Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα ζουζούνια μας υποδέχονται την Άνοιξη!νο17


Recommended Posts

Αχ βρε κοριτσακια.κοιτατε ''βιτρινες''!! :lol:

Εγω απο παντα,αν δεν προκειται να ψωνισω,αν δεν εχω λεφτα κι αν δεν ψαχνω κατι ,δεν κοιταω καθολου!Δεν εχει νοημα,θα παθω καταθλιψη! :lol:

Αλεκουκο η Σαντυ θα κανει τη γιατρεσσα??Πως το σκεφτηκε,το ειδε καπου??

Εχω κι εγω τετοια ακουστικα,παιζω το γιατρο με το συζυγο! :lol::lol::lol:

(Σου βάζω ιδεες..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχουμε αρκετά τέτοια αξεσουάρ για μας και ιδιατερα τώρα που δεν έχουμε και πρόβλημα με σκούφια ξαναξεκινησαμε τα παιχνιδάκια.....

Η Σάντυ αγαπάει τη γιατρουλα (όχι γιατρεσσα) που της πέρνει αιμα και την αλλη που της κάνει τα άλλη ενώ το παιδίατρο της δεν τον θελει ούτε ζωγραφιστό να φανταστείς απέξω από το ικά κλαίει γιατί ξέρει ότι θα παμε σαυτόν. Τελευταία μέτρηση της σαντυς ήταν 2 χρόνων από τότε μόνο γραφει το εμβόλιο και δεν την εξετάζει καθόλου γιατί χτυπιέται η σκατουλα ενώ στο ενδοκρινολόγο μέχρι υπέρηχο της κάνει και κάθεται κύρια!

Λιακι και εγώ από λεφτά δε παίζει σάλιο ελπίζω τώρα που θα ξεκινήσω να μαζέψω πάλι γιατί θάρθει δύσκολος χειμώνας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω εσείς κοριτσαρες που βάζετε στα μωρακια σας παμπερς active fit έχει προσφορά το σαι http://www.welovebabies.gr τις 123τεμ 30ευρω με δωρεαν αποστολή

Εμείς βάζουμε λίμπερο γιατί εκτός ότι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα τις βρισκω τις 80τεμ 12€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aσε οταν ξαναρχισουν τα εμβολια ,τρεμω πως θα τον ηρεμω που θα χτυπιεται..Με την προηγουμενη παιδιατρο το ειχε παρει χαμπαρι οτι ''αυτη θα με τρυπησει παλι'' και με το που τον ξαπλωναμε στο κρεβατι αρχιζε!

Ετσι...χρειαζονται τα παιχνιδακια!! ;);)

Πηραμε κι εμεις τις libero βρακακι,γιατι ρε παιδι μου πο pampers βρακακι εχουν μια πολυ χαλια μυρωδια.3 συσκευασιες ειχα παρει οταν τος ειχε μιση τιμη ο βασιλο.και βρωμανε ολες.Να ηταν η παρτιδα?Τι να πω.

Παρατηρησα ομως οτι εχουμε διαρροη και με τις μεν και με τις δε.Ατο σειμειο που ειναι οι κοιλιτσα και η μεση του.Βεβαια η παμπερς εχουν αρχισει να τον στενευουν,και οι λιβερο ξεκινανε απο 10.αλλα και παλι εφαρμοζουν καλα.Με τια ανοπιχτες πανες σπανιως ειχαμε διαρροες σε αυτο το σημειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Πέτρος δεν έχει πρόβλημα με κανέναν μόνο οταν κάνει διπλο εμβόλιο κλαίει... Εγώ από τη κόρη είχα κακή εμπειρία με τα βρακακια πάνες και γιαυτό πάντα ανοικτές και τώρα στο πέτρο μόνο ανοικτές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό με τις πάνες βρακάκι. Εγώ είχα δοκιμάσει αυτές του lidl και τις Pampers easy up χάλια και οι μεν και οι δε. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη κόρη μου τις φεύγανε σε οποιαδήποτε πάνα βρακακι χωρίς καμία εξαίρεση. Οταν ξαναγύρισα ε στις ανοικτές επανήλθαμε στη απλή διαρροή δηλαδή μόνο το βράδυ επειδή κοιμόταν σερί.

γιαυτό και στο πέτρο ανοικτές και οποία μάρκα είναι φθηνότερη αλλά τις περισσότερες φορές εξοπλιζομαι 7 με 8 πακέτα κάθε φορα αφού πάνω κατω υπολογίζω πόσες πάνες θέλω.

ήπιαμε το γάλα με το ζόρι η κόρη μου φυσικά γιατί ο Πέτρος ρουφηκτρα το 240μλ εβαπορέ ενώ η Σάντυ την απειλησα ότι θα κοιμηθεί χωρίς πιπίλα και το ηπιε αγκαλίτσα και κάναμε δοντάκια και τα δυο τους τώρα ξεραθηκαν! Παω να φτιάξω ένα τοστακι πεινασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleka to mple forema pou ebales to eixa stamparei kai egw giati einai to stul pou mou aresei...apla egw to brika polu pio oikonomiko apo oti esu...tha patheis plaka...megali diafora http://www.aliexpress.com/item/Freeship ... 94167.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα ελενα ακομη δεν κοιτάω για τιμές πάντως πολύ μου άρεσε και σαν χρώμα αλλά και σα κόψιμο... Αν μπεις στις γόβες έχει μια μπλε με όλο στρας και από πάνω και από κατω και γίνεται πολύ επίσημο. Εγώ απλώς βλέπω και γεμίζω τη wish list μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες!

Ετοιμαζεστε για αγορες βλεπω.... :D Εγω δεν εχω κοιταξει ακομα τπτ.

Ελενα πολυ το χαρηκα με το Εβελινακι που περπατησε :D:D Μας εκανε την αρχη στο ποσατακι μας και σε λιγο τη βλεπω να τρεχει :D

Βουλι πως πηγε το κολυμβητηριο?

Λια ο Στρατουλης τους χαιρετησε?Τι πλακα που θα ειχε... :D

Εμεις βρεθηκαμε με την Ελενη την Κυριακη περασαμε πολυ ομορφα :D:D Ειναι πολυ καλη οικοδεσποινα και μαγειρισσα !!! Το Μαριζακι πιανοταν στο παρκο και σηκωνοταν ορθια.Ο πασακος μας το επαιζε σοβαρος αντρας αλλα αυτη τη φορα την επιανε κιολας ηταν πιο εκδηλωτικος :lol: Ταιριαξαμε, και οι αντρες μας, και καναμε πολυ καλη παρεουλα .Ειχαμε παει απο τις 6μισι το απογευμα και για ποτε πηγε 12 δεν το καταλαβαμε.

Εχετε και ολα τα κοριτσια χαιρετισματα.Εχει προβλημα με τον υπολογιστη και δεν μπορει να μπαινει.

Αυτα γλυκουλες παω για νανι , μακια σε ολες :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!

γυρισα!περασα πολυ ωραια κ ξεκουραστηκα 10 μερες δεν μαγειρεψα δεν επλυνα δεν σιδερωσα!ολα τα αλλα βεβαια τα ειχα αλλα το βασικοτερο ηταν οτι κοιμηθηκα καποια μεσημερια 3ωρα μαζι με τα μωρα κ τη σαντυ την κραταγε η πεθερα μου.η σαντυ δε ολη μερα παιχνιδι ζωακια ξαδερφακια κτλ

φυσικα δεν προλαβαινω να διαβασω σελιδες 10 ημερων..ελπιζω να μην εχασα κατι συνταρακτικο..

εσεις ολα καλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou...

xthes den katafera na mpw pigame voltoula k gia psonia na parw papoutsia alla den vrika gia to gamo....

ari perastika sti mama sou opote mporeseis pes mas pws einai.. kouragio na perasei grigora euxomai....

sofia perastika stis mikroules k egw 2-3 meres etsi eimai me boulwmeni miti k fternisma k skeftomai mipws einai kamia alergeia sti guri... alla den vlepw na exoume k edw gurw tpt...

voula to mauro pou evales to erwteutika k egw k ta alla polu wraia tha paw na dw k to forema sou meta...

lia tous xairetise ee ti plaka exoun telika se polla tairiazoume emeis k egw etsi eimai ama den exw lefta den koitaw tpt pathenw katathlipsi... k sto gousto....

elena na xairese to evelinaki... wraio to forema to xrwma den me trelenei....

katerinai ti epathe o antras sou kala einia twra?

lil ti kala pou ta vrikate san parea me tin eleni k emeis etsi me tin maria opote vriskomaste pername polu wraia...

alekaki wraia ta foremata k to aspro mou areese polu...

xristinaki kala kanante k vgikate k perasate k kala kseskases.... wraia ta nea me tin aderfi sou tha exeis k parea... sas afinw fonazei o talimpan... makia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Εμείς ξέχασα να σας πω ότι χτες μας ακύρωσαν το μάθημα στο κολυμβητήριο οπότε ξεκινάμε αύριο.

Ο σύζυξ συνεχίζει να ανησυχεί για το κολυμβητήριο μην κολλήσει τίποτα ο μικρός, είναι κλειστός λέει ο χώρος και θα έχει αναθυμιάσεις από το χλώριο κλπ κλπ. Ότι μπορείς να φανταστείς σκέφτεται. Εγώ η αλήθεια είναι φοβάμαι περισσότερο μην κολλήσω εγώ τίποτα στα γυναικολογικά μου αλλά αποφάσισα να γίνω θυσία για το παιδί μου :lol::lol: Ε τι στο καλό 3 μήνες μόνο θα πάμε αν κολλήσω κάτι θα το τσεκάρω μόλις τελειώσω αν και στη θάλασσα είναι πολύ πιθανό να κολλήσεις γι'αυτό και καλλιέργεια συνήθως κάνουμε μετά τις διακοπές.

Χριστινάκι ξέχασα να σου πω ότι θα είναι τέλεια που θα έχεις την αδερφή σου κοντά. Μπράβο να σου φύγει και σένα ένα βάρος.

Αλέκα κι εμένα κοιμάται σερί ο δικός μου αλλά η πάνα δεν ξεχειλίζει ποτέ. Γεμίζει τίγκα τσίσα και είναι ασήκωτη αλλά δεν ξεχειλίζει.

Ναταλία άντε γρήγορα με το καλό να βρεις και παπουτσάκια.

Ψώνισα πάλι :D Πήρα αυτά http://www.aliexpress.com/snapshot/224152966.html

http://www.aliexpress.com/snapshot/224152967.html

και αυτό για την βαπτιστήρα μας http://www.aliexpress.com/snapshot/224152965.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

ειμαστε ακομα αρρωστουλες οχι πυρετο , αλλα πολλες μυξες, μπουκωμα και κυριως φλεμματα και βηχα. Δεν νομιζω οτι ειναι αλλεργικο, εχου,ε αυτη την παλιοιωση που μας τυρανναει συνεχεια το χειμωνα. Το βραδυ μας ουτε ως νεογεννητα ετσι...το πρωι δεν εχουν σταματημο, παω να αλλαξω τη μια τη βλεπω την αλλη να χει παρει δρομο να πιασει κατι απαγορευμενο τρεχω και αρπαζω και αυτη στην αγκαλια και εχω δυο τσουβαλακια και παω. Αφηνω τη μια στο παρκο για να αλλαξω την αλλη και σπαραζει στο κλαμμα. Δεν θελουν και καθολου τα μυξορουφηχματα και τους ορους και ειμαστε μια ομορφια. Θελω να βρω γυναικα, σκεφτομαι οτι θα τη χρειαστω σιγουρα απο το Σεπτεμβρη επομενως ειναι μια καλη ευκαιρια τωρα να ρθει να νγωρισει και τα παιδια και τους ρυθμους μας για κανα μηνα μιας και μετα οταν ανοιξει ο καιρος λεω οτι μαλλον θα φυγουμε εκτος Αθηνων, μη λεω και μεγαλες κουβεντες ομως. Αντε τωρα να βρεςι γυναικα, και αντε να ειναι καταλληλη...θα κανω και αιτησεις για παιδικο βεβαια σε περιπτωση που κατι συμβει με το θεμα γυναικα, αλλα ειναι πολυ νωρις νομιζω για παιδικο 16 μηνων που θα ναι τοτε. βεβαια αβ δβ υπαρχει λυση τι να κανεις. Εδω ειμαστε κλεισμενες μεσες και τσιμπαμε τις αρρωστιες, φανταστειτε τι εχει να γινει στον παιδικο...

Αυτα θελω να σχολιασω κα περι φορεματων, αλλα που...τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera! Re koritsia edw kai 2 meres kanei pali polu oksina kaka kai exei sugkapsei kai polu malista.

Kai mou ksupnise mes ti nuxta kai eklaige mallon giati ponouse...Ti balate eseis se sugkama ektos apo tin klasiki kremoula??

Lilaki wraia pou perasate kala me tin Eleni!

Sigoura mexri ti baftisi tis tha trexei h Ebelina!

Bouli mou aresan kai ta tria...ta duo tou Stratouli fobera! Alla kai to hello kitty...eixa dei diafora hello kitty pou ithela na parw alla den ithela na parw tipota se entelws mauro. Polu skouro mou fainetai gia mwro.

Den prolaba na pswnisw prin teleiwsei to megalo Sale. :(

Bouli mou irthe ena setaki pou eixa parei gia tin Ebelina kai itan polu megalo :( Einai wraio alla egw to pira gia 10-12 minwn kai auto sigoura tha tis kanei tou xronou to kalokairi. Esena ta noumera erxontai swsta tou Stratouli?

Hrthan kai kati tsimpidakia pou tis eixa parei me diafora xrwmata fiogkakia kai einai teleia!

Sofia duskoli h nuxta sas pali e? Upomoni! Pou tha paei tha fugoun oi iwseis...ante h teleutaia einai gia fetos ftasame sxedon Aprilis!

Nancy wraia pou ksekourastikes!

Skeftomai argotera na parw tin Aria na dw pws paei h mama tis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!εχω μερες να μπω εδω!!χαμος βλεπω απο σελιδες!

σοφια περαστικα στα κοριτσια σου...

αριαδνη περαστικα κ στην μανουλα σου..γρηγορη αναρωση σου ευχομαι..

ελενα-αλεκα-σταυρουλα τα φορεματα που βαλατε φοβερα!!!ενα κ ενα ολα..

ελενα η κορη σου μας περασε ολους!!!φοβερη!μπραβο σας!!

χριστινα καλη αρχη με την δουλεια κ καλως να την δεχτεις την αδερφουλα σου!!

ναταλια θα βρεις παπουτσια..στην σταυρουπολη εχει ενα μεγαλο μαγαζι με παπουτσια..κοντα στα κουκου ειναι..σε εκεινη την σειρα που εχει πολλα μεγαλα μαγαζια..

να ευχηθω κ στην βασω μας (κικιτσα) στην μικρη μας βαλερια καλοτυχη κ καλοφωτιστη να ειναι στην ζωη της!!!! :)

βιβι χαιρομαι που ταιριαξατε κ με την ελενη!!!φανταζομαι τα μικρα πως κανουν οταν συναντιουντε ε?

εμεις καλα περασαμε αυτες τις μερες!!!ειχα τους δικους μου(αδερφια-μαμα-ανιψια) κ τους κουμπαρους μου την 25η μαρτιου κ φαγαμε ολοι μαζι!!περασαμε πολυ ωραια αν κ ηταν πολυ ξαφνικο το τραπεζι μας ηταν γεματο κ απο φαγητο κ απο αγαπημενους ανθρωπους!!!πηγαμε χτες κεντρο με την κουμπαρα κ πηραμε τελικα μπαουλο σε ξυλο με δερμα απο εξω σε σαμπανι χρωμα κροκοδειλε σχεδιο..θα μας το στολισουν κ σε 15 μερες θα το παρουμε..πηρα κ κουτια αντι για καλαθια για να βαλω μπομπονιερες μεσα.. πολυ ομορφα ειναι..το ενα ειναι με σχεδια λουλουδια-βερες-κουφετα κ της μικρης με λουλουδια κ πεταλουδες ειναι..σημερα ο αντρουλης μου εχει μεσημεριανο αθηνα δρομολογιο κ αυριο το βραδυ θα ειναι εδω....εντελως ξαφνικο.αν ηταν πρωινο δρομολογιο θα ερχομουν μια βολτα κ εγω με την μικρη να σας γνωρισω με την ευκαιρια αυτη..παω να μαζεψω την μικρη..πηγε στο πλυντηριο κ μιλαει μεσα στον καδο..κανει αντιλαλο!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου!!!!

Εδω παλι βρεχει!!!ποτε θα φτιαξει ο καιρος επιτελους!!!!

Ελενα αλλαξες τιποτα στην διατροφη της μικρης η θα βγαλετε κ αλλο δοντακι κ συγκαηκε?εγω βαζω κεραλοιφη!!αν ειναι πολυ συγκαμενη κ δεν φευγει με κοινη κρεμα τοτε ξερω οτι βαζουν μελανη που την παιρνεις απο το φαρμακειο!ανμιλησεις με Αρι σε παρακαλω μετεφερε τα περαστικα μας για την μανουλα της!

Βουλα πολυ ωραια αυτα που πηρες για τον Στρατο!τελικα το μαγιο που παρηγγειλες σου ηρθε :roll::roll::roll:

περιμενουμε να μας πεις εντυπωσεις απο το κολυμβητηριο.

Μαρακι μπραβο που περασατε ομορφα!!!!κειχες ανθρωπους που αγαπας γυρω σου!τι καλα που πηρε κ το μπαουλακι.ετοιμη λοιπον για το μεγαλο γεγονος!κ η κορδελα που εβαλες για σενα πολυ ομορφη κ θα σου παει πολυ!

Λιλ κ σεις τι καλα που περασατε ομορφα με την Ελενη.μπραβο που ταιριαξατε!

Αλεκα σε βλεπω να ταγοραζεις ολα οσα βαζεις στο whish list απο την κονεζιααντι να βαζεις λεφτα στην ακρη :lol::lol::lol:

Ναταλακι σιγουρα θα βρεις παπουτσια για γαμο!κ εκει που σου λεει η Μαροα θα εχει σιγουρα.

Χριστινακι καλη αρχη με την δουλει σου..τι καλα που θα εχεις κ την αδερφουλα σου κοντα!!!!

Βασω καλοφωτιστη να ειναι η Βαλερια σου.οποτε μπορεσεις να μας πεις τα νεα σας!

Νανσυ welcome back..τι καλα που ξεκουραστηκες!!!μπραβο κ την Σαντυ που το ευχαριστηθηκε!

Σοφια περαστικα στα κοριτσακια σου.υπομονη μωρε ν ΄'ανοιξει ο καιρος να φυγουν οι παλιοιωσεις!

κ γω σημερα εστειλα την κορη μου παιδικο μετα απο 2,5 μηνες για να δουμε τι θα μου φερει αυτη τη φορα!

οσο για την κοπελα καλα κανεις κ ψαχνεις γιατι ειναι πολυ δυσκολη επιλογη ειδικα αν ειναι ενας ανθρωπος τελειος αγνωστος.οποτε σιγα σιγα καλα θα ηταν να κανεις την ερευνα σου κ τις δοκιμες σου!δυσκολο να εμπιστευεσαι τα παιδια σου σε καποιον .ευχομαι να βρεις καποια γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου, τι κάνετε?

Έχω κανα δυο μερες να μπω αλλα χρόνος μηδέν έτρεχα και με το σπιτι να μπούμε πάλι σε σειρα και με τον άντρα μου γιατι έπρεπε να κάνει χθες αλλαγη στην γαζα στο χέρι του. Κατα τ´ αλλα είμαστε καλα αν και ο μικρουλης εχει λίγες μυξουλες και λίγο βηχαλακι απο φλεματακια μαλλον. Τουλάχιστον μου κοιμάται καλα το βραδυ ξυπνάει δυο φορές θηλαζει και ξανακοιμαται αμέσως.

Θα σας διαβάσω σιγα σιγα γιατι πρέπει να εχει πολυ ενδυματολογικο ενδιαφέρον στις σελιδες που έχω αδιαβαστες :D

Θα επανέλθω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα περαστικα στον αντρα σου...

αντωνια ευχαριστω!!!!σημερα μου ηρθε κ ειναι τελεια!!!την εβαλα κ στην αννουλα κ της πηγε πολυ,οποτε μετα την μαμα θα παει στην κορη!! ;) ευχομαι να μην ξαναφερει η δεσποινα τιποτα απο το σχολειο..πρεπει να περασε η μπορα τον ιωσεων...

αριαδνη σιδερενια να ειναι η μαμα σου!

βικακι καλως τον δεχτηκες τον αντρα σου!!φανταζομαι ποσο ηρεμει στο Αγιο Ορος..κ οι αντρες μας προχτες αυτο ελεγαν,το ποσο ειναι καλα να πηγαινουν εκει για να γαληνεψουν λιγο!

μαρη ελενα φανταζεσαι να ειχαμε τετοιο στηθος? :o:shock: απαπαππαππαπαπα...καλα ειναι κ το ενα προς το παρον..η μικρη μου εκλεψε 1 νουμερο! :lol: το 2 φορουσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα απο δω πηρα την κεραλοιφη εγω.http://mamalydia.wordpress.com/waxbee_mamalydia/

μπορεις να φτιαξεις κ μονη σου αν αγορασεις κερι.εχει πολλες συνταγες.

περαστικα στον αντρα σου Κατερινα!πως χτυπησε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...