Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αριαδνη ειναι μεσα στηντιμη ολα. Επικοινωνησακιεγω μαζι τηςσημερα,απλα ειχελιγο υφακι και δεν μου αρεσε....δενμπορω νακαταλαβωγιατι.. ειχα μεινει με τηνεντυπωση απο αυτα που εχετε πει εδωοτι ειναι ευγενικη.,

Συγχωρηστε με γιατην απουσια κενων,μαλλον εχει προβλημαη μπαρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκου... ΤΣΑ! Και τα δυο κοιμούνται τα εβαλα νωρις σημερα γιατί Δευτέρα ξεκινάω δουλεια καθαρισματα πρώτα και στις 21 ανοίγουμε και η μαμά μου δεν έχει έρθει ακομα για να κρατάει τη μεγάλη ελπίζω τη Κυριακή να είναι εδω....

Έχω κάτι νευρα που θέλω να φάω όλο το ψυγείο μόνο... Η κόρη μου όλο το απόγευμα νηστικια και να έχω τον άντρα μου να με μαλώνει που την περιορίζω για να φάει και ετσι αποφάσισα να μη τη ταΐσω καθόλου και μάλιστα να είναι μόνη της στο δωμάτιο να παίζει και ο μπαμπάς σα καλός άνθρωπος πήγε και επαιζε μαζι της και οταν αποφάσισε κατά τις 8 να την ταΐσει φυσικά ούτε κουταλιά δεν εβαλε στο στομα της και επειδή αρχισα πάλι να στεναχωριέμαι και να φωνάζω που δε τρώει ο μπαμπάς σηκώθηκε και έφυγε γιατί πνιγοτανε στο σπίτι άκουσον άκουσον. Μακάρι να ξεκινήσω δουλεια να εκτονωνομαι να βγαίνω έξω από το σπίτι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, κοιμηθηκαν τα σκαθαρακια μου και εκατσα και εγω.

Σημερα έκανα μια πρώτη έρευνα για βαπτιστικα, καλα σε γνωστά μαγαζια μην πω επωνυμίες οι τιμές έχουν μείνει σε προ κρίσης :lol::lol: για όλο το πακέτο ρούχα μου λέγανε γύρω στα 600 ευρώ και δεν ξετρελαθηκα και απο σχέδια πολυ κλασικά για αγοράκια. Πήγα ομως και συστημένη σε ένα μαγαζι που εχει όλο το πακέτο απο 300- 400 ευρώ και με κάτι πολυ όμορφα ρουχαλακια για αγοράκι και σου κάνουν και ότι συνδυασμούς θέλεις σε λαμπάδες κουτιά και τετοια. Θα πάω και με την νονα και αν δεν εχει κάτι αλλο υπόψιν της μαλλον εκει θα καταλήξουμε.

Έλενα βλέπω πολλες δουλεις σου μαζεύτηκαν αλλα πρέπει να τις ξεκινήσεις σιγα σιγα ειναι ομως όλες αυτες πολυ γλυκιες προετοιμασίες. Να μας βαλεις φωτο μολις τα φτιαξεις να τα θαυμασουμε!!!

Αυτο με την Εβελινα και τον ύπνο μαλλον για άγχος αποχωρισμού μου κάνει τσεκάρει ότι είσαι εκει όταν σε ζητήσει. Δες πως θα παει και σημερα και δες το σαν άλλη μια φάση που περνάνε καθώς μεγαλώνουν.

Σταυρουλα μεγεια τα ρουχαλακια πολυ ωραία θα ειναι. Αχ και το καπελάκι το θυμάμαι σίγουρα θα το ταιριαξεις με τα βαπτιστικα και εγω εκει που πήγα σημερα ειχε τετοια και ψαθακι και υφασματινο στα σετ. Και ο Στρατουλης δύσκολο βραδυ!!

Κατερίνα και η νεραιδουλα τα ιδια , τελικα με κάποιο τροπο συγχρονιζονται δεν εξηγείται αλλιώς :shock::shock:

Έλενα και μένα το πρώτο μου αρεσει περισσότερο, πάω να δω και τις δημιουργίες σου!

Λια ωραίο το κείμενα κι για το αστέρι σου αφου εχετε και θέμα αστέρι και πολυ πολυ ξεχωριστο! Καλές ετοιμασίες λοιπόν θα κάνετε δηλαδη τραπέζι και οχι catering αν κατάλαβα καλα.

Σοφια ελπίζω να σας δώσουμε αυριο τις ευχές μας και απο κοντα! Τα πρώτα γενέθλια της παρέας!!!!Οι καραμελιτσες σου απο βρεφακια θα γίνουν νηπιακια ε δεν το είχα σκεφτει ετσι :roll:

Αριαδνη γιατι λες να μην προλαβεις έχεις πολλα ειναι η αλήθεια αλλα αν τα προγραμματισεις λες να μην σου βγουν. Πήγατε και εσείς εκκλησία η αλήθεια ειναι ότι σε αυτη την ηλικία τα γαληνευουν οι ψαλμωδιες και ειναι ήρεμα, μου θύμησες που και η Αγγελικη ήταν έτσι ήρεμη και αν καμια Κυριακή ανηγα την τηλεόραση και έπεφτα πανω στην λειτουργία ακομα και στο σπιτι ηρεμουσε και κολλαγε για λίγο και παρακολουθούσε.

Τα υπόλοιπα σε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω.....

Έλενα πολυ ωραία η ετικέτα και οι φράουλες πολυς ζουμερες ;):lol::lol:

Αντωνία ο Αναστάσης ειναι στην κατηγορία των παιδιών που θέλουν να κινούνται στην εκκλησια :lol:

Αλέκα καλη αρχη στη δουλεια και υπομονη με τον συζυξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!!!

κ καλο Σκ να εχουμε!!ευχομαι να ειχατε ολες ενα ομορφο κ ηρεμο βραδυ!!!

Κατερινακι ειδες ποσο ακριβα ειναι τα βαφτιστικα???αυτα απορω δεν τους ακουμπα η κριση??

Αλεκα καλη αρχη με την δουλεια σου!!!θα ξεσκας κ λιγο.

παω κ γω για τις καθιερωενες δουλειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!! Καλο σαββατοκύριακο κούκλες και όμορφα μωρακια!!!!

Σοφια να χαίρεσαι τις όμορφες κουκλιτσες σου να γεμίζουν χαμογελα την μαμα και τον μπαμπα τους και να ειναι οι ίδιες γερες και ευτυχισμενες!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΑΡΟΎΜΕΝΑ ΓΕΝΈΘΛΙΑ ΜΑΡΊΑ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μουυυ.

Παναγιώτα και Μαρία χρόνια πολλά να χαίρεστε την μανούλα και τον μπαμπά σας και να είστε πάντα υγιείς και χαμογελαστές.

Αντωνία εσύ σήμερα ή αύριο έχεις γενέθλια. Έχω την εντύπωση ότι κάτι λάθος μου βγάζει σαν ειδοποιήση. :roll:

Τελικά μου φαίνεται δεν θα καταλήξω ποτέ σε στιχάκι για την βάπτιση. :roll::?

Σας έβαλα photo στο fb τον Στράτο με το καπέλο.

Αλέκα εσύ δεν είχες ξεκινήσει γυμναστήριο? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Χρόνια πολλά στα κοριτσάκια μας, Μαρία και Παναγιώτα, τα πρώτα μωράκια απο το ποστάκι που χρονίζουν!!!

Σοφάκι, να χαίρεσαι τις κορούλες σου, να είναι πάντα υγιείς, χαμογελαστές και ευτυχισμένες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πιο χαρούμενη μέρα ξεκινήσανε τα γενέθλια από το ποστάκι μας... Τα μωρακια μας μεγάλωσανε! Να σου ζήσουν οι κοριτσαρες σου σοφακι γερές και τυχερές ναναι πάντα στη ζωή τους!

Ξεκίνησε μαραθώνιος θα τα πούμε πιο μετά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!μολις γυρισαμε απο την πολη κ επιτελους πηρα κ τις τελευταιες πινελιες!!!για το λαιμο,σκουλαρικια,ανθοδεσμη για μενα κ κουστουμι μπεζ για τον αντωνη μου!!του πηρα παντελονη,πουκαμισο,γιλεκο,σακακι κ γραβατα κ στυλ σπορτεξ ασπρο παπουτσι με ασπρομαυρο..!!!!αν τον επαιρνα μοκασινια θα μου τα εφερνε στο κεφαλι!! :D οποτε θα ειναι κυριλο σπορ!! ;) πηρα κ λουλουδια για την τουρτα που θα κανει η αδερφη μου!η μικρη εχει ενα ωραιο ροζ φορεμα απο περυση που της ειχαν φερει δωρο κ θα το φορεσουμε φετος πρωτη φορα κ στεφανι για τα μαλλι για οταν θα παμε στην εκκλησια!τωρα εμεινε το κοστουμι του ανδρεα κ ειμαστε ετοιμη..οι σοκολατες απο βδομαδα θα ειναι ετοιμα τα περιτυλιγματα που ζητησα..

να ευχηθω ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Κ ΜΑΡΙΑ :ymparty::ymparty::ymparty::-*:-* σοφια να τις χαιρεστε κ να τις δειτε οπως επιθυμειτε!!!τα πρωτα γενεθλια μωρα μας στο ποστακι μας!!!!

σταυρουλα μου αρεσε κ το το δευτερο που εβαλες αλλα μια αλλαγη οπως ειπαν κ τα κοριτσια στα ματακια!

ελενα φοβερα αυτα που εκανες!γεια στα χερια σου!

αριαδνη η σοφια κ σε μενα μου μιλησε μια φορα καπως αλλα την επομενη ηταν μια χαρα..ειναι μαλλον με τις μερες της.. ;) η αληθεια ειναι αυτα που ηθελα να κανω για τις σοκολατες θα μου τα κανει μαλλον ο θεμης απο το φεις που βρηκα,30 λεπτα μου ειπε το ενα ενω η σοφια 40..αν βαλω κ το κουριελ συν 10ε μου εβγαινε παραπανω τα δικα της..την δευτερα θα μου στειλει την μακετα κ αν θα μου αρεσει το προχωραμε..εσεις πως ειστε?γυρισες σπιτι σας?

αντωνια πατε καθε παρασκευη στην εκκλησια ε?εγω μια φορα την πηγα κ στο μεσαωρο αρχισε να γκρινιαζει..κ ετσι φυγαμε..βασικα νυσταζε γιατι εκεινη την ωρα παντα κοιμ,αται μιση ωρα αλλα στο καροτσι δεν ηθελε..αυριο εχεις γενεθλια ε? :P

ναταλια που εισαι?

ελενα η μαντιναδα η πρωτη αν θυμαμαι καλα μου ειχε αρεσει παρα πολυ..πρεπει να το ξαναβρω..

λιλ καλες ετοιμασιες να εχεις!!!!

αλεκα στις 20 του μηνος πιανεις δουλεια?

α δεν σας ειπα..δοκιμαζα παντελονια σημερα στα μαγαζια κ μονο που δεν εκλαψα...πετσι κ κοκκαλο.. :cry: στα μπουτια αν τα ενωσω υπαρχει κενο μεταξυ τους..δλδ αναμεσα στα μπουτια στην μεση εβλεπα απο πισω τι εχει.. :( κ οπως ημουν χαλια ψυχολογικα οταν γυρισαμε σπιτι ο αντρουλης μου μου εκανε εκπληξη!!ειχα φακη απο χτες,αλλα δεν μου εκανε κ πολυ σαν φαι με τετοια πεινα που ειχα κ λεω αυτο εχω ετοιμο για πιο γρηγορα κ οταν μπηκα σπτι τι να δω?!!!!ειχε κανει τηγανια με κοφτο μακαρονι κ μαρουλι σαλατα με μαγιονεζα!!!!ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΑ oso tipota allo!!

χριστινα αυριο πιανεις δουλεια?

κατερινα καλως τον δεχτηκες τον γιοκα σου!!!

χριστινακι-χτινακι εισαι στο μηνα σου?????????????????? :P πες μας ενα γεια!!!!!!!!!!!μας ελειψες!καλη λευτερια να εχεις!πολλα φιλια στην κοιλιτσα σου!

κατερινα,ανθη,βικακι κ σε ολα μας τα κοριτσια πολλα πολλα φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να πω,αλεκα το φορεμα τελειο ειναι που ειχες στο κρεβατι!!!!κ το μαλλι το ισιο ειναι φοβερο!σου παει πολυ!κουκλα ησουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές απουσίες βλέπω.... Εμείς αν και είχα ένα δύσκολο βραδυ με τη Σάντυ με εμετούς και το πέτρο με ξυπνηματα τελικά καταφέραμε και πήγαμε βόλτα στο κεντρο με τα καρότσια. Αλλά μας βγήκε ξινό η Σάντυ σήκωσε πυρετό και κοιμήθηκε νυστηκια το μεσημέρι. Το απόγευμα έφαγε αλλά συνεχεια η κακομοιρα είχε διάρροια. Φυσικά δεν της ςχω δώσει γάλα και την εβαλα για ύπνο και τώρα κυνηγάω το μικρό για γάλα.... Για να δούμε πως θα τα παμε το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες μου! Η ώρα είναι πολύ περασμένη αλλά μπήκα για να ευχηθώ στα μωράκια (νηπιάκια πλέον) της Σοφίας μας. Να τα χαίρεσαι Σοφία τα κοριτσια σου! Πάντα ευτυχισμένα να είναι τα πλασματάκια σου!

Αλεκάκι περαστικά στη Σάντυ σου. Πώς κύλησε το βράδυ σας;;;;;;

Η φραουλίτσα πήρε το μπιμπερό κανονικά ;););) . Το θυμήθηκε εύκολα τελικά.Πίνει όμως ακόμα το γάλα μου γιατί έχω απόθεμα στην κατάψυξη. Τώρα για καμιά εβδομάδα θα την θηλάζω μόνο πρωί και μετά τέρμα. Άντε να δούμε. Πρέπει μια μέρα να της δώσω και ξένο για να δω πώς θα το δεχτεί..

Δεν σχολιάζω τίποτα γιατί νυστάζω. Να δω τι θα κάνω που ο αντρούλης μου δίνει ρεσιτάλ ροχαλητού...

Καλό βράδυυυυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σας! Ευτυχώς είχαμε ήσυχο βραδυ αλλά το ξημέρωμα η καημενουλα έκανα ευκοιλια πάνω της και ξύπνησε μές το κλάμα. Έπρεπε να της έβαζα πάνα αλλά φοβήθηκα μην την ξεμαθω από το βρακακι και την άφησα.... Τώρα θα της δώσω 100μλ γάλα (γιατί και στα κανονικά της το πίνει με δυσκολία) και μετά ρυζακι με μπόλικο λεμόνι να στουπωσει αλλά θα της το άλεσω για να το φάει αλλιώς δε θα το αγγίξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Na exoume mia omorfi Kuriaki!!

Tony na sou euxithw kai apo edw Xronia Polla kai oti epithumeis! Na xairesai tin oikogeneia sou kai na se xairontai kai autoi!

Panta na eisai dunati kai xaroumeni opws twra!! :-*

Aleka perastika sti Sandoula! Prospatheis na kopseis pana e?

Den thumamai poia mou eixe anaferei oti na kopsw tin pana fetos to kalokairi...opoia mou to eipe, giati na to kanw toso nwris? Epidi perpataei? Isws to prospathisw.

Simera exw trapezi perimenoume ena zeugari filous....eutuxws den exw polla na kanw, egw tha kanw kaltsounakia (kritika turopitaki),

salates kai gemistes piperies apo ton kipo, o suzuks tha kanei mprizoles kai kotopoulo sto mparmpekiou kai eimaste komple!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου τις έχουμε κοψει εδω και καιρο τις πάνες αλλά άμα ξαναφορεσει μπορεί να της αρέσει και να μη θελει να της βγάλει....

Αντωνία μου χρόνια σου πολλά κοπελαρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Σας ευχαριστουμε για τις ευχες! Χθες ηταν μια πολυ ομορφη μερα! Οι γλυκες μου ηταν τοσο ηρεμες αι αλες. Πηγαιναν απο αγαλια σε αγαλια γελαγανε αι παιζανε με ολους αι παρα το μιρο της ηλιιας τους εδειξαν πως το φχαριστηθηαν. Η συγκινηση και η χαρα μεγαλη, πολλες στιγμες δεν μπορω να πιστεψω ποως εχω δυο κορουλες και ποσο εχει αλλαξει η ζωη μας τα δυο τελευταια χρονια! Τι νβα σας πρωτολεω για χθες. Πλησιαζουν κι αλλα γενεθλια και θα το αισθανθειτε., Εχω βαλει φωτος στο fb, Θα σας διαβασω μες στη μερα να δω αι τα δικα σας νεα.

Σας φιλουμε ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα εγω σου ειπα για τις πανες . γιατι ειναι καλη συγκυρια που περπατα και καλοκαιριαζει και ειστε στην εξοχη με σπιτι με αυλη οποτε στις ζεστες αν την εχεις γυμνουλα θα κατουριεται και θα ενοχλειτια και θα μαθει σιγα σιγα. Ο λογος πολυ απλος, γιατι οσοσ βαραινει δεν θα παιδευεσαι με την πανα και λογω ευεσθησιας της Εβελινας, θα ειναι πολυ καλυτερο για αποφυγη συγκαματων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...