Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Κοριτσάρες μου μέσα από την ψυχή μου να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας! Να' ναι γερά, ευτυχισμένα, καλότυχα και να έχουν την ευτυχία να αγαπήσουν και να αγαπηθούν πολύ! Σας φιλώ γλυκά! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσακια μου...εμεις σημερα πηγαμε παιδιατρο κι ειναι ολα τελεια...ο μπεμπης μας πηγε 3100 και 53 εκατοστα.... ολα πανε καλα..την μερα θηλαζουμε αλλα το βραδυ μπιμπερο γιατι αλλιως το ξενυχταμε....οσο για το τικερακι πατε στον πινακα ελεγχου προφιλ και επεξεργασια υπογραφεις...και διαγραφετε τον συνδεσμο για το τικερακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!

Ζούμπι και jovi να σας ζήσουν και πάλι!!!

Νίκη μου όλα καλά...θα το βρείτε το γάλα. Θα γιορ΄τασετε κιόλας το Μάιο? μπράβο με το κλαό η βάπτιση.

Αναστασία μου συγχαρητήρια για το θηλασμό, μου δίνεις ιδέες...

Βινούλα μεγαλώσατε και εσείς!!! Το βράδυ μπουκάλι γιατί το ξενυχτατε? καλέ υπομονή 2 εβδομάδων είναι ακόμα, αν δεν ξενυχτήσεις τώρα , πότε? δώσε στήθος αφού σου πιάνει , δεν βλέπεις εμείς τι τραβήξαμε?

Και εμένα που γεννήθηκε μικρούλης τον τάιζα και τη νύχτα ανα 2 ώρες. Η μπουμπου είναι τώρα 1765 πως σας φαίνεται? μακάρι να πάνε όλα καλά, να φτάσει τουλάχιστον 2700. Εχουμε ακόμα...προς το παρόν ξεκούραση και δουλίτσες σιγά σιγά ...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!

Ζούμπι και jovi να σας ζήσουν και πάλι!!!

Νίκη μου όλα καλά...θα το βρείτε το γάλα. Θα γιορ΄τασετε κιόλας το Μάιο? μπράβο με το κλαό η βάπτιση.

Αναστασία μου συγχαρητήρια για το θηλασμό, μου δίνεις ιδέες...

Βινούλα μεγαλώσατε και εσείς!!! Το βράδυ μπουκάλι γιατί το ξενυχτατε? καλέ υπομονή 2 εβδομάδων είναι ακόμα, αν δεν ξενυχτήσεις τώρα , πότε? δώσε στήθος αφού σου πιάνει , δεν βλέπεις εμείς τι τραβήξαμε?

Και εμένα που γεννήθηκε μικρούλης τον τάιζα και τη νύχτα ανα 2 ώρες. Η μπουμπου είναι τώρα 1765 πως σας φαίνεται? μακάρι να πάνε όλα καλά, να φτάσει τουλάχιστον 2700. Εχουμε ακόμα...προς το παρόν ξεκούραση και δουλίτσες σιγά σιγά ...

Φιλάκια

κοννα μου ειναι εντολη παιδιατρου γιατι κουραζεται πολυ οταν τρωει με ο δικο μου και χανει βαρος αντι να παρει...δεν με ενοιαζε το ξενχτυ αλλα ειχε χασει απ οταν βγηκαμε απ το νοσοκομειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!! Τι κάνετε??

Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά.. περιμένουμε να έρθει η Δευτέρα να σαραντίσουμε!!!

Το βράδυ ευτυχώς πλέον ξυπνάει μόνο στις 3 για να φαέι και μετά πάλι το πρωί!!!

Πολύ ωραίες μέρες μας κάνει... επιτέλους να βγούμε και λίγο καμιά βολτούλα με τα μωράκια μας!!!!

Αναστασία μου, έχω κανονίσει τα προσκλητήρια που είναι από λευκή σοκολάτα τυλιγμένο με διάφανο χαρτί σε σχήμα καραμέλας και τα λόγια πάνω σε ριζόχαρτο με γαλάζια γράμματα!!! Αυτή την στιγμή φτιάχνω τις μπομπονιέρες είναι κρεμαστές οι παιδικές έχουν κουδουνάκια και γαι τους μεγάλους έχει καρώ μαξιλαράκι σιελ με χάντρες κλπ θα σας βάλω φώτο γιατί έτσι δεν καταλαβαίνεις και πολλά!! Φωτογράφο έχουμε κανονίσει... εχθές στόλισα και τα φανάρια που έχω στο σπίτι μου και κλουβιά τα έχω έτοιμα... γλυκά θα φτιάξω αμυγδαλωτό και έχω πάρει κουτάκια λευκά σιέλ με καρώ κορδέλα!!! Θα σας βάλω φώτο... τώρα θέλω να ασχοληθώ λίγο με τις γάζες που θα χρησιμοποιήσω και τα υφάσματα που θα στρώσω στο τραπέζι με τα γλυκά!! Το μόνο που μου έμεινε είναι το δώρο του νονού μας!!! Είναι ο γιος του γιατρού μου είναι 24 χρόνων και υπολογίζω να του πάρω ή ρολόι ή σταυρό... έχετε καμιά άλλη ιδέα??? Η βαφτισή μας τελικά θα γίνει σε ένα χωριό στο μοναστήρι της Αγίας Παρασκευής (βέβαια δεν έχει καλόγριες ούτε καλόγερους) αλλά είναι πολύ όμορφο και έχει και κρυφό σχολειό που δίδασκε ο Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός!!! Θα δείτε φώτο!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και εγκυούλες!! Τι κάνετε;; Εμείς ξενυχτάμε και θηλάζουμε! Έγραψα την εμπειρία τοκετού μου τελικά! http://mammyland.com/forum/30/22505?p=926940#p926940.

Νίκη μου τί ωραία που σαραντίζετε κιόλας! Εγώ 'εχω μέχρι αρχες Απρίλη ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες κ απο μας!Τι κανετε?Εμεις καλα ειμαστε.Ο θηλασμος συνεχιζεται οπως σας ειπα και θα δουμε την τριτη που εχουμε παλι ζυγισμα πως παει.Εμεις σαραντιζουμε στις 15 μαρτη.Ασχετο..αυριο ειναι τσικνοπεμπτη..που θα τσικνισετε?Εμεις μαλλον σπιτι με το γαλατακι της μανουλας.. :lol::lol::lol::lol::lol: δεν νομιζω να κανουμε κατι αλλα ποτε δεν ξερεις..

Ζουμπι μου να σας ζησει κοπελα μου το νινακι!!!!Τι ευτυχια ε??

Τανια μου σ'ευχαριστουμε πολυ!!!!Να εισαι καλα κ συ ο,τι επιθυμεις!!

Βινουλα μου το βραδυ δινεις με μπιμπερο το δικο σου γαλα?Γτ και εγω ακριβως το ιδιο κανω αλλα το βγαζω με το θηλαστρο κτης δινω το δικο μου.Εγω το κανω και για τους 2 λογους.Πρωτον γτ δεν επαιρνε το βαρος που θελαμε και 2ον γτ δεν αντεχω το ξενυχτι που μου κανει.Ξυπνουσε καθε μιση με μια ωρα για να θηλασει χωρις να εχουμε το αποτελεσμα στο βαρος που θελαμε.Και ετσι αποφασισα να συνεχισω με το θηλαστρο το βραδυ.Απο τοτε που το εκανα αυτο πηρε σε μια εβδομαδα 290 γρ.απιστευτα πολυ!!!

Κοννα μου πλησιαζει κ για σενα ο καιρος!!!Υπομονη λιγο εμεινε!!!Μωρε μεγαλωσε το νινακι σου.. ευχαριστω πολυ!!!

Νικη μου ποσο ομορφα πρεπει να τα εχεις κανει ολα!!Ναι,περιμενουμε φωτο!!!Και γω θα ξεκνησω τις διαδικασιες τωρα το πασχα.Δεν εχω σκεφτει ακομα θεμα.Εμεις θα εχουμε για νονα μια παρα πολυ γλυκια και πολυ καλη κοπελα την οποια την γνωρισα εδω μεσα.Ηθελα πολυ να δεθω πολυ περισσοτερο με αυτη τη κοπελα γτ ειναι πολυ ιδιαιτερος ανθρωπος,η οικογενεια της ειναι εξαιρετικη και το κυριοτερο για μενα ειναι οτι εχει σχεση με την Εκκλησια και το παιδακι μου θα εχει πνευματικη καθοδηγηση.

jovi μου να σας ζησει κοπελα μου το μωρακι σας!!!!!γερο κ ευτυχισμενο να ειναι!!!!!

μακια σε ολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μου εχω ενα θεμα..δεν εχω θηλαστρω ηλεκτρονικο και με το χειροκινητο δεν το παλευω...οποτε παιρνει και συμπληρωμα ξενο που εμαθε στο νοσοκομειο..σκεφτομαι να αγορασω ενα ηλεκτρονικο αλλα ειναι πολυ ακριβα...ουτε εμενα επαιρνε βαρος..τωρα παιρνει κανονικα...το πρωι τρωει γαλα δικο μου μονο και το βραδυ δικο μου και ξενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κσλησπέρα κορίτσια,

Βινούλα πόσο γεννήθηκε? καΙ πόσο βάρος χάσατε? καταλαβαίνω τι λες γιατί και εμένα στο γιο μου μου προτειναν να βγάζω με θήλαστο και είχα αγχωθεί να πάρει βάρος και του έβγαζα αλλά έτσι σταδιακά μειώθηκε η παραγωγή μου. Μετά νοίκιασα επαγγελματικό medela symphony που είναι και διπλής άντλησης και ξεκίνησε πάλι να κατεβαίνει γάλα , έβγαλα 2 λίτρα τη μέρα και έφτιαξα και τράπεζα. Το νοικιάζεις 60€ τους δυο πρώτους μήνες και μετά 40 το μήνα. Αλλά αξίζει.

Εύχομαι να συνεχίσετε καλά....απλά πιστεύω είναι δύσκολο εάν ξεκινήσει και μπουκάλι...

Αναστασία και Νίκη ετοιμάζετε βάπτιση ήδη? μπράβο...εμείε δεν έχουμε νονα ακόμα αλλά περιμένω να γεννηθεί πρώτα ο θεός με το καλό και μετά βλέπουμε...

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

jovi σου ευχήθηκα επίσημα!! :D

Εμείς καλά είμαστε,θηλάζουμε αποκλειστικά.Έχω λιώσει απ΄την κούραση,βέβαια ,αλλά το παλεύω.Ο μπέμπης τρώει κάθε 1 ώρα ή και κάθε μισή.Τώρα που σας γράφω είναι στο στήθος πάλι!!!!Περιμένω την Κυριακή να τον ζυγίσω να δώ αν παίρνει σωστό βάρος.

Θηλάστε όσο μπορείτε κοριτσάκια μου,το μεγαλύτερο δώρο που τους δίνουμε είναι αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοβι μου γεννηθηκε 2890 και μεσα σε μια μερα εχασε 290 γραμμαρια μετα στο νοσοκομειο πηρε.την μερα θηλαζε και του εδειναν και συμπληρωμα και το βραδυ που απογορευονταν ετρωγε αποκλειστηκα ξενο...οταν γυρισαμε σπιτι στην αρχη θηλαζαμε αποκλειστηκα αλλα επειδη εχασε παλι 50 γραμμαρια ο γιατρος επεμενε να παρει και ξενο...και ετσι του δινω στηθος αποκλειστηκα την μερα και το βραδυ και μερικες φορες που δεν χορτενει στηθος και συμπληρωμα...και τωρα ειμαστε 3100...το παλευω οσο μπορω να πινει μονο δικο μου αλλα απ την στιγμη που επαιρνε απ την αρχη ξενο ειναι παρα πολυ δυσκολο να το κοψει...δεν ξερω τι να κανω..ο παιδιατρος ειναι εξαιρετικος αλλα θα ηθελα να πινει μονο το δικο μου...

Εμεις βαφτιση λεμε να κανουμε τον σεπτεμβρη πρωτα ο θεος...λεμε να δωσουμε το ονομα του μπαμπα του σπυρου..Δημητριος και εχουμε και νονο..οι ετοιμασιες λιγο αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε καλε ολες οι μανουλες και οι υπολοιπες μελλουσες μανουλες???Εγω εδω σπιτι...σημερα κλεισαμε 20 μερες και προσπαθουμε να μπουμε σε μια σειρα...το παλευω σκληρα για τον θηλασμο πηρα και θηλαστρο και βγαζω οσο μπορω και τον θηλαζω αλλα μερικες φορες μεσα στο 24ωρο τρωει και ξενο..ελπιζω να τα καταφερω με τον θηλαζμο...ειμαι αρκετα κουρασμενη αλλα οκ το παλευω...μερες ειναι και θα περασουν...

Μετα θα ειμαστε μια χαρουλα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε????

Εμείς δόξα τω θεώ καλά.... σήμερα αλλάξαμε πάλι γάλα τώρα πίνουμε το Nutriben ΑΤ που είναι αποκλειστικά για παιδιά με αλλεργία στο αγελαδινό και στην Λακτάση... να δούμε τι θα δούμε γιατί το μωρό μου είχε 2 μέρες που έκανε 3 φορές εμετό και αυτό σημαίνει ότι δεν του ταίριαζε το γάλα!!! Αλλάξαμε και παιδίατρο γιατί η προηγούμενη απ΄ ότι κατάλαβα ήταν χαζή!!! Κατά τα άλλα μια χαρά...το βάρος μας 4.900 και το ύψος μας 5 εκατοστά!! Τώρα έχουμε μπει σε μια σειρά!!! Την Δευτέρα σαραντίζουμε να βγούμε και καμιά βολτούλα αν και καραδωκούν πολλές ιώσεις!!!!

Binoula και ζούμπι , όντως είναι πολύ κούραση ο θηλασμός αλλά υπομονή τι να κάνουμε!!!

Αναστασία μου, όντως το πιο σημαντικό σε μια βάπτιση είναι ο νονός!!! Λίγοι δυστηχώς ξέρουν την πραγματική σημασία!!!

Εμείς τσικνήσαμε στο σπίτι μας γιατί δεν βγαίνουμε πριν σαραντίσουμε και ήρθαν οι γονείς μου και φάγαμε!!! Οικογενειακά καλά!!!

Κόννα μου, πότε γεννάς κοπέλα μου!! Με το καλόοοοο!!!!

Κορίτσια πόσες μείνανε ακόμη να γεννήσουν????

Φιλάκια σε όλες καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου..πως τα περνατε?>??εμεις εδω σπιτι τα 3 μας....στο χαλαρω...σημερα πηραμε τις ευχες για τις 20 μερες....

Ζουμπι μου παιδαρος ο μπεμπης σου....να τον χαιρεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ binoula!!!

Και εμείς...χαλαρά στο σπίτι...περιμένουμε με αγωνία να σαραντίσουμε,θα έχει φτιάξει και ο καιρός μέχρι τότε,να αρχίσουμε τις βολτίτσες!

Ζύγισα το μπέμπη σήμερα και έχει πάρει σε μια βδομάδα 250γρ.!!!Πολύ καλά είπε η παιδίατρος!!Το μαμαδογαλατάκι μου θρέφει κάργα!!!! :D:D:D Ούφ!Είχα μια ψιλοαγωνία...μήπως και δεν είχε πάρει το σωστό βάρος το παιδί...αλλά όλα οκ!!Συνεχίζουμε απτόητοι!!

Σας φιλώ όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κσλησπέρα κορίτσια μου,

όλες καλά? εμείς μια χαρά είμαστε δόξα το Θεό. Ακόμα δεν έχω ετοιμάσει τίποτα και πρέπει να αρχίσω. Η μαμά μου πήρε τα ρούχα που είχα απο το γιο μου και θα τα πλύνει και εγώ θα φρεσκάρω και κουβέρτες κτλ. Πρέπει σιγά σιγά, αλλά να μια εβδομάδα έκατσα και έτρεχα μια στο ΙΚΑ μια εδώ μια εκεί συν ότι ο γιατρός είπε ξεκούραση. Θα βοηθήσει και η μαμά μου στα ρούχα γιατί αυτή την εβδομάδα έχει γεννέθλια το αγοράκι μου και θα κάνουμε λίγες ετοιμασίες. πρώτα ο Θεός την Κυριακή λέμε να του κάνουμε ένα μικρό πάρτυ με τη νονά , τους παππούδες, τα ξαδελφάκια και 2-3 παιδάκια. Αν και δεν πρέπει να κουράζομαι δεν μου πάει καρδιά να μην τον γιορτάσω, θα βοηθήσει και η μάνα μου και οι αδελφές μου θα περάσουμε ωραία.

Ο γιατρός είπε αν πάνε όλα καλά και δεν έχουμε τίποτα νωρίτερα περίπου 15/04 θα γενησουμε, ένας μήνας έμεινε.

Φιλάκια σε όλα τα μωράκια σας, καλούς θηλασμούς και καλές βολτίτσες όσες θα ξενκινήσετε σιγά σιγά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κ απο μενα κοριτσια μου...πως τα περνατε???

εμεις εδω με πολυ γκρινια ο μπεμπης μας περισσοτερο αγχος εγω που δεν ξερω τι να του κανω αλλα δεν πειραζει να μαστε καλα ...εμεις χτες πηραμε ευχες για τις 20 μερες και σημερα πηγαμε μια βολτουλα μιας και ειχαμε παρα πολυ καλη μερα...ενιωσα πολυ ομορφα που βγηκα στον εξω κοσμο...

αντε να σαραντησουμε μπας και στρωσουμε και λιγο με το προγραμμα...και μετα θα ειμαστε τζετ...

ΚΟννα μου κοντευεις κ εσυ....αντε με το καλο... να χαιρεσαι και τον μικρο σου...εεε ενα παρτακι το χρειαζεται αλλα μονο αμα εχεις βοηθεια γιατι πρεπει να ξεκουραζεσε στη φαση που εισαι τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου κ απο μας!Πως ειστε?Εγω λογω της κουρασης εχω πολλα νευρα.. :( και ισως πολλες απαιτησεις απο το κοριτσακι μου κ η ιδια επισης.Ζωηρεψε ξαφνικα μωρε κοριτσια..Δεν καθεται λεπτο ησυχη πια.Ουφ τι να πω..Εγω συνεχιζω με το θηλαστρο κ το στηθος οποτε την βλεπω ανησυχη.

Βινουλα εγω εχω [αρει το θηλαστρο της medela to swing .Απο τα καλυτερα θηλαστρα ειναι!150 ευρω ειχαμε δωσει αλλα σκεψου πως το χρησιμοποιησα 8,5 μηνες στη 1η μου εγκυμοσυνη κ τωρα 1 μηνα και συνεχιζουμε.Εμεις βγαινουμε απο την αρχη εξω γτ ο πνευματικος μου ,μου εχει πει πως αυτα ειναι προκαταληψεις.Δεν βγαινει κανονικα εξω η μαμα με το μωρο για να μην αρρωστησουν και παιδευονται.

Νικη μου λιγο καιρο υπομονη κοπελα μου και θα στρωσει με το γαλατακι.

Κοννα μου λιγο καιρο υπομονη και θα παρεις το νινακι σου αγκαλιτσα!Με το καλο το παρτακι σας και να χαιρεσαι το μπουμπουκακι σου!

Ζουμπι μου ενα κουκλι ειναι!Να το χαιρεστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου αγαπημένα!Βρηκα λιγο το χρονο να σας γραψω λιγο γιατι τρεχω πανικοβλητη!!!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!!Γεννησαμε εναν ομορφο γιο 3300 γρ.!Ολα ειναι καλα!!!!Η αληθεια ειναι οτι όλα ηταν ιδανικα για εναν φυσιολογικο τοκετο δηλαδη ολα ηταν καλα απλα το παιδι επρεπε να κατεβει κι αλλο πραγμα το οποιο θα γινόταν με τους τεχνιτους πονους!Βαζουμε λοιπόν ορό στις 8 :30 το πρωι της Παρασκευής 1/3/2013 και αρχισα να εχω κανονικους πόνους και υπεροχο τραχυλο και φτανω διαστολη 8 χωρις επισκληριδιο(δεν ηθελα,αντεχα τους πόνους) αλλα δυστυχώς το παιδί τελευταία στιγμη περα απο το οτι αρχισε να κατεβαινει στραβά μπλεχτηκε και στον ομφαλιο λωρο οπότε επρεπε να γινει καισαρικη γιατι τα πραγματα αρχισαν να γινονται επικυνδινα και για το παιδι και για εμενα!Ευτυχώς ειμαστε καλα και οι δυο!!!Ειναι ενας κουκλος που μοιαζει και στους δυο και τον λατρευω!!!Η αληθεια ειναι οτι παιδια η καισαρικη ειναι χαλια κατα τη γνωμη μου παντα με την εννοια οτι η πονοι του φυσιολογικού τοκετού και ειδικα με επισκληριδιο αν θες δεν ειναι τιποτα μπροστά στους πόνους που τραβηξα μετα!Δεν παλευονται λεμε τωρα!Ευτυχώς ειμαι καλυτερα τωρα και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απο ολους και απο τον γιατρό μου και απο ολους στο Ιασω με στηριξανε παρα πολυ και ολοι ηταν αψογοι απεναντι μου!!!Η ταλαιπωρία μεγάλη αλλα αξιζε τον κόπο για αυτο το υπεροχο αστερι που κρατω στην αγκαλιά μου και εχουμε ξετρελαθεί και νοιωθω τρελή συγκινιση και αλλα πολλα που τωρα δεν μπορω να περιγραψω!!!ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ και δεν τον αλλαζω με τιποτα στον κόσμο!Τωρα προσπαθουμε να μπουμε σε ενα προγραμμα!Τα πραγματα ειναι δυσκολοτερα απο οτι φανταζομουνα!Θηλαζω κανονικα και ειναι αρκετα κουραστικο!Ειμαι απειρη και αμαθητη και ο μπεμπης αρκετα ζωηρος και πολυ κολημένος απανω μου!Γκρινιαρης αρκετα!Ειλικρινα ειμαι ολη την ωρα με το στηθος εξω!Ηρεμει και κοιμαται μονο στο στηθος μου και μολις παω να τον βαλω κατω παλι τα ιδια!Με εχει πονεσει το στηθος μου!Ειμαι σχεδον αυπνη και προσπαθω να τον βαλω σε προγραμμα τωρα!Οταν τον αλλαζω κλαιει πολυ!Και στην αγκαλιά δεν πολυκαθεται κανενος!Θελει βυζι..Εχει κανα δυο μερες τωρα βεβαια που αρχιζει και ηρεμει..για να δουμε!Εχω πολυ άγχος και ακομα φοβάμαι..Αν δεν ηταν και η μητερα μου εδω γιατι ο συζυγος μου δουλευει θα ειχα φρικαρει!Ειναι και αυτη η κλεισμαρα που εγω δεν την ειχα συνηθίσει καθόλου...Για να δουμε...Ελπιζω να τα καταφερω!!!!Θα τα ξαναπουμε συντομα!Σας φιλω!!!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΤΥ μου να σου ζήσει ο γιός!!!!Πάντα γεροί και ευτυχισμένοι να είστε!!

Είναι δύσκολα στην αρχή...το ξέρω και το ξέρουμε όλες και σε καταλαβαίνουμε.Κάνε λίγο υπομονή όμως γιατί μεγαλώνοντας τα μωρά τα πράγματα γίνονται καλύτερα.Και εγώ δυσκολεύομαι με το θηλασμό.Δεν είναι και το πιο εύκολο...Πολύ ξενύχτι,πολύ κούραση..Ο αποκλειστικός θηλασμός,θέλει υπομονή και ηρεμία.Και φυσικά βοήθεια γιατί αλλιώς δεν τα βγάζει πέρα η μαμά.Εγώ έχω τη νονά μου που έρχετε κάθε μέρα και φροντίζει το σπίτι και το μαγείρεμα,γιατί και εγώ είμαι "κολλημένη" με το μπέμπη,λόγω θηλασμού.Ίσα που προλαβαίνω να φάω,να κάνω ένα μπάνιο...τα βασικά.Πρόγραμμα δεν μπορείς να βάλεις στο μωρό απο τώρα,είναι πολύ μικρό ακόμα.Και εκτός αυτού,ο αποκλειστικός θηλασμός δεν έχει πρόγραμμα.Απλά βάζεις το μωρό στο στήθος όποτε σου το ζητάει,και κάθε 1 ή και κάθε μισή ώρα....Οι 40 μέρες είναι ζόρικες,μετά μόλις εδραιωθεί ο θηλάσμός όλα γίνονται ευκολότερα! :D

Εμείς 6 Απριλίου σαραντίζουμε...ουφ!!Αντε να αρχίσουμε να βγαίνουμε έξω σιγά-σιγά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε???που χαθηκατε ολες???εμεις εδω σπιτι...ολα καλα...ο μικρος γκρινια αυπνια κλαμα...τα συνηθησμενα...μακαρι να πανε ολα καλα και να στρωσει λιγο...εγω εδω βρηκα ευκαιρια να δω τα νεα σας αλλα δεν εχει μπει καμια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

δεν σας εχω διαβασει...

μπηκα για να σας πω τα νεα μας...

πηγαμε παιδιατρο..

ο γιωργος πηρε 1200 μεσα σε 3 εβδομαδες...τωρα ειναι 3700 απο 2530 που τον πηρα απο το νοσοκομειο..

ο μιχαλης πηρε 700 γραμμαρια μεσα σε 2 εβδομαδες... τωρ ειναι 2750..

θηλαζουμε αποκλειστικα...

ο μιχαλης εχει κολικους.. μας εδωσε σταγονες..

ο γιατρος ειναι πολυ ευχαριστημενος..

ξυπνανε ανα τρεις ωρες και θελουν φαγητο και κοιμουνται το βραδυ κατευθειαν...

εγω νιωθω πολυ κουρασμενη και γεματη υπερανταση.. χθες το βραδυ παλευα 2 ωρες να με παρει ο υπνος...

συνεχιζω και κοιμαμαι 5 ωρες συνολικα..

ο αντρας βοηθαει αρκετα... αν ξυπνησουν ταυτοχρονα το βραδυ σηκωνεται και αυτος ο καημενος... και ταιζει ο καθενας μας ενα μωρο..

ελπιζω ολες να ειστε καλα και τα μωρακια σας το ιδιο...

φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!

Κάντυ να σας ζήσει ο μπεμπάκος!!! Να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε και να είναι πάντα γερός!!!

Καλή λοχεία να έχεις και καλούς θηλασμούς...

Ελένη μεγαλώσατε ε? μπράβο τα αγοράκια σου!!

Βινούλα υπομονή κοπέλα μου, σιγά σιγά θα στρώσετε...

εμείς καλά είμαστε, γιορτάζουμε σήμερα και σβήσαμε κεράκι στο σχολείο, το Σάββατο στο σπίτι!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...