Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Γεια σας αγαπημένες μόυ φιλεναδες!τι κανετε?ελπιζω να ειστε ολες καλα..

Σας σκεφτομαι κατα πολυ συχνα αλλα δεν τα καταφερνω να μπω να νέας διαβασω..τις τελευταιες μερες ομως ειστε συνεχεια μεσα στο μυαλο μόυ ..αφησα λιγο τις δουλειες και να μαι..

Διαβασα τις δυο τελευταιες σελιδες να μόυ στο κλίμα..πολλα άρρωστα μωρακια βλεπω..περαστικα να ναι..αχ αφηστε κι εμεις συνεχεια αρρωστοι ειμαστε..μεσα σε τρεις μηνες επαθε τρεις φορες βρογχιτιδα!και να φανταστειτε ουτε παιδικο παει ουτε ερχεται σε επαφη με αλλα αλλα παιδακια..φυσικα οσες φορες βρέθηκαμε σε παρεα με παιδια μόυ αρρωστησε γι αυτο και το αποφεύγω..ξερω οτι ειναι λαθος αλλα τι νακανω ?

Γι αυτο ισως να ειναι τοσο κολλημενος πανω μόυ..δεν με αφηνει λεπτο ησυχη..αφου ακομα κι οταν παω να κανω κατι στην κουζινα η εστω μια δουλεια ερχεται με σπρώχνει για να φυγω απο κει..και φυσικα ΑΚΟΜΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ !!!!! Κι οι απλα θηλαζουμε αλλα εχουμε το βυζι πιπιλα!και εννοειται πως αν δεν θηλασει δεν κοιμαται..που σημαινει οτι δεν μπορει να τον κοιμησει κανενας αλλος εκτος απο μενα..οχι πως εχω και βοηθεια απο κανεναν..ασχολείται καμια ωρα ο αντρας μόυ τ απογευμα αλλα κι αυτος ειναι κουρασμένος..κατα τ αλλα κανενας αλλος..ο μικρος ειναι παντου μαζι μόυ,σουπερμαρκετ,τραπεζα ακομα και στο κομμωτηριο μαζι μόυ..

Βλεπω καποιες σκεφτεστε για δευτερο..(οσες εχετε ενα δλδ) ..δεν σας κρύβω οτι κι εγω θελω παρα παρα πολυ..κι ο αντρας μόυ το ιδιο αλλα προς το παρον δεν ειμαστε ετοιμοι για πολλους λογους..εγω ειχα μια ασχημη εγκυμοσυνη και φοβαμαι μηπως ξανα περασω τα ιδια..αφηστε που αν δεν ξεκινησει να γινεται πιο ανεξάρτητος κι ο χαρης θα ειναι πολυ δυσκολο..αφηστε που ακομα θηλαζω το πρωτο..

Το μυριαμακι τι κανει!μπαινει καθολου!πως παει η εγκυμοσυνη της?ξερουμε τι περιμενει?

Η συμπεθερα μόυ ετοιμαζεται να γινει για δευτερη φορα μανουλα να χαιρομαι παρα πολυ..

Εχουμε καμια αλλη γκαστρουλα?

Εδω θα ειμαι για λιγο ακομα..

Σας φιλω ολες γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια!

Τι κανετε?

Γιωτακι περαστικα στο αγορακι σας!ολα να περασουν το συντομοτερο!η σκεψη μου ειναι μαζι σας!

Αννα μαρια καλυτερα ειναι ηΙωαννουλα!βηχει λιγο ακομα κι εχει μυξες!κανουμε εισπνοες ακομα αλλα Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια βελτιωθηκε!ο Αντρικος!

Αγγελικοτλα μου καλωσορισες:-)ποσο μου ελειψαν οι συζητησεις μας!!!ο Χαρουλης?κολλημενος με εσενα ε?που θα παει θα μεγαλωσουν!

Αναστασια μου τι κανεις?η φραουλιτσα?ξερεις τι ηθελα να σε ρωτησω?μιλουσαμε με ενα κοριτσι τη σια,τι γινεται?γεννησε?πολλη καιρο να την πετυχω να τα πουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας ,εδω κι εγω...ολα καλα με τον υπερηχο ευτυχως!

Βασουλη ναι βρε γεννησε η Σια,ενα πανεμορφο και υγιεστατο κοριτσακι,δεν ειχαμε πολυ διαφορα!Μιλαμε που και που ειναι μια χαρουλα!

Εμεις αρρωστησαμε,μυξες,βηχα,πυρετο και παιρνει αντιβιωση,υποφερει η καημενουλα!! :( Θα κλειστουμε παλι καμια 10αρια ημερες σπιτι!

Αγγελικουλα μου εχει θετικα και αρνητικα ο θηλασμος αλλα τα θετικα ειναι περισσοτερα,μακαρι να θηλαζα κι εγω!

Εγω παντως ειμαι σε αυτες που ακομα δεν σκεφτονται για δευτερο....σημερα εμαθα μια κοπελα εχασε 5 μηνων μωρακι εγκυος λογο γριπης... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε;

Βάσω όχι, δεν γράφουμε αλλού, απλά έχουμε ερημώσει.

Αναστασία κι εμάς ο Αντρέας κάνει ακόμα εισπνοές. Σχεδόν του έχει περάσει ο βήχας, δηλαδή, αλλά θα κάνει εισπνοές μέχρι την Παρασκευή και μετά θα τον πάμε στο γιατρό.

Περαστικά εύχομαι!

Αγγελική πού χάθηκες;

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες!

Αναστασια γεννησε η Σια ε?ειχε καιρο να τη πετυχω!δωσε της τα χαιρετισματα μου και να φιλησει τη μπεμπα της απο μενα:)Περαστικα στη φραουλιτσα Αναστασια μου!Ουφ αυτος ο χειμωνας τα χει τρελανει ολα!αμαν!

Σας ειπα οτι φτιαχνουμε τζακι?ω ναι!και το συνδεσαμε με τα σωματα της θερμανσης ισως ετσι να ειναι πιο οικονομικο!γιατι το πετρελαιο δεν αγοραζεται πλεον!θελαμε αρκετα λεφτα!ενω ξυλα για το τζακι θα χω δωρεαν γιατι μας φερνει ο πεθερος μου που ειναι ξυλοκοπος!

Αννα Μαρια καλυτερα ο Αντρεας ε?μπραβο:)και μεις καναμε εισπνοες μεχρι χτες!καναμε vendolin,atrovent και pulmicort!εσεις?

Οντως εχουμε ερημωσει ομως!παει ο καιρος που δεν προλαβαιναμε να διαβαζουμε απ τα τοσα που γραφουμε!νομιζω δεν θα ρθουν πισω αυτες οι εποχες!τωρα μας κλεβουν το χρονο τα μπεμπακια μας!καλα να τα χουν Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ και χαλαλι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Βάσω καλή φάση το ενεργειακό τζάκι. Εμείς δεν μπορούμε να το κάνουμε επειδή είμαστε σε πολυκατοικία. Μια φίλη μου που το έχει κάνει, έχει αφάνταστα ζεστό σπίτι!

Δε θυμάμαι τα ονόματα των εισπνοών, κάνουμε το μπλε, το πράσινο και το καφέ! :P Βασικά είναι αυτά που μας είχαν δώσει πέρσι από το νοσοκομείο, κι έχουν διαφορετικά ονόματα παρ' όλο που είναι ακριβώς τα ίδια.

Οι υπόλοιπες πού είστε;

Γιωταμαρία, Αναστασία, Νάσια;

Η Γιώτα τι να γίνονται; Ελπίζω να βγήκαν απ' το νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,εδω κι εμεις με μυξα,πυρετο και βηχα ακομα......και φυσικα γκρινιααααα

8-) Ο καιρος καλυτερεψε αλλα ειμαστε αρρωστες και κλειστηκαμε μεσα.. :( ελπιζω να μας περασει σε καμια 10αρια ημερες μην χασουμε παλι το εμβολιο....

Κατα τα αλλα τα ιδια.....ησυχια,ταξη και ασφαλεια...ευτυχως δεν εχουμε και επισκεψεις (τις γνωστες)και ηρεμήσαμε λιγο!

Τι τρωμε σημερα.ουφ κι αυτο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Εμάς ο μικρός είναι καλά, αύριο θα τον πάρουμε στον παιδίατρο να δούμε τι γίνεται και να μας δώσει το πράσινο φως θα πάμε στο νοσοκομείο για εμβόλιο.

Αναστασία μην αγχώνεσαι τόσο πολύ με τα εμβόλια. Κάποια στιγμή θα τα κάνει! Εμείς σχεδόν ποτέ δεν έχουμε κάνει εμβόλιο στο σωστό χρόνο! Άσε που τα πιο πολλά μας βάζουν να τα κάνουμε νωρίτερα απ' το κανονικό.

Εμάς εδώ ο καιρός ψιλοχάλασε, μία έχει ήλιο, μία βρέχει, μία έχει τρελό αέρα, έπεσε και η θερμοκρασία λίγο. Βγαίνουμε λίγο, αλλά δεν είμαστε κι όλη μέρα στους δρόμους.

Περαστικά στη μικρή εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, εγώ θα κάνω σήμερα μοσχαράκι κοκκινιστό με κριθαράκι. Είχα λίγο μοσχαράκι σε κομματάκια και το ξεπάγωσα, τώρα πάω να το φτιάξω. Χτες έκανα λαχανόρυζο κι έδωσα και στον Αντρέα, πρώτη φορά. Του το έδωσα με γιαουρτάκι και το εξαφάνισε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Αναστασια μου περαστικα στο κοριτσακι σου!περπατησε η φραουλιτσα?

Αννα μαρια το φαγε ο Αντρεακης το λαχανορυζο,και μενα μ αρεσει!η Ιωαννουλα χθες εφαγε φακες!πριν δυο βδομαδες της ειχα δωσει ξανα αλλα ηταν πηχτες και δεν της πολυαρεσαν!χτες ομως τις εκανε η μαμα μου πιο νερουλες, σαν σουπιτσα και τις εφαγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω εμάς μια τις τρώει τις φακές, μία όχι. Μια φορά του έδωσα φακές με ρύζι (σαν μουτζέντρα, κατάλαβες εσύ), και τις έφαγε. Μετά του έδωσα φακές σούπα και δεν τις έφαγε. Μετά δοκίμασα πάλι με φακόρυζο κι ενώ δεν το έφαγε το μεσημέρι, το έφαγε το βράδι. Καλά, τώρα κι ο άντρας μου του έδωσε φακές βραδιάτικα, έλεος, αλλά τέλος πάντων, ευτυχώς δεν τον πείραξε.

Σήμερα έχουμε σπανακόρυζο και θα κάνω και μια μικρή σπανακοπιτούλα!

Ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω, πόσο συχνά δίνετε κρέας στα μωρά σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε?

Βασουλα ακομα μονη της δεν περπατησε,εκανε βηματακια αλλα φοβαται..κλασικα πιανεται γυρω γυρω και μπουσουλαει....

Ανναμαρια εγω της δινω 2 κοτοπουλο,1 μοσχαρι,1 ψαρι,και μετα λαχανικα και οσπρια....φυσικα τα συνοδευω τα κρεατα με λαχανικα,πατατες,ρυζι,μακαρονι και τραχανα....αλλα δεν ειναι παντα στανταρ καμια φρα οπως βγει και το προγραμμα.πλεον τρωει απο τα δικα μας κανονικα απλα προσεχω λιγο τα μπαχαρικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία εμάς πλέον τρώει σχεδόν πάντα απ' τα δικά μας.

Αυτή τη βδομάδα έφαγε τη Δευτέρα μακαρόνια με σάλτσα λαχανικών, την Τρίτη του έφτιαξα λίγο μοσχαράκι με φασολάκια και πληγούρι, αλλά δεν έφαγε πολύ, γιατί το κρέας δεν ήταν και πολύ καλό, την Τετάρτη έφαγε λαχανόρυζο με γιαούρτι, την Πέμπτη έκανα το υπόλοιπο μοσχαράκι κοκκινιστό με κριθαράκι, αλλά δεν του έδωσα κρέας γιατί ήταν σκληρό και καθόλου καλό και έφαγε κριθαράκι με σάλτσα που είχε πολλά λαχανικά μέσα και γιαούρτι και σήμερα σπανακόρυζο. Αύριο κοτόπουλο. Συνήθως τρώει κρέας πιο συχνά, αλλά αυτή τη βδομάδα μας έτυχε αυτό με το χάλια μοσχάρι...

Όσπρια τι δίνεις; Εγώ μέχρι τώρα φακές έχω δώσει μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!

Εμενα η μικρη τρωει συχνα κρεας,κοτοπουλο και μοσχαρι συνοδευομενο απο λαχανικα και ζυμαρικα!

Απο οσπρια δωσαμε φακες και φασολια μεχρι τωρα!

Ψαρι μας ειπε μετα τους 15 μηνες!αυρι το μενου εχει μπιζελια με καροτακι και πατατουλα!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία, θα δώσω κι εγώ φασόλια! Έκανα την περασμένη Παρασκευή, αλλά για τον Αντρέα και για μένα, που είχα λίγο το στομάχι μου, έκανα άλλο φαγητό, γιατί φοβήθηκα μήπως τον πειράξουν. Την επόμενη φορά που θα φτιάξω θα του δώσω λίγα να δω πώς θα αντιδράσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε, εννοείται ότι δε θα τα δώσω σκέτα! Εδώ εμείς και δε θα φάμε σκέτα φασόλια, όλο και κάτι άλλο θα βάλουμε μέσα, καρότο, κρεμμύδι, σέλινο. Στον Αντρέα θα βάλω και πατάτα και θα λιώσω τα φασόλια με το πηρούνι. Σήμερα του έδωσα αρακά με πατάτες και καρότο, που είχα φτιάξει και για μας (χωρίς αλάτι), του έλιωσα τον αρακά με το πηρούνι, του έκοψα τα καρότα και τις πατάτες, έβαλα και λίγο χοιρινό από χτες, ανακάτεψα με γιαούρτι, και τρελάθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ερημωσαμε τελειως!τρεις κι ο κουκος μειναμε!χαχα

Αννα Μαρια κι εγω ετσι δινω τα φασολια!προς το παρον εδωσα τα ασπρα βραστα κι οχι τα γιαχνι!ετσι τα ξεχωριζω εγω!χαχα!εκτος απο φασολια, αρακα εδωσα και φασολακι και μπιζελια κι αυτα με λαχανικα μαζι!

Αυριο παμε για αλλο εμβολιο!ουφ!ποτε σταματανε αυτα τα εμβολια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθε ο κουκος :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εμεις περασαμε μια περιπετεια......ο γιωργακης οπως σας ειπα μπηκε τελικα στο νοσοκομειο και μετα απο 2 μερες καναμε εισαγωγη και την μικρη......το τι περασαμε δε περιγραφεται...τωρα ειμαστε σπιτι και ειμαστε καλα...ελπιζω να συνεχισουμε ετσι :roll::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bourique μου σε σκεφτομουνα!τωρα συμπληρωθηκαμε στ αλήθεια!3 και ο κουκος!χαχα

τι εγινε κοπελα μου?πώς ειναι τα μικρακια?ωχ με γαστρεντεριτιδα και τα 2 ητανε?περαστικα να ναι κοριτσι μου!τα φιλια μου στα παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πήγαμε κι εμείς σήμερα για εμβόλιο. Ευτυχώς δεν έκλαψε πολύ, μόνο λίγο την ώρα που τον τσίμπησε. Ήταν και κουρασμένος κιόλας, γιατί περιμέναμε αρκετή ώρα, και δε σταμάτησε να τρέχει και να παίζει.

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια, η νοσοκόμα με ρώτησε αν τρώει αβγό ο μικρός, της είπα ότι το κάνει εμετό και δεν του δίνουμε, και μου είπε ότι πρέπει να βεβαιωθούμε αν μπορεί να φάει σε κάποια άλλη μορφή (π.χ. αβγολέμονο), γιατί το επόμενο εμβόλιο (MMR) είναι λες και τρώει αβγό. Ισχύει κάτι τέτοιο; Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο, βέβαια.

Βάσω εμείς τα φασόλια δεν τα κάνουμε όπως τα κάνουν οι περισσότεροι στην Κύπρο, δηλαδή βραστά με βραστά λαχανικά, πατάτες, κ.λπ. Μπλιάχ, είναι τόσο νερόβραστα που δεν τρώγονται! Τα κάνουμε είτε σούπα με ντομάτα, είτε σούπα άσπρη, και το καλοκαίρι τα κάνουμε και σαλάτα.

Φασολάκια είναι από τα αγαπημένα φαγητά του Αντρέα. Σήμερα έχουμε ψάρι, για να δούμε, θα φάει;

Γιώτα τι πάθατε ρε κορίτσι μου; Εύχομαι περαστικά κι αγύριστα να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΣΠΙΤΑΚΙ ΕΧΩ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 6ΕΧΩ ΑΝΗΣΗΧΙΕΣ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ ΚΛΠ.ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ......ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΓΕΝΙΚΗ ΑΙΜΑΤΟΣ Κ ΟΥΡΩΝ Κ ΤΙΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ.ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΔΥΣΤΗΧΩΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ..... ΕΥΤΗΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ 10 ΚΙΛΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ Η ΖΥΜΑΡΙΚΑ ΤΡΩΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΦΑΚΕΣ ΦΑΣΟΛΑΔΑ Κ ΡΕΒΥΘΙΑ Κ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΨΑΡΙ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ.

ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΩΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΙΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΦΙΛΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΙΚΟ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ?ΦΙΛΙΑ!!!!!

ΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!!!

ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΑΑΠΟ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΓΙ¨"ΑΥΤΟ Κ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μόυ..

Ηρθα κι εγω να σπασω το καρε τις νταμας!χαχα..4 κι ο κουκος λοιπον!!μ

Βλεπω περι φαγητου ο λογος..εμεις τρωμε σχεδον απ ολα..χοιρινο δεν του εχω δωσει βεβαια..δυο φορες τη βδομαδα μοσχαρακι με λαχανικα 2-3 κοτοπουλο με λαχανικα..μας αρεσουν τα λαχανικα ειδικα καροτο κΙ μπροκολο ειναι η αδυναμια του..απο οσπρια δινω και φασόλια μαυροματικα ,φακες με ρυζακι και Βάζω και λιγο καροτο τριμμενο ..και γίγαντες εχω δωσει..τ οσπρια δεν του αρεσουν ιδιαιτερα..ουτε τι ψαρι..λιγο θα φαει ..

Εγω ακομα του μαγειρευω ξεχωριστα γιατι στο δικο μας φαγητο εχει αλατι,μπορει να εχω τσιγαρισει κρεμμυδακι πχ η να βαλω ετοιμη σαλτσα ντομάτας η διαφορα μπαχαρικα πιπερι μοσχοκαρυδο κτλ..δεν ξερω αν κανει να τρωει τετοια..η τυχαινει πολλες φορες και χρησιμοποιω ζώμο κοτας κτλ..ε δεν θελω να τρωει κι ο χαρης τετοια..ετσι του κανω συνηθως δικο του φαγητο..αυτες τις μερες λεω να κανω σπανακορυζο..απ αυτο θα φαει απλα θα βγαλω λιγο γι αυτον και στοδικκ μας θα βαλω αλατι..

Ανναμαρια αυτο για το mmr και τι αυγο δεν τρεχω ξανακουσει...εγω αυγο του εδωσα οταν εκλεισε χρονο..δεν το τρωει ..σπανια δλδ αν του το βαλω σε τόστακι με τυρι ..

Οσο για το mmr εμεις δεν. Το εχουμε κανει ακομα..κανονικα στην κυπρο το κανουν 14 μηνων..εμεις επρεπε να το καναμε Δεκέμβρη αλλα ηταν αρρωστος ..μετα λειπαμε γιατι ειχαμε παει αθηνα..οταν επεστρεψα το ξανα σκεφτηκα κι αποφάσισα να το κανω αργοτερα..14 μηνων ειναι πολυ νωρις ,στην ελλαδα το κανουν σε μεγαλυτερη ηλικια και σε αλλεσ χωρεσ πανω απο δυο ετων..κι αυτο το εμβολιο το φοβαμαι παρα πολυ..εχω διαβασει τοσα για το συγκεκριμενο..λεω να τα αναβαλω λιγακι ..ισως αφου κλεισει τον δευτερο χρονο και εχει τελειοποιηθει κι ανάπτυξη του νευρολογικου συστήματος..ετσι κι αλλιως τωρα τον χειμωνα καθε τρεις και λιγο αρρώσταινουν ..οποτε αναβάλλεται..τα υπολοιπα τα εχουμε κανει ολα κανονικα και τελος του μαρτη που κλεινει τους 18 μηνες θα κανουμε κανονικα το προβλεπόμενο για την ηλικια εκεινη..

Μπουρικ μόυ, περαστικα ευχομαι και να τελειωσει εδω η ταλαιπωρία σας..

Μυριαμακι μόυ πως παει?σε ποια βδομαδα εισαι?αγορακι η κοριτσακι περιμενεις?

Βασουλινι μόυ, τι θα γινει?θα πιούμε εκεινο τα καφεδακι?

Αναστασακι χαιρομαι που ηταν καθαρά τ αποτελεσματα..σε δυσκολευει η φραουλιτσα ,ε?κι ο δικος μόυ ειναι πολυ γκρινιαρης..ας ελπισω να αλλαξει οσο θα μεγαλώνει..

Αυτα..

Εδω γυρω θα ειμαι..

Σας φιλω ολες σας και τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...