Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΩΤΡΕΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ Νο 4 Για περαστε..


Recommended Posts

Γειά και από μένα!

Ρε συ Ευούλα σε πήρα τηλέφωνο στην γιορτή σου και το σήκωσε ο Νίκος λέγοντάς μου πως σε πέτυχα σε μια από τις 2 φορές μέσα σε 3 χρόνια που πήγες εκκλησία! :lol::lol::lol: Μετά φύγαμε και εννοείται ξεχάστηκα.... :oops: Χρόνια Πολλά ρε φιλενάδα και εύχομαι πάντα να είστε καλά!

Την σκεφτόμουν την Αριάδνη.... εδώ και ο Χριστόφορος επιδεινώθηκε που είναι σε ηπιότερη κατάσταση... φαντάζομαι το φραντζόλι σου... περαστικά εύχομαι! Να πας όμως να την κοιτάξει και ένας πιο ειδικός γιατρός....

Νίκη να χαίρεσαι την κοράκλα!!!!!!!

Σωσώκα καλωσορίσατε!!!!! Ε το μικρούλι μωρέ..... προσοχή τώρα που είναι ευαίσθητος ο οργανισμός της.

Εμείς σκατά.... είμαστε μουντζωμένοι τελικά, δεν εξηγείται αλλιώς.... ο Χριστόφορος με 39,4 πυρετό και 2 εμετούς στο κρεβάτι μέσα στην νύχτα.... ουφ.....

Ξύπνησε το μωρό... θα επανέλθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 298
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι να πω ρε παιδια ...περαστικα σε ολα τα πιτσιρικια ..

μας εχει παει να μην πω πως αυτος ο χειμωνας μεχρι τωρα ..

την Δευτερα το πρωι παιρνω την μικρη κ την παμε σε ειδικο , μεταξυ μας νομιζω οτι προκειται για βρογχικο ασθμα πλεον ..δεν παει αλλο ..

νιωθω οτι εχω γονατισει γμτ την γκαντεμια μου γμτ ..

μην με κανετε παρεα μπορει να ειναι κολλητικο .. :cry::cry::cry:

φιλακια θα τα πουμε οταν παρω λιγο τα πανω μου γιατι ελεος πια ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποιο γιατρό πήγατε Εύα. Είναι Τρεις το πρωί κ έδωσα επιτέλους Αντιπυρετικό στη μικρή. Όλα το απόγ 37.3-38.3.το λυπήθηκα όμως κ του έδωσα. Δεν τρώει βήχει. Τι να πω. Να δούμε άνωθεν πέσει πυρετός.μαριλου εσείς Καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γραφω απο το κινητο πρωτη φορα :-)

ο χριστοφορος ακομα πυρετους ανα δεκαωρο γυρω στο 38,5. εννοειται μονο με αντιοπυρετικο του πεφτει οταν ειναι τοσο.

σωσω κριμα για την μπουμπου να ταλαιπωρειται. περαστικα

ευα σε ποιον γιατρο εχετε ραντεβου; περαστικα κ σε εσας

παω για υπνο γιατι σερνομαι καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

www.sudocrem.com = διαλέγεις χώρα και ζητάς δείγματα

www.babylino.gr = γίνεσαι μέλος και συμπληρώνεις στην αίτησή σου ότι ζητάς τη βαλίτσα-κουτί με τα δείγματα (δίνουν πάνες, σερβιέτες, βαμβάκι, μωρομάντιλα και εκπτωτικά κουπόνια)

www.nutricia.gr ή 800 11 68800 = ζητάς δείγματα και εκπτωτικά κουπόνια

www.nuk.gr = ζητάς δείγματα από τα προϊόντα τους (στέλνουν μπιμπερό, πιπίλα, θηλή και 2 επιθέματα στήθους)

www.frezyderm.gr = ζητάς να σου στείλουν δείγματα για τη βρεφική φροντίδα

• weleda.gr = το ίδιο με τη frezyderm

• chicco.gr = ζητάς δείγματα (αν σου έχουν δώσει στο μαιευτήριο δεν ξαναστέλνουν)

• babyspace.gr = στέλνουν δείγματα μόνο στις έγκυες

• ΔΕΛΤΑ 800 11 99800 = στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια και την καρτέλα με τις κουκουβάγιες

• mothercare 800 11 82800 = ζητάς το βαλιτσάκι με τα δείγματα για νεογέννητα (το στέλνουν μόνο σε έγκυες κι αν στο δώσουν στο μαιευτήριο, δεν το ξαναστέλνουν)

• planet baby 210 3493999 = στέλνουν εκπτωτικά κουπόνια

• mambaby.com ή 801 11 52525 = τους τηλεφωνείς και ζητάς δείγματα από τα προϊόντα τους (στέλνουν πιπίλα και μπιμπερό anti-colic)

www.mybabysworld.gr = κάνεις εγγραφή δωρεάν, βάζεις ημερομηνία γέννησης παιδιού και εκτυπώνεις κουπόνια για προϊόντα Johnson (κάθε 2 μήνες σου βγάζουν άλλα κουπόνια να εκτυπώσεις)

www.pampers.gr = κάνεις δωρεάν εγγραφή και σε ενημερώνουν για εκπτωτικά κουπόνια

www.liberoclub.gr = κάνεις δωρεάν εγγραφή και σε ενημερώνουν στο κινητό σε ποια σουπερ μάρκετ έχουν προσφορά τις πάνες τους

http://www.unilever.gr/resource/contact ... index.aspx = συμπληρώνεις στη σελίδα επικοινωνίας τα στοιχεία σου και αφήνεις μήνυμα ότι θέλεις να σου στείλουν δείγματα κι εκπτωτικά κουπόνια από τα προϊόντα προδέρμ για τη βρεφική ανάπτυξη (στέλνουν ένα βαλιτσάκι με ένα βρεφικό σαμπουάν, κρέμα για το σύγκαμα, μωρομάντιλα, ένα μικρό βρεφικό μαλακτικό και ένα φακελάκι με βρεφική σκόνη για το πλυντήριο)

δειγματα δωρεαν για οσες ενδιαφερεστε!!

περαστικα ρε μαριλου..

εμεις καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλο μηνα καλη εβδομαδα κ ολα τα σχετικα ..

που ειστε καλε ?

Eτοιμαζομαι να παρω τα βουνα ..μολις γυρισα απο Βενιζελειο ..τα νευρα μου .. :evil::evil::evil:

δεν θα πω οτι εχουμε φαει μουτζα οικογενειακως ..θα ηταν τοοοσο κοινοτυπο ..

εξορκισμο θελουμε αλλα κ παλι δεν θα φτασει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να μου πουν ρε Γιωργια γμτ την τρελα μου δεν μας μπηκε καλα ουτε ο μηνας αλλα ουτε η εβδομαδα ..

αυτο που εκανε τοσες μερες η αριαδνη ειναι βρογχικος σπασμος ..τελεια ..

περασε βρογχειολιτιδα σε πολυ πολυ μικρη ηλικια , οσα παιδια το περνανε κατω των εξι μηνων εχουν παντα μια ευαισθησια κατοπιν ..ο συνδιασμος λοιπον της νεογνικης ηλικιας , μην ξεχνατε ηταν 10 ημερων αλλωστε , με τα συμπτωματα της αλλαγης του καιρου δημιουργουν βρογχικο σπασπο. Οι βρογχοι δεν κανουν την δουλεια τους καλα τελοσπαντων ..Η Αριαδνη δεν αναπνεει σωστα , συγκεκριμενα οι αναπνοες που παιρνει οπως τις χαρακτηρισε ειναι κοφτες , για την ακριβεια τις ειπε ψευδεις , ισα ισα για να κυκλοφορει το οξυγονο..Αυτο επιβαρυνει την καρδια της ..Μας ειπε για καρδιογραφημα για να δουμε πως παει .. οπως επισης κ εξετασεις ..

κ να ξαναπαμε την πεμπτη να την δει ..

επισης μας εδωσε αερολιν , φλιξοταιντ κ αντιβιωση ..αν μεχρι την πεμπτη δεν εχει βελτιωθει θα παρει καθαρη , καθαροτατη κορτιζονη ..

κ ειδου η απορια μου εμενα γιατι ξαφνικα εχω φαει μια φρικη ανευ προηγουμενου ..

γιατι να δωσω στην μικρη αντιβιωση αφου δεν εχουμε να κανουμε με κρυωμα ..

γιατι αφου το αερολιν δεν την πιανει πλεον να της το δωσω κ αυτο ..

κ επουδενι δεν υπαρχει περιπτωση να της δωσω κορτιζονη ξανα ..

δεν ξερω γιατι αλλα εμπιστευομαι τον τριγωνη περισσοτερο ..

νιωθω τυψεις γιατι δεν την φροντισα οσο θα επρεπε..ημουν ηλιθια που δεν κρατησα τις μεγαλες στο σπιτι οταν η Αριαδνη γεννηθηκε αλλα ουτε κατα διαννοια δεν πηγαινε το μυαλο μου οτι θα γινοταν οοοολο αυτο ..που να το ηξερα γμτ .. :cry::cry::cry::cry::cry:

ισως φταιει επισης κ το γεγονος οτι η βρογχιολιτιδα δεν διαγνωστικε εγκαιρως , ισως ηταν πιο ευκολα τα πραγματα κ δεν τραβουσε τα οσα τραβηξε ..δεν μπορω αλλο ..

να την βαλω στην διαδικασια για εξετασεις απο την κορυφη μεχρι να νυχια δεν εχω προβλημα αλλα να ξερω οτι θα βγαλω κατι απο αυτο ..

εχω απογοητευτει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε ευα..μη το λες ...ελα ξεκολα...

μαλκαι ...δε λεω αλλα θα μπορουσε να συμβει κατι παραπλησιο..εννοω δε φταις εσυ που εστειλες τα παιδια παιδκο..

κουλ.

καντε τις εξετασεις...

η κοκορη σου μιλησε;;πηγαινε κ εργαζχακη κ διασταυρωσε τα ολα!!

κ για μενα καλυερτα παρε γνωμη ειδικου...κοινως..παιδο αλλεργιολογου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σε αυτην πηγαμε , αλλα εμπιστευομαι περισσοτερο τον τριγωνη ρε γμτ , δεν ξερω γιατι ..

αυριο το πρωι θα κλεισω ραντεβου με τον εργαζακη να δουμε τι θα μας πει ..ελπιζω να ειναι τωρα κοντα το ραντεβου ..

ναι ρε Γιωργια εγω φταιω που τις εστειλα παιδικο γιατι δεν ηθελα απο την μια να τους το στερησω μιας κ το γουσταραν τρελα το σχολειο , ουτε να τους αλλαξω την καθημερινοτητα τους επειδη ηρθε το νεο μελος ..

πιο ηλιθια πεθαινεις ημουν ..

αλλα που να ηξερα ..γι¨αυτο οταν ελεγες για την Μαρθα αν θα την στειλεις η οχι παιδικο ειχα γουρλωσει τα ματια μου ετσι κ σου ελεγα αν μπορεις κρατα την σπιτι ..

κ γενικα σε ολες τις γνωστες μου αυτο ελεγα , ειχα την εμπειρια βλεπεις ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ η Ελένη που την στέλνει παιδικό δε πάθαμε τίποτα τα δίδυμα. Φτου. Εμείς την πατήσαμε τώρα .η Μπουμπου δε πίνει γάλα κ βήχει. Τζόκερ .ξεκιν αντιβιωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ειπα;;

το βραδυ απλα εφιαλτικο..2,5 ωρες εβηχε κ ξςρασε εννεοειται ολο το γαλαλ της ημερας..

το λυπηθηκα..αφου ειπα να παμε στο νοκομ το λευτ..

τρομαξα..

αλλα μετα απο 3 ωρες παλι..σκατα..πηρα παιδιατρο..μου λεει λογικο ειναι να βηχει..αφου εχει πολλες μυξες..

κ αυτη νομιζε οτι παιρνω αντιβιωση..κ της ειπα οχι κ τα πηρε κρανιο..

κ θα μας κανει καμαι ωτιτιδα λεει και θα τρεχουμε κ τετοια..

αυριο το πρωι θα παει να μαςε δει..

ας μας πει αυριο αντιβιωση κ θα την παω κ σε αλλη γιατρο για τσεκαρισμα..

κ κατι αλλο που με ενοχλησε..δε μπορει να της λεω το παιδι εχει πολυ βηχα κ εκανε εμμετο κ να μου λεει...ελα αυριο.υποτιθεται γι αυτο απεφυγα το κεντρο..για καλυερα..τεσπα!

φακες για σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://spider-puppeta.blogspot.gr/2012/ ... st_19.html

πως σας φιανεται για φαφτιστικη μπομπο δικια μας κ της θου;;

το αυτοκ δεν επαιρνε μπρος πρωι πρωι..του λρυτ δε παιρνει εδω κ καιρο..

ηρθε οδικη..το μαζεψε..αντε να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ..

τι να πω ρε Γιωργια μη χειροτερα ..κριμα την μπουμπου ..ελπιζω να σας περασει κ γρηγορα ..

οντως παρε μια γνωμη επιπλεον δεν χανεις τιποτα ..

εγω εκλεισα ραντεβου με τον Εργαζακη , παρασκευη απογευμα στις 1900

αντε να δουμε τι θα μας πει ..

εχει φλεματα η μικρη ?? μπορει να κανει εμετο γι¨αυτο ..ρουφηχτιρι μυξας υποθετω βαζεις ε ?? κ καμια πενηνταρια κιλα ορο στην μυτη για να ξεμπουκωσει ..καημενακι κ αυτο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αυτοκ δεν επαιρνε μπρος πρωι πρωι..του λρυτ δε παιρνει εδω κ καιρο..

ηρθε οδικη..το μαζεψε..αντε να δουμε!

..μηπως θελει κ εσας κανενα 240αρι για να στρωσει ?? γιατι εμας ετσι εγινε το Σαββατο οπως σου ελεγα .. :twisted::twisted:

κατσε να δω κ την μπομπονιερα που λες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για την μπομπονιερα να σου πω την μαυρη αληθεια δεν σκοτωνομαι ..περισσοτερο μου παει για δωρακι απο παρτυ γενεθλιων αλλα οχι για βαφτιση ..γνωμη μου ε ??

ρε παιδια κ ενα απλο πουγκακι τουλινο που λεει ο λογος αν του κοτσαρεις πολυχρωμες κορδελες , ενα κατι σε φιογκο η ενα τζαντζαλο μαντζαλο γινεται πρωτης μουρης μπομπονιερα ..τα χερακια σας πιανουν κ των δυο δεν σας φοβαμαι ..αν θελετε να κανετε κατι σε μαλλι καντε μινι πουλοβερακια μικρα σαν κουκλας κ βαλτε τους κουφετα μεσα ..λεω τωρα ..αυπνη ειμαι οτι θελω λεω μην με παιρνεις στα σοβαρα .. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχ...ποιος πλεκει ρε συ;;κ το αγορακια τι θα τα κανεις;;παντελονια;το σκεφτηκαμε κ αυτο..αλλα δεν μποορω να φανταστω κατι ..για πειτε γνωμες..παω για τσιγαρο..κ γω νυσταζω..τελικα ξεκινησες αντιβιβωαη η οχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τα αγορακια καντε με υφασμα γραβατες ..

δεν ξερω αν σκεφτω κατι αλλο θα στο πω αλλα μην παρεξηγεις απλα η αυπνια εχει αρχισει κ με βαραει ..

εννοειται οτι δεν της δινω αντιβιωση ..δεν ειναι κρυωμενη , ουτε ακροαστικα εχει δεν θα την επιβαρυνω ..

φλιξοτετοιο μονο , το σκονακι του σιγκουλερ μεχρι το τελος του μηνα κ βλεπουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ειπα οτι ετοιμαζω λαδακι για τον πονο της ωτιτιδας;;οχι θεραπεια..αλλα πονο..

σε 3 ωρες θα ειναι ετοιμο..ασχετο αλλα επειδη το κανω τωρα το λεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...