Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΩΤΡΕΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ Νο 4 Για περαστε..


Recommended Posts

Καλημέρα!! Γιωργία πώς περνάτε;;;;;

Κορίτσια εμείς είμαστε ακόμα κρυωμένες..έλεος!!!!!!!!! μύξα και βήχα και οι δύο! Ελπίζω Σ/Κ που θα κάτσουμε μέσα να στανιάρουμε!! Από βδομάδα πάμε για καφέ, αν κάνει κακό καιρό ελάτε σπίτι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κ χαρα σας !

τι κανετε ??

Νικη περαστικα σας , κ στις δυο !

δεν θα περασει ρε γμτ αυτος ο χειμωνας , που θα παει ..

τι καλα μαγειρεψατε σημερις κορες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειμαστε..νικη περαστικα..τρωμε απο δω τρωμες απο κει..ολο τρωμε..η μπουμπου καλα..μενουμε ολοι μαζι..οι 2 οικογενεις..οποτε χαμος....\\

σας αφηνω παμε να φαμε πιτσα..χ.αχαχ...

κ λεμε να παμε βιταλη σημερα με 1 φιλη..θα δειξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλωστην !

σας φανταζομαι ολους μαζι ..χαμος κ με τα πιτσιρικια αλλα εχει κ την πλακα του υποθετω ..

αχ να πατε Βιταλη ειναι φοβερη στα λαιβ της ..

εμεις αυριο τελικα παμε στο αποκριατικο παρτυ του σχολειου ..τα κλαιω τα ευροπουλα αλλα δεν μου εκανε καρδια να μην τις παω ..δεν πειραζει χαλαλι τους ..

την Δευτερα εκλεισα ραντεβου μεσω ΕΟΠΥΥ για να κανω εμβολιο στις μεγαλες ..ευτυχως εχει αδεια ο Νικος και θα παμε παρεα ..οχι τιποτα αλλο αλλα αν στραβωσουν για τον οποιοδηποτε λογο θα ειναι λιγο δυσκολο να τις κανω καλα κ τις δυο μαζι ..τις εχω ενημερωσει ναι μεν , δεν ξερω τι θα μου βγαλουν επι τω εργω δε..

Νικη ειστε καλυτερα ??

μαριλουκι που εισαι καλε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia κ απο μενα...

πηγαμε χθες βιταλη.φωναρα η ατιμη αλλα ξενυχτησμεςνη..εκανα ατζεμ πιλαφ ...σνιτσε.. κ κοκκινιστο..εδω ηλιος τρελος..παρελαση αστο σπιτι απο κοσμο κ τετοια..πολιτισμικο σοκ θα παθει η μικρη..καλα η μαρθα ανυπακουη μεχρι εκει που δε παει..

μη τα κλαις ευα τα λεφτα..αφου αποφασισες να πας..απλα κοιταξε να περασεις καλα!!ακουσε εκει 12 ευρω το ατομο11

νικη πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας !!

πηγαμε στο ρημαδοπαρτυ ..φρικηηηηηηηηηηη

τα κλαιωωωωωωωωωωωω τα ευροπουλα ..

οι μικρες περασαν καλα ομως ελεος παιδικο παρτυ με τερμα τα ηχεια κ φαγητομπουφε του κωλου ..τιποτα δεν φαγαμε εννοειται ..τι θα μπορουσα να τους δωσω απο κει .. :evil:

επιστρεφοντας σπιτι ειχαν την υπερενταση του κερατα ...εχω πονοκεφαλο μεχρι εκει που δεν παει ..

τωρα τις εχω τιμωρια γιατι πεταξαν καθε παιχνιδι σε καθε πιθανη γωνια του σπιτιου ..δεν τους μιλαω .. :lol::lol:

αληθεια ρε γιωργια ηθελα να σε ρωτησω πως της φαινεται της μικρης ολη αυτη η αλλαγη ..την Μαρθα δεν την φοβαμαι να σου πω την αληθεια ..προσαρμοζεται παντου ..αλλα μαλλον θα βγει απο προγραμμα ..δεν πειραζει θα την επαναφερεις .. :D

αχ οντως την λατρευω την βιταλη ..εχει μια φωνη φοβερη ..

αληθεια που ειστε οι υπολοιπες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ καλη εβδομαδα ..

τι κανετε ?

εμεις γκρινιαααααααααααααααααααααααα...

πηγαμε καναμε τα εμβολια στις μεγαλες , δυο στην καθεμια κ τωρα εχουμε ενα κατι τι σε ενταση να το πω ..σε βρυκολακιασμα να το πω ..σε γκρινια να το πω ..

μας το ειπαν βεβαια κ επιπλεον μας ειπαν να μην δωσουμε ντεπον επουδενι ..μου φανηκε καπως να πω την μαυρη αληθεια γιατι μεχρι τωρα σε οτι εμβολια εχουμε κανει κ στις τρεις μας ελεγαν παντα οι παιδιατροι να τους δωσουμε προληπτικα ντεπον ..εσεις το κανατε ??

ναι Γιωργια ηταν πραγματικα απαισια χτες ..μπορει να μεγαλυτερα παιδια οπως η Σοφια κ η Νικη να το χαρηκαν , να χορεψαν κτλ αλλα για τα μικροτερα παιδακια πιστευω οτι ηταν περισσοτερο τρομος παρα χαρα ..ηχεια τερμα , φασαρια κτλ ..

παρολα αυτα ειχε παρα πολυ κοσμο ..κ ας ηταν 12 ευροπουλα ..μανα μου ακομα τα κλαιω .. :roll:

για πες πως τα περνατε εκει ..

Οι αλλες που ειστε καλε ..

αντε οργανωθειτε για κανενα καφεδακιον Τεταρτη η Πεμπτη ..

θα παρω παρουσιες .. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :)

Δεν θα το πιστέψετε αλλά δεν είμαι τελείως στα καλά μου ακόμα!! Τί μαρτύριο είναι αυτό; μάλλον έχω λίγη ιγμορίτιδα..ο βήχας καλά κρατεί, το ίδιο και η μικρή αλλά μόνο βήχα..

Μπράβο ρε Γιωργία που πήγατε Βιτάλη!! Άντε να κάνεις κάτι διαφορετικό ;)

Εύα, πώς σου φάνηκε στο ΙΚΑ; για το ντεπόν δεν ξέρω να σου πω..θυμάμαι πως μου έλεγαν αν ανεβάσει πυρετό να δώσω ντεπόν.

Μαίρη, τί κάνεις;

Για Πέμπτη είμαι μέσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia kαπο μας

μονο το ταισμα που εχω ναναλαβει φτανει..πρωινο,μεσημεριανο πιατα..κοσμος..

ευτυχως τα παιδια παιζουν σχετικα καλα..μονα τους..

παω σημερα το απογ για λειζερ!

τα ποδοα..150 ευρω θεσ νικη..και 300 στο ηρακλειο..απατεωνες..της μπουμπους το ματι..απλα κατακοκκινο..παλι τομπρεξ!

καημενακι..

νικη το εχω διαβαζει αυτο με τα καλλυντικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελιές μου και καλή Σαρακοστή!!!!

Πως περασατε αυτες τις μέρες; Εμείς πολύ καλά!!!! Την Κυριακή κάναμε τα γενέθλια του Γιαννάκη και είχαμε μασκαρευτεί! Ναυτάκι το μικρό, ρομπεν των δασων ο μεγάλος και καλόγρια εγώ! χαχα! Εκανα και την τουρτα! Με λίγη καλή θέληση και λίγη φαντασία ήταν τουρτα - χαρταετός!!!! θα βαλω και φωτο.

Χθες πήγαμε Γούβες στο εξοχικό του αδερφού μου. Καλά ήταν, έξω ήμασταν και χόρτασε ο Χριστόφορος ποδήλατο και ποδόσφαιρο! Ο μικρός προτιμούσε να βλέπει το σκύλο της αδερφής μου και τις κότες του γείτονα! :lol: Ανάψαμε κάρβουνα και ψήσαμε ψάρι, χταπόδι, καβούρια και γαρίδες. Έκανα και ταραμοσαλάτα και ήταν πολύ καλή!

Νίκη έφριξα με το λινκ που έβαλες.... τελικά ότι και να κάνουμε στα σκατά πέφτουμε. Η μικρή ανάρρωσε;

Σωσώ όλα καλά;;;;

Ευα οι μικρές καλά;

Αντε πότε θα πάμε καφεδάκι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Σαρακοστή!!!!

Μπράβο βρε Μαίρη! Χρυσοχέρα!! Να τα χαίρεστε! Εμείς αρρωστήσαμε ξανά αλλά τώρα είμαστε καλύτερα. Αν και εχθές πήγαμε στη Γέργερη όπου έκανε ψοφόκρυο και φοβάμαι ότι την ξαναπατήσαμε..

Εύα, τί κάνετε;

Γιωργία 150 μόνο το λέιζερ;; τέλεια!! κι εγώ θέλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα καλημερα

καλη σαρακοστη σε ολες

γμτ το νοτια μου γμτ !!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

δεν εχουμε σηκωσει κεφαλι με τον κωλονοτια ..το εχει ξετιναξει το πουλακι μου :cry::cry::cry::cry:

την προηγουμενη τριτη επεστρεψε σπιτι με πυρετο ..με φωναξαν κ πηγα κ την πηρα απο το σχολειο ..

ηταν μαλλον κατι σαν ιωση αστραπη γιατι απο εκεινη την μερα δεν ξανακανε τιποτα σε πυρετο παρα μοναχα ειχε μυξες ..περασε την ιωση παραλληλα με τα συμπτωματα της αλλαγης του καιρου ..κ ιωση κ δυσπνοια κ μυξες κ βηχα κ ολα τα σκατα που επονται ..σορυ για την διαλεκτο αλλα νισαφι εχω παραδωσει πνευμα μια εβδομαδα τωρα ..απο την δυσπνοια εκανε κ ενα δυο φορες εμετο ..

κ το κουλο ειναι οτι μονο μεσα στο σπιτι το παθαινει ..στο σχολειο μιλησα με την δασκαλα της , ζητημα να βηξει μια δυο φορες ..

με το που φτανει σπιτι βγαζει τ¨αντερα της απο τον βηχα ..εγλειψα το σπιτι ολοκληρο , πεταξα το χαλι απο το δωματιο τους , πεταξα κ τα τελευταια λουτρινα σε μια σακουλα στο παταρι , τιναζω καθημερινα κουβερτες στρωματα κτλ αλλα ειλικρινα δεν αντεχω αλλο ..κ αυτο το καημενο την ταλαιπωρια του πια ..

θα την παω σε αλλεργιολογο κ τελος ..υποτιθεται τα αναλογα τεστ που πρεπει να κανει , πρεπει να ειναι 5 χρονων γιατι νωριτερα δεν δειχνει κατι ..τι σημαινει ομως αυτο ..οτι θα πρεπει να τραβαει τις κοτσιδες της καθε φορα που ειναι ετσι ο καιρος ?? τρια χρονια παλευουμε ..απο τα γεννοφασκια της δεν εχει δει ασπρη μερα ..δεν θελω να ταλαιπωρειται αλλο ..σορρυ ρε κορες αλλα εχω σκασει πια ..αν δεν τα πω καπου θα αυτοχαστουκιστω..

ξεκινησα ηδη την ερευνα για το που θα την παω , περιμενω κ τον Νικο να ρωτησει κατι συναδερφους του ..

Χαιρομαι που περασατε ωραια το τριημερο ..Μαριλουκι μου φοβερες οι φωτο , να ειναι πολυχρονος ο Γιαννακης κ να τα χαιρεσαι τ¨αντρακια σου κ τα δυο ..η τουρτα απαιχτη ..

αντε μαζευτειτε να πιουμε κανενα καφε γιατι το βλεπω οτι θα τα παρω τα βουνα ..

Νικη μου εσεις τι κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..καλσ..πυρετο ημαρθα..φακ. κπονο στη κοιλια..ελπιζω να μηκολησει η μπουμπου..\

κ θελαμς αυριο να παμε ξανθη.θα δουμε..εμεις εδω καλα..τρωμε κ βολταρουμε..

περαστικα ρε ευα..λες να τηνπειραζει κατι στο σπιτι;

νικη κατρακυλησε;;κριμα..

μαριλου δεν εχω λογια..για ολα..αληθεια..

τουρτα...μισμμιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου ο νοτιάς είναι κακό πράμα.... σας καταλαβαίνω. Εμείς πάντως κλείσαμε ραντεβού στο ΠΑΓΝΗ σε παιδοπνευμονολόγο (η παιδίατρος μας σύστησε το ΠΑΓΝΗ) και έχουμε ραντεβού στις 15/4 με την Πασπαλάκη. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο 2810-392273 για να κλείσεις ραντεβού μόνο από 20 έως 30 κάθε μήνα από τις 08:30 ως τις 10:00 το πρωί. Εγώ το έκλεισα μόλις σήμερα και μου έκανε εντύπωση που βρήκα σχετικά κοντινή ημερομηνία. Δεν χάνεις κάτι να πάτε σε πιο εξειδικευμένο γιατρό μια που έχετε τέτοιο πρόβλημα, Οκ, καλοί οι παιδίατροι αλλά ο καθένας στον κλάδο του.

Ρε Σωσώκα γιατί έτσι η Μαρθούλα; Λες από κανένα ξαδερφάκι; Είναι καλύτερα σήμερα; Το μικρό την γλύτωσε; Περαστικά εύχομαι και να μην είναι τελικά τίποτα. Να μου τα φιλήσεις!!!!

Λοιπόν, ήρθε ο Χριστόφορος την Τρίτη από το σχολείο και μου έλεγε για την Κυρα- Σαρακοστή που έχει 7 πόδια και δεν έχει στόμα επειδή νηστεύει και δεν τρώει! Τυχαία είδα εκείνη την μέρα τον Πετρετζίκη που έφτιαχνεε μια, και το απόγευμα φτιάξαμε ζυμάρι με τον Χριστόφορο και εμείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ua maw τρελανεις μαριλου με την κυρα σαρακοστη;;χαχα....σουεπρ!!\

η μαρθα δεν εχει πυρςτο σημερα...τι να πω..η μπουμπου μεγαλωνει κ θελει χερια αλαλ οκ..

ειομαστε ξανθη..θα μενινουμε σημερα κ αυριο εεπιστροφη καβαλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ευχαριστώ για τα καλά λόγια!!!! :oops:

Με έχει πιάσει ένα περίεργο καλλιτεχνικό αυτόν τον καιρό! :lol:

Ρε κορίτσια τα ξημερώματα στις 4 έκανε ο Γιαννάκης πυρετό 38,9. Στις 11 το πρωί πάλι 38,2... τί σκατά να είναι; Λέτε από δόντια; Έσκασαν προχθές οι 2 πάνω κυνόδοντες και είναι έτοιμα και τα 2 κάτω πλαϊνα.... έχει φοβερή ένταση και δεν την παλεύει ο καημένος... και τα 2 χέρια βάζει μέσα στο στόμα και μασουλάει.... μακάρι να είναι από δόντια και όχι ίωση...

Σωσώκα καλοπερνάτε ε; Αντε και η βάφτιση πλησιάζει! Πότε με το καλό επιστρέφετε;

Ρε συ τί νόμιζες; Οτι θα βάλεις το μωρό στον αυτόματο; :lol::lol: Και βέβαια από εδώ και πέρα θα βλέπεις καθημερινά αλλαγές! Ξετσουμίζει τώρα!!! Και οκ, τώρα με τον Λευτέρη σπίτι την παλεύεις.... μετά; Υπομονή... απλά δώσε και λίγη σημασία και στο μικρό μην δεν σε γνωρίζει... (κακίες! ) Όλο με την Μάρθα ασχολείσαι και το μικρουλάκι που έχει ανάγκη την μανουλίτσα του είναι στην απ' έξω.... εκεί που δεν ήθελες να σου πάθει ψυχολογικά η Μάρθα με τον ερχομό του μωρού, μην πάθει το μωράκι.... και είναι τόοοοσο καλό!!!!!!

Πάω να κάνω φακές μια που κοιμήθηκε πρίν λίγο το σιφουνάκι μου.... αύριο τί μαγειρεύουν; Καμιά μακαρονάδα.... δεν ξέρω, θα δω...

Φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε παθαίνουν τίποτα τ Παιδιά.μέχρι να παντρευτούν θα το ξεχάσουν. Χαχα..καλέ η Μπουμπου είναι φτυσμενώ. Η Μάρθα στον αφρό είναι. Άσε που έχω ένα κάρο κατασκευή φτιάξω.αύριο θα κάνω τουλουμπακια .άντε να δούνε.Καλα ρε Μαρόκου τι πυρετός είναι αυτοί. Δε μιλάς με παιδίατρο γιατί έρχεται κ 3μερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα...

εμεις χθες γυρισαμε απο καβαλα..με το λεωφορειο ο λευτ κ εμεις με το αυτοκ του γκομενου της αδερφης μου..

να ναι καλα ταπ αιδια..

η μαρθα γκρινια πολυ χθες..το βραδυ πυρετο..ξςκινησε 37,5 μετα παραπανω..στο τελος 38,2 κ εδωσα αντιπυρετικο..δεν αντεξα..γιατι ηταν πολυ μαραζωμενη..εννοειτια δεν εφαγε τιποτα αλλα δε με νοιαζει..πολυ βηχα,μυξα..δε ξερω..σημερα ειμαστε καλεσμενοι σε 2 σπιτια αλλα δε ξερω αν θα παμε..η μπουμπου τιποτα ακομα..φτου..

κανω γυαλακια..θα παω κ τα τουλουμπακια τυπου στις επισκεψεις..εκανα κ κατι κουβεροτυρακια με κορν γι αυτους που νυστευουν!

εσεις τι θα κανετε σημερα;;

ποιος αλλος γιορταζχει;;τη πεμπτη επιστρεφουμε ηρακλειο..

περναμε πολυ καλα εδω παντωςε..ισως επειδη ειχαμε να ερθουμε κανανε χρονο..

νικη να χαιρεσαι την ευη σου!!!

ευα κ συ δε γιρταζεις σημςρα η κανω λαθος;;

μαριλου πως ειστε ρε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

χαθηκαμε χαθηκαμε κορες !

εξαφανιζολ κ γω αλλα τραβηξαμε λουκι με το μικρο ..

ετεροχρονισμενα σας ευχαριστω για τις ευχες , να ειστε ολες καλα !

Γιωργια επιστρεψατε πουλακια μου ??

τι κανετε κορες ??

νιωθω τοοοοοοοοσο κουρασμενη πια ..

φιλακια σ¨ολες θα τα πουμε απο κοντα ελπιζω καποια στιγμη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε να τα πουμε ας πουμε;;

γυρισαμε..η μπουμπου χαλια..πολυ μυξα..πολυ βηχα..οχι πυρετο..

πηγα παιδιατρο..καλο υψος κ βαρος αλλα..οτριβιβν και ειπε προλητπικα αντιβιωαη αλλα εγω αρνηθηκα..

ε οχι κ προληπτικα να την καλυψουμε..

τεσπα..θα εχω στο νου μου για βρογχιολιτιδα κ ωτιτιδα..γιατι λεει ειναι επικυνδυνο σε αυτη την ηλικια..

δεν καναμε εμβολια λογω κατασ..

δε πολυ τρωει η μπουμπου αλλα οκ..

η μαρθα ξεκιναει σχολειο δευτ..

κομματια εννεοιται..απλυτα..πρεπει να κανω δουλειες..

ξεσκονισμα..πλυνηρια αλλα βαριεμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...