Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Γεια σας

Είμαι κάτω με τη μέση μου. Χάλια μαύρα είχα δισκοπαθεια από τα 19

Και με έπιασε πάλι τώρα

Νασια μη χανεσαι βρε. Πολυ χάρηκα για την Πεθερα

Οι μικρές κούκλες

Ανναμαρια σαφώς και έχεις πιθανότητα για εξωμητριο αλλά προσωπικά

Δε με ενοχλεί τόσο μιας και τα έχω κάνει τα παιδιά μου

Επίσης οι πιθανότητα είναι σχεδόν οι ίδιες όπως και κανονικά

Με το σπιραλ έχεις πιθανότητες να μείνεις έγκυος έχω μια φίλη που έμεινε στο τέταρτο έγκυος έχοντας σπιραλ

Αλλά εδώ στην Ελλάδα δεν έχεις πολλές επιλογές η σπιραλ η προφυλακτικο η αντισυλληπτικά

Φιλία σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!

καλε χαθηκαμε ολες!

bourique μου περαστικα κοριτσι μου!ασχημο πραγμα η δισκοπαθεια!κι απο τοσο μικρη ρε κοριτσι μου?ευχομαι να νιωσεις καλύτερα το συντομοτερο!φιλια στα παιδακια σου!

Νασιουλα μου ευχαριστω για τις ευχες για Του Αγίου Ιωάννη αν και η Ιωαννουλα γιορταζει 4 Οκτωβρίου που ειναι Του Αγίου Ιωάννη Του Λαμπαδιστή στον οποίο την τάξαμε κιολας και βγαλαμε το ονομα του!Πήγες για τεστ παπ?ολα καλα ευχομαι κοριτσι μου!

Αννα μαρια ειστε καλυτερα?ο Αντρικουλης?οσο για το σπιραλ ακουσα και γω για πιθανοτητες εξωμητριου!τωρα κατα ποσο ισχυει δεν ξερω!

Πηρα χθες τηλεφωνο στο γυναικολογο μου για να δω ποτε εκανα τεστ παπ περσι για να ξερω,μου ειπε 5/4 οποτε εχουμε καιρο:)βασικα ειπαμε να παω για τεστ παπ μεσα στο Μαρτη, να παω και για ενα γενικο check up και να συζητησουμε την πιθανοτητα 2ης εγκυμοσυνης!πρεπει να το μιλησω με το γιατρο για να αρχισω προσπαθειες γιατι επινα χαπια, εβαζα ενεσεις, υποθετα να προετοιμαστουμε πρωτα!ουφ!με αγχωνει λιγο αλλα θα το ξεπερασω πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

καλυτερα ειμαι απο τη μεση.........το μονο που με εχει σωσει ειναι οτι διατηρουμαι σε καποια κιλα και δεν επιβαρινω τη μεση μου......

βρε βασουλα μην αγχωνεσαι πλεον......εφοσον εχεις τη μικρη σου δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι.....

ζησε το σαν μια ακομα εμπειρια και μεινε αν και.....αν τα καταφερεις ακομα καλυτερα αν οχι εχεις τη μικρη σου πλεον....δεν εισαι μονη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω bourique μου και καθε μερα ευχαριστω Τον Θεό και Την Παναγία που μου στειλανε αυτο το θαυματακι στη ζωη μου!και παρακαλαω να την εχουνε παντα καλα οπως και ολα τα παιδακια του κοσμου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα μου :x:x:x:x:x:x:x

σε θυμαμαι απο πολυ παλια.......

γι αυτο σου λεω το θαυματακι το εχεις....αν ερθει και αλλο καλως.....αλλα δε χρειαζεται να στεναχωριεσαι και να αγχωνεσαι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ bouriqueακι μου και εγω σε θυμαμαι! πιστευεις οτι απο τη στιγμη που ηρθε στη ζωη μου η μικρη διεγραψα τα παλια ή καλυτερα δεν τα θυμαμαι πλεον?τα καλυψε ολα η μικρη!χαχα!και οπως λες και εσυ εχω το θαυματακι, αν στειλει Ο Θεός και αλλο, καλως να ορισει:)αλλα σιγουρα θελω να της χαρισω αδελφακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια

Ολες που εχετε ενα μωρο βλεπω σκεφτεστε και για δευτερο.....ρε κοριτσια εγω ακομα δεν ειμαι ετοιμη και δεν ξερω αν θα ειμαι ποτε...περασα ασχημη επιλοχειο και αυτο με κραταει πισω...ειναι αδικο για την μικρη το ξερω,σιγουρα θελει αδερφακι αλλα δεν ξερω τι να κανω.....φοβαμαι μην περασω τα ιδια και θα ειναι δυσκολο γιατι θα εχω και την φραουλιτσα.... :( δεν ξερω αληθεια...σας διαβαζω και σας χαιρομαι που κανετε σχεδια για ενα ακομα μωρο και νιωθω ασχημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αναστασακι νωρις ειναι ακομα......μπορεις να περιμενεις να παει η μικρη 3 ετων και μετα βαλε μπροστα...

δεν ειναι αναγκαστικο να κανεις τωρα....

το πιο σημαντικο ειναι να θελει η μαμα....και να αισθανεται καλα...αυτο φτανει....

αλλα χωρις αυτο δε γινεται....

αλλα να κανεις και αλλο παιδακι....ειναι καλο.....πιο μετα ομως αφου δε θες τωρα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι οτι δεν θελω...απλα νομιζω οτι δεν θα νιωσω ετοιμη ποτε γιατι θυμαμαι τι περασα και φρικαρω... μια κατασταση που την παλεψα μονη μου....η φραουλιτσα εφτασε 10 μηνων και ηρθα στα ισια μου....αλλα παλευα καθε μερα....θυμαμαι την ταχυπαλμια που με επιανε αν υποψιαζομουν οτι παει να κλαψει ,αν εμενα μονη με το μωρο....αν αναισαινε καπως περιεργα (ενω ηταν απλα βουλωμενες οι μυτουλες της,μετα το καταλαβα) και πολλα ακομα.....βεβαια δεν ειχα και συμπαρασταση,κανεις βασικα δεν μπορουσε να με βοηθησει και καμια φορα πιανω τον εαυτο μου να ειμαι αφηρημενη και να μην ακουω τους αλλους γυρω μου...νομιζω μου εμεινα λιγα υπολειμματα.. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία πιστεύω ότι την επιλόχειο την προκαλούσε το τρελό σου άγχος. Θυμάμαι που καθόσουν πάνω απ' τη μικρή και την παρατηρούσες αν αναπνέει, και αγχωνόσουν επειδή γύριζε στον ύπνο της και δεν την έβρισκες στη θέση που την είχες αφήσει. Στο δεύτερο πιστεύω θα είσαι πιο χαλαρή, όλες είναι!

Αν δεν νιώθεις έτοιμη δεν είναι ανάγκη να πιεστείς ντε και καλά ότι πρέπει να κάνεις δεύτερο παιδί τώρα. Θα το κάνεις σε ένα χρόνο, σε δύο, δε σε πήρανε και τα χρόνια!

Βάσω εμένα ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι κανονικά πρέπει να παίρνω ασπιρίνη δύο μήνες πριν την σύλληψη, αλλά την πρώτη φορά φυσικά δεν το έκανα, επειδή έμεινα τυχαία έγκυος. Και τώρα τυχαία θέλω να μείνω, δε θέλω να προγραμματίζω, κ.λπ. Άσε που μπορεί να αρχίσω προσπάθειες και να μείνω έγκυος σε ένα χρόνο, δηλαδή θα παίρνω ένα χρόνο ασπιρίνη τζάμπα;

Γιώτα πώς πάει η μέση;

Σας φιλώ όλες, πάω να κάνω γενική στο δωμάτιο του μικρού και μετά σχολείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αναστασια μου και γω ειχα αυτο το αγχος οπως λες εσυ!δεν σημαινει απαραιτητα ομως οτι περασες απο επιλοχειο καταθλιψη!αν δεν κανω λαθος η επιλοχειος εχει πιο σοβαρα και επικινδυνα συμπτωματα!παντως και γω πιστευω οτι στο δευτερο θα νιωθεις πιο εμπειρη και πιο ασφαλης!αλλα αν ακομα δεν νιωθεις ετοιμη, αστο γι ακομα λιγο και σιγα σιγα θα προετοιμαστεις και για το 2ο!μην ανησυχεις!

Αννα Μαρια αν δεν κανω λαθος (δεν θυμαμαι ακριβως γιατι επινα ενα σωρο χαπια) επινα και γω μετα τη λαπαροσκοπηση που εκανα ασπιρινη γιατι ηθελα να μεινω εγκυος!εκανα φεβραρη λαπαροσκοπηση,ηπια για φεβραρη και μαρτιο και μετα εμεινα εγκυος, συνεχισα με την ασπιρινη ως 18 μαιου που επαθα αιμορραγια και μου πε να την σταματησω γιατι προκαλουσε περισσοτερο αιμα!και μετα δεν ξαναηπια, συνεχισα με τις ενεσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι κανετε/?

εμεις καλουτσικα...

βασω τελικα σιγουρα μας εχει περασει η αλλεργια....κ τρωμε κ φαριν λακτε κ χαιρομαι κ το φωναζω τρωμε φαριν λακτε.....κ οχι για την κρεμα αλλα δεν με νοιαζουν πια τα μικρα πραγματακια κοιταζω μονο να ειναι γερα τα παιδια μου.....περασαενα ασχημο περιστατικο κ εχω δει τελειως διαφορετικα την ζωη....τεσπα....

αναστασια μου κανεις δευετερο οταν εισαι ετοιμη...καποια στιγμη θα εισαι κ αν δεν εισαι θα σε κανει η φραουλιτσα σου....μην στεναχωριεσαι...ετυχε η επιλοχειος δεν θα ξαναπαθεις

αννα μαρια εγω εχω αγχος πολυ τοσο που ξυπνουσα την νυχτα να δω τα παιδια μου αν αναπνεουν,αν γυρισαν πλευρο.....δεν επαθα επιλοχειο...αναστασια ολοι εχουμε φοβους ετσι ειναι οι γονεις να προσευχεσαι στον θεο κ θα σου δινει δυναμη....γερα να ειναι τα παιδιαμας κ ολα τα αλλα ερχονται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Χρυσανθη μου και εμας απ οτι φαινεται περασε η αλλεργια!πινουμε εδω και 2 βδομαδες το ΝΑΝ3 σε γαλα και δοκιμασαμε και μεις ρυζαλευρο κανονικο της νουνου!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία δεν μας εδειξε συμπτωματα αλλεργιας!

Χθες την πηρα παιδιατρο γιατι εκανε βηχα και επισης αρχισε και ανεβαζε πυρετο!για το βηχα μας εδωσε εισπνοες και ο πυρετος μας ειπε ειναι απ το εμβολιο γιατι ηταν η 10η μερα οπως μας ειπε μαλλον θα ανεβαζε πυρετο!κι εγινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

Δοξα το Θεο ειμαστε στην 11η ημερα απο το εμβολιο και δεν παρουσιασε κατι ακομα....για να δουμε...Βασουλα εσεις κανατε πυρετο εε?ντεπονακι και θα περασει.....

Ανναμαρια δεν ειχα αγχος μονο με το μωρο.κι εγω δεν ημουν καλα....ειχα μια δοση επιλοχειου απλα το ελεγχα,δεν εφτασα στα ακρα!

Τι να πω αν ειναι να κανω 2ο θα ερθει....

Με την φραουλιτσα πολυ παιδεμα και κυριως με τον υπνο της..να δουμε ποτε θα κοιμαται συνεχομενα.....φανταζομαι οταν θα το κανει πρωτη φορα θα μας τρομαξει :lol:

Χρυσανθουλη αν με κανει η φραουλιτσα να νιωσω ετοιμη να της κανω αδερφακι,τοτε θα γινει,αλλιως για το "πρεπει" οχι.....αν εμεις σαν γονεις δεν ειμαστε ετοιμοι τοτε και τα παιδια μας δεν θα ειναι ευτυχισμενα

Καποια στιγμη το συζητουσα με την πεθερα μου και ελεγα δεν ξερω,δεν ειμαι ετοιμη,με 2 δυσκολα και μου ελεγε...θα παρουμε εμεις την μικρη κι εσυ θα εχεις το 2ο και με ανεβαζε την πιεση...τι ειναι τα μωρα βαλιτσες?παρε εσυ αυτο να κουβαλησω εγω το αλλο?ελεος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε?εμεις αυριο εχουμε γενεθλια κ ετοιμαζομαι....φτιαχνω διαφορα γιατι αυριο δεν θα μπορω να κανω τιποτις με την κορακλα μου.....

αναστασια μου να μην αγχωνεσαι κ εννοειται τα παιδια δεν ειναι για να τα μεγαλωνουν αλλοι...εγω παντως τα μεγαλωνω μαζι με τον αντρα μου δεν εχω απο κανεναν βοηθεια κ ουτε θελω....καναμε τα παιδια μας γιατι τα θελαμε κ οχι επειδη πρεπει....μοιραζομαστε τα παντα με τον αντρα μου κ τα καταφερνουμε...ειμαι πολυ κουρασμενη κ ελπιζω οτι σε λιγο καιρο η μπεμπα θα ηρεμησει κ θα ειμαι κ εγω πιο ανετη με τις δουλειες....βλεπεις αναστασια μου οι κορες μας ειναι απαιτητικες :lol::lol::lol: ολη μερα μαμα μου λεει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε; Εμάς ο Αντρέας είναι ακόμα αρρωστούλης. Έχει ακροαστικά και αρχίσαμε μασκούλες από προχτές. Κατά τα άλλα, όρεξη στο φουλ, διάθεση στο φουλ! Αν δεν έβηχε πού και πού, ούτε που θα το θυμόμουν ότι είναι άρρωστος.

Χρυσάνθη να σας ζήσει η μικρή! Πολύχρονη και να τη χαίρεστε!

Αναστασία, τα συμπτώματα που μας είπες ήταν συμπτώματα άγχους, γι' αυτό είπα για άγχος. Όπως και να 'χει, δε σημαίνει ότι επειδή είχες πάθει επιλόχειο την πρώτη φορά θα πάθεις και τη δεύτερη.

Η πεθερά σου ασχολίαστη. Ένα θα πω: μια κοπέλα γνωστή μου, όταν γεννήθηκε ο αδελφός της πήγε να μείνει με τον παππού και τη γιαγιά, και έφυγε από το σπίτι τους όταν αρραβωνιάστηκε... Με τη μάνα της είχε σχεδόν τυπικές σχέσεις.

Βάσω πέρασες κι εσύ πολλά στην εγκυμοσύνη...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσια τι κανετε?

Χρυσανθουλη ομορφα να περασετε σημερα στα γεννεθλια σας,να τα χαιρεσαι και τα δυο....οντως ειναι πολυ απαιτητικες οι κορουλες μου και θα ελεγα καλομαθημενες :lol:

Ανναμαρια ουτε εγω θα την σχολιασω την πεθερα,απο τουβλα χορτασα!! :shock:

Αυριο θα την παμε για υπερηχο νευρων,αντε να δουμε τι θα δουμε....

Γενικως εχει ξεθαρεψει αρκετα,οταν ειμαι κι εγω μαζι της σε κοσμο ολο μαμα λεει και κολαει πανω μου,αν δεν με βλεπει ουτε να με φτυσει! :lol: στο φαι με ψαχνει μετα και οταν ειναι να κοιμηθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου ευχαριστω....αχ καλομαθημενες οι ζουζουνες μας....

αννα μαρια ευχαριστω κ περαστικα σας....αντε να καλοκαιριασει λιγο

τα παιδακια παιξανε κ φυσικα η κορακλα μου ηταν πολυ ησυχη κ το ευχαριστηθηκε....εγω νομιζα οτι θα ντρεποταν κ θα γκρινιαζε αλλα εκλεψε την παρασταση απο τα γελια κ τις χαρες που εκανε σε ολους...φυσικα μεγαλη αδυναμια εχει στους αντρες κ πηγαινε σε ολους κ τους χαιδευε στο προσωπο.....ααα με ταισε κ τουρτα....βουτηξε τα χερακια στην τουρτα αλλα δεν της αρεσε που δοκιμασε κ μετα ταιζε εμενα....πηραμε δακτυλομπογιες στους μικρους μας καλεσμενους κ ελπιζω να μην βαψανε τους τοιχους τους

σημερα καναμε κ δυο βηματακια μοναχουλες μας κ χαρηκα πολυ....ο μεγαλος περπατησε 10 μηνων παρα τρεις μερες κ μου φαινοταν περιεργο που η κορακλα μου δεν εκανε κινηση....φυσικα αν πιανεται απο αντικειμενα παει σφαιρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Περασαμε δυσκολα τις τελευταιες μερες!απ την Πεμπτη που σας ελεγα οτι πηραμε τη μικρη γιατρο,μας εδωσε εισπνοες!καναμε αλλα ξαφνικα αρχισε πυρετος ο οποιος πιστευαμε οτι οφειλοταν στο εμβολιο που καναμε αλλα απ οτι φαινεται συνεπεσε!το σαββατοκυριακο συνεχιζοταν ο πυρετος, η μικρη δεν κοιμοταν καλα και ο βηχας χειροτερεψε!τελικα χθες την ξαναπηρα παιδιατρο και μας εδωσε αντιβιωση τελικα και απο χθες Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια νιωθει καλυτερα το κοριτσι μου!ουφ :(

Εσεις πως ειστε κοριτσια?

Χρυσανθη μου να σας ζησει η κουκλιτσα!να την χαιρεστε!παντα υγιης και ευτυχισμενη να ειναι!

Αναστασια μου τι κανετε?η μικρη?

Αννα Μαρια πως ειναι ο Αντρικος?καλυτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

ανναμαρια και βασουλα περαστικα σας...

και εμεις χαλια....ο ιασονας με γαστρεντεριτιδα και ο γιωργος με τρελο βηχα.τρελο πυρετο και εμετους και αυτος....χαλια :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

αναστασακι ολα καλα με τον υπερηχο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ bourique μου περαστικα και σ'εσας!

μας τρελανε τα μωρακια αυτος ο χειμωνας!εγω πραγματικα τον βαρεθηκα!

εμενα επειδη παει και παιδικο οτιδηποτε εχουν τα αλλα παιδακια αμεσως κολλαει!αμαν!

περαστικα να ειναι πανω απο ολα!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Αμάν ρε Γιώτα, τι πάθατε πάλι... Είναι μεγάλη ταλαιπωρία το νοσοκομείο, αλλά τουλάχιστον εκεί ξέρεις ότι, ό,τι κι αν συμβεί, έχεις γιατρούς και νοσοκόμες δίπλα σου και θα αντιδράσουν άμεσα... Μακάρι να γίνει γρήγορα καλά και να βγείτε γρήγορα.

Βάσω τι γίνεται; Καλύτερα η Ιωαννούλα;

Εμάς ο Αντρέας είναι πολύ καλύτερα. Βήχει όλο και λιγότερο. Έχει λίγες μυξούλες, αλλά όπως σας έχω ξαναπεί, ούτε ότι είναι άρρωστος. Όλη μέρα τρέχει, παίζει, είναι πάρα πολύ ευδιάθετος, κοιμάται καλά, και τρώει ακόμα καλύτερα!

Αναστασία τι έγινε με τις εξετάσεις της μικρής;

Σας φιλώ όλες, πάω για μαγείρεμα, γιατί είχα πάει για κάτι ψώνια και δεν πρόλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...