Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΣΙΡΟΠΙΑ!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας!

Το παιδάκι μου είναι 2 χρονών και μέχρι πρότεινως δεν είχε πρόβλημα με το να πάρει σιροπάκι, είτε του το δινα με σύριγγα ή με κουταλάκι το κατέβαζε (ντεπόν, algofren, κάποια στιγμή χρειάστηκε σταγόνες ζιρτέκ και 1-2 φορές του έδωσα πονστάν αλλά δεν του άρεσε, έλεγε όχι αλλά το κάτάπιε). Τώρα επειδή βγάζει τα πίσω δόντια και είναι ανήσυχος το βράδυ, είπα να του δώσω πονστάν και την πρώτη φορά το κατέβασε, μια άλλη βραδιά που πήγα να ξαναδώσω όμως αντέδρασε πολύ άσχημα, κλάμα, δεν το δεχόταν με τίποτα, όχι μόνο το πονστάν αλλά και κανένα άλλο. Τον πίεσα λίγο να το πάρει με το ζόρι αλλά νομίζω τα έκανα χειρότερα. Τώρα όποτε του αναφέρω για σιροπάκι φεύγει τρέχοντας και φωνάζει όχι όχι, με κάνέναν τρόπο δεν μπορέσαμε να τον πείσουμε.

Αν αρρωστήσει και χρειαστεί κανένα αντιπυρετικό, χτύπα ξύλο, τι θα κάνω? Πώς θα του το δώσω? Το πήρε πολύ στραβά και αγχώθηκα λίγο. Καμιά σας με το ίδιο πρόβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με κολπο ανταλλαγμα θα το δωσεις ετσι κανουμε τα εμβολια εμεις

Κ μαλιστα θελουμε ξανα κ ξανα γιατι η θα του χαρισει αυτοκολλητο

Ο παιδιατρος η σοκολατακι υγειας η μια καραμελα μια στο τοσο δεν

Ειναι κακο αν του δωσεις ισα για να αρχισει να το ξαναπινει!!καλη τυχη κ αχρειαστα να ναι τα σιροπια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μικρος μου που δεν πινει σηροπια..για το αντιπυρετικο κατεληξα στα υποθετα παρακεταμολης- μια χαρα δουλει ακανουν...

αν χρειαστει καμια αντιβιωση..με συριγγα και με ανταλλαγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κεφαλοκλείδωμα και μέσα!!!!!!!!!!!Εμένα αμα δεν το πίνουν τις ξαπλώνω αγκαλιά ανοίγω το στόμα με το χέρι και τσουπ με τη συρριγούλα το βαζω μεσα.Θα γκρινιάξουν 2 λεπτά και τέλος..Εδω γκρινιάζουν για άλλα και άλλα...γι αυτό που θα τις κάνει να νιώσουν και καλύτερα θα αγχωθώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την MARDIO . κΙ εμενα με το που βλεπει την συρριγα αρχιζει το κλαμα, την περνω με το ζορι αγκαλια την ξαπλωνω και τσουπ της το δινω το σιροπι κι το καταπινει 8ελει δε 8ελει. Γκρινιαζει λιγο αλλα μετα το ξεχναει :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω απολυτως! και γω το ιδιο προβλημα ειχα. Ξαφνικα δεν επινε τιποτε! της τα εβαζα σε χυμο! τι να εκανα;;;; το κανονιζα ετσι ωστε να το επινε ολο. για να ειμαι σιγουρη οτι πηρε την σωστη δοση! Τωρα , το πινει γουλια γουλια! μεγαλωσε λεει !:) ευχομαι να το ξεπερασει συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια, με αντάλλαγμα δεν δέχεται με τίποτα, το δοκίμασα, χυμό δεν πίνει, οπότε η λύση μάλλον απ΄οτι καταλαβαίνω είναι το κεφαλοκλείδωμα. Δεν ήθελα να τον ζορίσω μην του μείνει κανένα ψυχολογικό αλλά θα το κάνω, τι να κάνω?

Σας ευχαριστώ μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κεφαλοκλειδωμα ειναι η μονη λυση..στην αρχη ειχα τυψεις, τις ξεπερασα ομως μολις καταλαβα οτι με τα παρακαλια μονο και τους χυμους επινε λιγοτερο και απο τις μισες δοσεις. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...