Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΩΤΡΕΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ Νο 4 Για περαστε..


Recommended Posts

γεια σας κορες !

μυαλο κουκουτσι κ γω ..Νικη να την χαιρεσαι την μικρη σου ! Πολυχρονη κ με το καλο να την κανετε κ μεγαλη αδερφη ε?? ;)

Μαριλουκι , η επομενη γενια ειναι λιγο πιο τουρμπο απο τις προηγουμενες ..βρε τον βλεπω τον ατιμο γυαλιζει το ματι του ..Ετσι κ μας η μικρη , ουδεμια σχεση με τις μεγαλες που στην ηλικια της ηταν πολυ πιο ηρεμες ..

αυτο μας παιρνει κ μας σηκωνει γμτ .. :lol::lol::lol:

τι να πεις ..ευελπιστω να τα καταφερουμε στο καφεδακι αυριο ..

θελω να παω κ τζαμπο να παρω μπουρνουζια στις μεγαλες ..

σημερα θα ξαναφαμε αρακα μιας κ χτες εκανα ενα τσουκαλο φουλ ..

Ρε Νικη σε ποιον παιδιατρο πας οταν λειπει η Αννα ??

αυτο το ποναει η κοιλια μου , παιζει πολυ απ¨οτι βλεπω ..σε αραια διαστηματα το λεει κ η Αριαδνη αλλα συνηθως ειναι απο την μασαμπουκα..εμ τρωει ..τα παντα ..

μπορει μωρε να την ποναει η κοιλια της αν εχει φαει πολυ για βραδυ , αν δεν μπορει να κανει κακα της , αν εχει κανει πολλες φορες κτλ δεν ειναι ντε κ καλα ιωση αν αυτο φοβασαι ..

για το καλως εχειν παντως πηγαινετε μια βολτα μεχρι τον παιδιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμεις κυριακη δε μπορουμε..θα παει ο λευτ να δει αγωνα..κριμα!!δε πειραζει!!

την παρασκ ο καφες,ε;;μπραβο μαριλου..κ ετσι να παραμεινει ο μεγαλος..απυρετος..

εγω μακαρονια..σνιτσελ.κολοκυθοκεφτεδες!

κ στη μαρθα παιζει το ποναει η κοιλια μου..αλλα μαλλον ειναι τα κακα της..γιατι μετα παει κ κανει κακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορες ..

ρε παιδια μια ερωτηση για οσες ξερουν ..

αυτο με τον ΕΟΠΥΥ τι ειναι κ πως λειτουργει ξερουμε ???

εννοω για παραδειγμα θελω να κανω εμβολια στις μεγαλες αλλα πως λειτουργει το ολο θεμα ..

ξερω οτι παιρνεις τηλ σε ενα νουμερο ταδε , κλεινεις ραντεβου , αλλα απο κει κ επειτα τι γινεται ??

εχει δοκιμασει καμια σας ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλο μηνα κορες !!

αντε να παει καλυτερα απο τον προηγουμενο ..

υποθετω θα τα πουμε το απογευμα ..

καρναβαλακια λες ε ?? εγω λεω να μην τις ντυσω γιατι ειναι λεπτες οι στολες αντε να βαλεις μια λεπτη μπλουζα απο μεσα ..αν εχουν ανοιχτα εκει την οροφη , βαλε κ οτι ο καιρος ειναι λιγο καπως ..λεω να μην παω γυρευοντας το κρυωμα .. :roll:

καλε πειτε μου ξερει καμια οδηγιες χρησεως για τον ΕΟΠΥΥ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! ΕΟΠΥΥ ίσον ΙΚΑ! Αυτό ξέρω εγώ. Αν έχεις ΙΚΑ κάνεις ότι έκανες και πριν. Μέχρι 2 ετών κάναμε τα εμβόλια στο ΙΚΑ. Παίρνεις τηλέφωνο, κλείνεις ραντεβού και πας στο κέντρο μάνας και παιδιού στο ΙΚΑ Εσταυρωμένου. Έμπαινα πάντα στην ώρα μου, χωρίς καθυστέρηση και συνωστισμό. Η κα Άννα επειδή είναι του ΕΟΠΥΥ μου τα γράφει και τα κάνω πλέον εκεί. Εύα, τώρα πάω σε κάποια Σμηρνάκη Πηνελόπη. Έχει 4 παιδιά! Καλή φαίνεται. Προσιτός άνθρωπος. Πέρασα εχθές όταν σχόλασα και συζητήσαμε λίγο γιατί την προηγούμενη βραδιά έκλαιγε η μικρή όλη νύχτα στον ύπνος της και έλεγε για την κοιλιά της. Μου είπε ότι τις 4 τελευταίες μέρες υπάρχει ιός γαστρεντερίτιδας. Εμείς κάνουμε μόνο μία διάρροια την ημέρα και μάλλον είναι χαλασμένο το στομάχι της και αυτό αργεί λίγο να φτιάξει, δίαιτα-διατροφή και υπομονή! Περνάει λέει κάτι σαν κολικούς και γι αυτό πονάει τόσο. Εχθές κοιμήθηκε από τις τις 7 το απόγευμα!!! Μέχρι τη 1 ψιλοέκλαιγε και μία φορά μου είπε για το αυτί της :( τί να πώ.. βάζω ορό και εύχομαι να μην ξανακυλήσει ωτίτιδα.. Αυτός ο μήνας δεν την θέλει καθόλου! Είναι που είναι μιγιάγκιχτη!

Γεωργία, κι εγώ δεν πετώ στα σύννεφα που το πάρτυ θα το κάνουμε Κυριακή αλλά ο Γιώργος είναι με γκρουπ από την Τετάρτη το πρωί έως και το Σάββατο το βράδυ! Τέτοια γκαντεμιά! Όλο το χειμώνα καθόταν Σ/Κ τώρα του έδωσαν δουλειά! Anyway.. Το απόγευμα δεν έρχομαι αν και θα το ήθελα πολύ γιατί είμαι λίγο κρυωμένη και φοβάμαι και για την μικρή. Αν δεν έρθετε Κυριακή το κέρασμα την άλλη βδομάδα :D:D Να σε δω να μου δώσεις και τα άλλα γιατί Τετάρτη είναι η 10η μέρα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια η Αννα ειναι με τον ΕΟΠΥΥ ??

κριμα που δεν θα σας δουμε Νικη το απογευμα ..

ευχαριστω για τις πληροφοριες αντε να δω τι ακρη θα βγαλω γιατι ειδα στο βιβλιαριο των μεγαλων οτι απο 4μεχρι 6 χρονων ειναι συνολικα 4 εμβολια επαναληπτικα που πρεπει να κανει η καθεμια τους ..οποτε λεω να τα κανουμε τωρα πριν ξεκινησω δουλεια κ πριν ξεκινησουν αυτες παλι την καινουργια σχολικη χρονια ..

αιντε να δουμε ..

Γιωργια εγω θα παω λιγακι πιο νωρις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok nikh...μιλαμε!!αλλα κακως δεν ερχεσαι ρε!!

ψιλομακρυα θα καθεσαι.11στο αλλο τραΠΕΖΙ...ΑΧΑΧ...

μηπως να μπουμε εμεις στον παιδοτοπο κ να κατσει η Νικη απ¨εξω να μας φωναζει προσεεεχεεετεεε!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, θα με βόλευε και αυτό!!! Εσείς μέσα κι εγώ με την μικρή στο τραπεζάκι!! Μια χαρά θα παίξει το καλό μου με τις καρέκλες :lol: Κι εγώ θέλω να έρθω αλλά αν σας κολλήσω θα με βρίζετε μετά!

Εύα, μην αγχώνεσαι με τα εμβόλια. Είναι πολύ καλά στο κέντρο μάνας και παιδιού, δεν έχει καθόλου ταλαιπωρία και έχει 2 πολύ καλούς παιδίατρους. Και αυτή που πήγα τώρα είναι ΕΟΠΥΥ. Πληρώνεις βέβαια την επίσκεψη,ε; απλά σου γράφει φάρμακα / εμβόλια. Εγώ το συνδυάζω και με εξέταση / παρακολούθηση της μικρής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας !

ωραια ηταν χτες ..Νικη κ Μαριλουκι κριμα που δεν ηρθατε τελικα ..θα τα πουμε την επομενη φορα ..

Γιωργια ειδα την κλιση σου πριν λιγο , κοιμαστε η να σας παρω το απογευμα ??

o Nikoς πηγε την μικρη στην προγιαγια κ ημουν με τις μεγαλες οοοολο το πρωι ..αντε να κανουμε τις εργασιες για την Δευτερα , αντε να παμε σουπερ , αντε κ ευτυχως η μανα μου εκανε ψαρι στον φουρνο οποτε τουλαχιστον δεν σκεφτηκα το μαγειρεμα ..κατι ηταν κ αυτο ..τωρα με τα πολλα ξαπλωσαν κ ισως λεω ισως να ειμαι τυχερη κ τις παρει ο υπνος για καμια ωριτσα ..

αχ ..εσεις τι κανετε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala κ μεις..εγω παντως κοιμηθηκα λιγο..με φαγανε οι σειρες...χαχ...

αυριο το πρωι κανενα καφε..ευα εσυ μπορεις;;

δεν ξερουμε βεβαια αναλογα το καιρο αλλα εσυ μπορεις;;

και δευτ απο ισως τελευται φορα να σας δω σπιροτυλενας;;μπορειτε;;νικη εσυ;;αν κ η νικη ςτοιμαζετασι για τα αυριαννα γενεθλια!

post-9441-13873940180666_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !

γιωργια σε πηρα νωριτερα αλλα μιλουσες οποτε εγκατελειψα .. :D

για αυριο πρωι δεν σας ταζω ..ειδομεν..υποθετω οτι δεν θα εχουμε θεμα ομως ..αναλογα αν κατσει καμια στραβη με τον Νικο κ θελει το αμαξι οποτε εκει ..αν τα καταφερουμε εν τελει για τι ωρα λετε περιπου και που ?? Σπιρτουλενας παλι ?/

για δευτερα δεν εχω προβλημα ..

Νικη καλα να περασετε καλο μου αυριο :D

παω να ετοιμασω σιγα σιγα τα του υπνου τους ..μεχρι να βαλουμε πιζαμες να φαμε το βραδυνο να βουρτσισουμε δοντια θα παει οκτω ..ε δεν θα πιασουν το μπλα μπλα για τουλαχιστον ενα εικοσαλεπτο μετα στα κρεβατια τους ?? επιβαλλεται...οι κουτσομπολες .. :lol::lol::lol::lol:

η μεγαλη σημερα εδωσε ρεστα ..

τις πηρα κ πηγαμε να παρουμε την Αριαδνη απο προγιαγια το απογευματακι κ ηταν ο πεθερος εκει..

γυρναει κ του λεει γιατι δεν κανεις κατι με την καραφλα σου ?? βαλε βαμβακι να μην φαινεται ..

απ¨την μια γελουσα απ την αλλη ηθελα να το πνιξω .. :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ...καλα το ειπε το παιδι..ευα σε επαιρνα κυριακη..κιν σταθερο...ε δεν απαντησες..τι να πσε πω!

παμε σπιτουλενας κ μπορει για φαγητο εξω..

νικη καλο κουραγιο σημερα..

αυριο απογ αν θελετε ξανα παμε σπιρτουλενας..

ο τελευταιος καφες..κλαψ!!χαχ..

χθες ντυθηκε η μαρθα και πηγαμε περιφορα με καρναβαλια εδω στον αη γιαννη..ολοι τη κνωσσου σχεδον μεχρι τη γεφυρα..μετα γυρισαμε παλι στο παρκο..χορος..εφαγε η μαρθα μαλλι τηε γριας..πολυ γελιο..παρακορυση σας λεω!!

πολυ ωραια ητανε..εκανε κ καλο καιρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

γιωργια τις ειδα τις κλησεις πριν λιγο ..πεταχτηκαμε Λυγαρια να δωσει κατι κλειδια ο Νικος κ να γυρισουμε γρηγορα υποτιθεται αλλα τον επιασε στο μπλα μπλα το σοι ..χεσε μεσα δηλαδη ..

κριμα θα ηταν ωραια η βολτα σας σημερις .. :cry:

θα ξαναπατε απογευμα σπιρτουλενα ??

δεν νομιζω γμτ να τα καταφερουμε ..αυριο δηλαδη που λεγαμε δεν παιζει με τιποτα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα ..

ωραια ιδεα αυτη βρε Γιωργια με την τσαντα .. ;)

ποτε φευγετε τελικα ??

Εμεις μαλλον ουτε σημερα θα σας δουμε .. :cry::cry::cry::cry:

εχω κρατησει την Νικη σπιτι γιατι εχουμε βηχαλακι , μυξααααααααα κ το πρωι που σηκωθηκε απο τον βηχα πατησε κ εναν εμετο οολο δικο μου πανω στο χαλι ..

θα την παω μεχρι τον Τριγωνη να δω τι θα μου πει ..οι αλλες δυο ευτυχως καλα πηγαν κανονικα σχολειο ..

να δειτε που παλι αποκριατικα θα κανουμε εντος σπιτιου την βλεπω την μοιρα μου .. :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε ??

εμεις πολυ καλυτερα ..

Γιωργια καλο ταξιδι να εχετε , κ καλως να επιστρεψετε παλι

πολλα φιλακια στην αδερφη κ στους γιους της αχ ακομα τους μελετανε οι κορες μου .. :lol::lol::lol:

καλε ναι ελπιζω να βρεθουμε με τις αλλες που βρισκονται αληθεια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ει!!! Εδώ είμαστε!!!!!!

Θέλω να πιστέψω πως θα βρεθούμε καλέ μέσα στις μέρες!!!

Αχ Σωσώκα ζηλεύωωωωωω!!!! Θέλω και εγώ ταξιδάκι αλλά πουυυυυυ.... αν δεν μεγαλώσουν τα παιδιά δεν πάω πουθενά ειδικά με το μικιό μου το σίφουνα! :lol::lol: Όταν πάει το μικρότερο (που δεν είναι ακόμα ούτε στα σκαριά! ) σε ηλικία 3 ετών και άνω θα το σκεφτούμε για διακοπές.... μέχρι τότε σπίτι μου σπιτάκι μου!!!! :lol::lol::lol: Ασε εδώ πάμε στην πεθερά τις Κυριακές και καθόμαστε τόσες ώρες και κουράζομαι αφάνταστα.... πάντα ανυπομονώ να επιστρέψω σπίτι... εκεί πάει ο μικρός και πειράζει τα πάντα και τον κυνηγάω από την ώρα που θα πάμε μέχρι να φύγουμε. Στο σπίτι μας τουλάχιστον είναι όλα με τέτοιο τρόπο τοποθετημένα και προσαρμοσμένα που δεν με νοιάζει να τον ξαμολήσω χωρίς να είμαι απο πίσω του συνέχεια.... θα πάω μόνο όταν ακούσω το "ντούκκκ" και στην συνέχεια το κλάμα :mrgreen:

Αντε καλό ταξίδι και πολλά φιλιά σε όλους!!!!!! Και με το καλό και τα βαφτίσια της ανιψιάς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερεεεεεεες!!

τι κανετε ???

Γιωργια λογικα ειστε με την αδερφουλα τωρα , τελεια να περασετε !! :D

γιατι ρε Μαριλου να μην πατε καπου τριημερο εστω με τα πιτσιρικια ?? εμεις το 2011 με την Αριαδνη 17 μηνων τοτε πηγαμε Αγ.Νικολαο κ περασαμε τελεια ! κ περισυ που πηγαμε καλο χωριο , ηταν ακομα καλυτερα ..οπως μαθουν ειναι !Για 4 μερες ηταν χωρις παπουτσια χωρις μη κ μη , ελευθερες κ του εδωσαν κ καταλαβε ..

γενικα εμεις με το εκτος σπιτιου τα παμε μια χαρα , στο εντος λιγο τα χαλαμε .. :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...