Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζουζουνιάρικα μωράκια Αυγούστου- Σεπτεμβρίου 2013


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!!

Ψάχνω μανούλες που να είμαστε στους ίδιους μήνες εγκυμοσύνης

και γι αυτό είπα να φτιάξω αυτή την ομαδούλα!

Εύχομαι να μαζευτούμε σιγά σιγά για να ξεκινήσουν και οι απαραίτητες συστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Molly!! Είμαι η Άννα, είχα ΠΗΤ στις 7/9/2013, το μωράκι μας είναι λίγο μεγαλύτερο οπότε η ΠΗΤ πήγε 2/9/2013 αλλά λόγω προηγούμενης καισαρικής θα γεννήσω γύρω στις 22 Αυγούστου!! Αυτά από εμένα!!! Μακάρι να μαζευτούμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κορίτσια!Και γω Σεπτέμβριο γέννησα του 2010.Χαίρομαι που βλέπω ομαδούλες με συνεγκαστρούλες να ανοίγουν.Ευχομαι να δεθείτε μαζί να πορευτείτε και να κάνετε ένα ωραίο παρεάκι και πριν και μετά τους τοκετούς σας.Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι μου θυμιζετε τωρα και μενα...γεια σου ρε μαντριο......ετσι ειχαμε και το 2010 θεματακι τον σεπτεμβρη...ε ρε πως περνανε τα χρονια...με το καλο φιλες μου...τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγιη μπεμπακια....αν γεννησει καμια σπετεμβρη στις 19 να μου πειτε να συγκινηθω, τοτε ηρθε το πλασμα μου στην ζωη κυριακη 19/9 στις 14.15 το μεσημερι...να απολαυσετε αυτη την περιοδο...και οτι θελετε εδω ειμαστε οι παλιες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε κοριτσάκια!!!!!!!!!!!

Λοιπόν,ήρθε η ώρα να συστηθώ κι εγώ....

Είμαι μητέρα ενός αγοριού 3,5 ετών και τώρα περιμένω ένα κοριτσάκι....ΠΗΤ 15 Σεπτέμβρη,αλλά λόγω καισαρικής μάλλον θα πάμε 2 εβδομάδες νωρίτερα....

Βέβαια,αν όλα πάνε καλά...γιατί προέκυψε ένα προβληματάκι...κόλλησα τοξόπλασμα και τώρα θα κάνω άμνυο στις 16 Απρίλη,για να δούμε αν κόλλησα και το μωρό....

Είναι δύσκολα τα πράγματα...αλλά ελπίζω στα καλύτερα......Δε θέλω να σας αγχώσω με λεπτομέριες,γι αυτό σταματάω εδώ!Είναι καμία άλλη δευτερομανούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα και εγω να σας ευχηθω τα καλυτερα!! Τελειομηνες εγκυμοσυνες κ υγιη μωρακια!! Εγω ανηκω στον επομενο μηνα-Οκτώβριο και ελπιζω να ειναι κ αλλες εγκυουλες καπου εκει για να βρεθούμε! !! Με το καλο κοριτσια!!! Ευτυχως υπαρχουν κ οι παλιες που μας "σωζουν"

:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Molly μου κι εγώ δευτερομανούλα μου!! Έχω ένα αγοράκι 20 μηνών και μόλις χτες μάθαμε ότι περιμένουμε κοριτσάκι!!! Η κυρία μας κρυβόταν τόσο καιρό!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την άμνιο!!! Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά!! Να κάνεις θετικές σκέψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ!! Sorry, ήθελα να γράψω "δευτερομανούλα είμαι..." αλλά έγραψα "δευτερομανούλα μου"!! Κρατάω και τον γιο μου αγκαλιά και γράφουμε παρέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια!!!!Πολλά κορίτσια φέτος!!!!

Όσες ξέρω που γεννάνε από Μάιο μέχρι Σεπτέμβρη,όλες κορίτσια περιμένουν!!!!

Πώς ήταν ως τώρα η εγκυμοσύνη σας?

Εγώ είχα 2 αποκολλησούλες στην αρχή (δουλεύω σε παιδικό),πολλές ναυτίες,εμετούς,εξάντληση....

Τώρα είναι καμία εβδομάδα που νιώθω καλύτερα,αλλά ακόμη δεν έχω επανέλθει πλήρως...

Μου κάνει εντύπωση,γιατί στο γιο μου δεν είχα καταλάβει τίποτα 9 μήνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Η δικιά μου εγκυμοσύνη μέχρι που έκλεισα τον 3ο ήταν σχεδόν σαν τη δικιά σου molly!! Ναυτίες, ζαλάδες και φοβερή υπνηλία!!! Φαίνεται το έχουν τα κορίτσια γιατί κι εγώ στον γιο μου, αν εξαιρέσεις τις 2 αποκολλήσεις που είχα, δεν κατάλαβα τίποτα!!! Κι εγώ την ίδια δουλειά με σενα έκανα και σταμάτησα λίγο πριν μείνω έγκυος στον γιο μου και από τότε τίποτα... Είσαι σε δημοτικό ή σε ιδιωτικό παιδικό σταθμό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Είμαι σε σταθμό χρηματοδοτούμενο από το ΕΣΠΑ!

Από υπνηλία άλλο τίποτα.....αλλά πού να κοιμηθώ αφού ο γιος μου μ είχε στο πόδι!!!!!!!!!!!

Έχει επανέλθει καθόλου η όρεξή σου?Εγώ είχα χάσει 3,5 κιλά τους 3 πρώτους μήνες και τώρα έχω ήδη πάρει τα 2,5!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Αν έχει επανέλθει η όρεξή μου;;;; Δεν μπορώ να στο περιγράψω!!! Τους πρώτους 3 μήνες δεν έχασα τίποτα αλλά δεν πήρα κιόλας, ενω τον τελευταίο μήνα έχω πάρει 2 κιλά!!! Πρέπει να προσέξω λίγο γιατί είχα στο γιο μου διαβήτη κύησης και τώρα ψιλοαγχώνομαι. Την άλλη εβδομάδα μ' έστειλε η γιατρός μου να κάνω καμπύλη σακχάρου των 50mg. Δεν την αντέχω καθόλου!!!!!!! Πόσα κιλά είχες πάρει στο 1ο σου παιδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τους πρώτους 4 μήνες,έχανα ένα κιλό το μήνα,χωρίς να κάνω εμετόυς...απλά ανακατευόμουν και δεν έτρωγα....

Από 4ο ως 5ο,πήρα 5 ΚΙΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :shock::shock::shock::shock::shock:

Επανήλθε η όρεξη μου κι απ τη χαρά μου,το γλέντισα λίγο παραπάνω!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Και μετά 1 κιλό το μήνα.Σύνολο 9 κιλάκια!!!Αξιοπρεπέστατη ήμουν!

Τώρα κάτι η αγωνία μου με το τοξόπλασμα,κάτι η άνοιξη...με κόβω να ξεφεύγω...... :D

Ο προηγούμενος γιατρός μου δε με είχε στείλει ποτέ για καμπύλη,γιατί πίστευε ότι εφ όσον οι εξετάσεις αίματος ήταν οκ,ήταν περιττή μια τέτοια εξέταση.Ο νέος όμως,στη δίνει 3 φορές μέσα στο 9 μηνο,οπότε...κατάλαβες.....

Ακόμη δεν την έχω κάνει,γιατί θα περιμένουμε τα αποτελέσματα της αμνυοπαρακέντησης που θα κάνω 16 Απριλίου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Γεια σου cristi83! Σε συγχαίρω για το κουράγιο σου να κάνεις τόσο σύντομα το δεύτερο!!! Με το καλό!!! Molly, τι κάνεις; Πώς πας από ψυχολογικής απόψεως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!

Τι να σας πω?

Τη μία προσπαθώ να το ξεχάσω και να είμαι όπως συνήθως και την άλλη έχω ξεσπάσματα...

Όπως χθες στη δουλειά,που εκεί που ζητούσα αναρρωτική,άρχισα να κλαίω σαν ηλίθια!!!!!!

Ουφ!Δε ξέρω....δύσκολες μέρες....Θα περάσουν όμως....πού θα πάει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Πως ειστε?? Ειχα γραψει κ στην αρχη αλλα μαλλον ανοικω σε αλλο γκρουπακι!!

Cristi εγω εχω εχω πητ 23/10 ειμαστε μαζι :D:D

Πρέπει μαλλον να ανοιξουμε του Οκτωβρίου μωρακια!!!

Κοριτσια σε οσες ειναι το 2ο να σας ζησουν τα πρωτα κ με το καλο σε ολες να ερθουν αυτα που είναι στις κοιλιτσες!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Jannolino με το καλό το μωράκι σου!! Έχεις καλή εγκυμοσύνη; Molly μου, λογικό είναι να έχεις τέτοια ξεσπάσματα, καταλαβαίνω ότι αγχώνεσαι, όμως λίγες μέρες μείνανε κάνε υπομονή, έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω!

Με ΠΗΤ 8 Σεπτ. αλλα δε με φτανει ποτέ μεχρι το τελος ο γιατρος...οπότε τελη Αυγουστου με κοβω.

Αν δεν καταφερνω να μπαινω και πολυ συχνα μη με παρεξηγειτε, θα πετιεμαι σαν την τσουτσου οπως πετιεμαι και τη 2η ομαδα Απριλιου-Μαιου 2011...ειμαι στις Οκτωβριανες 2009 πολυ καιρο και καθως τωρα ειναι το 3ο , ο,τι προλαβαινω γραφω...

Ειμαι η Κυριακη, εχω ενα αγορακι 3,5 σχεδον χρονων, ενα αλλο λαμογιακι 23 μηνων και ενα 3ο τσουτσουνι ερχεται να σπασει αυτη τη μονοτονια τσουτσουνιων :twisted: ...18 εβδομαδων...

Ευχομαι να εχετε ολες καλη εγκυμοσυνη και καλη λευτερια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ή καλημέρα!!! Κρατήστε ότι θέλετε!! Dominique με το καλό το μωράκι σου!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και υπομονή γιατί υποθέτω ότι θα κουράζεσαι με άλλα 2 μωρά στο σπίτι. Εγώ έχω έναν γιο "καπεταν- φασαρία" και περιμένω κοριτσάκι!!! Molly, πώς είσαι; Την έκανες την άμνιο; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σας.ειμαι 4,5 μηνών και μου έχει δώσει ο γιατρό πητ 24/09/13.

με το καλό σε όλες μας και να έχουμε μια καλή εγγυμοσύνη.

έχουμε ακριβώς την ίδια ΠΗΤ!!! 24/9/13!!! καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας... κορίτσια πονάκια χαμηλά έχετε καθόλου??? εμένα είναι το πρώτο μου και είναι αγοράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! Pixie με το καλό το μωράκι σου!! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!! Tha gino manoula με το καλό κι εσύ!! Πονάκια έχω κι εγώ!! Κάτι σαν κράμπες, είναι όμως φυσιολογικό!! Τα είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Με το καλό σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalogeanna ειμαστε ακριβως ιδια εβδομαδα και μερα...

tha ginw manoula ανοιγει η μητρα σου και ειναι φυσιολογικα τα πονακια...να παιρνεις το μαγνησιο σου να ανακουφιζεσαι λιγο απο τις συσπασεις της μητρας...

molly πειμενουμε νεα σου...τι εδειξαν τα αποτελεσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...