Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτιου Μαριε σε περιμενουμε!!!!


Recommended Posts

Μαρία κάνε ενα σερτσ να δεις τι λένε για την συνταγή του παρλιαρου ...κάπου διάβασα οτι δεν είναι καλή.

:ympray: Τώρα είναι αργά

Τελείωσα το ζύμωμα, το σταυρωσα και θα περιμένω 3 ώρες.

Μετά θα το πλάσω και θα το αφήσω άλλη μια ώρα και ο Θεός βοηθός

Και σήμερα θα πάμε στη βαφτιστήρα μας και μετά θα έρθει και ο νονός της Φ

Αφρο τι θα δώσεις στους νονούς???

Λενάκι έχεις γενέθλια??? Χρόνια Πολλά, Πολύχρονη πάντα με υγεία για σένα και όλη την οικογένεια, Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσούπρες μου! [smilie=wave.gif]

Τι κάνετε; Εμείς τα γνωστά...

Με γαστρεντερίτιδα από την Κυριακή, πρώτα το μικρόβιο και τώρα εγώ και η Β!!!

Υπέροχα!!!:sick:

Εσείς; Εύχομαι όλες και όλα τα παιδάκια καλά!!!

Γιώτα περαστικά στον Γιωργάκη σου, σε σκέφτομαι και να ξέρεις συμπάσχω!! Περαστικά κι αγύριστα!!

Καλή επιτυχία στα τσουρέκια σας και στα πασχαλινά σας!! Εγώ η προκομμένη, το πολύ να πάρω κανά τσουρέκι απ' το Βάρσο!

Έχω τόσο διάβασμα, που ούτε να το σκεφτώ δε θέλω....:|

Σας φιλώ όλες πολύ γλυκά!!![smilie=wave.gif]

Ποια θα με προσθέσει στην ομάδα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμηθηκα μ αωρα και σηκωθηκα πιο νυσταγμενη απο πριν...ασε που η Μ-Ι με επριξε καθε λιγο και λιγακι να τςη αλλαξω καναλι να βρει τα παιδικα που θελει!\\

κουμπαρουλα ...με θυμηθηκαν ολοι οι λογαριασμοι ....

εγω στο νονο εδωσα παλι καλαθι με πασχαλολιχουδιες....εεεεεε μα και αυτος πηρε την προηγουμενη !

λεω να φτιαξω κουλουρια...στη σκεψη ειμαι ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?

βρε καλως το δημητρουλι..ολα καλα?περαστικα σας..καιρο ειχα να ακουσω αρρωστια για σας..χαχαχα

που θα πατε πασχα?

αφρο τζαμπα περιμενες..να ξερεις επειδη το χω με τα τσουρεκια..10 λεπτα αφου βγουν τα βαζεις σε ζελατινα..κ ας ιδρωσουν..δε μουλιαζουν..αληθεια μη πελαγωσεις αν δεις οτι ιδρωνουν..ετσι διατηρουνται φρεσκοτατα..οχι αφου κρυωσουν

ελενα χρονια πολλα κ απο δω..

καλο μηνα καλεεεε..

αργυ καλα να περασετε λοιπον..

οι αλλες που ειστε καλε???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε βόλτα στο ριβερ γουεστ ,πήγαμε μουστακα πήραμε έναν κουρδιστο μπαζ για τον Π γιατι μαλώνουν με τον Μ για αυτον που έχουμε (καλά τωρα μαλώνουν για το καινούργιο!) Πήγαμε και απο τα ΗΜ πήρα μερικά μπλουζακια στα παιδιά και δυο σορτσακια για τον Μ και ενα Τζιν για μένα!! Είναι ελαστικό σκούρο μπλε και 28 νούμερο!!! Πήρα και σκουλαρίκια λιβελουλα 5 εύρω απο έναν πάγκο με κοσμήματα ...είναι τεράστια και υπέροχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=help.gif] η ζύμη δε φούσκωσε όσο έπρεπε

τα έπλασα και τα άφησα άλλη μια ώρα

καλά έλεγα εγώ χίλιες φορές αγοραστό από τα ταλαιπωρούμαι [smilie=argue.gif]

Βγήκαμε αγορά, επιστρέψαμε, ήρθε ο νονός της Φ, στις 5 θα πάμε εκκλησία και μετά στη δική μας βαφτιστήρα.

Μιτσάκη περαστικά σας! Κι εγώ παραδίδω εργασία μέχρι 12 Μαϊου, να δω πότε θα την κάνω

Κορίτσια εγώ με τα τσουρέκια δεν...ενώ μου αρέσουν, όχι δε τα καταφέρνω, αλλά δεν είμαι και διατεθειμένη να ξοδέψω μια μέρα γι' αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μαρία με είχες ρωτήσει τι θα δώσω στους νονους .... εκτός απο ενα τσουτεκι, ενα σοκολατενιο λαγό και μπορεί κουλουράκια αν υπάρχουν μέχρι την.Παρασκευή. τελικά παρασκευή θα έρθουν και του Μ και του Π ....

Θέλω να σας βαλω τα σκουλαρίκια αλλα δεν με αφήνει να ανεβάσω ...μάλλον θα βαλω στο φεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhsperew!

να ρβτησω βιαστικα..

στη νονα του γιωργου θα δωσω τσουρεκι και βαμμενα αυγα σε καλαθακι με στολιδακια κ τα σχετικα..

εγω ως νονα στο βαφτιστηρι μου πηρα λαμπαδα και ρουχαλακια..θα παρω και κανενα σοκολατενιο αυγο!

στη μαμα του,ως νονα,παιρνω τσουρεκι;ή μονο μου δινουν;

δε θυμαμαι αν η νονα του γιωργου μου εφερε περσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :)

Μαρία αυτήν την λαμπάδα θα ήθελα τώρα!! χαχαχαχα

συμφωνώ μαζί σου για τα τσουρέκια......αν είναι να χαλάσεις όλη την μέρα σου εκεί.....

εχει και εδώ ένα ΄σαν τσουρέκι....μάλλον αυτό θα αγοράσω! :y32b4:

ρε κορίτσια να σας πω κάτι? αυτό το "πρέπει" πολύ θα με ενοχλούσε δλδ εννοώ αν μου έδινε η κουμπάρα μου το πασχαλινό καλάθι και όλα τα όμοια επειδή "πρέπει".....καλύτερα να μην μου έδινε......δλδ τι θα πρέπει "πρέπει να βαλω και αυτο?".....δλδ αν δεν δώσεις τσουρέκι ενώ "έπρεπε" θα παρεξηγηθεί????...........εγώ πιστεύω ότι ο καθένας δίνει αυτό που θεωρεί πιο όμορφο και αν εγώ θεωρήσω όμορφο να δώσω στην κουμπάρα μου π.χ λαμπάδα αυτό θα δώσω.....υπάρχει νόμος το τι πρέπει να δίνεις???

χθες πήγαμε Ολλανδία, περάσαμε πολύ ωραία και μετά στον γυρισμό σταματήσαμε σε μια κωμόπολη ή χωριουδάκι καλύτερα, είχαν μια εκδήλωση στο ποτάμι.....γενικώς περάσαμε πολύ όμορφα.....8 ώρες λείπαμε.....βέβαια στην Ολλανδία για να βρεις πάρκινγκ, απαπαπαπαπα το τι γυρους κάναμε......

ρε Αφρο έφαγες τα τσουρέκια? χαχαχαχαχα και τι θα έχετε για το Πάσχα?? :roll:

Επεξεργάστηκε από Argi
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα καλά να περάσετε στο χωριό Καλή Ανάσταση :)

Μιτσάκη περαστικά σας!

Λενάκι και πάλι χρόνια πολλά για χθες....πάντα ευτυχισμένη και με υγεία [smilie=occasion13.:

έκανες κάτι χθες? ή παρασύρθηκες από τα τσουρέκια όλη την ημέρα?????

α! χθες στο χωριουδάκι που πήγαμε ήταν πολύ γραφικό, με κάστρα κ.λπ, και είχε και ένα μικρό μαγαζάκι που πυλούσε μυρωδικά - βασικλικί, θυμάρι κ.λπ - και μπαίνουμε μέσα.....τι ωραία μυρωδιά, τέλεια....η Ρ. αμέσως "πφφφ μυρίζει" και έκλεινε την μύτη της χαχαχαχαχαχα

ενώ εγώ θα μπορούσα να μείνω μέσα....τελικά βγήκε έξω χαχαχαχαχα

και ήθελα να πω ότι, έψαχνα μήπως και βρω το φημισμένο μαχλέπι χαχαχαχαχαχα

αλλά....τζίφος!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Καλέ αργυρώ θα φτιάξω και αλλα!! Τωρα έχει μείνει ενα δικο μας και δυο των νονων του Π ...φάγαμε 2 τσουρέκια. Πρέπει να κάνω ακόμα μια δώση για τον νονο του Μ και για εμάς φυσικά χαχαχα

ο Μ δεν τίμησε τα κουλουράκια ...ο Π δεν τίμησε το τσουρεκι χαχαχα ο Μ έχει φαει ενα τσουρέκια μόνος του και ο Π τα κουλουράκια.

Αργυρώ με χαρα τα δεινεις οτι δεινεις. ....εκτός απο τον Κ που τα δεινει με βαριά καρδιά χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια να σας πω κάτι? αυτό το "πρέπει" πολύ θα με ενοχλούσε δλδ εννοώ αν μου έδινε η κουμπάρα μου το πασχαλινό καλάθι και όλα τα όμοια επειδή "πρέπει".....καλύτερα να μην μου έδινε......δλδ τι θα πρέπει "πρέπει να βαλω και αυτο?".....δλδ αν δεν δώσεις τσουρέκι ενώ "έπρεπε" θα παρεξηγηθεί????...........εγώ πιστεύω ότι ο καθένας δίνει αυτό που θεωρεί πιο όμορφο και αν εγώ θεωρήσω όμορφο να δώσω στην κουμπάρα μου π.χ λαμπάδα αυτό θα δώσω.....υπάρχει νόμος το τι πρέπει να δίνεις???

εμείς δεν ακολουθούμε και τόσο

πχ δεν πήγα τσουρέκι χτες, ο Γ της χάρισε ένα μικρό δίπτυχο που ζωγράφιζε ο ίδιος από το καλοκαίρι με τον Χριστό και την Παναγία, τη λαμπάδα με το μικρό πρίγκιπα που ζωγράφισε ο ίδιος (και τελικά δεν θέλει να την κάψει η μικρή, θέλει να την κρατήσει), ρούχα κι ένα αυγό.

Καλημέρα σας κιόλας

είμαι στη δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!

Τι κανετε;;;...

Ιουλιτσα δε σε προλαβα χτες... ΚΟιτα εμας που μας ηρθε χτες η νονα..εγω δεντην εδωσα τσουρεκι ..αλλα την πηραμε ενα δωρακι , ενα κρεμαστο για τον λαιμο.

Πανω κατω ετσικανουμε συνηθως..Χριστουγεννα και πασχα της δινουμε δωρακι που ειναι διαφορακαθε φορα..ειτε καποιο αρωμα, ειτε καποιο μπιζουδακι, την εχω παρει και ενα σετπιζαμες σατεν κλπ κλπ. Αργυρω δεν πηρεςδιαφορα μυρωδικα;;;;;

Αχ παιδια..χτες που ηρθε η νονα..καλα ηακατονομαστη εχει τι να σας πω τροπους..ηρθε η κοπελα με μια φιλη της η οποιαειναι λιγακι ευσομη..αλλα ειναι μια τοσο καλοκαρδη και ευχαριστη κοπελα πουειλικρινα μακαρη να ερχοταν καθε φορα μαζι της.

Εμεις ηδη συζητουσαμε διαφορα οταν ανεβηκε ηΚ...η νονα μα ςοπως ξερετε λογω της ασθενειας της ειναι καλο να μη παιρνει πολυβαρος..και γεννικα να αποφευγει τις αυξομειωσεις στο βαρος..και σπουδαζειπαιδαγωγικο νηπιαγωγων...ανεβαινει που λετε η Κ...καθετε στο τραπεζι, γυρναειπλατη στην αλλη κοπελα και αρχιζει να εκθειαζει τη νονα..μα ποσο ομορφη εισαι..ποσοαδυνατη τοσο κουκλα και τι ωραιο μαλι...

H αλλη κοπελιτσααισθανθηκε πολυ ασχημα..το ειδα στο προσωπο της..μετα επιασε την κουβεντα με τησχολη και η νονα ειπε πως δεν την αρεσει το παιδαγωγικο και οτι προτιμαει τηνοσηλευτικη και δεν ξερει αν θα την τελειωσει η θα δοκιμασει την τυχη τηςδινοντας ξανα εξετασεις να παει σε σχολη νοσηλευτηκης ΠΕ...( η αλλη κοπελα εχειτελειωσει νοσηλευτικη ΤΕΙ) και αρχιζει η Κ να θαυει τη νοσηλευτικη..και αχ πωςμπορεις και είναι πολύ δυσκολο και εισαι ολη μερα με τους αρρωστους και ταμικροβια και είναι απαισια κλπ κλπ…και τη λεει η νονα..εμενα μου αρεσει πολύ.Ξινισε τα μουτρα της…μετα από λιγο εφυγε ευτυχως..δεν τηα αντεχα άλλο..

Ο Χριστοφος μεσαστη τρελη χαρα..που είναι η νονα μου..την εδινει φιλακια την αγκαλιαζε..αυτημεσα στην ευτυχια…του εφερε ένα κερακι- την ειπα να μη παρει λαμπαδα αλλα ..και2 βιβλια- παζλ ενθουσιαστηκε..ενα σοκολατενιο αυγο το οποιο το τσακισανε επιτοπου τα μικρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα ποιός έχασε την ευγένεια για να την βρει αυτή???

Αφρο φυσικά και τα δίνεις με χαρά, αλλά το τι θα έχει το καλαθάκι δεν είναι στάνταρ, εννοώ ό,τι θέλει ο καθείς βάζει, σιγά....

ρε συ Αφρο δεν βαριέσαι να κάνεις και άλλα??? :ohmy:

Χρύσα δεν ήξερα τι να πρωτοπάρω χαχαχαχαχα....αλλά λέμε να ξαναπάμε, αυτή την φορά με το πλοίο....και μάλλον θα πάρω τίποτα, πολύ ωραία μυρωδικά......ο άντρας μου πήρε κάτι καυτερά, φωτιά.... [smilie=blob8.gif]

Μαρία 5 η ώρα πήγατε εκκλησία??? τόσο νωρίς? εγώ θυμάμαι πάντα στις 8 το βράδυ....και εδώ δλδ τέτοια ώρα είναι 7 με 8!!!

post-4025-13873940248525_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ :shock: :shock: αφού πόσταρα στο μήνυμά μου βγήκε μια συνημμένη φωτό, την ανοίγω και ήταν μία κοπέλα που καθόταν σε μία καρέκλα με το χέρι στον γύψο!!!!

στο δικό μου μήνυμα :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ :shock: :shock: αφού πόσταρα στο μήνυμά μου βγήκε μια συνημμένη φωτό, την ανοίγω και ήταν μία κοπέλα που καθόταν σε μία καρέκλα με το χέρι στον γύψο!!!!

στο δικό μου μήνυμα :shock:

:shock: μη χειρότερα

καλέ χτες ήταν το ευχέλαιο, στις 5 είναι πάντα!

Το βράδυ δεν ξαναπήγα εγω είχα κουραστεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..βαφω αυγα με κρεμμυδια.τελεια γινονταιιιι

εμας το ευχελαιο εγινε το βραδυ..δηλ 9+ μας λαδωσε ο παππας..

απο σημερα δε δουλευει ο Α

πηρε τα μικρα βολτα..

εγω κανω αυγα τσουρεκια..το καλυτεροτερο μουυυυυυυ

κ σαββατο παλι θα κανω

ελεος ρε χρυσα..ελεος πια αυτη η γυναικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρώτη φορά το ακούω.....και να φανταστείς από μικρή πηγαίνω στην εκκλησία ανελιππώς!!!

δεν σας είπα: άνοιξαν το σπίτι του μπαμπά μου :angry:

προχθές το βράδυ, πήδηξαν από την διπλανή αυλή στην δικιά του και έσπασαν την πόρτα....δεν πήραν τίποτα....ευτυχώς ο μπαμπάς μου δεν ήταν σπίτι, λόγω Πάσχα είναι στον αδελφό μου....δεν ξέρω λεπτομέρειες, περιμένω την αδελφή μου να με πάρει τηλέφωνο να μου πει....πήγε η αστυνομία.....η πόρτα φτιάχτηκε.....πολύ ανησύχησα χθες βράδυ και είδα και την μαμα μου στον ύπνου μου.....εμένα χθες το βράδυ μου το είπαν!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...