Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ


Recommended Posts

Καταρχην δεν ξερω αν εχω αναρτησει σωστα :roll:

Θελω να αγορασω καινουργια καθισματα κ δεν ξερω ποιο ακομη....πειτε απο ποιο καθισμα ειστε ευχαριστημενες.

Στον γιο μου εχω ενα που ειναι απο 9-18κιλα αλλα χαλασε καπου κ φοβαμαι...στην μικρη εχω ακριβως το προηγουμενο που ειναι απο 0-9κιλα απλα τωρα η μπεμπα κοντευει τα 9 κιλα κ δεν το θελει με τιποτα θελει να σηκωνεται δεν της αρεσει ξαπλα.

ο γιος μου ειναι 16 κιλα κ 4.5ετων αν παρω παρομοιο με αυτο που εχω δεν θα μπορω να το χρησιμοποιησω κ περισσοτερο....λεω να παρω την αμεσως επομενη κατηγορια που ειναι 15-36κιλα κ λεει οτι μεχρι τα 18κιλα μπορω να το δενω με τις ζωνες του καθισματος κ μετα με του αυτοκινητου...στο εξωτερικο βεβαια βρισκω κ καθισματα με ζωνες δικες τους εως τα 36κιλα.....θα προτιμουσα δηλαδη να μην δενω το παιδι με την ζωνη του αυτοκινητου...Εχει καμια καθισμα που να δενει με του καθισματος αλλα να ειναι παραπανω κιλα?

στην μπεμπα θα παρω αυτο με το 9-18κιλα απλα μου εχει μεινει να βρω ενα καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη Καλημέρα.Καταρχήν πολύχρονη αν γιορτάζεις σήμερα,έχω κόρη Χρυσάνθη και τη γιορτάζω σήμερα.

Ξέρω να σου απαντήσω για της κόρης σου το καθισματάκι που ψάχνεις.Εμεις έχουμε για 9-36 kg της britax to evolva plus 123 που το δίνει από 9 μηνών. Τις βάζαμε σε αυτό από 9 μηνών γιατί στα "αυγά" δε χωρούσαν πια βγαίναν τα πόδια έξω.Πολύ ευχαριστημένη.Το χαμε πάρει από ebay Γερμανίας 180€ το ένα πέρσι το καλοκαίρι μετά από αρκετή έρευνα αγοράς.Τα χω πλύνει τα καλυμματά τους 2-3 φορές.Μια χαρά.Εχει αρκετές στάσεις ανάκλισης από τελείως κάθετο για να βλέπει έξω μέχρι αρκετά ξαπλωτό για μεγάλες αποστάσεις αν το παρει ο ύπνος.Εμένα η μια μου είναι και μικροκαμωμένη παρόλα αυτά την αγκαλιάζει πολύ ωραία δε φοβάμαι.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Σου βάζω και την επίσημη σελίδα να δεις περισσότερες προδιαγραφές για το συγκεκριμένο.

http://www.britax.co.uk/car-seats/car-s ... 1-2-3-plus

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω το ιδιο καθισματακι με την Μardio εχω κ ειμαι υπερ ευχαριστημενη.το πηρα απο Ελλαδα 210 εγω.αλλα για τις θεσεις ανακλισεις που λες εχω γιατι εγω εχω βρει μονο μια;πεφτει κ η πλατη κ δεν το εχω ανακαλυψει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω σου προτεινω να παρεις καποιο 9-36 τσαμπα λεφτα ειναι τα αλλα

και αυτο γιατι εμεις εχουμε πληρωσει ηδη με τα διδυμα 4 καθισματακια εχουμε το 0-9 κιλα απο 2

εχουμε το 9-13κιλα απο 2 και υποχρεωτικα τωρα γιατι δεν χωρανε ποια θα παρουμε το 9-36 μονο και μονο γιατι το15-36 δενει μονο με ζωνη αυτοκινητου και εμας φευγουν απο εκει

ενω το 9-36 εχει και δικο του συστημα δεσιματος το οποιο μετα βγαινει οποτε θελησει

εμεις λεμε να παρουμε της Kiwy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...