Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Αχ δεν ήθελε να πιει γάλα και τώρα δεν θελει να φάει και έτσι τον άφησα λίγο να παίξει και θα τον ξαναταισω....

Κατερινακι σκέφτομαι να του δώσω φακιολες-φακες- όχι αλεσμενες να δω πως θα τα πάει και το χθεσινό του φαγητό θα του το δώσω το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοπελαρες μου. Ακομη ο καιρος ειναι μουχλιαρης εδω αλλα εχει προοπτικες να βελτιωθει!!! Αντε μπας και βγουμε απο το καβουκια μας :D:D:D:D:D

Σημερα ερχεται το παλικαρι μου :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Εχει λιγη ωρα που ξεκινησε ο στρατηγος για βεροια, θα φαει το μεσημεριανο του και θα ξεκινησουν για να κοιμηθει και στο δρομο. Αχ ποσο ανυπομονω :x:x:x:x:x:x:x .

Εχθες ειπε κατι στα πεθερικα μου που τους συγκινησε πολυ το γιαβρι μου..... παει μεσα στο δωματιο που κοιμομαστε εμεις οταν παμε βεροια, παιρνει την φωτογραφια της μπεμπας και παει στο σαλονι και τι τους λεει......." γιαγια κοιτα τι ομορφη που ειναι η αδερφουλα μου!!!!!" Ελιωσα που μου το ειπε [smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

Σημερα δεν εχω μαγειρεμα, η νεραιδουλα εχει απο εχθες, ο πριγκιπας και ο στρατηγος θα φανε στη βεροια και εγω θα κανω κατι προχειρο, καμια ομελετα μαλλον.

Σημερα ειχα και αλλη παραλαβη απο κινεζια. Παπουτσακια πιο καλα για τη μικρη "zara by china"!!!!

http://www.aliexpress.com/snapshot/221003452.html

Ρε κοριτσια το τι κινεζικο φοραμε και το ακριβοπληρωνουμε δε λεγεται. Δε λεω πρεπει να στηριζουμε τους ελληνες αλλα τοσα χρονια πλουτιζαν εις βαρος μας. Αγοραζαν τα μπλουζακια απο βιοτεχνιες της ιταλιας 15 και 20 ευρω και μας τις πουλουσαν 150 ευρω ντεμεκ για ιταλικες και μαρκε και εβγαζαν 500% κερδος και εμεις σαν χαιβανια αγοραζαμε το επωνυμο. Τωρα ειναι αξιοι της μοιρας τους ολοι αυτοι οι επιχειρηματιες που δεν τους επιλεγουμε πλεον :shock:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω εσας που θηλαζετε και δεν δινετε καθολου ξενο γαλα.....

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΘΗΛΑΖΕΤΕ?

ΔΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ?

ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗ ΝΥΧΤΑ????

Στον παναη μεχρι να χρονισει εδινα γαλα 4 φορες μεσα στη μερα και 2-3 φορες μεσα στη νυχτα και δεν ειχα τετοιες αποριες.... στο χρονο ξεκινησα σταδιακα να κοβω γευματα και αποθηλασα φυσικα στον 16ο μηνα..... στη νεραιδουλα θελω να το παω μεχρι να χρονισει αλλα δεν ξερω αν θα εχω γαλα μεχρι τοτε, μιας και δεν θηλαζει συχνα.

******************************************************************************************************************

Αριαδνουλι μου θα αρχισω απο εσενα. Χρονια πολλα και καλα με υγεια γλυκια μανουλιτσα, ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι πολυχρονη, δυνατη, δυναμικη και τυχερη και να καμαρωνεις την κουκλιτσα σας :)

Το φορμακι μου το βρηκε η Ελενα :)

Βικουλινι σε καταλαβαινω που σου εγινε εμμονη το θεμα της πιεσης... και εγω ετσι ειμαι, ολο ηθελα να την μετραω και μετα που γεννησα ωσπου εδωσα το πιεσομετρο στη μαμα μου στη βεροια και ησυχασα. Βεβαια επειδη παιζει εγω να εχω θεμα με υπερταση μιας και εχω υπερτασικους γονεις, οταν αποθηλασω θα κανω μια εξεταση σε καρδιολογο και αν χρειαστει θα αρχισω το χαπακι...ελπιζω πως οχι ακομη, αργοτερα σιγουρα δεν το γλυτωνω. Παντως για να τη μετρησεις σωστα πρεπει να μην εχεις φαει την τελευταια ωρα και να μην εχεις πιει καφε, εννοειται να μην εχεις συγχιστει και να μην εχεις κανει καμια σωματικη ασκηση το τελευταιο μιασωρο, οποτε μαλλον δεν το εκανες σωστα και γι αυτο εδειξε πιεση. Ποσο ειχες αληθεια????????

Θυμισε μου για τι δουλεια μιλαμε :shock::shock::shock::shock::shock:

ΚΑι εγω θελω να μαθω για τη ΔΕΗ ;);););)

ΚΑι εγω οπως ξυπναω το πρωι κατα τις 8-8.30 ξανακοιμαμαι το βραδυ κατα τις 12.

Αλεκακι διακρινω οτι καποιος σας γκαντεμιασε ή κανω λαθος??????? Πρεπει να κανουμε ενα ομαδικο ευχελαιο μου φαινεται γιατι ολες μας ολο και κατι παθαινουμε!!!!!

Σταυρουλα βαλε λινκ με τα σκατζοχοιρακια να τα δω. Με γεια σας :)

Το φορεμα μου αρεσει παραπολυ απλα μου φαινεται λιγο βαρυ για βαφτιση, θα το φορουσα αν παντρευα ενα ζευγαρι ας πουμε....

Τονινο η Δεσποινα ειναι πανεξυπνη κοπελιτσα :). Μπραβο που τη μεγαλωνεις με τετοιους τροπους.

Ελενακι μου αρεσαν πολυ ολα εχει το σαιτ με θεμα τη φραουλα. κοιταξα να δω και για νεραιδουλα αλλα δεν μου αρεσε τιποτα οποτε παραμενω σε αυτα που αποφασισα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η σκατιαρα δεν έφαγε τίποτα στο παιδικό και έτσι πρέπει να την ταΐσω εγώ άρα ξεκινά μαραθώνιος πάλι.... Και πρέπει να ταΐσω και το πέτρο αφού ο μπαμπάς μας είναι παραλία, αυτος λιαζεται και εγώ παιδευομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά από μιάμιση ώρα έφαγε και φαγητό και το γιαούρτι της αλλά μου κάνει νερά ο βοβολας δε θελει να φάει τις φακές ούτε ολόκληρες ούτε αλεσμενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ti kanete? Emeis oli mera simera eksw...exei kai wraio kairo, eixa kai polles douleies...

emeis ta idia me to sugkama, eutuxws sto dromo den ekane kaka...

Ariadni mou xronia sou polla kai apo edw, na ta ekatostiseis, na se xairetai h oikogeneia sou kai esu autous! Na exeis panta tin ugeia sou, giati pragmatika auto einai to kuriotero, gia na mporeis na megalwseis to paidaki sou kai na eisai panta eutuxismeni!

Aleka alitheia sou arese h prosklisi? Egw to ebala gia na mou peite gnwmi giati den me enthousiase kai toso polu...alla den briskw kai tipota pou na me enthousiazei perissotero...mallon egw eimai parakseni.

Bouli sumfwnw na baleis auto to forema kai einai polu wraio kai giati na min to baleis tosa lefta edwses...nomizw oti einai pio wraio apo ola pou mas ebales pantws!

Katerinaki teleia ta papoutsakia sas...kala egw ksereis poses fores exw pei oti posa kinezika forame kai den to kseroume?

polu gluko auto pou eipe o gios sou gia tin aderfoula tou!

Aleka polu se talaipwrei h mikri me to fagito e? pwpw. Kai o mikros den trwei tis fakes? Emena h dikia mou oti tis dwsw pou na min to exw alesei to trwei giati nomizei oti einai diko mas fagito kai thelei na trwei apto diko mas....me miso donti h skatoula...pou na bgalei kai dontia diladi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα εμένα μου άρεσε μια άλλη πρόσκληση απο τη Σοφία πιο πολύ. Όταν ανοίγεις τη σελίδα, αυτή που είναι πρώτη που αφορά τη φράουλά.

Σε ευχαριστώ και πάλι για τις ευχές σου!

Σταυρούλα,περαστικά για την πλάτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!!!!εγραψα 2 φορες κ μου τα εσβησε παλι...αν ειναι δυνατον αυτο το πραγμα.. :evil: ηρθαν τα παπουτσια μου!!!ειναι πολυ ομορφα κ δερματινα!!χαρηκα που εστρωσαν ωραια!!

αριαδνη χρονια σου πολλα κ απο δω να εισαι παντα χαρουμενη κ ευτυχισμενη!!!!

σταυρουλα πολυ ομορφο το φορεμα αλλα τουματσ δεν ειναι?αν γινομουν κουμπαρα σε γαμο ανετα θα το φορουσα!

αριαδνη πηγατε με την μαμα σου για την εξεταση?εκατσε η μικρη με την κυρια?

αλεκα τοσο δυσκολη ειναι στο φαγητο η κοκοπικο?

αντωνια δεν θα κανω μπισκοτα τελικα..ειδα τις σοκολατες κ μου αρεσαν πιο πολυ..κ απο γευση δεν αλλαζει κατι!σε ολους αρεσει η σοκολατα!! ;) αν κ οι πεταλουδες που εβαλες στο φεις μου αρεσαν πολυ!!! :D

κατερινα τι γλυκος ο παναγιωτης σου!!!κ εγω θα ελιωνα αν μου ελεγε κατι τετοιο για την αδερφουλα του!!πολυ ομορφα τα παπουτσακια σας!!δεν εχεις αδικο για τις μαρκες!κ εγω αυτο ελεγα..πηρα τα ρουχα της μικρης για την βαφτιση 150ε απο τα monsoon κ οταν ειδα τα κινεζια τις τιμες,λεω κατσε να δω απο ειναι κ τα δικα μας..κ τι εγραφε?οεο?made in china!!! τι να πω?κ σχεδον τα ιδια τα ειχε απο το κινεζικο 50ε..για το θηλασμο δεν ξερω να σου απαντησω μιας κ εχουμε 3ις μηνες κομμενο..

ελενα πολυ ομορφα τα προσκλητηρια!!!!μιλησες μαζι της?σου ειπε τιμες? μπορεις να την πεις η να την στειλεις καποιο σχεδιο που σου αρεσε..κ της αριαδνης τωρα που σου εβαλε μου αρεσε κ εχει πολυ ωραια στιχακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα πατάς το κουμπάκι imγ και βάζεις το συνδεσμο της εικόνας.Α!Τώρα είδα ότι την έβαλες στην ομάδα!

Μαράκι πήγαμε με τη μαμά μου και το μπισκοτάκι πέρασε πολύ ωραία με την κυρία, αφού να φανταστείς έκλαιγε όταν έφυγε! :):o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου κ απο εμενα!

αριαδνη μου χρονια σου πολλα κ απο εδω!!να τα εκατοστησεις πανω απ'ολα με υγεια κ ευτυχια στην ομορφη οικογενεια σου!!θα κοψεις τουρτιτσα;κ εγω σε 11 μερες κλεινω τα 33 :roll::? αχ κ μου φαινεται κ εμενα καπως..ας εχουμε υγεια κ να ειμαστε ευτυχισμενες.

κατερινακι μου σε νιωθω πως ενιωθες που ελειπε ο πριγκηπας σου,ακριβως τα ιδια νιωθω κ εγω.το σπιτι ειναι πολυ ησυχο κ νιωθω μιση αν κ ξεκουραζομαι οταν ειναι στην γιαγια του.παρολο που σε γενικες γραμμες ειναι ησυχος ο αντωνης μου.αλλα κ μετα δυο δε ξερω γιατι μου βγαινει η πιστη.ενω οταν εχω το ενα ειμαι πιο ξεκουραστη.πολυ ομορφα ολα οσα πηρες απο κινεζια.καλα σχεδον ολα ραβονται εκει,δεν το συζηταμε,πεφτει πολυ απατη.εγω οταν δουλευα στην μπενετον ειχαμε διπλα μας ενα καταστημα που εφερνε γυναικεια πιο αμπιγιε γενικα,σχεδον πουτανε μη σου πω,τελοσπαντων κ πηγαινε η ιδιοκτητρια καθε τρεις κ λιγο ιταλια αγοραζε απο παζαρια ρουχα με 10 κ 15 ευρω κ εδω τα πουλουσε τριπλασια κ ειχε πολυ δουλεια.μιλαμε για πολυ κερδος.τωρα εκλεισε βεβαια το καταστημα αλλα προ κρισης ειχε πολυ δουλεια.

δουλευω σε μαγαζι με παιδικα ρουχα.στα mini raxevsky.πιεση ειχα 14 με 9 προχθες που με ρωτησες.ασε εχω γινει σπαστικη κ ολο την ελεγχω κ δε κανει.παντως ενω λενε οτι δεν εχει συμπτωματα εγω οταν εχω το νιωθω γιατι εχω ζαλαδιτσα.χαπι ακομα δε πηρα γιατι θηλαζω μονο το βραδυ κ δε κανει.αν δω τα σκουρα ομως θα το παρω κ απλα δε θα ξαναθηλασω.αν κ δε θελω να το κοψω ετσι αποτομα.τελσοπαντων ευχομαι μη χρειαστει..

πηγαμε παλι το πρωι πλατεια,ειχε ο αντρας μου ρεπο,μαγειρεμα δεν ειχα γιατι εκανε η πεθερα γεμιστα κ ειχα κ της μπεμπας απο χθες κρεας οποτε πηραμε καφε κ αραξαμε,ο αντωνης ξεσαλωσε στο τρεξιμο κ εμεις λιαστηκαμε.

κοριτσια αν θελετε πειτε μου παλι αυτο με το ρευμα,το ελεγα σημερα του αντρα μου κ δε θυμομουν καλα κειπα θα σας ξαναρωτησω.γιατι ηρθε παλι το εναντι 200 ευρω..δηλ εκκαθαριστικο ποσο θα ερθει..ελεος..κ χρωσταμε κ αλλα 200.τελοσπαντως ας μην τα συζηταω γιατι αναβουν λαμπακια.

σταυρουλα το μπλε φορεμα θες να φορεσεις αυτο που μας εχεις βαλει σε φωτο;αν ναι ειναι καταπληκτικο κ σου παει παρα πολυ κ μην το συζηταμε καθολου.κ οπως λες παρε ενα σουτιενακι κ εισαι οκ.

απο την δουλεια μου δε με πηραν ουτε σημερα θα παρω εγω οπωσδηποτε αυριο.

παω να ξαπλωσω λιγακι μεχρι να ξυπνησουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα πολυ ωραιο το προσκλητηριο!!μου αρεσε πολυ :Dακομα ταλαιπωρειται το Εβελινακι με το παλιοσυγκαμα..αμαν μωρε την καημενη..

Αρι τα εβγαλε τα ραματα η μαμα?ολα ενταξει?μπραβο στο μπισκοτακι που εκατσε με την κυρια ;)

Βικακη μου κ γω αυτο με το ρευμα το εκανα πρωτη φορα τωρα μετα απο τις υποδειξεις των κοριτσιων.στο λογαριασμο επανω θα δεις που σου δινει ημερομηνια για να καταχωρησεις την ενδειξη του μετρητη σου.δινει κ το site που πρεπει να μπεις κ στα εξηγει ολα εκει!!!ετσι θα σου ερχεται μονο ο εκκαθαριστικος λογαριασμος κ οχι κ ο εναντι!!!!

Κατερινακι τι καλος ο γιοκας σου!!!κ εμενα τα λεει αυτα η Δεσποινα αλλα κ σε δευτερολεπτα το ξεχναει.αντε με το καλο να επιστρεψουν συζυγος κ υιος!!!

Αλεκα πολυ ταλαιπωρια το φαγητο των παιδιων ξερω!!!!μια απ τα ιδια τραβαω κ γω.

Βουλα η πλατη σου καλυτερα?μεγεια κ τα μπρελοκακια σας!!

πω πω ομικρος ειναι ασταματητος!!ολη την ωρα περπαταει!!!μεχει ξεκανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι και εγώ μολις έφαγε ο βοβολας και έχω και συνεχεια.... Για μένα έχει γίνει συνήθεια απλώς με ενοχλεί ότι ο άντρας μου πάλι θα βγει έξω αδιάφορωντας αν χριαζομαι το οτιδήποτε...τελοσπάντων....

Ελενα αυτό το προσκλητήριο ελεγα γιατί εκείνο που εβαλε η Αριάδνη μου φάνηκε απλό ενώ αυτό τάχει όλα!

Βικακι υπαρχει περίπτωση η πίεση σου νάναι από το θυροειδη....

Θα βάλω και εγώ τον άντρα μου να το κάνει αυτό με τη δεη να δούμε τα χαλια μας..... Εδω τριγύρω θαμαι γιατί ξεκινά μαραθώνιος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οικονομικοτατη και πανέμορφη.... Βάλε αναζητηση στο ίντερνετ όλο και κάτι θα βρεις και εμείς έτσι κάναμε και το αλλάξαμε λιγουλάκι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?

Εχω κολλησει με την κινεζια σημερα :lol::lol::lol: εχω ηδη σταμπαρει δυο τρια ετσι καλοκαιρινα φορεματακια πιο καθημερινα οχι για την βαπτιση.

Σας εχω ερωτηση σε οσες εχετε παρει φορεμα απο εκει, βρισκω καταρχην το ιδιο φορεμα με δυο τρεις διαφορετικες τιμες, να υποθεσω οτι ειναι διαφορετικος πωλητης...και εχει συνηθως εναν πινακα με διαστασεις, αυτες ειναι οι διαστασεις του φορεματος γιατι παλι βρηκα διαφορες :?:? και απλα ελεγχω με τις δικες μου για να παραγγειλω?

Και κατι αλλο χρησιμοποιειτε πιστωτικη ή χρεωστικη καρτα για μεγαλυτερη ασφαλεια?

Κατερινα εσενα που σου ηρθαν τωρα προσφατα ηταν σωστες οι διαστασεις?

Ελενα, Σταυρουλα help!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ταισα τον μικρο και ηρθα παλι

Κατερινα ηρθαν οι αντρες σου? Τι γλυκος και ο δικος σου ο μικρος, νομιζω οταν τους καλλιεργουμε με αγαπη απο το νωρις τον ερχομο του νεου μελους στην οικογενεια το βγαζουν και τα μικρα μας την αγαπη αυτη στα αδερφακια τους. Λοιπον για τον θηλασμο στην Αγγελικη εκανα και εγω οτι και εσυ με τον Παναγιωτη σου, θηλαζε και ενδιαμεσα στα γευματα και μεσα στην νυχτα και εβγαζα και στην δουλεια μια φορα για να εχω. τωρα θηλαζω πρωι (6-7 εννοω) μετα βραδυ κατα τις 9 και μεσα στην νθχτα αλλες δυο φορες συνηθως μπορει και μια. Νομιζω ομως οτι εχει ρυθμιστει ετσι η παραγωγη μου και μεχρι να αλλαξει κατι, να κοπει καποιο απο αυτα τα γευματα δηλαδη δεν κινδυνευω με αποθηλασμο. Σκεφτεσαι να κανεις το ιδιο και στην νεραιδουλα μεχρι τον χρονο?

Αλεκα δυσκολα και τα δυο σου βγηκαν στο φαγητο, εμενα ευτυχως τις εφαγε τις φακες και λιγο αλεσμενες στην αρχη, αλλα επειδη ηταν πολυ νερουλες του τις εδωσα και ως ειχαν στην συνεχεια.

Ελενα μου αρεσει η προσκληση που εβαλες στην ομαδα. Ναι κειμενακια θα βρεις πολλα και τα προσαρμοζεις λιγο, εμενα μου αρεσει πολυ και το απλο καλεσμα με δυο τρεις εξυπνες γραμμουλες στην αρχη οχι τα πολυ φορτωμενα ποιηματακια, καπου με κουραζουν.

Αριαδνη μια χαρα τα πηγε το μπισκοτακι και με την κυρια, ειναι πολυ βολικη η μικρη σου σιγουρα.

Βασω και εγω αμα δεν εχω μαγειρεμα ειμαι πιο ανετη να κανω αλλα πραγματα, αντε παρε εσυ τηλεφωνο αυριο να μαθεις για την δουλεια, μακαρι να σου πουν να πας απο Σεπτεμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki einai diaforetikos pwlitis...o enas mporei na to exei 5dollaria kai o allos 45!

O kathe enas exei tis dikes tou diastaseis. Kai gia pio sigouria na metritheis kai na epikoinwniseis mazi

tou na tou grapseis tis dikes sou diastaseis. Diladi bust, waist, hips = stithos, mesi, periferia.

An thes kiolas rwta to mikos gia sigouria..giati oi kinezoules einai 1 metro! :D

Egw me pistwtiki...to site to sugkekrimeno einai safe...prwton an den labeis to proion den pernei o pwlitis ta lefta tou giati den patas to koumpi accept order.

Egw fantasou oti elaba ena rouxo tis mikris kai tou eipa oti den tha apodextw tin paraggelia giati itan polu pio megalo apo oti ithela egw kai oti fetos den tha to foresei kai oti to xrwma einai polu pio skouro apo tin fwto...kai mou gurise pisw 50% tis timis!

Telos pantwn auto sto lew gia na katalabeis oti to sustima tou site tou sugkekrimenou einai polu kalo kai safe!

Oti allo thes rwtas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Τελικά εγώ είμαι του πολύ απλού γιατί βλέπω σε όλες σας άρεσε η άλλη πρόσκληση!Μου αρέσει πάντως και αυτή!

Ναι Έλενα και μένα 90 λεπτά μου είπε και 70 χωρίς κορδέλες.Απλά δεν έχω διασαφηνίσει αν χρεώνει επιπλέον την μακέτα-εκτυπωτικά, όπως συνήθως κάνουν.

Τελικά σήμερα μου έκαναν έκπληξη ένα ζευγάρι φίλων μου και άλλες 2 φίλες και χάρηκα!Ευτυχώς που είχα πάρει τούρτα έτσι για το καλό, κατόπιν πιέσεων της μαμάς μου γιατί εγώ δεν το είχα σκοπό.

Θέλω να σας πω να μην με παρεξηγείτε που αυτές τις μέρες δεν σας σχολιάζω πολύ, δεν το κάνω απο αδιαφορία, απλά περνάω μια δύσκολη φάση :( με όλα αυτά που αντιμετωπίζω.

Φιλιά πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...