Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκιααα.

Είπανε θα βρέξει σήμερα αλλά βλέπω λιακάδα έξω. Ήθελα να πάμε καμία βόλτα αλλά δεν το βλέπω.

Παρήγγειλα τις μπομπονιέρες κουτάκια 50 κομμάτια. Τελικά μου είπαν ότι στέλνουν και τα κορδελάκια ευτυχώς.

Οπότε τώρα μου μένει να αγοράσω τα σακουλάκια για τα κουφέτα. Τα κουφέτα πότε να τα αγοράσω? Μην είναι και μπαγιάτικα όταν θα τα πάρουνε. :lol:

Τελικά θα βάλω σε όλες το μπρελόκ σκαντζοχοιράκι γιατί το κορνιζάκι το βρήκα σε ένα σαιτ που δεν λειτουργεί το email τους ίσως έχουν σταματήσει να δουλεύουν. Άσε που γράφανε ότι πρέπει να πάρει όλα τα ζωάκια κορνιζάκια πακέτο κι εγώ ήθελα μόνο τον σκαντζόχοιρο. Μια χαρά παιδικό είναι και το μπρελοκάκι το χρωματιστό. Πήρα και τα μπρελοκ τα 50 κομμάτια 31 ευρώ. 0,55 το ένα είχε. Τα κουτάκια μου βγήκαν λιγότερο από 30 λεπτά το ένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα κοριτσια τι μου κανετε.

Εδω μου χουν σπασει τα νευρα οι κορες, βγαζουν συνεχεια τη σαλιαρα! :evil::evil::evil: ΒΑλε βγαλε ειμαστε. Κατα τα αλλα καλα. Ευχομαι να εχουμε ενα ομορφο τριημερο, εμεις εδψ θα μαστε θα ξαναμπω.

Σταυρουλα με το καλο οι μπομπο, ειναι κομψες! Κανα δεκαπενθημερο εικοσαημερο πριν τα κουφετα, λεω εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou ti kanete xathika ligaki den eimai k kala psixologika k exw polles douleis den prolavenw... emeis eimaste kala xthes mas eskase k to prwto mas dontaki k polu xarika mes tin treli xara eimai simera pou psiloarxise na gratsounaei.... ta nea apo to giatro kala valame 500gr gia giaourtakia k auga apo ton allo mina mou eipe.. eida sto proigoumeno grafate gia antiliaka mou proteine ena tis frezuderm pou einai leei xwris ximika den thimamai akrivos poio tha dw k tha sas pw ama thelete k mou eipe opwsdipote otan vgainei eksw antiliako giati mporei k na kaei k na min to paroume xampari...

voula elpizw na einai kala ta nea...

ari se perimenoume salonika k ama mporeseis na vrethoume emena min me ksexasete ;);)

nansy elpizw na min einai tpt me ton mikro kali fainete i giatros...

maraki egw otan to diavasa nomiza to gwniako les k mou eknae entupwsi pou to dinei... to allo pou les oute to exw prosexei na sou pw...

kala na perasete oses feugete gia triimero... eida fwto sto fb k einai oles polu wraies ta mikroulia einia trela ola.. sofia exei k allo paidi ektos apo ta didima?

lia pws einai o mikros tou efugan oi kokkiniles?

lil polu wraia auta pou ekanes mpravo...

loipon stelnw auta giati ksipnise k o talimpan k thelw na paw k laiki k gia na min sas xasw pali, k exw na diavasw to kainourgio postaki mas kaloriziko na einai... me to kalo na anoiksei k o kairos na boltaroume filakia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tony kai Sofia to portokali den bazeis tin flouda giati to aspro tis floudas bgazei mia pikrila...theloume mono ti geusi kai to arwma tou portokaliou kai gia auto bazoume to ksisma apo 10 portokalia gia 1 litro liker.

Tony to portokali na to kaneis nai me tsipouro xwris glukaniso tha ginei teleio! Bale kai kanelitsa teriazei polu me to portokali. Emena osoi exoun dokimasoi ola ta liker stous perissoterous aresei to portokali pio polu.

Edw emeis exoume mia liakada kai mia sunnefia kai peripou 13 bathmous. Anapsame tzaki afou tha katsoume spiti oli mera, to apogeuma tha erthoun kati filoi gia kafedaki.

Bouli mia xara kai polu oikonomikes sou bgikan...kai ta mprelok polu oikonomika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

Είμαστε στο χωριο είχαμε καλο ταξιδι αν και έβρεχε λίγο στο δρόμο, ο Νικόλας κοιμόταν στην μιση διαδρομή και η Αγγελική μια χαρα την πηρε ο ύπνος 20 λεπτα πριν φτάσουμε. Το βραδυ περιμενουμε και τον μπαμπα μας

Καλο τριήμερο σε όλες θα μπω και αργότερα να δω τα νεα σας

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα καλά να περάσετε. Έλενα επίσης καλά να περάσετε με τους φίλους.

Ναι σήμερα ήταν για τζακάκι κι εμείς ανάψαμε.

Σοφία κι εμένα τις βγάζει και έχω πάρει σαλιάρες με κόπιτσες και με κορδόνι που δένει πίσω για να μην τις βγάζει.

Τώρα είμαι σε αναζήτηση ενδυμασίας για την βάπτιση.

Βρήκα αυτή τη φούστα που θα πάρω σίγουρα http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 89272.html και τώρα ψάχνω για τοπακι όπου είδα κάποια που μου άρεσαν αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας για πείτε γνώμη

http://www.aliexpress.com/item/1061-sum ... 93344.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 51599.html

http://www.aliexpress.com/item/SALE-201 ... 41208.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki kala na perasete!

Bouli kai egw psaxnw gia ti baftisi alla den briskw kati opws to thelw akribws...to mono pou mou aresei einai auto gia pes gnwmi? http://www.aliexpress.com/item/Beautifu ... 90828.html

Genikotera thelei kati me tetoio kopsimo sto panw meros...skeftomai mipws na perimenw na dw ti tha feroun kai edw ta magazia.

Apo auta pou ebales h fousta mou aresei, ta top den me trelanan, ligo perissotero mou aresei to teleutaio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!

εκανε εμετο πριν λιγο η μπεμπα κ υποθετω απο καποιες μυξουλες που εχει απο χθες βραδυ κ πιθανον να εχει κ κανενα φλεματακι κ να την αναγουλιαζε.εβγαλε το φαγακι της αλλα οχι ολο,μακαρι να μην κανει αλλο γιατι κ με τα χαλια πως θα καθαριζω κ εναν αντωνη να τριγυρναει γυρω γυρω.ευτυχως κοιμαται το αντρακι μου κ δε καταλαβε τιποτα,ηταν στο ργλαξ κ με το που βγαζει τα πρωτα την αρπαξα αμεσως κ την πηγα μπανιο.εξω απο το μπανιο παλι μου λερωσε αλλα δε με πειραξε γιατι δεν εχω χαλι.τωρα καθεται ησυχα ησυχα κ εχει ενα υφος σαν μεγαλο παιδακι κ παιζει με το αρκουδακι της.

ο συζηγος ειναι στην δουλεια κ με εχω ψυχοπλακωθει με τον καιρο.κ επειδη ειμαι μονη κ ολα αυτα.αν ηταν εδω ολο κ σε κανενα εμπορικο θα πηγαιναμε.η κ τζαμπο που χρειαζομαι καποια πραγματακια.θα ερθει το βραδυ. :(

κατα τα αλλα καλα ειμαστε,μαγειρεψα αρακα σημερα αυριο εχει η πεθερα παστιτσιο.κ τη δευτερα εγω δε τρωω θαλασινα κ τετοια,μονο ταραμα,λαγανα κ ντολμαδακια με αμπελοφυλο.α κ γιγαντες. :D τι με επιασε τωρα με τα φαγητα;; :lol: βαριεμαι κ γραφω βλακειες να περασει η ωρα.

σταυρουλα μου πολυ φτηνα σου βγηκαν τα βαπτιστικα,μηπως να το σκεφτω σοβαρα;αλλα εγω μερικες μερες δε προλαβαινω ουτε για τσισα,για μπομπονιερες ειμαι;ασε,εχω καιρο ακομα αλλωστε δε ξερω κ ατομα.αν δηλ μου εβγαιναν λιγες σχετικα,ισως να μπορουσα να κανω κατι. :roll:

ελενα ετσι κ εδω μια ηλιο μια συνεφια,κ σπιτι ωραια ειναι αν εχεις καλη παρεα. ;) το λικερ σου το ζηλεψα ετσι οπς το περιγραφεις.

παω να φαω γαλακτομπουρεκο κ ισως ξαναμπω.αν δε ξυπνησει ο γατουλης μου να κ κανει καταληψη στο λαπτοπ. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα η φουστα εννοει 50 ευρω;η δολαρια;

οσο για τοπ ισως το πρωτο στυλ αλλα χωρις να τρελαθω οπως λες..τα αλλα οχι.

ελενακι ωραιο το φορεματακι αλλα κατι τετιοι νομιζω βρισκεις κ στα μαγαζια..περιμενε να δεις κ τι θα βγει εχεις λιγο καιρο ακομα. ;)

εγω θελω να παρω καμια χρωματιστη μπαλαρινα για τα τζινακια μου,εχω δει σε ενα πολυ ωραιο μπλε ρουα αλλα οχι πολυ εντονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα πιο πολύ μου άρεσε αυτό που είχες βάλει της Μπέκαμ. Ναι το ξέρω δεν βρίσκω κάνενα τοπάκι της προκοπής.

Βικάκι μας πείνασες με τόσα φαγητά :D:D Δολάρια εννοεί.

Όσο για τις μπομπονιέρες μπορείς να βάλεις κάποιον άλλον να σε βοηθήσει να της φτιάξεις. Εμένα θα με βοηθήσει η θεία μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικρός κοιμάται δυστυχώς ακομη, ο μπαμπάς φτιάχνει κέικ και εγώ απολαμβάνω ήσυχα ήσυχα το καφεδάκι μου... Σόρυ που χάθηκα πάλι αλλά επειδή είναι έτσι ο καιρός χαλια καθαρίζω ντουλάπες και συρτάρια!

Καλωριζικο το νέο μας ποστάκι και ορίστε τα νεα μας από το γιατρουλη... Είμαστε ζωηρά παιδάκια 9430 βάρος και 79 ύψος, έχουμε 3 δοντάκια πάνω και 1 και 1/2 κατω αφού αυτό δεν έχει βγει ολόκληρο. Πάντως πρώτη φορα βλέπω να βγαίνει δόντι πιο διπλα από το προηγούμενο που έχει βγει. Διατροφή δεν αλλάζουμε απλώς προσθέτουμε και αυγό. Έτσι και αλλιώς του δίνω τα πάντα εκτός ψάρι και όσπρια.

Στεναχωριέμαι που δυσκολεύεστε στο φαι τα μικρά σας, έτσι ήταν και παρέμεινε η κόρη μου αλλά ο Πέτρος καταβροχθηζει τα πάντα στο πέρασμα του ακομη τρώμε ανά 2ωρες. Φυσικά έχω κάγκελο και αρκετά μαξιλάρια για να μπορεί να αλωνίζει κλεισμένος. Δε σφουγγαριζω αφού έχω χαλια και μάλιστα διπλα για να γλυτωνω τα γκουπ από τις κεφαλιες που πέφτουν.

Ήδη μοσχοβολάει το κέικ.... Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bouli tis Mpekam mou arese kai mena polu kai imoun sto tsak na to parw alla me xalaei to fermouar pou exei pisw...paei apo panw mexri katw. Esena sou aresei me to fermouar pisw?

Bikouli mallon apo tipota flematakia tha itan afou den einai arrwstoula kai afou exei diathesi.

Egw mallon imoun tuxeri fetos den kruwse to mwro katholou oute kan na trexei h mutoula tis tipota! Na xtupisw ksulo!

Aleka o Petran mia xara kai apo upsos kai apo baros! Paidaros!

Kai dontakia polla!

Nomiza oti prwta bgainoun ta 2 katw meta ta 2 panw. To exw diabasei kiolas...mallon den isxuei se olous.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα ξεχασα η τρελιαρα.... Καλή σαρακοστή να έχουμε και να φτάσει η χοληστερίνη μας από τις ατελειωτες γαρίδες στα ύψη!!!! Εσείς που πατε στα χωριά σας για κούλουμα να περάσετε τέλεια εύχομαι!!!!!!

Εμείς σπιτικά τι να κάνουμε......

Βούλα τέλεια η φούστα αλλά τα τοπακια δεν με εντυπωσίασαν...

Ελενα τέλειο το φόρεμα σιγουρα θα βρεις κάτι τετοιο στα μέρη σας

κανονικά έτσι πανε τα δοντάκια η Σάντυ μου έτσι τα έβγαλε αλλά το κοκοβιο μου είναι ανώμαλο!

Πήγα και ξύπνησα το μικρό γιατί ποτέ θα κοιμηθεί για βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μια χαρα ο Πετραν. Αντε θα φαει κ αυτος αρνι το Πασχα με τοσα δοντια. Ελενα το φερμουαρ ειναι σημα κατεθεν του συγκεκριμενου σχεδιαστη. Εμενα αλλο με προβληματισε σε εκεινο το φορεμα. Το τι σουτιεν θα βαλεις. Το στραπλες θα φαινεται απο πισω.

Παντως την φουστα θα την παρω σιγουρα. Αυτες οι φουστες κανονικα εχουν πανω απο 300 ευρω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμηθηκαν τα ζουζουνακια μου και χαλαρωνω στο τζάκι!

Σοφάκι έκαναν και σένα χθες εμετο τα κορίτσια σου, αφου έφαγαν μετα και ηρεμησαν μην σε ανησυχεί τίποτα. Ασε μη το γελας το φορτηγάκι γιατι το είχαμε κάνει το καλοκαιρι που πάλι είχα ερθει για πολλες μερες στο χωριο, ότι δεν χωραγε στο αυτοκινητο το εφερε ο Κωστας με το φορτηγάκι της εταιρείας, και χθες που είδε ποσα είχα να κουβαλησουμε μου λεει την επόμενη φορα να τα στελνεις με τη μεταφορικη :P

Πως πηγε η έρευνα για τα τις βαπτισης πρέπει να οργανωθούμε γιατι περνά ο καιρος πολυ γρήγορα.

Αντωνία λικέρ απο κρανα με κονιακ ειχε φτιαξει και η μαμα μου το καλοκαιρι, άντε καλη επιτυχία σε οποιο φτιαξεις :D

Σταυρουλα με το καλο να φτιάξεις τις μπομπονιερες, τα κουφετα λίγες μερες πριν τις φτιάξεις παρτα, αφου δεν έχεις και πολλα κομμάτια κανα δυο βδομάδες πριν την βάπτιση καλα ειναι.

Ναταλακι μεγεια το δοντακι σας! Το αντηλιακό που λες πρέπει να ειναι ένα θαλασσι το frezyderm baby αυτο χρησιμοποιουσα στην κόρη μου.

Έλενα ναι εχει πέσει η θερμοκρασία και ειναι ότι πρέπει το τζάκι. Περασατε όμορφα με τους φίλους σας, η Εβελινα έκλεψε την παράσταση φαντάζομαι!ελενα το φόρεμα που έβαλες ωραίο και αερατο ότι πρέπει για καλοκαιρι.

Σταυρουλα ωραία η φούστα και απο τοπακι ίσως το δεύτερο που έβαλες :?

Βάσω πως ειναι η μικρούλα δεν εκανε αλλο εμετο έτσι? απο φλεματακια θα ήταν και θα ηρεμησε!

Αλέκα μια χαρα ειναι ο παιδαρος σου!!!!

Βιβη Καλοριζικο και σε σας το πρώτο δοντακι!!

Καληνύχτα !!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...

σημερα ενω εχει πολυ ομορφο καιρο εγω εχω απιστευτα νευρα!!!θυμαστε που σας ελεγα για το χωρο που ηθελα να παω το Σαββατο!!εε τελικα δεν πηγα.πηγε ο συζυγος φυσικα αλλα δεν με πειραζει που πηγε αλλα η ωρα που γυρισε.5 το πρωι τα νευρα μου :twisted::twisted::twisted: εγω σημερα ηθελα να πω στο διπλανο χωριο που εχουν ολοκληρο πανηγυρι για τα καρναβαλια θα εντυνα κ τα παιδια για να παμε.πως θα τον ξυπνησω τωρα????οεοοοο...

Βουλα μου αρεσε πολυ η φουστα να τη παρεις!!τα τοπακια δεν ειναι κατι ιδιαιτερο σιγουρα θα βρεις πιο ομορφα!!!

Κατερινακι να περασετε ομορφα στο χωριο!!! :lol::lol::lol: για τον αντρα σου κ την μεταφορικη.

Βιβη κ Ναταλακι μεγεια τα δοντακια σας!!!

Ελενα σευχαριστω για την πληροφοριες μολις φτιαξω το λικερ θα σου πω!!!Ελενα αρχισα να ψαχνω απο τωρα εισητηρια για Κρητη κ δεν μπορω να βρω απευθειας εισητηριο για Σητεια..βρισκω μονο μεσω Ροδου κ εχει πολλες ωρες αναμονη στην Ροδο η μεσω Αθηνων κ παλι δεν βρισκω ωρες να ταιριαζουν απο θεσσαλονικη -Αθηνα κ απο Αθηνα-Σητεια κ εχω στεναχωρεθει πολυ :cry::cry: μηπως αργοτερα αλλαξουν οι πτησεις λογω καλοκαιριου?κ τα εισητηρια μου βγαινουν γυρω στα 600 ευρω.

Βικακη πως ειναι η μικρουλα σου σημερα?ελπιζω να ειναι καλυτερα!

Ανθη ευχομαι να περασετε ομοεφα στο παρτακι του Πανου!!!!

Αλεκα ολοκληρο αντρακι ο Πετρος!!!

να περασετε ολες ομορφα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα.

Τι ωραία μέρα σήμερααα?? Εμείς σήμερα έχουμε γιατρούλη να κάνουμε εμβολιάκι στις 12.

Θα πάμε στο Ιατρικό γιατί το ιατρείο του δεν μας βολεύει είναι μακριά στο κέντρο.

Και μετά λέμε να πάμε βολτίτσα αν και δεν ξέρω αν κάνει μετά το εμβόλιο θα ρωτήσω τον γιατρό.

Ο μικρούλης μου πρέπει να ξύπνησε κατα τις 7 τον άκουσα να κάνει φωνούλες αλλά δεν σηκώθηκα και τον ξαναπήρε ο ύπνος! Ακούς Έλενα? :lol::lol::lol:

Εγώ σηκώθηκα 8 έφτιαξα το πρωινό μου το ήπια με την ησυχία μου έφτιαξα το γάλα του μικρού και τον καφέ του μεγάλου και τώρα τους περιμένω τους 2 άντρες της ζωής μου να ξυπνήσουν. :D:D

Ο μικρούλης ξύπνησε λίγο στις 12 γιατί το καημένο όλο γυρίζει τώρα (ενώ παλιά κοιμόταν και ξυπνούσε ανάσκελα) και είχε γυρίσει μπρούμυτα και έκλαιγε επειδή δεν μπορούσε να ξαναγυρίσει ανάσκελα. Γυρίζει αλλά όταν είναι στο παιχνίδι όχι όταν είναι μέσα στον ύπνο. Τον γύρισα του έβαλα την πιπίλα και συνέχισε να κοιμάται. Αχχχχ τι ωραίααααααααααα. :lol::lol: Ωραίος ο θηλασμός κορίτσια αλλά ωραίος και ο ύπνοςςςς :lol::lol::lol:

Το συζητούσα χτες με τον σύζυγο και του έλεγα ότι ο μόνος λόγος που θα κρατούσα τον θηλασμό πέρα από τους 9 μήνες θα ήταν αν δεν είχε τελειώσει ο χειμώνας και οι ιώσεις.

Αντωνία ναι η φούστα μου αρέσει πολύ γιατί μπορώ να την βάλω σε όλες τις περιπτώσεις εξόδου. Βραδινή, ακόμα και πρωινή με ένα απλό τανκ τοπ. Βρήκα ένα ωραίο και εντυπωσιακό τοπακι αλλά μόλις είδα το από πίσω το απέρριψα δείτε το http://www.asos.com/pgeproduct.aspx?iid=2646031 Βασικά περισσότερο επειδή δεν θα μπορώ να φορέσω σουτιεν από μέσα και πλέον πάνε οι εποχές που ΔΕΝ φορούσαμε σουτιέν :lol:

Καλέ επιλογή του ήταν να γυρίσει 5 το πρωί εσύ τι φταις αν τον ξυπνήσεις. Οι υποχρεώσεις δεν πάνε περίπατο. Έχει υποχρέωση Κυριακή και ωραία μέρα να σας βγάλει βόλτα. Γι'αυτό φτιάχτου ένα γερό και δυνατό καφεδάκι και βουρ για το Καρναβάλι.

Κι εγώ θέλω να τον ντύσω τον μικρό αλλά θα πάμε στον γιατρό και δεν λέει :lol: Ίσως πάρω την στολή μαζί θα δούμε. Κρίμα είναι τον έντυνα τόσο καιρό και να μην τον ντύσω σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια και από μας. Είχαμε ένα ήσυχο ύπνο αλλά δε θέλει να πιει γάλα τώρα το κοκοβιο μου. Έχει τέλειο ήλιο αλλά δυστυχώς θα τη βγάλουμε στη κούνια της γιαγιάς μιας και εδω δεν έχει καρναβάλια πρέπει να παμε σε χωριό και αν θα κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...

kai emeis eixame mia polu kali nuxta...koimithikie apo tis 9:30 ews tis 8:30.

Bouli mprabo pou koimatai kala o Stratoulis twra! Eides pou ksanakoimatai monos? Kai egw mono an klaiei paw, an tin akouw apla na strifogurizei den paw kai ksanakoimatai, giati an paw kai me dei meta ksesikwnetai kai den koimatai!

To top auto mou arese polu! Giati kollas me ta soutien emena ta misa mou kalokairina mplouzakia etsi einai...uparxoun kai soutien pou paei polu xamila to strap tis platis! Egw gia pio episimes peristasis exw parei ena soutien pou to strap tis platis einai ena alusidaki me diamantakia fobero, to eixa parei gia ton arrabwna pou h plati tou foremato itan oli anoixti kai itan teleio, oloi nomizan oti auto to alusidaki itan tou forematos!

Katerina :lol::lol: gia ti metaforiki! Ontws an exeis kai 2 paidia xreiazesai na koubalas polu prama!

Tony mou sigoura to kalokairi tha exei perissoteres ptiseis...xamos ginetai apo ptiseis to kalokairi. Den mporeis na pas Hrakleio kai kapoios na se parei apo ekei? Gia Hrakleio sigoura tha breis apeutheias ptisi. Tha einai polu kourastiko me ta 2 paidia na stamatiseis kapou, kalitera na pas apeutheias.

Kai emeis exoume ena karnabali konta mas alla den kserw akoma an tha pame...kala exoume kai to terastio karnabali tou Rethumnou pou panta pigainame kathe xrono alla apo tin proigoumeni me parea kai mename ekei, akoma kai perusi pou imoun egkuos pigame...alla einai polu talaipwria giati pleon exei ginei terastio kai erxontai apo oli tin ellada gia auto kai kleinoun dromous kai ginetai tis trelis! Perisi psaxname 2 wres gia parkin. Opote eipame twra me mwro den pame.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou sas bazw parakatw poia zwdia lene eukola psemata kai ti sxesi exei to kathe zwdio me to psema! :)

Κριός

Ο Κριός θα σας ξεφουρνίσει μερικά αθώα ψεματάκια για την προσωπική του ζωή. Θέλει να εντυπωσιάζει, οπότε θα βάλει σάλτσα και μια δόση υπερβολής σε κάτι που έζησε για να το κάνει πιο σημαντικό. Αν αντιληφθείτε ότι σας “παραμυθιάζει”, μη θυμώσετε μαζί του. Απλά θέλει να ανέβει στα μάτια σας! Δείξτε λοιπόν κι εσείς το θαυμασμό σας.

Ταύρος

Δύσκολα θα πει ψέματα ο Ταύρος, γιατί θεωρεί ότι θα τον καταλάβουν όλοι και το ψέμα του θα αποκαλυφθεί. Και όχι άδικα, αφού δεν τα καταφέρνει καθόλου καλά. Όταν θα πει όμως ψέματα, θα το κάνει για να αποφύγει μια δυσάρεστη κατάσταση ή έναν πιθανό καυγά.

Δίδυμοι

Ο Δίδυμος είναι ιδιαίτερα κυκλοθυμικός κι ενώ αρχικά έχει όλη την καλή διάθεση να κρατήσει την υπόσχεση που σας έχει δώσει, στην πορεία ενδέχεται να αλλάξει γνώμη… Αν λοιπόν σας στήσει στο ραντεβού που είχατε κανονίσει, θα εξαντλήσει τη φαντασία του και θα βρει ένα ψέμα για να δικαιολογηθεί. Είναι τόσο απίθανα τα ψέματα που σκαρφίζεται όμως, που τελικά γίνονται πιστευτά!

Καρκίνος

Ο Καρκίνος θα σας πει ψέματα, θα το κάνει όμως για να σας προστατέψει και να μην στεναχωρηθείτε για κάτι. Αν αποκαλυφθεί, λοιπόν, μην του κρατήσετε κακία, γιατί το έκανε για καλό! Μπορεί, επίσης, να χρησιμοποιήσει το ψέμα από ανασφάλεια ή για να καλύψει κάποιο λάθος που έκανε. Θα είναι όμως μικρό, αθώο και δεν πρόκειται να βλάψει κανέναν.

Λέων

Όταν καταλάβει πως χάνει την επιρροή και την εξουσία που ασκεί στους άλλους ο Λέοντας, όταν δει πως από εκεί που ήταν ο αρχηγός αρχίζει να παίρνει την κάτω βόλτα, τότε θα πει ψέματα, για να ανέβει ξανά στα μάτια εκείνων που μέχρι πριν λίγο τον θαύμαζαν. Δεν θα είναι και ιδιαίτερα πειστικός, ούτε βέβαια θα βλάψει κάποιον με τα ψέματά του, οπότε μην τον φοβάστε, αφήστε τον να λέει!

Παρθένος

Είναι κατά του ψέματος ο Παρθένος. Σπάνια θα χρησιμοποιήσει ένα ψέμα κι όταν θα το κάνει θα είναι για να δώσει βαρύτητα στα λεγόμενά του ή για να κάνει πιο πειστικές κάποιες απόψεις του. Θα είναι όμως τόσο ασήμαντο και θα το ενσωματώσει τόσο καλά, που κανείς δεν θα το καταλάβει!

Ζυγός

Ανήκει στην κατηγορία των ζωδίων που μπορούν άνετα να πούνε ψέματα, χωρίς να το αντιληφθεί κανείς. Και θα το κάνει χωρίς δεύτερη σκέψη, προκειμένου να αποφύγει μια επίπληξη ή έναν καυγά! Επίσης όταν κάνει κάποια απιστία στην ερωτική του σχέση, θα βρει άφθονα ψέματα να ξεφουρνίσει για να θολώσει τα νερά! Προσοχή λοιπόν!

Σκορπιός

Ο Σκορπιός θα πει μεγάλα ψέματα και θα το κάνει καθαρά για λόγους εκδίκησης. Δεν είναι καθόλου αθώα τα ψέματά του και θα έχουν σκοπό να βλάψουν κάποιον που του έκανε κακό. Είναι ένας τρόπος να πάρει το αίμα του πίσω και δεν θα διστάσει να τον χρησιμοποιήσει. Επίσης, σε μια πιο αθώα εκδοχή, θα σας πει ορισμένα ψέματα για να σας τεστάρει και να διαπιστώσει με τι άνθρωπο έχει να κάνει.

Τοξότης

Ο Τοξότης δεν ανήκει στην κατηγορία αυτών που λένε εύκολα ψέματα. Σπάνια το κάνει και όταν θα μπει σε μια τέτοια διαδικασία θα είναι για να απεμπλακεί από μια ιστορία στην οποία τρίτα άτομα τον έμπλεξαν. Θα θελήσει να βγάλει την ουρά του απ’ έξω, σε κάτι που ειπώθηκε από τον ίδιο, αναιρώντας το.

Αιγόκερως

Τα ψέματα του Αιγόκερου είναι σπάνια και αυτό επειδή δεν θέλει να εκτεθεί σε περίπτωση που αυτά αποκαλυφθούν. Θα το κάνει μόνο όταν υπάρχει κάποιος επαγγελματικός στόχος, άρα λοιπόν πρόκειται για εντελώς αθώα ψέματα που απλά θα “βελτιώσουν” λίγο το βιογραφικό και τις ικανότητές του.

Υδροχόος

Μπορεί να πει με απίστευτη ευκολία ένα ψέμα. Έχει την ικανότητα να το πλασάρει με τέτοιο τρόπο που θα φαίνεται ως η μεγαλύτερη αλήθεια που ειπώθηκε ποτέ. Υποστηρίζει τόσο τα ψέματα που λέει, που φτάνει σε σημείο να τα πιστεύει και ο ίδιος! Το κάνει για να καλύψει μια κατάσταση που δεν τον συμφέρει, αλλά πολλές φορές θα χρησιμοποιήσει το ψέμα, όταν θεωρήσει ότι ο συνομιλητής του δεν είναι έτοιμος να δεχτεί την αλήθεια.

Ιχθείς

Ο Ιχθύς, στην προσπάθειά του να ζήσει σε ένα διαφορετικό και ονειρεμένο κόσμο, πλάθει στο μυαλό του μια κατάσταση, που αργότερα δεν ξέρει ούτε ο ίδιος αν είναι αληθινή ή όχι. Θα πει ψέματα προκειμένου να εξιδανικεύσει τα πράγματα ή να ωραιοποιήσει τη ζωή του. Ο μόνος λοιπόν που κινδυνεύει από αυτό, είναι ο ίδιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια,

εμεις εδω τα σνηθισμενα, το Μαρακι κοιμαται καλα η Παναγιωτα ξυπνα γυρω στις 2 και μετα στις 6 σιγουρα παο συνηθεια, αλλα αν δεν θηλασει εστω και 2 λεπτα καποιες φορες πολυ περισσοτερο μεχρι αν την παρει ο υπνος η τελοσπαντων αν δνε τη νανουνρισει καποιος δεν παει για υπνο. Αφου γιναν λοιπον ολα αυτα ξυπνησα η Παναγιατα κι εγω στις 9 παρα ενω ο μπαμπας με τη Μαρία απο τις 7.30 και την ανελαβε.

Ελεαν σε ευχαριστουμε για το λικερ, περιμενω σημερα δεματα απο Χανια με πορτοκαλια και οχι μονο και θα προσπαθησω να το κανω. Ελεγα σιγουρα να χω μαρμελαδα παο πορτοκαλι στα βαφτισια που την κανω πολλες φορες μια συνταγη παρλιαρου και γινεται πεντανοστιμη. Αν προλαβω να δοκιμασω και το λικες μπορει να προσφερω κι αυτο, αλλα πολλα σχεδια εχω και οχι χρονο, τεσπα. Το φορεμα δεν μου αρεσε ακριβως το πανω κομματι που αρεσει σε σεσνα. προτιμω της Μπεκαμ, αυτο με το φερμουαρ δεν το χα προσεξει, αν ειναι ετσι δεν θα μαρεσει ουτε εμενα, αυτα τα εξωτερικα φερμουαρ για επισυμο ρουχο.

Βασω πως ειναι η μπεμπουλα σου. Ευκαιρια σημερα αυριο για βολτιτσες που εχει και ομορφη μερα.

Αλεκα παιδαρος ο Πετρακης, να τον χαιρεσαι. Καλη λυση με τα δυο χαλια. Αυτο με το βραδινο σφουγγαρισμα που θιοθετησα τελικα εγω με εξαντελει, νιωθω νοικοκυρα εξ αναγκης, πως λεμε σκοτωσα για τα παιδια μου, εγω νοικοκυρευτηκα για τα παιδια μου :lol:

Σταυρουλα σχετικα με τις σαλιαρες αυτες με τις κοπιτσες που εχω επειδη ειναι πολυ ομορφες τις χρησιμοποιω μονο για γαλα, το απογεμα τους εβαλα αυτες με τα κορδονια αλλα κοντευα να πνιγουν απο το τραβα τραβα, μα τι τους πιανει. Η φουστα ηταν ομορφη και μου αρεσε το τελευταιο τοπ το λευκο. Συμφωνω με Ελενα, υπαρχουν τα σουτιεν που πιανουν χαμηλα στην μεση, τα οποια βεβαια οσες εχουν μεγαλο στηθος δεν ειναι βολικα, αλλα αυτα με τα αλυσιδακια με τα στρας δειχνουν πολυ ομορφα. Μου αρεσει πολυ η μπλουζα αυτη.

Βιβη μεγεια το δοντακι σας!!!

Κατερινα ααστο για το κουβαλημα, τι να λεμε. Τοσο κρυο κανει και χουχουλιασατε γυρω απο το τζακι?> Ελπιζω να σας αποζημιωσει ο καιρος σημερα.

Κουραγιο Αντωνια θα πας στην Κρητη σε πολλα γλεντια. Εγω θα σου προτεινα να βρεις καποια οικονομικη πτηση για Ηρακλειο και απο κει να παρεις λεωφορειο για Σητεια, η να νοικιασεις αμαξι αν το χρειαστεις γενικα. Πιο οικονομικα και πιο συντομα θα ναι.

Κυριακη των αποκρεων εμβολιο Σταυρούλα? κανου εμβολια και τα αρκουδακια :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!ειστε καλα;

καποια κοριτσακια λειπουν,κυριακη κιολας σημερα κ ερημωσε το ποστακι μας!

εμεις μολις ξυπνησαμε,η μπεμπα μου δηλαδη,εμενα δε με επαιρνε ο υπνος.ο αντωνακης εμεινε στη γιαγια του το μεσημερι κ ο μπαμπας μας δουλευει κ θα ερθει το βραδυ.

ωραια μερα εχει αλλα κρυο.το πρωι ειδικα με λιγη συνεφεια που ειχε ακομα χειροτερα.τωρα ειναι ωραια,θα ηθελα να παω στη θαλασσα για ενα καφεδακι.

ελενακι ευχαριστουμε που εβαλες για τα ζωδια!πολυ ενδιαφερον κ εμενα προσωπικα μου ταιριαζει απολυτα αυτα που λεει για το ζωδιο μου(ταυρος).οπως τα λεει ειναι ακριβως!τελεια που η εβελινα κοιμαται τοσο ωραιες ωρες!φτου φτου μην τη ματιασω φυσικα!! :D

σταυρουλα μου δε νομιζω να πειραζει να πηγαινατε βολτιτσα μετα το εμβολιακι σας κ εγω τα εντυσα σημερα τα παιδια κ θα τα ντυσω κ αυριο κ ας μη παω καπου εξω.ας τα χαρουν λιγο ακομα.η φουστα μου αρεσε κ εμενα κ το τελευταιο τοπ πολυ ωραιο.οσο για τη πλατη συμφωνω με ελενα.εχω κ εγω τετιοι σουτιεν.αλλα εχω κατι χρονια να το βαλω.

η μπεμπα μια χαρα ειναι,σας ευχαριστω για το ενδιαφερον!!

κατερινακι κ εσυ ωραια στο χωριο,αχ κ το τζακι ωραιο να κοιμουνται τα παιδακια κ να το εχεις συντροφια!το χωριο σας δε πρεπει να ειναι πολυ μακρια απο αθηνα ε;εχεις ξαναπει αλλα δε θυμαμαι καθολου. :roll:

αντωνια μου μακαρι να βρεις απευθειας πτηση γιατι με τα παιδια θα κουραστεις πολυ κοριτσι μου.ο συζηγος καλα περασε κ πιστευω να σας πηγε βολτα.εμενα ο δικος μου ερχεται σε λιγες μερες αγιο ορος!θα παει με δυο συναδελφους κ εχει λυσαξει,ανυπομονει ο δολιος.ολο λεει μην την καταβρει εκει κ δε γυρισει ποτε. :D καλα λεω,κανονισε..του ειπα παντως οτι εχω φιλες στη θεσνικη οποτε αν τυχει τιποτα ειμαστε καλυμενοι! :D

η αναστασια εκανε κακακια,παω για αλλαγη.

βιβακι με γεια το δοντακι σας!

σοφακι οι κορες σου ειναι δυο κουκλακια,τις χαευα το πρωι στο φεισμπουκ,φανταζομαι θα ακουτα πολλα σχολια οπου πατε!!ειναι κ δυο κ ειναι κ κοριτσακια κ ειναι για χαζι!

παω να την αλλαξω κοριτσακια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...