Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Κοριτσαρες μου έκλεισα εκκλησία για 28 Ιουλίου, τοτε θα βαφτισουμε τον μικρο μας Νικόλα, όλα οκ και με την νονα που τους είπα ότι ειναι ανήλικη.

Τα υπόλοιπα το βραδυ όταν κοιμηθούν τα ζουζουνια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ωραια Κατερινακι..αντε με το καλο η βαφτιση!!!

Βικακη μην το αμελεις το χαπι..συνεχισε το κανονικα!!!μπραβο την μικρη σου μεγαλωσε αρκετα.καλα να περασετε στην επισκεψη!!

Αλεκα ετσι θελει κανονικα με το φαγητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι πάλι

Αλέκα σε παιδεύει η μικρη με το φαγητο ε? σε 2,5 δεν νομίζω να πάρεις αλλο καρότσι ομπρέλα για τον Πέτρο, λογικα η Σαντυ ουτε να το βλέπει δεν θα θελει, εκτος αντίο πήρες ροζ

Ναταλια και εσυ πονοκέφαλο, περαστικα. Απο διάθεση ο μικρός σου πως ήταν σημερα, έφαγε τελικα?

Σοφια ευτυχώς που ειναι καλυτερα οι ζουζουνες σου, βρήκαν εκείνες καινούριο περιβάλλον για εξερευνησεις και ευκαιρία και σει να ξεκουραστεις λίγο αφου είστε στη μαμα. Αχου, είχατε κλείσει και σας το άλλαξε τωρα για ποτε λες το πιο πιθανο? Είδα και το φόρεμα πολυ ωραίο και ειναι στο στυλ σου, και το χρώμα μου αρεσει θυλικο και καλοκαιρινο!

Έλενα για αντηλιακό, πάρε το baby της frezyderm ή οποιοδήποτε αλλο ειναι baby, μην πάρεις απλα κάποιο με μεγάλο δείκτη προστασίας η παιδιατρος μου μου εχει πει να ειναι baby ουτε καν kid.

Βάσω μια χαρα ει μικρη κούκλα σου, μεγάλωσε πολυ και αυτη. Για το χάπι δεν ξέρω αλλα αφου ρυθμίζεται όλα καλα θα πανε.

Τα δικα μας τωρα ο μικρός μου ειχε λίγο πυρετο σημερα, δεν εχει αλλα συμπτώματα λέτε να ειναι απο δοντακι ή καμια ιωσουλα, θα δουμε. Μίλησα και με την παιδιατρο γιατι εχουμε αυριο εμβόλιο και μου ειπε να δουμε πως θα ειναι και αυριο και ή θα πάω να τον δει απλα ή θα το αναβαλουμε για μια άλλη μερα. Αυτα απο μας καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι και εγω η αλλοπαρμενη! Αχ σιδερωσα και μου έφυγε ένα πολυυυυ μεγάλο βάρος και για αύριο έχω καθάρισμα γενικό στο παιδικό. Το καλό είναι ότι έχω παρκέ στο παιδικό και είναι πάντα ζεστό το πατωμα τους.

Αχ και άλλο βάσανο τι μαγειρεύουμε αύριο????

Κατερινακι το τζάμπο το είχε σε δυο χρώματα η ροζ η μπλε, της πήρα το ροζ και ησύχασα απτό να μου λέει "δεν είναι του Πέτρου το καρότσι δικό μου είναι"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια. Σας διαβασα απο το κινητο γιατι ειμαι στη μαμα μου. Κατεβηκα για να κρατησει τον μικρο να παω σε κατι δημοσιες υπηρεσιες στο κεντρο. Γρηγορα τα νεα μας. Βγαλαμε κι αλλο δοντακι κατω συνολο εχουμε 3. Σημερα καναμε και βουτια με το κεφαλι στο κολυμβητηριο κ δεν ηπιαμε καθολου νερο ουτε κλαψαμε. Καληνυχτα κ απο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ δεν έχω και πολύ τα κέφια μου γιατί η μικρή μου η φραουλίτσα πάλι βήχει. Χτες το βράδυ έβηχε τόσο έντονα που την σήκωσα για να της δώσω soldesanιl.Σήμερα που ξύπνησε δεν έβηχε σχεδόν καθόλου αλλά με το που ήρθε το βραδυ άρχισε πάλι..Κάνουμε μασκούλες aerolin και το βράδυ της ξαναδώσαμε σταγόνες soldesanil.Bαρέθηκα με τις παλιοϊώσεις. Βαρέθηκα. Το πρωί πήγαμε και στα Σπάτα, στο εκπτωτικό χωριό και περάσαμε όμορφα. Ο Πανούλης έπαιξε και στους παιδότοπους που έχει εκεί, φάγαμε, ψωνίσαμε και κάποια πραγματάκια. Μετά γυρίσαμε και πήγα στη δουλίτσα.

Αντωνία μου περπάτησε και ο Αναστάσης μας;;;; Καλέ γρήγορα είναι τα μωράκια μας!!! Καλή αρχή και σε εσάς!!! Είναι και η Δέσποινα δύσκολη στο φαγητό;;; Ωχχχ...καλά κουράγια. Μακάρι να στρώσουν και τα δύο.

Κατερινάκι περαστικά στο μικρό σου τον Νικόλα..Μακάρι να είναι από τα δοντάκια και όχι ιωσούλα. Αύριο κάνετε εμβόλιο;; Ο κάθε παιδίατρος έχει τη δική του σειρά στα εμβόλια. Η φράουλα έκανε τα 2 τελευταία 6 μηνων. Τώρα το επόμενο όταν χρονίσει.Με το καλό η βάφτιση!!!!!

Αλέκα τόσο πολύ σε ταλαιπωρεί η Σάντυ με το φαγητό; Ευτυχώς που ο Πέτρος σου βγήκε καλόφαγος ;)

Μαράκι η δικιά μου τρώει κάθε 4 ώρες και απ' ό,τι θυμάμαι και ο Πανος το ίδιο. Τρώει όμως καλή ποσότητα κάθε φορά και την κρατάει.

Ναταλάκι θα είσαι μία κούκλα με το νυφικό σου! Πολύ εντυπωσιακό.

Σοφία μου πώς είναι τα κορίτσια σου; Βήχα είχαν ε;; Τι έδινες;; Αχ αυτές οι μανούλες..Τι καλά είναι όταν μας βοηθούν..Πολύ ωραίο το φόρεμα!!! Είναι και του δικού μου γούστου. Και στα 2 link που έβαλες όμως ίδιο χρώμα το βλέπω....Θα μου άρεσε κάτι πιο έντονο αν και δεν ξέρω τα χρώματά σου.

Βάσω μου κορίτσαρος η Αναστασία σου! Πολύ ψηλή κοπέλα!!! Πάρε το χάπι σου ξανα να το ρυθμίσεις.

Σταυρούλα ο Στράτος σου είναι και ο πρώτος κολυμβητής! Βουτιά με το κεφάλι;; Τι να πω πια;;;; Άψογος!Με γεια το καινούριο σας δοντάκι!

Ελενάκι πήρε φόρα η Εβελίνα και τίποτα δεν τη σταματά πια!!! Άμα κάνει τόση ζέστη το ΣΚ βουρ στη θάλασσα! Θα φορέσεις και τα καινούρια σου μαγιουδάκια!

Καλό βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!

Ελενα χρονια πολλα!!!!οτι επιθυμεις στην αγκαλια σου να το βρεις!!!να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!!!

Βουλα μπραβο τον Στρατο για την βουτια!μεγεια το δοντακι σας!

Ανθουλα περαστικα στην φραουλιτσα σου κ μεγεια τα πραγματακια!!

Κατερινακιτι κανει σημερα ο Νικολας???ειναι καλυτερα???

σας αφηνω εχω πολλες δουλειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μας. Έχει ένα κωλοκαιρο άλλο πράγμα, ακομη να καλυτερεύσει για μια βδομάδα να χαρούμε και λίγο. Φάγαμε αυγουλακι και τώρα πεινάω εγώ!

Ελενακι μου χρόνια σου πολλά να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν!

Μπράβο ο στρατουλης με τη βουτιά. Άντε και δελφινακι!

άνθη μου περαστικουλια σας... Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δώσει ποτέ αντιβίωση και στα δυο παιδιά εκτός από νεπον πονσταν και φετος που είχε γαιδουριβηχα η Σάντυ φυτικό σιροπακι για το βήχα και πασαλειμα με βιξ. Το εφαρμοσα και στο πέτρο και περάσαμε ήσυχα το χειμωνα μας

Δε με βλέπω να κανω δουλεια σημερα αφού δεν μπορώ να ανοίξω το σπίτι... Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Ελενάρα χρόνια πολλά!!Να σε χαίρεται ο σύζυξ και το γλυκό κοριτσάκι σου!Πολύχρονη!

Στο φβ δεν με αφηνει να σου ποσταρω κατι που θελω...

Βουλι και βουτιές ο Στράτος!!Μπράβο το παιδι!!Απο σκατζοχοιρος θα μας βγει δελφίνι!

Καγκουρό ωραια ημερομηνια κλείσατε!Εφυγε και αυτο το αγχος.Με το καλο!!!

Βόβολας!!! :lol::lol::lol:

Αλέκα τελικά τι θα μαγειρέψουμε σήμερα??Εγω ευελπιστώ να φτιάξει τίποτα η πεθερά..Ειναι Αθήνα απο χτές.

Οπως καταλάβατε μονο την τελευταια σελιδα διαβασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Euxaristw polu polu gia tis euxes sas, euxomai kai se esas oti epithimite!

Lia giati den mporeis na postareis sto FB? Den exw allaksei kapoia ruthmisi...periergo...mou exoun postarei alla atoma...mipws ftaiei to diko sou?

Anthouli kai Katerina perastika sta mwrakia sas...euxomai na min ginei xeirotero.

Aleka kai edw polu periergo kairo...parolo pou exei zesti exei ena mountokairo me sunnefia kai etoimos na breksei. Xtes mas ebrekse ligaki to apogeuma. Aupomonw na anoiksei o kairos na plinw berantes kai mpalkonia.

Bouli den fobosoun na tou boutikseis to kefali tou Stratouli? Kai pws ton mathaineis na krataei tin anapnoi tou? To kanei apo enstikto na upothesw e? Ase egw fobamai...giati emena kai ligo na tis breksw ti mouritsa tis sto mpanio anoigokleinei ta matia kai antidraei kapws...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να κολλάει το δικό μου..

Ο Στρατούλης ο ξανθούλης κάνει πρόβες για τα βαφτίσια του!!

Αγχος το έχω για τον δικό μου μη φοβηθει τότε...Θα τον πρήξω τον παπά!

Αντωνια εκανε βηματάκια και ο Τασης???Τι ωραία!Το πρωτο απο τα αγοράκια!!

Βουλα με γεια ο καινούριος δόντης!

Βικάκι πως τα πάτε???Η κούκλα με τις χειλάρες τι κάνει??Ο αγγελος Αντώνης??

Καγκουρο το δαχτυλο του συζυγου πως παει?

Ναταλί το νυφικό είναι πανέμορφο!Στα ειπα στο φβ!Σου πάει πολύ!

Πρεπει να κάτσω να δεσω τις κορδελες στα προσκλητήρια,να δώ πότε θα τα καταφέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mellonmeli.gr/vaptisi/vaptis ... gory_id=13

Εχω ξετρελαθεί με αυτο αλλα η νονα δεν μπορει λεει...κλαψ!!

Δεν δέχεται και να τα βάλουμε μισά μισα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,είστε καλά?

Εδώ έχει ένα μουντό καιρό,σκέτη κατάθλιψη.

Λία, το ρούχο που έβαλες είναι πολύ ωραίο, το είχε βάλει και κάποια στιγμή η Σταυρούλα που της άρεσε!

Έλενα, χρονια σου πολλά και ευτυχισμένα, να είσαι πάντα γερή και χαρούμενη με την οικογένεια σου!Σε πήρα τηλ αλλά μάλλον θα παίζατε κυνηγητό με την Εβελίνα ;)

Αύριο θα πάω Πάτρα, πάλι βαλίτσες, ταλαιπωρία...και κάθε βράδυ έχω και ξενύχτι για διάβασμα.Τέλεια.

Θα τα πούμε και μετά, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες, πως ειστε σημερα? Μουντη μερα περίεργη!

ελενα χιλιόχρονη να χαιρεσαι και να σε χαιρεται η οικογενεια! Θα νιωθεις περιεργα που κλεινεις τα 23 ε? ;)

Αλεκα βοβολας= σαλιγκαρι ε? Πρωτη φορα το ακουω, ε ποσες γλωσσες να ξερω, γνωριζω αγγλικα και κρητικα :lol::lol:

Βικακη μια χαρα η κορακλα σου, ψηλο παιδακι!

Κατερινακι τα παμε εκτενως και τηλεφωνικα, με το κσλο η βαφτιση και περαστικα στο Νικολα.

Σταυρουλα κολυμβηταρας ο Στραταρας ε? Αντε και στους πανελληνιους :D

Βρε Ανθη πως να σαι καλα οταν εχεις το ψυχουλακι σου αρρωστο. Εμεις δεν παιρνουμε σιροπι ουτε αντιβιωση, παμε σε ομοιοπαθητικο γιατρο και δεν εχουμε παρει μεχρις στιγμης φαρμακαι και ελπιζω και να μην χρειαστει.

Αντωνια ουτε κουταλια ο Αναστασης, πωπω βρε παιδι μου θα εχεις τα νευρα σου ε?

Λια το σετακι φανταστικο, αν και πιστευω οτι δεν αξιζει τα λεφτα του και σιγουρα μπορεις να βρεις ξεχωριστα τα κομματια να το φτιαξεις πιο οικονομικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις όμορφες μανουλες.

Εμεις εχουμε πυρετουλη :( και κοιμάται τωρα το αστερακι μου, αλλα μονο πυρετο εχει, απο όρεξη ειναι μια χαρα το αδειάζει το πιάτο του και ουτε εχει έντονο βήχα ή μυξουλες. Αναβαλαμε και το εμβόλιο που ήταν για σημερα και θα πάμε μαλλον να μας δει την παρασκευη και θα εχουμε σε εκκρεμότητα το τσιμπηματακι.

Σταυρουλα δεν ειναι τέλεια εμπειρια το κολυμβητήριο, θυμαμαι και απο την μικρη μου απο το πρωτο μαθημα μεσα το κεφαλι και μακροβουτι!!! Ανυπομονω και εγω να τον ξεκινήσω και μου λείπουν μονο τα δικα μου χαρτια απο γιατρούς. Με γεια και το καινούριο σας δοντακι!!!

Ανθη περαστικα στην φραουλιτσα, αυτός ο παλιοβηχας τα ταλαιπωρει τόσο μικρουλια. Ωραία που κάνατε και την βόλτα σας εκει, ευχαριστηθηκε και ο Πανουλης με τα παιχνιδια,νμεγεια και τα πραγματάκια σας.

Έλενα πολύχρονη και ευτυχισμένη και απο δω, να σε χαίρονται σύζυγος και κόρη!!!!!! Έλενα να σου πω το κόλπο πως κρατάνε την αναπνοή τους τα μωρα....λίγο πριν τα βουτηξεις μέσα τα φυσας στο πρόσωπο στο υψος της μυτης του και ενστικτωδώς αυτα κρατάνε την αναπνοη τους. Το ίδιο λενε βοηθάει και στο έντονο κλάμα τα φυσας λίγο και αμέσως σταματάνε γιατι κρατάνε την αναπνοη τους :P

Αμαλία σε χάσαμε, καλα εχουμε το ίδιο γούστο το είχα δει και εγω αυτο το βαπτιστικο, καλα η τιμη απλησιαστη δεν το συζητώ αλλα το στυλ μου αρεσει πολυ δεν θέλω με τίποτα κουστουμακι ή γραβατες και τετοια. Εγω σκέφτομαι να κοιτάξω και σε παιδικα χωρις να πω την λέξη βάπτιση σίγουρα ένα λινο παντελονακι, ένα πουκάμισο και μια καζακα δεν πρόκειται να κάνουν τόσο. Ο άντρας μου αυριο θα κόψει τα ράμματα, προς το παρών δεν με αφήνει να το δω γιατι κάνει αλλαγη στην γαζα μόνος του καθε δυο μερες.

Αριαδνη καλές ετοιμασίες για αυριο.

Σοφάκι εμεις τα είπαμε ήδη, φιλια στις κουκλες σου και βάλε μπρος στις ετοιμασίες γιατι οι μερες ειναι λίγες τελικα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ακριβως αυτο.Κι εμεις θα παμε για να βρουμε ρουχαλακια να τα σεταρουμε χωρις να πουμε για βαπτιση.Βεβαια θα το ψιλιαστουν φανταζομαι,αλλα ελπιζω να μην μας τα κοπανησουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sas euxaristw kai pali gia tis euxes kai apo edw kai apo FB.

Ari mou akribws auto ekana kunigousa! ekeini ti stigmi kunigousa kai taiza to abgo, epidi to fagito tis to dinw sto kareklaki kai nomizw oti to exei sundiasei arnitika, to abgo epidi to trwei kai tis aresei den thelw na to sundesi me kareklaki kai fagito, tis to dinw sto saloni blepontas paidika...meta tha se eperna egw alla xtupousan ta thl kai meta perase h wra! S'euxaristw polu! Kalo taksidi aurio pou tha pas patra. To Ebitaki tha to pareis mazi?

Bikaki ksexasa na sou pw, mia xara einai ta nea tis Anastasias sou! Tha ginei gunaikara, ontws psuli!

Re koritsia egw na anusixw? Oloi mas exete perasei...emeis akoma den exoume ftasei ta 8 kila!

Sofia :lol::lol: gia tis glwsses pou ksereis!

Lia kali tuxi me tis kordeles! Tha ta katafereis...egw edesa oles tou gamou! Bebaia eixa boitheia. Htan san kordoni kai itan duskolo to desimo. Kala to rouxo pou ebales ola ta lefta...mou arese para polu, alla exei dikio h Sofia...mporeis na breis kati paromoio me ligotera xrimata.

Katerinaki perastika sto Nikola...alla afou exei oreksi gia fagaki tha perasei grigora pisteuw!

Koritsia eida alla 3 foremata pou mou aresoun polu kai to kalo einai oti mporw na paw sto magazi na ta dokimasw!

To ena einai auto...apla to thelw se pio konta...diladi an mou aresei tha to kontino. http://www.raxevsky.com/pd/forema-apo-c ... =582571565

kai ta alla duo einai auto to aspro to makri kai to allo dipla tou...an proxwrisete ti selida ena konto prasino!

http://www.raxevsky.com/pd/forema-apo-c ... =582571565

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει ελενα τα σπάει το φόρεμα το κοραλλι. Άσε που είδα ένα μπεζ καφέ που είναι με δαντέλα και έχω πάθει πλάκα αλλά και το κατοσταρικο στη τιμή είναι αποτρεπτικό. Πάντως αν προλάβω αύριο θα παω στη ραξεβσκι να το δοκιμασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλό πολύ καλοκαιρινό και κάνει και σαν επίσημο γιαυτό μου αρέσει. Αν γινόταν και η δικιά μας βάφτιση καλοκαιράκι αυτό θα το επερνα σιγουρα, το μήκος το φτιάχνεις δεν είναι δεσμευτικό και εγώ μίνι θα το φοραγα!

τι λες για το δαντελενιο για Νοέμβρη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...