Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Καλημερα κούκλες, καλη Κυριακή σε όλες.

Εμάς η χθεσινή μερα δεν ήταν και τόσο καλη και έτσι δεν καταφέραμε να πάμε και στη Σοφια να δουμε απο κοντα τις μικρές να σβήνουν το πρώτο τους κερακι. Είχαν χθες και τα δυο βηχα και ο μικρός και πυρετο έτσι μείναμε σπιτι. Ο μικρός ειχε απο την Παρασκευή πυρετο και νόμιζα ότι ήταν απο το εμβόλιο που εκανε την Πέμπτη το απογευμα αλλα σε συνδυασμό με τον βηχα καποια ιωσουλα μας τριγυρνά. Παρόλα αυτα το βραδυ μας ήταν ήρεμο.

Αντωνια χρονια πολλα χιλιοχρονη και ευτυχισμένη παντα μαζι με τα παιδάκια σου.

Σταυρουλα αυτο μετα τις διορθώσεις της Ανθης, την την εχουμε μαζι με τις εκθέσεις που διορθώνει θα διορθώνει και τα στιχακια μας :lol::lol:

Μαρακι όλα έτοιμα λοιπόν για την μεγαλη μερα, ωραίος θα ειναι και ο Αντώνης με τα ρούχα που του πήρες.

Αλέκα περαστικα στην Σαντυ!!!!

Ανθη είδες θέμα ημερών ήταν να το θυμηθεί το μπιμπερο η φράουλα αφου έπινε πιο μικρη. Αφου έχεις απόθεμα δώσε της σταδιακα και ξένο μαζι με το δικο σου για να συνηθίζει στην νεα γεύση μην της ερθει απότομο απο την μια μερα στην άλλη η νεα γεύση.

Σοφια μου να τις χαιρεσαι και πάλι τις κούκλες. Ασε ήμουνα να σκάσω που δεν μπορέσαμε να έρθουμε αφου μου λεει νο Κώστας σιγα λες και δεν θα την ξανά δεις τη Σοφια και του λέω δεν ειναι το ίδιο ειναι τα πρώτα γενέθλια με όλη αυτη την συγκίνηση που περιγράφεις.

Ελενα έχεις δίκιο για την πανα ειναι νωρις, δεν εχει να κάνει επειδη περπατάει. Ελεγχο των σφικτηρων αποκτούν πολυ αργότερα κοντα στα δυο, λενε ότι ο έλεγχος αυτός έρχεται οταν πλεον ειναι σε θεση μόνα τους να ανεβαίνουν και να κατεβαίνουν σκάλες. Και για να κοπεί η πανα με επιτυχία πρέπει να ειναι έτοιμο το παιδι και να μην το πιέσουμε πολυ γιατι ατυχήματα θα υπαρχουν τον πρώτο καιρο. Η δικια μου ήταν σαν την Εβελινα εκανε τα πρώτα της βηματακια 9 μηνών και απο 10 μηνών περπατούσε πολυ πιο σταθερά, πανα κοψαμε στα 2,5 που ήταν και καλοκαιρι.

Αυτα τα είχα γράψει το πρωι αλλα έπεσα πανω στην αλλαγη και δεν δημοσιεύτηκαν οπότε τα βάζω τωρα

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πανάθεμά το το μαμμυ πάλι θα μου βγει η πίστη να το μάθω είμαι και απο το κινητό και είναι πιο δύσκολο για μένα...

Τελοσπάντων η Σάντυ καλυτερεύει και επειδή δεν το τρώει με τίποτα το λαπα της φτιάχνω κοτοπουλάκι βραστό με πατατ και καροτο. Ο βοβολας στο κόσμο του ως συνήθως να κυνηγά τη Σάντυ! Μετ θα τους ετοιμάσω τις τσάντες και νωρις νωρις για ύπνο γιατί έχουμε αύριο 7 το πρωί εγερτήριο γιατί η μανούλα δουλεύει!

Μια ερώτηση κορίτσια... Αν στο πέτρο για απόγευμα του αυξησω το απογευματινό και σε ποσοτητ αλλά να του το δίνω και πιο αργά λέτε να καταφέρω να του δώσω πιο νωρις γάλα? Δηλαδή αν του δώσω στις 7 τη κρέμα στις 9;30 θα πιει γάλα? Πρέπει να του φτιάξω 300αρι γάλα? Γιατί ο Πέτρος ςτρωγε και στις 6 και στις 8 και στις 10 έπινε γάλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πάει η ομαδουλα μας και φυσικά και όλες οι φωτο μας και φυσικά και οι παρεουλες μας δηλαδή πρέπει να ξαναγίνουμε φίλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Αλέκα πωπω όλα χάθηκαν με το καινούριο σαιτ. Ακόμα και τα τικεράκια. Και τα προσωπικά μας μηνύματα και η ομάδα μας και οι συνταγές μας. Ολα όλα. Ευτυχώς είχα προλάβει κάποια κινητά να τα αποθηκεύσω στο κινητό μου. Περαστικά στην Σαντούλα. Πολύ δύσκολα περνάς τελευταία. Κουράγιο και εύχομαι να γυρίσει ο τροχός σύντομα.

Έλενα τέλεια θα είναι να της μάθεις να μην φοράει πάνα και για σένα και για εκείνη.

Σοφία σου γράφω από δω τα σχόλια για τα γενέθλια. Είστε πολλοί ευτυχισμένοι και φαίνεται. Οι τούρτες τεράστιες και πανέμορφες.

Και του χρόνου εύχομαι στα 2α γενέθλια ακόμα πιο μεγάλες. Να τις χαίρεσαι και να σας χαίρονται οι μικρούλες.

Αντωνία μουυυυυ γλυκούλααα μουυυ...χρόνια σου πολλάααα να είσαι πάντα έτσι όπως είσαι...μην αλλάξεις τίποτα και να είσαι υγιείς και όλα θα τα καταφέρνεις γιατί έχεις τρομερή υπομονή. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και τον αντρούλη σου και να σε χαίρονται και αυτοί.

Μαράκι μεγειά τα ρούχα του Αντώνη πρέπει να είναι πολύ ωραία.

Ανθή να σε ευχαριστήσω και από δω για την επαγγελματική σου συμμετοχή χιχιχι. Επιτέλους κατέληξα στο κείμενο της πρόσκλησης.

Κατερίνα εμείς έχουμε μυξούλες πολλές χωρίς πυρετό και χωρίς βήχα. Μόνο συνάχι ευτυχώς. Ελπίζω να περάσει σύντομα γιατί έχουμε και κολύμπι. Χτες το βράδυ από το μπούκωμα δεν μπορούσε να κοιμηθεί καλά και ζήτημα να κοιμήθηκα 3 ώρες καιρό είχα να το ζήσω αυτό.

Αλέκα είχες δίκιο για το ντουζ και τις μύξες το δοκίμασα απλά δεν το είχα στο δυνατό αλλά στο χαμηλό σε ένταση το ντουζ.

Για το γάλα δεν ξέρω τι να σου πω. Δοκίμασέ το και θα δεις. Εμένα όσο αργά και να τον ταισω θα το πιει το γάλα είναι η αδυναμία του.

Κορίτσια σήμερα ήρθε ο παιδίατρος να τον δει και μου είπε να προσέχουμε πολύ αυτή την εποχή για κρυωματάκια γιατί ειδικά μπες βγες στο αμάξι που κάνει τρελή ζέστη υδρώνουν και κρυώνουν. Μου είπε να παίρνω αλλαξιά μαζί μου και να τον σκουπίζω καλά στο αυτοκίνητο και μετά να τον βγάζω έξω. Επίσης, επειδή το μαλλί είναι πολύ πρέπει πλέον να το στεγνώνω με σεσουάρ χαχαχαχα

Σας αφήνω να ξεκινήσουμε τα μπάνια μας. Φιλάκια πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου!!!!ιτι εχει συμβει???γιατι χαθηκαν ολα???εχω χασει την μπαλα!!!

ευχαριστω για τις ευχες..να χαιρεστε τις οικογενειες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι και εγώ.... Μολις έκανα μπανάκι και απολαμβάνω το καναπέ μου... Και ναι κοιμήθηκαν νωρις η Σάντυ πιο νωρις αφού δεν ήπιε γάλα και ο Πέτρος στις 10 με 300μλ γάλα απλώς πρέπει να ξαναπροσαρμοσω το πρόγραμμα του.... Αχ έχω άγχος για αύριο αν τα είχε η μαμά μου και το πέτρο θα ήμουν ήσυχη αλλά ο μικρός θα είναι στη πεθερά μου η οποία δεν τον έχει κρατήσει τόσες πολλές ώρες.

Σας αφήνω κορμαρες μου, ελπίζω να έχω ένα ήσυχο βραδυ της φόρεσα πάνα για σιγουριά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι

Άντε να βάλουμε πάλι τα αβαταρ και τα τικερακια, γιατι απο κει σας καταλάβαινα με την μια ποια γραφει, τωρα μπερδευομαι. Οποια το βρει πρώτη ας δώσει πληροφορίες

Ουτε φατσουλες μπαίνουν....καλα και η λίστα φαίνεται τεράστια....

Κρίμα που χάθηκαν όλα .....

Αλέκα δοκίμασε του τις αλλαγές δεν ξέρω να σου πω σίγουρα,καλη αρχη αυριο στην δουλεια!!!

Σταυρουλα περαστικα στον Στρατουλη για το συναχακι, όντως θελει πολυ προσοχη αυτός ο καιρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα νεύρα μου...Γιατί να αλλάξει;;;; Είναι απαίσιο...Χάθηκαν ΟΛΑ. Άντε να βρω ξανά το καρχαριάκι.Ούτε που θυμαμαι πού το είχα βρει....Δεν έχω όρεξη να γράψω κάτι ειλικρινά. Έχω ξενερώσει..

Αντωνίτσα χρόνια σου πολλά! Να είσαι πάντα ευτυχισμένη κοντά στην όμορφη οικογένειά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Xtes prospathousa na mpw alla kati ginotan me ton kwdiko kai den me afine kai mou eixe spasei ta neura! Simera mpika!

Ma giati to alaksan?

Den uparxei pia auto pou klikareis gia parakolouthisi thematos?

Egw mono etsi iksera na mpainw, apo to email...twra pws mpainete eseis kai parakoloutheite apo ekei pou diabasate teleutaia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerina euxaristw gia tis plirofories gia to kopsimo panas, den to iksera auto gia ton elegxo sfiktirwn oti to apoktoun meta ta 2. Den thelw na tin piesw oute biazomai.

Kai emena plewn perpataei kanonika xwris kan na peftei mporei na me akolouthisei se olo to spiti! Einai apisteuti h ekseliksi!

Gia to allo pou xairomai einai oti ton teleutaio 1.5 mina exei parei arketo baros...tin zugisa sti zugaria etsi apo periergeia giati eixe perasei 1.5 minas kai mou bgazei oti exei parei 600gr.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, που θα παει θα το μάθουμε το νέο mammy.

Έλενα αυτο με το email το βρήκα τυχαία πας εκει που λεει για προχωρημενους, σαν και μας δηλαδη, χαχαχα, δίπλα απο την υποβολη και το εχει σαν επιλογή!!! Εχει και καποιες φατσουλες εκει.

Βλέπω κάνει και auto saved απο μονο του για να μην χάνουμε τα κατεβατα μας.

Πάω να ετοιμασω φρουτοκρεμα, μετα θα βγω για κάτι δουλειές και λαϊκή ευτυχώς δεν έχω μαγείρεμα σημερα εχουμε και μεις και ο μικρός απο χθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κατάλαβα καλα μονο ένα τικερακι μπαίνει....

Και η φωτο στο αβαταρ πρέπει να ειναι μικρη

Έλενα για αυτο που θες πας στον πίνακα ελέγχου μέλους, επεξεργασία επιλογών ή δίπλα στο υποβολή εκει που λεει για προχωρημενους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα δε γίνεται κορίτσια, δε μου αρέσει η καινούργια μουτσουδα του μαμμυ.... Το απόγευμα θα καθήσω στο λαπτοπ να το συμμαζεψω.

Η δουλεια μια χαρά ο μικρός άψογος και η Σάντυ αν και δεν καλοεφαγε επαιζε σχοινακι με τη γιαγιά της. Τα υπόλοιπα μετά.... Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ένα κατάφερα να βάλω θελει χρονο και ψάξιμο και εγω μπαίνω στα κλεφτα αν κοιμηθούν νωρις θα το ψάξω πιο πολυ το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια έφτιαξα καινούρια ομάδα. Κάλεσα κάποιες αλλά ελάτε να σας κάνω add για να μην παιδεύομαι.

Μανουλομάνουλα Καλοκαιριού 2012 όπως και στο fb.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους το κατάφερα. Λοιπόν για να φανεί το τικεράκι σας πρέπει να πάτε στα προσωπικά μηνύματα και στις επιλογές αριστερά λέει "επεξεργασία υπογραφής" εκεί που λέει επεξεργασία υπογραφής έχει τον κωδικό ήδη πχ. [url=http://lilypie.com ...κλπκλπ. Εσείς θα το βάλετε αυτό ανάμεσα σε αυτόν τον κωδικό [sIGPIC]......[/sIGPIC] Εκεί που έχω τις τελίτσες θα ξαναβάλετε το τικεράκι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...