Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Αχ βρε ελενα και μόνο που τα περιγραφεις τα της βαφτισης κουράστηκα...ειμαι ακαμάτρα δεν πιάνουν τα χέρια μου με τίποτα....καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέραααα.

Τι διαβάζω? Συγχρονίστηκαν τα μωρά μας ή διαισθάνονταν χτες κάτι που εμείς δεν πήραμε πρέφα? :roll:

Έλενα ακριβώς το ίδιο έπαθα κι εγώ. Μου έκανε τρελή εντύπωση. 3 φορές έκανε φωνούλες και σηκώθηκα και τον βρήκα καθιστό στην κούνια. :roll::roll:

Κοριτσάκια σας διάβασα αλλά τώρα δεν θυμάμαι τίποτα. Χτες είχε έρθει η μαμά μου και ήμουν στο τρέξιμο γιατί πήγαμε το πρωί κολυμβητήριο, μετά έκανα παραγγελία στον Σκλαβενίτη μου είχε πάρει και το λαπτοπ ο σύζυξ και δεν μπορούσα να γράψω αλλά μόνο να διαβάσω και το απόγευμα πήγαμε βόλτα στο γκόλντεν και του πήρα το καπελάκι από τα βαπτιστικά που σας είχα δείξει μόνο 10 ευρώ. Βέβαια είναι σε άλλο χρώμα πιο μπεζουλι και πρέπει να το παίρνω μαζί εκεί που θα πάω για βαπτιστικά για να το ταιριάξω. Η πλάκα είναι που πήγαμε σε ένα κιόσκι μέσα στο γκόλντεν όπου είδαμε ότι είχε πιο πολλά χρώματα σε τέτοια καπελάκια και την ρωτάμε αυτήν πόσο έχουν και μας λέει 45 ευρώ!!!Ντόινγκκκκκκκκκκ Έπαθα πλάκα. :evil: Μας κλέβουν κανονικά.

Του πήρα και 2 σαλβάρι άσπρο και ένα παντελονάκι με πολύ ψιλή ρίγα μέσα γκριζοκαφέ και ένα πόλο τύπου κοντομάνικο βερικοκί χρώμα μπλουζάκι τέλειο ταιριάζει και με τα 2 παντελόνια. Επίσης, έκανα κράτηση το μπουφάν γιλέκο που έχουν σε κόκκινο χρώμα τέλειο. Το έχει και στο σαιτ τους όπου αντίστοιχο στα next ήταν πιο ακριβό απ΄΄οτι αυτό στα ζαρα.

Αλέκα όντως σου πάει πιο πολύ ίσιο το μαλλί και πιστεύω και σε μένα. Όσες φορές έχω επιχειρήσει να το αλλάξω μου φαίνεται ότι μου παχαίνει τα μάγουλα το σπαστό-σγουρό.

Ήρθε και το μαγιό από vs και είναι τέλειο το χρώμα. Καμία σχέση με το ροζ που φαινόταν. Ήρθε και το κινεζοβικτοριασικρετ μαγιό το ολόσωμο και είναι και αυτό πολύ ωραίο και ευτυχώς ακριβώς στα μέτρα μου. Άσε που έχει και έξτρα φουστίτσα που στα vs δεν την είχε και μια χαρά βολεύει.

ΑΝθούλι μου πάντως το ζιρτεκ το δίνουν και σε μωράκια απ'ότι ξέρω. Για ρώτα παιδίατρο. Εμένα πνευμονολόγος μου το είχε δώσει και φυσικά με έχει σώσει πολλές φορές αυτός ο άνθρωπος από ιώσεις και εμένα και τους κοντινούς μου ανθρώπους.

Τον παίρνω αγκαλίτσα αλλά τον κουνάω καθιστή. Του ψιθυρίζω και ηρεμεί και κοιμάται φυσικά μαζί πάντα με απαλή μουσική υπόκρουση.

Τώρα δουλεύω το προσκλητήριο όπως θα είδατε και πολλές στο fb σας έπρηξα άλλωστε. Και ευχαριστώ ιδιαίτερα Λέλα και Αρι για την πολύτιμη βοήθεια.

Έλενα εύχομαι να τα τελειώσεις όλα γρήγορα και Ontime. ;)

Και ο δικός μου έχει υπερένταση. Τώρα ή από τα δόντια είναι ή από το ότι έχει αλλάξει πολύ ο καιρός και νυχτώνει και πιο αργά. Εμένα χτες κοιμήθηκε 11. Πρωτοφανές. Παρόλα αυτά ξύπνησε κανονικά 8παρά.

Εγώ αδιάθετη σήμερα και ακυρώσαμε το κολυμβητήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε και εμείς και περιμενουμε να γίνουν τα μακαρόνια για να φάει η Σάντυ...

Ανθη συμφωνω με τη σταυρούλα όσο αφορά το ζιρτεκ το έδινα στη Σάντυ που ήταν πιο μικρή και δεν είχε πρόβλημα με το βήχα

Με γεια με γεια τα ψώνια σας σταυρούλα καλοφορετα...

Παω να ταΐσω το βοβολα μεχρι να ξεκινήσω το μαραθώνιο αν και σημερα δεν θα έχουμε μαραθώνιο μιας και μενού μας της αρέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου. Αντε ηρθε η Παρασκευη.... να περασει γρηγορα γιατι ηδη ξεπατωθηκα οπως λεει και ο Τρυφωνας Σαμαρας :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εχει 2 βραδια η νεραδουλα μου που ξυπναει μεσα στη νυχτα (προχθες 4.30 και χθες 2.30) και κλαψουριζει με παραπονο :(. Την ενοχλουν τα δοντακια, το εκανε και ο παναης αυτο οταν πλησιαζαν να βγουνε.... και δεν θελει πιπιλα, οποτε την θηλαζω (αυτο και αν ειχε να το κανει καιρο :shock::shock::shock::shock: ) ξαπλωτη και την αφηνω διπλα μου για να κοιμηθει με αγκαλιτσες και χαδακια. Αλλα η καημενουλα εχει ζορι γιατι παει το κεφαλι της μια δεξια και μια αριστερα και σηκωνει τα ποδαρακια προς τα πανω και τα ριχνει αποτομα με αποτελεσμα να μη με αφηνει να κοιμηθω ολο αυτο.. καποια στιγμη μετα απο αρκετη ωρα τη βαζω στο κρεββατι αλλα αυτο μπορει να ξαναγινει....

Επιπλεον σημερα ξυπνησαν και τα 2 οκτω παρα και απο εκεινη την ωρα η μπεμπα εχεσε 3 φορες και ο παναης 1, αρα οπως καταλαβαινετε ολο το πρωι το εφαγα ξεσκατιζοντας και ταιζοντας τα μαναρακια μου :D:D:D:D . Ευτυχως δεν εχω μαγειρεμα, ολα τα εκανα χθες, μονο ενα πλυντηριο εβαλα και το απλωσα και τωρα επιτελους καταφερα να κοιμησω τη νεραιδουλα μου οποτε βρηκα χρονο να σας ριξω μια ματια ;););) Εχει υπερενταση το γιαβρι μου.........

Εχει και υπηρεσια ο στρατηγος και οταν εχει η μερα μου φαινεται ατελειωτη :o:o:o:o:o:o:o

**********************************************************************************************************************

Τονινο τελικα επιασε το κολπο με τις γατες?

Τι σουτιεν ειχες παρει? πριτι μπρα??????

Αλεκα το μαλλι το ισιο ειναι Τ Ε Λ Ε Ι Ο !!!!!! Κουκλα εισαι, αλλα εγω εχω μια ενσταση με το χρωμα του ρουχου..... σε ξανθες και ασπρες κοπελες δεν μου αρεσει το χρυσοκιτρινομπεζουλι γιατι τις ξεθωριαζει...... θα σε προτιμουσα με αλλο χρωμα, πιο εντονο αν θελεις τη γνωμη μου :)

Αχ βρε Ανθη μου .... :(... Μηπως να πηγαινατε και σε εναν αλλο γιατρο για μια δευτερη γνωμη? Μηπως η αγωγη που παιρνουν τα παιδια δεν ειναι επαρκης γι αυτο και υποτροπιαζουν? Τι να πω δεν ξερω, μονο περαστικα σας να ευχηθω.

Για το μπιμπερο δεν ξερω να σου πω, εγω ειχα θεμα με τον παναη και δεν τα καταφερα ποτε, με τη μικρη θελω να πιστευω οτι θα τα παμε καλυτερα οταν με το καλο αποθηλασουμε :)

Ελενακι και εσεις περιεργο το βραδυ σας? Τελικα με καποιο μαγικο τροπο τα θαυματακια μας συγχρονιζονται :o:o:o:o:o Βρε παιδι και μονο που τα διαβασα ολα αυτα που εχεις να κανεις κουραστηκα, αληθεια λεω :shock::shock::shock::shock::shock: Καλη ευκολια :)

Βλεπω Σταυρουλα οτι και ο παιδαρος την ειδε καπως χθες!!!!!!!!

Με γεια τα πραγματακια σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia pio apo ta duo stixakia sas aresei perissotero gia tin etiketa tou liker??

Πάει κι αυτό, τελείωσε, βαφτίστηκα κι εγώ

Λόγια δεν ξέρω να σας πώ....

Σας κερνώ λοιπόν ενα ποτο

για να σας πώ ένα μεγάλο

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Euaggelia

H auto

ένα κι ένα, δυο φιλάκια

σας τα δίνω σταυρωτα,

που 'ρθατε στην εκκλησία......"

για να δειτε τη βοτια!

Ευαγγελια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδια μου!

Ελενα καλη επιτυχια με τις προετοιμασιες !! Εμενα μου αρεσει το 1ο

Και εμεις εχουμε πολυ τρεχαλα αυτες τις μερες γιατι αλλαξαν τα σχεδια με το catering που λεγαμε εξω απο την εκκλησια και φανταστειτε οτι ειχαμε συναντηθει με τον ανθρωπο ειχαμε παει με την Ελενη και τωρα ντρεπομαι που θα το ακυρωσουμε :oops: Ο πεθερος μου μας ειπε οτι ηθελε να κανουμε κατι πιο καλο παρ΄ολο που θα ειχαμε και φαγητο εξω απο την εκκλησια ....ετσι ψαχναμε τελευταια στιγμη και για χωρο και στο σπιτι δεν θελουνε γιατι σκεφτομαστε το μετα με τα μαζεματα...Ευτυχως που ολα τα αλλα τα εχουμε βρει τα εχουμε κλεισει.Και εγω θα εχω πολλα πραγματα να φτιαξω για τη με τη ραπτομηχανη μου και ειναι πολυ ωραιες ιδεες :D:D απλα θα τα δωσω να τα τα τοποθετησουν,εχω και εγω δρομο μπροστα μου.Αυτα τα νεα μας με καλει το καθηκον θα επανελθω...

Τι τα εχει πιασει ...και εμας αργα κοιμαται τελευταια.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας θεμα ειναι το αστερι, δειτε στοιχο....

Ολα τα αστερια του ουρανου

κοιτουν την ομορφια μου,

και ολοι οι σταρ του σινεμα

τα χανουνε μπροστα μου.

Ειμαι αντρακι ζορικο θα παρω και αμαξακι

και αν αποκτησω και ονομα θα βρω και κοριτσακι.

Πως σας φαινεται? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω έχω πάθει πλάκα με τα στιχάκια σας!ζηλεύω ζηλεύω ζηλεύω!!!!!

Ελενα το πρώτο με το ποτάκι ΔΑΓΚΩΤΟ!

Λιλ μου και σα θέμα είναι τέλειο το αστεράκι και προτοτυπο αλλά το στιχάκι σας καίει καρδιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας!

Θα σχολιασωοτι θυμαμαι γιατι τρεχω σαν τη παλαβη.

Αυτα που λετε περι υπνου κι οτι σηκωνονται ορθια στα καγκελα και κλαινε ειναι piece of cake για μας, το κανουν συνεχεια. Νομιζω πως απλα ξυπνανε και νιωθουν ανασφαλεια και θελουν καποιον δικο τους να ηρεμησουν...

Κατερινακι ειμαισιγουρη πως υπαρχουν κι αλλοικαλοιφωτογραφοι και...πιογρηγοροι ;)

Αλεκα πολυ ομορφο το φορεμα του κρεβατιου.

Ανθη περαστικασας,ειναι πολυ ασχημος ο βηχας στα μπεμπακια.

Σταυρουλα τα ρουχαλακια του Στρατου ιθα τα παρειςεσυ και μετα θα πειςστον κουμπαροτομπουγιουρντι?

Ελεναεχειςσκεφθει να προσπαθησειςτοκαλοκαιρι να της βγαλεις την πανα,ξερωειναι νωριςαλλαη αυλη βοηθα.

Εχωδιαβασει καπου οτι τανωρα κατατασσονται απο 0 -12 μηνες ,ενω απο 12μηνες και μετα γίνονται νηπια. Σημερα ειναι η τελευταια μέρα που "τυπικα"οι κορουλες μου ειναι ακομα μωρα! Αυριο ειναι η μεγαλη μας μερα, εχουμε μεγαλη χαρα που τα κοριτσακια μας γινονται ενος... πως περασε ο καιρος.Τρεχωκαι δεν φτανω εννοειται. Χθες απο την ορθοστασια πονεγε η μεση,ελπιζω ναειμαιοκ ως αυριο . Μου θελα παρτυ τρομαρα μου! Τρεχω σε σουπερ ,τζαμποκαι παιρνω κι αυτες μαζι γιατι τωρΑ ετυχε να χουν ολοι δουλεια! Η καινουρια ατακα που μας λενε λογω διαφορα βαρους ειναι "δεν ειναι διδυμα ε?" Μας κανουν και δωρακια στο σουπερ, :lol::lol: Ευτυχως με ολες αυτε τις προετοιμασιες που εμμεσως συμμετεχουν κι αυτες εξανλτωνται και δυο βραδια τωρα κοιμβνται σερι. βεβαια ξυπνουν απο τις 6.30 αλλα ειναι νοικοκυρουλες και οικοδεσποινες καλες και θελουν να τα εχουν ολα ετοιμα! Ολα τα κοριτσια μου τα ετοιμαζουν :D

Σας χαιρετω. ειμαισιγουρη πωςξεχασαπολλες και δενσχολιασα ολα αλλα απο μεθαυριο θα ειμαι απηκω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!

πυρετωδης οι ετοιμασιες βλεπω για τις βαφτισεις!!

Ελενα κ τα δυο μου αρεσαν τα στιχακια αλλα πιο πολυ το πρωτο!!σιγα σιγα κανε τις ετοιμασιες σου γιατι ειναι αρκετες!!!μακαρι να ειμασταν πιο κοντα να σε βοηθουσα!!τι επαθε το Εβελινακι χθες?ισως εχει υπερενταση?ισως κ αγχος αποχωρισμου τι να πω.

Σταυρουλα ωραια τα στιχακια που σου εγραψαν τα κοριτσια!!μεγεια κ τα μαγιο σου κ το καπελακι του Στρατου!!κ εσεις ανησυχο βραδυ?τι εγινε ολα μαζι τα επιασε παλι?

Ανθη ακομα ταλαιπωρια τα παιδακια σου..αχ ειναι πολυ δυσκολο να μην ειναι καλα τα παιδακια σου..η παιδιατρος τι λεει?κανει τσαλιμια η μικρη κ δεν θελει μπουκαλι?πιστευω με προσπαθεια κ επιμονη θα συνηθισει παλι η μικρουλα σου!!

Αλεκα τελειο το λουκ στα κρεββατια.μαρεσει πολυ κ το φορεμα κ το ισιο μαλλι.κουκλα!!!ναι πηρα τα σουτιεν που διαφημιζει στο mega.σημερα τα δοκιμασα κ ειναι πολυ καλα!

Λιλ κ το δικο σας ποιηματακι ειναι πολυ ωραιο!!!

Κατερινακι κ η νεραιδουλα ανυσηχη..μα τι εγινε?ποναν τα ουλακια της?αντε να βγουν τα δοντακια να μην ποναει αλλο.

Σοφια αυριο εχουν γεννεθλια οι κοριτσαρες σου?θα κανετε γεννεθλιακια..καλες ετοιμασιες!!!να ειναι πολυχρονες κ παντα χαμογελαστες με υγεια!!!!

τελεια μερα εκανε κ σημερα κ λεω να παω στους χαιρετισμους με τα παιδια το βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία όχι μόνο το καπελάκι πήρα και θα πάμε μαζί με την κουμπάρα σε μία βιοτεχνία με βαπτιστικά.

Να της χαρείς σήμερα τις μπουμπούκες σου γιατί αύριο γίνονται μεγάλες κοπέλες. :D:D:D

Ευχές για χρόνια πολλά αύριο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας ,είστε καλά?

Εδώ όπως τα ξέρετε, δουλειές, διάβασμα, άγχος...Άυριο έρχεται ο άντρας μου και θα φύγουμε μαζί την Κυριακή.Βέβαια θα ξανάρθω σε καμια δεκαριά μέρες που θα πάωστο γιατρό τη μαμά μου και που της είπε ότι θα πατήσει το πόδι.

Έλενα πολύ όμορφες οι ετικέτες!Τις εκτυπώσατε σε αυτοκόλλητο χαρτί?

Όσο για τα χωνάκια, δεν θυμόμουν ότι θα τα έφτιαχνες μόνη σου, είχα πατρόν να σου στείλω απο το Νηπιαγωγείο.

Αχ βρε κορίτσια και γω ήθελα τόσο πολύ να γτιάξω πράγματα μόνη μου αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, δεν προκειται όπως φαίνεται να τα καταφέρω, ήδη της διακόσμησης είναι πάρα πολλά.

Αμτωνία, πήγατε Χαιρετισμούς?Εγώ πήγα για λίγο με την μπέμπα και της άρεσε πολύ, το πιστεύεις?Ηταν πολύ ήσυχη.

Σοφία μου αύριο έχετε γενέθλια??Φυλάμε για αύριο τις ευχές μας ;)

Αλέκα έχω ξεχάσει να πω ότι και μένα μου άρεσεις πολύ με τα ίσια μαλλιά.Είναι το απωθημένο μου λόγω σπαστών και έρχεται και το καλοκαίρι που αναγκαστικά θα τα έχω συνεχώς έτσι :(

Ανθή μου περαστικά στην φραουλίτσα και τον Πάνο.Αυτό που σου είπε η Σταυρούλα με τον αλλεργικό βήχα, το είχα και γω ώς παιδί(μέχρι τα 7) και μου έκαναν συνεχώς μάσκες και μεγαλύτερη έπινα συνέχεια αερολίν.

Κατερινούλα-πασχαλιτσάκι, καλώς δέχτηκες τον Παναγιωτάκη!

Λιλ πολύ ωραίο και το δικό σου στιχάκι!

Έλενα για τις ετικέτες μου άρεσε το πρώτο και μένα.Δεν μου απάντησες επειδή και γω δεν το έχω διευκρινήσει.Η Σοφία στην τιμή της πρόσκλησης έχει εξτρά μακέτα και εκτυπωτικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι γω αυτή την εντύπωση έχω αλλά οκ, θα την ρωτήσω ,έτσι κι αλλιώς απο βδομάδα της είπα ότι θα επικοινωνήσω μαζί της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αρι μου πηγα στους χαιρετισμους κ ο Αναστασης ηθελε ολη την ωρα να περπαταει!!!!δεν εκατσε λεπτο.αλλα μαρεσει να πηγαινω.την αλλη βδομαδα ειναι ο ακαθιστος υμνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Logika einai ola mes tin timi!

Mipws sas aresei auto kalitera gia to mpoukalaki liker, pou einai kai san mantinada? Gia to allo to prwto pou eixa grapsei oute omoiokataliksies exei oute mantinada einai kai protimw na grapsw mantinada.

σαραντα δύο ευχαριστώ

και τέσσερα ναζάκια

τα υπόλοιπα ως τ' άπειρο

σας στέλνω σε φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...