίκη μου εμείς κάνουμε εμετό τουλάχιστον 3 φορές σε κάθε γεύμα(πριν ήταν πολύ περισσότεροι) αλλά βγάζουμε λιγότερη ποσότητα.Στο φαγητό δεν την πιέζω καθόλου όσο ανοίγει το στοματάκι της να φάει την ταΐζω,μετά σταματάω,οπότε αποκλείω το γεγονός να είναι επειδή έφαγε παραπάνω.Μία φίλη μου είπε ότι ο μικρός της είχε παλινδρόμηση μέχρι κ τον 8.Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω θεώ μια χαρά μετά από μια λαχτάρα που πέρασα εχθές!!! Τον άφησα πάνω στο κρεβάτι μου και γύρισα τα μάτια μου για 1 λεπτό.... ακούω πίσω μου μπαμ... είχε πέσει με το κεφάλι κάτω από το κρεβάτι... κόντεψα να πεθάνω.... δεν πήγαμε σε γιατρό... κοιτούσα μην κοιμηθεί μην κάνει εμετό και γενικά μην είναι κακοδιάθετος κλπ.... μια χαρά Δόξα τω Θεώ... κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά καθόμαστε στον ποπό μας και τρώμε στο κάθισμα!!! το κοτόπουλο μας αρέσει απίστευτα!!!

Λένα μου είναι πολύ οι εμετοί που γράφεις!!!!! Εμάς όταν ένα διάστημα έκανε τόσους εμετούς μίλησα με έναν παιδίατρο εξειδικευμένο στα νεογνά κλπ και μου είπε ότι αν συνεχίσει με πολλούς εμετούς να του κάνουμε έναν υπέρηχο για στένωση πυλωρού... γιατί τα μωρά μπορεί να έχουν και να μην το καταλάβουμε... που αντιμετωπίζεται με φαρμακευτική αγωγή αν είναι σε ήπια μορφή!!! Εμείς αν θα κάνουμε 1 την ημέρα συνήθως 1 στις 3 μέρες κάνουμε... έχουμε σημαντική βελτίωση... που παλιά είχαμε πνιγεί στους εμετούς... πρόσεξε όμως καμιά φορά μην το κάνει επίτηδες... εμείς κάθε μεσημέρι που τρώμε το φαγητό μπορεί να μου κάνει την τάση για τον εμετό εκείνη την ώρα τον φωνάζω έντονα και το σταματάει και παρατήρησα ότι αν δεν τον μαλώσω κάνει εμετό... ξέρεις καμιά φορά τους έχει μείνει και στο μυαλό και το κάνουν επίτηδες!!!..... Εμάς το χρώμα τον ματιών μου φαίνεται έχει σταθεροποιηθεί χωρίς να είμαι και σίγουρη είναι καστανοπράσινα!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαστε κι εμείς! Χαίρομαι τόσο που ξαναδιαβάζω τα νέα σας! Να σας ζήσουν οι μπέμπες και οι μπέμπηδες που από ό,τι βλέπω έχουν φτάσει μέχρι και 6 μηνών. Νίκη, ολόκληρο παλικάρι έγινε ο μπεμπούλης! Binoula, σου το ξαναλέω κι απο δω, χαρα στο κουράγιο σου και με το καλό το καινούριο μπεμπάκι! ΛεναΚαρα μια χαρα σας βλέπω ακόμα και απο υπνο! Εμείς σε 5 μερες θα είμαστε 4 μηνών και το μπεμπάκι κοιμαται κατα τη διαρκεια της μερας αρκετα αλλα τη νύχτα δεν κάνει πάνω απο 6ωρο συνεχομενο. Μετά το 6ωρο, ταιζόμαστε και κοιμόμαστε ανα δυωρο μεχρι να αποφασισω κι εγω να σηκωθω απο το κρεβάτι (κοιμόμαστε ακόμα αγκαλίτσα στο διπλό). Είναι ήδη 8,5 κιλά και θηλάζουμε αποκλειστικά. Εμετούς κάνει σχεδόν σε κάθε γεύμα μετά το δεύτερο ρεψιμο, και μου φαίνεται πολυ περίεργο μιας και ο μεγάλος μου δεν έκανε ποτέ του εμετό. Μάλλον τρώει πολύ λαίμαργα.. Δεν βλέπω την ώρα να ξεκινήσουμε κι εμείς στερες τροφες για να κοιμαται λίγο καλύτερα το βράδυ. Σήμερα το πρωί με ανησύχησε γιατι εκει που του ειχε μεινει λιγη νινιδα στο κεφαλάκι, το εξυσε με τα χερια του και το ματωσε σε τρια σημεια και μαλιστα φαινεται σχετικα βαθυ. Φιλια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου αυτός είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος μην πέσει από κάπου κ χτυπήσει.Δεν χρειάζεται να γυρίσεις για 1λεπτό και τα δευτερόλεπτα αρκούν.Φαντάζομαι πως ήσουν.Ευτυχώς είναι καλά ο μικρούλης σου!

MamaToBe μια χαρά σας βρίσκω,με αποκλειστικό θηλασμό,4 μηνών και είστε 8,5 κιλά!Είναι τέλειο!

Εμείς σήμερα δεν φάγαμε σχεδόν τίποτα.5-6 κουταλίτσες από κάθε κρέμα+φαγάκι και σύνολο όλη μέρα να ήπιε 300ml γάλα.Ελπίζω να είναι από τα δοντάκια και να μην το κάνει συνήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μπέμπης είναι μια χαρά, η μέση μου τα χει παίξει όμως και έχουμε μέλλον!!!

Λενακαρα, φαντάζομαι του εδινες συμπλήρωμα γαλατάκι σε κάθε γεύμα που μισοέτρωγε, έτσι δεν είναι;

Ρε κορίτσια, τα μωρά σας πως κοιμούνται; Ακούω/διαβαζω για μωρα που τα βαζουν ξύπνια στην κουνια και κοιμούνται μονα τους χωρις κούνημα χωρις τίποτα.. Υπάρχουν τετοια μωρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...