Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις ευχές!Από ότι είδα πλησιάζει η ώρα να έρθουν και άλλα μωράκια στις αγκαλίτσες των μαμάδων και μπαμπάδων τους.Με το καλό!!!

Εκείνη την ώρα δεν υπάρχει φόβος,σκέφτεσαι μόνο ότι σε λίγο θα έχεις αγκαλιά το μωρό σου.

Φιλιά σε όλες!Έχουμε κολικούς και είμαι συνέχεια σε ετοιμότητα να την ηρεμήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ τη Τρίτη τελικά μπαίνω για Καισαρική! Ελπίζω να μπορώ από το Ιασώ να σας γράψω νέα μου! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε???

Εμείς δόξα τω Θεώ καλά!!! εχθές πήγαμε παιδίατρο ο μπέμπης μας έχει πάρει 1 κιλό είναι 4.150 η παιδίατρος μας είπε ότι είναι μια χαρά!!!

Jovi μου, έφτασε η μεγάλη μέρα!!! Όλα να πάνε τέλεια και να κρατήσεις το μωράκι σου γερό και δυνατό στην αγκαλίτσα σου!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Jovi...με πέρασες!!!!!!!!!!!χαχαχαχααα!!!!!!!!'Αντε με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D Εφτασε η μεγάλη μέρα!!

Όταν θα βγαίνεις εσύ θα μπαίνω εγώ!!

6 μερούλες μείνανε και για μένα....!!

Niki...μια χαρά ο παίδαρος!!Τον θηλάζεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κοριτσάκια τι κάνετε; Αχ δεν περνάνε οι μέρες νομίζω... Αύριο θα πάω στην Αιματολογο για να μου πει για τις ενέσεις! Πριν λίγο έκανα την τελευταία! Η μπέμπα σήμερα κοιμάται κ δεν την πολυακούω με ανησυχεί λίγο αυτό. Τα βραδιά δεν καλοκοιμαμαι κ γενικά νιώθω ότι επειδή είναι δεύτερη φορά κ ξέρω τι με περιμένει έχω περισσότερο άγχος ... Αχ! Πού έχετε χαθεί όλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!Jovi μου μας προλαβες μαλλον!!!!!Αντε με το καλο την Τριτη να πανε ολα καλα ευχομαι και να τελειωνουν ολα γρηγορα!!!!Εμεις πηγαμε στο γιατρο!!!Ο μπεμπης ειναι 3 κιλα και ολα ειναι τελεια εχει κατεβει, ειναι στη σωστη θεση και ο τραχυλος μαλακωσε!Τωρα μου ειπε ο γιατρος αν δεν με πιασουν οι πονοι την Παρασκευη 1/3 μπαινω και εγω μεσα το πρωι για να γεννησω θελω δεν θελω!!!Δεν θελει να τον αφησει αλλο μεσα!!!Με τεχνιτους πονους αλλα φυσιολογικο τοκετο!!!!Οποτε ζουμπι μου μας βλεπω μαζι να ειμαστε στο Ιασω!!!!Αληθεια..εχεις Facebook..;;;Δεν θυμαμαι αν ειμαστε φιλες εκει εχω μπερδευτει γιατι σας ξερω με τα ψευδωνυμα και δεν θυμαμαι τα ονοματα!!!!Αν θες κανε με add αν δεν ειμαστε ηδη φιλες...μπας και βρεθουμε στο μαιευτηριο!!!!!ΩΧ Παναγια μου βαλε το χερι σου να πανε ολα καλα!!!!Φιλακια πολλα και καλη τυχη να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!Jovi μου μας προλαβες μαλλον!!!!!Αντε με το καλο την Τριτη να πανε ολα καλα ευχομαι και να τελειωνουν ολα γρηγορα!!!!Εμεις πηγαμε στο γιατρο!!!Ο μπεμπης ειναι 3 κιλα και ολα ειναι τελεια εχει κατεβει, ειναι στη σωστη θεση και ο τραχυλος μαλακωσε!Τωρα μου ειπε ο γιατρος αν δεν με πιασουν οι πονοι την Παρασκευη 1/3 μπαινω και εγω μεσα το πρωι για να γεννησω θελω δεν θελω!!!Δεν θελει να τον αφησει αλλο μεσα!!!Με τεχνιτους πονους αλλα φυσιολογικο τοκετο!!!!Οποτε ζουμπι μου μας βλεπω μαζι να ειμαστε στο Ιασω!!!!Αληθεια..εχεις Facebook..;;;Δεν θυμαμαι αν ειμαστε φιλες εκει εχω μπερδευτει γιατι σας ξερω με τα ψευδωνυμα και δεν θυμαμαι τα ονοματα!!!!Αν θες κανε με add αν δεν ειμαστε ηδη φιλες...μπας και βρεθουμε στο μαιευτηριο!!!!!ΩΧ Παναγια μου βαλε το χερι σου να πανε ολα καλα!!!!Φιλακια πολλα και καλη τυχη να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!!

Νομιζω η Ζούμπι γενναει στο Μητερα!!! Εγώ θα σε προλάβω για μια μέρα στο Ιασώ..Σαββατο θα βγω αν ολα πάνε καλα....Ελπίζω στο μαιευτηριο να εχει ιντερνετ να μπορω να σου στειλω! Ευχομαι να πάνε ολα καλά και να γεννησεις πολύ γρήγορα και εύκολα!!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΤΥ.....μαζί θα γεννήσουμε!!Μόνο που εγώ θα είμαι λίιιιιγο πιο κάτω,στο Μητέρα!!χαχαχαχααα!!

Εκτός απροόπτου Παρασκευή μπαίνω και εγώ για καισαρική.

Αντε με εναν πόνο όλες μας!!! :D:D

Jovi μου φιλιά,όλα να πάνε καλά!!!!!!!!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Πως είστε???

Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά!! 25 ημερών και επίσημα σήμερα!!!

Εγώ τον θηλασμό τον σταμάτησα γιατί είδαμε στα κακά του μωρού μου βλένες και κάναμε εξετάσεις κοπράνων που έδειξα ένα μικρόβιο και μπορεί να το κόλλησε από μένα!!! Οπότε τώρα μόνο ξένο γάλα!!!

Ας του περάσει του μπέμπη μου και δεν πειράζει!!!!

Jovi μου, Ζούμπι μου, Κάντυ μου, με έναν πόνο να έρθουνε τα μωράκια σας και να γεμίσουν οι αγκαλιές σας!!! Να είναι γερά και δυνατά τα μωράκια σας!!! Είστε έτοιμες για την πιο ωραία μέρα στη ζωή σας???

Φιλάκια σε όλες καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! Niki μου περαστικα ευχομαι στο μπεμπακι σου!!! Jovi μου, και Ζούμπι μου ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!!Αντε καλη μας τυχη και με μισο πονο!!!!Φιλακια πολλα πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα,πως ειστε?Εμεις καλα αν κ ειμαι τοοοοσο κουρασμενη!Η μπεμπα μου ξυπναει καθε 1,5 ωρα για να φαει.Τον θηλασμο στηθος τον σταματησα προσωρινα γτ η μπεμπα μου δεν ρουφουσε οσο επρεπε με αποτελεσμα να μειωθει τραγικα το γαλα.Το μωρο εκλαιγε και εκνευριζοταν και γω νομιζα πως ειχα γαλα γτ οταν το εβγαζα με το θηλαστρο στην αρχη γτ πρηζοταν το στηθος κ με πονουσε πολυ ειχα υπερπαραγωγη.Οι μαιες μου ελεγαν να μην βαζω θηλαστρο γτ το μωρο θα μπερδευτει κ δεν θα εχω τοσο γαλα οσο θα θελει το μωρο και τις ακουσα κ την πατησα ασχημα!Πια βγαζω καθε 2-3 ωρες το γαλα και κανω τεραστια προσπαθεια να επαναφερω το γαλα πισω.Δν θελω καθολου να σταματησω εστω κ με το θηλαστρο κ ας κουραζομαι πολυ.Εν τω μεταξυ μαλλον επαθα υπερκοπωση γτ ποναει πολυυυ το σωμα μου κ νιωθω εντονη καταβολη.Ειχα παθει κ στο πρωτο μου κοριτσακι υπερκοπωση με τα ιδια συμπτωματα.Ελπιζω να φτιαξει το προγραμμα σε λιγο καιρο διαφορετικα με βλεπω να σωριαζομαι.Εσεις πως τα πατε με τις κοιλιτσες κ τα μωρακια σας??Τα φιλια μου σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες!!!!!

Νίκη περαστικά στο μικρουλάκι σου και Αναστασία εύχομαι να ηρεμήσεις και εσύ και να νιώσεις καλύτερα, η υπερκόποση στην αρχή είναι πιθανή αλλά και δύσκολη. Προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι, άσε λίγο πίσω τις δουλειές, δεν πειράζει.

Jovi μου σήμερα θα έμπαινες ε? μάλλον θα έχεις γεννήσει τώρα...να σου ζήσει κοπέλα μου!!! περιμένουμε νέα σου...

Φιλιά και με το καλό και οι υπόλοιπες μανούλες να γεννήσουν......

Εγώ σταματάω τη δουλειά αυτή την εβδομάδα, ουφ επιτέλους να ηρεμήσω. Στο γιατρό πήγα χτες, η μπουμπου είναι 1670γρ μια χαρά για την εβδομάδα μας. Αναμένετε μικρούλα, 2700 περίπου σαν το γιο μου και αγωνομαι λίγο για το στήθος, μακάρι να πιάσει και να θηλάσει γιατί με θήλαστρο δεν αντέχω πάλι...

φιλάκια,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ! Γέννησα 26/2 στις 18:10 μια γλυκιά μπέμπα 2820! Όλα πήγαν πολύ καλά! Σύντομα θα σας γράψω νέα μου με λεπτομέρειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα καλημέρααα!!! Πως είστε?????

Βλέπω και άλλα γεννητούρια!!!

Εμείς είμαστε καλά... σήμερα περιμένουμε την καλλιέργεια κοπράνων να δούμε τι θα δείξει η γενική κοπράνων βγήκε μια χαρά!!! Αλλάξαμε και γάλα και παίρνουμε το Frezylac ar είναι αντιαναγωγικό γιατί το μωρό μου είχε τάση για εμμετό και πάθαινε παλλινδρόμηση... τώρα προς το παρόν δόξα τω Θεώ μια χαρά!!!

Jovi μου, να σου ζήσει κοριτσάκι μου... να είναι γερή η μπουμπού σας και δυνατή!!! Πλήρης ευτυχία ε???? Περιμένουμε νέα σου!!! Καλό σαραντισμό να έχεις και καλή ανάρρωση!!!!

Αναστασία μου, και γω μια από τα ίδια είμαι... πολύ κούραση και σπίτι μεγάλο και ο καιρός χάλια δεν μπορείς να ανοίξεις να πεις ότι θα αερίσω το σπίτι μεγάλο για το καθάρισμα!!! Άστα να πάνε!!! Υπομονή... δεν με φτάνουν οι 24 ώρες της ημέρας!!! Τελικά το θήλαστρο είναι μεγάλη ταλαιπωρία αλλά τι να κάνουμε... υπομονή!!!

Κόννα μου, με το καλό να έρθει η μπεμπα σου!!! Με έναν πόνο!!! Είναι όντως πρόβλημα το θήλαστρο... αλλά τι να κάνουμε... για τα παιδάκια μας όλα θα τα κάνουμε!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jovi να σας ζήσει η μπεμπούλα σας!

Εμείς καλά είμαστε!Οι κολικοί συνεχίζουν.Το παλεύουμε με μάραθο,χαμομήλι και εκτός από το γάλα μας το Almiron 1 αντικαθιστούμε 2 γεύματα με το Novalac ac.Οι πιο έμπειρες μαμάδες τι συμβουλεύουν για τους κολικούς;Από πότε μπορούμε να βάζουμε το μωρό σε ρηλάξ και σε καρότσι;

Νίκη και Αναστασία υπομονή με το σπίτι,αφήστε το λίγο,δεν πειράζει,πρέπει να έχουμε δυνάμεις για τα μωρούλια μας.Κάντε μόνο τα βασικά.

Νίκη χαίρομαι που ο μπεμπούλης σας είναι μια χαρά.

Φιλάκια σε όλες!

Πόσες έμειναν ακόμα να γεννήσουν;2-3;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες σας...να μας ζησουν ολα τα καινουρια μωρακια...εμεις ειμαστε πλεον μια χαρουλα..γεννησαμε φυσιολογικα το σαββατο 16-2-13 μαζι με τον μπαμπα μας και ολα πηγαν κατ ευχιν...ο μπεμπης ειναι ιδιος ο μπαμπας του και εχει πολυ πλακα...μεταφερθηκαμε εσπευσμενα στα γιαννενα γιατι ο μπεμπης μας εκανε ικτερο και μειναμε μια βδομαδα μεσα...τωρα εχουμε 3-4 μερες σπιτι και παλευουμε ανελεειτα να βρουμε τους ρυθμους μας...θηλαζουμε αποκλειστικα και απολαμβανουμε το καθε λεπτο που εξαντλουμαστε...φιλακια πολλα σε ολες...αν μ αφησει ο μπεμπης θα μω να σας γραψω την εμπειρια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια μου ομορφα!Πως ειστε?Εμεις ειμαστε καλα ,παρολη την κουραση μας.Εχθες πηγαμε και ζυγισαμε τη μπουμπουκιτσα μας και πηρε σε μια εβδομαδα 290 γρ.Το γαλατακι μου τη θρεφει καλα!!! :lol::lol::lol: Την εβαλα στο στηθος κ εχθες κ σημερα σ'ενα γευμα και δεν φαινεται να το ξεχασε.Εγω εξακολουθω να βγαζω το γαλα μου με το θηλαστρο για να αυξησω την παραγωγη (κατι που εχει επιτευχθει κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο,ηδη ειμαι 5 γευματα μπροστα δοξα τω Θεω!)Αυριο θα προσπαθησω μονο θηλασμο να δω πως θα παει.Δεν κουραζομαι κοριτσακια μου απο τις δουλειες του σπιτιου.Βεβαια δεν το εχω παραμελησει αλλα το ξενυχτι με εχει κανει κουρελι.Το οτι ξυπναει καθε 3 και λιγο για να φαει με εχει εξοντωσει.. :oops:

Λενα εμεις τη βαζουμε απο ημερων στο ρηλαξ αλλα οχι πολλες ωρες γτ εει μια κλιση και δεν επιτρεπεται αρκετη ωρα.Οσο για τους κολικους υπαρχουν καποια πραγματα τα οποια βοηθουν.

1) αν δεν θηλαζεις παρε τα μπιμπερο της μαμ τα οποια αν παρατηρησεις στον πατο του μπιμπερο εχει τρυπουλες ωστε οταν πινει το μωρακι απελευθερωνει τον αερα απο τον πατο κ ρουφαει μονο το γαλα.

2)υπαρχουν σταγονες που βοηθουν στην ανωριμοτητα του εντερου και ειναι ακριβως μονο γι αυτο το σκοπο.Λεγονται πρεβιοτικα και βοηθουν κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο.Τα βρισκεις στο φαρμακειο.Εμεις σωθηκαμε με αυτες.

3)κανεις μασαζακι στην κοιλιτσα κ βαζεις ζεστες πετσετουλες στην περιοχη της κοιλιτσας.

4) το βαζεις το μωρακι μπρουμυτα και σπρωχνεις τα ποδαρακια του προς τη κοιλιτσα οταν καταλαβεις οτι ποναει.Το ανακουφιζει.

Φιλακια σε ολες!!!

Βινουλα μου να σας ζησει το νινακιιιιι!!!Καλοφωτισμενο,γερο και ευτυχισμενο να ειναι!Καλη λοχεια να εχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

όλες καλά? εμείς μια χαρά είμαστε ...

Βινούλα να σου πω πάλι να σου ζήσει, εύχομαι ότι επιθυμείτε, πάντα γεροι και ευτυχισμένοι να είστε!!! Καλή λοχεία να έχεις!!!

Αναστασία μου μπράβο σου για το θηλασμό, αξίζει την προσπάθεια και θα τα καταφέρεις. Αφου δεν έχει ξαχάσει το στήθος θα ξεχάσετε σύντομα το θήλάστρο. Αλήθεια όταν βγάζεις το γάλα με τι μπιμπερό το δίνεις? έχεις πάρει για μητρικό γάλα ή τα κοινά?

Νίκη εσείς είστε καλά τώρα? οι εξετάσεις, όλα καλά?

Με το καλό οι υπόλοιπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! πως είστε????

Εμείς Δόξα τω Θεώ καλά!!!!!

Πήραμε τα αποτελέσματα από την γενική και την καλλιέργεια κοπράνων και είναι μια χαρά!!! Αλλά την ίδια μέρα είδα λίγο αίμα στα κακά του μωρού και κάναμε μια εξέταση που λέγεται mayer κοπράνων να δούμε αν όντως ήταν αίμα και βγήκε θετικό!!!! Η παιδίατρος μου είπε ότι το παιδί έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα και ότι θα πρέπει να πάρουμε άλλο γάλα!!! Κορίτσια ξεκινήσαμε με το Frisolac από το μαιευτήριο το οποίο μας έκανε δισκοιλιότητα και παλλινδρόμηση μετά μας έδωσε το Neomil το οποίο μας έκανε διάρροια και παλινδρόμηση μετά μας έδωσε το Frezylac Ar (είναι παχύρευστο για τις αναγωγές) με αποτέλεσμα βλένες και αίμα στις κενώσεις!!! Δηλαδή το παιδί έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα!!! Τώρα πίνουμε το Frezylac ΗΑ που είναι αγελαδινό γάλα αλλά επεξεργασμένο και μου είπε η γιατρός ότι αν κάνει πάλι αναγωγές να ξεκινήσουμε το Novalac Allernova που δεν είναι αγελαδινό και είναι παχύρευστο!!! Τον θηλασμό τον σταμάτησα γιατί θα έπρεπε να σταματήσω και γω τα γαλακτοκομικά αλλά και πάλι δεν ήταν σίγουρο ότι δεν θα έκανε σε κάτι άλλο αλλεργία!!! Έτσι και αλλιώς από γάλα εγώ ψιλοσταμάτησα... όλη μέρα δεν βγάζω ml με το θήλαστρο και το βράδυ που κοιμάμαι γίνομαι μούσκεμα!!! Μου είπε και ο γιατρός ότι θα δυσκολευτούμε λίγο μέχρι να βρούμε το γάλα που θα μας ταιρίαζει!!!

Εμείς εχθές κλείσαμε 1 μήνα και στις 11 Μαρτίου πρώτα ο Θεός σαραντίσουμε!!! Έχουμε πάρει την ευχή της 1ης ημέρας , την ονοματοδοσία της 8ης ημέρας (το όνομά μας πλέον και επίσημα είναι Ιωάννης) και τώρα περιμένουμε την 40η ημέρα να πάμε στην Εκκλησία!!! Από βάρος πριν 5 ημέρες που τον ζυγίσαμε ήταν 4.150 μια χαρά!!! Εμείς κορίτσια μην μας ματιάσω από την ημέρα που του δίνω γάλα αντιαλλεργικό μου έχει κόψει το γάλα την νύχτα!!! Θα φάει 12 το βράδυ θα ξυπνήσει 8 το πρωί!!!

Αναστασία μου, όντως αυτό το κάθε 3 ώρες είναι πολύ κουραστικό... υπομονή κορίτσι μου!!!

Binoula μου, σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!

Λένακαρά, το παιδί για να έχει κολικούς σημαίνει ότι το γάλα που πίνει δεν κάνει!!! Εμένα είχε κολικούς και αλλάξαμε γάλα και τώρα κοιμάται σαν πουλάκι!!! Θέλει πολύ προσοχή στο γάλα!!!

Κορίτσια και μια συμβουλή... πολύ προσοχή στις κενώσεις του μωρού στο χρώμα στην μυρωδιά και στην υφή!!! Εμένα μου το είπε η παιδίατρος!!!

Πολλά έφραψα σας έπριξα πρωί πρωί!!!1

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!! :D

Ααααα ξέχασα να σας πω σας καλώ στην Βάπτιση του γιού μας που θα γίνει την Κυριακή 26 Μαίου και την Δευτέρα 27 Μαίου που είναι του Αγίου Ιωάννη του Ρώσου γιορτάζουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου.τι κανετε?Εγω τωρα αντλω το γαλατακι μου κ σας γραφω :lol::lol: Τα κοριτσια μου κοιμουνται κ το αντρακι μου επισης.Πια τετοιες ωρες ξυπναμε.Αργαμιση.. :lol::lol::lol::lol:

Κοννα μου σ ευχαριστω πολυ!!Το γαλα το δινω με το μπιμπερο της mam ειναι το πλησιεστερο της θηλης του στηθους.Ισως κ γι αυτο δεν ξεχασε το στηθος.Εχθες πρωτη φορα θηλασε απο το στηθος 20 -25 ολοκληρα λεπτα ενω θηλαζε παντα μονο 1-2 λεπτα κ γι αυτο μου μειωσε το γαλα μου το νινι μου.Ειμασταν βεβαια κ στο αμαξι ισως κ γι αυτο να θηλασε τοσο.Θα το προσπαθησω ξανα με τον θηλασμο κ ευχομαι να παει καλα Παναγιτσα μου!

Νικη μου με το καλο η βαφτιση σας!!!Τι ωραια που εχετε τη δυνατοτητα να τον βαφτισετε τον Ιωαννη σας τοσο νωρις.Εμεις δυστυχως λογω αποστασης δεν μπορουμε τωρα το Πασχα κ θα την βαφτισουμε το καλοκαιρι πρωτα ο Θεος που θα εχουμε τον χρονο να ετοιμαστουμε.Αυτο με το γαλα κ τους κολικους εχει μια λογικη γτ εχει συμβει να εχει κολικους ενα μωρακι απο την πρωτεινη που περιεχει το γαλα αλλα δεν ειναι στανταρ.Δεν ειναι το πρωτο πραγμα που σκεφτεσαι κυριως οταν θηλαζει η μαμα.Συνηθως η αλλεργια στο αγελαδινο ειναι προσωρινο.Ευχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε αλλο με το γαλατακι.Να εχετε βρει το γαλα που του ταιριαζει!Κ εμεις πηραμε τις ευχουλες την 1η κ την 9η μερα και εχουμε πλεον κ ονομα.Αναστασια μας λενε πια και θα τη φωναζουμε Νατασα γτ πια θα γυριζει πρωτη στο Αναστασια εγω ή το νινι μου? :oops: Η βαφτιση μας θα γινει τον αυγουστο γτ τοτε θα ερθουμε για 5 εβδομαδες και θα εχουμε πολυ χρονο για να ετοιμαστουμε.Το πασχα δεν προλαβαινουμε γτ θ ερθουμε για 17 μερουλες μονο.

Καλημερα να εχετε ολες με τα μωρακια σας κ τις κοιλιτσες σας!!!Φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε Αναστασία μου.. με το καλό η Βάπτισης της Αναστασίας τότε!!!! Μου αρέσει πολύ το όνομα!!! Εγώ τα έχω κανονίσει όλα με την βάπτιση... μώλις γέννησα τα άρχισα εντατικά δεν μπορώ την τελευταία γενικά στιγμή!!

Εγώ εάν το επόμενο μωρό μου πρώτα ο Θεός είναι κορίτσι Αναστασία θα το πούμε λέγανε την πεθερά μου έτσι!!

Τώρα όσον αφορά το τικεράκι εάν περιμένεις από μένα απάντηση μάλλον θα φτάσεις 80+ :lol::lol::lol::lol: Δεν ξέρω να σε βοηθήσω!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγαπουλες!Πως ειστε?Εμεις ξυπνησαμε σχετικα νωρις απο το συνηθισμενο μας προγραμμα.Το κοριτσακι μου αρχισε σιγα σιγα να φτιαχνει προγραμμα.Τελικα βοηθαει πολυ το μπιμπερο..Ξυπναει ανα 3 ωρες σχεδον.Το στηθος δεν τολμαω να της το δωσω το βραδυ γτ ξερω πως θα με ξενυχτησει για τα καλα.Την ημερα θηλαζω κανονικα και το βραδυ το βγαζω με το θηλαστρο.Σημερα μας καλεσαν σε κατι γενεθλια και θελω πολυ να παω αλλα κατα πασσα πιθανοτητα θα καθισω στο σπιτι με το μωρο και θα παει ο αντρας μου με το κοριτσακι μας.

Νικη μου σ ευχαριστουμε πολυ!!Τα εκανες ολα????Αχ για πες μου τι εκανες γτ στην Άριά μου τα ειχε κανει ολα η αδερφη μου κ δεν θυμαμαι.Τουλαχιστον να τα βαλω σε μια ταξη στο μυαλο μου γτ και εμεις το Πασχα πρεπει σιγα σιγα να ξεκινησουμε γι να προλαβουμε.Εγω τα θελω οσο γινεται πιο λιτα αυτη τη φορα.Ευχομαι γρηγορα κ το 2ο !!! Και μενα μου αρεσει το Αναστασια οχι επειδη με λενε αλλα πιο πολυ για το νοημα του ονοματος.Θα ηθελα να την φωναζουμε Αναστασια αλλα ο αντρας μου εχει αντιρρηση γτ θα εχουμε κ οι 2 το ιδιο ονομα.Οποτε θα τη φωναζουμε Νατασα κ οταν μεγαλωσει μπορει να το αλλαξει αν θελει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σααααααααααααααααας!!!!!!!!!Να'μαστε και εμείς!!!!!!!!!

Γέννησα κορίτσια μου!26/02/2013 στις 19.20 !!!Έναν κούκλο,ενα παίδαρο 3300!!!

Είμαστε όλοι ξετρελαμένοι μαζί του.Άργησα να σας τα γράψω γιατί μόλις σήμερα γυρίσαμε απ΄το νοσοκομείο,μιας και το αγοράκι μας μας έκανε ίκτερο και έπρεπε να μείνουμε μέσα..ευτυχώς όλα πήγαν κάλα και είμαστε πια στο σπίτι μας!

Θηλάζω αποκλειστικά....δύσκολο..αλλά το παλέυω.Θα τα καταφέρω να θηλάσω 6 μήνες.Αυτή τη φορά τα έκανα όλα σωστά με το θηλασμό.

Πάω να γράψω την ιστορία του τοκετού μου!!!Σας φιλώ όλες,να μας ζήσουν τα μωρά μας!!!!!!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σααααααααααααααααας!!!!!!!!!Να'μαστε και εμείς!!!!!!!!!

Γέννησα κορίτσια μου!26/02/2013 στις 19.20 !!!Έναν κούκλο,ενα παίδαρο 3300!!!

Είμαστε όλοι ξετρελαμένοι μαζί του.Άργησα να σας τα γράψω γιατί μόλις σήμερα γυρίσαμε απ΄το νοσοκομείο,μιας και το αγοράκι μας μας έκανε ίκτερο και έπρεπε να μείνουμε μέσα..ευτυχώς όλα πήγαν κάλα και είμαστε πια στο σπίτι μας!

Θηλάζω αποκλειστικά....δύσκολο..αλλά το παλέυω.Θα τα καταφέρω να θηλάσω 6 μήνες.Αυτή τη φορά τα έκανα όλα σωστά με το θηλασμό.

Πάω να γράψω την ιστορία του τοκετού μου!!!Σας φιλώ όλες,να μας ζήσουν τα μωρά μας!!!!!!!!!!!! :D:D

Ζούμπι να σου ζήσει!!! 26 γέννησες τελικά;;Την ίδια μέρα με μια ωρα διαφορά έχουν γεννεθλια τα βλαστάρια μας!!Εμεις 18. 10!!!!Θα γράψω και εγώ την ιστορία τοκετού κάποια στιγμή!!Φιλάκια σε όλες..δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω όλα τα άρθρα ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...