Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του Βυζονυχτίου!-Νο74 Να μας ζήσει το νέο μέλος!


Recommended Posts

Ρε που βρισκουν λεφτα κ πανε μπουζουκια.ειχε πρεμιερα χθες καρρας παολα παντελιδης κ γινοταν της πουτ....ς σιγα τα ονοματα...κ γινοταν πανικος...ελεος

Ρε η παολα πως ειναι τοσο μικρη;;;σκατογρια φαινεται...κ ειναι γαβ γαβ..χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα μαρι..ακου σου εχουνλειψει τα πρωινα...πφφ..εμενα καθολου...εξαλλου ποτε δεντα εβλεπα...

Κοιτα γωγουλι εγω πχ Χριστουγεννα θα παρω και σολωμο και χαβιαρη..μ'αρεσει..

αλλα ΟΚ..το καλο ειναι ακριβο..και ναι δεν τρως καθε μερα σπιτι σου..αλαλ οταν τοβλεπω...το τιμαω δεοντωσ..

Ρε συ το σουσι ειναι μαριναρισμενο...ειναι σαν σολωμος..σαν αντζουγια..δε τρως μαριναρισμενα ψαρια;;;...απλα εανειναι ολοφρεσκο το ψαρι και καλος ο μαγειρας..το κοβει σε παρα πολυ λεπτες φετες..σουσι ειναι ο τροπος μαγειορεματος και σερβιρισματος..σαν να λεμε εμεις..λαδερα..απο και κει περα..εμενα προσωπικαμου αρεσει το σασιμι...

και εμεις που τρωμε στρειδια κλπ ωμα;;;..το ιδιο ειναι...δε προσπαθω να σε πεισω οτι ειναι ωραιο...απλα εμεις το λατρευουμε..εγω δηλαδη..ο Ο μπλιαξ..χαχαχ..

Παντως εξωτερικο μαζι και εμεις μονο Βιεννη εχουμε παει..

ολα τα υπολοιπα τα εχω παιε μονη μου η με γκομενο..με εναν που ηταν ματσομενος..οι υπολοιποι ηταν η χεστηδες..η αφραγκοι

Μετα οταν λεω εγω πως η μεσαια ταξη εχει ακομα ξιγκι...με στραβοκοιτανε..

δενειανι μονο αυτο..πιστεψε με οσοι ειχαν λεφτα..εξακολουθουν να εχουν...υποφερουν ομως και μαλιστα σοβαρα οσοι ανθρωποι ζουσανμε καποια αξιοπρεπεια...

Παντως εγω ακομα και στις καλες οικονομικα εποχες δεν εδινα λεφτα να παω μπουζουκια..

αμα μαζευομασταν μεγαλη παρεα και υπηρχε καποιος λογος.γιορτι κλπ...ππου ηταν ρεφενε..ε ναι μπορει να πηγαινα μια δυο φορες το χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λε ρε γωγώ

ποτέ εξωτερικό μαζί?? :lol::lol::lol::lol:

ούτε εμείς, κι έτσι όπως πάμε δεν θα πάμε :lol:

Εγώ μόνο Ιταλία

ο Γ Λονδίνο για μιλλένιουμ η ψωνάρα

και όταν είχε τα σχολεία στην Αμερική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ νομίζω ότι αν οργανώσεις ένα ταξιδάκι λίγων ημερών στο εξωτερικό θα σου βγει και πιο φθηνό από ένα ταξίδι στην Ελλάδα ;) ....... αν ψέξετε προσεκτικά θα δείτε ότι πολλοί προορισμοί προς έξω είναι πιο φθηνοί!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ εμείς πήγαμε μαι βδομάδα Σαντορίνη μετά το γάμο..

ε μας βγήκε ο κούκος αηδόνι

αν πηγαίναμε εξωτερικό θα ήταν φθηνότερα

εκεί ούτε καφέ δε μπορούσες να πιεις τόσο που είχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

givta polla πολλα περστιακ ρε συ!! :o:o:o:o

εμεις γωγω βαλαμε μπρος για παιδι μετα το γαμηλιο..δεν το χαναμε με τιποτα..απο σεπτεμβρι οτο περιμεναμε μεχρι χριστουγεννα..15μερες βορειο ταυλανδη μπανγκοκ πουκετ...το πουκετ δεν μου αρεσε πολυυ...τα αλλα πααααααρα πολλυ αχχχχχχχχχχχχχχχ οτι λεφτα μαζεψαμε απο τον γαμο εκει πηγανε χαλαλι..δεν μαζεψαμε και πολλα ειναι η αληθεια

και πιο παλια ειχαμε παει βαρκελωνη..και εκει τελεια.. :):):):):):):):):):):)

τωρα τελος!οτι πηγαμε πηγαμε!!! :(:(:(:(:( παλι καλα..

αχ γωγω δεν φανταζεσαι..και πηρε τα χαπια καναμε τον σταυρο μας πως καταλαβε γιατι τα θελαμε μην μας εδσε τιποτα αλλο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμεις αργυ δεν παμε πουθενα πλεον..αλαλ συμφωνω μαζι σου..βαρκελωνη ειχαμε παει 12μερες 500ε το ατομο..παρα πολυ φτηνα και μεναμε και σε καλο ξενοδοχειο.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15 merew στα μερη που σας ειπα με τελεια ξενοδοχεια και εκδρομες μεσα σε εξωτικα μερη εκει που γυριστηκε το νησι ξεναγο μονοι μας(πολυ ωραια δηλ. και χωρις γκρουπ)αλλαξαμε και 100αεροπλανα γιατι δεν υπηρχανε απευθειας πτησεις μαζι με αυτα που φαγαμε εκει μας βγηκε 6000,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμασ το ταξιδη στη Βιεννη...1 ευδομαδα..μαζι με οσα φαγαμε εκει ..μασ βγηκε 1700...

αλλα μεναμε στο Grand HOtel..ενα απο τα ακριβοτερα ξενοδοχεια...

τα εισητηρια μας ηταν 170 πανε ελα και για τους δυο..και μετακινουμασταν με το μετρο- πολυ καλο δικτιο- οπου ειχαμε παρει ευδομαδιες καρτες απεριοριστων διαδρομων...ειχαν περιπου 17 ευρω η καθε μια..αλαλ κυριολεκτηκα γυρισαμε ολοκληρη την πολη..

και στο θερινο παλατι που πηγαμε..κακος αγορασαμε το χειμερινο ειστηριο γιατι δεν ξαναπηγαμε αλλα με 22 ευρω ειχες απεριριοριστες επισκεψεισ το παλτι και τα αξιοθετα του για 2 μηνες...

τελιακ ειδαμε μονο το κυριως παλατι τον ζωολογικο κηπο και τελος..

θελαμε να παμε και στο χειμερινο παλαι..αλαλ εκεινη την εποχη ηταν κλειστο για καποιον λογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένι τι λες ρε! 6000? :o:o:o:o

εμένα δε μου αρέσουν τα εξωτικά μέρη

να είμαστε μόνοι μας να λιώνουμε στην παραλία :? βαριέμαι!

Προτιμώ βόλτες σε μαγαζιά, αξιοθέατα κλπ κλπ

Πχ θα επέλεγα μια Ν. Υόρκη που αξίζει να πας μια φορά να δεις.

Ο Γ μια φορά πήγε από 2 εξάμηνα που έμεινε Αμερική. Του άρεσε -αλλά είναι για μια φορά -λέει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα τα εχω χτισει τα μπουζουκια...χαχαχα...φοιτητρια τουλαχιστον 3 φορες την εβδομαδα πηγαινα...χαχαχα...

Οστρακοειδη πεθαινω...για γυαλιστερες ειδικα..μιαμ...εγω ειχα φαει σουσι σε σουπερ εστιατοριο αλλα χαλια....χαβιαρι δε θα αγορασω...αν με εχουν καλεσει καπου κ εχει θα φαω..μεχρι εκει...

Καλα ρε ολη μερα ζητανε διαφορα..πωπω...ειδικα η μιρη...ασε που δεν μπορω να φαω.τπτ...θελει κ αυτη κ κλαιει...βραζω αυγα τωρα..

Μαρια ενω για εμας προβελεπεται ε;;;χαχαχα...ο γιωργος.εχει ζησει ενα χρινο παρισι κ εχει παει αρκετες φορες...εχει παει αφρικη με δουλεια...βρυξελλες σιγουρα...στοκχολμη...δε θυμαμαι που αλλου..για μενα δυο ταξιδια ειναι ονειρο ζωης...μαλδιβες κ νεα υορκη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ με τι ταχύτητα γράφετε!!! Μέχρι να διβασω λλαζει σελίδα.

Εμείς δεν πήγαμε .....α ο Κ μετα τον πολιτικό πήγε ταξίδι στην κρήτη για 3 μήνες!! Χαχαχαχα

Γιώτα περαστικά κούκλα μου, τι να πω ....εφιάλτης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω ότι είναι θέμα νοοτροπίας τα ταξίδια στο εξωτερικό.....οκ όχι τώρα με την κρίση, αλλά πιο παλιά.....ο Έλληνας δεν ταξιδέυει έξω...π.χ το καλοκαίρι γιατί δεν παέι στην Ιταλία ή Ισπανία κ.λπ? πάει μόνο στα ελληνικά νησιά!!! :?

σαφώς και είναι ωραία και η Ελλάδα, αλλά υπάρχουν εξίσου και άλλα μέρη όμορφα που μπορείς να επισκεφθείς!! :roll::roll:

η αδελφή μου π.χ που ο άντρας της είναι Κρητικός, κάθε καλοκαίρι πάνε Κρήτη :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γαι μένα μόνο Ν. Υόρκη και Μελβούρνη

και κάααποια στιγμή πιστέυω να τα καταφέρουμε.

- όταν θα πρέπει να πάει πάλι ο Γ για σχολείο στην Αμερική

- ο αρραβωνιαστικός της ξαδερφης μου μεγάλωσε Μανχαταν και πηγαινοέρχεται συχνά, είναι η μαμά του εκεί, ε του πούστη θα πάμε κι εμείς :lol:

-Μελβούρνη στα ξαδέρφια τα δικα μου :D

Αργυρώ όχι καλοκαίρι δε θέλω να πάω έξω, θα νιώθω πώς δεν πήγα διακοπές ρε

αμα δε χαρείς τις δικές μας θάλασσες, τα μέρη μας τα πανέμορφα τι νόημα έχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω εμεις σχεδιαζαμε ταξιδια στο εξωτερικο..πολλα..ειχα πει πως θα παμε απο Καπρι μεχρι βαρκελωνι..

παρισι εχω παιε..αλλα επειδη εχω παιε με τη δουλεια..δεν ενθουσιαστηκα...

αλλα η αληθει αιεναι πως τωρα θα ξαναταξηδεψουμε σε 8-10 χρονια..ΕΑΝ και εφοσων τα οικονομικα μας το επιτρεπουν..

πρωτο ταξιδι..Παρισι Ντισνειλαντ..

μετα εχω σκοπο - οικονομικων επιτρεποντως και οχι μον ο- να παω με τα παιδια μου..Ρωμη..μαδρητη, Μοσχα..Αγ Πετρουπολη...Αμερικη και αλλα πολλαμερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί ρε Μαρία ΣΚ δεν μπορείς να πας στην ελληνική θάλασσα? :roll::roll:

μήπως και δεν έχεις πάει στην π.χ Σκιάθο? πόσες φορές ;) ......οπότε σκέφτεσαι: θα πάω φέτος σε ένα μέρος που έχω πάει πολλές φορές γιατί να μην πάω κάπου που δεν έχω πάει καθόλου?

εγώ, ενώ από τη μια θα ήθελα να πάω US, από την άλλη δεν θα μπορώ να τους αντέξω :lol::lol::lol: και ο άντρας μου φοβάται ότι θα με συλλάβουν κιόλας με το που θα φτάσω στο αεροδρόμιο!!! :o:o:o:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκιάθο και πάλι Σκιάθο!!!

Έχω περάσει τα τελειότερα καλοκαίρια εκεί

Αφού να φανταστείς θα χρειαστεί να πάμε κάποιες μέρες με τα ξαδέρφια μου κάπου στην άνοιξη να καθαρίσουμε και να οργανώσουμε τον γάμο και όσο το σκέφτομαι με πιάνει ταχυπαλμία και κόψιμο..λες και ετοιμάζομαι για ραντεβού με γκόμενο :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης Γωγώκα μου μπορούμε να πάμε οικογενειακώς και να φορτωθούμε στην Αργυρώ :-?

Ανθρώπους έχουμε να μας φιλοξενήσουν -και το Λενάκι- 8-) μας μένει να το οργανώσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμας ηταν θεμα ανοργανωσιας που δεν ταξιφεψαμε πιτε μαζι εξωτερικο..γιατι κ λεφτα ειχαμε τοτε κ μονοι ημασταν...εδω ξοδευαμε πολυ περισσοτερα...εμεις πηγαμε ναυπλιο κ σε ενα σπα στα καμμενα βουρλα μετα το γαμο κ χαλασαμε 2500 για 9 μερες...γκρρρ...

Πρωτες διακοπες με ιω σε ολ ινκλουσιβ στην.κυλληνη για μια εβδμαδα 2000...

Λεγαμε τωρα να ξεκινουσαμε τα δυο μας εδω κοντα ιταλια κλπ 3ημερα αλλα ηκαστρωθηκα παλι....βαλε παλι θηλασμους εξοδα κλπ σκατα... :-(((

Αρτζι συμφωνω μαζι σου... ;-)

Μαρακι αντε αμα πατε θα ερθουμε..χαχαχα

Κ λονδινο θελω να παω...

Α ο γιωργος εχει παει κ.αυστρια...στο.euro....εμεινε καμια 10αρια μερες...

Μαρια ναι ρε...χαχα...κ να βρουμε λεφτα για εισιτηριο....χαχαχα...η να παμε με ωτοστοπ...;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένι τι λες ρε! 6000? :o:o:o:o

εμένα δε μου αρέσουν τα εξωτικά μέρη

να είμαστε μόνοι μας να λιώνουμε στην παραλία :? βαριέμαι!

Προτιμώ βόλτες σε μαγαζιά, αξιοθέατα κλπ κλπ

Πχ θα επέλεγα μια Ν. Υόρκη που αξίζει να πας μια φορά να δεις.

Ο Γ μια φορά πήγε από 2 εξάμηνα που έμεινε Αμερική. Του άρεσε -αλλά είναι για μια φορά -λέει.

μαρια για αυτο δεν μας αρεσε το πουκετ..γιατι ητανε να λιωνεις σε ξαπλωστρες..τουριστοπαγιδα..

βορειο ταυλανδη ητανε υπεροχα μεσα στον πολιτισμο του μεσα στις πλωτες αγορες μεσα στην κουλτουρα τους..υπεροχα και μονο που δεν καθομασταν..μπανγκογκ επισης ολη μερα εξω ειδαμε οτσα; πραγματα,,

αυτο παω αραζω περνανε οι μερες και κανω μασαζ το βαριεμαι παρα πολυ και εγω και ο κωστας..για αυτο δεν θα πηγαιναμε ποτε μαλδιβες πχ

6000 μην σου φαιντναι πολλα..καταρχην ητανε χριστουγεννα πρωτοχρονια..κατα δευτερον ητανε 15μερες..κατα τροτον πολυ καλα ξενοδοχεια..κατα τετρατον πολλες εκδρομες...και τελευταιο δυστηχως πολλες πτησεςι γιατι ητανε γιορτινες μερες και δεν βρηκαμε απευθειας..

μαι χαρα ητανε φαγαμε και εκει χωρις να στερηθουμε τιποτα..

αλλα τα ειχαμε απ οτον γαμο..απ οτο να επαιρνα πορσελανες το προτιμησα.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ έτσι κι εμείς ρε από ανοργανωσιά δεν πήγαμε ποτέ..

βάλε ότι φοβάμαι και το αεροπλάνο..

Μπορούμε και οδικώς να πάμε

Εμείς έχουμε υγραέριο στο αυτοκίνητο..θα σας πάρουμε και θα μοιραστούμε τα έξοδα

Θα βγούμε από Ηγουμενίτσα- Ιταλία και απο κει οδικώς συνεχίζουμε...

8-)8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μπανγκογκ ξερεςι ποσα μαγαζια εχει??ποσα εμπορικα???ποσα αξιοθεατα???θα παθεις πλακα...

νεα αυορκη εινα ιοπνειρο μου να απω αλλα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Για ταξιδάκια λέτε? :ymdaydream:

Μακάρι να μπορούσα να είμαι με μια βαλίτσα στο χέρι συνέχεια :ymdaydream::ymdaydream:

Έχω ταξιδέψει αρκετά λόγω δουλειάς. Σε συνέδρια, για ομιλίες, συνεργασίες κτλ... Οκ, δεν είναι το ίδιο με το να πηγαίνεις διακοπές, να είσαι αραχτός και να κάνεις ότι γουστάρεις αλλά καλά είναι κι έτσι ;) Από όταν γεννήθηκε η Μαρκέλλα έκοψα τα μακρυνά και πηγαίναμε μονο Ευρώπη, γιατί δεν τολμούσα να τη βάλω για τόσες ώρες στο αεροπλάνο... Τώρα όμως έχει αρχίσει και είναι πιο συνεργάσιμη οπότε θα το δοκιμάσω όταν τύχει.

Πάντως για καλοκαίρι κι εγώ δεν τα αλλάζω τα ελληνικά νησάκια μας!

Χρύσα αυτή η Γιαπωνέζικη η μίσο-σούπα μου έφερνε τέτοια αηδία :ymsick::ymsick::ymsick: Μα πώς μπορεί να σου αρέσει? Α παπαπα....και την έτρωγαν πρωί μεσημέρι βράδυ μπλιαααααααξ!

Εδώ πάντως χαβιάρι τρώνε πολύ! Δε θεωρείται είδος πολυτελείας... Είναι από τα στάνταρ που έχει το ψυγείο στα νορβηγικά σπίτια - εκτός από το δικό μας :P Υπάρχει και σε σωληνάρια και το αλοίφουν στο ψωμί... Το δίνουν και στα παιδιά. Εμένα δε μου αρέσει καθόλου.

Και σολωμό έχουν πολύ φυσικά και είναι πολύ φτηνός... Και πολύ πολύ καλός. Δε συγκρίνεται με το σολωμο που βρίσκεις στην Ελλάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...