Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tani New Years Edition+Γκαστρουλες!!Τα πρωτα μωρα ερχονταιι!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΪΜΟΥΔΙΤΣΑ...

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ? ΕΓΩ ΞΥΠΝΗΣΑ ΝΩΡΙΣ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ

ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΟΜΑΓΜΕΝΗ..ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΠΙΠΙ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΩ ΜΗΝ ΔΩ ΑΙΜΑ (ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΚΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ)ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ...ΣΑΣ ΦΙΛΩ!

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ: ΠΩΣ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 1 ΜΕΡΑ ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΤΡΟΥΣΕ ΑΠΟ 10-12 ΤΕΡ ΔΗΛΑΔΗ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΩΝ (ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΒΓΑΖΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 4 ΕΒΔ ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡΩΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ 3 ΜΕΡΕΣ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 149
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κι συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου. Λοιπον τις μερες εγκυμοσυνης αρχιζουμε να τισ μετραμε απο την πρωτη μερα της τελευταιας σου περιοδου. Πολλες φορες ομως ο υπερηχος μπορει να σε βγαλει 3 μερες πιο λιγο ή 3 μερες πιο πολυ. Αυτο δεν εχει σημασια και οι 3 μερες δεν ειναι τιποτα. Αν ηταν πιο μικρο 8α στο ελεγε κι ο γιατρος μην ανησυχεΙΣ.

Στην αυχενικη διαφανεια μου το εβγαζε ο υπερηχος 5 μερες πιο πολυ. Κι αλλες φορες πιο λιγο.

Οτι ναναι δηλαδη!!!

Πρεπει να προσεχεις στο 1ο τριμηνο γιατι εχω κι εγω κακη εμπειρια απο αιμοραγιες και αποκολησεις. Προσπα8ησε να μη πολυκουραζεσαι, οχι βαρος και πολλες μετακινησεις.

Αυτο μου το ειχε πει ο γιατρος οτι μεχρι την αυχενικη διαφανεια πρεπει να προσεχουμε , μετα το μωρο κατα καποιο τροπο "δενει" περοσσοτερο!

Αυτο δε σημαινει πως δε πρεπει να προσεχουμε τους υπολοιπουσ μηνες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS μην ανησυχεις ολα θα πανε τελεια!!να μην εχεις το μυαλο σου στο κακο..τις πρωτες μερες ειχα κι εγω το νου μου μην δω αιμα :P χωρις να εχω καποιο ιστορικο ομως.ετσι απο το αγχος να πανε ολα καλα!!να ξεκουραζεσαι πολυ!εγω σχεδον ολο ξαπλωμενη ημουν το 1ο τριμηνο.δεν εκανα τπτ απο δουλειες αντε να επλενα κανα πιατο.και φυσικα οχι βαρη εννοειται ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...

Κατα την γνωμη μου το πρωτο τριμηνο ειναι και το πιο επικινδυνο γι αυτο θελει πολυ προσοχη...ειχα και εγω εμπειρια και επρεπε να μεινω ξαπλα για ενα μηνα..στο δευτερο ειναι λιγο πιο χαλαρα αλλα και παλι δεν θελει να κανεις πολλα...θελει προσοχη γενικοτερα μια εγκυμοσυνη...

Πως τα περασατε σημερα???Εγω κοριτσια μου σημερα το εριξα στις βολτες...Σημερα γινομαι 24 χρονων και περασα την μερα μου με πολλες βολτες...για φαγητο μαγειρεψε η μαμα μου και φαγαμε οικογενειακα...του χρονου πρωτα ο θεος θα εχω τον μπεμπη στην αγκαλια μου και θα σβησουμε παρεα τα κερακια.....ειμαι πολυ χαρουμενη που πλησιαζει η μερα που θα τον παρω στην αγκαλια μου...αν και κατι μεσα μου μου λεει οτι θα ερθει νωριτερα απ οτι τον περιμενουμε...μακαρι να πεσω εξω...αυτα απο μενα..φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τα εκατοστήσεις BINOULA,όλα καλά θα πάνε,έχω ακούσει ότι τα αγοράκια γεννιούνται πιο γρήγορα...δεν πειράζει καλά να είναι κι αυτό κι εσύ και θα ναι όλα μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τα εκατοστήσεις Βινούλα!! Πολύχρονη και πάντα ευτυχισμένη!! Είσαι μικρούλα εσύ πολύ!! Με το καλό να δεχτείς του κούκλο σου!!

Νιώθεις κάτι ή απλή διαίσθηση είναι ότι θα έρθει πιο νωρίς ο μπέμπης..και ήθελα να πιστεύω ότι θα έρθει κάπου στην 38η εβδομάδα ο δικός μου γιατί απλά δεν άντεχα άλλο το βάρος αλλά τελικά πήγα 40 ακριβώς με πρόκληση..αν περάσεις την 37η εβδομάδα θεωρείτε τελειόμηνο οπότε μέχρι τότε μην περπατάς πάρα πολύ και κουράζεσαι γιατί μπορεί να προκαλέσεις τοκετό. Μετά την 37η εβδομάδα περπάτα όσο θες και ξεκίνα και τάνι τάνι ολοκληρωμένο εντός .. βοηθάει να προκληθεί τοκετός ;);););)

Εμείς είμαστε καλά. Κοιμήθηκα ένα ωραιότατο 10ωρο και σήμερα πετάω...περάσαμε ένα ήρεμο ΣΚ χωρίς ιδιαίτερη κούραση μιας και έφερα γυναίκα και μου έκανε ψιλογενική και εγώ έβαλα μόνο σίδερο..τι ωραία αίσθηση να νιώθεις το σπίτι πεντακάθαρο και εσύ να είσαι ξεκούραστη... :D:D:D

Αυριο πρέπει να κάνω εξετάσεις για την θρομβοφιλία και το rhesus και μέχρι τέλος της εβδομάδας να πάω στην αιματολόγο να μου γράψει ενέσεις...βαριέμαι!!!!!

G.KKRIS και εγώ ακόμα όταν πάω τουαλέτα κοιτάω το χαρτί αν έχει αίμα - όχι τόσο όσο στην αρχή αλλά μου έχει μείνει. Είχα και εγώ αποκόλληση στον γιο μου στις αρχές και μου έχει μείνει η φοβία. Θέλει προσοχή τώρα που είσαι στην αρχή. Πολύ ξεκούραση, καθόλου βάρος να σηκώνεις και προσοχή στις λακούβες!! Όχι τρελές μετακινήσεις - τις απαραίτητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενεια μου απ την μια εχω μια διαισθηση που φοβαμαι να την πω στους δικους μου γιατι τους πιανει πανικος...απ την αλλη εχω μερικες φορες κατι πονακια λες και θα μου ερθει περιοδο και με ποναει το κοκαλο στην λεκανη κοντα στην ηβικη περιοχη...σηκωνομαι και νιωθω λες και θα σπασουν τα νερα...μπορει να ειναι η ιδεα μου η απο φοβο μιας και ειμαι και πρωταρα και μικρη :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!!! Βινούλα, να τα εκατοστήσεις και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!! Κι εγώ είχα αυτό τον πόνο στο κόκαλο στον γιο μου και μου είχε πει η γιατρός μου ότι είναι γιατι κατεβαίνει το μωρό!!! Όσο γι' αυτό το άγχος με το αίμα το έχω κι εγώ μιας και την πρώτη φορά είχα δυο αποκολλήσεις, οπότε... Κορίτσια, από συμπτώματα πώς πάτε;; Εγώ είμαι χάλια όλη την ημέρα: ανακατώσούρες, ζαλάδες και υπνηλία. Με δυσκολία σηκώνομαι από το κρεβάτι. Θα περάσει όμως, πού θα πάει :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα kalogeanna1 , ειμαστε πολυ κοντα στις ημερες βλεπω!

Ασε κι εμενα εδω και 2 ημερες με επιασαν οι αναγουλες κια οι εμετοι ολημερις , όπως ακριβως ειχα και στην κορη μου. Με πειραζουν τα ιδια φαγωσιμα , με ενοχλουν τα ιδια πραγματα, αλλα χαλαλι γερα μωρακια να κανουμε!

Και για να μην ξεχνιομαστε , ένα ΟΛΕΕΕΕ για ολες μας! [smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εξετάσεις έκανα, περιμένω αύριο αποτελέσματα και Πέμπτη έχω αιματολόγο. Σε όλη την εγκυμοσύνη μόνο σε αυτήν βαριέμαι να πάω.. ειδικά στον Νώντα δεν γούσταρα καθόλου γιατί με έβριζε κάθε φορά για τα κιλά που έβαζα. Τώρα έχει ηρεμήσει αρκετά και δεν βρίζει τουλάχιστον...δεν έχω βάλει και κάτι ιδιαίτερο ακόμα οπότε ίσως την γλιτώσω :?:?:?:?

Κατά τα άλλα ηρεμία - τα ίδια και τα ίδια.

Βινούλα είναι λογικό να νιώθεις πόνο από εδώ και πέρα. Ανοίγει η λεκάνη σου, ανοίγουν τα πάντα για να μπορέσει ο γιοκας σου να βγει εύκολα. Μην αγχώνεσαι καθόλου, ο τελευταίος μήνας είναι λίγο δύσκολος αλλά έχει την καλύτερη κατάληξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Χαιρομαι που ειστε ολες καλα. Κι εγω εχω νεα να σας πω πριν απο μια εβδομαδα περιπου εκανα τεστ και βγηκε θετικο :!::!::!::!: μετα απο 6μερες καθυστερηση που ειχα. Πηγα και στη γιατρο χθες μου ειπε πως ειμαι 5 εβδομαδων νωρις βεβαια για να ακουσουμε κατι σε δυο εβδομαδες θα ξαναπαω. Εχω βεβαια δρομο μπροστα μου καθως στην 11η εβδομαδα πρεπει να μου κανουν ληψη χοριακων λαχνων γιατι υπαρχει κατι στο ιστορικο της οικογενειας του συζηγου και πρεπει να αποκλεισουμε αυτο το ενδεχομενο να γεννηθει το παιδι μ'αυτο το προβλημα. Οποτε ειμαι καπως επιφυλακτικη!! Απο συμπτωματα ειναι νωρις ακομα μονο υπνηλια εχω αρκετη :yawn: :yawn: :yawn:. Εφροσυνη μου κουραγιο στις αναγουλες σου!!!!! Λες να μου ξεκινησουν και μενα σε καμια βδομαδα? Και μενα στο πρωτο ενα σωρο πραγματα με ενοχλουσαν.. Αυτα τα νεα μου!!!

Λαμπρινουλα ολο και κοντευεις γιαυτο νιωθεις ετσι. Ευγενια καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!καλε τι γουρικο το 2013??κι αλλη γκαστρουλα :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:MARY12 συγχαρητηριαααααααααααααα να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και με το καλο να ακουσετε καρδουλα :D:D:D

εμεις σε 2 μερουλες παμε για τη β-επιπεδου και ελπιζω ολα να ειναι τελεια!!!!ανυπομονω να παρουμε και το dvd που θα μας δωσουν..ολη μερα τη ζουζουνιτσα μου θα βλεπω :x:x:x:x:x:x

και για το καλο να μαζευτουν κι'αλλες γκαστρουλες [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARY12 συγχαρητηρια κοπελα μου , όλα καλα να πανε.

Πραγματικα αυτο το 2013 ειναι μοναδικο!!!!!

Καλα αποτελεσματα να εχουμε παντα στις εξετασεις που χρειαζεται να κανουμε ολες μας και φυσικα να κρατησουμε γερα μωρακια.

Ε , ρε φωτια εχει παρει το ποστακι μας , η γκαστροσκονη παει συννεφο!!

ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!εγώ αύριο είναι να πάω στο γιατρό.αλλά...έχω αίμα όχι πολύ μόνο στο σκούπισμα φυσικά τον έχω ενημερώσει μου είπε μπορεί να είναι μικρή αποκόλληση..φοβάμαι πάρα πολύ σήμερα μόλις ξύπνησα έβγαλα κι ένα μικρό πηγματάκι (ίσα με μιά φακή)τον πήρα τηλ. μου λέει μην είσαι συνέχεια ξάπλα βγες για καφέ.βγήκα μια βόλτα με το αυτοκίνητο αλλά που κέφι για καφέ ξαναγυρίσαμε μετά από λίγο.παναγιά μου να είναι όλα καλά..δεν θα αντέξω άλλη απογοήτευση.

οι εξετάσεις μου είναι όλες καλές αλλά πάιρνω 3 cyclacur (χαμηλή οιστραδιόλη) και 9 utrogestan έκτος από βιταμίνες που παίρνω ξεπερνάω τα 20 χάπια τη μέρα.και μία αντιπηκτική μήπως φταίει αυτή δεν ξέρω αύριο θα κάνω και τις εξετάσεις για να δω αν με καλύπτει η δόση της αντιπηκτικής.μου λένε ότι τυχαίνει να βγαίνει λίγο αίμα στην αρχή αλλά γιατί???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS μου δε σου ειπε ο γιατρος σου να μεινεις ξαπλωμενη? Αν ειναι μικρη αποκοληση δε νομιζω πως κανει να μετακινησε. Οσο για τα χαπια που παιρνεις , οτι χρειαζεται θα το παιρνεις και θα προσευχεσαι παντα να πηγαινουν ολα καλα. Και παλι επιμενω ξεκουραση. Σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS ολα καλα θα πανε!!θετικη σκεψη..για το αιματακι στην αρχη δεν εχω ακουσει.το μονο που εχω ακουσει ειναι στην πολυ αρχη που γινετε η εμφυτευση.μην αγχωνεσαι και στεναχωριεσαι και το στεναχωρεις και αυτο και να ξεκουραζεσαι!!το νινι μια χαρα θα ειναι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήμουν ξαπλωμένη συνέχεια και μου είπε να βγω έξω για να καθαρίσει ο κόλπος από το αίμα,μην πάθω και καμιά μόλυνση φυσικά να προσέχω.

δεν ξέρω τι να πω να περάσουν οι ώρες θέλω να πάω αύριο να με δει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! G.KKRIS εύχομαι όλα να πάνε καλά!! Περιμένουμε νεάκια σου!! Εγώ ειμαι μια από τα ίδια... Αναγούλες, ζαλάδες και φοβερή νύστα!! Μου φαίνεται περίεργο γιατί στο γιο μου δεν τα είχα... Υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες,

Gkris και εγώ και στις δυο εγκυμοσύνες είχα αιματάκι στην αρχή και όλα πήγαν καλά. με τα utrotzestan που έπινα και εγώ βέβαια μετά απο την πρώτη μέρα γινόταν καφέ. Εσύ πόσες μέρες το έχεις; πάντψς αν συνεχίζει θα έλεγα και εγω να είσαι ξάπλα, έτσι έκανα και εγώ αν και ξέρω και κοπέλα που πήγε και διακοπές με αίμα και όλα πήγαν καλά. Ε΄ύχομαι κε σε εσένα το ίδιο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί το εχω πάθει και εγώ και είχα και μια αποτυχημένη εγκυμοσύνη. Πότε θα πας να σε δει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΣ!!!Εχω χασει τη μπαλα πλεον γιαυτο θα ηθελα μια μικρη βοηθεια...οποια δεν την αναγραφω στη λιστα ως :Εγκυος .να με ενημερωσει...καντε ενα συγκεντρωτικο ποστακι ωστε σημερα βραδυ,αυριο να διορθωσω τη λιστα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.Kriss να μην μετακινείσαι αν έχεις αίμα και ειδικά με το αυτοκίνητο. Απαγορεύεται!! Να μετακινείσαι αν θέλεις εντός σπιτιού για την περίπτωση θρομβοφιλίας. Το σημαντικότερο είναι η ξεκούραση σε περίπτωση αποκόλλησης. Και εγώ είχα στον γιο μου μεγάλη αποκόλληση στην 10η εβδομάδα και έκατσα 15 μέρες ξάπλα στο κρεβάτι μέχρι που ανακαλύψαμε ότι έχω θρομβοφιλία και έκατσα άλλον ένα μήνα στο σπίτι σε πολύ πολύ χαλαρούς ρυθμούς αλλά όχι ξάπλα. Ελπίζω να μην είναι τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GKKRIS επειδη εχεις και ιστορικο καλυτερα να μεινεισ στο σπιτι και να αποφυγεις τισ μετακινησεισ.

Ετσι κι εγω ημουν 5,5 βδομαδες με λιγα καφε υγρα οπου μου βρηκε μικρη αποκοληση .

Δε προσεξα κα8ολου κι σε 5 μερες ειχα μεγαλη αιμοραγια, 8υμαμαι εκεινο το βραδυ αλλαξα 2 μεγαλες σερβιετες ακρατειας κι δε μου φτανανε.

Ο γιατρος μου ειπε να μη φοβαμαι γιατι κι με αιμα η εγκυμοσυνη προχωραει!!!!

Δε 8ελω να σε επηρεασω, η κα8εμια μας εχει διαφορετικη εγκυμοσυνη , εννοειτε απλα να κανεισ οτι σου λεει ο γιατρος σου κι ευχομαι καλα αποτελεσματα για σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!GKKRIS Συμφνω με τα κοριτσια!!!!Προσεχε λιγο μεχρι να πας στο γιατρο να σε δει απο κοντα!!!Νυχτεριδακι μου καλως ηρθες και παλι!!!!Σε χασαμε τελειως καλε!!!!Μary12 μου συγχαρητηρια!!!!!Πολυ χαρηκα!!!!Μπραβοοοοοο!!!!!Αντε ευχομαι να πανε ολα τελεια!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause::x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...