Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2013!!!


Recommended Posts

καλησπερα κ απο μας!πως ειστε?Εμεις δοξα τω Θεω καλα.Αυριο ερχομαστε Ελλαδα!!!Το εμβολιο δεν μας πειραξε εκτος απο μια μικρη υπνηλια που της εφερε κ κοιμοταν σερι 5 ωρα την ημερα.Νικη μου σαν κ εσας!Εμεις λεμε αγκου 2 μηνες κ αρχισαμε να λεμε γκου ντου κλπ.Κοννα μου κ μενα στην αρχη ετσι εκανε αλλα τωρα δεν ξεκολλαει απο στηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από εμένα!

ΚΟΝΝΑ θα γράψεις κάτω στην "Γρήγορη Απάντηση".

Έχω πολύ καλά νέα:οι κολικοί μας πέρασαν επιτέλους και έχουν φουσκώσει τα ούλα για τα πρώτα μας δοντάκια,για αρχή ετοιμάζονται 2,ένα πάνω και ένα κάτω στα αριστερά,τα χέρια και ότι πιάνουμε με τα χεράκια μας πάει στο στοματάκι μας,βάζουμε τοπικά αλοιφούλα και στους πολύ μεγάλους πόνους Depon.Μετά το Πάσχα θα πάμε για το 2ο εμβόλιο.

Καλή Ανάσταση να έχουμε όλοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!

ΚΟΝΝΑ θα γράψεις κάτω στην "Γρήγορη Απάντηση".

Έχω πολύ καλά νέα:οι κολικοί μας πέρασαν επιτέλους και έχουν φουσκώσει τα ούλα για τα πρώτα μας δοντάκια,για αρχή ετοιμάζονται 2,ένα πάνω και ένα κάτω στα αριστερά,τα χέρια και ότι πιάνουμε με τα χεράκια μας πάει στο στοματάκι μας,βάζουμε τοπικά αλοιφούλα και στους πολύ μεγάλους πόνους Depon.Μετά το Πάσχα θα πάμε για το 2ο εμβόλιο.

Καλή Ανάσταση να έχουμε όλοι!

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!

τη " γρηγορη απάντηση" δεν την έχει βρε παιδιά. Τι στο καλό, στραβή είμαι? ή από την αυπνία δεν τη βλέπω?

Τα ξενύχτια συνεχίζονται, ξέρετε εσείς...ανυπομονώ να βγώ έξω λίγο. Λέω αύριο να π'αω μια βολτίτσα με το μεγάλο που ρωτάει συνέχεια αν έγινα καλά το μανάρι μου...έπιασε και η ζέστη απότομα και θέλουμε παπούτσια καινούργια.

Φιλιάσε όλες, Αναστασία με το καλό να έρθετε και καλά να περάσετε.

Καλή ανάσταση σε όλες τις οικογένειες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα κοριτσακια μου!!!Εμεις μεγαλωνουμε και ομορφαινουμε!!!Ειμαστε δυο μηνων και 7 ημερων και τη προηγουμενη βδομαδα που ζυγιστηκαμε στο παιδιατρο φτασαμε πεντεμιση κιλα και 57 ποντους!!!!Καναμε και το πρωτο μας εμβολιο!!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!!Ο μπεμπακος μας εχει ηρεμησει πολυ!!!!Τι ζεστη ειναι αυτη;;;Ευτυχως απο αυριο πεφτει η θερμοκρασια!!!Φιλακια πολλα!!!

Κοννα μου υπομονη!!!!Σε κατακαβαινω απολυτα!!!!Εχεις ρωτησει τον παιδιατρο η τον γυναικολογο να σου πει τι να κανεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες,

τι κάνετε καλά? εμείς μεγαλώνουμε μια χαρά και ο μεγάλος μου Δόξα το Θεό όλα καλά, αγαπάει την αδερφή του αν και ζηλεύει λιγάκι αλλάτο έχει πάρει πολύ καλύτερα από ότι φοβόμουν. Εγώ συνεχίζω , το ίδιο χάλια ψυχολογικά, αλλά ελπίζω μέρα με τη μέρα να είμαι καλύτερα. Νιώθω μια φλίψη αν και νιώθω ευγνομωσύνη στο Θε΄'ο που όλα πήγαν καλά απλά λέω πώς γίνεται να στερούμαι το πιο απλό πράγμα? ούτε φυσιολογικά γέννησα, ούτε μπορώ να θηλάσω (από το στήθος εννοώ κανονικά). Και το ήθελα τόσο πολύ. Ωστόσο συνεχίζω τις αντλήσεις , βγάζω 1,2 λίτρα και πίνει ενώ περισεύει κιόλας το γάλα και θα αρχίσω την τράπεζα γάλακτος όπως στο γιο μου. Θα προσπαθήσω να αντέξω για χάρη της αλλά ώρες ώρες σκέφτομαι ότι θα ήταν μεγάλη ευκολία να της έδινα ξένο και θα έφτιαχνε και πρόγραμμα νωρίτερα έτσι. Τωρα απλά ελπίζω μετά τις 40 μέρες να μην ξυπνάει τόσο συχνά τη νύχτα και να κάνω σερι 4-5 ώρες υπνάκο. Θα δείξει, είναι λίγο νωρίς για πρόγραμμα...

Marker να σου ζήσει ο τρίτος γιος. Αγορομάνα!!! μπράβο , καλή λοχεία να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

ΚΟΝΝΑ υπομονή κοπέλα μου!

Σήμερα πήγαμε στον παιδίατρο και κάναμε το 2ο εμβόλιο,κάναμε 2 ενεσούλες σήμερα.Είμαστε 6κιλά και 60εκ.Και κοιμάται από τις 10,ελπίζω να κοιμάται μέχρι τις 8 το πρωί.

marker να σας ζήσει και να είστε καλά!

Φιλιά και καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη!!! Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!! Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες του κόσμου!!!

Πως είστε??? Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά!!! Το Πάσχα το περάσαμε ύσηχα οικογενειακά και πρώτη χρονιά με μωρό!!!

Είμαστε 3,5 μηνών 7 κιλά και 62 εκατοστά ύψος!!! Την τρίτη ημέρα του Πάσχα κάναμε και το 2ο μας εμβόλιο... προς το παρόν δεν μας έχει πειράξει καθόλου!! Εγώ αδιαθέτησα για 1η φορά προχθές και όλα είναι μια χαρά!!! Ο Μπέμπης τρώει 9-1-5-9 ως τώρα έτρωγε 150ml και τώρα άρχισε να τρώει 180ml!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη!!! Χρόνια πολλά κορίτσια μου!!! Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες του κόσμου!!!

Πως είστε??? Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά!!! Το Πάσχα το περάσαμε ύσηχα οικογενειακά και πρώτη χρονιά με μωρό!!!

Είμαστε 3,5 μηνών 7 κιλά και 62 εκατοστά ύψος!!! Την τρίτη ημέρα του Πάσχα κάναμε και το 2ο μας εμβόλιο... προς το παρόν δεν μας έχει πειράξει καθόλου!! Εγώ αδιαθέτησα για 1η φορά προχθές και όλα είναι μια χαρά!!! Ο Μπέμπης τρώει 9-1-5-9 ως τώρα έτρωγε 150ml και τώρα άρχισε να τρώει 180ml!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Γειά σας μανούλες,

καλά είστε? εμείς δόξα το Θεό μια χαρά. Κοντεύουμε ένα μήνα και εμείς. καλέ πότε πέρασε ο καιρός?

θα έρθει και ο γιατρός σε λίγες μέρες, να δούμε πόσο μεγαλώσαμε και εμείς, αν και βλέπω μεγάλη διαφορά στα φορμάκια .Μεγάλωσε ο κορίτσι μου.

Νίκη και Λένα 2ο εμβόλιο ε? ξεπεταχτήκατε σιγά σιγά. Νίκη μόνο 4 φορές τρώει? λίγο δεν είναι? καλά θα μου πεις αφού τόσο θέλει.Κοιμάστε 12 ώρες? φτου φτου μπράβο, μακάρι και εμείς να φτιάξουμε τέτοιο πρόγραμμα.

Εμείς ακόμα είναι δύσκολο για πρόγραμμα, καμιά φορά τη νύχτα που τρώει δεν κοιμάται μετα, ελπίζω να αλλάξει σιγά σιγά που θα καταλαβαίνει τη νύχτα και τη μέρα. Εγώ κάνω όλα αυτά τα απαραίτητα για να μάθει το διαχωρισμό αλλά ακόμα τίποτα...χεχεχε ξενύχτι τρελό...

Κορίτσια βάζω παράθεση γιατί μερικές φορές δεν μου έχει το πεδίο απάντηση.

Φιλάκια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε??

Εμείς Δόξα τω θεώ καλά!!!!!

Έχουμε μπει στην τελική ευθεία και την άλλη Κυριακή Βαπτίζουμε τον άντρα μας!!!

Σήμερα έχω πολλές δουλειές στην αγορά να τελειώσω τα πάντα!!!

Κόννα μου, είναι πολύ μικρούλα η μπέμπα σου ακόμη να κοιμάται όλη νύχτα... εμένα κοιμάται όλη νυχτά μώλις έκλεισε τον 2ο!! Άπό την στιγμή που έχει φτάσει το 95% της ανάπτυξης δεν με νοιάζει πόσα γεύματα θα φάει... μεγαλώνει με πολύ γρήγορους ρυθμούς!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες!

post-1299-13873940576665_thumb.jpg

να έρθουμε και εμεις στη παρέα σας?

Γέννησα τον μπεμπη μου στις 25 Απριλιου με φυσιολογικο τοκετο, 3.700γρ, 53 εκ. και σήμερα είναι 4.030, με αποκλειστικό θηλασμό. Ευτυχως ο μπεμπης ειναι βυζακιας και δεν ειχαμε κανενα προβλημα με το θηλασμο, εκτος απο το οτι ειναι λαιμαργος ... πνιγεται με το γαλα του και καταπινει αερα. Οποτε εχουμε λιγη γκρινια το πρωι που προσπαθει να βγαλει τα αερια του. Το ρέψιμο πια μου παίρνει διπλο χρονο απο το ταισμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες anny28 στην παρεούλα μας!Να σου ζήσει ο γλύκας σου!

Τόσες μέρες δεν μπόρεσα να μπω γιατί από το 2ο εμβόλιο είχαμε σαν αντίδραση στη μικρή μας να μην τρώει πάνω από 120ml. σε κάθε γεύμα,να κοιμόμαστε λιγότερο και να γκρινιάζουμε πολύ.Πρώτη φορά έφαγε 150ml τώρα και έχει πάνω από ώρα που κομάται.Μακάρι να ξαναφάμε 180ml σύντομα και να κοιμόμαστε όπως πριν.

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anny28, καλώς μας ήρθες κορίτσι μου...

Να σου ζήσει ο μπεμπούκος σου να είναι γερός, ευλογημένος και να σας γεμίσει ευτυχία!!!! Μια χαρά τον βρίσκω!!!

Εγώ είμαι η Νίκη γέννησα έναν μπέμπη στις 30 Ιανουαρίου!!! Είναι το πρώτο μου παιδάκι εσένα είναι το πρώτο???

Λένακαρά, περαστικά σας εμείς στο 2ο εμβόλιο είχαμε 2 μέρες μια ψιλογκρίνια αλλά μην το ματιάσω πέρασε!!! Τώρα όσον αφορά για το γάλα μην ανυσηχείς εάν είναι καλή στα κιλά της δεν έχεις πρόβλημα!!!

Φιλάκια σε όλες καλό βράδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λένα

Σε ευχαριστω κι εσενα να σου ζησει!

Τρωει 180μλ? Φτου φτου! Ζωη να εχει, μπραβο!

Περαστικα με τα εμβολια, κι εμεις τον αλλο μηνα θα ξεκινησουμε. Την Παρασκευη 24 Μαιου θα παμε και στη παιδιατρο να μας πει τι να κανουμε ακριβως.

niki

Πολλα ευχαριστω για τις ευχες!

Να σου ζησει κι εσενα ο μπεμπης!

Ναι, και εμενα το πρωτο μου ειναι. Συμφωνω μαζι σου, οσο τα μωρακια εχουν καλο βαρος δεν υπαρχει ανησυχια. Περαστικα τα εμβολιακια!

Ερωτηση που γινεται συνεχεια υποθετω... Ποτε σκεφτεστε για βαφτισια? Δεν θελω να τον βαφτισω πολυ μικρουλη, τον λυπαμαι, ουτε και οταν φτασει φανταρος. [smilie=toothy6.gif] Βλεπω πολλα μωρακια τα βαφτιζουν γυρω στους 5 μηνες, δεν ειναι πολυ μικρακια? Εγω και η αδελφη μου ειχαμε βαφτιστει οταν πια περπαταγαμε... 10 με 12 μηνων. Εσεις τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anny28 αφού ρωτάς την γνώμη μας θα σου πω!!!!

Εγώ τον Βαπτίζω την άλλη Κυριακή και θα είναι 4 μηνών...

Τα παιδάκια από πλευράς Θρησκείας πρέπει να βαπτίζονται μικρά!!! Αφού θα γίνει Χριστιανός πρέπει να γίνεται νωρίς... τα παιδάκια που δεν είναι Βαπτισμένα είναι ευάλωτα σε κάποια πράγματα π.χ. είναι πιο αγριεμένα, ματιάζονται εύκολα κλπ.... αλλά ποιον δεν ποιάνει το μάτι???? Αυτόν που κοινωνάει συνέχεια!!! Τώρα αν το έχουμε σκοπό να Βαπτίσουμε τα παιδάκια μας και να μην τα πάμε ποτέ για Θεία Κοινωνία... δεν υπάρχει λόγος να τα Βαπτίσουμε νωρίς... όλα γίνονται για να κοινωνήσει το παιδί!!! Οπότε ένας λόγος είνα αυτός... ο άλλος λόγος είναι ότι τα παιδάκια όσο πιο μικρά είναι δεν καταλαβαίνουν και το περνάνε απέξω απέξω... όσο πιο μεγάλο είναι ουρλιάζει γιατί φοβάται και είδη έχει αρχίσει να γνωρίζει κόσμο και κλαίει και γενικά κουράζεται πιο πολύ λόγο του ότι ζωρήζετε να αποφύγει όλο αυτό γιατί το βλέπει σαν κάτι κακό και φοβάται!!!

Από την άλλη οι περισσότεροιΒαπτίζουν μετά από πολύ καιρό για το οικονομικό!!! Άλλο θέμα αυτό...

Γενικά το όλο θέμα είναι τι είδους Βάπτιση θέλουμε να κάνουμε!!! Είναι για το εφέ??? Είναι για το Μυστήριο?? ή είναι απλά ένα έθιμο???

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις!!! Με το καλό η Βάπτιση σας όποτε και αν είναι!!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα δεν θελω βάπτιση για εφέ χολυγουντ :thumbdown:, αλλα για τη Θεία Χάρη. Και επειδή δεν θα κάνουμε υπερπαραγωγή με την μπάντα του Δάμου και πυροτεχνήματα, δεν υπαρχει θέμα οικονομικό. Θα παμε λίγοι και καλοί στην εκκλησία της γειτονιάς μας, με το ιερέα μας (που μας παντρεψε).

Κάποιος μου είπε οτι τα μωράκια δεν ματιάζονται μέχρι να βαπτιστούν :crazy: αλλα δεν βγάζει νόημα...

Οπότε πιστεύεις οσο πιο νωρίς τοσο πιο καλά. Θελω να το σκεπτώ πρωτα... Ακόμη δεν εχουμε βρεί νονά - νονό.

Χίλιες ευχές για το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anny28 αφού ρωτάς την γνώμη μας θα σου πω!!!!

Εγώ τον Βαπτίζω την άλλη Κυριακή και θα είναι 4 μηνών...

Τα παιδάκια από πλευράς Θρησκείας πρέπει να βαπτίζονται μικρά!!! Αφού θα γίνει Χριστιανός πρέπει να γίνεται νωρίς... τα παιδάκια που δεν είναι Βαπτισμένα είναι ευάλωτα σε κάποια πράγματα π.χ. είναι πιο αγριεμένα, ματιάζονται εύκολα κλπ.... αλλά ποιον δεν ποιάνει το μάτι???? Αυτόν που κοινωνάει συνέχεια!!! Τώρα αν το έχουμε σκοπό να Βαπτίσουμε τα παιδάκια μας και να μην τα πάμε ποτέ για Θεία Κοινωνία... δεν υπάρχει λόγος να τα Βαπτίσουμε νωρίς... όλα γίνονται για να κοινωνήσει το παιδί!!! Οπότε ένας λόγος είνα αυτός... ο άλλος λόγος είναι ότι τα παιδάκια όσο πιο μικρά είναι δεν καταλαβαίνουν και το περνάνε απέξω απέξω... όσο πιο μεγάλο είναι ουρλιάζει γιατί φοβάται και είδη έχει αρχίσει να γνωρίζει κόσμο και κλαίει και γενικά κουράζεται πιο πολύ λόγο του ότι ζωρήζετε να αποφύγει όλο αυτό γιατί το βλέπει σαν κάτι κακό και φοβάται!!!

Από την άλλη οι περισσότεροιΒαπτίζουν μετά από πολύ καιρό για το οικονομικό!!! Άλλο θέμα αυτό...

Γενικά το όλο θέμα είναι τι είδους Βάπτιση θέλουμε να κάνουμε!!! Είναι για το εφέ??? Είναι για το Μυστήριο?? ή είναι απλά ένα έθιμο???

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις!!! Με το καλό η Βάπτιση σας όποτε και αν είναι!!! Φιλάκια!!!

Γειά σας!!!

καλήμέρα σε ολα τα μωράκια!!!

anny28 καλώς ηρθες. Είμαι η Κωνσταντίνα και γέννησα το κοριτσάκι μου στις 16/04. Εχω και ένα αγοράκι.

Όσον αφορά τη βάπτιση το γιο μου τον βάπτισα 7 μηνών. Το βρήκα καλή ηλικία, γενικά γύρω στους 6 μήνες να μην πάει και ενός έτους.

Βέβαια τώρα δεν έχουμε νονό/νονά ακόμα και μάλλον θα αργήσουμε αν και δεν το θέλω. Βρε κορίτσια δεν μου έχει προτείνει καποιος μέχρι ώρας και εγώ κολλώνω γιατί ξέρω ότι οι περισσότεροι δεν έχουν χρήματα. Βεβαια εγώ δεν θέλω ακριβά, μόνο τα απαραίτητα αλλά και πάλι είναι δύσκολες εποχές. Επίσης θέλω να βρω κάποιον που κάνει για να βαπτίσει και να γίνει νονός και όχι απλά για να γίνει .

Τελος πάντων θα βρούμε πιστεύω....

Νίκη μου καλά να περάσετε, με το καλό!!

Εμείς συνεχίζουμε λίγο στήθος και μετά μπουκάλι γιατι χάνει την υπομονή. Γενικά έχω γάλα και πηγαίνουμε αποκλειστικά. Σήμερα κλείνουμε ένα μήνα και θα έρθει και ο γιατρός να δούμε πόσο παχύναμε.

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά τη βάπτιση το γιο μου τον βάπτισα 7 μηνών. Το βρήκα καλή ηλικία, γενικά γύρω στους 6 μήνες να μην πάει και ενός έτους.

Επίσης θέλω να βρω κάποιον που κάνει για να βαπτίσει και να γίνει νονός και όχι απλά για να γίνει .

Εμείς συνεχίζουμε λίγο στήθος και μετά μπουκάλι γιατι χάνει την υπομονή. Γενικά έχω γάλα και πηγαίνουμε αποκλειστικά. Σήμερα κλείνουμε ένα μήνα και θα έρθει και ο γιατρός να δούμε πόσο παχύναμε.

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!

7 μηνων ακούγεται οκ!

Κι εγω θελω νονο-νονα που να εχει και καποια επαφη με την εκκλησια δηλ να πηγαινει στην εκκλησια οχι μονο 10 λεπτα την Ανασταση, και να θέλει να ασχοληθει με το παιδι.

Οταν λες μπουκαλι, βγαζεις με θήλαστρο ή γαλα σκονη? Καλη τυχη σημερα με το γιατρο! Εμεις θα παμε την αλλη Παρασκευη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...Χριστος ανεστη κ απο μενα...τι κανετε???χαθηκαμε...

αννυ καλως ορισες κ απο μενα...να σου ζησει ο μπεμπακος σου...γερος και καλοτυχος παντα...

νικη μου με το καλο η βαφτιση του μικρου σου...

κοννα μου υπομονη κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε...

εμεις χτες κλεισαμε 3 μηνες...ολα καλα ευτυχως...ο μικρος εχει στρωσει παρα πολυ...κοιμαται απ τις 11 μεχρι τις 5 σερυ...εχει γινει ενας κουκλος....

εγω περασα επολοχειο καταθλιψη και τωρα σιγα σιγα το ξεπερναω....

εμεις οταν εμαθαν οτι ειμαι εγκυος βρηκαμε και νονο...την βαφτιση θα την κανουμε τον σεπτεμβριο 22 πρωτα ο θεος...απλη λητη κ απερητη...ο μικρος τοτε θα εχει κλεισει τους 7 μηνες..κλεισαμε ηδη εκλεισια και ψαχνουμε τα υπολοιπα...το τραπεζι θα το κανουμε στην αυλη αν ειναι καλος ο καιρος...ετσι κ αλλιως γυρο στα 20 ατομα θα ειμαστε το πολυ...αυτα απο μενα φιλακια πολλα σε ολες.....και στα μωραακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα κοριτσακια μου!!!!Τι κανετε;;;Ειστε καλα;;;Εμεις καλα τα παμε δοξα το θεο ο μπεμπουλης ειναι μια χαρα αρκετα ησυχος τρωει, μεγαλωνει ομορφαινει κτλ...Στις 1/6 γινομαστε 3 μηνων και θα παμε παλι στο γιατρο να μας δει και να κανουμε το επομενο εμβολιο!!! Anny28 μου καλως ηρθες στη παρεα και να σου ζησει το μωρακι και εσενα!!!!Και εμεις δεν εχουμε βρει ακομα νονο-νονα και εγω θελω να το βαφτισω μεχρι να χρονισει και οχι πιο μεγαλο!!!Ειναι οντως δυσκολο να βρεις νονους τωρα με τη κριση αλλα δεν χρειαζεται να ντρεπομαστε αν περιμενουμε να μας κανουν οι αλλοι την προταση ισως δεν βρουμε και ποτε!Σαν μια ξαδερφη μου που δεν εβρισκε και το παιδι της πηγε 2 χρονων για να το βαφτισει!!!Και εγω θελω απλα πραγματα δεν με νοιαζουν τα πολλα πολλα!!!!Νικη μου με το καλο η βαφτιση και καλα να περασετε ευχομαι!!!!Binoula μου πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!!Μπραβο!!!!Η αληθεια ειναι οτι ειναι δυσκολα οταν εχεις μωρο και ολα αυτα ειναι καινουρια για εμας...και εγω εχω κουραστει λιγο τις τελευταιες μερες και εχω κατι ψυχοπλακωματα κατι κλαμματα χωρις λογο...πολυ κλεισμαρα ρε παιδια και δεν την ειχα συνηθισει και το παιδι ειναι πολυ μωρο ακομα που να το πας συνεχεια και οταν ο συζυγος δουλευει αρκετες ωρες και περιεργες ωρες ειναι δυσκολα!!!Εσεις πως την παλευετε;;;Φρικαρετε ποτε η μονο εγω τα παθαινω αυτα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε???? Τα μωρά μας καλά????

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!

Εμείς τρέχουμε γιατί η εβοδμάδα που μας μπαίνει είναι της Βάπτισης!!!!

Όντως εάν δεν έχεις νονό είναι μεγάλο πρόβλημα!!!! Είναι και αυτή η κρίση που το σκέφτονται πολύ!!!

Κάντυ μου, εμένα ευτυχώς με βοηθάει πολύ ο άντρας μου αλλιώς θα είχα κουραστεί πολύ!!! Είμαι πολύ τυχερή!!!

Binoula μου, Αληθώς Ανέστη κορίτσι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζούνι σου!! Μια χαρά ύπνο βλέπω κάνετε και εσείς!!

Anny28, σε ευχαιρστώ πολύ κορίτσι μου!!! Και σας με το καλό και να τον δεις όπως επιθυμείς τον άγγελό σου!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα!!!

Βινούλα μου εύχομαι να είσαι καθε μέρα και καλύτερα. Και εγ΄'ω πέρασα μια φλίψη θα έλεγα στο πρώτο μωρό αλλά και τώρα λίγο στο δεύτερο. Τώρα κυριώς και το θηλασμό και τις προσπάθειες αλλά όλα πάνε καλά. Είναι μεγάλη αλλαγή η γέννα και οι ορμόνες τρελένονται. Να ξέρεις ότι όλα θα πάνε καλά.

Εμείς σήμερα ήρθε ο γιατρός, πήραμε ένα κιλό και 4 πόντους. Πλέον είμαστε 3830. Ενα κιλό με αποκλειστικό μητρικό είναι πολύ καλά είπε ο γιατρός. Εχουμε και λίγο ίκτερο ακόμα αλλά δεν είναι ανησυχιτικό.Σε ένα μήνα το πρώτο εμβόλιο.

Anny28 δεν δίνω ξένο καθόλου απλά με θήλαστρο βγάζω το γάλα μου. Εχω αρκετό και ξεκίνησα και τράπεζα κορίτσια. Αποθηκεύω δυο μπουκάλια των 180ml τη μέρα για όταν θα πάω για δουλειά.

Οσον αφορά την κλεισούρα εγώ δεν ξέρω, δεν θέλω να βγω έξω ακόμα. Αισθάνομαι ότι βαριέμαι να ετοιμαστώ . Γενικά ώρες ώρες είμαι πολύ απαιρηποίητη και θέλω σιγά σιγά να αλλάξω. Μη με βλέπει και ο άντρας μου στο μαύρο χάλι όλη μέρα. Θα βγάλω κανένα φρύδι ή θα βάψω κανένα νύχι. δεν ξέρω, εσείς έχετε όρεψη για τέτοια?

Φιλιά σε όλες και Νίκη μου καλά να περάσετε, περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμείς με τη βάφτιση είχαμε ένα θέμα.Τι όνομα θα πάρει η μπέμπα και που θα γίνει.Αποφασίσαμε από όποια οικογένεια πάρει όνομα εκεί να γίνει και η βάφτιση,λόγω χιλιομετρικών αποστάσεων.Τελικά η μικρή μου θα ονομαστεί Καλλιρόη και θα βαφτιστεί Αγρίνιο.Τώρα το πότε δεν έχουμε πλέον ιδέα,γιατί με πήραν για δουλειά από προκήρυξη που είχα ξεχάσει κ δεν ξέρω ακόμα τίποτα για άδειες κτλ. και του άντρα μου οι άδειες είναι κανονισμένες,Ιούνιο+Δεκέμβριο.Όσο για νονά θα είναι η αδερφή μου που την λατρεύω.

Binoula και εγώ ήμουν χάλια,ιδιαίτερα όταν έφυγε η μαμά μου,που έμεινα μόνη(ο άντρας μου λείπει πολλές ώρες στη δουλειά,με περίεργα ωράρια,αλλά με βοηθάει πάρα πολύ σε όλα) και μου έλειπε η οικογένεια μου και μετά που δεν την θήλασα(για τον θηλασμό ακόμα νιώθω άσχημα).

Αλλάξαμε πάλι γάλα στη μικρή μου,γιατί δεν τρώει πολύ και ότι τρώει το βγάζει και αν συνεχίσει θα το δούμε για δυσανεξία στη λακτόζη.Δεν ξέρω αλλά ούτε αυτός ο παιδίατρος μου γεμίζει πλέον το μάτι,αλλά να αλλάξω πάλι παιδίατρο,δεν ξέρω.

Νίκη μου Καλοφώτιστος να είναι ο μικρούλης σας και καλός Χριστιανός!Με το καλό να γίνει η βάφτιση!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε?????

Εμείς Δόξα τω Θεώ μια χαρά!!!

Λένακαρά!!!! Από αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ότι το παιδάκι μάλλον έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα!!! Να του πάρεις το Nutriben at είναι κορυφαίο γάλα έχει εκτενώς υδρολυμένη την πρωτεϊνη της αγελάδος και δεν περιέχει καθόλου λακτόζη!!! Εάν όμως μετά συνεχίσει και σου κάνει αναγωγές θα πάρεις το Novalac Allernova αυτό που πίνουμε και εμείς... είναι ότι το προηγούμενο με την διαφορά ότι κάνει και για τα παιδάκια με παλλινδρόμηση!!! Βέβαια αυτά πάντα με την συνεννόηση του παιδιάτρου.. αλλά τα γάλατα αυτά να τα προτίνεις μόνη σου!!! Ο παιδίατρός δίνει πάντα αυτά που παίρνει μίζα!!! Εγώ στην ουσία μόνη μου βρήκα το γάλα του παιδιού... και μην μπαίνεις στην διαδικάσία να αλλάζι συνέχεια γάλα γιατί δημιουργείς πρόβλημα στο έντερο και το στομάχι του παιδιού!!! Προσοχή μεγάλη στα κακά του μωρού... π.χ. για ροζ ή κόκκινο και βλένες!!! Ότι θες πες μου στείλε μου και π.μ. και στο facebook!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...