Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tani New Years Edition+Γκαστρουλες!!Τα πρωτα μωρα ερχονταιι!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 149
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια μου....πως τα περνατε???

Μαιρη μου Συγχαρητηρια κοπελα μου ολα τελεια να σου πανε....Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη κοριτσι μου :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Gkris κανε οτι σου πει ο γιατρος σου και μακαρι ολα να πανε τελεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΩ..Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΠΕΣΕ ΑΠΟ 393 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ 292 ΣΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS μου , τι εγινε τι σου ειπε ο γιατρος? Δεν ειναι απαραιτητα κατι κακο ετσι? Ελπιζω ολα να σου πανε καλα κοπελα μου χωρις δυσαρεστες εκπληξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα και να κάνω μία ακόμα αντιπηκτική σήμερα και μία αύριο και ξανά χοριακή που θα πρέπει να μηδενιστεί.τέλειωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gkriss με εξωσωματική ή φυσιολογικά έπιασες? Δυστυχώς αν έχει μειωθεί η χοριακή έχει παλινδρομήσει το σποράκι.. :(:(

Εξετάσεις έχεις κάνει για θρομβοφιλία ή σου δίνει προληπτικά ηπαρίνη. Γιατί πρέπει να παίρνεις και στην σωστή δόση για να τα καταφέρει το σποράκι.. αν και εγώ που είμαι θρομβοφιλική πρώτα άκουσα καρδούλα και μετά ξεκίνησα αγωγή.. κρίμα κορίτσι μου, πολύ κρίμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS μου , λυπαμαι πολυ κοπελα μου , πραγματικα λυπαμαι. Δυστυχως ειμαστε πολλες οι κοπελες που εχουμε περασει κατι αναλογο , μακαρι να μη χρειαζοταν καμμια γυναικα να περναει τετοιες καταστασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gkriss λυπαμαι πολυ κοριτσι μου....λυπαμαι παρα πολυ για αυτο που περνας...μακαρι να μην το περναγε καμια γυναικα αυτο...ξερω ποσο δυσκολο ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι, φυσιολογική σύλληψη. έκανα innohep 3500 (0,35) μία την ημέρα και όταν πήγα στο γιατρό γιατρό για τη θρομβοφιλία τις έκανε 2 την ημέρα.έκανα 4 μέχρι το περασμένο ΣάΒβατο, είδα λίγο αίμα και πήρα το γυναικολόγο μου έκοψε τη μία ένεση και αύξησε τα utrogestan kai τα cyclacur στις εξετάσεις ήταν όλα φυσιολογικά εκτός από την οιστραδιόλη που ήταν 209 με κάτω όριο 300.υπάρχει περίπτωση η μεγάλη δόση ηπαρίνης να δημιουργήσει αποβολή?επίσης στη προηγούμενη παλλίνδρομη (είναι η δεύτερη τώρα) έκανα innohep 10000 (και μετά από 2 μέρες αιμορραγία και αποβολή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη πόσα κιλά είσαι και σου έδωσαν 10.000 ? Εγώ 7.000 έκανα όταν γεννούσα που είχα φθάσει σχεδόν τα 80 κιλά. Εννοείτε ότι παραπάνω δόση μπορεί να δημιουργήσει βλάβες όπως αιμορραγία. Δεν μπορεί να σου δώσει ο γιατρός μόνος του ηπαρίνη - πρέπει να σε δει αιματολόγος. Θα σου πρότεινα να ψάξεις λίγο παραπάνω το θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δόση είναι ανάλογα με τα κιλά πάντως. 3.500 χιλιάδες είναι για ένα φυσιολογικό βάρος. Εγώ στην προηγούμενη ξεκίνησα με μια 0,35 και τώρα σε αυτή με τα ίδια κιλά ξεκίνησα 0,45 (μια την ημέρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ.ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 85 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ 0,35 ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ.ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΜΩΣ ΤΙ ΕΦΤΑΙΞΕ?ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΜΗΔΕΝΙΣΤΕΙ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΑΙΜΑ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ,ΜΗΠΩΣ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΠΟΞΕΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΕΧΩ ΑΙΜΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΡΗ.ΘΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΕΧΩ ΑΙΜΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΛΠΙΖΩ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΡΗ.ΘΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ

Αχ κοριτσι μου ποσο σε καταλαβαινω.....Λυπαμαι πολυ.....Η τριτη φορα θα ειναι η τυχερη!!Ετσι λεω και εγω για μενα που το εχω ζησει ηδη 2 φορες μεσα σε 5 μηνες......Ολα καλα θα ειναι,προσπαθησε να απασχολησεις το μυαλο σου με κατι αλλο και οταν ξεχαστεις καπως αρχιστε τις επαφες σας χωρις σχεδια εγκυμοσυνης.....Σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου συντομα ενα γερο σπορακι που θα ριζωσει και θα γινει ενα υγιεστατο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gkriss εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να ριζώσει ένα γερό γερό σποράκι στην κοιλίτσα σου και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Σε καταλαβαίνουμε όλες μας πως νιώθεις...έχουμε δεν έχουμε χάσει σποράκια γιατί ξέρουμε πόσο πολύ θέλουμε όλες μας παιδιά. Θα είμαστε εδώ ότι και αν χρειαστείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ για οτι σου συνεβη, ξερω οτι και να πουμε δε 8α περασει η 8λιψη σου. 8α περασει με τον καιρο οταν 8α αποκτησεις ενα γερο σπορακι.

Στη 8εση σου 8α το εψαχνα λιγο, με εξετασεις ή με αλλαγη γιατρου. Γιατι συνεβηκε αυτο? παλι τυχαιο γεγονος? Ψαχτο λιγο οσο μπορεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα!!!!!!!!!χθες πηγαμε γιατρο κοριτσια ολα τελεια!!!!!!!!!!η ζουζουνιτσα μας ειναι μια χαρα,ολα ειναι τελεια!!!εχει παει 510 γραμμαρια και εχει ποδαρες!!!να φανταστειτε το μηκος μηριαιου ειναι πανω απο το κανονικο :) αφου και η γιατρος ελεγε οτι εχει μακρια ποδια,ψηλο νινακι θα βγει μαλλον.ειναι κουκλαρα,την ειδαμε σε 4D και τρελαθηκαμε ♥ εν τω μεταξυ στην αρχη μας μετρησε ολα καλα αλλα μετα δε γυρνουσε για να δει και το προσωπακι της και βγηκα εφαγα μια σοκολατα και μετα ξαναμπηκαμε και ευτυχως ειχε γυρισει.καποια στιγμη χτυπουσε τη κοιλια η γιατρος για να γυρισει λιγο καλυτερα και θυμωσε αυτη μαλλον χαχαχαχα και εκεινη την ωρα το γυρισε στο 4D αλλα δε προλαβαμε να τη δουμε και πολυ θυμωμενη για να τη βγαζαμε και φωτο :P αλλα και παλι βγαλαμε ωραιες φωτος!!!!αλλα ρε κοριτσια τετοιο γελιο..τα ποδια τα ειχε στο κεφαλι για ποση ωρα χαχαχαχα λεει η γιατρος γιογκα απο τη κοιλια κανει!ειδαμε και τα πατουσακια και τα δαχτυλακια...αχ εχω τρελαθει ♥ ♥ ♥ το μονο που μου ειπε(τωρα χοντρικα θα τα πω δε τα θυμαμαι καλα) ειναι οτι ο πλακουντας επειδη ειναι απο τη δεξια πλευρα,στελνει αιμα κανονικα η αρτηρια ενω απο τα αιστερα λιγοτερο αλλα ο μεσος ορος ειναι φυσιολογικος.μου ειπε πως ειναι ολα μια χαρα να μην ανησυχω απλα αυτο να το ξερει ο γιατρος μη τυχον και ανεβασω πιεση.

ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη ♥ ♥ ♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!! G.KKRIS μου λυπαμαι παρα παρα πολυ!!!!Ελπιζω να ειναι η τελευταια φορα που θα εχεις ατυχια και ολα να πανε καλα απο εδω και περα!!!!Παντως συμφωνω και εγω με την PENNY79.Και εγω θα αλλαζα γιατρο και θα το εψαχνα παρα πολυ απο εδω και περα!!!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ G.KKRIS μου!!!!Ευχομαι η επομενη να ειναι και η τυχερη!!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια, είναι ο δεύτερος γιατρός που πάω είναι καλός (η πρώτη ήταν άσχετη πήγα σε γυναίκα και την πάτησα).θα πάμε και σε άλλον τώρα να δούμε τι θα πει κι αυτός....

είμαι καλύτερα πάντως σκέφτομαι ότι το κυριότερο είναι να είμαι καλά εγώ και ο αντρούλης μου,που μ'αγαπάει αλλιώς νινί δεν γίνεται..φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο gkkris που σκεφτεσαι 8ετικα. Μακαρι να σου ερ8ει γρηγορα το αιμα για να μην τραβιεσαι με αποξεσεις ,εσυ να εισαι καλα και ο αντρουλης σου και ολα 8α ερ8ουν με το καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...