Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2013!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε??? Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά!!!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!! Με το καλό και τα δικά σας μωράκια να Βαπτιστούν!!!!

Εμείς έχουμε Κοινωνήσει και 2 φορές προς το παρόν!!! Στην Βάπτιση όλα κυλήσανε τέλεια!!! Ο Γιαννάκης μας δεν έκλαψε ούτε καν για το καλό, το Μυστήριο ήταν πολύ ύσηχο, έβγαλε απίστευτες φωτογραφίες όλο πόζες έπερνε... οι καλεσμένοι μας ήρθαν σχεδόν όλοι εκτώς από 2 οικογένειες!!! Ο καιρός ήταν δροσερός μια χαρά ο στολισμός μου και όλα τα υπόλοιπα ήταν τέλεια!!! Είχα τραπέζι στο σπίτι την ημέρα της Βάπτισης 20 άτομα και άλλα 20 την ημέρα της γιορτής.... ήταν μια από τις πιο όμορφες στιγμές της ζωής μου!!!

Κατά τα άλλα είμαστε μια χαρά... από αναγωγές έχουν περιοριστεί πάρα πολύ λόγω και του ότι μεγαλώνουμε.... σήμερα είμαστε ακριβώς 4 μηνών και σε λίγες ημέρες θα κάνουμε το 3ο μας εμβόλιο!!! Εμείς από γάλα πίνουμε 150 ml και μερικές φορές 180 ml.

Λένακαρά, ξέχασα να σου πω ότι θέλεις άλλες θηλές!!!! Ναι και εμείς τις αλλάξαμε γιατί το γάλα γίνεται σα μέλι!! Εμάς μαζί με το γάλα στην αρχή μας είχε δώσει και epadoren φάρμακο για να μην μας κάνει ισοφαγίτιδα!!!! Το πήραμε για 40 ημέρες και μετά σταματήσαμε!!! Δεν κάνει να το παίρνει συνέχεια!!!Από ανάπτυξη την βλέπω μια χαρά!!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειά σας μανούλες!!!

καλά είστε? εμείς μια χαρά. Σαραντήσαμε το Σάββατο αλλά ακόμα έχει άστατο καιρό και δεν πολύβγαίνουμε έξω. Περιμένω να πέσει ο αέρας. Αυτές τις μέρες φτιάχνει ο καιρός και θα ξεκινήσουμε τα μπάνια με το μεγάλο που περιμένει πως και πως.

Από βόλτες και εγώ σχεδόν τίποτα, μέχρι το γυναικολόγο πήγα προχτές και έκανα χαρά που βγήκα,χεχε. Πολύ κλεισούρα βρε κορίτσια αλλά μου αρέσει κιόλας, βαριέμαι πολύ μερικές φορές, θέλω να βγώ αλλά βαριέμαι, σας τυχαίνει εσάς?. Το ξενύχτι πότε θα τελειώσει?

Νίκη μου να σας ζήσει και πάλι!!!

Βινούλα υπομονή, θα μπείς σε σειρά σιγά σιγά. και εγώ θυμάμαι όταν ξεκίνησα δουλειά είχα πελαγώσει. Το καλόκαίρι είναι και πιο κουραστικό νομίζω.

Εγώ έχω τρεις μήνες ακομα, εχω βάλει και κανονική άδεια που είχα κρατήσει.

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεά σας,

καλέ τι αέρας είναι αυτός? ούτε με το καρότσι στην αυλή δεν βγαίνουμε...

ουφ, ο μεγάλος έχει αφυνιάσει...θέλει συνέχεια βόλτες. Πήγε και με το σχολείο στο Αττικό πάρκο και ενθουσιάστηκε. Μας έφαγε δυο μέρες με τα ζώα, είδα το ένα είδα το άλλο κτλ. Τον πήγε η μαμά μου, λόγω του θηλασμού δεν μπορούσα εγώ, ηταν πολλές οι ώρες. Ζήλεψα λίγο, πρώτη εκδρομή το αντράκι μου και πήγε χωρίς τη μαμά. Του χρόνου πρώτα ο Θεός.

Εσείς πως είστε?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορότσια μου... τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά!!!!! Εχθές κάναμε και μπάνιο 8 ημέρες μετά την Βάπτιση και πήγαμε και στην λίμνη και ρίξαμε τα νερά από το μπάνιο και πλύναμε και τα ρούχα.... έχουμε Κοινωνήσει και 3 φορές...

Σε λίγες ημέρες θα κάνουμε το 3ο μας εμβόλιο...

Αναγνωρίζουμε πλέον το μπουκάλι με το γάλα και ανοίγουμε το στόμα... κάνει γελάκια όταν το σηκώνεις ψηλά και σχεδόν κρατάει και το κεφάλι μόνος του!!!!

Κατά τα άλλα μια χαρά!! Έχουμε βρει τους ρυθμούς μας και όλα κυλάνε φυσιολογικά!!!

Μόνο ο καιρός μας κάνει σκαμπανεβάσματα και δεν έχουμε βγει βολτούλα ακόμη... ώπου πηγαίνουμε μόνο με το αυτοκίνητο!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες!!! Τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω θεώ μια χαρά!!!!

Μώλις γυρίσαμε από την παιδίατρο είμαστε 4 μηνών, 7.5 κιλά, 65 πόντους και κάναμε το 3ο μας εμβόλιο που στην ουσία είναι επανάληψη του 1ου... μια χαρά!!! Τώρα πρέπει να προσέχουμε μη τοιχόν και κάνει συμπτώματα τις επόμενες 4 ημέρες μας είπε!!!

Αυτά τα νέα μας!!!!

Φιλάκια καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανούλες!!! Τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω θεώ μια χαρά!!!!

Μώλις γυρίσαμε από την παιδίατρο είμαστε 4 μηνών, 7.5 κιλά, 65 πόντους και κάναμε το 3ο μας εμβόλιο που στην ουσία είναι επανάληψη του 1ου... μια χαρά!!! Τώρα πρέπει να προσέχουμε μη τοιχόν και κάνει συμπτώματα τις επόμενες 4 ημέρες μας είπε!!!

Αυτά τα νέα μας!!!!

Φιλάκια καλημέρα!!!

Μπράβο Νίκη, μια χαρά ο μπέμπης!!

τι κάνετε βρε κορίτσια? εμείς καλά είμαστε, το αγόρι μου ξεκίνησε σχολείο και εγώ μαζεύω το σπίτι το πρωί. Το απόγευμα όλοι μαζί μια χαρά. Η μπουμπου μεγαλώνει, θα πάμε σε 10 μέρες στο γιατρό να δούμε πόσο μεγαλωσε και να κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Πώς είστε!

Εμείς πιο καλά με αυτό το γάλα και την αλλαγή στις θηλές.Δευτέρα πάμε για το 3ο εμβόλιο.

Έχουμε πολύ γκρίνια με τα δοντάκια,στο ριλάξ δεν θέλει με τίποτα να είναι,θέλει ή να κάθεται ή να στέκεται,τρελαίνεται να την κρατάμε όρθια και να χοροπηδάει.

Προχθές είπε "μπαμπρρρλλ" κ ο άντρας μου ξετρελάθηκε,μπαμπά είπε η μικρή άκουσες;πολύ πείραγμα κάναμε.Αυτός ο μπλαβισμός έχει πολύ γέλιο.

Βρήκαμε ημερομηνία για τη βάφτιση 27/10.

Ξύπνησε.Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια χαθήκαμε?

που χρόνος ε? τρέχουμε και δεν φτάνουμε..

είναι και το καλοκαίρι λίγο ταλαιπωρία παραπάνω.

Μια χαρούλα είμαστε εμείς, Δόξα το θεό.

Ο μεγάλος πήγε χσχολείο μια εβδομάδα αλλα τον σταμάτησα γιατί μου είπαν ότι κυκλοφορεί ίωση με σπυράκια και πυτερό και φοβήθηκα. Και πήρε και ποίημα για τη γιορτή. Θα δούμε βέβαια, μάλλον θα προλάβει τη γιορτή όταν θα ξαναπάει.

Η μπουμπου μεγαλώνει μια χαρά , θέλει συνέχεια να της μιλάς.

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε??? Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά!!!!

Το 3ο εμβόλιο δεν μας πείραξε καθόλου... τίποτα ευτυχώς!!

Εμείς κορίτσια βυζαίνουμε όλη μέρα το μεγάλο μας δάχτυλο.... χαχαχ έχει πολύ πλάκα... έχει τραλαθεί όλη μέρα να παίζει με τα παιχνίδια του και να φωνάζει... είναι στην καλύτερη φάση του.... είναι πολύ ύσηχος!!! Τώρα στέκει και την πλάτη του όταν τον παίρνουμε αγκαλιά!!! Του μιλάμε και του τραγουδάμε και ξεκαρδίζεται στα γέλια...

Εγώ κορίτσια έχω 2 μέρες που καθαρίζω το ιατρείο που θα ανοίξει ο κουνιάδος μου και θα πάω γραμματέας εκεί... !!!

Άντε βρήκα και δουλειά!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Νίκη καλή αρχή στην καινούρια σου δουλειά.Μας ξετρελαίνουν τα ζουζούνια μας με αυτά που κάνουν.Κάναμε το 3ο εμβόλιο τη Δευτέρα και είχαμε λίγη γκρίνια.Τώρα είμαστε 65εκ. και 6750γρ.Μια χαρούλα είμαστε.Κυριακή αρχίζει η άδεια του άντρα μου,να δω τι θα κάνω με τη δική μου μήπως και καταφέρουμε να πάμε να δούμε τους γονείς μου.Μακάρι να σταματήσει να βρέχει να βγαίνουμε πιο πολλές βόλτες.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.... τι κάνετε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά.... νομίζω ότι το 1 ρουθούνι του Γιαννάκη μου είναι βουλωμένο και του βάζω ορό πριν το γάλα... είναι ο καιρός πολύ παράξενος και δεν ξέρεις τι πρέπει να τους φορέσεις!!!

Λένακαρά, μια χαρά είναι η μπουμπού.... είμαστε στο ίδιο ύψος αλλά πιο πάνω κιλά... βέβαια η παιδίατρος μου είπε ότι τα αγόρια έχουν μεγαλύτερη ανάπτυξη από τα κορίτσια... εμάς μας είχε πει εάν έχει γκρίνια να δίνουμε ντεπόν σιρόπι... αλλά στο 3ο δεν μας έκανε τίποτα!!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα τι κάνετε?

καλό Σκ να έχουμε!! Αύριο πάμε στο γιατρό για το πρώτο εμβόλιο. έχω λίγη αγωνία.

Περιμένουμε να ξεκινήσουμε και μπανάκια, ίσως πάμε το απόγευμα. Εσεις ξεκινήσατε?

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... τι κάνετε???

Εμείς Δόξω τω Θεώ μια χαρά!!!!

Έχουμε κλειστεί στο σπίτι έχουμε και δροσιά από το κλιματιστικό και καθόμαστε!!! Ο Γιαννάκης μου έχει στο ένα ρουθούνι λίγο μπούκωμα και βάζουμε φυσιολογικό ορό να περάσει... κάνει πολύ ζέστη έξω... ο μπέμπης είναι όλο χάδια όλο γέλια και φωνές και μας έχει ξετρελάνει όλους... τώρα στηρίζει μόνος του την πλάτη του όταν τον παίρνουμε αγκαλιά και έρχισε να γυρμάει πλάγια!!! το φαγητό μας είναι 7 - 11 - 3 - 7 - 11 με 150ml και μερικές φορές 180ml.

Κόννα μου, εμάς μας είπε φέτος η παιδίατρος να μην πάμε για μπάνια ή αν πάμε να προσέξουμε πολλά πράγματα... πρέπει μου είπε να είναι καθαρά τα νερά να έχει καλό ίσκιο να του αλλάζω συνέχεια ρούχα μετά από κάθε βουτιά... να μην πιεί νερό να του έχω κουνουπιέρα μην τον τσιμπήσει κάτι μολυσμένο.... απότε φέτος θα την βγάλουμε σπίτι... από την άλλη βαριέμαι κι ολας γιατί πρέπει να κάνουμε 1 ώρα ταξίδι για να βρούμε θάλασσα...για μένα προσωπικά μια κούραση θα ήταν... οπότε του χρόνου.... άσε έχουμε χρόνια να πάμε γιατί όταν μεγαλώσει θα θέλει να πηγαίνουμε συνέχεια!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κορίτσια!

Είμαστε μια χαρούλα.Παίζουμε,γελάμε,φωνάζουμε.Και σε εμάς ο παιδίατρος είπε ότι για φέτος καλό είναι να μην μπει στη θάλασσα και αν πάμε πολύ προσοχή έξω για ήλιο,τσιμπήματα,κτλ.

Αυτές τις μέρες έλειπα πολλές ώρες από το σπίτι με τη δουλειά και μου έλειπε αφάνταστα η μπουμπού μου,ευτυχώς έχει άδεια ο άντρας μου.Εν τω μεταξύ είχαμε κανονίσει να την κρατάνε κάποιες ώρες όταν χρειάζεται τα πεθερικά μου γιατί οι γονείς μου είναι μακρυά και τώρα μας τα γυρνάνε,άρχισαν να δείχνουν σημάδια ότι δεν θέλουν,"και να φορτώθηκα πολλές ευθύνες"και "μην την παίρνετε πολλές αγκαλιές θα την έχουμε εδώ και θα θέλει αγκαλιά",κτλ.Οπότε από όταν τελειώσει η άδεια του άντρα μου θα έρθει η αδερφή μου μέχρι να ξαναρχίσει μαθήματα και θα το ψάξω για βρεφικό σταθμό.Νευρίασα πάρα πολύ μαζί τους.

ξύπνησε η μπεμπούλα μου,σας αφήνω.

Φίλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου... τι κάνετε???

Εμείς Δόξω τω Θεώ μια χαρά!!!!

Έχουμε κλειστεί στο σπίτι έχουμε και δροσιά από το κλιματιστικό και καθόμαστε!!! Ο Γιαννάκης μου έχει στο ένα ρουθούνι λίγο μπούκωμα και βάζουμε φυσιολογικό ορό να περάσει... κάνει πολύ ζέστη έξω... ο μπέμπης είναι όλο χάδια όλο γέλια και φωνές και μας έχει ξετρελάνει όλους... τώρα στηρίζει μόνος του την πλάτη του όταν τον παίρνουμε αγκαλιά και έρχισε να γυρμάει πλάγια!!! το φαγητό μας είναι 7 - 11 - 3 - 7 - 11 με 150ml και μερικές φορές 180ml.

Κόννα μου, εμάς μας είπε φέτος η παιδίατρος να μην πάμε για μπάνια ή αν πάμε να προσέξουμε πολλά πράγματα... πρέπει μου είπε να είναι καθαρά τα νερά να έχει καλό ίσκιο να του αλλάζω συνέχεια ρούχα μετά από κάθε βουτιά... να μην πιεί νερό να του έχω κουνουπιέρα μην τον τσιμπήσει κάτι μολυσμένο.... απότε φέτος θα την βγάλουμε σπίτι... από την άλλη βαριέμαι κι ολας γιατί πρέπει να κάνουμε 1 ώρα ταξίδι για να βρούμε θάλασσα...για μένα προσωπικά μια κούραση θα ήταν... οπότε του χρόνου.... άσε έχουμε χρόνια να πάμε γιατί όταν μεγαλώσει θα θέλει να πηγαίνουμε συνέχεια!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!1

καλημέρα μανούλες!!!

τι κάνετε? εμεις μεγαλώνουμε, είμαστε 2 μηνών 4800 και 57 πόντουε, πήραμε 1 κιλό και 5 πόντους, πολύ καλά για αποκλειστικό θηλασμό μας είπε. Μόνο που έχουμε ακόμα ίκτερο και ξεκινάμε εξετάσεις να δούμε άν οφείλετε στον αποκλιστικό θηλασμό ή αν συμβαίνει κάτι άλλο. Αυριο θα πάμε, ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Καλέ κορίτσια όταν εννοώ να ξεκινήσουμε μπάνια για τον μεγάλο λέω όχι για το μωρό 2 μηνών Θεός φυλάξει!! Δεν είμαι νέα μαμα τα ξέρω αυτά, φυσικά δεν βουτάμε μωρό κάτω από 6 μηνών και για τα κορίτσια κάτω από 12 μηνών.

με τον γιο μου πήγαμε τη Δευτέρα αλλά μετά μας έφτιαξε ο γιατρός το πουλάκι που ήταν κλειστό και δεν έπρεπε να πάμε οπότε θα πάμε πάλι αύριο.

Είχαμε λίγο γκρίνες από τη μια ο ένας με το πουλάκι από την άλλη η μπουμπου με το εμβόλιο. Η μικρή έκανε δεκατάκια που με μπανάκι έπεφτε, δεν την έδωσα depon. Τωρα είναι μια χαρά, ακόμα δεν έχει ωράριο και τρώει περίπου κάθε 2,5 ώρες με εξαίρεση το βράδυ που κάνει 4-4,5 ώρες.

Αυτά τα νένα μας, φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε??? Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά...

Σε λίγες ημέρες γινόμαστε 5 μηνών... στο ρηλάξ του Γιαννάκη μου έχω κρεμασμένο ένα κουκλάκι που κάνει θόρυβο και του αρέσει πολύ... τώρα άρχισε και το κλωτσάει με μανία μέχρι να το ρείξει κάτω και το ρείχνει και γελάει... έχει πολύ πλάκα... τα 2 τα δοντάκια μας τα πάνω τα βλέπω... λέτε να γίνει κουνελάκι???χιχιχιχι κατά τα άλλα είναι στα φόρτε του... όλη μέρα στο ρηλάξ και στο πάρκο κάνεις σαν τρελός από την χαρά του παίζει και φωνάζει!!!! Από γάλα δεν τρώει και καλά καλά... το γάλα απέξω για την ηλικία του λέει ότι έπρεπε να τρώει 180 με 240 ml και εμείς πίνουμε 150 και σπάνια 180.... βέβαια δεν ανυσηχώ!!!

Κόννα μου, όπως το έθεσες νομίζαμε ότι θα πας με την μπουμπού!!! ιχιχιχιχιχχιιχ μια χαρά τότε... μια χαρά είναι από κιλά η μπέμπα... και εμένα έκανε κάτι δέκατα αλλά ούτε εγώ έδωσα ντεπόν και πέρασε!!!! Πόσο χρονών είναι το αγοράκι σου και του έβγαλε το πουλάκι.. εμάς είναι κλειστό και απ ότι βλπέπω κλείνει συνέχεια.... και μου είπε η παιδίατρος να βά΄ζουμε κρέμα για το σύγκαμα!!!

Λένακαρά, στα ίδια είμαστε εεε... και εμείς φωάζουμε.... όσον αφορά τα πεθερικά σου απαράδεκτη η στάση.... προτιμούν το εγγόνι τους να μεγαλώσει στο σχολείο????? Αυτό λέω δνε βλέπουν ότι οι καταστάσεις είναι δύσκολες και οι δουλειές πολύτιμες δεν βοηθάνε και από πάνω!!!!

Καλέ που χαθήκατε οι υπόλοιπες???

Φιλάκια καλό μεσημέρι!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Τι κάνετε??? Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά...

Σε λίγες ημέρες γινόμαστε 5 μηνών... στο ρηλάξ του Γιαννάκη μου έχω κρεμασμένο ένα κουκλάκι που κάνει θόρυβο και του αρέσει πολύ... τώρα άρχισε και το κλωτσάει με μανία μέχρι να το ρείξει κάτω και το ρείχνει και γελάει... έχει πολύ πλάκα... τα 2 τα δοντάκια μας τα πάνω τα βλέπω... λέτε να γίνει κουνελάκι???χιχιχιχι κατά τα άλλα είναι στα φόρτε του... όλη μέρα στο ρηλάξ και στο πάρκο κάνεις σαν τρελός από την χαρά του παίζει και φωνάζει!!!! Από γάλα δεν τρώει και καλά καλά... το γάλα απέξω για την ηλικία του λέει ότι έπρεπε να τρώει 180 με 240 ml και εμείς πίνουμε 150 και σπάνια 180.... βέβαια δεν ανυσηχώ!!!

Κόννα μου, όπως το έθεσες νομίζαμε ότι θα πας με την μπουμπού!!! ιχιχιχιχιχχιιχ μια χαρά τότε... μια χαρά είναι από κιλά η μπέμπα... και εμένα έκανε κάτι δέκατα αλλά ούτε εγώ έδωσα ντεπόν και πέρασε!!!! Πόσο χρονών είναι το αγοράκι σου και του έβγαλε το πουλάκι.. εμάς είναι κλειστό και απ ότι βλπέπω κλείνει συνέχεια.... και μου είπε η παιδίατρος να βά΄ζουμε κρέμα για το σύγκαμα!!!

Λένακαρά, στα ίδια είμαστε εεε... και εμείς φωάζουμε.... όσον αφορά τα πεθερικά σου απαράδεκτη η στάση.... προτιμούν το εγγόνι τους να μεγαλώσει στο σχολείο????? Αυτό λέω δνε βλέπουν ότι οι καταστάσεις είναι δύσκολες και οι δουλειές πολύτιμες δεν βοηθάνε και από πάνω!!!!

Καλέ που χαθήκατε οι υπόλοιπες???

Φιλάκια καλό μεσημέρι!!!1

Γειά σας κορίτσια,

καλά είστε? εμείς σχετικά καλά . και λέω σχετικά γιατί έχω μια ανησυχία με τη μπουμπου. Ειναι ακόμα κιτρινούλα απο τον ικτερο και ο γιατρός είπε μαλλον οφεί΄λεται σε αποκλειστικό θηλασμό αλλά να κάνουμε εξετάσεις να δούμε μηπως υπάρχει κάτι άλλο. Η γενική αίματος κ θηρωιδή βγήκε καλή, η γενική ούρων βγήκε τέλεια αλλά η καλλιέργια ούρων έδειξε ουρολοίμωξη και στεναχωρήθηκα. Το θέμα είναι ότι θα επαναλάβω την εξέταση την τρίτη στον μικροβιολόγο μου που έχω εμπιστοσύνη (έλειπε την Παρασκευή κ πήγα σε μια για πρώτη φορά που δεν μου γέμισε και πολύ το μάτι)

Ο γιατρός είπε να επαναλάβουμε την εξέταση πριν δώσουμε αντιβιωση να είμαστε σίγουροι ότι έχει ουρολοίμωξη. Μου λέει ότι δεν γινεται να έχει άψογη γενική ούρων με ουρολοίμωξη, επίσης ο ίκτερος έχει πέσει, πυρετό δεν έχει (μονο μια μέρα με το εμβόλιο-την παρακολουθώ). Μακαρί να έιναι λάθος αποτέλεσμα.

Νική ο γιος μου είναι 3 και 3 μηνών. Μετά τα 2 το ανοίγουν από όσο ξέρω όποτε θες. Του βάζει αλοιφή αναισθησία και δεν πονάει απλά 1-2 μέρες έχει λίγο τσουκσινμο όταν το κατεβάζεις.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόννα μου, μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου... και εμείς πριν σαραντίσω ο μπέμπης μου είχε μικρόβιο στα κόπρανα και πήρε αντιβίωση... κάνε την επανάληψη και μια θεραπεία και όλα καλά!!! Μην ανυσηχείς... εσύ κάνε αυτό που πρέπει... αφού δεν έχει και πυρετό μην ανυσηχείς!!! Μακάρι να ήταν λάθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόννα μου, μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου... και εμείς πριν σαραντίσω ο μπέμπης μου είχε μικρόβιο στα κόπρανα και πήρε αντιβίωση... κάνε την επανάληψη και μια θεραπεία και όλα καλά!!! Μην ανυσηχείς... εσύ κάνε αυτό που πρέπει... αφού δεν έχει και πυρετό μην ανυσηχείς!!! Μακάρι να ήταν λάθος!!!

Νίκη μου η αντιβίωση που θα πάρει αν έχει όντως ουρολοίμωξη είναι το λιγότερο. Απλα σε αυτή τη περιπτωση η ουρολοίμωξη "είναι μια μεγάλη περιπετεια" σύμφωνα με τα λόγια του γιατρού. Θα πρέπει να ανέβουμε Αθήνα νοσοκομείο για υπέρηχο και κιστογράφημα και ένα σωρό εξετάσεις. Γι αυτό και πρέπει να είμαστε 100% σίγουροι 'οτι δεν είναι λάθος του μικροβιολογικού. Πάντως και με μια φίλη που δουλεύει στο νοσοκομείο μου είπε ότι γενική ούρων τέλεια και καλλιέργια με ουρολοίμωξη (το δείγμα ήταν ίδιο) δεν γίνεται. Επίσης το παιδί παίρνει βάρος και τρωει κανονικά. Θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σήμερα πήραμε τις απαντήσεις της επαναληπτικής εξέτασης από το μικροβιολογικό που εμπιστεύομαι. η μικρή δεν έχει τίποτα δόξα το θεό!! αρνητική η καλλιέργια και η γενική ούρων πολύ καλή. Αν είναι δυνατόν σε τι περιπέτειες θα μας έβαζε μια μικροβιολόγος? τελος καλό όλα καλά...

κατά τ άλλα μεγαλώνουμε μια χαρούλα, ο μεγάλος συνεχίζει σχολείο και το απόγευμα μπάνια με το μπαμπά. Πήγαμε και μαζί δυο φορές απλά δεν πέρνουμε καθόλου τη μικρή μαζί λόγω ζέστης και μένει ο ένας μαζί της στο σπίτι.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου....

Καλέ που είστε όλες??????????????? εδώ σε λίγο θα αρχίσω να μιλάω μόνη μου!!!!

Εμείς είμαστε καλά Δόξα τω Θεώ και εδώ και 3 ημέρες κοιμάται στην δική του κούνια στο δωμάτιο του!!!! Το λίκνο από την κρεβατοκάμαρά μου το έβγαλα!!! Σε 2-3 μέρες γινόμαστε 5 μηνών και αρχές Ιουλίου θα κάνουμε το 4ο εμβόλιο... κάθε απόγευμα βγαίνουμε με το καρότσι μια βόλτα έξω από το σπίτι και είναι πολύ ωραίαα......

Κόννα μου, πολύ χαίρομαι κοριτσάκι μου... τελικά πάντα πρέπει να κάνουμε απαναλήψεις όταν βγει κάτι περίεργο.... Παναγιά μου δεν πρέπει εύκολα να εμπιστευόμαστε!!! Τέλος καλόν όλα καλά!!!

Φιλάκια σε όλες καμηέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...χαθηκα καπως αλλα ειχαμε θεμα με το νετ.....εμεις ειμαστε μια χαρα δοξα το θεο...ο μπεμπης μας μεγαλωνει μερα με την μερα...εγω εχω αρκετο τρεξιμο μεσα στην ημερα...κατα τ αλλα ολα καλα....σας εχω ενα ευχαριστω νεο....ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.....και ομως.....προσπαθω να το χονεψω λιγο αλλα οκ...χτες πηγαμε στον γιατρο και ακοσαμε κ καρδουλα...οποτε ειμαι 6 εβδομαδων...με το καλο δλδ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...χαθηκα καπως αλλα ειχαμε θεμα με το νετ.....εμεις ειμαστε μια χαρα δοξα το θεο...ο μπεμπης μας μεγαλωνει μερα με την μερα...εγω εχω αρκετο τρεξιμο μεσα στην ημερα...κατα τ αλλα ολα καλα....σας εχω ενα ευχαριστω νεο....ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.....και ομως.....προσπαθω να το χονεψω λιγο αλλα οκ...χτες πηγαμε στον γιατρο και ακοσαμε κ καρδουλα...οποτε ειμαι 6 εβδομαδων...με το καλο δλδ....

Ti λες βρε κορίτσι? τι νέα είναι αυτά? άντε μπράβο, συγχαρητήρια!!!!!!!!

Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό!! Αντε και στη κόρη!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...