Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Αρχίζω με τα πιο παλια πρώτα:

Σοφια είδα που ρωτησες για το κρέας, εγω δίνω καθε μερα εναλλάξ δυο μερες μοσχάρι δυο μερες κοτόπουλο μολις φάει όσπρια γιατι όλο τον καθυστερω, μια μερα της εβδομάδας θα ειναι χωρις κρέας. Μετα όταν μπει και το ψάρι βγαίνουν άλλες δυο μερες οπότε πανω κάτω μέχρι τον χρονο θα αλλάξει αυτο το καθε μερα.

Αλέκα μια χαρα που αλλαξες το χρώμα στα παπούτσια αφου ήταν καλα,και εγω έχω κρατήσει όσα παπούτσια της Αγγελικης έχουν φορεθει λίγο για τον μικρο, οκ τα αθλητικά κυρίως.

Σταυρουλα δοκίμασε να κόψεις λίγο απο κάτω το κανονικο καλαμακι και να το κανεις πιο κοντό, αυτο που τα κουράζει ειναι να ρουφανε πολυ μέχρι να ανεβει το υγρο. Η άλλη λύση ειναι να πάρεις πιο χοντρό καλαμακι όπως είπες.

Έλενα πως τα παει η μικρη με τα βηματακια, θα πέφτει στην αρχη αλλα μαθαίνει και μερα με την μερα θα βελτιώνεται πολυ.

Αριαδνη τωρα το είδα αυτο για την μαμα σου, εύχομαι να πανε όλα καλα και χρειάζεται πολυ υπομονη και απο την ιδια και απο σένα γιατι ο χρόνος αποθεραπείας ειναι μεγαλος σε τέτοιες περιπτώσεις. Περαστικα!!

Σοφια περαστικα στις ζουζουνες σου!

Χριστινακι μια χαρα που θα έχεις και την αδερφη σου εκει οπότε θα συντονιστειται σωστα και μια χαρα θα τα καταφέρεις με την δουλεια. Καλη αρχη και σε σένα και στον άντρα σου. Με την πεθερα πως τα πήγαν τα μικρα?

Αμαλία μετα τα παλαμάκια και γεια ο Τουλης σου, μπράβο στο αγόρι μας που κάνει περήφανη την μανούλα του!!!

Και άφησα τελευταία τα στυλιστικα,

Σταυρουλα μου άρεσε πολυ απο αυτα που έβαλες για την Έλενα το floral το κοντό με το ζωνακι. Και η φόρμα μου έχεις πολυ καλη. Τα υπόλοιπα μου κάνουν πιο βραδυνα. Και το τύπου missoni τέλειο αλλα εγω δεν θα μπορούσα να βάλω κάτι τέτοιο.

Έλενα και το πράσινο που έβαλες μου αρεσει, το είχα δει και εγω ψάχνοντας και το χρώμα του ειναι πολυ εντυπωσιακό.

Αλέκα τελείως αλλο στυλ αυτα που έβαλες τελευταία, πάντως κολλας με τόσα που βλέπεις!!!!

Λοιπόν ξύπνησε ο μικρός, έχω άλλες δυο σελιδες να διαβάσω μέχρι να σας φτάσω, φιλακια για την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διαρροές και εγω δεν έχω αυτο που λεει η Σταυρουλα η πανα ασηκωτη απο τα τσισα το πρωι. Ουτε με τις πάνες βρακακι ειχε θέμα στην κόρη μου, τι να πω ίσως ειναι στο παιδι πως κάθεται και πως κινείται.

Νανσυ γυρίσατε και εσείς, φαντάζομαι τι μάζεμα θα έχεις και εσυ τωρα!

Σταυρουλα μεγεια τα πραγματάκια όλα πολυ όμορφα! Το πιο πιθανο ειναι ότι δεν θα παθεται τίποτα στο κολυμβητήριο ουτε εσυ ουτε ο Στρατουλης το χλωριο ή το οζον οτι εχουν για καθαρισμο και απολυμανσει σκοτώνει τα παντα.

Σοφια περαστικα και πάλι και μεις έτσι με μυξουλες και βήχα, και φυσικα κλαιμε καθε φορα που του ρουφανε τις μυξουλες, πάντως το frezymar ειναι όντως πολυ καλο καμια σχέση με τον απλο όρο. Καλα θα κανεις να ψάξεις απο τωρα για γυναίκα, δύσκολο πάντως αλλα αν μπορει να ειναι και η μαμα σου μαζι όσο θα λείπεις για δουλεια θα ειναι καλο γιατι θα ξέρεις ότι δεν θα ειναι μόνα τους μονο με την ξένη γυναίκα.

Μαρακι ωραία περασατε και εσείς, τελειωνεις και τις αγορές σου για την βάπτιση σιγα σιγα έτσι?

Έλενα περαστικα στην Εβελινα, μήπως ειναι πάλι κανα καινούριο δοντακι, την προηγούμενη φορα απο δοντακι ήταν ή απο κάποιο φαγητο δεν θυμάμαι.

Βάσω καλοφωτιστη η Βαλερια!!

Επειδη με ρωτήσατε το σαββατο ο άντρας μου καθάριζε μια πρεσα στην δουλεια και απο δικη του απροσεξία όπως δούλευε η μηχανη έβαλε το χέρι του να τραβήξει το χαρτι που την καθαριζε και του έπιασε το δάχτυλο, τον δείκτη του δεξιού χεριού, με αποτέλεσμα δυστυχώς να χάσει λίγο απο το δάχτυλό του. Δεν το έχω δει ακομα γιατι ειναι με την γαζα αλλα μου ειπε ότι έχασε περίπου το μισο νυχι, λίγο δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou pire o suzuks mia krema apo to farmakeio pou tou edwse h farmakopoios...exei kai kortizoni...den ithela na balw kati tetoio alla den ginotan re koritsia h mikri klaiei apo ton pono den mporei oute na katsei...kai einai kai sto pipi tis pio polu apo to upoloipo meros...telos pantwn tha to balw mia duo meres kai an den dw belteiwsi tha paw sti giatro.

Den kserw an einai apo donti...den nomizw giati toso polu sugkama re paidi mou apo donti? Kserokaigw? Den edwsa katholou portokali simera oute lemoni ebala sto fagito..den eixame dokimasei kati kainourio autes tis meres.

Katerina wx...perastika ston suzuks...auta ta mixanimata einai epikundina...tha mporouse na itan kai xeirotera.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κάνετε κορίτσια; Εγώ περιμένω τη φραουλίτσα να ξυπνησει για να φάει το μεσημεριανό της φαγητό. Ο Πανούλης είναι στη μαμά μου και έτσι βρήκα την ευκαιρία να σας γραψω 2 λόγια.

Ελενάκι πριν κανα μηνα έκανε και η μικρή μου όξινα κακά και της έβαζα την ΠΕΝΑΤΕΝ. Εκεί που καλυτερευε έκανε πάλι κακά και φτου και από την αρχή. Κράτησε καμια εβδομάδα αυτή η ιστορία. Κεραλοιφή αγόρασα κι εγώ από φαρμακείο αλλά δεν μου αρέσει καθόλου ούτε η υφη της, ούτε το χρώμα της, ούτε η αποτελεσματικότητά της. Καμία σχέση με πενατέν και σουντοκρίμ. Υπομονή θέλει μέχρι να γίνουν καλά τα κακά.

Αντωνία θα ξεδίνει το Δεσποινάκι στο σχολείο. Από Απρίλιο είναι καλύτερα τα πράγματα με τις ιώσεις. Ο Μάρτης είναι ο χειρότερος μήνας. Πώς τα πας με το φαγητό του Αναστάση;

Αριάδνη περαστικά στην μανούλα σου!

Βούλα πολύ όμμορφα τα πράγματα που αγόρασες! ΜΕ γεια!

Κατερινάκι στεναχωρήθηκα με το ατύχημα του Κώστα..Περαστικά εύχομαι! Είναι πράγματι δύσκολα όταν επιστρέφουμε στο σπίτι ύστερα από πολλές μέρες απουσίας..Τα έβαλες όλα σε τάξη;

Μαράκι περάσατε όμορφα στο τραπέζι ε;; Τέλεια! Χαίρεται και η Αννούλα φαντάζομαι όταν το σπίτι είναι γεμάτο!

Σοφία περαστικά στις μικρούλες σου. Είναι δύσκολο όταν αρρωσταίνουν τα μωράκια μας. Και γι' αυτά και για εμάς φυσικα..Μακάρι να βρεις την κατάλληλη γυναίκα για να κάθεται με τις μικρές. Ειναι δύσκολη η επιλογή.

Εγώ κορίτσια στην μικρή 2 φορές την εβδομάδα δίνω μόνο λαχανικά και όχι κρέας παρόλο που δεν έχουν μπει τα όσπρια στο διαιτολόγιό μας. Έτσι μου είπε ο παιδίατρος, έτσι έκανα και στον Πάνο. Επίσης, η πάνα βρακάκι με βόλεψε πιο πολύ όταν ο Πάνος περπάτησε αλλά και πάλι το βράδυ έβαζα την κλασική πάνα που σίγουρα είναι καλύτερη για τόσες ώρες.

Αυτά τα νέα μας. Για την μικρή δεν έχω να σας γράψω κάποιο κατόρθωμα (σε κινητικό επίπεδο) γιατί δεν έχουμε κάνει ακόμα κάποιο. Απλά καθεται στον πωπό της και όχι πάντα σταθερά. Ακριβώς τα ίδια με Πάνο μέχρι στιγμής. Υποθέτω λοιπόν ότι και εκείνη γύρω στους 13 μήνες θα περπατήσει.

Ξύπνησεεεεε!!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα περαστικα στο συζυγο!!!πω πω ευτυχως δεν ηταν κατι χειροτερο.

Ελενα νασου πω την αληθεια η κεραλοιφη δεν νομιζω να βοηθαει απο την στιγμη που υπαρχει τοσο μεγαλο συγκαμα οπως λες!ιποτε καλα εκανες κ εβαλες την κρεμα απο το φαρμακειο κ αν δεν περασει πανω στην παιδιατρο να το δει.

Ανθη ο Αναστασης μια απο τα ιδια με το φαγητο του..τιποτα δεν αλλαξε!Η Δεσποινα σημερα γυρισε πολυ χαρουμενη που ειδε ολους τους φιους της παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ξεχασα να σου πω οτι μου ειχε πει ο παιδιατρος να της βαζω κρεμα και να την αφηνω αρκετη ωρα χωρις πανα.Δυσκολο αλλα αποτελεσματικο.Περαστικά!

Κι εγω Αντωνια ανυπομονω να παει ο Πανος σχολειο για να ξεδινει.Ξερω τι με περιμενει με τις ιωσεις αλλα τι να κανω; Τον κρατησα οσο περισσοτερο μπορουσα,Προνηπιο θα παει...Δεν σου λεω υπομονη με τον Ανασταση γιατι ξερω πως ειναι σπαστικό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!

διαβασα αρκετα πραγματακια παλι,ειδα κ ωραια ρουχακια,λεφτα να ειχαμε να τα παιρναμε ολα καλα θα ηταν ε; :D

καταρχην να ευχηθω συντομη αναρωση στην μαμα της αριαδνης,πολυ δυσκολη κατασταση φανταζομαι,ευχομαι ολα μα ολα να πανε καλα κ συντομα η μαμα σου να σταθει παλι στα ποδια της αριαδνη μου κ σε σενα καλο κουραγιο.θα περιμενουμε νεα.

εγω κρεας στην μπεμπα δινω οπως η κατερινα δυο μερες κοτοπουλο,δυο μερες μοσχαρι αλλα κ μια μερα μονο λαχανικα οπου κ τρελαινεται.παντως εχει αλλαξει λιγο στο φαι της,δηλ η μια μερα θα φαει κ εμενα που λενε κ την επομενη εφτα κουταλιες.σημερα ειχαμε κοτοπουλο κ με το ζορι εφαγε.πολυ στεναχωριεμαι οταν δε τρωει.παντως τα απογευματα ειτε κρεμα ειτε γιαουρτι τα τρωει σχεδον παντα πολυ καλα.κ τα φρουτα τα τρωει τις τελευταιες μερες.

αληθεια βρε κοριτσια,οταν αφηνει το φαι το μεσημερι αφου το εχω αλεσει πως να το δινω το απογευμα κ να ειναι λιγο ζεστο;εσεις τι κανετε;αντι δηλ κρεμα να δωσω το φαγακι της.

αντωνια μου να γυρισε ο αντρας μου αλλα εφαγε πολυ ταλαιπωρια.απο τις 6 το πρωι που ξεκινησαν με απαγορευτικα κ διαφορες αλλες περιπετειες εφτασε σπιτι 3 τα ξημερωματα!ηρεμησε κ του αρεσε πολυ.λεει οτι θα πηγαινει καθε χρονο απλα πιο καλοκαιρι λιγο.

μαρακι εσεις ειδικα που οι αντρες σας ειναι κοντα πολυ ωραια να πανε να ηρεμησουν.μακαρι να μπορουσαμε κ εμεις.πολυ πλακα η αννουλα με το καδο! :lol:

κατερινακι περαστικα στον αντρουλη σου,θα πονεσε πολυ ο καημενος μωρε.μαζευτηκες;ολα ενταξει τωρα;

ελενακι πολυ ωραιο το φορεμα το πρασινο,μου αρεσει κ εμενα αυτο το χρωμα κ γενικα ολο το στυλ.βασικα πολυ πολυ κοντα μου ειναι το μπλε που βαλατε εσυ κ η αλεκα.δηλ εσυ αυτο που βρηκες πιο φτηνο ποσο σου βγαινει;δε ξερω με δολαρια πως τα υπολογιζετε.μου αρεσε πολυ αυτο το μπλε κατι σχετικο φορουσα κ στον αντωνη αλλα στραπλες.αν κ παλι γαλαζιο ηταν.

νανσυ μου η μαμα της αριαδνης επαθε καταγμα αν δεν ειδες..ποτε θα κανονισουμε να βρεθουμε;αχ ωραια ηταν οπως τα περιεγραψες στο χωριο..θελω κ εγω.. :D αφου ο αντρας σου παει συχνα να πηγαινεις κ ςσυ να καθεσαι μια εβδομαδα κ να ξαναρχεσαι αν κ κουραση ειναι μετα το μαζεμα τα πλυσιματα κ αυτα.

σταυρουλα μου τελεια η ολοσωμη φορμα σου,το φορεμα σου δεν ειδα ακομα,θα παω μετα.ολα οσα εβαλες μου αρεσαν κ εμενα,οπως κ των παιδιων.ετσι ειναι οπως μου τα περιεγραψες σχετικα με το αγχος μου.

ανθουλι μου κ εμενα ο αντωνης προνηπιο θα παει,οπως λες καλα τα κρατησαμε αλλα πρεπει να πανε,εσυ το ξερεις καλυτερα κιολας.να μαθουν πολλα πραγματακια κ να κοινωνικοποιηθουν κ αλλο.οσο για τις ιωσεις τις σκεφτομαι κ εγω πολυ. :roll: κ εμενα η μπεμπουλα δε κανει πολλα κινητικα.εχω αρχισει κ λιγακι προβληματιζομαι.μονο που γυρναει απο ανασκελα μπρουμυτα.αλλα οχι παντα.

αλεκα κ εγω τα ψαρια τα σιχαινομαι,απορω πως τρωω τον μπακαλιαρο την 25 μαρτιου,βασικα τρωω τις κροκετες με πολυ σκορδαλια για να μην τον καταλαβαινω.κ πανταζαρι.ετσι μπορω να πω οτι μου αρεσει κιολας.αλλα τελειως ξεψαχνισμενο.

ειμαι μοναχουλα σημερα,δηλ με τα παιδια,ο αντρας μου δουλευει μεχρι αργα το βραδυ.εχω κ σιδερο κ περιμενω να ξυπνησουν να ξεκινησω.

σιγουρα κατι εχω ξεχασει να σχολιασω αλλα διαβασα πολλα κ δε τα θυμαμαι παλι.

θα ξαναμπω μαλλον αργα το βραδυ που θα περιμενω να σχολασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα μου αρεσε πολυ τα φορεμα σου.θα το φοραγα νομιζω συχνα,απλα θα ηθελα να το εβλεπα κ πανω.

οσο για τις πανες πηρα κ εγω βρακακι του αντωνη πριν καιρο κ ειχε διαροη τη νυχτα.ενω με βολευε.του ειχα παρει τις easy up.παντως εγω σας εχω ξαναπει με βολευουν οι baby dry αυτες χρησιμοποιω κ στους δυο κ μαλιστα τις εχουν τις τελυταιες μερες 12.90 τη μεγαλη συσκευασια.κ χθες ειχα κουπονι απο επιθυμιες κ τις πηρα 9.πολυ τσισομανι το πρωι. :lol: 10 κιλα παει η καθε πανα. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Σήμερα μου ήρθε η φούστα και τελικά έγινε αυτό που φοβόμουν. Η φούστα είναι κοντή. :?

Ρώτησα αν μπορώ να την επιστρέψω αλλά μου είπαν ότι θα μου κοστίσει 40 δολάρια να την επιστρέψω γιατί χρεώνουν ένα restocking fee. Μάλιστα μου είπαν να την μεταπουλήσω :lol:

Απογοητεύτηκα η αλήθεια είναι γιατί οι κινέζοι δεν κάνουν καλές περιγραφές και στα περισσότερα που έχω λάβει μέχρι τώρα δεν μου άρεσαν. Το μόνο που με ικανοποίησε ήταν η θήκη για το κινητό. Πολύ φοβάμαι ότι και τα ρούχα θα είναι μεγάλα ή μικρά.

Έλενα η φούστα είναι μαύρη το από πάνω είναι ροζ. Περίεργο πάντως με το μέγεθος περισσότερο μικρά τα περίμενα παρά μεγάλα γιατί οι κινέζοι είναι μικροκαμωμένοι. Είδες που σου είπα ότι δεν έχουν σωστή περιγραφή? Εσένα σου είχαν πει ότι το 2Τ είναι για 2 χρονών και στο μέγεθος γράφουν 80cm που 80 φοράμε τώρα, ότι να'ναι δηλαδή. Άρα κι εμάς δεν θα μας κάνουν τα 2Τ που πήρα για να δούμε τα άλλα που τα πήρα 13-18 θα μας κάνουν? Ήθελα και κάτι ωραία καπελάκια που είδα αλλά τώρα το σκέφτομαι μήπως του βγουν μεγάλα.

Αρι καλή ανάρρωση στην μαμά. Κατερίνα πωπω πόσο θα πόνεσεεεε??? Περαστικά του.

Νάνσυ καλως ήρθες. Αντωνία δεν μου ήρθε ακόμα το μαγιό το περιμένω.

Βικάκι κι εγώ τις baby dry χρησιμοποιώ και δεν τις αλλάζω με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσεις που ξερετε για βαλτε κανενα σαιτ με καμια ωραια κορδελα για κοριτσακια.

ελενα βαλε μας να δουμε τα τσιμπηδακια που πηρες.

σταυρουλα μου κριμα για τα ρουχα..δηλ η φουστα ποσο εκανε;;κ εγω που μου αρεσει το μπλε φορεμα δε μπορω να ρισκαρω.νιωθω ανασφαλεια.

post-15892-13873940195195_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έβαλα φωτογραφία το φόρεμα μπροστά αλλά επειδή φοράω το σακάκι δεν φαίνεται πολύ καλά το πάνω μέρος. Η φούστα έκανε 60 δολάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anthi auto prospathisa na kanw gia ligi wra simera alla einai polu duskolo giati h Ebelina den kathete se ena meros paei pantou...kai en to metaksu simera kanei kakakia sunexeia kai apo liga...nomizw oti epidi tin tsouzei ta kanei liga liga...kai katalabaineis ti tha ginei an tin afisw xwris pana...

Bouli grigora sou irthe h fousta...tin pires me pio grigoro kourier? Egw pisteuw oti ta perigrafoun kala apla oi fwtografies einai ligo paraplanitikes pio polu logw fwtismou...apla me ta noumera den exoun mallon ena standar pinaka pou akolouthoun giati tous paraggelnoun apo olo ton kosmo kai exoun prosarmwsei dika tous noumera...giauto exei se merika pou sou zitaei na metritheis...an tous dwseis metra sto kanoun akribws h sou lene akribws pio noumero na pareis...egw auto to lathos ekana alla den perimena kai oti tha einai toso megalo...entaksi mporei na min einai gia 2 xronwn alla sigoura den tha tis kanei fetos to kalokairi to sugkekrimeno pou pira. Giauto apla apo dw kai pera tha tous dinw diastaseis. Perimenw na erthoun kai ta alla na dw pws tha einai.

Bikaki ta tsimpidakia einai auta http://www.aliexpress.com/snapshot/216965411.html

30 gia 7 dollaria...tis eipa na mou balei kai alla sxedia mesa na min einai ola ta idia ka imou ebale kai merika pou einai poua...einai polu wraia kai me boleuoun giati tis Ebelinas tis peftoun ta mallia sta matia exoun makrinei polu. Tha dwsw kai merika stin koumpara mou omws giati ti na ta kanoume tosa polla.

Tony wraia pou perase kala h Despoina!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο tbdreess κοριτσια θα σας τα κανουν ακριβως..δεν υπαρχει περιπτωση να στο στειλουν οτι ναναι..εκει που γραφει επιλεξτε μεγεθος εχει κ προσαρμοσμενο μεγεθος κ σε βγαζει ενα πινακα για να βαλεις ακριβως τα εκατοστα που εχεις,στηθος-μεση-ποπο-υψος..αν πας σε μοδιστρα θα στα κανει ακριβως κ πιο κατω γραφει σε πινακα να γραψεις τι αλλο θελεις να στο κανουν το φορεμα...π.χ αν ειναι μακρυ να στο κανουν μεχρι το γονατο...φυσικα θα βαλεις ποντους απο το λαιμο μεχρι το γονατο..

ελενα για το συγκαμα επειδη το ζησαμε αρκετα με το που βαλαμε μελανι το πιπι της ηρθε στα φυσιολογικα χρωματα..οπως επισης κ το ντακταριν στο ενδιαμεσο αλλαζα κ πολυ συχνα βεβαια..δεν μπορουσε να κατουρησει η καημενη...κρατουσε την αναπνοη της..

βικακι καλως τον δεχτηκες!!να εμεις κοντα ειναι για να πανε οι αντρες..μακαρι να μπορουσαμε κ εμεις..πολυ θα το'θελα..

ανθη ισα που καθεται η φραουλιτσα?τον αλλο μηνα θα κανει σιγουρα περισσοτερα παντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ωραια τα τσιμπιδακια σας!!!την καημενη την Εβελινα.κ γω θυμαμαι η κορη μου πολυ συχνα ειχε συγκαμα δεν ξερω γιατι ενω ο Αναστασης εχει πιο ανθεκτιο κωλαρικο.

Βικακη καλως τον δεχτηκες.φανταζομαι ταλαιπωρια.μακαρι να μπορουσαμε να παμε να ηρεμουσαμε κ εμεις λιγο.

Βουλα κοντη η φουστα???θα εισαι σεξυ mama :lol::lol::lol::lol::lol: καλη αρχη μετο κλουμβητηριο αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναμαι και εγώ ο Πέτρος έφαγε ενώ η αγγουρω που... Πιάστηκε ο @ωλος μου στη καρέκλα να της ααλλαζω βιντεάκια στο YouTube

Βικακι καλώς όρισε ο σύζυγος

Κατερινακι περαστικά στο άντρα σου

Σταυρούλα ωχ μας την έκανε ο κινέζος? Γιαυτό είναι κοντουληδες.... :lol:

Ελενη μου στο πολύ συγκαμμα έβαζα κενακομπ για 3μερες εναλλάξ με πεπανθολ γιατί έχει κορτιζόνη μέσα και αποτελεσματα από το πρώτο βράδυ. Το καλύτερο όμως να το ξέρεις και για πιο μετά είναι καλό πλύσιμο κρέμα και όχι πάνα να πέρνει αερα το πουλάκι της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria esu apo to tbdress peires to nufiko? Se poses meres sto stailnoun? Skeftomai na to paraggeilw auto to prasino alla ligo argotera giati thelw na xase 2-3 kila kai meta na dwsw diastaseis.

Aleka exeis dikio gia tous kinezous :lol::lol: mallon auto to makros pou tis esteilan stin kineza ftanei mexri ton astragalo! :lol::lol:

Koritsia kunigaw oli mera Ebelina!! Ti na pw...oute douleies oute tipota den mporw na kanw...mono otan einai edw o suzuks.

Exei parei xampari oti mporei na perpatisei kai exei polu plaka, olo kai pio polla bimata kanei kai twra to kanei kai moni tis xwris na ti balw egw orthia h na tin fwnazw gia na erthei...alla paei san to methismeno :lol::lol:

Aurio tha prospathisw na balw ena videaki na ti deite!

Nai Tony ta tsimpidakia einai kai wraia kai mas boleuoun giati einai liga ta mallia gia lastixaki alla polla gia na ta afinw katw, sunexeia tis mpainoun sta matia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα ναι απο το tbdrees to πηρα..σε 15 μερες ηταν εδω κ το μονο που χρειαστηκε απο κατω να κοπει γιατι αναλογα κ το παπουτσι που θα εχεις..παντως απο δουλεια η μοδιστρα μου επαθε πλακα..3 φορεματα σε ενα ειναι ραμμενο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα περαστικα στην Εβελινα,ελπίζω να βοηθήσει η αλοιφουλα και να μην εχει τέτοιο τσουξιμο. :lol::lol: γέλασα που λες ότι παει σαν μεθυσμένο

Ανθη μπράβο στην φραουλιτσα που κάθεται στο πωπουδακι της μερα με τη μερα θα ειναι ακομα πιο σταθερή.

Βικακι παρα την ταλαιπωρία της επιστροφής θα γαληνευσε πολυ εκει ο Μπιλακος σου. Μπορείς το φαγητο το αλεσμενο να το ζεσταινεις λίγο σε μπεν μαρι.

Σταυρουλα είδα τις φωτο στην ομάδα, πολυ ωραίο το φόρεμα αλλα κυρίως εσυ είσαι κούκλα! Κρίμα για την φούστα δεν έλεγε το μήκος της ή αλλο έλεγε και αλλο ήταν? Για τα παιδικα κορίτσια να κοιτάτε κυρίως το υψος που γράφει, τα 80 cm ειναι για ενός έτους το 1-1,5 που λενε εδω.

Μαρακι είσαι ευχαριστημένη απο το tb dress και εγω απο αυτο έχω σταμπαρει δυο τρία θα σας τα βάλω να μου πείτε εντυπώσεις. Πριν λίγο τα έδειχνα και στον άντρα μου και μου έδωσε το οκ ;)

Ευχαριστω για τα περαστικα στον σύζυγο και μεις αυτο λέμε θα μπορούσε να ήταν χειρότερο.

Μίλησα σημερα και με την νονα μας όπου η μικρη ειναι πολυ ενθουσιασμενη, μου λεει η μαμα της ψάχνει στο Ίντερνετ ποιες ειναι οι υποχρεώσεις του νονου και σκέφτεται και για τον στολισμό και όλα. Θα κανόνισω μέχρι το σαββατοκύριακο να κλείσω και εκκλησία αφου δεν έχουν πρόβλημα με την ημερομηνία που έχω σκεφτει.

Σας καληνυχτιζω, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλι κοριτσια μου!

σταυρουλα το φορεμα σου μου αρεσει παρα πολυ.κ παλι ναι δε φαινεται πολυ καλα αλλα φαινεται οτι μου αρεσει.δε μου αρεσουν ολα τα εμπριμε αλλα καποια ειναι πολυ ομορφα κ αυτο που μου αρεσει σε αυτο ειναι το τελειωμα που ειναι εκρου,ειναι αριστοκρατικο.

ελενακι πολυ ωραια κ τα τσιμπιδακια,δηλ εχει ολα αυτα τα χρωματα;τοτε θα εχεις για ολα τα ρουχα να της τα συνδυασεις!εμεις καομα δεν ειμαστε για τσιμπιδακι,μονο κορδελα.ανυπομονω για λαστιχακια που πιανει ενα τσουλουφακι,τσιμπιδακια κ γενικα αυτα τα χαριτωμενα.

περιμενω να ερθει ο αντρας μου απο τη δουλεια κ νυσταζω.

αυριο δεν εχω μαγειρεμα γιατι θα κανει η πεθερα γεμιστα κ εχω φαι για την αναστασια απο σημερα.αλλα λεω να παω στον γιατρο να δει τις εξετασεις μου κ να του πω για την πιεση να μου πει γνωμη.γιατι κ σημερα που πηγα φαρμακειο να παρω το χαπι χοληστερινης του αντρα μου την μετρησα κ ειχα 13.2 με 8.6.που εγω σας λεω παντα ειχα 12 με 8.

κατερινακι ποτε σκεφτεσαι να κλεισεις βαφτιση;να μας βαλεις τα φορεματα κ εσυ να τα δουμε.

κοριτσακια μου παω να πλυνω δοντια κ τα σχετικα κ να ειμαι ετοιμη για υπνο οταν ερθει.

καληνυχτα κοριτσακια μου!!φιλακια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλαρώνω στον υπολογιστή. Τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας κοιμούνται! Ησυχία, τάξη και ασφάλεια! Κορίτσια η φραουλίτσα μου κάθε μέρα δένεται όλο και πιο πολύ με μένα.Με κοιτάει και χαμογελά! Λιώνω! Επίσης, είχα ένα ιδιαίτερο κάθε Τρίτη και Τετάρτη και η Τετάρτη ακυρώθηκε όπως και πολλές Τρίτες μέσα στον μηνα γιατί ο μαθητής είναι στην κοσμάρα του. Έτσι έχω ακόμα περισσότερο χρόνο με τα παιδάκια μου! Την Τρίτη όταν μου ακυρώνει φεύγω από το σπίτι στις 6.30 και γυρνάω στις 9 και την Τετάρτη λείπω μόνο μία ώρα και κάτι! Μια χαρά δηλαδή! Οι υπόλοιπες μέρες είναι πιο δύσκολες -δουλεύω και Σάββατο- αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα...

Βασω μου, μοιάζουν τελικά οι μπεμπούλες μας. Ούτε η δικιά μου γυρνάει πάντα από μπρούμυτα ανάσκελα. Είναι λίγο βούδας. Δεν προβληματίζομαι όμως. Κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς. Και θα σηκωθεί και θα περπατήσει και όλα θα τα κάνει όταν είναι έτοιμη. Στον Πάνο ήμουν μέσα στο άγχος, ειδικά όταν άκουγα από άλλες μαμάδες τι κάνουν τα μωράκια τους. Αφού να φανταστείς η αδερφή μου και ο γαμπρός μου ακόμα γελάνε μαζί μου και μου λένε " Τελικά περπάτησε ο Πάνος;; Μίλησε;;; Έμαθε να μετράει;;;" :lol::lol::lol::lol: Το άγχος της πρωτάρας. Πάντως κανένα από τα δύο δεν μου έμοιασε που περπάτησα 9 μηνών :roll::roll::lol::lol::lol:

Έλενα είναι δύσκολο να έχεις την Εβελίνα χωρίς πάνα πράγματι..Μην ανησυχείς όμως. Θα σταματήσουν τα κακά να είναι όξινα λίαν συντόμως! Τέλεια τα τσιμπιδάκια σας! Ανυπομονώ να μακρύνουν τα μαλλάκια της φράουλας γιατί προς το παρόν μόνο κορδέλες βάζουμε..Κυνηγάς όλη μερα ε;; Είναι δύσκολο όταν πρωτοπερπατάνε..Τα θυμάμαι από τον Πάνο και φρικαρω...Στη στράτα τη βάζεις καθόλου;; Για κανένα μισάωρο θα μπορείς να κάνεις και καμιά δουλίτσα.

Κρίμα για τη φούστα Σταυρούλα. Εγώ γι' αυτό λέω ότι δεν θα αγόραζα ρούχα χωρίς να τα δοκιμάσω..Ρίσκο μεγάλο..Άσε που είμαι και δύσκολη...

Κατερινάκι πόσο είναι η νονά σας;;; Τι καλά που χαίρεται έτσι!!! Η τέλεια νονά για τον μικρό Νικόλα μας! Αλήθεια για πότε λέτε;; Σκέφτεσαι κι εσύ να αγοράσεις φόρεμα από το ίντερνετ;;

Μαράκι ναι, τον άλλο μήνα θα κάνει σίγουρα περισσότερα πράγματα η φραουλίτσα. Μπορεί κινητικά να μην είμαστε πολύ μπροστά αλλά από τσαχπινιά και παρατηρητικότητα σκίζουμε ;);):lol::lol::lol: Κάνει και κουπεπέ τα χεράκια όταν το τραγουδάω :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κουκουβάαααααααααα :lol::lol::lol::lol:

Καλό βραδυ σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα και στα μαλλάκια μοιάζουν;;; Καραφλίτσες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η πίεση σου δεν είναι πολύ ψηλή μην ανησυχεις. Μάλλον φταίει και το άγχος που έχεις γενικώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

αυτη τη φορα δεν κουραστικα καθολου με την επιστροφη γιατι ειχα την φαινη ιδεα να φερω γυναικα πριν γυρισω κ καθαρισε το σπιτι της ανοιξε η νυφη μου κ βρηκα ενα σπιτι τακτοποιημενο κ καθαρο ετσι σε μιαμισηωριτσα ειχα τακτοποιησεικ ολα τα πραγματα κ μετα χαλαρωνα απλα εχω πλυντηρια ακομα..

αρι περαστικα στην μανουλα σου

κανγκουρο κ σε σενα για τον αντρουλη σου το ιδιο ειχε παθει κ ο πατερας μου κ ημουν μπροστα..

βλεπω συνεχιζουν οι αγορες στα κινεζικα σαιτ κ οι ερευνες αγορας

κ εμεις εχουμε αυτη την εβδομαδα να κανουμε το τριπλεξ του μπεμπη

βικακι οι μερες που μπορω ειναι δευτερα κ τεταρτη κ καθε δευτερη τριτη γιατι εχει μαθηματα η σαντυ

να σε ρωτησω του χρονου θα πας τον αντωνη παιδικο;;εμεις οχι αν την παμε θα την παμε του χρονου το πασχα κ οι δυο παιδιατροι το ιδιο πραγμα μου ειπαν ή ανοιξη ή καυτεθειαν προνηπειο ασχετα βεβαια αν ολοι οι υπολοιποι συγγενοις κ μη μου λενε να την παω σεπτεμβριο γιατι τα παιδια τους τα πανε απο δυο χρονων.βλεπω γονεις να ταλειπωρουνται απο νοσοκομεια απο μικρο βαρος συνεχεια ιωσεις κ επιμενουν στον παιδικο κ μου φαινεται καπως αλλα αυτα ειναι προσωπικη αποψη του καθενος εγω δεν μπορω να βλεπω τα μωρα 1 χρονου να ναι ολο το χρονο με αντιβιωση θελω οσο μπορω να τα προστατευσω κ μιλαω απο πλευρας που δεν δουλευω εαν δουλευα σιγουρα θα αναγκαζομουν να την εστελνα.αλλα κ με τη σαντυ που δουλευα εφερα γυναικα στο σπιτι.αλλα οταν μου λενε για κοινωνικοποιηση τρελενομαι!!!εχω γνωρισει αρκετα παιδακια που πανε παιδικο η κορη μου ειναι 10 σκαλια πιο πανω στο θεμα κοινωνικοτιτας παιζει με ολα ειναι μεσα σε ολα γνωστα αγνωστα πιστευω καθαρα οτι θεμα παιδιου.στο μονο που αποδεχομαι ειναι οτι μπορει να ετρωγε περισσοτερα φαγητα κ για τον λογο αν κ μεχρι του χρονου δεν θα εχει κανενα προβλημα ετσι κ αλλιως.

παω να δω εαν εχετε βαλει καμια φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou...

maraki gelasa me ton kado wraia pou perasate omorfa... auto to magazi to eixa ksexasei piga xthes to apogeuma k exei merika k apoti eida einia apomimisi tis migato sta sxedia den kserw pws tha einai san papoutsi perimenw ton mikro na ksipnisi k na paw na dw... ase pou ta exei 40 eurw enw auta pou koitousa ta eixe gurw sta 100...

elena egw evaza melani mia aloifi me kortizoni pou mou ferane mia fora evala alla den mou arese k mou eipe i giatros na vazw k gaza sto popodaki gia na min akoumane metaksi tous k ponaei poio polu....polu wraia ta tsimpidakia pou mou aresei na ta vlepw k kotsidakia k teteia zouzouniarika...

voula krima gia tin fousta polu konti einai? wraio to forema...

katerinaki polu prepei na ponese o antras sou popo perastika eutuxws den itan tpt xeirotero...

bikaki wraia pou iremise o antras ontws einia polu wraio to meros exw eixa paei se ena apenanti akrivos eixe ena campingk k eixe polu iremia den eixe k kosmo tote k itan teleia na fantasteis tis perissoteres wres sti paralia imoun moni mou...

kikitsa kalwfotisti i mikri baleria...

antwnia mia xara to xarike i mikri pou eide tous filous tis elpizw na min kollisei kamia iwsi...

anthi tha ta kanei ola siga isga k egw toso kairo anusixousa pou den evgaze donti k twra exei skasei k deutero...

pasxalaki mou xronia sou polla k apo dw na xairese tin oikogeneia sou k na eiste mazi panta eutuxismenoi... :ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=violent5.gif] [smilie=wav.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

emeis kala eimaste o mikros paei pantou oli mera ton kunigaw exei mathei na anoigei k tis misanoixtes portes k paei sta domatia exei duo meres pou exei polu gkrinia omws k den kserw giati mporei apo to dontaki pou skaei to deutero.. tsirizei k klaei ama den ginete to diko tou k mas exei allaksei ta fwta....

egw autrio tha paw na parw to nufiko k tis mpoumpounieres elpizw na min faw kamia fola me to nufiko... ;);):?:? kata ta alla kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Κατερινακι χρονια πολλα!ευχομαι ολοψυχα οτι επιθυμεις για σενα κ την οικογενεια σου!σε χασαμε.θε περιμενουμε νεακια σου οποτε μπορεις!

Ναταλακι ευχομαι να σου αρεσει το νυφικο κ να μας βαλεις φωτο να το δουμε κ εμεις!!κ εμενα ετσι ειναι ομικρος εχει γκρινια εδω κ δυο μερες..τι να πω κατι θα φταιει!

Νανσυ καλη επιτυχια με την εξεταση του μπεμπη θα περιμενουμε να μας πεις ταποτελεσματα!

Βουλα περιμενουμε εντυπωσεις απο το κολυμβητηριο!!!!!

Ανθη θα συμφωνησω μαζι σου το καθε παιδι εχει τους ρυθμους του.δεν υπαρχει λογο για αγχος!

Βικακη μου πρεπει να χαλαρωσεις κ να μην στεναχωριεσαι κ θα επανελθει η πιεση σου θα δεις!

Ελενα πως ειναι το Εβελινακι σημερα?ειναι καλυτερα??

σας αφηνω να παω να κανω δουλειες!τα λεμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...simera pali ta idia...katakokkini itan kai xesmeni...telika auti h krema nomizw itan lathos pou tin ebala to bradu giati nai men einai gia to sugkama alla den tin prostateuei apo ta tsisakia pou kanei oli nuxta kai ta kakakia pou kanei to prwi...apofasisa na tis tin bazw mono mesimeri kai tis alles wres na bazoume tin kanoniki kremoula pou bazame.

Anthouli kai egw pou exw kratisei mono ena idiaitero einai entelws stin kosmara tis kai sunexeia mou akruwnei to mathima...kai h plaka einai oti proxtes mou zitise h mama tis an mporoume na exoume teleiwsei to biblio ton Aprili gia na etoimastei gia tis eksetaseis tou sxoleiou kai tis lew, an diabazei kai stamatisei na akurwnei ta mathimata isws kai na prolaboume na to teleiwsoume! E pws perimenei na to teleiwsei afou kathe bdomada akurwnei kai ena mathima? Kai egw tote pou agxwnomouna oti den tha prolabainw ta mathimata giati thilaza kiolas, etsi opws egine tha mporousa na kratisw kai allo ena mathima!

Strata den exoume kai den tis pira giati ta ekane ola moni tis polu grigora...twra exei noima na parw strata afou idi perpataei??

Ontws den to eixa skeftei etsi kali idea tha itan gia na pigainei gurw gurw kai na min fobamai oti tha pesei h oti tha piraksei kati kai tha xtipisei...

Bikaki min agxwnesai gia tin piesi...epidi exeis standar 12 kai 8 den simainei oti den tha anebei kamia fora h oti den tha pesei...apla isws agxwnesai parapanw kai giauto!

Gia to fagito pou rwtises, egw to mesimeriano otan den faei kai exei meinei polu kai idi einai alesmeno to skepazw me zelofan kai apla den to bazw sto psugeio giati einai mono 3-4 wres mexri to epomeno geuma kai den pathainei kati eksw twra eidika pou den einai kalokairi...kai meta opws sou eipe kai h Katerina to bazw se mpen mari kai to zestainw ligaki kai tis to ksanadinw.

Katerinaki xronia polla! Na ta ekatostiseis kai na se xairetai h oikogeneia sou!! :-*@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...