Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΑΛΑΝΑΚΙΑ 2012


Recommended Posts

με το δεξι λοιπον αντε να γεμισουμε το ποστακι μας...

και εγω την ειχα σταματησει σωσω απο τον παιδικο την πρωτη βδομαδα που γεννησα και την εστειλα μετα τις γιορτες που η μικρη ηταν 4 μηνων...μου το ειχε πει και ο παιδιατρος αν δεν θελεις να τρεχεις θα την αφησεις σπιτι φυσικα και δεν ειχα προβλημα το ηξερα και να μην το ελεγε εγω θα το εκανα...αλλα τι το θελα και την ξαναεστειλα πηγε για δυο μερες πηρε κρυωμα και τωρα την εχω σπιτι πανω απο 10 μερες με αντιβιωση και βηχα καλυτερα μου φαινετε σπιτι παρα στον παιδικο οι ιωσεις πανε και ερχοντε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια;;με το που πηγε κρυωσε;;κριμα ρε γαμωτο...

και το μπεμπακι και αυτο αρρωστησε ειπες;;

μου το ελεγε η παιδιατρος και ελεγα υπερβολικη ειναι..αλλα ειδα τα παιδακια γυρω μοας που ηταν ολα αρρωστα και λεω καλυτερα σπιτι..

βγαινουμε αλλα οχι σε χωρους κλεισοτους και τετοια1!και εγω εχω και τον αντρα μου σπιτι..οποτε ολοι μαζι..

μαρια απο που εισαι;;ας γνωριστουμε κιολας..

εγω απο θεσ νικη και μενω ηρακλειο τα τελευταια 6 χρονια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και το μικρο κολλησε ξεκινησε με πυρετο και μετα βηχα πινουμε σιροπι εχει και την γκρινια του θα περασει και αυτο...εχει 3 βραδυα τωρα που δεν κοιματε την νυχτα το πρωι την παιρνει ο υπνος δεν ξερω τι φταει δοντακια απο τωρα???τοσο καιρο δεν μου το εκανε αυτο θα δουμε και αποψε πως θα παει...εγω μενω κω ειμαι νησιωτισσα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες! Βρε Σωσώ μου, σε εμάς τις καλοκαιρινές μας έδωσες τα παπούτσια στο χέρι;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Πώς τα πάτε; Εμείς σήμερα νυστάζαμε και φάγαμε την κρέμα μας με τα χίλια ζόρια, και τώρα το έχουμε ρίξει στον ύπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na maste k emeis!!!!!!!!!!!!!!!!!!giname 3 minwn....pws pernaei o kairos.....oi didimoules m xepetaxtikan perasame polla koritsia me to ena to mwro kai akoma trexoume alal eutixws pleon tpt anisixitiko k epikindino..apla turaniete to kaimeno to mwro k emeis mazi....tha perasei k auto k telos elpizw oi duskolies...pame poli kala megalwnoume zoireuoume gelame leme agkouuuuuuuu kleme sta psemata xiixi k xerwmai na tis foraw foustanakia!!!me to fai exoume ena thema xwris kounima kai tragoudia den trwme..i mia einia xanthoula me galana matakia kai i alli kastanoula me meli matakia!!!!akoma den to pisteuw oti einai dika mou xaxaxaxa stin arxi poli kourasi koritsiaa katohlou upnooo eixa trelathei..eutixws eixa ka exw voithia allios den ginete me tpt.....ekana emetous apo tin kourasi....twra mpikame se ena ruthmo kai eutixws to vrad koimounte seri to ligotero 4 wres...opote xekourazomaste mia xara!!!!filakia se olesssssssssss k perastika sta arrwstoulia!!!egw toso kairo den deoxmoun kosmo meta tis giortes arxisa na dexomai!!!oute ew tis vgazw mono sto giatro pou pame..upomoni ena mina akoma kaimetaaaaaaaaaa voltess!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

syggnvmh...ηταν κ τα καλοκαιρινα μωρα μεσα;;σορυ ρε!!!

ξεκινησατε κρεμες;;μυ φαινεται τοσο μακρυνο..χαχα...

κ γω δε σεχομαι κελυ..φυλαγε τα ρουχα σου..

ωστε βρηκατε τους ρυθμους σας,ε;;μπραβο!!

εμεις πηγαινουμε σχεδον καθε μερα βολτα στη γειτονια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αι στο καλο σας...σας βρηκα επιτελους...!!!

ψαχνω και εγω αλανακια και δεν βρισκω τιποτα...τα πηρα με τη σειρα και τσουπ....

περαστικα στα αρρωστουλια...

πως τα περνατε?εμεις βγαινουμε οταν εχει ηλιο...στο καροτσι αν φυσαει και το ναυλον την βροχης και εξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα κ μεις βγαινουμε βολτες...

χωρις ναυλον χωρις τιποτα..εχουμς βςβαια κ μυξες..πηγα παιδιατρο κ ειπε ολα καλα!!

φοβομουν για ακροαστικα κ βρογχιολιτιδα..

ρε παιδια τα δικα σας που πινουν φορμουλα...ποσα πινουνε;;

ενημερωτικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εδω πανω απο την υγρασια αν φυσαει,ο αερας τρυπαει τα κοκκαλα...

το ναυλον ειναι μονιμο κατω απο το καροτσι...

η δικια μου δεν τρωει ακομα σκονη...δεν ξερω να σου πω...

τι θα τα ντυσετε τα καρναβαλια?εμεις θα ντυθουμε ανοιξη...!!της αγορα στολη το σαββατο...ειναι ενα φουστανακι με πρασινο ποροκαλι και μωβ...της το εβαλα και το κοιτουσε σαν χαζη..γουρλωσε και τα ματια της επιανε και το τουλι απο κατω και δεν σηκωνε κεφαλι...!!!φαση ειχε...

κοριτσια θελω ιδεες κανενα σαιτ καλο για βαπτισεις..και ολα τα συναφη...κλεισαμε ημερομηνια...12/05 και τωρα θελω να αρχισω να ψαχνομαι...να κανω θεμα η οχι?βγαινει πιο ακριβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ιωανα~εγω δεν εκανα θεμα στη μεγαλη μου..

ουτε καν συνδυασμους χρωματων εκανα!!

στο περιπου..καλα εγω δε το πολινω σημασια αυτα..η μπουμπου εχει μυξες καμια 10αρια μερες..

και ψιλοβηχει..ελπιζω να μη το γυρισει!!

θα σαλταρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

σωσω οταν λες ψιλοβηχει τι εννοεις?

γιατι και η δικια μου βηχει 1 με 2 φορες την ημερα..και βηχα ξερο κανονικο...αλλα σκεφτομαι μηπως ειναι και απο τις τσιριδες της...

που ειναι οι αλλες γιατι τετοιο εξαφανιζολ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βηχψει////5-6 φορες την ημερα...απο τις μυξες φανταζομαι..τσιριζει η δικια σου;;αληθεια;;

μα τι ασχημα κλαινε σε αυτην την ηλικια,..αχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε???τα μικρα σας???εμεις καλα ειμαστε μια χαρα πολυ βροχη αυτες τις μερες χαμος γινετε αντε να ρθει το καλοκαιρακι μπας και δουμε λιγο λιακαδα αραια και που παμε βολτουλες γιατι δεν θελω να μου κρυωσουνε τα μικρα και ταλαιπωρουμαστε...

καλε και εμενα τσιριζει η μικρη τωρα αρχισε να λεει και λεξουλες φυγαμε απο τα αγκου και πιασαμε τα μα μπα :lol: και διαφορα δικα της ακαταλαβιστικα :lol::lol: με την πολυ τσιριδα την πιανει βηχας μην ανησυχειτε δεν ειναι τπτ φυσιολογικο ειναι...

ιωαννα για βαφτιση που λες στην πρωτη μου κορη ειχα θεμα πριγκηπικη αμαξα θα σου βαλω φωτο να δεις τα χρωματα που εκανα ηταν ασπρο με απαλο ροζ δεν ηθελα εντονα προτιμησα κατι απλο...στην δευτερη δεν ξερω ακομα μιας και δεν εχουμε βρει ακομα νονο με την κριση εχουν εξαφανιστει ολοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa...πραγμαΤΙΚΑ ΜΕ την κριση ειναι δυσκολο να βρεις νονο..εμεις εχουμε..κ μαλιστα 2!!!

δε κανετε να μοιραστουν κ τα εξοδα;;

και οχι πολλα πολλα..δυσκολοι καιροι..

πανε οι καιροι που τραπεζωναμε κα τετοια..τωρα απλα...χειροποιητα!!

αποψη μου βεβαια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω στην πρωτη μου κορη ειχα 2 νονους και τραπεζι εκανα μονο γονεις αδελφια και νονοι τπτ παραπανω απλα ηταν...και τωρα μια απο τα ιδια δεν κανω πολλα πολλα αν δεν βρεθει κανεις να προτεινει εχω και την αδελφη μου που μου το εχει ζητησει απλα περιμενω...ουτως η αλλως καλοκαιρακι θα την κανουμε οποτε εχουμε μελλον ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..εμεις νοεβρη..τελειωνει ο νατρας σεζον ξενοδοχειο..

κ μεις απλα!

και μενα το πρωτο η αδερφη το βαφτισε..το ηθελα πολυ!!

κ το δευτερο 2 φιλες πολυ καλες..

ασε που μαλλον θα κανω τα βαφτισια με τη θουλη..απο δω ειναι αν την πετυχετε..

που κανει το τρτο παιδι και θα γλιτωσουμε καλεσμενους κ τετοια..

απλα εμαθα χθες οτι ρπει να εχουμε 2 μπομπον....2 γλυκα..

πωπωπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ωχ ωχ περαστικα στα μικρα σωσω...και εμεις οταν ειχαμε ανεβει πανω στο γυρισμο η μεγαλη εκανε εμετους και πυρετο ολο το χειμωνα σχεδον αρρωστοι την βγαλαμε...τωρα ειμαστε μια χαρα μακρια φτου φτου δεν μπορω αλλες ιωσεις και παιδευοντε και δεν τα πινουν τα φαρμακα κιολας...

καλα παμε απο εβδομαδα λεω να την ξεκινησω παλι παιδικο σιγα σιγα να δουμε. Σε κανα μηνα ξεκιναμε και δουλεια να βγαλουμε κανενα σπασμενο να μαζεψουμε και κανα φραγκο για την βαφτιση αστα να παει...Εσυ δουλευεις η οχι???Εμεις ειμαστε εποχιακοι σε ξενοδοχειο ο αντρας αρτοποιος και εγω υποδοχη ρεσεψιον...οι υπολοιπες εξαφανιστηκαν καμια δεν μπαινει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα την παω απο δευτ παιδικο...κ ο τι θελει ας γινει...

δουλευω αλλα σαν δημοσιος υπαλληλος πηγασινω απ οτο νεο ετος..

ο αντρας μου ειναι εποχικος;;αρτοποιος ο αντρας σου,ε;;

πωπωπω..θα ηθελα πολυ να κανω αυτη τη δουλεια..

εχω τρελα με τα ψωμοειδη..

να σε ρωτησω..πως δινουμε σιροπακια σε αυτην την ηλικια;;ξεχασα..ρτην εδωσα με συριγγα το αντιπυρετικο..

\κ μου εβγαλε αρκετο..

κ μετα της εκλεισα τη μυτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αρτοποιος ζαχαροπλαστης ειναι :D οτι πρεπει για το σπιτι :lol::lol:

στο μωρο δινω με συριγγα 1μλ καθε φορα και παλι οχι ολο μαζι να προλαβενει να το πινει γιατι αηδιαζουν και λιγο δεν ειναι και οτι καλυτερο τους...

και εγω αυριο θα στειλω την μεγαλη παιδικο γιατι δεν παλευετε αλλο σπιτι γινετε χαμος και με τα δυο...

οχι καλε τη μυτη :shock: σοκ θα παθει το μικρουλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και στη μεγαλη ετισ εκανα...δεν ειναι τιποτΑ..

να φανταστεις της κανω 20 μλ ορο καθε φορα για τις μυξες και το βηχα..απο 10 φορες την ημερα..τελεισαμε το λιτρο ρον ορο..

κ ποιος α εχει τη μικρη τωρα που θα δουλευετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αντρας μου θα την βλεπει δουλευει νυχτα εκεινος. Θα πηγαινει την μεγαλη παιδικο και μετα θα ειναι σπιτι με την αλλη.γονεις δεν παιζουν μανα μου δουλευει και η πεθερα ειναι μεγαλη σε ηλικια δεν μπορει να βλεπει μωρα φοβατε...

Τα ιδια ειμασταν με ενα τα ιδια θα ειμαστε και με τα δυο δεν γινετε και αλλιως...λιγο να μεγαλωσει και το αλλο και μετα θα φευγουν και τα δυο σχολειο και ετσι δεν θα εχω προβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...