Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Τζα να μαι κ εγω πρωτη μερα μετα απο πενθημερο κ ηταν ζορικα!!!

αχ βασουλα καταλαχτηρησατε με την ιωαννουλα απαπα απαρδεκτη παλι καλα δε σας βρηκε χειροτερη λαχταρα

ξεσκασατε αλλα παντα βγαινουν λιγακι εκτος στις διακοπες

Κα μου τι υπερπαραγωγες τουρτες ειναι τουτες καλε

για τις γοβες ο καψερος συζηγος επεμενε μπας κ τις βαλω ποτε μου τις εκανε δωρο κ δεν τις ειχα βαλει ποτε

γιαυτο του κανα το χατηρι αλλιως ουτε εμενα επεμβαινει αν κ προτιμα τα τακουνια χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εβαλα τα τικερακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!ναιιιιιιιιιιι

!!!!1μετα απο διαβασμα στο ποστ για τα προβληματα...τελικα ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ το εχουν αναλυσει το θεμα εκει απο τις πρωτες σελιδες!!για αυτο δεν σε απαντουσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη ο πανουλης λιωνει απο ζηλεια ισως κ ενας ψυχολογος να σου λεγε καμια γνωμη

παντως υποφερει γιαυτο αντιδρα ετσι ο βασιλης αυτες τις μερες δεν ηθελε να παιρνω αγκαλια την κελυ την ξαδερφη του καθολου ελεγε δικια μου η μαμα κ τετοια χαζα!!

καγκουρακι η θαλασσα οντως παγακι αλλα πεντακαθαρη!!

αλεξουιτα μου βολτιτσες κ εσυ σουπερ

γελασα με την πεθερα που αλλαζε τη συνταγη οπως βολευε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδενια να χετε ενα υπεροχο παρτυ πες μας κανα νεακι σε χασαμε

παω να φαω κοτοπουλο σημερα μετα κολυμβητηριο αν προλαβω θα μπω βραδυ

πειτε γνωμη σεπτεμβρη λεμε για παιδικο κ απο τωρα εχω αγχωθει ειμαι υπερβολικη λετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Κατερινακι μου ναι ουτε απαγορευτικο ειχαν ουτε τιποτα! Η αδελφη σου το πρωτο της παιδι ειναι?σιγουρα στο πρωτο πιστευω ειμαστε πολυ πιο αγχωμενες γιατι ειναι ολα πρωτογνωρα!ειδικα αν το εχειςωκαι σαν χαρακτηρας να εισαι αγχωδης!

Μαρινακι χρονιζετε κιολας?υα κανετε παρτακι?ευχομαι να το καταχαρει ο Αντωνακηςωσας!

Μαγδουλα μου θα στειλετε παιδικο τον Βασιλακο?κοιτα να το ψαξεις καλα!ο πρωτος χρονος στον παιδικο ειναι λιγο δυσκολος,μεχρι να προσαρμοστουν να μπουν στους ρυθμους,να συνηθισουν!εμενα η Ιωαννουλα αρχισε παιδικο απο 7 μηνων πηγαινε 1 φορα τη βδομαδα και απο 9 μηνων κανονικα!αλλα αλλαξε πολυ, κοινωνικοποιηθηκε, εμαθε να παιζει, να μοιραζεται,το μονο ασχημο που ειχαμε ηταν οτι αρρωστουσε πολυ ευκολα!ειδικα το χειμωνα που μας περασε!ηταν πολυ ζορικος!και να φανταστεις 6 παιδακια ειναι ολα κι ολα εκει που την στελνω!κατα τα αλλα ειμαι υπερευχαριστημενη!η μικρη περναει καλα και το βλεπω που οταν την παιρνω δεν κλαιει καθολου και με αποχαιρετα χωρις κανενα ιχνος ευαισθησιας και οταν παω να την πιασω που σχολαει δεν θελει να φυγει!καλα να μαστε απο Τον Θεο και Την Παναγια εκει θα την αφησω μεχρι να κλεισουμε και τα 3!η δασκαλα της ειναι πολυ καλη και η μικρη την λατρευει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Κουραστική μέρα η σημερινή, το πρωί πήγαμε οικογενειακώς στο μαγαζί μας για να βοηθήσει ο άντρας μου στο ξεκαθάρισμα του στοκ. Βοήθησα λίγο κι εγώ, και μετά πήρα τον Αντρέα να πάμε μια βόλτα. Τελικά καταλήξαμε στο σπίτι μιας θείας μου (αυτής που μας δίνει τα αβγά), που είναι δέκα λεπτά με τα πόδια απ' το μαγαζί. Ελάχιστη απόσταση θα μου πείτε, αλλά αυτά τα δέκα λεπτά, ο Αντρέας τα περπάτησε μόνος του! Ήρθαν τα εγγόνια της που μένουν από πάνω, ένα κοριτσάκι 12 χρονών και δίδυμα αγοράκια 7 χρονών και παίξανε μπάλα. Σε λίγο ήρθε κι ο άντρας μου κι όταν θα φεύγαμε ο Αντρέας έκλαιγε και δεν ήθελε να φύγει! Μετά πήγαμε και βγάλαμε στον Αντρέα πιστοποιητικό γεννήσεως, γιατί θα πάμε 24 Μαΐου στην Ελληνική Πρεσβεία για να κάνουμε αίτηση για ελληνική υπηκοότητα και το πιστοποιητικό γεννήσεως πρέπει να έχει εκδοθεί μέσα στο τελευταίο εξάμηνο. Αφήστε, ένα χαρτί πέντε ευρώ...

Μετά πήγαμε φρουταρία, ήρθαμε σπίτι, μαγείρεψα τουρλού, φάγαμε, κοίμισα τον Αντρέα, έπεσα κι εγώ να κοιμηθώ, αλλά δεν τα κατάφερα, έτσι μόνο ξάπλωσα και ξεκουράστηκα κάπως. Το απόγευμα αργά τον πήγα στους γονείς μου κι έμεινα κι εγώ εκεί, και γυρίσαμε κατά τις δέκα παρά είκοσι. Τώρα κοιμήθηκε, ελπίζω να μην έχουμε ιστορίες.

Αλεξάνδρα ό,τι να 'ναι η πεθερά με το τσιζκέικ! Καλέ, το ταχίνι αν δεν το έχεις επεξεργαστεί κάπως, και πάνω στο ψωμί πάλι χάλια είναι. Χρειάζεται κάτι για να του δώσει γεύση. Μπορείς να το φτιάξεις αλμυρή ταχινοσαλάτα, όπου το αραιώνεις με ζεστό νερό, και προσθέτεις αρκετό αλάτι, λεμόνι και λιωμένο σκόρδο, ή να κάνεις ταχινόμελο και να βάλεις μέλι ή χαρουπόμελο και ό,τι άλλο θέλεις, όπως κανέλα ή βανίλια.

Κι εγώ θέλω να βγάλω χαλιά, δηλαδή τι χαλιά, χαλί, αφού ένα έχουμε, αλλά τώρα που μπλέξαμε με το μαγαζί δύσκολο. Καλά, και ντουλάπες πρέπει να φτιάξω, γίνεται ένας χαμός. Ο άντρας μου κι ο Αντρέας έχουν ρούχα, εμένα πάλι είναι όλα τα καλοκαιρινά στις σακούλες στα πάνω ντουλάπια. Μόνο ένα φόρεμα έχω και κάτι μπλούζες...

Ανθή δύσκολη φάση ο Πανούλης. Σου είπαν και τα άλλα κορίτσια, ζηλεύει και τώρα εκδηλώνει τη ζήλια του. Αφού τώρα έχεις πια αποθηλάσει, δεν μπορείς να αφήνεις για ένα πρωινό, π.χ. τη φραουλίτσα σε κάποιον άλλο, στη μάνα σου, ας πούμε, και να αφιερώνεις όλο το χρόνο σου στον Πανούλη, όπως κάνατε πριν γεννηθεί η φραουλίτσα;

Τώρα που θα αρχίσουν και οι διακοπές θα είσαι πιο άνετη, δε θα έχεις και το διόρθωμα, κι έτσι θα είναι κάπως πιο εύκολο να αφιερώσεις ένα πρωί ή ένα απόγευμα μόνο στην Πανούλη. Φτάνει, φυσικά, να έχεις κάποιον να κρατήσει τη μικρή.

Ο Αντρέας πλέον σπάνια ξυπνά το βράδι. Ίσως κάποια πρωινά ξυπνά πάρα πολύ νωρίς. Παλιότερα κοιμόταν με θηλασμό, τώρα που τον κόψαμε με κούνημα στο καρότσι. Αν τον βάλω στο στήθος θα πιπιλίσει, αλλά αν αφήσει το στήθος θα ξυπνήσει και θα κλαίει σπαρακτικά, οπότε δεν είναι και η καλύτερη λύση αυτή.

Κι εγώ το πρώτο μπάνιο το κάνω Ιούλιο, αλλά φέτος ίσως το κάνω και Ιούνιο. Πάντως από αύριο είπαν ότι θα πέσει σ' εμάς η θερμοκρασία, και όντως σήμερα είχε πιο πολλή δροσούλα.

Βάσω όντως είναι πάρα πολύ κουραστικό να ταξιδεύεις με μωρό. Εμείς πάντως όταν πήγαμε στην Αγγλία δεν ταλαιπωρηθήκαμε ιδιαίτερα. Είναι κι ο Αντρέας πολύ βολικό παιδάκι και δε μας δυσκόλεψε καθόλου. Ήταν και μικρότερος όμως και δεν είχαμε και το πρόβλημα με τα πράγματα, γιατί ξέραμε ότι θα κάνει κρύο, κι έτσι πήραμε ζεστά ρούχα, ενώ τώρα δεν ξέρεις τι καιρό θα κάνει...

Καλά, φρίκαρα μ' αυτό που έγινε με τα ξύλα και τα σίδερα... Πω πω, άγιο είχε η Ιωαννούλα... Καλά, κι αυτοί τέτοιες μέρες είναι δυνατόν να μην ανάψουν τα φώτα στο προαύλιο της εκκλησίας, και κυρίως αφού κάνουν εργασίες;

Γενικώς πάντως ωραία περάσατε! Κερδίσατε και στην τόμπολα!

Κι εμάς κοιμόταν ο Αντρέας, αλλά τον πήγαμε κοιμισμένο στην Ανάσταση. Κοιμισμένος πήγε, κοιμισμένος γύρισε, τίποτα δεν κατάλαβε!

Το παιδάκι στην εκκλησία έχει άλλα δύο αδέλφια, αλλά το πρόβλημα δεν ήταν ότι δεν έδινε τα παιχνίδια του. Αυτό είναι δικαίωμά του και πρόβλημά του. Το πρόβλημα ήταν ότι πήγαινε μόνο του στον Αντρέα, του έδειχνε επιδεικτικά τα παιχνίδια του, κι όταν ο Αντρέας άπλωνε το χέρι να τα πάρει, αυτό σήκωνε ψηλά τα χέρια του και κοίταζε τον Αντρέα με κακία. Δε θα με πείραζε αν ο Αντρέας ήθελε τα παιχνίδια του παιδιού κι αυτό δεν του τα έδινε. Αλλά αυτό τον παρενοχλούσε, γιατί ο Αντρέας είναι μωρό και δεν καταλαβαίνει ότι ο άλλος το κάνει με σκοπό να τον κοροϊδέψει και να τον βασανίσει.

Κατερίνα καλά, τι περιμένεις από την κουνιάδα; Αμάν πια...

Πάλι νωρίς η περίοδος; Κάνε τις εξετάσεις σου να δεις τι είναι και ενημέρωνέ μας κι εμάς.

Καλά, η αδελφή σου τα έχει παίξει λίγο με το μωρό ε; Κρίμα ρε παιδί μου, να μην μπορεί μια γυναίκα να χαρεί τον πρώτο καιρό με το παιδί της...

Βάλε καμιά φωτογραφία της τούρτας.

Μαρίνα το ξέρω καλέ ότι το ανέλυσαν το θέμα "τικεράκια", αλλά εγώ έκανα ό,τι έλεγαν εκεί πέρα και δε γινόταν τίποτα. Τελικά σε άσχετη φάση, τα δέχτηκε! Ό,τι να 'ναι!

Με το καλό το πάρτι σας! Πότε θα το κάνεις; Την Κυριακή; Τι θα φτιάξεις τελικά;

Μάγδα κι εγώ επιστρέφω στη δουλειά τη Δευτέρα, αλλά να σου πω, δε με χαλάει καθόλου, αφού εκεί ξεκουράζομαι πιο πολύ απ' το σπίτι που πρέπει συνέχεια να κυνηγάω τον Αντρέα.

Νομίζω είσαι λίγο υπερβολική που αγχώνεσαι από τώρα για τον παιδικό που θα πάει το Σεπτέμβρη!

Επεξεργάστηκε από Θέλω να γίνω μαμά!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, πολλα γράψατε βλέπω και τετοια ώρα δεν με κρατάνε τα ματια μου να κάθομαι να τα διαβάσω, αυριο ομως θα βρω χρονο πιστεύω αν και έχω στο προγραμμα να πάμε και για τα βαπτιστικα του Νικόλα.

Επιστρέψαμε χθες βραδυ και απο το πρωι μαζεύω, τα ρούχα και τα πράγματα που φέραμε, άλλαξα σεντόνια, μαζεψα παπλωματα γιατι δεν είχα προλάβει και έβγαλα καποια πιο καλοκαιρινα, μαγειρεψα δυο φαγητα ένα για τα μικρα και ένα δικο μας και πήγα και την Αγγελικη κολυμβητήριο ....τωρα έβαλα και το πρώτο πλυντήριο και θα εχει και συνεχεια τις υπόλοιπες μερες...και ατελείωτο σίδερο μετα, ουφ....

Ο Νικόλας μετα τα μαμαμαμαμα και τα μπαμπαμπα άρχισε και τα ντανταντα, θα μας δείρει ολους! Κάνει γεια και χαίρεται πολυ όταν βλέπει πλεον κάποιο οικείο πρόσωπο, ειχε ερθει πριν λίγο η αδερφη μου και μας έφερε το καρότσι γιατι που να χωρέσουν όλα τα πράγματα σε ένα αυτοκινητο και μολις την είδε κουνουσε χέρια και εκανε μεγαλη χαρα. Εχουμε πλεον 5 δοντακια, νομιζω σας το ειπα αυτο, και δεν στέκεται πουθενα γυρνάει όλο το σπιτι μαζι μου ή τοίχο τοίχο ή αν δει ότι θελει να παει κάπου πιο γρήγορα μπουσουλωντας. Μέσα στο παρκοκρεβατο συνήθως δεν κάθεται και ρίχνει και ένα κλάμα τρέχει το δάκρυ, μολις τον πάρω αγκαλια ή τον αφήσω κάτω εκτος παρκοκρεβατου τα ξεχνάμε όλα.

Δεν θυμάμαι τωρα κάτι αλλο να σας γράψω, καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Εγώ καλά είμαι! Αύριο ξεκινώ δουλίτσα αλλά δεν πολυστεχωριέμαι γιατί όπως λέει και η Άννα Μαρία στη δουλειά πλέον ξεκουράζομαι. Να μην είχα και τη διόρθωση μια χαρά θα ήμουν. Κατά τα άλλα τα ίδια. Ο Πανούλης τα δικά του. Δεν το περίμενα ότι θα ζήλευε τόσο γιατί μέχρι και λίγο καιρό πριν μια χαρά ήταν με την αδερφή του...Ελπίζω ότι τα πράγματα θα βελτιωθούν με τον καιρό.

Άννα Μαρία περπάτησε 10 λεπτά ο Αντρέας;; Μπράβο το αγοράκι σου!!! Αθλητής! Πολλές φορές έχω αφιερώσει χρόνο στον Πάνο χωρίς την μικρή. Όταν είμαστε οι δυο μας είναι ολα μια χαρά. Τα δύσκολα αρχίζουν όταν είμαστε και οι τρεις μαζί. Όταν η μικρή περπατήσει και αρχίσει να τον ενοχλεί και να πειράζει τα παιχνίδια του θα έχουμε δράματα.

Μάγδα μου εδώ που τα λέμε η γόβα πάει πολύ σε μια γυναίκα αλλά σαν το ίσιο τίποτα..Κι εγώ τον Σεπτέμβρη θα τον πάω παιδικό (θα πάει προνήπιο) αλλά να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι και πολύ. Είναι όμως μεγαλύτερος ο δικός μου. Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να με βοηθήσει ένας ψυχολόγος. Στα θέματα που αφορούν τα παιδιά μου εμπιστεύομαι περισσότερο το ένστικτό μου από τις θεωρίες ενός ξένου-έστω και αν αυτός είναι επιστήμονας. Άλλωστε πολλα παιδάκια νιώθουν περίεργα όταν έρχεται αδερφάκι στην οικογένεια. Αυτά χρειάζονται χρόνο και οι γονείς υπομονή και κατανόηση.

Βασούλα είναι δύσκολο όταν αλλάζουν περιβάλλον τα παιδιά-ειδικά όταν είναι τόσο μικρά. Σαν το σπίτι τίποτα. Ευτυχώς που η Ιωαννούλα δεν χτύπησε σοβαρά. Πάντως το καλό είναι ότι η μικρή ξεφάντωσε και πέρασε όμορφα!

Κατερίνα μου μην σκας για την κουνιάδα. Δεν αλλάζει ο άνθρωπος. Έκανες τελικά δουλίτσες;; Ε μα πώς να μην γκρινιάζει ο Δημητράκης;;; Έμεινε μοναχούλης...Εγώ τα ψάχνω όλα για την βάφτιση. Νονός θα γίνει ο αδερφός του άντρα μου που δεν είναι παντρεμένος και δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να ψάξει βαφτιστικά και σταυρό...Μου είπε πόσα λεφτά είναι διατεθειμένος να δώσει και εγώ ψάχνω. Δεν με χαλάει όμως γιατί αν έπαιρνε στην μικρή κανένα φόρεμα ελεεινό με ταφτάδες λαμέ τι θα έκανα;; Πόσα εγκεφαλικά θα πάθαινα;; Μακάρι να μπορούσα να έρθω για να δοκιμάσω το προφιτερόλ σου...Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θα το ήθελα. Κρίμα με την αδερφή σου που είναι τόσο αγχώδης. Το κακό είναι ότι δεν σε ακούσει κιόλας που έχεις πείρα. Τα μωρά ότι τα μάθεις κάνουν...Τον κακομαθαίνει και θα τα δει όλα.

Κατερινάκι μου επιστρέψατε κι εσείς και τώρα σε περιμένουν δουλίτσες..Υπομονή. Ο Νικόλας λογικό που κλαίει στο πάρκο γιατί τώρα έχει μάθει να τριγυρνά σε όλο το σπίτι και το πάρκο είναι γι' αυτόν σαν φυλακή.Θα περπατήσει πάντως πολύ γρήγορα και αυτός. Σαν την Αγγελικούλα σου.

Χτες πήγα τα παιδιά στις κούνιες και ήταν μια γιαγιά με την εγγονή της. Με ρώτησε πόσο είναι η φράουλα και μετά άρχισε. Η εγγονή μου η μία από 5 μηνών είχε δόντια. Η άλλη περπάτησε 9 μηνών. Η άλλη έκανε αυτό, η άλλη έκανε το άλλο...Πήγα να της πω μεταπτυχιακό πήραν ή όχι ακόμα;;;Με ρώτησε μέχρι και πότε περπάτησε ο Πάνος....Βαριόμουν να την ακούω αλλά τι να κάνωωωωω...Μετά μου έλεγε ότι στέκεται καλά η φραουλίτσα στην κούνια. Καλά κάθεται μου λέει αλλά η εγγονή μου στην ηλικία της περπάτησε...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣ..........Τελείωσε τον μονόλογο με τη φράση κάθε παιδάκι έχει τους ρυθμούς του.

Φιλάκιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Αννα Μαρια μονο που περιγραφεις τι εγινε με το παιδι που παρενοχλουσε τον Αντρεα θυμωνω!πρεπει να ητανε πολυ κακομαθημενο γιατι αυτο δηλωνει κακια να κοροιδευει ενα πολυ πιο μικρο παιδι!τι να πεις. . . !αντε το παιδακι να πεις ειναι μικρο, οι γονεις του τι ρολο επαιζαν?καμαρωναν το γιο τους?10 λεπτα περπατημα ο Αντρεας ε?πρωταθλητης θα γινει!κι η Ιωαννα λατρευει να περπατα μεσα στο δρομο, σε χωραφια , οπουδηποτε και χωρις να θελει να την κρατα κανεις απ το χερι!οταν την παρεις απ το χερι κλαιει!

Κατερινακι επιστρεψατε και σεις?εμεις επιστρεψαμε Δευτερα του Πάσχα κι ακομα πλενω ρουχα που πηραμε!εσυ απο ρουχα μπορει να τους εχεις και στη μαμα σου και δεν χρειαζοταν να παρεις τοσα πολλα ε"εγω πηρα ολοκληρο ντουλαπι!

Ανθη μου τωρα το καλοκαιρι που δεν θα δουλευεις κιολας, θα χεις ολο το χρονο με τον Πανουλη και δεν θα παραπονιεται!τωρα μπορει να του βγαινει ολη αυτη η ζηλεια αλλα οταν μεγαλωσουν λιγο θα ναι ο προστατης της!στο λεω εγω που με τον αδερφο μου το μεγαλυτερο εχω 21 μηνες διαφορα!μπορει ως μωρα να τσακωνομασταν αν και δεν ζηλευε ιδιαιτερα αλλα οταν μεγαλωσαμε με προσεχε τοσο πολυ!και στο σχολειο και παντου!με ειχε υπο την προστασια του!ενω με το μικροτερο αδερφο μου εχουμε 4 χρονια διαφορα και εγω τιμησα δεοντως τη λεξη ζηλεια!οι γονεις μου, μου ελεγαν οτι παθαινα εκρηξεις ζηλειας, δεν ηθελα να του κοντευουν, να τον κρατανε, δεν ηθελα να κοιμαται στο σπιτι μας, καποτε δεν ηθελα να κοιμαμαι στο σπιτι εγω και εμενα στη γιαγια μου!τα πρωτα χρονια ητανε δυσκολα αλλα μπορω να σου πω πως τωρα του εχω ιδιαιτερη αδυναμια!αν και ειναι 25 χρονων για μενα ειναι το μικρο μου αδερφακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες!

Τι κάνετε;

Εγώ είμαι μόνη στο σπίτι, πήρε ο άντρας μου τον Αντρέα και φύγανε, για να κάνω καμιά δουλειά. Θέλω να φτιάξω κρεμ καραμελέ για τη βάφτιση του γιού μιας φίλης μου. Η βάφτιση είναι αύριο το απόγευμα, αλλά τα γλυκά θα τα πάρουν στο κέντρο από σήμερα το απόγευμα, οπότε πρέπει να προλάβω να τη φτιάξω για να παγώσει. Φαγητό έχουμε τουρλού από χτες, θα φτιάξω και μια ομελέτα με τα ασπράδια που θα μείνουν από την κρέμα (γιατί βάζουμε τρεις κρόκους).

Δε σας είπα τα καινούρια κατορθώματα του Αντρέα. Προχτές ανακάλυψε τα στυλό μου και έκανε τα γόνατά του πίνακα ζωγραφικής! Χτες ήμασταν στην κουζίνα, ανοίγει ένα ντουλάπι, στέκεται μπροστά απ' το ντουλάπι με την πλάτη προς αυτό και κλείνει τις πόρτες, με αποτέλεσμα σχεδόν να κλειστεί μέσα! Τον έβγαλα και φωτογραφία, αλλά δεν είναι και πολύ καλή, γιατί βιαζόμουν μη βγει. Αν τα καταφέρω θα τη βάλω στην ομάδα.

Αφήστε που κάνει κάτι τρέλες, περπατά με αστείο τρόπο επίτηδες, κι άλλα πολλά! Έχει αρχίσει ν' ανοίγει και η γλώσσα του, προσπαθεί να πει λεξούλες, π.χ. του λες "πατάτα" και σου λέει "τάτα", του λες "μπανάνα" και σου λέει "νάνα", του λες "λεμόνι" και λέει "εεμόνιι". Καλά, το τελευταίο μη φανταστείτε τόσο καθαρά, αλλά κάνει προσπάθειες, και με άλλες λέξεις βέβαια, άσχετο αν λέει κάτι τελείως διαφορετικό από τη λέξη που του λέμε! Αυτός νομίζει ότι τη λέει.

Κατερίνα ξεσαλώνει και ο Νικολάκης, χιχι!

Ουφ, κι εγώ έχω δύο πλυντήρια να σιδερώσω, κι ένα βομβαρδισμένο σπίτι... :(

Ανθή κι εμένα νονός του Αντρέα είναι ο αδελφός μου, και τα είχα διαλέξει όλα εγώ. Ούτε καν πέρασε απ' το μυαλό μου να τον αφήσω να τα διαλέξει αυτός! Καλά, φόρεμα με λαμέ ταφτάδες φορούσε στη βάφτισή της η κόρη του ξάδελφού μου και ήταν φρίκη...

Καλά, σαν τη γιαγιά στις κούνιες, άλλο τίποτα! Κι εμένα τι δε μου έχουν πει... Όταν ξυπνούσε ο Αντρέας το βράδι, μου λέγανε "μα γιατί, δεν πρέπει να ξυπνά σ' αυτήν την ηλικία", λες και είχε κανένα πρόβλημα το παιδί που ξυπνούσε! Για να μην πω για το θηλασμό... Έχω και μια μαθήτρια που έχει ένα κοριτσάκι τρεις μέρες μεγαλύτερο απ' τον Αντρέα, και το δικό της παιδί είναι το σούπερ παιδί που τα ξέρει όλα, τα κάνει όλα, τα καταφέρνει όλα. Είναι το παιδί-θαύμα.

Εγώ πάντως, δεν έχω μπει ποτέ στην παγίδα να συγκρίνω το παιδί μου με άλλα παιδιά, όπως κι εσύ άλλωστε. Η γραμματέας του σχολείου πάλι, μόνο αυτό κάνει. Κάθε λίγο έρχεται και μου λέει ότι είδε ένα παιδάκι στην ηλικία των δικών μας που κάνει αυτό, εκείνο, το άλλο, κι ο δικός της δεν το κάνει, και γιατί να μην το κάνει, και μήπως έχει πρόβλημα... Δεν υπάρχει χειρότερο, γιατί τελικά υποβιβάζει το παιδί της και θα του δημιουργήσει μειονεκτικές τάσεις.

Βάσω άσε, κι εμένα το σπίτι είναι χάλια, κι ακόμα δεν έχω βγάλει τα καλοκαιρινά...

Ευτυχώς ο Αντρέας δεν έχει πρόβλημα να τον κρατάς από το χέρι, εκτός κι αν δε θέλει να πάει κάπου, οπότε αφήνει το χέρι, κι όταν του το ξαναπιάσεις, σε οδηγεί αυτός!

Το παιδάκι ήταν πάρα πολύ κακιασμένο και οι γονείς το κοιτούσαν και δεν έκαναν απολύτως τίποτα. Σε κάποια φάση είχε δώσει τα παιχνίδια του στη μάνα του, πήγε ο Αντρέας και άπλωνε το χέρι να τα πάρει από αυτήν, κι αυτή του τα έδωσε και του λέει "έλα τώρα που δεν κοιτάει". Τι να πεις;

Κι εγώ έχω μικρότερο αδελφό και ζήλευα, αλλά όχι τόσο πολύ! Κυρίως στην αρχή όταν γεννήθηκε ζήλευα.

Σας αφήνω κόρες, πάω να κάνω την κρέμα και τις άλλες δουλειές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δικά μου νέα ποικίλλουν . Το τελευταίο καιρό έτρεχα με διάφορα γεγονότα δυστυχώς όχι καλά αλλά την παλεύουμε . Το τελευταίο νέο είναι ότι μια εβδομάδα πριν κλείσουν τα σχολεία χτύπησε με μπουνιά στη κοιλιά το Σταύρο ένα άλλο παιδί και καταλήξαμε στο νοσοκομείο με φλεγμονή στο συκώτι .Και προσπάθησαν να καλύψουν το γεγονός στο σχολείο. Μίλησα με την διευθύντρια η οποία έχει σκοπό να ηρεμεί τα πράγματα και επειδή ενδεχομένως την νοιάζει η θέση της προσπαθεί να αλλοιώνει την σοβαρότητα της κατάστασης .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε???

Δευτερα θα τα κανουμε τα γενεθλιακια μας.ανημερα δηλαδη των γενεθλιων μας.θα φτιαξω 3 πιτσες, club sandwich ,τυρροπιτακια κουρου,σουβλακια παιδικα με κεφτεδακια και πατατουλες στρογγυλες εναλλαξ και muffins μπανανενια!πως σας φαινονται?????

τουρτα απ εξω θα παραγγειλω φυσικα!τωρα τι σχεδιο δεν ειδα ακομα!!!

θα ειμαστε 20 ατομα...να δουμε που θα χωρεσουμε...εχουμε μικρο σαλονι.ελπιζω να ναι καλος ο καιρος να κατσουμε και στο μπαλκονι!!!:))

μπραβο ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ που περπαταει τοσο!!!τελεια!!!

εμενα τωρα στεκεται χωρις χερια....ε οπου να ναι θα ριξει και περπατημα χωρις χερια γιατι ακομη πιανεται για να περπατησει!!!

φιλια κοριτσια παω για δουλειες....αρχισα γενικη!εχθες καθαρισα το ψυγειο !!!μεσα -εξω και σκουπισα σφουγγαρισα!απο αυριο ομως θα κανω τα παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου επεστρεψα! Χρονια Πολλα! Χριστος Ανεστη! Ειδα πως περασατε ομορφα ολες, αλλα γραψατε πολλες σελιδες, οποτε θα ευχηθω στο Καγκουρακι μας βα χαιρεται τον αντρουλη της, θα πως καλο κουραγιο στην Ανθη για τη ζηλεια του Πανουλη και θα σας ευχαριστησω ολες για την κατανοηση με το Δημητρακη! Ξερω οτι θελει εκτονωση, ανθρωπο να τον παει δεν εχω, ελπιζω απο Σεπτεμβρη να τον παρουν με το Εσπα στο σταθμο!

Φιλια πολλα πολλα σε ολες και τα λεμε εκτενεστερα απο αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες μου πως είστε?

Σημερα πήγαμε με την νονα μας για βαπτιστικα και για τον σταυρο, τον σταυρο τον πήραμε ήδη απλός και ωραίος, τα ρούχα και τα υπόλοιπα θα τα κλείσουμε αυριο. Ο Νικόλας μου όλο αγκαλιές με την νονα του ήταν!!!

Ανθη ο Πανουλης ζηλεύει και γιαυτο τα κάνει αυτα δεν ειναι ότι κανεις κάτι λάθος ειναι φυσικό να θελει περισσότερη φροντίδα και προσοχη η μικρη. Βρες χρονο να κάνετε κάτι οι δυο σας χωρις την φραουλιτσα και πολλες φορές να αφήνεις λίγο την μικρη στην κούνια λέγοντας του ότι τωρα πρέπει να κάνω τις αγκαλιές μου με τον Πανο έτσι ώστε να το ακούει και να νιώθει ξεχωριστός. Εγω πολλες φορές τις λέω εσένα σε αγαπάω πιο πολυ χρονο γιατι είσαι μεγαλύτερη και τετοια και όσο να ναι κάπως ακουγονται όλα αυτα στα αυτιά της.

Μπανιο και εγω στην θάλασσα Ιούλιο, πιο νωρις ειναι κρύα η θάλασσα. Μπράβο στην ζουζουνα σου που κάνει παλαμάκια και γεια και ας τα μπερδεύει, εμένα παλαμάκια δεν εχει κάνει ακομα αλλα σημερα σκαρφάλωσε στο συρτάρι που εχουμε το βίντεο ,το dvd τον ενισχυτή ταρζανακι κανονικο.

Βασω έτσι ειναι μετακόμιση ολόκληρη ειναι όταν πας κάπου όσο ειναι μικρα. Καλα ευτυχώς που δεν χτύπησε η μικρη μα καλα τέτοιες μερες και να μην έχουν φώτα εκει που γινονται εργασίες!!! Ευτυχώς που σας άκουσαν και την επόμενη μερα άναψαν φώτα.

Κατερινα η κουνιαδα εχει το πρόβλημα και φαίνεται ότι δεν αλλάζει σε καταλαβαίνω που σε στεναχωρεί όλο αυτο αλλα και τι αλλο να κανεις. Η αδερφουλα σου ειναι ακομα πολυ αγχωμένη βλέπω.

Μαρινακι χρονιζει ο Αντωνακης σου, με το καλο οι ετοιμασίες για το παρτακι σας!

Μαγδα εγω είμαι υπέρ του παιδικου και για την ηλικία που θα ειναι ο Βασιλακης τον Σεπτέμβριο ειναι ότι πρέπει. Μαθαίνουν πολλα πράγματα μαθαίνουν να μοιράζονται να παίζουν νε περιμένουν την σειρα τους μπαίνουν σε μια σειρα που σίγουρα στο σπιτι όσο και α θελουμε πολλες φορές δεν εχουμε την δυνατότητα να τους τα μάθουμε με τον τροπο που τα μαθαίνουν εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχίζω.....

Αννα Μαρία εντυπωσιακό που περπάτησε τόσο πολυ ο Αντρεας, και τι ωραία που του άρεσε να παίζει με τα μεγαλύτερα παιδάκια. Έχετε ανοίξει δουλειές βλέπω με το μαγαζι. Χάλια και εγω για αργότερα το βλέπω ειναι που εχει αρχίσει τα βηματακια ο Νικόλας και το σκέφτομαι γιατι εκτος πο τα υπνοδωμάτια που έχουν ξύλο το υπόλοιπο σπιτι εχει μάρμαρο και θα είμαι με πάγο και βούτυρο όλη την ώρα. Ειναι απο τις πιο ωραίες στιγμές όταν αρχίζουν οι πρώτες λεξουλες τους και θυμάμαι μου άρεσε που στην αρχη μονο εγω μπορούσα να τις αποκωδικοποιησω

Βανια καλώς μας ήρθες πάλι!

Μαρίνα ωραία ακούγονται όσα θα φτιάξεις, για το σχέδιο στην τούρτα θέλουν μερικές μερες πριν μην το αφήσεις τελευταία στιγμη.

χριστινακι ευχαριστω για τις ευχές, όπως και όλες σας κορίτσια!

Καληνυχτα κόρες, πρόλαβα και τα διάβασα όλα!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα το απόγευμα πήγαμε στην εργοθεραπεύτρια και μιλήσαμε . Την Δευτέρα θα κάνει την αξιολόγηση στο Σταύρο ,Συμπαθέστατη φαίνεται .Μου είπε την γραμμή που ακολουθεί και ότι μέσα στις συνεδρίες θα είμαι και εγώ παρούσα έτσι ώστε να μπορώ να κάνω επαναλήψεις . Μάλιστα μου είπε ότι θα μιλήσει και με τη δασκάλα για να μπορεί να έχει συνεργασία.Τώρα αν τα καταφέρει να βρει άκρη τη να πω . Αυτά βρε κορίτσια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες!

Βανια μου! Καλως επεστρεψες! Και σε σκεφτομουν τελευταια! Καλα απαραδεκτο αυτο με το Σταυρο, τι παει να πει η διευθυντρια αποφευγει τις εντασεις, μηπως να επιανες τη μανα του παιδιου ευγενικα να της μιλησεις; Εσυ πως εισαι με την υγεια σου ολα καλα;

Ανθη μου δωσε οσο περισσοτερη προσοχη μπορεις στον Πανο, δεν φταις εσυ πολλα παιδακια ζηλευουν πολυ εντονα, αν θες παρε συμβουλες και απο κανεναν ειδικο για το πως να χειριζεσαι την κατασταση. Σε λιγο καιρο τελειωνεις με τα μαθηματα και θα εχεις πιο πολυ χρονο για ολα.

Καγκουρακι μεγεια το σταυρο και με το καλο! Πολυ καλο που την αγαπαει τη νονα του, θεωρω πολυ σημαντικο αυτο το ρολο.

Κατερινα μου απο οσα διαβαζω εχεις ακομα θεματα με την κουνιαδα; Κριμα... αλλα μη σκας, αφου αυτο δεν αλλαζει, απλα προσπερασε το οσο μπορεις.

Αννα Μαρια δουλειες με φουντες βλεπω! Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να πανε ολα καλυτερα τωρα! Ο Αντρικος περπαταει πολυ για την ηλικια του, οι πρωτες λεξεις δε ειναι ολα τα λεφτα! Καλα κι εμενα εχει τυχει στην εκκλησια να θελει να παιξει ο μικρος με καποιο αλλο παιδακι και να μην του δινει σημασια. Στην εκκλησια με εκνευριζει πιο πολυ οταν βλεπω αδιαφορους γονεις. Μην κρινεις για να μην κριθεις, αλλα, δεν μπορεις απο τη μια να πηγαινεις να το παιζεις καλος χριστιανος και απο την αλλη να μη μαθαινεις στο παιδι σου στοιχειωδεις κανονες και να μοιραζεται! Βεβαια τοσο σπαστικο παιδακι δεν μου εχει τυχει, καλα εκανες και το ειπες δυνατα!

Μαρινα μου χρονιζετε και εσεις, πωπωπω! Να τον χαιρεσαι τον παιδαρο! Πολυ καλο το μενου, βιασου μονο για την τουρτα!

Μαγδα μου τι κανεις;;; Ο Βασιλακης;

Αλεξανδρα χρονια πολλα και απο εδω, πολυχρονη, γερη, δυνατη κι ευτυχισμενη να εισαι παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Σήμερα ήταν μια γεμάτη μέρα, το πρωί πήγαμε με τον Αντρέα βόλτα με το ποδηλατάκι μέχρι το ψαράδικο και πήραμε ψαράκια. Μαρίδες για μας και ένα μικρό σαργό για τον Αντρέα. Γυρίσαμε, παίξαμε και μετά μαγείρεψα, πατατοσαλάτα με κολοκυθάκια και δυόσμο, το ψαράκι του Αντρέα ψητό με δενδρολίβανο και ο άντρας μου τηγάνισε τις μαρίδες. Φάγαμε, κοίμισα το μωρό, κοιμήθηκα κι εγώ για πολύ λίγο, ξυπνήσαμε, παίξαμε, συγύρισα τη ντουλάπα του Αντρέα και μετά πλακωθήκαμε στα μπάνια και στις ετοιμασίες και πήγαμε στη βάφτιση του μωρού της φίλης μου. Στην εκκλησία ο Αντρέας δεν κάθισε δευτερόλεπτο, κι ενώ λέγαμε να τον πάρουμε μαζί μας και στο τραπέζι, κάναμε δεύτερες σκέψεις και τον πήγαμε στη μάνα μου. Έτσι απολαύσαμε το δείπνο, ήταν και η κουμπάρα μας μαζί μας και είδαμε πάρα πολύ κόσμο που γνωρίζουμε. Γενικώς περάσαμε πολύ ωραία. Πριν λίγο γυρίσαμε, ο Αντρέας κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο και δεν ήπιε γάλα, ελπίζω να μην έχουμε δράματα τα χαράματα... Αύριο είμαστε καλεσμένοι σε ένα συμμαθητή του άντρα μου στη Λευκωσία, δεν ξέρω αν σας έχω ξαναπεί, είχαν να συναντηθούν από την τρίτη δημοτικού και βρέθηκαν στο φέισμπουκ κι έτυχε να μένουν και οι δύο Κύπρο! Έχουν ένα αγοράκι τριών μηνών και θα πάμε να τους δούμε.

Δε σχολιάζω τίποτα, θα τα πούμε αύριο.

Φιλιά σε όλες τις κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλο το σκηνικό έγινε μια εβδομάδα πριν κλείσουν τα σχολεία . Ημέρα Πέμπτη . Την επόμενη μίλησα με την διευθύντρια και μου είπε ότι θα καλούσε το πατέρα του παιδιού για ενημέρωση . Κάτι που δεν έγινε ..... Την Νέα εβδομάδα δηλ. την εβδομάδα που θα έκλειναν την Δευτέρα εμείς πήγαμε στο νοσοκομείο μετά από έντονους πόνους του παιδιού . Αρχικά νομίζαμε ότι είναι σκυλεικοειδήτής αλλά μόλις μας είπαν για φλεγμονή στο συκώτι μας οδηγηθήκαμε εκεί μια και το παιδί δεν παίρνει φάρμακα για να δικαιολογηθεί η φλεγμονή .... το πατέρα του παιδιού τον ενημέρωσαν την Τετάρτη και αμέσως πήρε τηλ. αλλά τι φταίει αυτός ; Πάνε να τα καλύψουν ....η υγεία μου είναι και ένας λόγος που δεν έγραφα ... τελικά εκτός των γυναικολογικών και του καρκινικού δείκτη που θυμάστε ότι ήταν ανεβασμένος έχουμε νέα ... μιλάμε για ρευματοειδή αρθρίτιδα ...παίρνω κορτιζόνη και κάνω χημειοθεραπεία αλλά κατά τα αλλά πάω καλά . Τον Ιούνιο πάω πάλι στο ΚΑΤ στο ρευματολόγο κάνω εξετάσεις και βλέπουμε και το ευχάριστο είναι ότι η κύστη έχει κατέβει στα 2 εκατοστά και απλά παρακολουθώ ,Ο γυανικολόγος μου μου είπε να ασχοληθώ με την ρευματοειδή ... όπως βλέπετε να έχω να μην βαριέμαι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες ,χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες!!!

τα μικρουλια μου ,μου χαρισαν τριανταφυλλα μολις ξυπνησα....

καλε που χαθηκατε ολες τι ερημιες ειναι αυτες;εγω εχω πλακωθει με τις δουλειες το σπιτι μου ειναι ανακατο ενας χαμος γινεται,σε λιγες μερες ομως θα ειναι καθαρο και θα το απολαμβανω,το Σαββατο ειναι τα γενεθλια του Νικου αλλα λεω να τα κανουμε το αλλο Σαββατοκυριακο μαλλον επειδη ο αντρας μοπυ θα δουλευει και με τις δουλειες δεν ξερω αν θα προλαβω με τις ετοιμασιες,αυριο ξεκινανε και τα σχολεια παλι αντε ενας μηνας και να τελειωσει η χρονια οχι οτι θα ησυχασω αλλα τουλαχιστον να μην εχουμε το διαβασμα ,αυριο θα παω την αδερφη μου με τον μπεμπουλη για το πρωτο του εμβολιο,εκανα και εξετασεις αιματος φυσιολογικες μου ειπε η μικροβιολογος θα τις παω να τις δει ο γιατρος και βλεπουμε,απο τη μια λεω καλυτερα να ειναι κατι ορμονικο γιατι εχω βαρεθει μαυτη την κατασταση...

Βανια μη χανεσαι ρε ψυχη πολυ καιρο εχεις να φανεις,οσο για τη διευθυντρια τι να πω απαραδεκτη το θεμα δεν ειναι να κουκουλωσουμε τα πραγματα,ενταξει παιδια ειναι θα χτυπηθουν ,θα μαλωσουν αλλα οταν τα πραγματα γινονται τοσο σοβαρα τι να πω πρεπει να αντιμετωπιζονται διαφορετικα ,η ρευματοειδη αρθριτιδα εχει σχεση με τον καρκινικο δεικτη;λεω γιατι εχει και η μαμα μου και την πονανε πολυ τα χερια της ...

Αννα Μαρια ωραια περασατε βλεπω,καλα κανατε και αφησατε τον Αντρεα το απολαυσατε τουλαχιστον,πως πηγε η συναντηση με τον συμμαθητη του αντρα σου;ποσο μικρος ειναι ο κοσμος τελικα...

Κατερινακι μεγεια το σταυρο σας και με το καλο να βαφτιστει ο μικρος Νικολας!!

Χριστινακι δεν μας εγραψες κανενα δικο σου νεο,οσο για την κουνιαδα μου τα πραγματα παραμενουν στασιμα ποιος ξερει ποτε θα γινει κανενα μεγαλο μπαμ και τοτε θα βγουν ολα στην επιφανεια...

Αλεξανδρα γιορταζες ή γενεθλια ειχες και σου ευχεται η Χριστινα;πολυχρονη λοιπον να εισαι !!

δεν θυμαμαι κατι αλλο παω για δουλειες....φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!Χρονια μας πολλα μανουλες!!!να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!!! εγω αυτην την βδομαδα δεν εχω κατσει καθολου...εβγαλα χαλια και εφερα το σπιτι πανω κατω...μ'αρεσει που ειχα κανει και γενικη πριν το Πασχα..το ψιχουλο και η σκονη που βγηκε παλι..δεν περιγραφεται!!!τραβαγα επιπλα,δεν αφησα τιποτα!!ευτυχως μου επλυνε τα χαλια ο αντρας μου αλλιως δεν με εβλεπα καλα!!τη Παρασκευη ειχα τα γενεθλια μου!!δε καναμε κατι εκεινη την μερα ,αλλα μαζευτηκαμε φιλοι την επομενη και ψησαμε,περασαμε πολυ ωραια!!

χρωσταω σχολιασμο γιατι χθες ξενυχτησε και η μικρη και τωρα κουτουλαει απο τη νυστα!!!

Βανια μιλουσαμε σε ενα αλλο φορουμ;babysplanet;

φιλακια για την ωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;

Εμείς καλά!

Δρόσισε πάλι ο καιρός, χτες και σήμερα έβρεξε και κάνει λίγο ψυχρούλα. Μη φανταστείτε ότι φοράμε γούνες, αλλά η διαφορά είναι αισθητή.

Χτες πήγαμε στη Λευκωσία στο συμμαθητή του άντρα μου. Έχουμε ξαναβρεθεί πολλές φορές, πρώτη φορά συναντήθηκαν πριν από ένα χρόνο, αλλά πρώτη φορά πηγαίναμε σπίτι τους. Έχουν κι ένα αγοράκι τριών μηνών. Σε κάποια φάση τον πήρα αγκαλιά για να δω πώς θα αντιδράσει ο Αντρέας, και μόλις με είδε, ήρθε και με χτύπησε, όχι δυνατά, βέβαια, αλλά δεν ξέρω τι ήθελε να πει. Με τον ίδιο τρόπο μας "χτυπάει" όταν κάνουμε ότι κοιμόμαστε για να μας ξυπνήσει. Πάντως ξεσάλωσε στο διαμέρισμα των ανθρώπων, δε σταμάτησε δευτερόλεπτο να κάνει σκανταλιές. Ακόμα και την ώρα του φαγητού, κι ενώ τον τάιζα, σηκώθηκε όρθιος στο καρότσι του...

Μετά το απόγευμα πήγα με την κουμπάρα μου στη παρουσίαση του βιβλίου ενός φίλου μου, σε ένα πάρα πολύ ωραίο καφέ που λειτουργεί ως χώρος τέχνης και πολιτισμού. Δεν είχα ξαναπάει και μου άρεσε.

Σήμερα το πρωί πήγαμε εκκλησία, μετά σπίτι και το απόγευμα πήγαμε σε παιδότοπο.

Για δουλειές μιλάτε... Εγώ αυτή τη βδομάδα, μετά το τραπέζι που είχα τη Δευτέρα, ξεκουράστηκα λίγο κι έκανα μόνο τα απολύτως απαραίτητα. Αλλά από αύριο αρχίζω πάλι, γιατί δεν είναι να τα αφήσεις, κατευθείαν καλύπτονται από στρώματα σκόνης...

Αφήστε, χάλασε και το δικό μας παράθυρο. Δεν ξέρω αν θυμάστε που σας είχα πει ότι είχε σπάσει ο μηχανισμός στο στόρι του δωματίου του Αντρέα... Χτες έσπασε ο ιμάντας και στο στόρι στο δικό μας δωμάτιο. Δεν ξέρω αν φτιάχνεται, ουφ, άλλα έξοδα τώρα, αν θα χρειαστεί να βάλουμε καινούρια στόρια...

Κατερίνα από αύριο τα κεφάλια μέσα, χε χε. Εγώ πάντως προτιμώ χίλιες φορές να πηγαίνω σχολείο παρά να κάθομαι σπίτι... Όποτε είμαι σπίτι, ο άντρας μου θεωρεί ότι πρέπει να αναλαμβάνω αποκλειστικά τον Αντρέα κι αυτός να κάθεται στον υπολογιστή...

Πότε θα πας γιατρό;

Αλεξάνδρα χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου!!! Τα πόσα έκλεισες; (χιχι)

Βάνια καλώς όρισες και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, ξέχασα να σας πω!

Ο Αντρέας σήμερα έφαγε λίγο αβγό που του έβαλα στο φαγητό του, και δεν έπαθε τίποτα! Ούτε εμετό έκανε, ούτε εξάνθημα έβγαλε. Άρα, το κάνει εμετό επειδή δεν του αρέσει η γεύση, και σήμερα που δεν το κατάλαβε, δεν είχε πρόβλημα.

Επίσης, σήμερα το μεσημέρι τον κοίμισα και σε κάποια φάση που πήγα να τον σκεπάσω ξύπνησε. Τον βάζει ο άντρας μου στο καρότσι, τον κουνάει, σε ένα λεπτό μου φωνάζει "έλα εσύ που τα καταφέρνεις, γιατί εγώ δεν μπορώ να τον κοιμίσω" (έλεος). Πάω εγώ, τον κουνάω, κοιμάται και τον αφήνω στο καρότσι. Κοιμάται αρκετή ώρα ακόμη και κάποια στιγμή ακούει ο άντρας μου ένα ήχο. Πάει στο δωμάτιο του Αντρέα, και βλέπει τον Αντρέα όρθιο στη μέση του δωματίου να περπατάει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όχι, δε λύθηκε μόνος του, απλά ο άντρας μου ο έξυπνος όταν τον έβαλε στο καρότσι δεν του ασφάλισε τις ζώνες, κι ο μικρός κατέβηκε μόνος του...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elina98 καλως ηρθες στην παρέα θέλει λίγο χρόνο για να βγεις από δοκιμαστικό μελος μετα θα μπορεις να ανεβάσεις και φωτογραφία για να είναι θετικό το τεστ ωορρηξιας πρέπει δυο γραμμές να είναι ή ιδιες ή πρώτη πιο εντονη από της ελέγχου..  Εαν ήταν θετικό 14 ημέρα και την 15 ημέρα έπεσε, η ημέρα που εκανες ωορρηξία ήταν η 15.. γενικα τι κύκλο έχεις ;    @Girly έλα βρε κορίτσι μου μας έλειψες πολύ όμορφα τα νέα σου να ξεκουραστείς να παίζεις με το παιδάκι σου και εύχομαι να πάνε οοοολα καλά με την σπερματέγχυση σου στέλνω πολλά φιλια και όποτε μπορείς να μας γράφεις τα νέα σου 💕  @Mpourmpoulo περιμένουμε νέα από τον γιατρό σίγουρα θα είναι όλα μια χαρά και θα προχωρήσετε παρά κάτω με τις προσπάθειες σας ίσως δει αν εκανες και ωορρηξία αυτές τις μερες 😊
    • Να προστεθώ και εγώ σε αυτό το θεματάκι! Έχω και εγώ ΣΠΩ αλλά το θετικο είναι ότι κάνω ωορρηξια καθώς το παρακολουθούσαμε για αρκετούς μήνες με υπερήχους! Προσπαθούμε 1,5 χρόνο ! Είχα δυο συλλήψεις και τις δυο με σπερματεγχυνση! Η μια ήταν βιοχημικη και η άλλη ήταν παλινδρομη στην 9η εβδομάδα όπου πριν από 15 μέρες έκανα απόξεση ! Το πρόβλημα μας στην ουσια είναι το ΣΠΩ!  Τα χάπια διέγερσης δεν με πιανουν έχω αντίσταση σε αυτά και έκανα μόνο ένα ωάριο όπως και χωρίς τα χάπια αυτά! Οι ενέσεις με έπιασαν και έκανα 2 ωάρια (τελευταια εγκυμοσυνη -η παλινδρομη που ανέφερα) ! Όπως και να έχει κοριτσια μου θα τα καταφέρουμε είτε με τον απλό τρόπο είτε με τον πιο δύσκολο τρόπο (εξωσωματικη)! Μην την φοβάστε την εξωσωματικη δεν είναι και τόσο δύσκολη όλη η διαδικασία, βέβαια το χρηματικό κόστος είναι μεγάλο και γενικα λίγο χρονοβόρα διαδικασία αλλά όμως αξίζει ! Εύχομαι βέβαια να έρθει πριν μπούμε σε αυτή την διαδικασία 🙏❤️ πρέπει να το παλέψουμε γιατί το αξίζουμε όλες μας να γίνουμε μανούλες 🙏 θα περιμενω νέα σας σε αυτό το θεματάκι 🤞 σήμερα θα πάω και εγώ στον γιατρό να δούμε πως είναι η μητρα και να συζητήσουμε πως θα προχωρήσουμε και τι μας προτείνει🙏
    • Εγώ κάνω ανταύγειες μόνο, που δεν ακουμπούν τη ρίζα... οπότε φαντάζομαι ότι ούτε με φυτική θα με άφηνε. Αλλά δε με πειράζει. Είμαι αρκετά ανοιχτή ούτως η άλλως και θα ξανθίνουν κι άλλο με τον ήλιο. Και στην τελική... Χαλάλι της, της μπουμπούς μου!
    • Μακάρι να μπορέσετε κορίτσι μου!!! Θα περιμένουμε! Κ να είσαι πάντα αισιόδοξη κ να βλέπεις το ποτήρι πάντα μισό γεμάτο 😜❤️
    • Μπορεί να το έκανε κρυφά ή να έτρωγε μόνο "βλακείες" με πολλές θερμίδες και λιπαρά...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...