Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

καλημερα κ χρονια μας πολλα......

χαθηκα δεν προλαβαινω τιποτα κοριτσια....οχι να κατσω να σερφαρω ουτε μπανιο δεν προλαβαινω να κανω.....μα γιατι δεν προλαβαινω?κ εχω κ τον συζηγο που μοιραζομαστε ολες τις δουλειες....αν δεν με βοηθουσε δεν ξερω πως θα τα καταφερνα....

δεν εχω διαβασει τιποτις....θα σας διαβασω ομως....

βασω σου εχω νεα....περασε η αλλεργια της μπεμπας μου κανω παρτυ.....να ειναι καλα η αλλεργιολογος που μας παρακολουθουσε κ μαας εδωσε σωστες ιατρικες συμβουλες...γιατι στον γιο μου τον παρακολουθουσαν στο παιδων κ ολα λαθος μου τα ειπαν.....του περασε 2,5περιπου ενω στην μπουκιτσα 10μηνων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσια

Καλη χρονια να εχουμε ολοι μας με υγεια !!!

Γιωτακι 210 την δινω το βραδυ κι αυτο καμια φορα δεν το πινει ολο....

Μιριαμακι σιγουρα κατι θα πει να φυτρωσει και γκρινιαζει....

Ανναμαρια καλη προσαρμογη ,μπραβο ο Αντρικος κυριος!!Η δικια μας μονο φασαρια ξερει να κανει!!!

Βασουλα φιλια στην Ιωαννιτσα

Συμπεθερα μια αγκαλια στον γαμπρουλι μου και σε σενα

Χρυσανθουλη φιλια στα αστερια σου !!!

Τωρα τελευταια,ενω ειχε αρχισει να καθεται με αλλους παλι εχει κολησει στην αγκαλια μου,αν δεν με βλεπει κλαει...ουφ.....

Ευχομαι να περασετε καλα ολοι ,θα τα πουμε απο τη νεα χρονια φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια κοριτσια με υγεια και ευτυχια σε ολες σας!!!!

Η μικρη αντεξε μεχρι 23.50 μετα κοιμηθηκε με τον μπαμπα της..... 8-) το φλουρι επεσε σε μενα,αντε να δουμε την τυχη μας φετος!!Αυριο θα την παω για εξετασεις ουρων,να δουμε εφυγε η ουρολοιμωξη ή θα τρεχουμε,....

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά μανούλες!!!!!!!!!!

Μακάρι το 2013 να φέρει μόνο καλά!!!!!!!!! Υγεία πάνω απ'όλα!!!!!!!!!

Βασούλα μου πολύχρονη κοριτσάρα μου!!!!!!! Να είσαι γερή κ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!!!!

Εμείς περάσαμε ήρεμα Χριστούγεννα στην πεθερά (απίστευτο ε?) κ ήρεμη επίσης Πρωτοχρονιά στην μαμά μου, το φλουρί το πήρε ο άντρας μου, τα κορίτσια μου είχαν πολλά δώρα να ανοίξουν............βέβαια δεν έχουμε σηκώσει κεφάλι από ιώσεις κτλ όλο την Δεκέμβριο (ούτε μουτζωμένοι να είμασταν) αλλά το παλεύουμε! Ελπίζω να μην έχουμε άλλες εκπλήξεις............

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά σε όλες!!!!!

Βάσω χρόνια πολλά για τη γιορτή σου!

Εμείς χτες βράδι είχαμε εδώ τους γονείς και τον αδελφό μου και σήμερα πήγαμε στο νονό και θείο μου που γιορτάζει. Το φλουρί χτες βράδι το βρήκε η μάνα μου, ενώ σήμερα έβαλαν από ένα για κάθε παιδάκι στο κομμάτι που τους έδιναν (αυτό κάνουν κάθε χρόνο εδώ και 35 χρόνια), και "κέρδισε" κι ο Αντρέας το δικό του, παρ' όλο που κοιμόταν!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας μερα κοριτσια1

Καλη χρονια να εχουμε κοπελες!ολα να πανε καλα και Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να εχουνε γερα τα παιδακια μας και τα παιδια ολου του κοσμου!

Ευχαριστω για τις ευχες σας!να στε ολες καλσ!να χαιρεστε τις οικογενειες σας!Εμας το φλουρι ηταν αναμεσα στο κομματι της Ιωαννουλας και του μπαμπα μου!

Αννα Μαρια περασατε τελεια ε?στο Μαντσεστερ σπουδαζα για 2μιση χρονια εμενα εκει!αλλα μονο Μπερμπινγκχαμ πηγα εκτος απο Μαντσεστερ!τοσα χρονια Αγγλια και δεν πηγα Λονδινο, δεν το χωνευω ακομη:(

Βανεσσακι μου χρονια πολλα και σε σενα!δεν το ηξερα οτι ειμαστε συνονωματες!

Χρυσανθη μου μπραβοοοοο!εμεις προσπαθησαμε με γαλα κανονικο αλλα εκανε διαρροιες και ειπαμε να ξαναδοκιμασουμε γιατι μπορει να ηταν και τυχαιο!για να δουμε. . . !

Νασιουλα μου πως ειστε?οι μπουμπουκες?

Αναστασια μου ευχομαι να περασε η ουρολοιμωξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βασουλα και βασιλικη να σας χαιρομαστε......οτι επιθυμειται!!!!!!!!

εμεις ειχαμε επισοδιακη παραμονη.......ανεβασε πυρετο ο γιωργακης τον παει ο αντρας μου νοσοκομειο....και λιγο πριν φτασει σταματησε σε ενα κοκκινο φαναρι και τον στουκαρε ενας απο πισω......χαλια το αμαξι....

ο γιωργακης εχει βροχιτιδα.......περνει αντιβιωση.....

τα φιλια μου σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!!βασουλα, ναι το βανεσσα βγαινει απο το βασιλικη!!!!

γιωτα μου, περαστικα στο γιωργακη!!!!

αννα μαριααααα!!!!που εισαι???περασατε τελεια ε???μου αρεσει πολυ να πηγαινω εξωτερικο τα χριστουγεννα!!!εχω παει πραγα, που ειναι εντελως παραμυθενιο σκηνικο και παρισι, που ηταν εξισου ομορφα!!!

νασιουλαααα!!!τι διαβαζω!!!!!ειχαμε συμφιλιωση και αγαπες με την πεθερααα!!!!!τι χαλια ειναι αυτα????ντροπη!!!

παω για διαβασμα... :cry::cry::cry: τα ξαναλεμε!!!φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασω ακυρο για την αλλεργια...μαλλον δεν μας περασε....σημερα εβγαλε βλεννες κ αιμα...εντωμεταξυ μετα απο ενα μηνα?αλλα οπως λεει κ η επιστημη το αιμα μπορει να μην το βλεπουμε απαραιτητα (να ειναι πολυ μικρη ποσοτητα)....καναμε προκληση 1δεκεμβρη....δεν ξερω τη να υποθεσω τωρα....ετσι οπως το βλεπω τελικα μαλλον την ιδια αλλεργια με τον αδελφο της θα εχει.....απογοητευτικα σημερα...εχω στεναχωρεθει πολυ γιατι νομιζα οτι της περασε...ειχα μιλησει κ με την αλλεργιολογο κ ολα οκ νομιζαμε....τωρα θα την ξαναπαρω να την ενημερωσω....στεναχωρεθηκα πολυ....ξερω οτι θα της περασει καποια στιγμη αφου τα εχω ξαναζησει αλλα επεσα λιγο ψυχολογικα

τωρα σιγουρα μετα απο ενα μηνα θα μου πει να ξαναδοκιμασουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και καλή χρονιά!

Βανεσσάκι χρόνια πολλά για τη γιορτή σου έστω και καθυστερημένα...

Βάσω μην το σκέφτεσαι βρε... Η παπαδιά του Λίβερπουλ είναι στην Αγγλία 40 χρόνια και δεν πήγε ποτέ Λονδίνο, ούτε και έμαθε ποτέ της αγγλικά!

Σας φιλώ όλες!

Καλή χρονιά να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με εκανες και γελασα Αννα Μαρια!τοτε εγω δεν πρεπει να παραπονιεμαι!χαχα!σου αρεσε η Αγγλια?το Μαντσεστερ?τωρα τα θυμαμαι και τα νοσταλγω αλλα οταν ημουν εκει δεν ημουν και στα καλυτερα μου!ειχαμε σχεση εξ αποστασεως με τον αντρα μου, αυτος Κυπρο, εγω Αγγλια, τον εβλεπα καθε 4 μηνες!αφου να φανταστεις ηρθα Κυπρο 13 Αυγουστου του 2007 και 25 Αυγουστου 2007 μου εκανε προταση γαμου εκπληξη και αρραβωνιαστηκαμε!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια

Βασουλα χρονια πολλα και Βανεσσακι να σας χαιρομαστε!!

Καθαρη η καλλιεργεια κοριτσια,εφυγε η ουρολοιμωξη δοξα το Θεο!!!Απο βδομαδα θα κανουμε και το εμβολιο να μπουμε σε σειρα!!!

Παλι ιωσεις βλεπω...ουφ να περασει ο χειμωνας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.

Αναστασία χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σας. Κι εμάς ο Αντρέας σήμερα είναι αρρωστούλης. Έχει πυρετό και λίγη μυξούλα. Αύριο θα τον πάμε να τον δει ο παιδίατρος. Ουφ ουφ, μάλλον ίωση είναι. Κι εμείς μείναμε πίσω στα εμβόλια.

Βάσω Αγγλία ξαναπήγα το 2009 και γύρισα πολύ περισσότερο από τώρα. Γυρίσαμε πολύ μέσα στο Λίβερπουλ, πήγαμε Τσέστερ, Μάντσεστερ, Μπακινγχαμ (ένα χωριουδάκι κοντά στο Λονδίνο), Οξφόρδη και Λονδίνο. Και φυσικά όλη μέρα ήμασταν στους δρόμους, είχα γίνει κομμάτια, αλλά άξιζε τον κόπο. Τώρα ήμασταν πιο περιορισμένοι, και λόγω του Αντρέα, αλλά κυρίως λόγω του άντρα μου που δεν είναι και πολύ της βόλτας. Και τόσο που γυρίσαμε ήταν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!

Ερημωσαμε τελειως πια. . . !ουφ:(

Αννα Μαρια πως ειναι ο Αντρικουλης?καλυτερα?και μας η Ιωαννουλα εχει μυξες και βραχνιασε λιγακι!θα παμε σημερα που εχουμε ραντεβου για εμβολιο, να την δει πρωτα και να μας πει αν τελικα θα κανει το εμβολιο!φανηκαν ακομα 2 δοντακια απο κατω εμας!δυο δυο τα βγαζει!ειμαστε στα 6 τωρα!προχθες της εδωσα και δοκιμασε γιαουρτι για να δω αν ενοχληθει απ την αλλεργια που εχει, εδειξε να της αρεσει και δεν παρουσιασε καποιο συμπτωμα αλλεργιας!για να δουμε . . .!τη λυπαμαι που δεν μπορει να φαει τυρακι, μυζηθρα, γιαουρτι!να δουμε τι θα μας πει σημερα για την αλλεργια!γιατι με το γαλα το κανονικο που δοκιμασαμε αρχισε διαρροιες και μου ειπε η γιατρος μπορει να ειναι και τυχαιο!

Αναστασια που εισαι καλε?η φραουλιτσα?

Μυριαμ και Δωρακι πως πανε τα σπορακια στην κοιλιτσα?τα παιδακια σας καλα ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε;;;;πως ειστε;;;;

εμεις κλασικα αρρωστοι..........οι μεγαλοι πηγανε σημερα παιδικο.......

αναστασακι πολυ χαρηκα για την αρνητικη καλλιεργια........μπραβο σας......

αυριο πρεπει να παω τον μεγαλο παιδιατρο........πρεπει να συζητησουμε τι θα κανουμε και με το θεμα που ολο αρρωστενει.........μαλλον πρεπει να εχει ασθμα.......θα ξερουμε αυριο.....

η μικρη καλα ειναι μας εχει τρελανει με το ναζι της.....χορευει...ειναι μια γλυκα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,εδω κι εγω...ολα καλα με την φραουλιτσα,αυριο παμε για εμβολιο και μου ειπαν ειναι λιγο ζορικο αυτο....παρωτιτιδας,ιλαρα και ενα ακομα μαζι ειναι....10 ημερες θα γκρινιαζει ουφ!!

Βασουλη υπομονη μεγαλωνοντας θα της φυγει η αλλεργια....εγω ακομα κουτι της δινω γαλα...για φρεσκο μου ειπε 18 μηνων και πανω οπως και σοκολατα....γενικως τα εχει σχεδον δοκιμασει ολα.....αμα μας δει να τρωμε τρεχει σε εμας και λεει μαμ.....ακομα ρε κοριτσια φοβαμαι να της δωσω μεγαλες μπουκιτσες,ψιχουλα της δινω και την κοροιδευω την καημενουλα :? Προχθες μου ειπε μια φιλη που εχει 19 μηνων κοριτσακι οτι της πνιγηκε με πατατα .... :shock: αλλα θελει ψυχραιμια και χτυπημα στην πλατη!!αλλα καπως πρεπει να μαθουν να μασανε....εμενα ακομα αναγουλιαζει αν εχει κομματακι μεγαλο...

Γιωτουκο ασθμα ο μικρος?δυσκολο ρε γμτ....μακαρι να μην εχει τιποτα!!

Ανναμαρια περαστικα σας,αυτος ο χειμωνας δεν ηρεμισαμε απο ιωσεις

Το συμπεθερονι μου που ειναι?

Μιριαμ χαθηκες.....το Βανεσσακι?η Λυδια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα αναστασια η μικρη ποτε δεν εφαγε αλεσμενα.....δεν τα θελει τα αναγουλιαζει.....ολα τα τρωει σε κομματακια......

και ο ιασονας το ιδιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου καλα να ναι τα μικρακια μας και το καθενα εχει τις δικες του συνηθειες!το ιδιο εμβολιο θα κανουμε νομιζω, αυτο των 13 μηνων,ετσι?εχω ακουσει διαφορα ασχημα γι αυτο το εμβολιο!προσπαθω να μην τα σκεφτομαι καν!

Για φρεσκο γαλα εμας δεν μας ειπε καθολου προς το παρον!αλλα σημερα θα της πω οτι την δοκιμασα με γιαουρτι να δουμε τι θα μου πει!εγω προς το παρον τη σουπιτσα της την αλεθω!αλλα τρωει και μη αλεσμενα τα σαββατοκυριακα κυριως που ειναι σπιτι!προχθες της εκοψα κεφτεδακια πανω στο δισκακι της καρεκλιτσας της και τα εφαγε!και μακαρονια, ρυζι,πατατα,ψωμι, κοτοπουλο εδωσα μη αλεσμενα σε κομματακια!αλλα οσο ειναι μικρη νιωθω πιο ασφαλης να της αλεθω τη σουπα της να ξερω ποσο τρωει!το υπολογιζω καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τρελό κρύο εδώ πέρα κορίτσια... Οκ, δε χιονίζει, αλλά έχει 5-6 βαθμούς τώρα και φυσάει και πολύ...

Ο Αντρέας ξανακρύωσε, μάλλον χτες βράδι που έκανε κακά και τον πλύναμε. Σήμερα είχε μύξα και βήχα και το βράδι ανέβασε και λίγα δέκατα. Οκ, όχι τραγικά πράγματα.

Βάσω κι εμάς έξι δόντια έχει. Τα τελευταία τρία τα έβγαλε μαζί, και τώρα εδώ και λίγο καιρό έμεινε στάσιμος στο θέμα.

Στο εμβόλιο επίσης μείναμε στάσιμοι, γιατί λείπαμε στο ταξίδι, μετά ήταν η Πρωτοχρονιά, μετά αρρώστησε, τώρα ξαναρρώστησε, να δούμε πότε θα το κάνει.

Γιώτα περαστικά εύχομαι. Μακάρι να μην είναι άσθμα.

Αναστασία εγώ εδώ και αρκετό καιρό του τα δίνω σε κομματάκια και τα τρώει μια χαρά. Μόνο το φρούτο το τρώει ακόμα λιωμένο, γιατί δυσκολεύεται με το μήλο, το αχλάδι, κ.λπ. και κάνει τριακόσιες ώρες να φάει ένα κομματάκι. Πάντως, αυτό δε σημαίνει τίποτα. Αν αναγουλιάζει η φραουλίτσα, μην την πιέζεις. Κανείς δεν τρώει αλεσμένα για πάντα, κάποια στιγμή θα τα κόψει κι αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου αγαπημένες!!

χρόνια πολλά,καλή χρονιά με υγεία με πάνω από όλα!!

και με το καλό να γεμίσουν οι κοιλίτσες για τις φιλενάδες μας που το επιθυμούν!!

Βασούλα και Βανεσσακι χρόνια πολλά, να χαίρεστε τα ζουζουνάκια σας!!

Περαστικούλι αστα αρρωστούλικα μωράκια!!

Αναστασάκο μπράβο που βγήκε καθαρή η καλλιέργεια σας,φιλιά στη φραουλίτσα και με το καλό το εμβόλιο!!

Βασούλα χρόνια πολλά για την Ιωαννίτσσα σου,να είναι πάντα καλά το κοριτσάκι σου,ευτυχισμένο και λαμπερό!!

Κάνατε εμβόλιο τελικά;

Άννα Μαρία περαστικά στον Αντρίκο σου και ένα φιλί από μας!!

Μαράκι Γιωτάκι πώς είναι ο Θανούλης;περαστικά σας!!μια αγκαλιά από μας!!

Γιωτάκι περαστικά και σε σας,μα τι έπαθαν τα ζουζουνάκια όλα;

Νασιούλα φιλενάδα μου πως είσαι;διαβάζω είχες καλή παρέα τις γιορτές...

δεν σας ξεχνώ αλλά τρέχω και δεν φθάνω με την Χρυσή μου που αλωνίζει όλο το σπίτι,αφήστε που έχω βαρύνει απίστευτα!!

σας αγαπώ όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...