Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Αχ Έλενα δεν καταλαβαίνεις...λίγο η μάνα μου...λίγο η εργασία...λίγο τα παράπονά μου που πάντα είμαι εντάξει και οι δικοί μου όχι...Τελοσπάντων...Όταν με το καλό τελειώσω την εργασία...θα τα πούμε στην ομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερίνα για το μέγεθος καλύτερα να επικοινωνείς πάντα με τους κινέζους γιατί πχ. τα φορέματα που έβλεπα εγώ ενώ στις φωτογραφίες με τα μοντέλα φαινόταν ως το γόνατο στην κούκλα φαινόταν μίνι. Ρώτησα ποιο είναι ακριβώς το μάκρος του φορέματος και όντως θα μου έπεφτε μίνι. Πάρε τις διαστάσεις σου και ρώτα τους σε ποιο μέγεθος αντιστοιχεί έτσι ώστε να είσαι κατοχυρωμένη ότι αυτή σε ενημέρωσαν λάθος και όχι ότι εσύ έκανες λάθος. Αυτούς δεν τους συμφέρει να σε ενημερώσουν λάθος γιατί θα πάρουν άσχημη βαθμολογία από σένα. Εγώ χρησιμοποιώ πιστωτική.

Κατερίνα-πασχ πολύ συγκινητικό αυτό που έκανε ο Παναγιωτάκης σου.

Μεγειά τα παπουτσάκια σας και συμφωνώ για τα μαγαζιά.

Έλενα μου αρέσουν και οι 2 απλά λίγο περισσότερο αυτή που έβαλες στην ομάδα.

Σήμερα μίλησα κι εγώ με τον αδερφό μου και το έχει ξεκινήσει το προσκλητήριο. Μάλιστα ήθελε να βάλει και πίσω όψη και του είπα να μην βάλει γιατί αυτό που θέλω περισσότερο είναι να την κορνιζάρω την πρόσκληση οπότε το πίσω μέρος δεν θα φαίνεται. Είμαι σίγουρη ότι θα είναι επιτυχία αυτό που έφτιαξε έχει πολύ έμπνευση σε αυτά. :lol:

Βικάκι η ζαλάδα έχω την εντύπωση ότι δεν είναι σύμπτωμα πίεσης αλλά υπότασης.

Αντωνία τρέχεις πίσω από τον Αναστάση? :D Έβαλες καλαμάκια στις γλάστρες?

Καλά η πλάτη δηλαδή καλύτερα αλλά με πονούσε και σήμερα το κεφάλι μου. Μάλλον θα αδιαθετήσω.

Πήγα και έκανα και υπέρηχο μαστού και όλα καλά.

Αρι κοίτα να χαρείς σήμερα τη μέρα σου και άσε για λίγο τα προβλήματα στην άκρη. Μόνο για ένα χρόνο θα είσαι 34 και μετά δεν θα ξαναείσαι ;)

Κοριτσάκια ήθελα να σας ρωτήσω για τον ύπνο. Τώρα που είναι πιο υπερκινητικά τα μωράκια σας κοιμούνται μόνα τους στην κούνια ή θέλουν βοήθεια λόγω υπερέντασης?

Εμένα σήμερα ήθελε πολύ βοήθεια δεν κοιμόταν με τίποτα και έκλαιγε. Ενώ γενικότερα δεν με ταλαιπωρεί πολύ απλά τον παίρνω αγκαλίτσα καθιστή και τον κουνάω με την πιπίλα και κοιμάται και τον βάζω κούνια. Αν δω ότι ζορίζεται τον αφήνω κούνια μόνο του μέχρι να κλάψει και μόλις αρχίσει κλάμα έτσι κι αλλιώς είναι έτοιμος για νάνι κοιμάται στο λεπτό μόλις τον πάρω αγκαλίτσα. Αλλά σήμερα ζορίστηκα και φοβήθηκα μήπως κάνω κάτι λάθος γιατί αν μάθει έτσι την πάτησα. Αργότερα δεν θα μπορώ να τον σηκώσω για να τον κουνάω έτσι όπως σήμερα. :roll::roll::( Για πείτε τι κάνετε εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις σιδερωσα 6πληντυρια! Ειμαι αρκετα κουρασμενη.Ελπιζω να στε ολες καλα. Οι ζουζουνες διαολευουν ολη μερα και πεφτουν νεκρες για υπνο.Συγχωρεστεμεπου δεν προλαβαινω να σχολιασω,αλλαεκτος των γενεθλιων εχουμε και την ετοιμασαι τηςβαπτισης που κοιταμεννα δουμε μηπως βγαινει νατις κανουμε στι1 19 μαιου...εδω γελαμε τεσπα..

Αριαδνη σου ευχομαι χιλιοχρονη,να χαιρεσαι να σε χαιρονται ο αντρας σου και η κορουλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Τα παιδάκια μου ΑΚΟΜΑ βήχουν. Μάλιστα από χτες έκοψα τις μάσκες στην φραουλίτσα και σήμερα έβηχε περισσότερο...ΠΑΛΙΟΒΗΧΑΣ..ΤΟΝ ΜΙΣΩΩΩΩ...

Αριάδνη χρόνια σου πολλά!!!! Εύχομαι η ζωή σου να είναι γεμάτη από ευχάριστες στιγμές!!!! Να σε χαίρεται η οικογένειά σου αλλά και οι φίλες σου (ιντερνετικές και μη)!

Κατερίνα μου εγώ θηλάζω τη μικρή μόνο δύο φορές στην ημέρα. Μία στις 6-7 το πρωί και μία στις 11-11.30 το βράδυ. Ακόμα δεν μου έχει κοπεί το γάλα..Ούτε έχει μειωθεί. Βγάζω όσο χρειάζεται το μωρό.Μια χαρά χορταίνει η μικρή και αυτό γίνεται τώρα πολύυυ καιρό.

Πολύ γλυκό αυτό που είπε ο γιόκας σου για την αδερφούλα του!

Σταυρούλα μπορεί να έτυχε το σημερινό..Εγώ την μικρή την αφήνω στο κρεβάτι όταν είναι να κοιμηθεί και εξαφανίζομαι από το οπτικό της πεδίο. Αρχίζει τη γκρίνια αλλά σταματά γρήγορα και κοιμάται. Κάποιες φορές που είναι πιο ανησυχη την σηκώνω μέχρι να σταματήσει και μετά την ξαναβάζω στην κούνια μέχρι να κοιμηθεί μόνη της. Το βράδυ την παίρνει ο ύπνος όσο θηλάζει και μετά απλά την αφήνω στην κούνια της. Στον Πάνο ποτέ δεν το έκανα αυτό. Ή αγκαλιά ή τον κοίμιζα στο κρεβάτι μου και μετά τον μετέφερα στην κούνια....

Βασούλα μην μετράς συνέχεια την πίεσή σου γιατί αγχώνεσαι και αυτό την ανεβάζει..Έχεις δίκιο. Μισή η κούραση όταν είμαστε με το ένα παιδί μόνο..

Αλέκα άρχισε και ο βόβολας να μην τρώει;; Ζήλεψε από τη Σάντυ;;; Υπομονή βρε κορίτσι μου. Είναι ζόρι όταν τα παιδιά δεν τρώνε εύκολα..

Ελενάκι ωραία η πρόσκλησή σου! Πολύ ζουζουνιάρικη και η τιμή super!!!!!

Αντωνία καμιά εξέλιξη με τον μεσημεριανό ύπνο του Αναστάση;; Επάνω σου κοιμάται ακόμα;

Ρε κορίτσια τι λέτε για τη ΔΕΗ;; Γιατί είναι καλό να μην έρχεται ο ΕΝΑΝΤΙ;;; Καλύτερα δεν είναι από το να έρχεται μόνο ο ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΣ;;; Καλύτερα σε δύο δόσεις εκτός αν δεν καταλαβα καλά.

Κατερινάκι θήλαζε συχνά η Αγγελικούλα ε; Δεν έτρωγε τις στερεες και συμπλήρωνες;; Σκέφτεσαι να αρχίσεις κι εσύ την κινεζιά;; Ρε κορίτσια ψώνισα κι εγώ κάτι ρούχα από τα στοκ του lapin και ήταν όλα made in china και ξέρετε τις τιμές του lapin. Παντού οι Κινέζοι....

Πάω να κοιμηθώ..Νύσταξα και αύριο με περιμένει δύσκολη μέρα...Φιλάκιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα.

Ανθη αμαν αυτος ο βηχας. Εδω εγω δεν τον αντεχα ποσο μαλλον τα μικρουλια. Εμενα παντως ο γιατρος μου ειχε πει οτι οταν κραταει ο βηχας πολυ καιρο μετα γινεται αλλεργικος κ μετα απο 4 μηνες βηχα μου εδωσε 7 μερες ζιρτεκ καθε βραδυ κ ηρεμησα. Ουφ.

Εμενα τωρα που σηκωνετε δεν καθεται στην κουνια. Οποτε τον βαζω για υπνο σηκωνετε κ κανει αυτο που σας εδειξα στο fb στο βιντεο. Ομως καποιες φορες που ειναι πτωμα μπορει να κοιμηθει μονος. Το βραδυ το γαλα δεν τον κοιμιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ontws einai duskolo na bixoun ta mwrakia...emeis fetos doksa to Theo den arrwstisame katholou! Apla mas talaipwrei auto to paliosugkama akoma...den mporw na katalabw giati mou to kanei...

Bouli an den breis allon tropo na ton koimizeis tin patises giati tha sunithisei etsi. Egw lew na ksanarxiseis na ton afineis na koimatai monos tou. Alla gia na ginei pio eukolo tis prwtes meres aston na nustaksei polu kai meta aston mono tou, e to logiko einai na koimithei!

Emena pleon koimatai moni tis kai nai kourazetai polu mes ti mera, to bradu peftei kseri! Boithaei kai to mpanio pou tis kanw kai meta to galataki pou pinei ti barainei polu.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σας από το σαλιγκαροσπιτο που εκτός από σάλια και παιχνίδια έχει και ψωμί και τυριά παντού μιας και οταν πήγα στη Σάντυ σχολείο βρήκε ο βοβολας το πιάτο και τα αραδιασε όλα παντού....

Σταυρούλα εμένα ο Πέτρος όσο και κουρασμένος νάναι θελει αγκαλίτσα και πιπίλα και μετά κάνει μόνος του νάνι, δεν τον κουνάω απλώς τον περνώ αγκαλιά ενώ η κόρη μου αφού πιούμε το γάλα γουλιά γουλιά μετά δοντάκια και μετά της χαθχ

Και μετά της χαϊδεύω τα μαλλια μέχρι να μου πει δεν θέλω άλλο και κοιμάται....

Αριάδνη μολις θα είσαι έτοιμη θα σε περιμενουμε να σε ακουσουμε

Ανθη μου ακομη βήχα.... Πωπω περαστικουλια σας.... Ευτυχώς και εμείς είχαμε ήσυχο χειμωνα (όχι τίποτα δεν ξέρω πως κάνουν την μάσκα)

Κατερινακι πασχαλακι καλώς να τον δεχτείς τον πρίγκιπα σου... Να τον ταραξεις στα φιλία!

Σημερα φαι δεν έχει κάτι πρόχειρο θα ετοιμάσω για μας ο Πέτρος και η Σάντυ έχουν φακές εεε και το απόγευμα θα της φτιάξω καμία πατατουλα να φάει.... Φιλάκια πολλά παω για το φρούτο μιας και ο μεσιε σηκώθηκε νωρις σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Σημερα είμασταν και εμεις πολυ πρωινοι, ξύπνησε εφτα παρα ο Νικόλας για να θηλασει και μετα δεν ξανά κοιμόταν οπότε μετα ξύπνησε και η Αγγελική. Ο μικρός βέβαια πηρε τελικα τον υπνακο του απο τις 8:30 μέχρι τις 9:30, αχ ποσο θα ήθελα και εγω μια ωριτσα ύπνο ακομα :(

Αριαδνη ωραία έκπληξη σου έκαναν, καλε δεν σε παρεξηγουμε δεν είσαι σπιτι σου έχεις τόσα να τρεχεις και που μας λες τα νεα σου αρκει.

Σταυρουλα ευχαριστω για τις πληροφορίες αυτο θα κάνω θα μετρηθω και θα επικοινωνήσω και μαζι τους. Για τον ύπνο μονο χθες στο εκανε κάτσε να δεις αν το ξανακάνει και τις επόμενες μερες μήπως ήταν τυχαίο. Πάντως μπορει και τα δυο να συμβούν λόγω υπερεντασης και να μην μπορει να κοιμηθει λόγω εκνευρισμου αλλα και να κοιμηθει και πιο εύκολα λόγω κούρασης. Ο Νικόλας προχθές δεν κοιμήθηκε στο στήθος και μολις ήπιε γάλα με κοιτούσε και σήκωνε το κορμί του, τον κοιμησα τελικα αγκαλια μετα απο ώρα, χθες πάλι ήταν όπως παντα. Για αυτο λέω μήπως έτυχε.

Ανθη που θα παει θα φύγει ο παλιοβηχας, θα φτιάξει κι αλλο ο καιρος να ηρεμησουμε. Καλα όλα ειναι κινεζικα και τα χρυσοπληρωνουμε.

Έλενα ακομα το συγκαμα ε? δεν φάνηκε κανένα νέο δοντακι? ποσα εχει η Εβελινα τα δυο κάτω?

Αλέκα χαμός στο σαλιγκαροσπιτο :)

Πάω και εγω για φρούτα και να μαγειρεψω και για τον μικρο, οι υπόλοιποι με καμια μακαρόνια θα την βγάλουμε σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια πραγματικα το χριαζομαι το ευχέλαιο.... Μια χαρά φάγαμε και παίζαμε και πήγα να απλώσω το πλυντήριο που είχε τελειώσει και ακουω το κλάμα του γοερο. Πλυμμηρα το αιμα να βγαίνει μέσα από το στομα του. Το βάζω κατω από βρύση και φεύγει το πολύ αιμα αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω από που έρχεται αφού δεν με άφηνε να δω και έτσι όπως ήταν με τις πυτζάμες τον παω στο γιατρό του στο ικά και μου λέει ότι χτύπησε στο πάνω δόντι και να μη κανω καμία κίνηση ούτε να του δώσω κάτι, αν έχει σπάσει θα γίνει γκρι και οταν θα αλλάξει τα πρώτα του δόντια αυτό θα φύγει πρώτο και δεν θα υπαρχει πρόβλημα για το καινούργιο δόντι. Πάντως ο μικρός πήρε μια τρομάρα και εγώ πιο πολύ μιας και ποτέ δεν μου ξαναετυχε κάτι τέτοιο.τώρα κοιμάται στο καρεκλακι του δεν τον σηκώνω από εκει και παω να απλώσω ρουχα.... Αχ τι άλλο θα μου τύχει δε ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ρε Αλέκα, τί ήταν αυτό? :( Φαντάζομαι τρομάρα που θα πήρες...Περαστικά και να είναι αυτό το τελευταίο.

Κατερίνα ναι και γω έχω παρατηρήσει ότι το να κουραστούν πολύ,δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα κοιμηθούν και καλά, μπορεί απο την υπερένταση κάποιες φορές να μην μπορούν.

Και μένα Σταυρούλα δυσκολεύεται κάποια βράδυα να αποκοιμηθεί αλλά ακόμα δεν σηκώνεται για να μου κάνει κόλπα.Μόνο που στριφογυρίζει πάρα πολύ, σαν να μην βολεύεται. Το κακό είναι ότι εδώ στην Πάτρα μου έχει μειώσει πολύ τον μεσημεριανό ύπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου περασα ότι περασα ήπια δυο γουλιές καφέ και πήγα και πήρα και τη μεγάλη από το παιδικό και τα πήγα θάλασσα ο Πέτρος στο καρότσι και η Σάντυ να ρίχνει πετρουλες στη θάλασσα μέχρι η σκατιαρα που βραχηκε και γυρίσαμε σπίτι.... Ήταν πολύ ωραία και ξεχάστηκα και λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπελαρες μου :).

Αχ...γεμισε το σπιτι μου φωνουλες και φασαρια!!!! Ηρθε επιτελους το αντρακι μου, το παλικαρι μου, ο κουκλος μου, ο παιδαρος μου (κου κου βαααααααααα). Αχ βρε κοριτσια τον κοιταω και δεν το πιστευω οτι μεγαλωσε το παιδακι μου τοσο πολυ.... οταν εφτασαν χθες τον κοιτουσα απο το μπαλκονι και καμαρωνα με δακρυα...... εγινε ολοκληρο παλικαρακι! Κοιτουσε το δρομο με προσοχη για να περασει απεναντι, βοηθουσε τον μπαμπα του με τα πραγματα και εγω σαν την χαζη τον κοιτουσα απο το μπαλκονι και εκλαιγα απο ευτυχια :D:D:D:D:D:D

Ειχα να τον δω 10 μερες και μου φανηκε τοσο μα τοσο διαφορετικος, αλλαξε και η ομιλια του, καθαρισε ακομη περισσοτερο και μιλαει λες και ειναι παιδακι που παει στο σχολειο.

Σημερα επεστρεψα στη ρουτινα της καθημερινοτητας και με κακοφανηκε. Ειχα να μαγειρεψω πολλα, εκανα για σημερα φασολαδα, για τη μπεμπα μοσχαρακι με λαχανικα και για αυριο για τον παναη κοτοπουλο με πατατουλες γιαχνι, για να μην εχω αυριο μαγειρεμα επειδη ο στρατηγος εχει υπηρεσια. Ειχε και μια ανησυχια η νεραιδουλα απο τα δοντακια μαλλον, γιατι ξαφνικα την πιανει παραπονο επειδη τσιμπανε τα ριζακια..... και γενικα ειχα συνηθισει στην ησυχια με τη μπεμπα μονο και σημερα ζοριστηκα κομματακι :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

*******************************************************************************************************************

Αλεκακι ειναι μεγαλο ζορι να μην τρωνε με ευκολια τα παιδια... και αν δεν εχεις βοηθεια ειναι ακομη μεγαλυτερο ζορι δυστυχως.... υπομονη, εγω ημουνα το πιο κακοφαγο παιδακι της βεροιας και μεχρι να τελειωσω το σχολειο ημουνα για διαφημιση της action aid αλλα τωρα τρωω τα παντα!!!! Γερα να ειναι και τα μωρακια σου και θα στρωσουν με το φαγητο μεγαλωνοντας.

Αχ βρε παιδι τι παθατε παλι :shock::shock::shock::shock::o . Περαστικα του πετρακου. αχ το γιαβρι μου τρομαρα που θα πηρατε ....... Μα πως το επαθε, επεσε στο πατωμα με τα μουτρα?

Μαρακι με γεια τα παπουτσια και καλοφορετα :). Σου αρεσαν ε? Χαιρομαι γιατι εσυ τα θελεις για ειδικη περισταση και ειναι σημαντικο να σου αρεσουν και να σου στρωνουν

ΚΑτερινουλα εγω χρησιμοποιω πιστωτικη γιατι η Ελενα με επεισε οτι ειναι εγγυημενο το σαιτ και δεν κανουν απατες. Εγω παιρνω μια μεζουρα και μετραω τις διαστασεις μου αναλογα με το τι θα αγορασω και τις συγκρινω με τον πινακα που εχει παρακατω σε καθε ρουχο που με ενδιαφερει και αναλογα παραγγελνω και νουμερο. Στα ρουχα που πηρα ηταν ακριβως στα μετρα μου.

Σκεφτομαι να κοψω τον θηλασμο στη νεραιδουλα μετα τον χρονο γιατι φοβαμαι μηπως και παθει οπως ο παναης, δηλαδη κοψει πιο αργα τον θηλασμο και μετα δεν πινει καθολου γαλα (ο παναης ακομη δεν πινει καθολου, στο τσακιρ ξεφι μπορει να πιει 1-2 φορες την εβδομαδα 1 φλυτζανακι του καφε!!!!!). Αλλα θελω μεχρι να γινει αυτο να της δινω μονο δικο μου γαλα, καθολου ξενο και επειδη δεν θηλαζουμε πολλες φορες τη μερα φοβαμαι μην ελλατωθει πολυ και κοπει απο μονο του.... χαιρομαι που μου λες οτι ετσι προσαρμοζεται η παραγωγη και δεν κινδυνευουμε :D:D:D:D

Βασουλακι τι εγινε με τη δουλεια?

Βρε Αριακο μη σκεφτεσαι ετσι...... εννοειται οτι δεν σε παρεξηγουμε οτι ολες περναμε αναλογες φασεις με τα κατω μας, ποσο εσυ που ξεσπιτωθηκες και εχεις να φροντιζεις και 2 ατομα.... κοιτα εσυ να εισαι καλα και εμεις εδω ειμαστε, χαιρομαστε και μονο που μας λες τα νεα σας, οτι και αν ειναι αυτα (αν και εχουμε μια προτιμηση στα ευχαριστα νεα :) )

Σταυρουλακι εμενα η νεραιδουλα ειτε την παιρνει ο υπνος την ωρα που θηλαζει, ειτε την βαζω στην κουνια και παιζει λιγακι μονη της με ενα κουκλακι και κοιμαται.... αν ειναι πολυ ανησυχη την κουναω λιγο στο ριλαξ.

ΣΟφακι καλο κουραγιο με τις ετοιμασιες :). Στα γενεθλια θα κανετε παρτι με πολυ κοσμο?

Αχ βρε Ανθουλι με τον παλιοβηχα....:(. Ακομη σας ταλαιπωρει.....:(. Αντε να φυγει και να μη ξαναγυρισει :-ss:-ss:-ss:-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες!!!

Τι κανετε?τωρα μπορεσα να κατσω λιγο..ειχα διαφορες δουλειες να κανω..ευτυχως τελειωσα!!

Βουλα τα εβαλα τα ξυλακια μεχρι στιγμης ολα καλα..περιμενω να δω..ασε θα καταλαβετε τρεξιμο μολις αρχισουν να περπατανε δεν τον προλαβαινω!!αα καλα πολυ φατσα ο Στρατος!!!πραγματικα με το κοκαλακι μοιαζει σαν κοριτσακι..ειτε αγορι ειτε κοριτσι ειναι πανεμορφος!!!

επιτελους ηρθαν κ τα σουτιεν που λεγαμε.τα επλινα μολις στεγνωσουν θα τα δοκιμασω κ θα σας πω!!!

πω πω Αλεκα τι παθατε..φανταζομαι τρομαρα.ευχομαι να μην εσπασε το δοντακι του.περαστικα κ ευχομαι τιποτα αλλο να μην συμβει..

Αρι τι ωραια που σου εκαναν εκπληξη οι φιλοι σου!!!μπραβο..πολυ χαιρομαι!!!

Κατερινακι καλως τα δεχτηκες τα αντρακια σου!!!γεμισε το σπιτι παλι!!!

Ελενα ακομα σας ταλαιπωρει το συγκαμα?αμαν μωρε το καημενο το Εβελινακι.

Σημερα η νονα του Ανασταση μας πηρε την πρωτη μας λαμπαδα!!ειναι πολυ ωραια εχει μια ποντιακη λυρα επανω..χιχιχι..μας πηρε κ ανοιξιατικα παπουτσακια!!!

Σοφακι πλακωθηκες στις δουλειες?

οι υπολοιπες που ειστε?φιλακια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι και εγώ ξεκίνησε ο μαραθώνιος αλλά ως συνήθως χαλια... Πήγε ο προκομενος μου να ταΐσει το πέτρο και αυτος έκανε εμετό... Κάθε φορα που πάει να ταΐσει το πέτρο ο βοβολας κάνει εμετό στη πρώτη κουταλιά, λέτε νάναι σημαδιακό??? Τελοσπάντων μη τα σκέφτομαι και συγχιζομαι γιατί η σκατιαρα κρατάει 5λεπτα τη μπουκιά στο στομα

Σταυρούλα καλα μας κανείς πλάκα που είναι η κοιλιά σου και παραπονιέσαι ότι δε θα μπαίνεις.... Πολυ ωραίο το φορεματάκι και μου αρέσει και σα χρώμα αν και ειμαι το πολύ "βαρύ" το φόρεμα σου μου άρεσε!

Τι σουτιέν είναι αυτά Αντωνία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,

γυρισα πριν απο λιγο ειχαμε παει να δουμε εναν φωτογραφο για την βαπτιση γιατι αυτος που ειχαμε στον γαμο και στην βαπτιση της Αγγελικης δεν μπορει την συγκεκριμενη ημερομηνια. Δεν καταληξαμε 100% γιατι πεφτουμε λιγο στην παγιδα της συγκρισης αλλα λογικο δεν ειναι να συγκρινεις την δουκεια του ενος και του αλλου για να αποφασισεις.

Αχ βρε Αλεκα τι ηταν και αυτο, μακαρι να μην εχει σπασει, φανταζομαι θα φανει τις επομενες μερες. Παντως καλα εκανες μετα και πηγατε βολτουλα θαλασσα και ξεφυγε λιγο το μυαλο.

Αριαδνη ολα καλα με την μαμα, ποτε επιστρεφεις?

Κατερινακι ειχες μερες να δεις το παλικαρακι σου και σου φανηκε αλλο παιδακι. Τα ιδια μου λεει και ο αντρας μου καθε φορα που παω στο χωριο με τα μικρα και κανει καμια βδομαδα να τα δει. Για θηλασμο και εγω μεχρι τον χρονο θελω και βλεπουμε.

Αντωνια ο Αναστασης μας θα ειναι ο μοναδικος με λαμπαδα φετος, καλοφορετα και τα παπουτσακια.

Αλεκα σου παει πολυ το ισιο μαλλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Χτες το βράδυ ήταν εφιαλτικό..Στις 2.30 πήγα να κοιμηθώ. Στις 3 ήρθε ο Πάνος στο κρεβάτι μου με...κρίση βήχα :?:?:?:? Η φραουλίτσα φυσικά ξύπνησε :?:?:? Στις 3.30 ξανακοιμηθηκε αλλά στις 4 ξαναξύπνησε :?:?:?:? Δεν ηρεμούσε με αγκαλιά και κατάλαβα λοιπόν πως πεινούσε. Τη θήλασα (καιρό είχα να τη θηλάσω μέσα στο βράδυ. Ακόμα και να ξυπνούσε δεν ήθελε γάλα). Μετά το θηλασμό δεν νύσταζε...Πότε κοιμήθηκε;;; Στις 6.30 :shock::shock::shock::shock: Εφιαλτικό βράδυ...Έφαγα λοιπόν μια φλασιά και πήρα απόφαση να αποθηλάσω κόβοντας πρώτα το βραδινό θηλασμό. Ξεπάγωσα το σακουλάκι μου (έχω ακόμα απόθεμα) και όλα ήταν έτοιμα για το βραδυ. Ήρθε το βράδυ, ζέστανα το γάλα, της έβαλα το μπιμπερό στο στόμα και ήπιε μόνο 100ml. Mετά το έδιωχνε από το στόμα της. Εντωμεταξύ συνέχεια πνιγόταν παρόλο που είχα θηλή για νεογέννητα (με αυτήν έπινε όσο έλειπα στη δουλειά και της έδιναν το γάλα μου οι γιαγιάδες). Μου λέει ο άντρας μου δεν πεινάει άλλο. Το μάτι της γαρίδα. Αποφάσισα να τη θηλάσω για να δω. Μου άδειασε και τα δύο βυζιά και κοιμήθηκε ΚΑΠΑΚΙ. Ξέμαθε κορίτσια το μπιμπερό..Από τότε που μπήκαν οι στερεες τροφές δεν ξαναπήρε μπιμπερό (την ταϊζουν κρέμα όσο λείπω) και ξέμαθε. Να δω τι θα κάνω. Θα της δίνω μπιμπερό και μετά θα θηλάζω μέχρι να έρθει η ώρα να πίνει μόνο από το μπιμπερό. Του χρόνου θα αποθηλάσω :?:?:? Και έλεγα ότι θα μου πάρει 10 μερούλες..Καλάααα.....

Ρε κορίτσια τώρα που σας γραφω η μικρή βήχει...Δεν αντέχω άλλο.......................

Αλεκάκι είσαι κουκλα στις φωτό που μας έβαλες! Πολύ ωραίο αυτό που φοράς. Να το βάλεις στη βάφτιση! Περαστικά στο αγοράκι σου! Μακάρι να μην έχει σπάσει το δοντάκι. Μασκούλα ούτε εγώ ήξερα να κάνω αλλά έμαθα δυστυχώς..Μακαρι να μη χρειαστεί ποτέ να μάθεις.

Αντωνία με γεια η λαμπάδα και τα παπουτσάκια σας! Η πρώτη του λαμπάδα!!!

Κατερίνα μου συγκινήθηκες που είδες τον πρίγκιπα ε;; Κι εγώ βλέπω τον Πάνο και μου φαίνεται ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ...

Όσο για το θηλασμό, δεν νομίζω ότι έφταιγε που θηλασες τόσο για το ότι ο Παναής δεν πίνει τώρα γάλα..Ήταν να γίνει.

Σταυρούλα λες να έχει γίνει αλλεργικός ο βήχας τους;; Τι να πω; Μακάρι να μπορούσα να τους δώσω κάτι για να τον σταματήσω...Δεν παλεύεται. Εκεί που βελτιώνονται πάλι χάλια...Ο Στρατούλης κουκλί!

Έχεις δίκιο. Τώρα που σηκώνεται όρθιος στην κούνια, δύσκολο να τον αφήσεις και να κοιμηθεί μόνος. Μόνο αν νυστάξει πρώτα πάρα πολύ και δεν έχει αντοχές να σηκωθεί...Προσπάθησε πάντως να μη μάθει χέρια...

Μαράκι τέλεια που βρήκες παπουτσάκια να σου αρέσουν! Με γεια!

Ελενάκι σε θυμήθηκα σήμερα με το μπιμπερό που δεν το ήθελε η μικρή. Εσένα στην αρχή και μένα τώρα :?:?:? Πάνω που πήρα απόφαση να αποθηλάσω...Έχω την εντύπωση πάντως ότι το δικό μου το παιδί 8ωρο σερί δεν θα κοιμηθεί ΠΟΤΕ :?:?:?:?:?:?:? Πού είσαι ρε Πάνο;;;;;;Αχχχχχχ....

Κατερινάκι κρίμα που δεν μπορεί ο φωτογράφος που σας άρεσε τόσο πολύ. Τι τιμή σας είπε αυτός;;Ενδιαφέρεσαι και για βιντεο ή μόνο φωτογραφίες;;;

Πάω κοριτσάκια μου να ξαπλώσω. Απορώ πως άντεξα και μέχρι τώρα. Η μικρή βήχει πολύ. Την ακούω και στεναχωριέμαι. Ξανακύλησε. Αρχισαμε πάλι μάσκα. Κάνω και στον Πάνο..Άντε να δούμε..

Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια και από μας... Περιμένω να γίνει το αυγουλακι της για να το φάει και να παμε σχολείο, ο Πέτρος ακομη κοιμάται....

Ανθη μου είσαι που είσαι νυχτοπούλι ήθελε και η φραουλιτσα σου βυζακι μια χαρά.... Αν ξαναμπεί στη διαδικασία του μπουκαλιού θα ξεκόψει μόνη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, δεν ειναι καμια εδω και μεις ετοιμαζόμαστε για βολτουλα σε λίγο.

Ανθη εφιαλτικό το βραδυ σας όντως αλλα δεν θα ναι καθε βραδυ έτσι. Ο βήχας ακομα τα ταλαιπωρει και τα δυο, τον Πανουλη πιο πολυ ομως βλέπω, ειναι απο φλεματακια ή πιο βαθύς. Και εγω όταν βηχουν στεναχωριεμαι γιατι δεν μπορείς να τα βοηθησεις με κάτι. Οσο για το γάλα θα το ξαναπαρει το μπιμπερο ειναι θέμα ημερών γιατι το ήξερε και τα το ξαναθυμηθει. Για το φωτογράφο ναι τον είχαμε συνηθίσει ειχε και το καλο να τραβάει ωραίες φωτο καθολου στημένες και σου έχω δείξει και τα άλμπουμ που μας εχει κάνει, αυτός που είδαμε χθες ειναι στο ίδιο στυλ αλλα δεν μας άρεσε που μας ειπε ότι θα του πούμε ποιες φωτο δεν μας αρέσουν έτσι ώστε να μην τις συμπεριλάβει στο στήσιμο του άλμπουμ χωρις να μπορούμε να κανουμε επιπλέον αλλαγές μετα.

Αλέκα δεν τρώει στο σχολείο η Σαντυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι κατερινακι μου δε τρώει το πρωινό όπως τα αλλά παιδάκια στο σχολειο και ετσι οπότε έχουμε χρόνο της δινω το αβγό της. Ούτε μεσημεριανό θελει στο σχολείο μόνο ψωμί, ότι φρούτο έχουν και νερο!

Και εγώ ελεγα για βολτουλα αλλά δεν είμαι πολύ στα κατω μου σημερα δεν έχω διάθεση για τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...kai emas xtes to bradu polu periergo...meta apo tosous mines seri upno xtes ksupnise stis 3:40 kai piga na tis dwsw pipila kai itan orthia! eklaige...tin ekana agkalitsa gia ligi wra tin ksana ebala pali ta idia...to prospathousam exri tis 4 kai kati opou o suzuks mou leei ftiakse gala. Tis kanoume 170ml gala to ipie mexri kai teleutaia stagona :shock: kai meta kserathike mexri tis 10:30 to prwi! Ti itan auto pali? En to metaksu ta teleutaia 3-4 bradia den koimatai opws prin pou tin afina kai kserenotan...tin bazw kai klaiei enw einai kourasmeni kai sikwnetai kai pernaei kanena miawro mexri na tin ksanakoimisw...xtes tin sikwsa kiolas kai tin efera sto saloni giati den koimotan kai ekatse kanena misawro kai meta tin piga kai koimithike...skeftomai mipws einai agxos apoxwrismou? Kserogw? Toso kairo exei sunithisei kai moni tis na koimatai kai se dwmatio moni tis...twra ksafnika apto pouthena na tin epiase auto to agxos?

Anthouli ksekina to mpoukali xwris na sumplirwneis me stithos to bradu alliws den tha to sunithisei to mpoukali....tha mperdeutete giauto pnigetai...kai mena stin arxi pnigotan alla meta to sunithise otan stamatise to stithos entelws...giati exei alli roi to ena kai alli to allo kai thelei allo eidous pipilisma to mpoukali kai allo to stithos. Mesa se liges meres tha sunithisei to mpoukali kai tha pinei kanoniki posotita.

Koritsia exw arxisei na agxwnomai giati exw polu douleia mprosta mou. Hrthan oi sapounofouskes...twra prepei na ftiaksw tis entiketes...pira xartonia kai tha ftiaksw ta xwnia gia tis paidikes mpomponieres...paraggeila mpoukalakia gia to liker, ta perimenw na ksekinisw to liker, meta theloun kai auta entiketes...pwpw mazeutikan polla...einai kai oi proskliseis, oi alles mpomponieres pougki, exoun erthei kai ta mprelok se kommatia ta opoia emeis tha ftiaksoume...diladi tis fraoulitses emeis tis kremame itan pio oikonomiko etsi...exoume idi balei tin prwti fraoula, twra menei na baloume tin deuteri! Pwpwww ante na ksekinaw polla exw na kanw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...