Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Βανια εγω δεν ετυχε να σε γνωρισω γιατι προσφατα ενταχθηκα στο καφενεδακι!να σου ζησει ο γιοκας σου και οσο για το περιστατικο με τη διευθυντρια . . .ασχολιαστη!δηλαδη τι?επειδη δεν θελει να βγει το ονομα του σχολειο πρεπει να κουκουλωθει η υποθεση?μη χειροτερα πλεον!

Αννα Μαρια τελικα το φαγε ο Αντρεας το αυγο ε?ειδες που ανησυχουσες?κι εμας η Ιωαννα δεν της πολυαρεσει το αυγο, εχει καιρο να της δωσω!αμαν,παλι καλα που κατεβηκε απ το καροτσι ο Αντρεας χωρις να κτυπησει!αυτο το ελα εσυ που τα καταφερνεις το ακουω και γω πολυ συχνα απ τον αντρα μου!κι εκνευριζομαι! Χαλασαν τα στορια?δεν επιδιορθωνονται ή χαλασαν εντελως και χρειαζεστε καινουρια?

Αλεξανδρα χρονια πολλα για τα γενεθλια σου!πολυχρονη!το Κωσταντινακι πως ειναι?

Αστε κοριτσια αν σας πω τι εγινε την Παρασκευη θα φριξετε!με πηρε τηλ μια μητερα ενος αγοριου που πανε σχολειο μαζι τα παιδια μας να παω για καφε στο σπιτι της να παιξουν και τα παιδια!εχει ενα γιο 3μιση χρονων, ενα αγορακι (αυτο που παει μαζι με την Ιωαννα παιδικο) 20 μηνων και ειναι εγκυος στον 3ο μηνα!λοιπον το σπιτι της ειναι κοντα στο δικο μου αλλα επειδη ηταν συννεφιασμενος ο καιρος πηγαμε με το αυτοκινητο!Πρωτη φορα πηγαινα σπιτι της!ο αντρας μου επειδη αργει να σχολασει λεω ωσπου να σχολασει θα επιστρεψω!πηγαμε κατα τις 5μιση!η μικρη πηρε το κινητο μου το εβαλε αθορυβο και το ριξε στο γρασιδι!πιασαμε την κουβεντα με την κοπελα δεν εψαξα το κινητο μου!ο αντρας μου σχολασε σχετικα νωρις γυρω στις 6 παρα και αρχισε να με ψαχνει,επαιρνε τηλ αλλα οπως ηταν αθορυβο και στο γρασιδι που να το δω?πηρε τη μαμα μου, δεν ηξερε ουτε αυτη, πηραν τον πατερα μου, τα αδερφια μου κινητοποιηθηκαν ολοι κι αρχισαν εψαχναν στο χωριο!η μαμα μου δεν μπορουσε να μιλησει εκλαιγε!ο πατερας μου πηρε ενα φιλο του αστυνομο κι ηρθε κι αυτος να ψαξει!εγω δεν πηρα ειδηση τι γινοταν!τελικα γυρω στις 7 δεν καταλαβα πως περασε η ωρα και εψαξα το κινητο μου!δεν το βρισκα και τελικα το βρηκαμε στο γρασιδι!κοιταω . . .εκεινη τη στιγμη με επιανε ο αδερφος μου ο μικρος!δεν ειδα καν αν ειχα αναπαντητες!το απαντησα!αρχισε να τσιριζει και που ειμαι τι κανω και τρελαθηκαν ολοι και να τρεξω σπιτι επειγοντως γιατι οι γονεις μου κι ο αντρας μου ηταν τρελαμενοι απ την αγωνια!του λεω οκ, δεν προλαβα να κλεισω κτυπα ο αλλος μου αδερφος, φωνες, χτυπιοταν κι αυτος!κλεινω μετα η κοπελα του μικρου μου αδερφου γεματη αγχος να διερωταται τι γινεται!κλεινω και κοιταω το κινητο μου ειχα 17 αναπαντητες κλησεις!δεν προλαβαινα να δω απο ποιους!2 λεπτα βρεθηκα σπιτι και βρηκα συγγενεις φιλους και τον αστυνομο να βρισκονται σε πληρη συγχυση!ειδοποιηθηκαν οι κουμπαρες μου, οι γιαγιαδες μου, πηραν οι γονεις μου κι ο αντρας μου να δουν αν ειμαι εκει!η μαμα μου κλαμενη, ο αντρας μου να μην μπορει να μιλησει!δεν εφταιγα κι εγω ομως, ενταξει επρεπε να διερωτηθω που ειναι το κινητο μου αλλα ξεχαστηκα:(αναστατατωθηκε τοσος κοσμος!η μαμα μου ακομα δεν μιλιεται!αρρωστησε απ την αγωνια της!και εγω καθομουν κι επινα καφε:(μεχρι τις 10μιση το βραδυ επαιρναν φιλοι και γνωστοι να δουν αν ειμαι καλα εγω και το μωρο!

Τελοσπαντων, χθες βαφτισαμε το μικρουλη γιο του αδερφου μου!10 μηνων και εκλαιγε πολυ το καημενο!μετα πηγαμε σε ξενοδοχειο αλλα το εκαναν υπαιθρια και φυσαγε παρα μα παρα πολυ, εκανε τρομερο κρυο και μετα πηρα τη μικρη και πηγαμε στο παιδοτοπο του ξενοδοχειου γιατι φοβομουν οτι θα αρρωστησει!κατα τις 3μιση πηγαμε σπιτι αλλα αδιαθετησα κιολας, κουραστηκα και πολυ, και ενιωθα χαλια, ευτυχως πηρε ο αντρας μου τη μικρη στο παρκο και ξεκουραστηκα καμια ωριτσα!

ψες η Ιωαννουλα ξυπνησε κατα τις 1μιση κι εκλαιγε γοερα, ονειρο εβλεπε νομιζω, την πηρα στο κρεβατι μας κι αποκοιμηθηκε, την ξαναπαιρνω πισω, ξυπνησε κι εκλαιγε παλι, ξαναπαω τη βαζω στο κρεβατι μας, κοιμαται και την πηρα πισω κι ευτυχως δεν ξαναναστατωθηκε ο υπνος της!εγω ομως σημερα κουτουλαω γιατι ποναγα κιολας απ την περιοδο, ξυπνουσε κι η μικρη, ειμαι αυπνη!

Επεξεργάστηκε από girl84!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες...Χριστός Ανέστη!!! Ειμαι η Ελευθερία και έχω έναν μικρούλη τον νεοφώτιτο Μιχάλη -προχθές τον βαπτίσαμε[smilie=love4.gif]- 11μιση μηνών περίπου....στις 6 Ιουνίου χρονίζουμε....εάν με θέλετε θα ήθελα να ενταχθώ στο παρεάκι σας και να συζητάμε μαζί τους προβληματισμούς μας για τα βλασταράκια μας και όχιμόνο....[smilie=happy11.gif]

Λοιπόν....ερώτηση στις ποιό έμπειρες μανούλες....ο μικρούλης μου όταν τον έχω μέσα στο πάρκο του περπατάει κανονικά μόνος του απτην μία ακρη στην άλλη...όταν τον βγαζω όμως και τον κρατάω να περπατήσει δειλιάζει και θέλει μόνο να μπουσουλάει....σκεφτομαι να του πάρω περπατούρα να τον βοηθήσω να μην φοβάται να κάνει βηματάκια εκτός πάρκου....ποιά η γνώμη σας, θα τον βοηθήσει?

Να σημειώσω πως μέσα στο πάρκο είναι με καλτσάκια, ενώ εκτός με παπουτσάκια....να παίζει ρόλο αυτό?

Επίσης για όποια μανούλα μπορεί να βοηθήσει....προσπαθώ να τον μάθω να κοιμάται μόνος του αλλά τζίφος....αυτή την στιγμή που σας γράφω κοιμάται κολλημένος πάνω μου....προσπάθησα να τον βάλω στην κούνια του μόλις τον πήρε ο υπνός αλλά με το που τον ακουμπάω κάτω το μάτι γαρίδα και ψεύτικο κλάμα για να τον ξαναπάρω αγκαλιά και όσες φορές δεν ξύπνησε μόλις τον ακούμπησα στην κούνια κοιμήθηκε δέκα λεπτά και ξύπνησε μέσα στο κλάμα το οποίο συνεχίστηκε όλη τη μέρα αφού δεν είχε χορτάσει ύπνο...να σημειώσω πως και το βράδυ τον παίρνω στο κρεβάτι μου επειδή ξυπνάει αλλά όχι από την αρχή....κοιμάται μόνος του μέχρι τις 5 το πρωί περίπου και μετά μαζί μου μέχρι τις 7....στον ύπνο της ημέρας με θέλει κοντά του....

Δώστε μου τα φώτα σας γλυκιές μανούλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΕΧΘΕΣ!!!

ΣΗΜΕΡΑ Ο ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!!!!!!!!1 ΧΡΟΝΟΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ !!!1 ΧΡΟΝΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ!!!1 ΧΡΟΝΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Κατ' αρχήν να ευχηθώ στη Μαρίνα. Χρόνια πολλά στο μικρό σου αγοράκι!!!!!!!!!!! Μου φαίνεται απίστευτο που έκλεισε κιόλας ενός έτους. Είναι σαν χτες που μας έλεγες ότι σου εξέτασε ο γιατρός (-χασάπης) τον τράχηλο και σκεφτόσουν για καισαρική!!!!!!!!!!!!!!! Να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώσεις μεγάλο άντρα!

Θα το κάνετε σήμερα το παρτάκι τελικά;

Βάσω βλέπω όλη η οικογένεια είστε αγχώδεις και ο άντρας σου το ίδιο. Αν τύχαινε εγώ να λείπω από το σπίτι με τον Αντρέα, με έπαιρνε τηλέφωνο ο άντρας μου και δεν απαντούσα το κινητό, στην απίθανη περίπτωση που θα έπαιρνε τηλέφωνο τη μάνα μου, το πολύ πολύ να του έλεγε "κάπου θα είναι και δεν το ακούει". Όχι ότι θα αγχωνόταν κι αυτός. Δηλαδή πρέπει να ενημερώνεις κάθε φορά που θα φύγεις από το σπίτι; Απίστευτη μου φαίνεται η όλη φάση...

Άσε, κι εγώ την τελευταία φορά που θα μου ερχόταν περίοδος πονούσα πάρα πολύ, αλλά όταν ήρθε δεν είχα πόνο ευτυχώς. Πριν τη γέννα πάλι, σπάνια πονούσα...

Όντως χτες έκανε αρκετή ψύχρα, γι' αυτό κι εμείς προτιμήσαμε να πάμε σε παιδότοπο κι όχι σε παιδική χαρά. Σήμερα φυσάει πάρα πολύ.

Ελευθερία καλώς όρισες στο καφενεδάκι μας!

Εγώ είμαι η Άννα-Μαρία και έχω τον Αντρέα, 17.5 μηνών.

Για το περπάτημα που λες, νομίζω ότι απλά θα πρέπει να τον αφήσεις μόνο του. Αφού περπατά μέσα στο πάρκο, αργά ή γρήγορα θα περπατήσει και εκτός πάρκου! Νομίζω ότι με την περπατούρα θα βρει ευκολία και θα καθυστερήσει πιο πολύ να περπατήσει.

Για τον ύπνο δεν είχα τέτοιο πρόβλημα εκτός εξαιρέσεων, έτσι καλύτερα να σου απαντήσει κάποια άλλη κοπέλα.

Που λέτε, τα δικά μας: πήγε ο άντρας μου σε εξειδικευμένο μαγαζί και βρήκε ανταλλακτικά για τα στόρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν φτιάχνονται, αλλά ότι είναι πάρα πολύ παλιό μοντέλο και ούτε ανταλλακτικά πουλάνε, ούτε υπάρχουν πλέον μάστορες που να ξέρουν να τα φτιάχνουν. Ευτυχώς έχει ένα συμπέθερο ο γείτονάς μας που κάνει μαστορέματα, παρ' όλο που είναι συνταξιούχος τραπεζικός, και ξέρει πώς να τα φτιάχνει, αλλά δεν βρίσκαμε ανταλλακτικά. Τώρα τα βρήκαμε κι αυτά, οπότε θα φτιαχτούν τα παράθυρα! Γιούπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατά τα άλλα, έκανα μερικές δουλίτσες, έφτιαξα φρέσκο μπιζέλι στο φούρνο με πατάτες και πιπεριές και σε τρεις ωρίτσες θα πάω σχολείο.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπριτσες!

Σημερα βρεχει, αλλα εχει μια ζεστηηη!

Βανια μου αυτο με τη ρευματοειδη παιζει παρα πολυ τελευταια! Η πεθερα μου υποφερει απο αυτο χρονια τωρα, ειναι ζορικο το ξερω! Υπομονη! Οσο για το παιδι τι να πω, ελπιζω να μην επαναληφθει κατι τετοιο...

Αννα Μαρια απιστευτο αυτο με το καροτσακι! Ευτυχως δεν επεσε! Κι εμενα ολη την ωρα σκαρφαλωνε μεσα εξω στο καροτσι οταν ειχε πρωτοανακαλυψει οτι μπορει να το κανει. Ευτυχως που βρηκατε ανταλλακτικα, που να τα αλλαζει τωρα ολα, ειναι ακριβα!Μπραβο για το αβγο!

Βασω μου, σαν να μου θυμισες τη μαμα μου!Ετσι κι εκεινη θα ειχε τρελαθει! Ο αντρας μου ειναι πιο ψυχραιμος, αλλα παλι αν με εψαχνε ωρες δεν ξερω τι θα γινοταν! Ξερω ομως τι θα μου εσουρναν ολοι μετα!Απαπα!

ΚΑ μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα, αλλα ειναι οντως σπαστικο να μην σου βρισκουν τιποτα κι ολο να αναρρωτιεσαι τι εχεις!

Αλεξανδρα μου, νοικοκυρα μου εσυ!

Μαρινα μου να ζησει ο παιδαρος σου! Να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωνει!!!

Εμεις ειμαστε καλα! Βεβαια ο μικρος ειναι συναχωμενος συνεχεια εδω και 15 μερες, δεν του περναει με τιποτα. Κατα τα αλλα καλα περασαμε, ηρεμα, δεν εχω ιδιαιτερα νεα...

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!!!εχω βαλει τη μικρη για υπνο και την ακουω που παιζει και τραγουδαει!!τουλαχιστον είναι στο κρεβατι της και δεν κλαιει!!κοιμηθηκε το μεσημερι οποτε καταλαβαινεται..Δεν ξερω την την επιασε σημερα και εκανε κακα πανω της,μετα μου ζητουσε τσισα,την εβαζα και κατεβαινε χωρις να κανει,αυτό εγινε 2-3 φορες ωσπου τα εκανε πανω της!!Σας ευχαριστω ολες και για τις ευχες σας!!!

Μαρινα να χαιρεσαι τον Αντωνη!!!!να τα εκατοστησει και να είναι παντα γερος!!!!με το καλο και το παρτυ σας!!!

Ελευθερια γεια σου!!να χαιρεσαι το παιδακι σου!!εγω εχω μια κορη 2,5 χρονων!για την περπατουρα που λες ,νομιζω ότι οι παιδιατροι την απαγορευουν πια.το μονο που μπορεις να κανεις είναι να τον αφησεις ελευθερο και μολις νιωσει ασφαλεια θα περπατησει,μικρουλης είναι ακομα μην αγχωνεσαι!!για τον υπνο…περασαμε κι εμεις κατι τετοιες φασεις…εγω αυτό που εκανα ηταν να την βαζω στην κουνια της και να καθομαι διπλα,ηθελε να βγει βεβαια ,εκλαιγε αλλα μερα με την μερα συνηθιζε .πιο μεγαλη την αφηνα και μονη της και εμπαινα πιο αραια στο δωματιο για να ξερει ότι ειμαι εκει.

Βασω καλε τους τρελανες τους ανθρωπους!!αλλα τοσο αγχος και ηταν απογευμα,κινητοποιηθηκε ολος ο κοσμος να σε βρει!!την επομενη φορα να αφηνεις και ένα μηνυμα να ξερουν που θα σε βρουν!!!πω πω διαβασα και για το πεσιμο της Ιωαννας στην εκκλησια,ευτυχως δε χτυπησε!!!ευτυχως που επανηλθε παλι στους ρυθμους της γιατι κι εμενα μου εκανε κατι τετοια όταν γυρναγαμε από το εξοχικο και δυτσυχως δε επανερχοταν αλλα με παιδευε!!

Αννα Μαρια μπραβο που βρηκατε ακρη με τα στορια !!λες να τον ενοχλουσε η γευση του αυγου;μακαρι ,αυτό θα το συνηθισει με τον καιρο!!θηριο παντως ο Αντρικος!!κατεβηκε μια χαρα από το καροτσι!!ευτυχως δε χτυπησε!!10 λεπτα περπατημα;;μπραβο!!!και λεει και λογακια;τι καλα,αποθεωση!!εγω ακομα κάθε τι καινουριο που λεει χαζοχαιρομαι!!!τα 29 εκλεισα!μεχρι εδώ καλα,τα 30 σκεφτομαι και δε θελωωωωω!!!!αα δε τα ηξερα αυτά για το ταχινι…ο αντρας μου το απλωνει στο ψωμι ετσι όπως είναι και του αρεσει..τι να πεις!!θα δοκιμασω καμια συνταγουλα,δεν το απορριπτω!!η βλακεια είναι ότι μια φορα που εβαλα μια κουταλια στην Κωνσταντινα φουντωσε το προσωπακι της…

Χριστινα εβρεξε;εδώ σε μας κατι σταγονες εριξε αλλα εχει ψυχρανει ο καιρος,αλλα να σου πω καλυτερα,να καταλαβουμε ανοιξη.μα μια ζεστη μια κρυο πώς να μην είναι συναχωμενο το παιδι!!περαστικα!!

Βανια πως είναι ο Σταυρος;απαραδεκτη η διευθυντρια,λογικο να μην θελει τις εντασεις αλλα δε πρεπει να ενημερωθουν οι γονεις;;ηταν και σοβαρο χτυπημα.Ευχομαι να πανε όλα καλα και με τα δικα σου!!

Κατερινα Κα μια χαρα οι εξετασεις σου ε;τελεια.και εγω ειχα κανει όταν ειχα παει και την μικρη και ευτυχως όλα καλα. Τι γλυκα τα αγορακια σου,σου εφεραν λουλουδια!!!καλα πεθερα και κουνιαδα δεν σχολιαζω…είναι περιπτωση και η δυο!!τι να συμβαινει με την περιοδο;κανε τις εξετασεις να δεις. Βρε η αδερφη σου θελει να παιδευεται;;μην τον μαθαινει ετσι μετα θα το μετανιωνει.κι εγω την κοιμιζααγκαλια ή οσο θηλαζα κοιμοτα στο στηθος και μεχρι να την κανω να κοιμαται μονη τα ειδα όλα!!!

Μαγδα μου που γυρνουσες σημερα στο ρεπο;ζηλιτσες και ο Βασιλης;ειδες η πεθερα;εγω να ειμαι με την συνταγη στο χερι και με την ζυγαρια και αυτή να λεει βαλε κι άλλο…γι αυτό δε της πετυχαινουν τα γλυκα,το λενε και οι υπολοιποι της οικογενειας!!τουαχιστον μαγειρευει ωραια ,σαν Κωνσταντινοπολιτισσα που είναι!κανε την ερευνα σου για τους παιδικους και θα βρεις αυτος που θες,τελικα κοιτας για αγγλικο που ελεγες;εγω περιμενω να βγουν τα χαρτια για το εσπα,σαν ανεργη ετσι μου ειπαν μπορω να κανω αιτηση.

Κατερινα αρχιζει κουβεντουλες ο Νικολας;τελεια!!!ειναι χαρουμενο μωρακι ε;αυτά τα ψευτικα κλαματα…ετσι και η δικια μου θεατρινα!!εβαλες σε μια σειρα το σπιτι με τις δουλειες;εγω επλυνα κατι τετλευταιες κουβερτες ,νομιζω ειμαι οκ!!με γεια ο Σταυρός του Νικολα!!!

Ανθη υπομονη με τον Πανουλη,σιγα σιγα θα αποδεχτει και την αδερφουλα!!οσο μπορεις προσπαθησε να μην παιρνεις το μερος της μικρης να μην αισθανεται καπως ο Πανος.σημερα ειχε ένα θεμα στην Μενεγακη για τα αδερφια,ελεγε ωραια πραγματα. καλα η γιαγια στις κουνιες τι ηθελε;;βραβειο;;;

καληνυχτα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Γύρισα απ' το σχολείο και κατευθείαν ανέλαβα Αντρέα. Τον άλλαξα, τον έντυσα με το βραδινό του, του έδωσα γάλα και τον κοίμισα...

Χριστίνα κι εμάς ο Αντρέας έχει βήχα κι εδώ και 3-4 μέρες του δίνω σιρόπι και μου φαίνεται του περνάει ευτυχώς.

Εμάς άλλαξε ο καιρός, ψύχρανε αρκετά, αφού στο σχολείο ντύθηκα φθινοπωρινά.

Είδες σκανταλιές ο Αντρίκος;

Αλεξάνδρα σιγά μωρέ, μια ιδέα είναι και η ηλικία! Εγώ παλιότερα φρίκαρα, από τότε που έκανα τον Αντρέα δε με νοιάζει η ηλικία. Πάντως, δεν καταλαβαίνεις ότι μεγαλώνεις από τη δική σου ηλικία, αλλά από τις ηλικίες αυτών που είναι μικρότεροι από σένα. Όταν ο μικρός σου αδελφός γίνεται 30, όταν παιδιά που ήξερες από παλιά και τα περνούσες 3-4 τάξεις στο σχολείο κοντεύουν κι αυτά να τριανταρίσουν, εκεί τρως μια φρίκη, γιατί λες, αν οι μικρότεροι από μένα πέρασαν τα 30, τότε εγώ πάει, γέρασα...

Τι την έπιασε την Κωνσταντίνα με τα κακά και τα τσίσα; Μπορεί να ήταν ιδιοτροπίες της στιγμής.

Το ταχίνι είναι αλλεργιογόνο, όπως και το σουσάμι. Εμάς πάντως σουσάμι έχει φάει, ταχίνι πάλι όχι.

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, εσείς που ξέρετε: πώς πλένουμε τα χαλιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες μου τι κάνετε, εδω είμαι και εγω χαθηκα λίγο τελευταία ....

το ΣΚ μια οι δουλειές μια οι βόλτες που να προλάβω, το σαββατο το απογευμα συναντηθήκαμε με την Καρολινα και πήγαμε κούνιες ωραία ήταν απο τη μια οι μεγάλες δεν σταμάτησαν να παίζουν και απο την άλλη τα μικρα όταν τα βάλαμε στην κούνια το ευχαριστηθηκαν. Χθες μας είχαν τραπέζι οι νονοι του Νικόλα πήγαμε για μεσημεριανο και φύγαμε το βραδυ, κοιμισμενα τα γύρισα τα μικρα σπιτι. Σημερα λαϊκή, σιδερο, το οποίο δεν τελείωσα, μαγειρέματα το απογευμα πισίνα την μικρη έφυγε πάλι η μερα.

Δεν θα σχολιάσω τίποτα τωρα γιατι ειναι αργα σας έχω ομως ερώτηση:

Τι γλυκάκι μου προτείνετε για την βάπτιση, σας θυμιζω ειναι τελος Ιουλιου και θα μοιραστεί στην εκκλησία και θέλω να ειναι κάτι οχι και τόσο συνηθισμένο, δεν θέλω παστακι ή γλυκο σε πλαστικο κουτακι ή παγωτό. ο Κώστας μου ανεβάζει τον δείκτη δυσκολίας γιατι θελει να ειναι κάτι που να μην τον υποχρεώσεις τον καλεσμενο να το φάει εκείνη την ώρα αλλα να μπορει να το παρει μαζι του και να αντέξει. Στην Αγγελικη είχαμε βαζακια με γλυκο κουμ κουατ, αφου πηρε και το όνομα της κερκυραιας γιαγιάς.

Τι λέτε για βαζακι με μέλι και καρύδια ή διπλες ή κάποιο αμυγδαλωτο τυπου μακαρον, ξέρετε σε αυτα τι ειναι η κρέμα τους και αν αντέχει?

θα επανέλθω αυριο με τα δικα σας, καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ξαναπεστο Αννα Μαρια..και που το βαζεις αυτο που ερχονται πχ κατι 15χρονα και σου μιλανε στον πληθυντικό...!!!τι εννοεις πως τα πλενεις τα χαλια;εχω τα βαζω στην βεραντα,τα βρεχω καλα,ριχνω απορρυπαντικο(καποτε επαιρνα ειδικο για χαλια,τωρα βαζω για τα ρουχα) και εχω παρει μια βουρτσα που μπαινει στο κονταρι της σκουπας και τριβω,προσεχε μονο οχι μπρος πισω αλλα προς τη φορα του πελους.Επισης μην τα αφηνεις πολλες μερες στον ηλιο γιατι χαλανε!αυτα!!

Κατερινα για γλυκακι ειναι πολυ ωραια τα μακαρον,πιστευω να αντεξουν,δεν μπαινουν ψυγειο νομιζω.εγω στην βαφτιση της Κωνσταντινας ,Ιουλιο ηταν,ειχα αυτα τα σφηνακια με διαφορες γευσεις,ειχαν ξετρελαθει ολοι.θα σκεφτω και τιποταα σου πω!cupcakes;;μπισκοτα σε καποιο σχεδιο και με ζαχαροπαστα;

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

Ελευθερια καλωσορισες στο ποστακι!να σας ζησει ο Μιχαλακης σας!να τον χαιρεστε τον νεοφωτιστο!εγω ειμαι η Βάσω και εχω μια κορουλα την Ιωαννα που ειναι 17 μηνων!οσο για τον υπνο που ρωτας να τον βαζεις στη κουνια του και να καθεσαι για λιγο εκει διπλα του να σε βλεπει μεχρι να αποκοιμηθει! θα παρει λιγο καιρο να συνηθισει τον νεο τροπο αλλα θα μαθει και θα κοιμαται πιο ευκολα και απο μονος του!εγω παλι δεν χρησιμοποιησα ιδιαιτερα την περπατουρα, μπουσουλουσε αρκετα η δικη μου και 13 μηνων περιπου περπατησε κανονικα!μην ανησυχεις ολα τα μωρα δειλιαζουν να κανουν τα πρωτα τους βηματα χωρις καμια βοηθεια!

Μαρινακι να σου ζησει ο Αντωνακης!να τον χαιρεσαι!περασε ηδη ενας χρονος!ενας χρονος γεματος χαρα και παιδικα χαμογελα!

Αννα Μαρια οταν περασαν 2 ωρες και δεν με βρισκαν στους πιο πιθανους τοπους τοτε αγχωθηκαν!αλλα ναι καλα λες σαν οικογενεια ειμαστε αρκετα αγχωδεις!ο αντρας μου οχι τοσο αλλα οταν ειδε τους αλλους να πανικοβαλλονται και εγω να μην απαντω σε τοσα τηλεφωνηματα, ανησυχησε κι αυτος!παει περασε κι αυτο!βρηκατε λυση με τα στορια!ευτυχως!δεν σηκωνει επιπλεον εξοδα αυτη η εποχη!

Χριστινακι μου περαστικα στο μικρο!αφου ο καιρος τρελαθηκε, μια ζεστη μια κρυο, λογικο ειναι να συναχωθουν τα παιδια!

Κατερινα και γω για cupcake θα σου λεγα γιατι τα κερασαμε στη βαφτιστικια μου περσι καλοκαιρι ηταν, 13 Ιουνιου και αντεξαν και φεραμε και σπιτι χωρις να παθουν απολυτως τιποτα!

Αλεξανδρα μου λογικα η Κωσταντινα το ειδε σαν παιγνιδι αυτο με τα κακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι καλημέρα δηλαδή, ο Αντρέας ξύπνησε από τις έξι και δέκα... [smilie=sad6.gif] Ευτυχώς κατά τις εφτά και είκοσι ξύπνησε ο άντρας μου από μόνος του και τον ανέλαβε και μπόρεσα και ξανακοιμήθηκα. Τι έχει πάθει και ξυπνάει τόσο νωρίς;

Αλεξάνδρα εμένα αυτό με τον πληθυντικό δε μου έχει τύχει, γιατί στην Κύπρο πλέον έχει καταργηθεί από τους εφήβους. Δυστυχώς η ευγένεια και ο σεβασμός τείνουν να εκλείψουν, και ακούς τα 15χρονα να λένε στο διευθυντή του σχολείου "εσύ κύριε πότε θα έρθεις;" κ.λπ. Καλά, ακούστε περιστατικό χτες στο σχολείο με ένα μαθητή 17 χρονών. Τελευταίο μάθημα της χρονιάς, τους έλεγα για τους βαθμούς τους. Πάω κοντά του, έπαιζε με το κινητό. Του μιλάω, συνέχιζε να παίζει. Του λέω "σου μιλάω, άσε το κινητό". Απάντηση: "ε, τώρα σιγά μην αφήσω το παιχνίδι μου". Του ξαναλέω "ρε Αλέξη, σου λέω για το βαθμό σου, σου μιλάω, κοίταξέ με επιτέλους". Τι μου απαντά; "Τι να σε κοιτάξω, αφού τώρα τελείωσε η χρονιά"..... Του εξήγησα ότι δεν το λέω επειδή είμαι εγώ, αλλά οποιοσδήποτε κι αν του μιλούσε θα έπρεπε να αφήσει το κινητό και να τον κοιτάζει, γιατί είναι θέμα ευγένειας. Αλλά άντε τώρα να συνεννοηθείς. Φυσικά αυτό το παιδί είναι και πολύ άσχημα μπλεγμένο με ναρκωτικά και άλλες παράνομες ιστορίες, οπότε τι να περιμένεις... Τώρα κάνει κοινωνική εργασία, και εκκρεμεί κι άλλη μια υπόθεση...

Για τα χαλιά που ρώτησα, εννοούσα ακριβώς αυτό που μου είπες. Δεν είχα ποτέ μου χαλί, οπότε δεν ξέρω πώς πλένονται. Εδώ οι περισσότεροι τα δίνουν σε ειδικά καθαριστήρια και τα καθαρίζουν, ενώ η μάνα μου το τρίβει με μια βούρτσα με απορρυπαντικό όπως είναι απλωμένο στο σαλόνι, χωρίς να ρίχνει νερό.

Καγκουράκι μου αρέσουν οι ιδέες που πρότεινες για κεραστικό. Είναι πρωτότυπες και νόστιμες! Και το κάπκεικ που σου λένε τα κορίτσια είναι μια καλή ιδέα, απλά πλέον έχει γίνει ο κανόνας, οπότε αν δεν θέλεις κάτι συνηθισμένο, δε θα σου κάνει!

Βάσω άσε, για κανένα έξοδο δε μας παίρνει αυτήν την εποχή.

Σας φιλώ κορίτσια μου, θα τα πούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ,ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΟΥ,ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ,ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΑΚΗ ΜΟΥ...ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΑΡΤΑΚΙ ΜΑΣ!!!ΑΡΕΣΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Ο ΜΠΟΥΦΕΣ...ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΠΑΚΕΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΣΕΨΑΝ ΠΟΛΛΑ.ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ 3 ΚΙΛΑ ΤΟΥΡΤΑ!!!

ΘΑ ΞΑΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑΞΗ ΕΔΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Πρωινη σημερα για να διαβασω επιτελους τα νεα σας. Ειπα σημερα να παρω ρεπο απο τις πολλες δουλειες και να ξεκουραστω λιγο.....

Βανια καταρχην να σου ευχηθω να ειναι ολα περαστικα και να αντιμετωπιστουν ολα με την υγεια σου. Για το περιστατικο με την διευθυντρια συμφωνφ με τα κοριτσια δεν επρεπε να το χειριστει ετσι αλλο μικροχτυπηματα και αλλο να φτασει το παιδι με φλεγμονη στο νοσοκομειο.

Αννα Μαρια ολο βολτες βαπτισεις, συναντησεις μια χαρα εισαι! Η αντιδραση αυτη του Αντρεα εμενα μου κανει ...εεε ειμαι και εγω εδω...για να του δωσετε προσοχη αφου σας το κανει για να σας ξυπνησει. Δοκιμασε του παλι σκετο το αυγο για να δεις αν ειναι οντως ετσι, σκετο πως του το δινεις σφικτο?

Κατερινα ετοιμασιες θα εχεις παλι για τα γενεθλια του Νικου, μεγαλωσε πολυ το αντρακι σου, να τα κανεις την αλλη βδομαδα γιατι να αγχωθεις και να πιεστεις.

Αλεξανδρα Χρονια πολλα χιλιοχρονη και ευτυχισμενη να εισαι!!!! Τα 29 μια χαρα μικρουλα εισαι και εσυ!

Βασω καλα κινητοποιησες ολοκληρη Κυπρο εσυ!!!Σε καταλαβαινω που ειχες τυψεις οτι σε εψαχναν και εσυ επινες τον καφε σου αλλα νομιζω οτι και εκεινοι επρεπε να περιμενουν λιγο βεβαια με τοσα που γινονται το μυαλο παντα παει στο κακο. Να ειναι καλοφωτιστος και ο μικρουλης σας, κριμα που ειχε κρυο και σας τα χαλασε ο καιρος, επρεπε να ειχαν προβλεψει να σας μεταφερουν σε κλειστο χωρο αφου δεν ηταν για εξω.

Μαρινα να σου ευχηθω και εγω και απο εδω Να σου ζησει ο Αντωνακης να ειναι γερος τυχερος και ευτυχισμενος. Περιμενουμε λεπτομερειες απο το παρτακι σας!

Ελευθερια καλως ηρθες στην παρεα μας. Να χαιρεσαι τον μικρουλη σου! Εγω ειμαι η Κατερινα και εχω την Αγγελικη που ειναι περιπου 3,5 και τον Νικολα που ειναι σχεδον 10 μηνων και θα τον βαπτισουμε τελος Ιουλιου. Και ο δικος μου κανει ακριβως τα ιδια μεσα στο παρκοκρεβατο ετσι εκανε απο την μια μερια στην αλλη, τωρα βεβαια που εμαθε το εξω δεν το θελει με τιποτα. Εξω λοιπον απο το παρκοκρεβατο οταν στηριζετε παει παντου και οπου βρει τα δυσκολα η΄θελει να παει καπου γρηγορα μπουσουλαει, εγω τον εχω με καλτσες ή ξυπολητο. Περπατουρα εχω αυτη που την σερνει και παει μια χαρα επισης σερνει οτι αλλο βρει ενα step με ροδακια, τις παιδικες καρεκλιτσες της αδερφης του. Την Κυριακη το πρωι επειδη ειμασταν στο μπαλκονι του φορεσα παπουτσακια και ειδα οτι καπου δεν ηταν τοσο σταθερος οσο ξυπολητος και ενω εσερνε την περπατουρα επεσε κανα δυο φορες, του τα εβγαλα και βρηκε τους ρυθμους του, οποτε μπορει να παιζει και αυτο ρολο. Για τον υπνο δεν εχω καποια συμβουλη, πιστευω οτι ο υπνος ειναι σε καθε παιδι ξεχωριστος και οπως εχει συνηθισει και για να του αλλαξεις κατι πρεπει να προσπαθησεις πολυ.

Χριστινακι περαστικα στον Δημητρακη!! ειναι καιρος αυτος πως να μην συναχωθει!

Αννα Μαρια για τα χαλια αυτο που σου ειπε η Αλεξανδρα, βεβαια αν ειναι καινουριο και δεν εχει πολυ πατηθει, και αν δεν πατατε με παπουτσια στο σπιτι μπορεις να το γυρισεις αναποδα και να χοροπηδας απο πανω, βαλε και τον αντρικο σαν παιχνιδι, εγω ετσι κανω με την Αγγελικη οποτε πεφτει στο πατβμα η πολυ σκονη και τα σκουπιζεις ετσι.

Εγω δεν εχω ιδιαιτερα νεα οπως σας ειχα πει κλεισαμε και τα ρουχα τελικα ειναι απλα και ωραια λευκο πουκαμισο, λευκο παντελονι και γκρι μπουφανακι και παπουτσακια τυπου all star λευκο γκρι. Τωρα μου μενουν προσκλητηρια μπομπονιερες και το γλυκακι που περιμενω γνωμες και απο τις υπολοιπες. Επισης την κυριακη που ειχαμε παει στην νονα του Νικολα χαρισε στην αγγελικη το τροχοσπιτο της Barbie, ολοκληρο θηριο ειναι που θα το βαλω και εχει τοσα μικρα πραγματακια μεσα πως θα κρατησω τον Νικολα μακρια οταν παιζει με αυτο η Αγγελικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Τελικά ο Αντρέας πήγε στη μάνα μου, κι έφαγε εκεί πέρα, έτσι εγώ έκανα τις δουλίτσες μου. Έφτιαξα κότα μιλανέζα, καθάρισα το δωμάτιο του Αντρέα και τακτοποίησα την τραπεζαρία. Όχι ότι τελείωσα δηλαδή, τώρα θα κάνω μια μίνι καθαριότητα σε σαλόνι-κουζίνα.

Τώρα ο κυριούλης κοιμάται, τον πήρε ο ύπνος στο αμάξι, εμ, τέτοια ώρα που ξύπνησε λογικό ήταν.

Μαρίνα πώς ήταν η τούρτα; Είχατε πολύ κόσμο;

Κατερίνα λες να ήθελε να υποδηλώσει την παρουσία του ε; Μια άλλη φορά που είχα πάρει ένα μωράκι αγκαλιά δεν έδωσε σημασία, αλλά έπαιζε με άλλα παιδιά.

Το αβγό μόνο του δεν το τρώει με τίποτα. Του το έδινα σφιχτό και στην αρχή το έτρωγε, αλλά από τα γενέθλιά του και μετά αναγουλιάζει μόνο που το γεύεται και κάνει εμετό. Τελευταία του είχα δώσει ψωμάκι βουτηγμένο στον κρόκο μελάτου αβγού, αλλά έτρωγε το σκέτο ψωμί, και άφησε ανέγγιχτο το ψωμί με τον κρόκο. Ο παιδίατρος μου είπε να μην του ξαναδώσω αβγό μόνο του, γιατί προφανώς δεν του αρέσει η γεύση. Γενικώς μου είπε ότι, αφού δε θέλει το αβγό, δεν είναι ανάγκη να το τρώει, αλλά τώρα πρέπει να δούμε αν έχει αλλεργία για να κάνει το εμβόλιο. Μου πρότεινε να του βάλω μικρή ποσότητα αβγού σε κάποια κρέμα ή φαγητό και να δω αντιδράσεις.

Αυτό που ο Νικόλας σέρνει μαζί του ό,τι βρίσκει μπροστά του, το έκανε κι ο Αντρέας. Τον έχω και σε βίντεο να σπρώχνει ένα τραπεζάκι!

Μπα, το χαλί έχει πατηθεί αρκετά, πατάμε και με παπούτσια, αν και, γενικώς στο σπίτι κυκλοφορούμε με παντόφλες. Θα κάνω αυτό που είπε η Αλεξάνδρα.

Ωραία ακούγονται τα βαφτιστικά σας, αλλά με το μπουφανάκι δε θα σκάσει Ιούλιο μήνα;

Άσε, μ' αυτά τα μικρά παιχνιδάκια. Προχτές στην εκκλησία είχαν φέρει τα μεγαλύτερα παιδιά διάφορα παιχνίδια και είχε και μικρά κομμάτια, και τα βάλαμε κάπου ψηλά, γιατί ένα παιδάκι στην ηλικία του Αντρέα έβαλε ένα στο στόμα του...

Άντε, κλείνω να κάνω τη μίνι καθαριότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα μόλις είδα την τούρτα στο φέισμπουκ! Τι εικονίζει; Μόνο το μωράκι στην κούνια κατάλαβα, τι γλυκό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και σας ευχαριστώ την κάθε μία ξεχωριστά για το καλωσόρισμα.

Αυτήν την περίοδο βρίσκομαι σε νησί, ήρθα για τη βάπτιση και θα μείνω γιατί περνάει πολύ καλά ο μικρούλης μου με τα ξαδελφάκια του οπότε αν κάποιες ημέρες χάνομαι θα είναι γιατί έχει πρόβλημα το ίντερνετ..εχθές έβρεξε και μέχρι τώρα ήταν κομμένο.Κατερίνα εγω στην βάπτιση του μικρούλη μου επιπλέον του κυρίως γλυκού, είχα φτιάξει για τους καλεσμένους, περισσότερο για τους μικρούς, αλλά έπερναν και οι μεγάλοι, χάρτινα χωνάκια που είχαν εκτύπωση καραβάκια και θάλασσα ίδιο με το βιβλίο ευχών, που ήταν και το θέμα της βάπτισης με μασμέλος, ζελεδάκια ζωάκια, σοκολατάκια, γλυφιτζούρι τσίχλα και μπαλόνια.

τα έφτιαξα περισσότερο για να διακοσμήσω το τραπέζι με το βιβλίο ευχών αλλά το καταχάρηκαν μικροί και μεγάλοι..κορίτσια κλείνω γιατι κλαίει..φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγω ομορφιες μου

Σας διαβασα σχολιαζω κ λεω νεακια

Αννα μαρια κ μενα το καμαρι μου 7 στανταρ ζητα γαλα γκρρρ

Ευτυχως ξανακοιμαται μετα

Την σημερον ημερα παντως εχει χαθει ο σεβασμος κ εγω με τα νεα παιδια εχω χασει πασα ιδεα πολλες φορες στη δουλεια πως μιλαν στους γονεις τους..

Μωρουδενια χιλιο χρονο το καμαρι σου!!

Καγκουρακι αυτα τα ψιλολογια ειναι διαβολικα κρυψε τα μικρα κ ασε τα μεγαλα μιας κ μπουσουλαει μη φαει τιποτα ο μικρος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα ριτσα καλως μας ηρθες εχω τον βασιλη 2.5 χρονων κ μενω βαρη

Να σου ζησει το ζουζουνι

Κ εγω ειχα τραπεζι για το βιβλιο ευχων παρομοιο με σενα τα φαγαν ολα μονο αυτο επεζησε χαχα

Εγω τρελαινομαι για καπ κεικ με μαρσμελοου μεσα μιαμ μιαμ

Η αδερφη μου 22-9 γαμοβαφτηση κ αρχισαμε τρεξιμο τι καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια κ μενα ο β μονο ομελετα το τρωει το αυγο

Της αδερφης μου η μπεμπα αναγουλιαζει κ ο παιδιατρος ειπε μελατο μεσα στην φρουτοκρεμα με αλλα τρια φρεσκα φρουτα κ δεν το καταλαβαινει κ το τρωει κανε μια δοκιμη μοιαζει αηδια αλλα μπας .. Λεω εγω τωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε βασουλα τι λαχταρα τους εκανες εμενα ο αντρας μου εχει τετοιο κολημα που κ στο μπανιο να παω κουβαλαω το κντ ετσι κ δεν απαντησω παθαινει κριση τελος καλο ολα καλα

Ο καιρος ειναι αστα να πανε οντως κ εγω χτες αδιαθετησα ουφ κ εχω πλυμμηρα γκρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμα ριτσα περπατουρα εγω δεν του χα ο παιδιατρος ειπε καλυτερα οχι επαναπαυονται κ καποια μελλοντικα πατανε λεει στις μυτες εγω μικρη ειχα παντως κ παταω κανονικα χαχα

Τεσπα εμενα ενος ετρεχε το καμαρι μου αλλα πιστευω ειναι θεμα χρονο κ σε σενα ξυπολυτο καλυτερα να χει επαφη θα ναι πιο ευκολο να ξερεις κ βαζε κινητρα παιχνιδακια απλωνε χερακια για αγκαλιτσα

Για τον υπνο σου λεω τα δικα μου εγω θηλαζα ως 9 μηνων κ κοιμοταν με βυζόπιπιλισμα μετα με μπουκαλι γαλα κ τον χαιδευς στην κουνια υπηρχε κ ενα διαστημα που χε μετακομισει στο διπλο αλλα σε γενικες γραμμες τον χαιδευα εγω στο πατωμα κ ετσι εμαθε οτι ειμαι διπλα κ μετα εφευγα

Ακομα κ τωρα εχουμε γαλα παραμυθι χαδακια κ μετα φευγω αλλα ειναι η ωρα της μερας που λατρευω το ιδιο κ το μεσημερι κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μακαρον ειχα εγω στη βαπτιση κ αρεσε πολυ ειχα με γλασσο κ σιελ το ονομα μπες τσιρος ζαχαροπλατειο για ιδεες αλλα προτεινω καπ κεικ ειναι πιο ομορφα κ τα δυο αντεχουν παντως κ πολυ μετα για φαγωμα

Αλεξουκω εκανε κακουνια το πετιτακι μωρε ατυχηματακια θα χουμε μωρε μες στο προγραμμα κ αυτα

Χιλιοχρονη βρε κ απο δω!!

Εγω παντως ειναι 31 αλλα δε με πειραζει καθολου μου λενε κ οτι μοιαζω 25 κ καμαρωνω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου μιλουσαμε κ παλια μου λειψες τραγικη η δασκαλα αν παθαινε κατι το παιδι;;;

Εφριξα!!!

Περαστικα μωρο μου ευχομαι να περασουν ολα γρηγορα!!!

Αθροτοιδα εχει κ η κουμπαρα μου τωρα την διαγνωσαν..

Να μπαινεις μωρε..

Χριστινιω μου γλυκο ακομα δεν σου εχω πει πως κ τα αλλα δυο διηγηματακια ηταν φανταστικααα

Στειλε κ αλλα μου αρεσουν πολυ!!!

Κα μου τριανταφυλλια σουπερ

Εμενα πατερας κ γιος μου πηραν δυο σουτιεν χαχα

Το σαββατο πηγαμε βολτα στα μαγαζια κ εξω για φαγητο σουπερ

Κυριακη σουαρε στην αδερφη μου με ψησιματα ειχε ερθει κ η κουμπαρα μου παλι ομορφα περασαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια γελασα με τον αντρικο στο ντουλαπι

Εμενα καποτε ειχε κλειστει στην μεγαλη ντουλαπα ολος οσο σιδερωνα τον εψαχνα κ δε μιλαγε ειχα καταλαχταρησει κ οταν αρχισα να χανω την υπομονη μου γελασε κ τον βρηκα μου ρθε να το καριδωσω!!!

Ανθη κ εγω πιστευω οτι το καθε παιδακι εχει τους ρυθμους του εγω βιαζομουν σε ολα η αδερφη μου παλι αργα τα ζα δεν βλεπω να υστερησε πουθενα στη μετεπειτα ζωη της ισα ισα πιστευω εχει ταλεντο σε πολυ περισσοτερα απο μενα κ τα πηγε καλυτερα κ στις σπουδες της αρα...

Ποιος ο λογος αγχους καποτε θα φανε θα περπατησουν θα κοιμηθουν χαχα παιδια ειναι!!

Ο γιος μου παλι τα κανει ολα πολυ γρηγορα αυτο ομως δε σημαινει πως θα ναι καλυτερος απο ενα πιο αργο παιδακι..

Απλα πολλες φορες τον περναν για πολυ μεγαλυτερο κ λογω διαπλασησ κ συμπεριφορας πχ κ τον βαζουν σε πιο μεγαλη ομαδα ηληκιακα αυτο παλι δεν ξερω αν ειναι καλο η οχι γιαυτον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...