Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ FASHIONISTAS 6ου-7ου-8ου΄12 νο11


Recommended Posts

Ινφαρικ χεξα? Καπως έτσι, Κατερινάκι, δεν βγάζω τα γράμματα της παιδιάτρου!Αύριο που θα το δω, θα σου πω.Αργεί το βιβλιάριο?Εμας βγήκε σε 1 βδομάδα...Αλλά τί να το κάνεις?Κανένας παιδίατρος δεν είναι πια συμβεβλημένος με τον Εοππυ...Τουλάχιστον παίρνουμε τα εμβόλια και απλά πληρώνουμε την επίσκεψη...Των στρατιωτικών είναι καλύτερο το ταμείο έχω ακούσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σταυρούλα απ΄οτι διαβασα δεν είναι ότι παίρνουν περισσότερο βάρος στα άλματα αλλά ό,τι προετοιμάζονται για κάποιο νέο "επίτευγμα".Διάβασε το άρθρο που έβαλα το link.

Και γω απ΄οτι είδα στις καμπύλες, μια χαρά είναι το βάρος του Στρατούλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την συμπαράσταση. Δεν το ήξερα ότι το γράφει αυτό το βιβλιάριο. Το βιβλιάριο από που το πήρατε? Εγώ το τύπωσα από το ιντερνετ και είναι ένα κάρο σελίδες και μου είπε κιόλας ο παιδίατρος να το δώσω να μου το κάνουν σμύκρινση. Να δώσω κι άλλα λεφτά. Αμ δε σφάξανε. Και είναι και πανάκριβα πλέον τα φωτοτυπάδικα. Θα δω μήπως κάνω κάποια πατέντα τώρα που θα κατέβω στο γραφείο.

Τελικά πήρα τηλέφωνο την σύμβουλο θηλασμού που σας έλεγα. Φοβήθηκα να πάρω τον παιδίατρο για να μην μου πει να δώσω συμπλήρωμα. Επίσης, ξέχασα να σας πω ότι μου είπε και την μπούρδα του ότι σε λίγες μέρες να του ξεκινήσω και λίγο φρούτο. Το είπα στην σύμβουλο και μου είπε αυστηρά και μονολεκτικά "Όχι". Το παιδί δεν έχει στηρίξει καν την πλάτη του ακόμα και δεν κάνει. Μου το εξήγησε και μία φίλη μου που θήλαζε ότι αν δεν στηρίζει την πλάτη του και του δώσεις το φρούτο θα πάθει δυσκοιλιότητα γιατί το φρούτο θα τα κάνει πιο σκληρά τα κακά και θα δυσκολεύεται και θα πονάει. Επίσης, μου είπε ότι το έπαθε αυτό το μωρό λόγω της γαστρεντερίτιδας που έπαθα. Απώλεια υγρών, πολύ λίγη και συγκεκριμένη διατροφή. Μου ήρθε και η περίοδος αυτή τη φορά στα σίγουρα γιατί είχα και τρελά νεύρα. Το τι άκουσε ο σύζυγος δεν λέγεται. Μέχρι ότι θα σηκωθώ να φύγω με το παιδί :lol::lol: Το αίμα δεν μου έχει κατέβει ακόμα. Είμαι με καφέ και σερβιετάκια προς το παρόν. Ο μικρός πίνει γάλα αλλά αποσπάται παααρα πολύ η προσοχή του. Θα φάει πολύ λίγο και μετά θα αρχίσει να κοιτάει γύρω γύρω να μιλάει και να τινάζεται. Έτσι έχω αυξήσει τις φορές που τον θηλάζω γιατί τρώει πολύ λίγο κάθε φορά.

Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε αν θέλω να πάω και σε συνάντησή τους όπου λένε για τον θηλασμό και πότε ξεκινάει η διατροφή του μωρού κλπ κλπ. Είναι την Τετάρτη αλλά φοβάμαι να πάω γιατί μπορεί να έχω ακόμα τον ιό μέσα μου και να κολλήσω καμία μαμά ή το χειρότερο κανένα μωράκι.

Μήπως ενδιαφέρεται καμία να έρθει μαζί μου να συναντηθούμε κιόλας? Αλλά όχι για τώρα θα κανονίσω να πάω μόλις γίνω τελείως καλά. Για το εμβόλιο ήταν να το κάνουμε την Τετάρτη αλλά είπα μιας και δεν πήγε καλά σε βάρος ο μικρός και εγώ είχα και την ίωση να το πάμε για την επόμενη εβδομάδα. Μου είπε η σύμβουλος να ξεκουραστώ και να ασχοληθώ με τον θηλασμό όπως τον πρώτο μήνα του μωρού. Να τον θηλάζω συνέχεια. Και αποφάσισα να κατέβω και αυτή την εβδομάδα στην μητέρα μου που με βοηθάει πολύ. Βέβαια μου την δίνει που θα φύγω αλλά ρε κορίτσια προχτες ξυπνούσε κάθε 3ωρο και χτες κάθε 2ωρο και ο καλός μου χαμπάρι ούτε να ανοίξει το βλέφαρο να δει τι γίνεται γιατί κλαίει ο μικρός. Και είναι και σουκου δεν είχε δουλειά. Κοιμάται σαν το βόδι το μεσημέρι τουλάχιστον 2ωρο και το βράδυ κανονικά 8ωρο. Κι εγώ χτες καθόλου. Τι ύπνο να κάνεις έτσι?

Αυτά προς το παρόν. Σας αφήνω γιατί ξεφορτίζει το λαπτοπ. Θα επανέλθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ινφαρικ χεξα? Καπως έτσι, Κατερινάκι, δεν βγάζω τα γράμματα της παιδιάτρου!Αύριο που θα το δω, θα σου πω.Αργεί το βιβλιάριο?Εμας βγήκε σε 1 βδομάδα...Αλλά τί να το κάνεις?Κανένας παιδίατρος δεν είναι πια συμβεβλημένος με τον Εοππυ...Τουλάχιστον παίρνουμε τα εμβόλια και απλά πληρώνουμε την επίσκεψη...Των στρατιωτικών είναι καλύτερο το ταμείο έχω ακούσει...

Ναι ναι και εμεις αυτο θα κανουμε. Το δικο μας επειδη ειναι στρατου αργει γιατι ολα γινονται ντεμεκ υπηρεσιακα και καθυστερει πααααααααααααρα πολυ. Εμεις δεν πληρωνουμε επισκεψη στους συμβεβλημενους γιατρους και τα εμβολια τα πληρωνουμε κανονικα και παμε στο ταμειο της υπηρεσιας του αντρα μου και τα παιρνουμε πισω τα χρηματα. καποτε ηταν το καλυτερο ταμειο αλλα επειδη τωρα το δημοσιο δεν εχει χρηματα και οι γιατροι καθυστερουν πολλους μηνες να παρουν τα χρηματα τους ολοι βγηκαν και απο εμας δυστυχως......

Σταυρουλα πολυ καλα εκανες και πηρες τηλεφωνο την συμβουλο θηλασμου. και οποτε μπορεις να πηγαινεις στις συναντησεις, εγω πηγαινα στη μυτιληνη και με βοηθησε παρα πολυ ολο αυτο. και οι γνωσεις που αποκομισα αλλα και η συναναστροφη μου με ομοιδεατισες υπερ του θηλασμου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki exw mia erwtisi...auto to epidwma to pernoun oloi osoi exoun IKA h oloi osoi exoun IKA kai den douleuoun??

Egw as poume pou den pira adeia kai ksanaksekinisa douleia to dikaioume?

Tha sas balw fwto molis balw kai skiasei...akoma den exw apofasisei alla mou edwse kai h Ariadni mia kali idea kai tha to koitaksw!

Mia xara h mpempa sou Lilaki! Emena kanei 4 me 5 wres to bradu...kala einai kai auto.

Pasxalitsaki telika tha apothikeueis kai gala?

Xaroumena minogennethlia!!

Ariadni euxaristw kai apo edw!

Den thumamai an sto eipa, xaroumena minogennethlia!

Ase kai egw metaniwsa pou den piga thalassa, to legame oti tha pame alla imoun kai kourasmeni kai den iksera ti na kanw, telika koimithika ligo otan koimithike h mpempa.

Pasxalitsaki mporeite na kanete to embolio kai na kratiseis ta autokollita pou exoun panw ta koutia tou emboliou kai na pate meta na kanete dapani...diladi ta plirwneis alla ta perneis pisw.

Stauroula froutaki apo twra??? :shock: Polu nwris einai! Ti koufo einai auto?

Ariadni den einai spastiko to na min mporeis na diabaseis to bibliario ti grafei h giatros???

Auto elega ston antra mou mia mera...de mporw na katalabw oute ti grafei gia to upsos! An den to thumomoun oute ta noumera tis den bgazw! Hthela na tis to pw kiolas oti thelw na mporw na diabazw poso einai to mwro se kathe episkepsi alla fobamai min pareksigithei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουμενα μηνογεννεθλια Αριαδνη κ Κατερινακι..

Κατερινακι κ εμενα ετσι αντιδρα η Δεσποινα κσε μενα ολο μου λεει-τωρα δεν θα σαγαπαω-ειδικα οταν της λεω οτι δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι ταιζω τον μικρο.οσο για το γαλατακι οπως σου ειπε η Ελενα αν δεν εχεις σκοπο να το καταναλωσεις συντομα.

Σταυρουλα τι ειναι αυτα που σου λεει η παιδιατρος :?::?::?::?: κουφαθηκα..καλα εκανες κ πηρες τηλ την συμβουλο θηλασμου..αυτες ξερουν καλυτερα.μια χαρα ειναι το βαρος του Στρατουλη σου κ γω το κοιταξα.το βιβλιαριο το πηρα 10 ευρω απο βιβλιοπωλειο.να πας στις συναντησεις κ να συμβουλεψεις κ μας που δεν μπορουμε να παμε.

Ελενα τελος η τζαμαρια :?: περιμενουμε φωτο να δουμε.ασε οσο για την βαφτιση εγω να δεις πως εχω μετανιωσει που δεχτηκα..ολα μεσα στο αγχος κ την κουραση τα κανω..με πιανουν τα νευρα μου κ κλαιω.....

για το τεστ που ειπες δεν ξερω να σου πω..ελπιζω να μην χρειαστει να το ξανακανεις.

Λιακι μια χαρα σου κοιμαται...

Ελενη καθε 3 ωρες σου μπραβο που τα καταφερνεις..κ συ κ η Αριαδνη..

να σας ρωτησω οσες θηλαζετε???ποση ωρα θηλαζουν τα μωρακια σας???ποση ωρα καταπινουν γαλατακι..εγω τον ακουω οτι πινει στη αρχη κ μετα νομιζω οτι πιπιλαει..τοσο λιγη ωρα πινουν???δωστε μου τα φωτα σας????

Η Νανσυ μας που ειναι σημερα???Νανσυ φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα και 50 ενσημα να εχεις μεσα στο χρονο το παιρνεις. Και ας μη δουλευεις τωρα.Οσοι εχουν ΤΕΒΕ δεν το παιρνουν που εχει ο αντρας μου, γι αυτο και τον ασφαλισα εγω που ειμαι στο ικα, σου δινει περισοτερα το ικα.

Για αρχη μου ειπαν τα καταθετεις στον οαεδ και μετα για καθε χρονο μπορεις και σε ΚΕΠ.

Και σε εμας Ελενα τοσο κανει,μια χαρα. Τωρα τελευταια κανει και εξαωρακια το βραδυ.Εστρωσε καπως το ωραριο του μπεμπη και ειμαι πιο χαλαρη γιατι ξερω ποτε θα φαει και κοιμαμαι καλυτερα.Μακαρι να το κρατησουμε....

Αριαδνη καλα μηνογεννεθλια!

Σταυρουλα και εμενα μου ακουγετε καπως γιατι ειναι πολυ νωρις για φρουτο ...καλα εκανες.

Κοριτσια εμενα μου πεταει την πιπιλα κατω απο την κουνια του και πιπιλαει το χερι του :lol: βγαζει και σαλακια...απο τωρα δοντια??? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Ελενα δεν αποφασισα να αποθηκευω γαλα. Απλα καποιες μερες που η μικρη δεν τρωει νυχτα συχνα ή τρωει λιγο το στηθος μου πρηζεται και ποναει, οπως σημερα. Και για να ανακουφιστω θα το κανω αντληση και θα της το δινουν οποτε ερχονται καποιος απο τους δικους μου, μιας και απο εμενα δεν δεχεται το μπουκαλι ενω η πεθερα και η μαμα που της εδωσαν το πηρε. Ετσι θα εχω για ωρα αναγκης στην καταψυξη και δεν θα χρειαζεται να κανω αντληση τελευταια στιγμη ;););)

Λιλ υπαρχουν παιδακια που οι ριζες των δοντιων αρχιζουν απο τοσο νωρις να τσιμπανε και ετσι εχουν σαλακια.

Ρε κοριτσια υπαρχει καμια που καταφερε να δωσει πιπιλα ενω στην αρχη δεν επαιρνε? Δεν βρισκω καποιο κολπο να την κανω να την παρει..... δοκιμασα της νουκ καουτσουκ και σιλικονη και της κικο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσακι μου δηλαδη μπορει να ειναι και δοντια....Προσπαθω να τον φανταστω με δοντια πως θα ειναι ο φαφουτακος μου και θα εχει πολυ πλακα :lol:

Δεν ξερω για αργοτερα αλλα δοκιμασε σιλικονης θα ελεγα , εχω ακουσει οτι καουτσουκ πιπιλα λιγο να τους μυριζει και αν βολευτουν με καποια πιπιλα καλο ειναι να μην τους αλλαζουμε τη συνηθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!ψιλοχαθηκα..περαστικα σε οσους αρρωστησαν.. :(

εμεις δεν ειχαμε κ πολλα κεφια τελευταια (η μπεμπα δλδ) ολο κλαμα κ γκρινια μετα της 7 το απογευμα μεχρι της 11 το βραδυ..τελικα?δεν εχω τοσο γαλα για να χορτασει το βραδυ..την μερα κ την νυχτα μεσα εχω καλη ποσοτητα..αρχισε να γνωριζει κοσμο κ καταλαβαινει..οταν δεν ειναι στις καλες της κλαιει με λυγμο..αν την παρω εγω αγκαλια μετα γελαει στους αλλους.. :)

σας διαβασα στα γρηγορα..

ελενα πολυ ωραιο φαινεται να γινετε η τζαμαρια!!καλη δουλιτσα κ καλα αποτελεσματα!!

κατερινα-πασχαλιτσακι καλα θα κανεις για ωρα αναγκης να εχεις γαλα στην ακρη..αφου μπορεις κανε το!

αντωνια πως τα πας με την προετοιμασια?ολα καλα?κατα πασα πιθανοτητα θα ερθω μονη τελικα με τα παιδια..ο αντρας νομιζω οτι θα ειναι πρωι..ακομα δεν μας ειπαν για σιγουρα!

θα συνεχισω σε λιγο παλι..γκρινιαζει κ ειμαι μονη..πηγαν να δουν παοκ-αρης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια γεια σας και πάλι.

Ηρθαν κάτι ξαδέρφια του άντρα μου επίσκεψη και στις 8 και τέταρτο άρχισε την γκρίνια η μπέμπα..Έχει συνηθίσει τελικά μέχρι 9 παρα τέταρτο ΤΟ ΠΟΛΥ να κοιμάται...Δεν παραπονιέμαι ;)

Σταυρούλα η κλινκή που γέννησα έχει τυπώσει βιβλιάριο όπως αυτό που κανονικά δίνει το κράτος αλλά επειδή πια απ΄ότι μου είπε η παιδίατρος δεν το δίνουν, έχει κάνει αυτή τη πατέντα το μαιευτήριο και έτσι βολευτήκαμε. Πολύ καλά έκανες και πήρες τη σύμβουλο θηλασμού.

Μαράκι, τελικά είχε γκρίνια λόγω της έλλειψης γάλακτος?Τί ωραία που θα γνωρίσεις την Αντωνία απο κοντά!

Έλενα μόνο αυτή η φίλη μου έχει τζαμαρία τέτοια και γι αυτό στο έστειλα για να πάρεις μια ιδέα.Εγώ έχω πολύ απλές κουρτίνες διπλές.

Κατερινάκι στην Πάτρα υπάρχουν ακόμα συμβεβλημένοι γιατροι αλλά έχουν πλάφον 200 επισκέψεις το μήνα οπότε πρέπει να συνεννοηθείς για να πας στην αρχή του μήνα για να μην πληρώσεις.Εδω κοντά σε μας έχουν βγεί όλοι απο τον Εοππυ.Αύριο θα πάω με τον πεθερό :shock:;) στην παιδίατρο!Όσο για την πιπίλα, ούτε εμένα την ήθελε στην αρχή και της τη κράταγα εγώ 2λεπτά την πρώτη φορά, 5,10 λεπτά, μέχρι που συνήθισε.Της nuk έχω σιλικόνης.

Τελικά θα πάρω υπνόσακο σίγουρα!Το αποφάσισα.Σήμερα μου έλεγε η πεθερά μου ότι θέλει να της πάρει κουβέρτα και της λεω ότι έχουμε 3 κουβέρτες και της είπα να μου δώσει να πάρουμε τον υπνόσακο.Θα τον πάρω τελικά απο εκείνο το site που σας έβαλα.

Πρέπει να αλλάξουμε και νούμερο πάνας οπωσδήποτε!Είμαι αναμεσα στο να ξαναπαραγγείλω chicco η pampers απο το ilovebabies που έχει δωρεάν μεταφορικά για την πρώτη παραγγελία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kokona nai h tzamaria etoimi..apla twra thelw na brw ti tha balw anti gia kourtines...gia to gala pou les...den einai standar posi wra tha pinei ena mwro...emena alles fores pinei 4-5 lepta kai xortainei kai alles mporei na pinei kai 30 lepta pio arga omws...auto to kanei otan tin pernei kai o upnos kai pinei ligo ligo...otan pipilaei baze to daxtulo sou anamesa sto stoma kai stithos na to ksebentouzareis kai na stamatisei...etsi mas eixan pei oti to bgazoume otan ekana mathimata thilasmou! meta mporeis na tou dwseis pipila h tipota.

Lil eipa tou antra mou ta dikaiologitika kai arxise na brizei to kratos... :lol: Emena o antras mou pernei oikogeneiako epidoma mesa sto mistho tou kathe mina alla mallon einai kati allo auto giati auto pou les esu einai mono mia fora to xrono.

Nai mia xara to programmataki pou exete kai eseis!

Pasxalitsaki kali h idea sou. Oxi oute emena pernei pipila...kathe mera tis ti dinw gia 1-2 lepta alla tin ftinei.

Lilaki egw rwtisa ti paidiatro giati kai mena polla salia kai sunexeia bazei xeria sto stoma...mou eipe oti apo edw kai pera oti briskei tha to bazei sto stoma, den simainei oti einai dontia alla me auton ton tropo eksereunei kai anakaliptei ta nea pragmata, me to stoma!

Delphinaki pws to diapistwses oti den exeis arketo gala?? Kai twra ti tha kaneis? Kseno to bradu?

Ariadni h tzamaria tis filis sou einai idia me ti dikia mas!

Kai egw parageila pali panes tis chicco...me boleuoun polu kai einai pio oikonomikes sxedon apo oles pou exei to market.

Aurio tha mou erthoun logika. Re paidia egw katanalwnw para polles...giati olo kanei tsisakia kai den thelei katholou na einai bregmeni kai mporei na min ta exei kanei ola kai na tin allaksw kai meta apo 5 lepta na ksanakanei!!

Eseis poses panes xrisimopoieite tin imera peripou??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις Έλενα καταναλώνουμε 7 περίπου την ημέρα το πολύ.Αλλά εμένα δεν ενοχλείται απο τα τσίσα (γι αυτό και γώ δεν καταλαβαίνω πότε έχει κάνει παρά μόνο αν την πιάσω) και την αλλάζω πριν απο κάθε γεύμα περίπου. Και γω της chicco σκεφτόμουνα αλλά είδα αυτή την πολύ καλή προσφορά που σου είπα που βγαίνει και λίγο πιο φτηνές απο της chicco. Οι new baby δεν μου άρεσαν αλλά λέω μήπως δοκιμάσω baby dry. active fit, κάτι τέτοιο... ΤΟ site είναι αυτό :http://www.welovebabies.gr/#/search/&product_type=1&cat=834&MF=CJ

Βρε κορίτσια και κάτι άλλο.Έχω 6 κουπόνια για έκπτωση 2 ευρω για οικονομικές συσκευασίες pampers.Οποια τα θέλει, ας μου στείλει pm να της τα στείλω, κρίμα έιναι να πάνε χαμένα. Εγω επειδή παίρνω αποι ιντερνετ, δεν θα τα χρησιμοποιησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις καπου στις 7 καταναλωνουμε.Αφηστε που θελει να τα κανει πολλες φορες στα καθαρα αφου αλλαχτηκε πριν 5 λεπτα :twisted::twisted::twisted:

Ελενα αστα.....και με τρεχανε για φωτοτυπιες επειδη τους εχει χαλασει το φωτοτυπικο στον οαεδ 500μ. μακρυα :twisted::twisted: Ελεος τους λεω! Βαλτε ενα και ας τις πληρωνουμε στην τελικη να μην ταλαιπωρειτε ο κοσμος!Ειχαν ξεχασει να μου πουν να βγαλω και το βιβλιαριο του παιδιου και τους λεω δεν ξαναπαω δευτερη φορα καντε οτι θελετε :twisted: και ως δια μαγειας μου τη βγαλανε εκει απο το δηθεν χαλασμενο γιατι ηταν δικο τους λαθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena tin enoxlei kai amesws strifogurizei kai niaourizei mexri na tin allaksw. Kai epidi sumbainei auto tin allazw kai meta mporei na ksanakanei tsisakia...katanalwnoume 11-12 panes tin imera. Tha to koitaksw to site...an kai mou aresoun pio polu tis chicco kai apo tis pampers...oi mones alles pou mou aresan san tis chicco einai tis babylino alla einai pio akribes.

Deixnei mia tainia sto mega kai exei polu plaka.

Emeina moni, koimithike kai h mpempa kai blepw tv.

Lil kala einai athlioi!

Na se rwtisw...pou paw me ola auta ta dikaiologitika sto IKA h ston oaed?? Mipws den to dikaioume auto to epidoma epidi douleuw?? Giati o oaed den einai gia autous pou den douleuoun h pou exoun parei adeia mitrotitas? Edw den pira adeia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω Έλενα αυτή την ταινία βλέπω!

Και μενα τις chicco μου αρέσουν!Μηπως να μην πειραματιστώ?!

Παντως για τα κουπόνια, οποια κοπέλα τα θέλει, μου είναι πολύ εύκολο να τα ταχυδρομήσω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ki egg the chicco agorazw apo to site....kai einai polu eksyphretikoi...Mia fora pou eixa ksemeinei parhggeila kai touw egrapsa sos exw ksemeinei kai thn epomenh mera tis eixa....den tis sygkrinw me pampers,makra kalyuteres the chicco.Ki egw 7 thn hmera ksodeyw..

Ariadnh ti noumero tha foresete?posa kila einai??kai egw me to noumero exw ena thema...TWRA XRHSIMOPOIW AYTES POU EINAI APO 3-6...mhpws omws na parw aytes poy einai apo 4-9????

Maraki ki emena h dikh moy anagnwrizei apo kairo...Otan thn h pethera mou rekazei,kai otan thn pairnw egw kai o antras mou swpainei...

Lil mou ki emena exei polla salakia kai vazei ta xeria sto stoma...Den hksera omws oti exei sxesh me dontia toso nwris.....

Stayroula,emena vivliario mou edwsan sto iasw dioti eixame noshleytei...To kanoniko mou eipe h nomarxia gia ta paidia tou iouliou,ton Oktwvrio tha ta paralavoume an kai to vlepw xlwmo...Mia filh gennhse ton Martio kai akomh na to paroun....kratos kai kat alla plhrwnoume tameia.oi anikanoi oute ena vivliario :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Επιτέλους πρόλαβα και ,μπήκα...βέβαια ακόμα δεν πρόλαβα να διαβάσω....Πρώτα απ' όλα καλορίζικο το ποστάκι μας!!

Αυτές τις μέρες είχα αρκετό τρέξιμο...έπρεπε να πάω και στη δουλειά και καταλαβαίνετε... :cry: Την Παρασκευή έκανε και ο μικρός τα πρώτα του εμβόλια, ευτυχώς δεν ανέβασε πυρετό! Πήρε 1 κιλό και 4 πόντους, καλά πάμε είπε και η γιατρός! Το ευχάριστο ήταν ότι όταν έλειπα στη δουλειά πήρε μπιμπερό :D:D:D είπε να δοκιμάσω και ένα τις NUK και το πήρε!!!Όταν μάθει λίγο θα προσπαθήσουμε πάλι με το calma της Medela. Πάλι καλά γιατί από εβδομάδα μάλλον ξεκινάω κανονικά με την δουλειά...τουλάχιστον να μην τον έχω και αυτόν στο μυαλό μου.

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί ήρθε το καινούργιο μας αμάξι!!!!!!!!!!!!!!!Το παλιό το δώσαμε με απόσυρση...και πήραμε το skoda yeti, την Παρασκευή το απόγευμα ήρθε στην αντιπροσωπεία και περιμένω πως και πως από Δευτέρα να κάνουν τα χαρτιά για την άδεια και τις πινακίδες να το πάρω!!!!!!!!! :D:D:D Όχι τίποτα άλλο αλλά μου είναι απαραίτητο το αυτοκίνητο για να πηγαίνω στη δουλειά...είναι περίπου 12 χιλ. από την πόλη...

Να σας ρωτήσω κάτι....ξέρετε αν το άγχος επηρεάζει την παραγωγή...το λέω γιατί προχθές που γύρισα από την δουλειά, ενώ ένιωθα το στήθος μου γεμάτο δεν μπόρεσα να βγάλω πολύ γαλατάκι, ενώ άλλες φορές ερχόμουν και δεν είχα πρόβλημα...

Πάω να σας διαβάσω...ότι προλάβω δηλαδή! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη υπολογίζω ότι πρέπει να είναι γύρω στα 5 κιλά-Αύριο θα ξέρω που θα πάμε παιδίατρο.Πάντως πια οι 3-6 δεν της πάνε καλά και θα πάρω το 4-9.

Αφροδιτούλα καλορίζικο το αυτοκίνητο!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kai egw molis egine 5 kila tis ebala to noumero 3!

Ariadni to eida to site...oi noumero 3 pou pernw egw einai mono 1 lepto fthinoteri h pana...den aksizei gia mena afou eimai euxaristimeni den tha tis dokimasw.

Me tis chicco emena den mou exei lerwthei oute mia fora...

Afroditi kaloriziko kai kalotaksido to amaksi!

Egw den kserw ti paizei me ta bibliaria giati o antras mou molis gennise pige kai ekane ola ta xartia sto IKA kai pire kai bibliario...amesws tou to edwsan...itan polu organwmenos kai iksere akribws ti xartia thelane kai egw den asxolithika katholou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Αριαδνη εμένα μου είχαν κάνει δώρο υπνόσακο και με είχε βολέψει πολυ, όχι μονο γιατι ήμουν σίγουρη ότι δεν θα ξεσκεπαστει την νύχτα αλλα ήταν βολικος και στον θηλασμο, όταν ξυπναγε τη νύχτα την έπερνα με τον υπνόσακο την θηλαζα και μετα την έβαζα πάλι στο κρεβατακι της χωρίς να αλλάζει καθόλου η θερμοκρασια της. Αυτός που έχω είναι σαν αυτόν που έβαλες σαν σακί, χωρίς ποδαρακια. Οπότε έρθεις Αθήνα να μας πεις να το κανονισουμε ;) .

Σταυρουλα περαστικα και πάλι, θα δεις τι θα σου πει και ο παιδιατρος αλλα αν ακολουθεί τις καμπύλες όλα θα είναι καλα απο δω και πέρα δεν περνουν όσο τους πρώτους μήνες και μπορει ένα μήνα να πήρε περισσότερο ύψος και λιγότερο βάρος.Καλα έκανες και μιλησες με σύμβουλο θηλασμου ότι σου είπε είναι απολύτως φυσιολογικα. Για το φρούτο τι να πω είναι ακόμα πολυ πολυ νωρίς, οι τροφές ξεκινάνε κατα τον 6ο μήνα. Και έχω διαβάσει και εγω αυτο ότι ένα μωρακι είναι έτοιμο να φάει στερεά τροφή όταν αρχίζει να στηρίζει τη μεσουλα του.

Κατερίνα αν δεν πρόκειται να καταναλωθει άμεσα το βάζεις καταψυξη αμέσως. Στην συντήρηση μέχρι 48ωρες. Χαρούμενα μηνογενεθλια!!!!!!!

Λια ξεκινησες και εσυ δουλεια, καλη αρχη!

Αντωνία σε ξενυχτησε ο μικρός χθες ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα. Πόση ώρα τρώει ο δικος σου εμένα συνήθως τρώει γύρω στα 15 λεπτα και έτσι όπως το περιγράφεις στην αρχη ακούγονται οι γουλιες που κατεβαίνουν Μετα όχι, αλλα γάλα τραβάνε όση ώρα είναι στο στήθος, μονο αν βγάλει την θηλη έξω και την έχει στα χειλακια του ίσως δεν πίνει.

Μαρακι πως κατάλαβες ότι δεν την φτάνει το γάλα το βράδυ, τις εδινες και ξένο, αν την βάλεις περισσότερο στο στήθος θα σου αυξήσει την παραγωγη.

Πάνες και εμείς αλλάζουμε γύρω στις 8 την ημέρα, εγω έχω libero μια κουτα γιατι τις είχα πάρει με 40% έκπτωση πριν γέννησω απο κάποιον που συνεργαζόταν με το κολυμβητήριο που πηγαίναμε την μικρη. Απο pampers που δοκίμασα οι baby dry είναι καλές, πολυ καλύτερες απο τις new born που και μένα δεν μου άρεσαν .

Βιβλιάριο έχω και εγω αυτο απο το Ιασω πάλι καλα είναι ίδιο με το κανονικό απλα έχει λιγότερες σελιδες για τις επισκέψεις εκει που σου γράφει ο παιδιατρος την ανάπτυξη. Ελένη έλεγα να πάρω και εγω τηλεφωνο στην νομαρχια αλλα μου είπε η παιδιατρος ότι δεν δίνουν και ότι αυτο μας καλύπτει. Εσυ που πήρες τι σου είπαν πως τα παρα λαμβάνουμε αν τα παραλάβουμε ποτε πρέπει να δωσεις τα στοιχεία σου?

Αφροδίτη Καλοριζικο και καλοταξιδο το αυτοκινητο. μπράβο που πήρε μπιμπερο ο Ερμής και τουλάχιστον θα είσαι ήρεμη με αυτο το θέμα όσο λείπεις.

Έλενα άλλο το βιβλιάριο που σου δίνει το ταμείο και άλλο αυτο που και καλα σου δίνει το υπουργείο υγείας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki,Panw sto vivliario tuo Iasw grafei ta thlefwna ths nomarxias...Tha sto steilw avrio dioti prepei na katevw katw katw,ta podarakia mou....exoume ena spiti gemato skales....panw panw panw einai to grafeio toy syzygoy pou exoume kai ton upologisth...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη τα έχω δει που τα γράφει τα τηλέφωνα ευχαριστω! Τους λες ότι το θελεις και κάποια στιγμη στο στέλνουν ή είναι υποχρεωμένοι να το στείλουν σε όλους.....

Κράτος σου λέει μετα σιγα μην έχουν χρήματα για να τυπώσουν βιβλιάρια.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki,ego tous phra thl kai zhthsa to vivliario.Me rwthsan pote gennhsa tous apanthsa ton Ioulio kai mou apanthsan na ksanakalesw ton Oktwvrio pou isws na einai etoima kai oti me ayto pou exw kanw th douleia mou...De nomizw na sto stelnoun an den enoxlhseis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρακι απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι δεν της φτανει το γαλα σου? Οπως λεει και η κατερινα αν της δινεις πιο συχνα το στηθος σου θα αυξησεις και την παραγωγη ;);)

Η δικια μου με διαμαρτυρεται η γλυκουλα μου ουτε με κακα ουτε με τσισα, ενω ο πριγκιπακος μου ειχε μεταξωτο κωλο!!! ουτε την κλανια του δεν αντεχε στην πανα του :lol::lol::lol::lol: . και εγω της αλλαζω περιπου 6 τη μερα πανες εκτος αν κανει ενδιαμεσα επιπλεον κακακια.... εγω κοριτσια παιρνω ολες τις μαρκες σε πανες, δηλαδη λιμπερο+παμπερς+μπειμπιλινο. Οποτε εχουν προσφορες παιρνω τις οικονομικες συσκευασιες και με βολευουν ολες. τωρα ακομη φοραμε νουμερο 2 δηλαδη 3-6 κιλα αλλα επειδη μου εμεινε τελευταια συσκευασια κλειστη Νο2 θα τα τελειωσω και μετα θα αρχισω το 3 που ειναι 4-9 κιλα.

Αφροδιτουλα μου με γεια το αυτοκινητο, καλοριζικο και καλοταξιδο να ειναι :D:D:D . Πολυ μου αρεσει το συγκεκριμενο. τι χρωμα το πηρατε? και εμεις αν τα οικονομικα μας το επιτρεψουν του χρονου με το καλο θα αγορασουμε ενα μικρο για εμενα, για να αυτοεξυπηρετουμαι με τα παιδια. Μακαρι παναγιτσα μου να μη μας κοψουν κι αλλο τον μισθο.....

Το στρες επηρρεαζει παρα πολυ την παραγωγη δυστυχως..... χαιρομαι που ο μικρουλης επιασε μπιμπερο ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...