Μετάβαση σε περιεχόμενο

επιδοματα ικα σε πατερα


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια θα ηθελα τα φωτα σας να μπορει καποια νε βοηθησει!εγω ειμαι ανεργη οποτε δεν δικαιουμε τα επιδοματα κυησησ-τοκετου-λοχειας απο το ικα..ηθελα να ρωτησω αν ξερετε μηπως δικαιουτε να τα παρει ο αντρας μου που εργαζετε..μου ειχαν πει οτι ισχυε αυτο και δικαιουταν να τα παρει ενας απο τους 2 αρα μπορουσε να τα παρει..αλλα τωρα δεν ξερω τι ισχυει??εχει αντιμετωποισει καμια παρομιο θεμα?σας ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω νομιζω πως μονο το επιδομα τοκετου παιρνει, αν δεν το εχουν κοψει και αυτο βεβαια.Το επιδομα λοχειας και το επιδομα ανατροφης δεν το παιρνει γιατι εσυ δεν δουλευεις.Απο οσο ξερω αυτα τα επιδοματα τα παιρνουν με την λογικη να υπαρχει ενας γονειος στο σπιτι να μεγαλωνει το παιδι αλλα και να πληρωνετ μεσο του επιδοματος.Με το καλο το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου κιεγω με μια μικρη ερευνα που εκανα μονο το τοκετου περνουμε μαλλον αλλα κιαυτο δεν ξερω αν θα το παρουμε στο χερι..γιατι το νοσοκομειο θα μου το καλυψει ιδιωτικη ασφαλεια που εχω οποτε ελεγα οτι θα το παρουμε χερι αλλα δεν το βλεπω..θα δειξει!!τις καλυτερες ευχες για τις οικογενειες σας στελνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
στις On 28/10/2016 at 3:17 ΜΜ, ο/η Georgepal είπε:

Τελικά μάθαμε αν ισχύει κάτι για το επίδομα του πατέρα ; για ΙΚΑ μας ενδιαφέρει κυρίως 

Καλησπέρα, σήμερα το πρωί πήρα στο ΙΚΑ και στην συνέχεια στον εοππυ και μου είπαν οτι πλέον δεν υπάρχει το επίδομα τοκετού για τον πατέρα. Απλά αν γεννήσεις στο δημόσιο νοσοκομείο το κανείς δωρεάν ενώ σε κλινικές συμβεβλημένες με εοππυ πληρώνεις συμμετοχή! Έτσι αντικαταστάθηκε κάπως μου είπαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω δν δουλευω κ ειμαι δηλωμενη ως φοιτητρια..μ ειπαν ομως πως ο αντρας μ δικαιουται ή 3μηνες αδεια ή 6μηνες μειωμενο ωραριο..

ειναι στο ικα ο αντρας μ..λετε ν μν ισχυει πλεον;

τ επιδομα δν τ παιρνουμε γτ γενναω στο οασω κ ταχα πληρωνει ο εοπυυ συμμετοχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Κοριτσια εγω δν δουλευω κ ειμαι δηλωμενη ως φοιτητρια..μ ειπαν ομως πως ο αντρας μ δικαιουται ή 3μηνες αδεια ή 6μηνες μειωμενο ωραριο..

ειναι στο ικα ο αντρας μ..λετε ν μν ισχυει πλεον;

τ επιδομα δν τ παιρνουμε γτ γενναω στο οασω κ ταχα πληρωνει ο εοπυυ συμμετοχη!!

κατερινα, νομιζω το επιδομα τοκετου το παιρνουν ολες. Δεν εχει σημασια που γεννας. Εμενα δε μου ζητησαν χαρτια για το που γενναω κ ακομα δεν ειναι σιγουρο αν θα γεννησω σε δημοσιο η στο ιασω. Πηγαινε να ρωτησεις.εκτος κ αν το θεμα ειναι πως εισαι φοιτητρια κ οχι εργαζομενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

κατερινα, νομιζω το επιδομα τοκετου το παιρνουν ολες. Δεν εχει σημασια που γεννας. Εμενα δε μου ζητησαν χαρτια για το που γενναω κ ακομα δεν ειναι σιγουρο αν θα γεννησω σε δημοσιο η στο ιασω. Πηγαινε να ρωτησεις.εκτος κ αν το θεμα ειναι πως εισαι φοιτητρια κ οχι εργαζομενη.

Βλακειες λεω... Ειναι αδεια τοκετου κ οχι επιδομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...