Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπεμπακια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλιου 13'


Recommended Posts

καλημερα και καλο μηνα κουκλα μου....το προσπαθω να ειμαι ενας σωστος γονιος...αλλα μερικες φορες την χανεις την ψυχραιαμια...χαχαχχαχαχ και θες να το πιασεις και να του-της σβρουρλισεις μια στο πωπακιιιιιιι...ολη δικη της-του χαχαχαχχα....φρικαρω οταν κινδυνευει...για παραδειγμα...της λεγαμε προζτες το πρωι μην κανεις γυρω γυρω...μεχρι να ετοιμασω το πρωινο για ολους, εκεινη τρελλαμενη πανω κατω να χαιρεται τον μπαμπα της που θα την πηγαινε σχολειο, κωνστανς μηηηηηηηηηη..θα χτυπησεις, θα πεσεις, θα ζαλιστεις, της κοιλιτσας σου... δεν της αρεσει το γυρω γυρω θα κανει εμετο.....ΤΙΠΟΤΑ Η ΚΩΝΣΤΑΝΣ...πλεον εχει ερθει το ματι του τρελλου στην ερμη την μανα...που συγκρατιεμαι ακομη....γιατι φαινοταν η καταληξη....και πριν προλαβουμε να καταλαβουμε τι γινεται, πεφετι με το κεφαλι πισω και μελανιασε απο το κλαμμα...φυσικα εγω τα χανω κατευθειαν το εχω αυτο...κλασσικη ελληνιδα μανα...γιατι δεν ακους??ε???? δεν στο ειπα χαρα μου οτι ειναι επικυνδυνο???? και μπουρου μπουρου και ποααααααω μαμα...δεν λεει ακομη ποναω χαχαχχαχα....μα αφου δεν κανει να σηκωνω βαρος και την σηκωσα απο κατω να φαντασετεις,... ο φλας εγινε και ο αντρας μου...απο σαλονι μεχρι να ερθει κουζινα...χαχχαχα...απλα και ηρεμα της λεει....επεσες ε? πονας τωρα? ωραια τωρα που ειδες πως ειναι δεν θα το ξανακανεις ετσι ειναι επικυνδυνο...ναι μπαμπουηηηη....μπαμπουλη δηλαδη....και τελος κλαμα, τελος ποαω μαμα.....ο μπαμπας της την στρωνει παλι καλα...θα το δεις με το καλο καπου παρακατω φιλη μου αυτο που λεω τωρα.....πρωτα ο θεος....γιατι σας το λεω αυτο θα μου πειτεεεεεεεεε??????? γιατι στα 3 εκατοστα αρχιζε το καλοριφερ και ειναι τα παλια με τις φετες αν θυμαστε οχι τα ενιαια τα καινουριας τεχνλογιας ας πουμε....φανταζεστε να ηταν 3 εκατοστα πιο κοντα στο σωμα η πτωση της?????????????????πως να μην υστεριασεις?

σε ποια εβδομαδα εισαι κοπελα μου? ποτε εχεις ΠΗΤ? ΕΣΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΓΟΝΙΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.....ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΘΕΟΥ ΑΠΛΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ....ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 457
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!

Με το καλο να κρατησετε στην αγκαλια σας τα καλοκαιρινα μωρακια που ερχονται!

Δε με στριμωχνετε κι εμενα πουθενα που θα ξαναγινω μανουλα τον Αυγουστο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλο μηνα...θα σε βαλουμε στο πορτ μπαγκαζ του καροτσιου χαχαχχαχα...αλλα μαλλον δεν θα χωρας ε??????????????

καλοσωρισες αγγελικη...με το καλο το παδακι σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !

Αγγελικη καλως ηρθες με το καλο!

Ευη μου αυτα ειναι!Η προκληση του να εισαι γονιος και ψυχραιμος και σωστος και προστατευτικος και προνοητικος και ολα!Κι εγω δεν θελω να γινω υστερω γιατι απο μεσα μου ολο φοβιες ειμαι για ατυχηματα και τετοια φαντασου να κανω και το παιδι, νομιζω ολο θα ανησυχω αλλα τι μου φταιει κι αυτο το καημενο... και ειδικα αγορακι πρεπει να παιξει να χτυπησει να φαει λιγο τα μουτρα του ετσι δεν ειναι?

δεν θελω να γινω "λαλακη οχι στα βαθεια παιδι μου" χαχαχαχαχαχαχ!

Ειμαι 30 εβδομαδων τωρα εχω πητ 12 μαιου και μου φαινεται αιωναςςςςς αλλες 10 εβδομαδες .. οι κινησεις μου εχουν γινει πιο δυσκολες γενικα εχω βαρυνει!Τι τυχερουλα που εισαι εχεις ηδη την κορη και πας για το δευτερο!Θυμησε μου ειναι αγορακι η κοριτσακι?Μακαρι να καταφερω να κανω δυο παιδακια κι εγω τι ευλογια!!!Φυσικα και το ενα παιδακι ειναι ευλογια να μην παρεξηγουμαι απλα για μενα δυο ειναι το ιδανικο ....τελος παντων ας καταφερω να κρατησω στα χερια μου το αγορακι μου με το καλο... :ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευα με λενε κατ΄αρχην....

κοριτσακι την κωνστανς....30 μηνων να ειναι γερη....στην φωτο που εβαλα ειμαστε στα πρωτα της γενεθλια....

ολα θα πανε καλα....θα τριφτεις με τον καιρο....θα φρικαρεις.....θα κλαψεις...θα κοντεψεις να χωρισεις με τον αντρα σου.........θα γινεις πιο θρησκια - σε οτι πιστευεις και αποδιδεις τα ονειρα σου και τις προσδοκιες σου να γινουν-μην παρεξηγηθω κιολας- δεν θελω να πω στο θεο επειδη εγω εκει πιστευω....θα νιωσεις λιγη....ανημπορη καποιες στιγμες...οτι δεν τα καταφερνεις απο φοβο μην σου παθει κατι οτι πιο πολυτιμο εχεις....το αιμα σου- η ζωη σου ολη..... ε ρε και μετα απο λιγο καιρο....θα βγει το μητρικο ενστικτο και θα γαμ.....ς και θα δερ.......εις ........απαπαπαπ κακα λογια.....φερτε το πιπερι να παθω καμια καουρα που μου εχει βγει η μπουμπουλινα τωρα μεσα μου...ΘΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΜΑΝΑ....θα στιβεις τα βουνα....και τη πετρα θα την λιωνεις.....θα το προστατευεις με νυχια και με δοντια...θα το μαλωνεις για το καλο του...θα του φωναζεις για το καλο του...θα θεσεις ορια για το καλο του....γιατι Η ΜΑΝΑ θα ΞΕΡΕΙ τι πρεπει να κανει γαι το καλο του....θα συμφιλιωθεις με την ευλογια του θεου που σε αξιωσε να το ζησεις...ο φοβος θα φυγει θα ερθει η συνειδητοποιηση και μετα απο λιγο καιρο θα σε δω φιλεναδα....οταν θα βαζεις μποροστα και για το δευτερο, μαθημενη πλεον στα χιονια και στα βουνα....χαχαχχαχαχα.....απεβαλλε το αγχος σου οσο μπορεις ζηστο, μιλα στην κοιλιτσα σου, μαλωσε το παιδι σου οταν σε ποναει απο τις κλωτσιες, πες του πως μαγιερευεις, μιλα του για τον μπαμπα του, για την πεθερα σου που σε εκνευριζει και την μανα σου με τις συμβουλες..... πες του οτι εγω θα ειμαι η μανα σου και αυτος που σε αγκιζει και τρεμει ειναι το χερι του πατερα σου....που σε περιμενει οπως και εγω.....ολα θα πανε καλα αρκει να το πιστεψεις φιλη μου!!!!!!! φιλιαααα....καλο σκ με υγεια ....

σημερα ειναι σαββατοβραδο η κωνστανς στην γιαγια και εμεις ευκαιρια με τον συζυγο να βγουμε καμια βολτιτσα πρωτα ο θεος βραδακι ....salonika by saturday's night....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεσε ενα πολυ ομορφο αρθρο στα ματια μου για αναγνωση και ειπα να το μοιραστω μαζι σας....

Ο Nelson Torres, ψυχίατρος (UCV) και ειδικός σε ψυχο-νευρο-ανοσογλωσσική PNIL στη Βενεζουέλα δίνει ιδιαίτερη σημασία στα μηνύματα που φέρνει το σώμα στην επιφάνεια και μπορούν να μαρτυρήσουν πολλά για την κατάσταση της συνολικής υγείας ενός ατόμου.

Το παρακάτω είναι ένα απόσπασμα από άρθρο του στην εφημερίδα του Νοσοκομείου του Nelson Torres (Ψυχίατρος στη Βενεζουέλα).

«Η ασθένεια ειναι μια σύγκρουση μεταξύ της προσωπικότητας και της ψυχής». Bach

-Το κρυολόγημα στάζει όταν ο οργανισμός δεν κλαίει

-Ο πονόλαιμος φράζει όταν δεν μπορεί να επικοινωνήσει τις αγωνίες

-Το στομάχι καίει όταν ο θυμός δεν μπορεί να βγει

- Ο διαβήτης εισβάλλει όταν η μοναξιά πονάει

- Το σώμα παχαίνει όταν όταν η δυσαρέσκεια πιέζει

- Ο πονοκέφαλος κατάθλιβει όταν αυξάνουν οι αμφιβολίες

-Η καρδιά χαλαρώνει όταν το νόημα της ζωής φαίνεται να τελειώνει

- Οι αλλεργίες συμβαίνουν όταν η τελειομανία ειναι ανυπόφορη

-Τα νύχια σπάνε όταν απειλούνται οι άμυνες

-Το στήθος σφίγγει όταν η υπερηφάνεια σκλαβώνει

-Η πίεση αυξάνει όταν ο φόβος φυλακίζεται

-Οι νευρώσεις παραλύουν όταν το εσωτερικό παιδί τυρανν’αει

-Ο πυρετός θερμαίνει όταν οι άμυνες εκρήγνουν τα όρια της ανοσίας

-Τα γόνατα πονούν όταν η υπερηφάνεια είναι άκαμπτη

-Ο καρκίνος σκοτώνει εάν δεν συγχωρείς

Η ασθένεια δεν ειναι κακό. Θα σου πει ότι έχεις πάρει λάθος δρόμο. Ο δρόμος προς την ευτυχία δεν ειναι ευθύς.

Υπάρχουν καμπύλες που ονομάζονται ΛΑΘΗ,

φανάρια που λέγονται ΦΙΛΟΙ,

φώτα που ονομάζονται ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

κι όλα γίνονται αν έχεις ένα ανταλλακτικό που ονομάζεται ΑΠΟΦΑΣΗ,

μια ισχυρή μηχανή που ονομάζεται ΑΓΑΠΗ,

μια Κάλη ασφάλιση που ονομάζεται ΠΙΣΤΗ,

άφθονο καύσιμο που ονομάζεται ΥΠΟΜΟΝΗ,

λλά πάνω απ’όλα έναν έμπειρο οδηγό που ονομάζεται ΕΣΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ομορφο αρθρο Εύα.....και τοσο αληθινο!

Σε ρωτησα τι παιδακι περιμενεις ,καταλαβα οτι εχεις την κορακλα σου ηδη.

Εχεις δικιο σε ολα..Δεν σε παρεξηγω κι εγω πιστευω πολυ στο Θεο ....Το μαιο που μας περασε (στις 8 μαιου)ανεβηκα στην Τηνο στα γονατα και η πητ μου ειναι στις 12 μαιου τυχαιο?

Καλη διασκεδαση αποψε!!

Ερωτηση...Δυο φορες εχω τρεξει σαν την ηλιθια να προλαβω το τρενο και το τραμ και μετα συνειδητοποιησα οτι τρεχω με την κοιλια σαν ηλιθια,του κανω κακο???? :?

Ολα τ'αλλα κοριτσια ελπιζω να ειναι καλα πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλη εβδομαδα σε ολες....ειμαι με γαστρεντεριτιδα και κολπιτιδα...........χαχαχαχαχαχχ...παλι δεν θα γινει αυριο η αμνιο τι να πω ρε φιλες μου μερικα πραγματα ειναι μοιραια.....

παιρνω απο χτες το πρωι το σεκλορ μου ειπε ο γιατρος και ντακρταριν κολπικα....

τελικα δεν βγηκαμε το σαββατο χαχαχχα με την ορεξη εμεινα....με πιασανε κατι πονακια....κατι φουρφουρισματα στο εντερο και τσουπ κατα τα ξημερωματα νατη και η φιλη η διαρροια...ευτυχως αραξαμε σπιτακι καναμε και λιγο σεχχχχχχχχχ...χιχιχιιχιχι

ειμαι λιγο καλυτερα σημερα.....

επισης οχι δεν του εκανες κακο, το νανουρισες μια χαρα το παιδακι σου τρεχοντας.....μην ανυσυχεις κοπελα μου δεν παθαινουν τιποτα τα φυλαει ο θεος...νταξξξξξξξξξ να μην κανουμε και υπερβολες.....

περιμενω αγορακι γλυκια μου....δεν καταλαβα συγγνωμη....πρωτα ο θεος....

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Εύα μου περαστικα,μην πτοησαι!!!

Αυτη η αμνιο πια ας περιμενει η μανουλα να γινει πρωτα καλα!

Εχθες πηγα ειδα τον μπεμπη μου ειναι εναμισυ κιλο περιπου και οι μετρησεις ηταν καλες μου φυγε λιγο το αγχος.

Ευα μου και παλι περαστικα και στα υπολοιπα κοριτσακια φιλακια στις κοιλιτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....μια χαρα...ο μπεμπης παιδαρος φιλη μου...

εγω ειμαι λιγο καλυτερα εχτες 6 φορες διαρροια ολη μερα, σημερα τιποτα μεχρι τωρα να μη λεω και μεγαλες κουβεντες βεβαια ειναι και πρωι ακομη χαχαχα....δοξα το θεο ολα καλα...η κωνστανς σχολειο, ο αντρουλης στην δουλεια...και εγω χαλαρα εχω δουλιτσες σημερα πλυντηρια και μαγειρεμα...χαλαρα....φιλια πολλα σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες

καλε λογοδιαρροια σας επιασε;

αληθεια εχετε βαρυνει;

εγω καθολου παλι -βεβαια αυτο το μηνα που σταματησαν οι εμμετοι εχω παρει κιλα -ποσα δεν ξερω δεν εχω ανεβει λογικα γυρω στα 7συνολο ειμαι τωρα

καμια σχεση με τα διδυμα -τωρα νομιζω οτι δεν υπαρχει τιποτα μεσα στην κοιλια -κατι γκτουπ απο εδω και εκει αλλα μεχρι εκει

περαστικα βρε ευακι

γραψατε παρα πολλα και ωραια αλλα δεν θυμαμαι να σχολιασω σορυ

χριστινα καλα η κοιλια σου ειαι τεραστεια :D

φτου φτου στην κοιλαρα σου :D

πρεπει και εγω να βγαλω καμια -στη πρωτη εβγαζα καθε βδμ μια -τωρα ΚΑΜΙΑ :mrgreen:

πωπω τα 2α ειναι ολιγον χεσμενα να το πω -δεν προλαβαινεις να τα σκεφτεις να το πω πιο ευγενικα

κουιντα ολα τελεια θα πανε

μην σε πιανουν τα χαζα και μην διαβαζεις τιποτα

ιδια ημερομηνια εχουμε -εγω πητ στις 10

και τωρα τη δευτερα εκειλα ρανταβου για το ικα τις 56 πριν

αντε να δουμε τι θα παρουμε - α.....ιδια φανταζομαι αλλα καλα να ειμαστε και λευτα θα βρουμε που θα παει

τα 900 τα παιρνει το νοσοκομειο

παιρνεις τις 56 πριν και 63 μετα

κατι επιπλεον δινει ο οαεδ ως συμπληρωματικο των 56 ημερων

και αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες.....

ευχραιστω μαρκερ μου για τα περαστικα...

για δες τα ρε μαναρι τι θα παρεις και πες μου και μενα? η συμβαση μου ειναι κλασσικα υπαλληλος γραφειου ενω ειμαι υπευθυνη πωλησεων, με γαμω τις ευθυνες.... 4ωρη και καλα, ενω δουλευα και 9 ωρο, με 22 ενσημα μηνιαιως ευτυχως.....χαχχαχαχαχα...

δωστε τα φραγκα στις μανες εεεεεοοοοοοοοοοοεεεεεεεεεεεεεεεε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!!

Είμαι η Μέλια, είμαι 28 και μετά από οργανωμένες προσπάθειες 2 χρόνων, με τεστ ωορρηξίας, με υπερηχογραφική παρακολούθηση, με αρκετές αποτυχημένες σπερματεγχύσεις, με εξωσωματικές που έφεραν 1 παλλίνδρομη κύηση και αρκετές αρνητικές χοριακές μετά από εμβρυομεταφορές ήρθε η στιγμή να έρθει στην ζωή μας το θαυματάκι που τόσο καιρό λαχταρούσαμε!!!

Από τις δύο βλαστοκύστες που εμφυτεύσαμε επέζησε μόνο μία, εμφυτεύτηκε καλά, κρατήθηκε γερά, επέζησε την λήψεως χοριακής λάχνης που κάναμε την 12 εβδομάδα και έέέέέέρχεται!!!!!!!

Τον Ιούνιο λοιπόν περιμένουμε πρώτα ο Θεός, τον μπέμπη μας!!! Έναν ζωηρό και υγιέστατο μπέμπη που από τώρα μας έχει γεμίσει ευτυχία!!!

Σας διαβάζω καιρό, είμαι 2 χρόνια σχεδόν μέλος του μάμμυ αλλά λόγω δουλειάς και υποχρεώσεων δεν προλαβαίνω να γράφω συχνά!

Εύχομαι με το καλό να υποδεχθούμε όλες τα μωράκια μας και να είναι γερά και καλότυχα!!!

Ελπίζω να με θέλετε στην παρεούλα σας, και ζητάω συγγνώμη εκ των προτέρων για τις απουσίες μου...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Γεια σου melipikto καλως ηρθες με το καλο το μπεμπακι σου!Τι ομορφα που ειναι οταν στο τελος το ονειρο γινεται πραγματικοτητα!

Ευα μου εισαι καλυτερα?

Marker μου 7 κιλα δεν εναι τιποτα ειπαμε εγω 20 κι μη σου πω προχωραω αλλοι δυο μηνες εμειναν ...

Δεν ξερω τι γινεται στην Ελλαδα με τα επιδοματα εδω σταματας 6 εβδομαδες πριν τον τοκετο και επιστρεφεις στην δουλεια 10 εβδομαδες μετα και πληρωνεσαι κανονικα.

Τα αλλα κοριτσια φουσκωνουν και πανε?πολλα φιλια καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε σας και στις κοιλίτσες σας!

Πολύ τρέξιμο στη δουλειά τελευταία βρε κορίτσια και δεν προλαβαίνω να μπαίνω συχνά...το μόνο που σκέφτομαι είναι πως αύριο μπορεί να μην έχω πια δουλειά κι έτσι παίρνω δυνάμεις να αντέξω το τώρα!

melipikto, καλωσήρθες στην παρέα μας! Με το καλό το μωράκι σας!!! Μετά από τόσες προσπάθειες εύχομαι όλα να σας έρθουν εύκολα και ακόμα πιο εύκολα το επόμενο :D Εγώ είμαι η Χαρά, 28 ετών και τον Ιούλιο περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου. Έρχομαι τελευταία και καταϊδρωμένη σε ΠΗΤ στην παρεούλα μας, όμως θα είμαι εδώ για να ακούσω όλες τις εμπειρίες σας από τους τοκετούς... ;)

Εμείς είμαστε καλά, έχουμε β' επιπέδου στις 22 του μήνα και ανυπομονώ!!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα κορίτσια είδα στον χάρακα πόσο μεγάλο είναι το νινί μου...και ανησύχησα λιγάκι....που χωρέσανε 20 εκατοστά μωρό (δεν βάζω την μήρτα και το υγρό) σε ΚΑΘΟΛΟΥ κοιλιά????????? Δε λέω...μέχρι τώρα με βόλεψε να μην φαίνεται τίποτα γιατί δεν το είχα πει έως τώρα στη δουλειά....αλλά άααντεεεεε......δεν θα πρεπε σιγά σιγά να αρχίσει να ξεχωρίζει κάτι???? Μόνο όταν ξαπλώνω στο σκληρό κρεβάτι της γιατρού μου...μόνο εκεί κάαααατι σαν να ξεχωρίζει......τι να πω... :( ελπίζω όλα καλά να δείξουν στην β' επιπέδου....

marker, θα συμφωνήσω σε αυτό που λες για τα δεύτερα...όταν γυρνάω σπίτι από τη δουλειά εκτός του οτι είμαι πτώμα...έχω 1.30-2 ώρες μέχρι να κοιμηθεί ο μικρός μου και έτσι μιας και τον πεθυμάω πολύ όλη μέρα...ασχολούμαι μαζί του (όταν καταφέρνω να τον πάρω από τον ξετρελαμένο πατέρα του...). Και μετά κοιμάμαι κι εγώ μαζί του....έτσι δεν μένει πολύς χρόνος να σκεφτώ και να χαΙδέψω λίγο και την κοιλίτσα μου. Ευτυχώς έχει αρχίσει να δίνει δυνατές κλωτσιές τώρα και να διεκδικεί την προσοχή μου...χεχεχε.....

Φιλιά πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου....

καλως ορισες μελια...με το καλο το μωρακι σου και σενα....

δοξα το θεο καλα ειμαι....

καναμε β΄επιπεδου δοξα το θεο ολα καλα....αμνιο τελικα δεν εκανα χχαχχχα το αφησαμε γιααργοτερα παλι, να φυγει τελειως η κολπιτιδα και βλεπουμε....εν τω μεταξυ εχω φαει φλασια φιλες μου, και με κραζουν ολο το συγγενολοι....γιατι να κανεις αμνιο? το μωρακι μας δοξα το θεο ειναι καλα μετα και το β΄επιπεδου.....μηπως να ξεκολλησω με την αμνιο????/ δεν θα αντεξω να μου παθει κατι το μωρακι μου απο μαλακια δικη μου? τον ειδαμε ψτες και ξετρελλαθηκαμε φιλες μου....γερος και πανεμορφος, η κωνστανς βλεπει τις φωτο απο τον πυπερηχο και λεει: μαμα ο αβεφος μου ζελαει ζες........δηλαδη ο αδερφος μου γελαει, δες....και πλημμυριζω απο ευτυχια, προσπαθω να δουλεψω την φοβια μου μαλλον.....φιλια πολλα σε ολες σας και καλη συνεχεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελη καλως μας ηρθες

μπραβο για την υπομονη σου - πραγματικα σας θαυμαζω -εχουμε και δικη μας φιλη που προσπαθει μη σας πω ποσα χρονια και τιποτα

ευχμαι ολα να πανε κατευχην

κουιντα εδω κατι ψιχουλα παιρνεις

μονο κατι επιδοματα απο το ικα για την δουλεια που θα εκανες -οχι ολο το ποσο βεβαια και κατι συμπληρωματικα

καλα ειναι βγαινει ας πουμε εναμεγαλο κεφαλαιο της γεννας

εδω καθεσαι 56 μερες πριν -63 μετα και αλλους 6 μηνες απο οαεδ

καλα ειναι παει 11 μηνων το μπεμπε

βεβαια δεν συμφαιρει ικονομικα καθολου

ελα βρε Χαρα πολυ μου αρεσει που χαιρεσαι τοσο πολυ στο 2ο :D

ολα καλα να πανε να δεις το μπεμπε σου

Ευακι εγω στη θεση σου θα την εκανα στο εχω ξαναει εαν μου ειχαν μπει ψυλλοι στα αυτια που λεμε απλα οσο το τρεναρεις μετα δεν θα εχει νοημα πια

ή παιρνεις αποφαση και την κανεις τωρα ή βγαλτο απο το μυαλο σου

η εξεταση ειναι ακινδυνη τελειως μη φοβασαι καθολου

εμεις μια χαρα

καναμε ντοπλερ

ο σαμιαμιδης μας νο3 ειναι 1760 γρ 31+4εβδ

μικρουλης θα βγει αλλα τι να κανουμε -καλα να ειμαστε -αν και τον ηθελα θρεφταρακι ετουτονα

κατα τα αλλα μια χαρα ολα φτου φτου

ΒΑΡΙΕΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρκερ μου....

φοβαμαι να ρισκαρω ρε φιλεναδα, ετσι γιατι ειμαι τρελλη να πουμε και εχω φαει φρικη...ενω δεν εχω δεικτες...απο την αλλη σκεφτομαι οτι εχει συμβει και σε αλλες γυναικες να εχουν δεικτες φυσιολογικους και να εμφανιζει παθολογια το εμβρυο...δεν ξερω καθολου φιλες μου...προσπαθω να βγαλω μια ακρη...Η ΑΜΝΙΟ ΕΧΕΙ 1 ΣΤΙΣ 200 ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΑΠΟΒΟΛΗΣ!!!! βασει τα λεγομενα του ιατρου μου..φοβαμαι και το ρισκο πολυ δεν θα αντεξω να μου παθει κατι ο μπεμπης μας.....δεν ξερω ειμαι πολυ μπερδεμενη....δοξα το θεο ολα πηγαν καλα στον β' επιπεδου.....φιλια πολλα και εκτιμω την ''μια σου κουβεντα'' βοηθαει αρκετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε Ευα μου ξεχνα το

μη τριβελιαζεσαι βρε συ

και οσο σκεφτεσαι τι μπορει να εχει αστο δεν καταληγεις πουθενα

μη διαβαζεις πολυ στο ιντερνετ :D

που γεννας ειπαμε;

στο ιασωπου πηαμε για το ντοπλερ παλι σε μια κοπελα ειπαν οτι πρεπει επιγοντως να κανει λαχνες ή αμνιο για την διαφανεια και παλι την εξεταση την εκανε ο σγουρομαλλης - τυχαιο; δε νομιζω;

κατι παιζει παντως με τις αμνιο στα ιδιωτικα

δεν θυμαμαι εαν σας ειχα γραψει την περιπτωση

που οταν εκανα την β

απο τον ιδιο γιτρο βγηκαν 2 κοπελες με κλαματα για κακη αυχαινικη και το ιδιο συμβει και με την συνηφαδα μου την προηγουμενη μερα -με τον ιδιο γιατρο παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβαινω....τα κυκλωματα.....εμενα δεν θελει να μου την κανει ο γιατρος μου να φανταστεις....μου ειπε ξεκαθαρα...εγω δεν θα σου ελεγα για αμνιο με αυτες τις εξετασεις...τωρα αν για ψυχολογικους λογους εσυ θες οκ.....θα δουμε δεν ξερω το δουλευω ειναι η αληθεια μεσα μου...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δενε χω αποφασισει ακομη για νοσοκομειο.....θα δουμε ειναι νωρις να φτασουμε με το καλο εκει και βλεπουμε σε κανα διμηνο πρωτα ο θεος...μολις ενημερωθηκα οτι τερμα τα επιδομαδα τοκετου τα πληρωνουμε ολα απο την τσεπη μας...ε θα τρελλαθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έυα εγώ δεν θα την έκανα πάντως αν η Β επιπέδου μου είχε βγει ΟΚ.

Και να την κάνεις δεν σημαίνει ότι θα σου υπογράψουν 100% ότι το μωρό θα είναι τέλειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ειμαι παλιο μελος του mammy αλλα λογω πολλων υποχρεωσεων μονο σας εβλεπα ειμαι η Βαλεντινα εχω ενα κοριτσακι 32 μηνων και διανυω τον 5 μηνα της εγκυμοσυνης μου γενναω με καισαρικη τελος ιουλιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την βαλεντινα και παλι....

με το καλο και εσυ...μαζι ειμαστε....30 ΙΟΥΛΗ ΕΧΩ ΠΗΤ ΕΓΩ πρωτα ο θεος...αλλα τελικα αποφασισαμε προγραμματισμενη καισαρικη...δεν ξερω ακομη ημερομηνια, μακαρι να συμφωνει και ο μπεμπουλης με τον θεουλη...δεν θελω να λεω απο τωρα χαχαχχα...

να σου ζησει η κορακλα σου..

ευγενια μου ευχαριστω καλη μου με βοηθας αρκετα με τον καλο σου τον λογο και εσυ....αυτα σκεφτομαι και εχω ψιλοηρεμησει λιγο....το δουλευω....

ΚΑΛΛΛΛΛΛΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟ ΤΡΙΗΜΜΜΜΜΜΜΕΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!! ΚΑΛΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΧΑΡΤΑΕΤΟΥ.....

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!!

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!!

Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα και δεν είμαι μόνη μου!!!

Βαλεντίνα γειά σου και με το καλό!!! Ξέρετε τί είναι το μωράκι σας;

Ευάκι κι εγώ νομίζω ότι αφού όλα είναι καλά γιατί να το ρισκάρεις; Από την άλλη αν σου έχει καρφωθεί κάτι στο μυαλό καλό είναι να το κάνεις για να μην έχεις αμφιβολίες μετά... Εγώ έκανα την λήψη τροφοβλάστη γιατί δεν είχα άλλη επιλογή... Το ποσοστό να νοσεί το έμβρυο ήταν 25% και να πάθει κάτι από την λήψη μόλις 1-2%!!! Οπότε τα βάλαμε κάτω και είδαμε ότι ΠΡΕΠΕΙ να γίνει... Αν η πιθανότητα όμως να νοσεί το έμβρυο είναι μικρότερη από την πιθανότητα να πάθει κάτι από την άμνιο, γνωμη μου είναι ότι δεν αξίζει να την κάνεις...

Κορίτσια ψωνίζετε για τα μωρά σας; Εμείς δειλά δειλά ξεκινήσαμε, πήραμε κούνια, καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου και μερικά ρουχαλάκια... Θα μας χαρίσουν κιόλας ρουχαλάκια και κάθισμα φαγητού και καλαθούνα... Τώρα ψάχνω για σεντονάκια, προίκα, μπιμπερό κλπ... Είναι νωρίς λέτε; Μπήκα ήδη στον 7...

Πού θα γεννήσετε πρώτα ο Θεός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...