Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ FASHIONISTAS 6ου-7ου-8ου΄12 νο11


Recommended Posts

Σας διάβασα στα γρήγορα...για να πάω να κοιμηθώ και εγώ γιατί σε λίγο θα ξυπνήσουν τα μικρά μου...Αριάδνη υπνόσακο είχα και εγώ με βόλεψε πάρα πολύ!!!Εγώ είχα με ποδαράκια...τουλάχιστον μένεις ήσυχη ότι το βράδυ δε θα κρυώσει!!!Είναι πολύ καλοί!

Σταυρούλα μην ανησυχείς από τη στιγμή που είναι μέσα στις καμπύλες!!!Όλα καλά!!!Και εμένα νωρίς μου φαίνεται για φρούτο...και εμένα η παιδίατρός μας στον Απόλλωνα σχετικά νωρίς μου είπε να του δώσω...αλλά ήταν στον 5ο μήνα...

Στην αρχή είδα λίγο που λέγατε για ύψος και κιλά...τα χάσατε τι κιλάκια σας!!Εγώ είμαι 1,67 και τώρα είμαι 73 κιλά :cry::cry::cry: μου έχουν μείνει 10 κιλά...που θα πάει σιγά - σιγά θα φύγουν και αυτά...

Ανθή και εμένα ο μικρός αγκαλίτσας είναι...!!μόλις τον αφήνεις κλαίει...αφού ο αντρας μου λέει ότι είναι σαν εκείνες τις κούκλες που όταν τις σηκώνεις ανοίγουν τα μάτια και όταν τις ξαπλώνεις τα κλείνουν...με την μόνη διαφορά ότι τα κάνει ο μικρός ανάποδα!!!όσο για το βράδυ είναι με τις μέρες του, άλλες θα ξυπνάει ανά 2 - 3 ώρες και άλλες μέρες μπορεί και ανά 1 ώρα, θα φάει λίγο και μετά ξανά τα ίδια...συν που ξυπνάει και ο Απόλλωνας...πλέον το συνήθισα...αλλά τώρα με την δουλειά δεν ξέρω πως θα τα βολέψω, όχι τίποτα αλλά να μην κάνω καμιά πατάτα στη δουλειά....

Λία και εμένα πολύ με βολεύει ο μάρσιπος...ιδίως έξω...πολύ καλύτερα απ' ότι το καρότσι, για τώρα τουλάχιστον.

Κατερινάκι πήραμε το yeti σε γκρι χρώμμα, συγκεκριμένα το Platin Grey metallic, μακάρι ανα πάρετε, θα σε διευκολύνει το αυτοκίννητο με τα παιδιά πάρα πολύ...εμείς ξεμείναμε λίγο καιρό και δυσκολεύτηκα πολύ, ιδίως με τη δουλειά, πάλι καλά που δεν πήγαινα κάθε μέρα.

Δεν θυμάμαι άλλα κορίτσια...καλό βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια δεν μπηκα εχθες γιατι ο αντρας μου πηγε στο χωριο μια μερα κ ηταν εδω εχθες.πηγαμε για καφε το πρωι κ μετα εκμεταλλευτηκα το οτι ηταν εδω κ ξοιμηθηκα το μεσημερα.ειχα μπετωσει 3 ωρες.. :lol::lol: αυτο το πραγμα να φερνω γυναικα καθε σαββατο κ την κυριακη να ναι το σπιτι σαν να μην ηρθε ποτε ειναι απιστευτο..παλι καθαρισμα θελει..

ρε κοριτσια μιλαμε για τρελο αιμα!!τοση σερβιετα δε θυμαμαι να εχω αλλαξει ποτε..δεν θυμαμαι εαν στην σαντυ η πρωτη περιοδος ηταν ετσι..ξεκινησα με καφε κ μετα λες κ ανοιξε βρυση κ βουρ το αιμα..

μπεμπουλα εσυ ρωτησες για την διαιτα;σημερα για παραδειγμα εχω φασολαδα μεσημερι βραδυ με ψωμι κ το μεσημερι εχει κ δυο ελιες κ σαρδελα..ειναι πολυ αποτελεσματικη αφου σε μια εβδομαδα εφυγαν 3 κιλα!βεβαια την προιγουμενη φορα δεν ειχα χασει τοσα αλλα δουλευα σε γραφειο κ δεν εκανα καυσεις τωρα με τα μωρα ειμαι ολη μερα στο ποδι.δεν πειναω καθολου μονο τις πρωτες 2 μερες γιατι το χα στο μυαλο μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou sas exasa pali polla grapsate ama de mpo mia duo meres ksefeugete...

katarxin kalo mina k kali evdomada an k gia mena ksekinise asxima telos pantwn

sas diavazw apo xthes to vradi diavasa mexri tin 15 ta upoloipa meta...

nansu polla psonia toulaxiston ta pires ola k teleiwses...

elena ti wraiapou teleiwsate me tin tzamaria grigora grigora megia k ta pragmatakia tis mpempas...

este mou perastika ax ti asximo na min mporeis na filiseis to mwraki sou upomoni k grigora na gineis kala...

aanthi mou pali ta idia sou kanei i fraoulitsa elpizw ana strwsei grigora...

kokona mou ola etoima gia tin vaftisi.... pisteuw tha einia isuxos i tha to riksei ston upno apo tin kourasi thimamai k o aderfos mou pou itan etsi mikroulis apo tin ekklisia akoma koimotan....

ariadni mou ti wraia pou pigate ekdromoula, ta giannena exoun ginei to agapimeno mou meros sas exw pei oti ekei emeina egkuos... 8-}8-}8-}8-}

liaki teleiwses me tin metakomisi? min stenaxwriesai den eiste k makrua opote tha vlepeste suxna... kala i pethera sou den mporouse na mazepsei ta pragmata tis na tin peis na erthei na ta parei...

nene k ariadni atalavenw poso duskolo einia na antlis sunexia k na dineis k egw twra pou vgazw mia duo fores tin mera gia tin trapeza perimenw pws k pws na perasoun oi meres gia na stamatisw den paleuetai allo...

to vradi mou itan xali mauro o mikros ithele na kanei kakakia k den mporouse mallon k olo to vradi kouniotan k gkriniaze zorizotan to psixouli mou k akoma den exei ksalafrosei k egw olo to vradi ton eixa sto potr mpempe k ton kounousa gia na koimatai molis me eperne o upnos k stamatousa ksupnouse pali profanos den koimithika digma... adiafetisa kiolas stis 5 to prwi k ola kala...

den thimamai alla twra arxise na gkrinizei k o mikroulis mou elpizw na prolavw na sas diavasw simera an k exw polles douleies na kanw na dw pote tha prolavw... ta filia mou sta mwrakia mas k kalimera...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα για τον υπνοσακο που λετε οπως κ με την φορμα εξοδου στην σαντυ δε με βολεψαν καθολου αλλα τελικα καταλαβα πως ειναι στο παιδι..οτι δεν ηθελε η σαντυ τα διδυμα τρελενονται..πχ οποτε τις εβαζα νανουρισματα κτλ δεν την ηρεμουσαν καθολου τωρα στα διδυμα με το που τα βαλω κοιμουνται στο λεπτο..το ριλαξ που ειχαμε χρυσοπληρωσει η σαντυ δε το θελε καθολου κ τα μωρα τρελενονται..αρα μπορει να θελουν κ τον υπνοσακο :lol::lol: θυμαμαι την ειχα βαλει στον υπνοσακο κ την επομενη την ειχα βρει απεξω..πως το χε κανει αυτο δεν μπορεσα να καταλαβω :lol::lol: τοσο ησυχα κοιμωταν.. :lol::lol:

το θετικο ειναι οτι δεν πηγαν στραφη οσα ειχαμε αγορασει στη σαντυ..

πρεπει να σκουπισω κ να σφουγγαρισω..κ βαριεμαι..

εντομεταξυ της φιλησ μου η κορη η μεγαλη την πηγε φετος παιδικο κ μεσα σε ενα μηνα ειναι η δευτερη φορα που αρρωσταινει..την παρασκευη ειχε 39.3 ελπιζω να μη με παρει τηλ να ερθει γιατι θα πρεπει να της πω οχι..μπορει η μικρη της κορη να μην κολλησε αλλα μπορει να κολλησουν τα δικα μου μεσω αυτης ετσι δεν ειναι;;

για αυτο δεν θελω τους παιδικους ρε γαμωτο..σκεφτειται τι θα γινοταν εαν πηγαινε η σαντυ φετος..ολη την ωρα θα ταν αρρωστα κ τα 3..κ η κορη μου τα βεντουζαρει ολα μια χαρα κ ας την θηλαζα ποσο καιρο..σε αυτο το σημειο αμφεβαλα λιγο για τον θηλασμο που λενε οτι δεν αρρωσταινουν ευκολα..αλλα βλεπω μια κουμπαρα μου που δεν θηλασε κ ο γιος της ειναι καθε τρεις κ λιγο αρρωστος κ χωρις παιδικο κ λεω ενταξη τουλαχιστον εμενα δεν ειναι ετσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!δε σας ειπα εχθες που πηγαμε για καφε(δεν ξερω αν θυμαστε που σας ειχα πει οτι ο αντρας μου εχω καταλαβει οτι εχει βαλει σκοπο να φυγουμε απο αθηνα κ να παμε στο χωριο κ οτι δεν το λεει κ το παει σιγα σιγα;)ε!εχτες πεταξε οτι σε 5 χρονια θα φυγουμε..κ του λεω τι νομιζεις οτι δεν εχω καταλαβει οτι πας βαση σχεδιου;κ γελαγε..στην πουτανα πουτανιες;ειπε οτι θα αγορασει σπιτι κ θα μου πει φευγουμε!καλο ε;κ αρχισε κ εδω τι κανεις αφου δε δουλευεις κτλ.αχ κοριτσια θα εχουμε μανουρες με αυτο το θεμα το βλεπω!μπορει να μην εχω βοηθεια απο γονεις αλλα δεν μπορω να φυγω 3,5 ωρες μακρια.εδω μεγαλωσα κ εκει δεν εχω κανεναν..

να δω πως θα το χειριστω..εαν ηταν πιο κοντα ισως κ να το σκεφτομουν αλλα με αυτην την αποσταση με τιποτα!!να μου αρεσε κιολας καλα θα ταν!!κ τον εχω ικανο να μου αγορασει βιλα για να με πεισει!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσακι κ εχει παει το ενα στο χωριο κ το αλλο εδω κ φυσικα θελει να παμε κ εκεινος να πηγαινοερχεται στο εδω μαγαζι..κ εγω με τα τρια παιδια εκει!καλο ε;ειναι αυτο που λεμε δουλα κ κυρα οχι οτι εδω νοιωθω κατι διαφορετικο! :lol::lol: εκει κοριτσακι εχω 2 πεθερες δυο πεθερους..φανταζεσαι το μελλον μου!!να μην μπορω να ντατεψω τους δικους μου γονεις κ να ντατευω 4;;;γιατι κακα τα ψεμματα εγω βλεπω το μελλον οχι το τωρα!!κ επισης εγω εκει ειμαι νυφη κ ανα πασα ωρα κ στιγμη μπορω να γινω τιποτα κ να μην εχω κανεναν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

το καταλαβα οταν εβαλα το θηλαστρο κ δεν εβγαζε σταγονα..στο στηθος σπαραζε στο κλαμα.. :( κ ετσι της εδωσα ξενο..την επιμενω οταν ειναι στις καλες της στο στηθος κ ρουφαει η πιπιλιζει κ ετσι καπου καπου πινει γαλα..η θα την καθηστερισω να μη πιει π.χ στης 7 που ειναι ακομα ψιλοαδειο..γινοντε πολυ νιανια το βραδυ..σαν κουφια ειναι το στηθος..

για το βιβλιαριο που λετε πηγα αγορασα απο το φαρμακειο 14ε..δεν ηξερα οτι μπορεις να το παρεις απο την νομαρχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika den ekana douleies :? ksaplosa kai koimithika misi ora kai meta ksipnise o manolis mou kai ton ebala sto relax me donisi kai ksana koimithike :lol::lol:

pasxalitsaki, ariadni xronia sas pollaaaaaaaaaaa!!! kai emeis prin 3 meres giname 2 minon ;)

toso kales einai oi panes chicco?? an einai na paro kai ego,eida 32,3 euros gia 132 panes polu kali timi ;) emeis theloume toulaxiston 16 panes to 24oro :shock::shock:

forma eksodou kai upnosako ebala sti lista kai idi mou exoun plirosei tis formes eksodou ;)

venus kaloriziko kai kalotaksido to autokinito! kales boltes...

nansy kai ego otan adiathetisa eixa para polu aima, kathe 2 ores gemize i serbieta :? se 5 xronia sou eipe??? to exei apofasisei kai apla sou dinei xrono na to pareis apofasi! einai mikro to xorio??

ego to bibliario to pira apo bibliopoleio 4 euros to ena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθολου μικρο το λεω χωριο γιατι δε θελω να γραψω την περιοχη δημοσια.απλα 3,5 ωρες απο την αθηνα δεν ειναι λιγο κ εγω εχω μεγαλωσει αθηνα.κ οταν γνωρισα τον αντρα μου δε μου χε αναφερει ποτε κατι τετοιο.ισα ισα ελεγα οτι δεν υπηρχε περιπτωση.μετα οσο περνουσε ο καιρος ελεγε για επαρχια κυριως νησι κ οχι στο μερος του ε κ τωρα φτασαμε να θελει στο μερος του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

Αριάδνη και Κατερινάκι ευτυχισμένα μηνογενέθλια. Εμείς κλείνουμε τους 4 μήνες την Τετάρτη. :D

Αντωνία τώρα ο μικρός έχει μάθει να τραβάει γάλα πιο γρήγορα. Κι εμένα δεν τρώει πάνω από 10λεπτο. Και όλοι μου λένε έφαγε κιόλας? :roll:

Ναι Lil ξεκινάνε νωρίς τα σάλια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα βγάλει κιόλας δόντια. Υπεμονή. :D

Το βιβλιάριο που μου δώσανε στο Λητώ ήταν άθλιο. Σύνολο 10 σελίδες μπρος πισω και πολύ λίγα πράγματα δεμένο με συραπτικό. Έλεοςςςς. Εγώ τελικά είμαι ευχαριστημένη από τις Libero και της pampers baby dry. Τελικά και οι chicco καλές είναι αλλά επειδή είχε προσφορά τις Libero 1+1 δώρο +το 1μιση ευρώ κουπόνι που είχα βγαίνανε 14λεπτά η πάνα οπότε πήρα 2 πακέτα νούμερο 4 να έχω και προς το παρόν για νούμερο 3 έχω λίγες λίμπερο που είναι μέχρι 8κιλά και σε λίγο δεν θα μας κάνουν έτσι κι αλλιώς και έχω ένα πακέτο babydry και μισό πακέτο active fit. Θα τελειώσω αυτές και αν δεν έχουμε πάει ακόμα στο νούμερο 4 θα πάρω κανένα πακέτο ακόμα libero που έχω και κουπόνι αλλιώς θα πάμε στο νούμερο 4 που έχω ήδη 2 πακέτα και μετά αν μέχρι τότε δεν έχει βγει κάποια άλλη προσφορά θα πάρω chicco πάλι.

Μαράκι ίσως πρέπει να μιλήσει κι εσύ με μία σύμβουλο θηλασμού ίσως να πας και σε κάποια συνάντηση. Εδώ λέει στην Θεσσαλονίκη πότε έχουν συναντήσεις και που και τα τηλέφωνά τους http://www.lllgreece.org/synanteseis

Αφροδιτούλα μεγειά το αμαξάκι καλορίζικο και καλοτάξιδο.

Νανσούλι ύπουλο αυτό που σου έκανε και γιατί θέλει να πάει εκεί? Μας είχες πει?

Υπνόσακο είχα πάει να ρωτήσω και μου είπανε ότι αν κουνιέται πολύ το μωρό είναι καλύτεροι αυτοί που είναι σαν φορμάκι όχι ο σάκος και πήρα έναν που είναι σαν φορμάκι πολύ ωραίος και απαλός σαν πάπλωμα και επειδή εδώ έχουμε πολύ κρύο θα τον χρειαστώ σίγουρα. Από τα Mothercare τον πήρα και θέλω να πάρω αργότερα και ένα μπουφαν ολόσωμο σε περίπτωση που χιονίσει και το στρώσει εδώ να τον βγάλω και στα χιόνια. Αν βάλουμε δηλαδή καρεκλάκι ηλεκτροκίνητο στην σκάλα γιατί αλλιώς δεν θα μπορούμε να κατέβουμε από τον πάγο στον κήπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα γλυκουλες μου, καλη εβδομαδα και καλο μηνα να εχουμε :D:D:D .

Διαβασα το ζορι του μπεμπουλη της ναταλιας και ρωταω..... τα δικα σας καθε ποτε κανουν κακακια, αυτα που θηλαζουν αποκλειστικα? Η δικια μου εκει που εκανε 5-6 φορες τη μερα τελευταια κανει 1-2 και ζοριζεται πολυ το κοριτσακι μου να τα βγαλει. Εχθες ειδικα που εκανε το πρωι κατα τις 10 μια φορα πολλα κακακια εκανε ξανα σημερα πριν απο λιγο και ηρεμησε και κοιμηθηκε η γλυκια μου :):):):) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου..

να εχουμε εναν καλο μηνα κ μια ομορφη εβδομαδα...

Νανσυ ηρθε το βιβλιο κ απο τα λιγα που διαβασα μου αρεσε πολυ...για να δουμε..σε ψηνει ο αντρας σου για το χωριο εε :?::?::?::?: να μην πας οτι κ να σου τα ξει...οσα ειπες εχεις δικιο..ετσι ειναι..εσυ παντα θα εισαι νυφη εκει.

Ελενα εγω πανες χρησιμοποιω καμμια 10 την μερα κ παιρνω τις pampers baby dry μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα μαυτες αν κ δεν δοκιμασα της chicco.εγω της παραγγελνω απο το site που σου ειπε η Αριαδνη κ παιρνω παντα και αλλα πραγματα μωρομαντηλα αφρολουτρα κ τετοια κ για τα δυο τα παιδια κ μεχει βολεψει πολυ.

Αφροδιτη καλοταξιδο το αμαξακι το καινουργιο..κ τι καλα που ο μικρουλης παιρνει κ μπιμπερο..τελεια τουλαχιστον σου φυγε αυτο το αγχος.

Κατερινακι καθεται πολυ ωρα στο στηθος μου κ μεχει σαν πιπιλα..δεν ταφηνει ποτε μονος του το στηθος κ οποτε τον βγαζω ξυπναει..δεν ξερω τι να κανω κ για να τον κοιμησω κανω ολη την διαδικασια απο την αρχη.

κ γω βιβλιαριο πηρα απο βιβλιοπωλειο 10 ευρω..κ δεν πηρα τηλ την νομαρχια σιγα μην εχουν.

Κατερινακι -πασχαλιτακι ευχομαι να παρεις συντομα αυτοκινητο,οσο για τα κακακια 5-6 φορες κανουμε κακακια εμεις.

Μαρακι εισαι μια κουκλα στις φωτο που εβαλες στο facebook..αν θελεις να συνεχισεις τον θηλασμο πρεπει να την βαζεις πιο πολυ στηθος.θυμασαι που μου τα ελεγες εσυ στην αρχη :?::?:

Σταυρουλα τον ακουω καταπινει στην αρχη κ μετα οχι μετα απο κανα 10-15 τον ακουω ξανακαταπινει..αλλα το στηθος οπωςεγραψα κ πιο πανω δεν το αφηνει γιαυτο σας ρωταω..λεω μηπως κατι δεν παει καλα.Ο Στρατουλης πως ειναι :?: εσυ :?: ευχομαι να εισαι καλυτερα..δηλαδη η συμβουλος θηλασμου σου ειπε οτι ευθυνεται η διατροφη σου για το οτι εχασε ο Στρατουλης βαρος :?: επειδη ησουν αρρωστη :?::?:μακαρι να οδηγουσα κ θα πηγαινα σιγουρα στις συναντησεις που κανουν θεσ/νικη.

Ναταλακι ξερω πως ειναι να μην κοιμασαι καλα το βραδυ εισαι σαν πτωμα..ευχομαι να ειναι καλυτερα ο μικρουλης σου..

Ελενη τι καλος ο αντρας σου..σε εστειλε εεε :?::?: σιγα μην μου το λεγε αυτο ποτε ο δικος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eδω ειμαστε κι εμεις!!!!!

Δεν σας εχω διαβασει ακομα,για να προλαβω να σας πω τα νεα μας,και θα σας διαβασω μετα.

Ολα καλα!!Θα ειναι ευκολη η προσαρογη,εχω αρχισει και μαζευω τα πραγματα της πεθερας σε κουτες,σακουλες,εχω πεταξει ηδη πολλα κι εχω ακομα πολλυ πεταμα!(Οταν πεταω πραγματα νοιωθω πολυ αναλαφρη! :lol::lol: )Συνεπως τα περισσοτερα πραγματα μου ειναι ακομα χυμα σε σακουλες και κουτες γ :lol: ατι πρεπει να αδειασω πρωτα τα αλλα για να βαλω τα δικα μας.

Χτες κολλησα και μερικα ζουγκλοζωακια στο δωματιο του μικρου :D :D

Αποφασισαμε να βαψουμε το σαλονι γιατι εβγαλα το ενα τρισεκατομμυριο πινακες που ειχε και οι τοιχοι ειναι ασπροι και φαινονται πολυ φτωχοι.Θα κανουμε κανενα σοκολατι με μπεζ,μοκα ,κατι τετοιο.

Ο μικρος φυσικα ακομα δεν εχει κοιμηθει στο κρεβατι του,αλλα στο δικο μας αναμεσα μας :oops:

Πρεπει να κανω χωρο τα πραγματα για να φερω την κουνια στην κρεβατοκαμαρα γιατι ο Αντωνης διαφωνει καθετα να τον βαλουμε τον μικρο στο δωματιο μονο του.

Εχουμε ενδοεπικοινωνια,αλλα ο μικρος πνιγεται με το σαλιο του κατι φορες,και φοβαται.Δεν εχει και αδικο,αλλα θα εχουμε προβλημαμετα με τον υπνο.Ηδη θελει μονο βυζι ξαπλωμενος απο μενα,ή βολτα αγκαλια απο τον πατερα του για να κοιμηθει.Μολις τον αφησεις κατω ξυπναει και φωναζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

ψιλοχαθηκα κ απο οτι ειδα εχετε γραψει 16 σελιδες..διαβασα λιγα αλλα δε προλαβαινω ολα τωρα.

δε προλαβα καθολου να μπω,τα μεσημερια οποτεκοιμουνται κ τα δυο κοιμαμαι γιατι το βραδυ δε τη παλευω.ολη μερα περα δωθε κ κουραζομαι πολυ.

νανσυ μου να κανονισουμε να βρεθουμε,θα σου στειλω μηνυμα.

παω να βαλω του αντωνη φαι κ να αλλαξω το μωρο που ξυπνησε πριν λιγο κ νιαουριζει :D .

εχω κ καποια νεα να σας γραψω στην ομαδα,αν μπορεσω θα σας γραψω σε λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νενε [smilie=love9.gif]:D

Πασχαλιτσάκι κι εμένα κάνει λιγότερες φορές κακά και έχω παρατηρήσει ότι η μουστάρδα έγινε πιο σκούρα και δεν έχει πλέον ασπράκια μέσα.

Νάνσυ αν δεν έχει χρόνο να τους βλέπει με την δουλειά τι να τους κάνει. Πάντως αν αγοράσετε σπίτι το έχασες το παιχνίδι δεν πρόκειται να γυρίσετε ποτέ. Αν όμως τον έπειθες να μένατε σε κανένα με ενοίκιο για λίγο καιρό και να ξαναγύριζατε μετά από κανένα χρόνο ή 2.

Εγώ που είχα ρωτήσει τον γιατρό δεν μου είχε πει ότι έχουν και τα βιβλιοπωλεία βιβλιάρια και κάθισα και το τύπωσα η ηλίθια. :evil:

Αντωνία έτσι κάνουν καλέ. Κουράζονται σταματάνε να καταπίνουν και μετά από λίγο συνεχίζουν. Α αυτό ρωτούσες? γιατί εμένα το αφήνει κιόλας το στήθος στο 10λεπτο.

Ναι αυτό μου είπε η σύμβουλος θηλασμού. Πήρα και τον παιδίατρο σήμερα και μου είπε ότι δεν είναι τίποτα μπορεί σε 2 μέρες να πάρει πολύ βάρος απότομα. Από την στιγμή που τρώει και δεν κάνει εμετούς και διάρροιες και έχει και διάθεση το παιδί δεν ανησυχούμε. Ο δικός μου έχει τρελή διάθεση όλο γελάει και χαϊδεύεται. Μου είπε κιόλας να βγάλω την μάσκα απλά να πλένω συχνά τα χέρια μου γιατί η διάρροια δεν μου έχει περάσει ακόμα. Ήρθε και η περίοδος αλλά δεν κατέβηκε ακόμα το πολύ κόκκινο αίμα, έχω αρκετό καφέ. Άντε να δούμε πόσο θα κρατήσει. Ήθελα να πάω και Ζάρα να ψωνίσω του μικρού αλλά αν αρχίσει η πλημμύρα αύριο δεν με βλέπω.

LIa καλέ πως μπορείτε και κοιμάστε με το μωρό ανάμεσα? Εγώ ακόμα και στο διπλό να είναι ο μικρός μόνο με μένα νιώθω ανασφάλεια και δεν μπορώ να κοιμηθώ από την έννοια μου και δεν τον αφήνω ποτέ να κοιμάται στο κρεβάτι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχειμπεριπτωση να παω με την προυποθεση ενος χρονου κ να ξαναγυρισουμε..κ ασε που δεν παω ουτε για ενα χρονο :lol::lol:

αφηστε κοριτσια πολυ δυσκολα θα θελησω να φυγω κ σε αυτο μονο η κοκονα μπορει να με καταλαβει που το χει περασει.δε μου πε να παμε κ ρωμη γι να με δελεασει η προταση..στο χωριο μου πε θα μαι στο σπιτι ολη μερα οπως εδω κ εκτος απο τη δουλεια που θα λειπει συνεχεια θα προστεθει το κυνηγι κ το ψαρεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γειά σας, είστε καλά?Δεν θυμάμαι και πολλά γιατί σας διάβασα γρήγορα...

Απλά Νανσυ συμφωνώ με όλα αυτά που λες για το ότι δεν θες να φύγεις, αυτό μόνο που λέτε με την Αντωνία "θα είμαι νύφη".δεν μπορώ να το καταλάβω...Και γω στο μέρος του άντρα μου έχω έρθει που είναι χωριό και αυτό δεν το έχω νιώσει και δεν μπορώ να καταλάβω τί εννοείτε :oops: Νομίζω πάντως ότι είναι και θέμα ανθρώπου.

Εμεις πήγαμε παιδίατρο, έκλαψε πολύ στο εμβόλιο αλλά μετά συνήλθε. Προς το παρόν πυρετό δεν έχει κάνει αλλά έβγαλε μια απίστευτη γκρίνια, κάτι για το οποίο με είχε προειδοποιήσει η παιδίατρος.Απο κιλά είμαστε 4900, πολύ καλά είπε η παιδίατρος.

Εντωμεταξύ πριν λίγο σκόνταψε απότομα ο άντρας μου στον καναπέ και δεν μπορεί να πατήσει το πόδι...Και τώρα έχει μάθημα μέχρι τις 9 :shock: Πάει θα γίνει τούμπανο το πόδι το βλέπω... :( Ωραία μας μπήκε ο Οκτώβρης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη πολυ καλα τα κιλα σας!!!! Μπραβο στο μπισκοτακι που φουσκωνει με το γαλατακι της μαμακας :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Απο ποντους ποσο πηρε? Σε ρωταω για να εχω μια ιδεα ποσο να περιμενω οτι γιναμε και εμεις την πεμπτη που θα παμε στο γιατρο. Θυμισε μου ποια εμβολια κανατε?

Σου ειπε αν θα εχουν παρενεργειες?

ΠΕραστικα στον αντρουλη σου :cry::cry::cry::cry:

Επισης πες μου σε τι αποθηκευεις το γαλα σου στην καταψυξη? απο που τα αγοραζεις?

Ψαχνω να αγοραζω οικονομικα σακουλακια αποθηκευσης και επιθεματα θηλασμου... ειδικα τα σακουλακια το φαρμακειο εχει το κουτι της μεντελα 22 ευρω τα 20 σακουλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...