Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

Ρε κοριτσια..ελεος ρε κοριτσια...εχω μιλαμε λυθει στα γελια..... Σισσυυυ,..που εισαι μαρι να θαψουμε παρεα τα τεκτενομενα στο Ελ Μαμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα ενδιαφέρον αυτός ο τρόπος βαφής!!! :roll:

εκεί έχει μόνο λιντλ ε?

πρώτη φορά πήρα ψωμί από εκεί...είναι φρεσκότατο....και έχω φάει 2 φέτες.....κάνω κράτει!!!

λοιπόν σας αφήνω να φτιάξω τα κουλούρια μου!!! :)

MAHLEB, mahleb!!! το μαχλεπάκι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε στο ελλ μαμ?

εμενα παλι τα κουλουρακια καθολου δε με τραβανε..ποτε δε με τρεβουσαν..στα μικρα θελω να κανω κατι ωραια που ειδα στο συνταγες απο σπιτι..φαινονται σουπερ για τα παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι θου;;;;..α τιποτα καλε..διαβαζω κατι αρθρα στο μπλογκ τις ΟΛιβ..και εχω φριξει..ποση κακια..και ποσο ελευθερο χρονο εχουν μερικε ςπου ξαθονται και ξεκατινιαζονατι;;;; ω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήρθα ήρθαν!!!

όλα πολύ ωραία, καλύτερα από ότι φαινονται στο σαιτ

τελικά είμαι Μ αλλά τα 2 μιυ ερχονται μια χαρα και σε μήκος γιατί τα πολύ κοντά δεν...

ένα φόρεμα είναι λίγο φαρδυ αλλά θα το μαζέψω

χεχεχεχεχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μεγειά :)

καλοφόρετα :)

με τι ήρθαν τελικά;

Έτοιμα τα κουλουράκια μας!!!

:)

τα παιδιά έφαγαν και τους άρεσε!!! :)

Μαζί τα κάναμε!!!

64 βγήκαν, έκανα μισή δόση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

μολις γυρισα , πηγα με τις ανηψιες μου να δουν πως στολιζουν τον επιαφιο!

αλλα τον ειχαν τελειωσει

τα χρονια που πηγαινα εγω τελειωνε το στολισμα 2-3 τη νυχτα και γινοταν με λουλουδια που εφερνε ο κοσμος....τωρα ολα παραγγελια....και καποιοι τον εβγαζαν φωτο (που ειναι η φατσουλα με τα ματια γουρλομενα)

εβαψα αυγα...εσπασα 10 απο τα 30

ολη μερα πλενω....ξερω μεγαλη εβδ.

αλλα αυτα που ειχαν τσιμπισιε τον Λεο τον τσιμπισαν και στα χερακια και ειναι με πυο...οποτε εχω ξεσηκωσει ολο το παιδικο!

εχω βγαλει και τα στρωματα εξω!

οχι οτι ειμαι σιγουρη οτι εγινε στο υπνο...αλλα λαχιστοποιω τις πιθανοτητες

εχω βγαλει και τα στρωατα εξω ...να λιαστουν αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :)

συμπεθέρα και εγώ θυμάμαι, καθόμουν κάι συμμετείχα στον στολισμό :) όντως τέλειωνε 3 ή 4......ώραία ήταν, είμασταν πολλά παιδιά.....και τώρα που το σκέφτομαι αυτή η μαμά μου πώς δεν κουραζόταν ή πώς τα κατάφερενε? [smilie=dontknow.gi: τόσα παιδιά, κουλούρια, αυγά, δουλειές, επιτάφιο!!! πρέπει να κουραζόταν πάρα πολύ τελικά!! :(

κορίτσια πώς θα περάσετε την ημέρα του Πάσχα???

σε μας έρχονται τα πεθερικά και η πεθερά φέρνει φαγητό για να με ξεκουράσει, λέει, μία μέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε/???εγω τσουρεκια..καλο πασχα να εχουμε κ καλη ανασταση

αργυρουλα καλα να περασετε με τα πεθερικα..πατε κ καμια βολτα βραδακι τα δυο σας[smilie=icon_thumle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!!!

Τι κανετε?

Εμεις καλα, ετοιμαζομαστε σιγα σιγα να παμε Ανασταση, καλα οχι απο τωρα αλλα ξερετε, μπανιαρισματα, μαλλια κτλ. Χθες πηγαμε στον επιταφιο σε μια μικρη εκκλησια που εχουμε στην διπλα πολη. Ηταν τοσο ομορφα. Θα σας βαλω φωτο καποια στιγμη. Ειναι ενα παλιο πετρινο γερμανικο εκκλησακι και ο δημος το παραχωρησε στην ενορια μας και το κανανε τελειο. Σημερα θα παμε στην μεγαλη εκκλησια που ειναι 35χλμ μακρυα μας.Αυριο λεμε να ψησουμε διαφορα στο εξοχικουλη μας, λενε θα εχει καλο καιρο για να δουμε. Γιορταζει και το Ειρηνακι με την πεθερα μου αυριο και μεθαυριο ο Γιωργης με τον πεθερο και την μαμα μου[smilie=icon_sunny.:

Καλη Ανασταση ευχομαι σε ολες σας και να περασετε τελεια οτι και αν κανετε!!! Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA μαστε και εμεις!

καναμε τα απαραιτητα ψωνια!

ανασταση με την πεθ. σπιτι μας.

αυριο στην κουνιαδα μου θα ψησουν και εγω θα τα βρω ετοιμα μιας και θα παω μετα τη δουλεια!

Καλη Ανασταση και παντα με υγεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφιες μου!!!! Χρονια πολλα και ΧΡιστος Ανεστη!!! Χρονια πολλα στους Γιωργιδες και τς Γεωργιες.. Χρονια πολλα και στον Ανασταση της Λενας..οι Αγαπημενες μας Αναστασιες γιορταζουν της φαρμακολυτρας το εμπεδωσαμε..χαχαχα.. Τι κανετε...πως περασατε;;;..εμεις τα ιδια..φαη βολτες..και ξανα φαη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ

χρονια πολλα σε ολους τους ΓΙωργους και τις Γεωργιες.....

Λενα να χαιρεσαι τον Ανασταση....

Αναστασιες -Νατασουλες Χρονια σας πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!!

Χρονια πολλα!!! Χριστος Ανεστη!!!

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν αυτες τις μερες και σημερα!! Να χαιρομαι το μικρο μου αντρακι και το Ειρηνακι μου που γιορταζε χθες!

Ιουλια να χαιρεσαι τον Γιωργο σου!!

Νατασα και εσυ για χθες το Ειρηνακι σου!

Γωγουλα να χαιρεσαι την κολωνα του σπιτιου σου!!!

Μαρακι και εσυ τον Γιωργο σου!!

Φυσικα ξεχναω πολλους αλλα που μυαλο!

Πως περασατε? Εμεις ωραια, μας εκανα τελειο καιρο, πηγαμε στον κηπο μας ψησαμε, σκαψαμε τα παιδια παιξανε γινανε γουρουνακια αλλα το ευχαριστηθηκαν!! Στην Ανασταση κατσανε σουζα και τα 2! [smilie=toothy10.gi:

Επεξεργάστηκε από Lenaki26
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστος ανεστη

τι κανετε?πως περασατε?

εμεις πολυμασα λεμε..πω πωωω..

χρονια πολλα σε ειρηνακι νατασας,ειρηνακι κ γιωργη ελενας,γιωργη ιουλιας,γιωργο παναγιωτας,γιωργο μαριας,γιωργο γωγω,κ οποιον αλλο ξεχνω..

α κ ανασταση λενας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω παλι και εμεις!

ολο με απροοπτα....

α) την κυριακη το πρωι ο Π. ξυπνησε με οιδημα στο ενα ποδι...

β)φευγοντας απο αυλιδα παθαινω λαστιχο...οκ το αλλαζουν...στη εθνικη και ενω οδηγουσα...με επαισε ταχυκαρδια και τρομος- εφιδρωση ...μπαινω σε ενα βενζιναδικο και πηρα μαζι μου αυτο που βαζουν αερα...ευτχως δεν εκανα ζημια!

γ')την δευτερα το ποδι του Π. ακομα πιο χαλια...ξεκιναει να παει νοσοκομειο με το μηχανακι...παει στο 1ο εφημ. πανικος....παει στο 2ο τον βλεπει ορθ/κος και τον στελνει σε αγγειολογο....σε αλλο νοσοκομειο...και εκει που παει με το ,μηαχανακι....πεταγεται μια γρια μπροστα του και για να μην την πατησει εριξε το μηχανακι κατω και χτυπησε στο χερι...εκαβ και ξανα πισω στο νοσοκομειο που ειχε παει...βγαλσιμο το δαχτυλο...του εκαναν αναταξη...

δ) ευτυχως το ποδι δενε χει τιποτα απο θρομβο αλλα το οιδημα παραμενει

ε) δευτερα βραδυ σηκωνει πυρετο...

στ)ψαχνουμε για ιδιωτη ορθοπεδικο η αγγειολογο και ολοι λειπουν

ζ) εγω δουλεια εως και την παρασκευη

ευτχως δεν τελειωσα την αβ

Επεξεργάστηκε από Pebi
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :)

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε όσες και όσους γιόρταζαν ή σε συγγενείς σας :)

ό,τι επιθυμείτε, κυρίως υγεία!!

συμπεθέρα :(

πολλά τραβήξατε....εύχομαι όλα να είναι καλά τώρα με τον Π. και να μην σας βρε κάτι άλλο!

σας αφήνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Ευχαριστω για τις ευχες!!!

Βικακι χριστος και παναγια! Μα ολα μαζι? Τελικα τι εγινε με το ποδι? Κανε ενα ευχελαιο παιδι μου!

Εμεις καλα, σε λιγο παω ουρολογο για τα αποτελεσματα του σπινθηρογραφηματος, δεν μιλησαμε ακομα. Ευτυχως εγινε το αμαξι και θα παω με αυτο μαζι με τον μικρο. Ειχε μια ομιχλη το πρωι αλλο πραμα, ευτυχως καθαρισε τωρα και βγηκε ηλιος!!

Αντε να επιστρεφετε ολες σιγα σιγα στην βαση σας και να γεμισουν οι σελιδες παλι.

Παω να ετοιμαστω τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

χρονια πολλά σε όλους όσους γιόρταζαν, μικροί και μεγάλοι.

Εμείς εδώ καλά και βαρετά. Ανάσταση δεν καταφέραμε να πάμε γιατι κοιμοντουσαν.

Πάσχα έκανα μόνη μου και δευτέρα, τρίτη βαρέθηκα να έχω μες στα πόδια μου τον Κ .

Έβαλα ενα κιλό .... πάλι 66,6 " είμαι .... τα τσουρέκια φταίνε και οι βλακιουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...