Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Αναστασία έχεις γενέθλια σήμερα;;; Το είδα στο φέισμπουκ! Να ζήσεις καλέ!!! Να σε χαίρεται η οικογένειά σου! Και με άλλες τρεις φραουλίτσες ολόιδιες με την πρώτη εύχομαι! :P (οκ, πλάκα κάνω!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας

Αννα μαρια χρονια σου πολλα κι εσενα...ναι εχω γεννεθλια.....ωραιο το αστειακι σου με τα μωρα χαχαχα :lol::lol: μωρε γερα να ειναι κι ας μας τρελαινουν....αλλα ακομα ουτε γι ιδεα για δευτερο!! 8-)

Αγγλια εεε?ας πηγαιναμε κι εμεις κι ας κοιτουσαμε απο το παραθυρο εξω!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια χρονια πολλα αντε κ με μια κορακλα....φωνακλου σαν την δικια μου κ

αναστασια μου πολυχρονη.....κ εσυ με ενα γιο....κ για να δεις τι καλη ειμαι τα αγορια ειναι ησυχα...ενω τα κοριτσακια βγαινουν πιο τσαουσες κ φωνακλουδες......αχ σε καταλαβαινω απολυτα γιατι εχω κ εγω ενα κοριτσακι ταλιμπανακι κολημμενο πανω μου....ολη μερα θελει να ειμαι διπλα της να παιζουμε ουτε τουαλετα δεν προλαβαινω να παω....αχ η κοριτσαρα μου η ζηλιαρα μου...το μεσημερι κοιματε μια ωρα κ αυτη θελει απολυτη ησυχια......

λεω ωρες ωρες οτι η μπεμπα με ολοκληρωσε ως μανα αλλα κ αλλη μια ταλιμπανου δεν λεω οχι...ζωη να εχουν τα παιδακια μας γερα κ ευτυχισμενα.....

αχ κοριτσια ερχοντε χριστουγεννα κ μαρεσει....ασχετα που δεν εχουμε φραγκο βεβαια να παρουμε κ τιποτις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθη μου σε ευχαριστω πολυ να τα χαιρεσαι τα παιδκια σου και χαρα στο κουραγιο σου που σκεφτεσαι κι αλλο....μην αγχωνεσαι ολοι οικονομικα στα ιδια χαλια ειμαστε.....αγαπη,ζεστασια και θα περασουμε ομορφα κι αυτα τα Χριστουγεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!

Αναστασια να ζησεις για τα γενεθλια σου!οτι επιθυμεις κοπελα μου!

Αννα Μαρια να ζησεις και συ για τη γιορτουλα σου!πως περασατε σημερα που γιορταζεις?

Εμεις χθες ειχαμε το παρτυ μας!περασαμε πολυ ομορφα κοριτσια!ειχα φερει και μασκοτ που ντυθηκαν μιννι και μικυ και η κορη μου ηθελε να τους πειραζει τα αυτια,τα ματια,την κρατουσαν κιολας και δεν σαστισε καθολου:-)το κερακι δεν καταφερε να το σβησει αλλα που της τραγουδουσαμε χαμογελουσε συνεχως!και αν και την πηραμε στην ταβερνα απ τις 3μιση και φυγαμε 9μιση το βραδυ,η μικρη ηταν ευδιαθετη αλλα την κρατουσαν ολοι απο λιγο και κουραστηε!ηρθαμε σπιτι και γυρω στις 10 κοιμηθηκε!μια χαρα περασαμε!κι απο χρονου με τη βοηθεια Του Θεου και Της Παναγιας καλα να μαστε!

Σημερα πηγαμε Εκκλησια και τωρα το απογευμα στολισαμε το δεντρακι!την ωρα που το στολιζαμη η μικρη μπλεκοταν μεσα στα λαμπακια,πηγαινε επιανε φυλλα που επεφταν απ το δεντρακι,επιανε τα στολιδια!τωρα ομως που ειναι στολισμενο,δεν του δινει καμια σημασια προς το παρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσόπουλα!

Δεν είμαστε πολύ καλά αυτές τις μέρες....η Μαρία μου έπαθε λοιμώδη μονοπυρήνωση κ έχω σκάσει από την στεναχώρια μου!!!!!! ΟΚ έλεγα ότι στον παιδικό θα κολλάει διάφορα αλλά αυτό ήταν από τ'άγραφα!!!!!!!!! Κ δεν ξέρω καν από πού στα κομμάτια το άρπαξε, γιατί φυσικά πρόκειται για ίωση (που περνάει) αλλά είναι βαριάς μορφής.........Εννοείται ότι τον παιδικό τον ξεχνάμε για πολύυυυυυυ καιρό μέχρι να δούμε τί θα γίνει...

Κ ευτυχώς που είμαι εγώ ψείρας κ επέμενα γιατί ακόμα η παιδίατρος θα μας είχε μόνο με αέριους για αλλεργία!!!!!!!!! Όταν την είδε τελικά μας τρόμαξε (για άλλη μια φορά) μιλώντας για άλλα νοσήματα (π.χ. Καβασάκι) που τα πέταξε χωρίς να ξέρει ότι εγώ είμαι αρκετά υποψιασμένη........με αποτέλεσμα φυσικά να τρέχουμε σαν τους παλαβούς στο Λοιμωδών για αιματολογικές, ούρων κτλ. Οι εξετάσεις ήταν όλες φυσιολογικές εκτός από αυτήν που έδειχνε λοιμώδη μονοπυρήνωση (monotest νομίζω λέγεται)......φυσικά κ η εικόνα της Μαρίας, με πρησμένους λεμφαδένες, σπυριά σε όλο το σώμα κ έναν λαιμό χάλια (εσωτερικά)! Από την πρώτη στιγμή μας είπαν ότι δεν είναι Καβασάκι (αν δεν το προλάβεις χτυπάει στην καρδιά, ελπίζω να μην μας πήραν στον λαιμό τους) κ μάλιστα απορούσαν πώς έκανε τέτοια διάγνωση η δικιά μας παιδίατρος.....Εύχομαι να έχουν αυτοί δίκιο!!!!!!! Η Μαρία τώρα είναι λίγο καλύτερα αλλά την Τετάρτη θα ξαναπάμε στο Λοιμωδών για επανέλεγχο......ελπίζω να πάνε όλα καλά!

Δεν έχω πολύ καλή διάθεση κ είμαι ακόμη φοβισμένη με το τί θα γίνει με την Μαρία μου γι'αυτό δεν μπαίνω συχνά......

Φιλιά σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Μπήκα χτες βράδι για να γράψω, αλλά με πετούσε συνέχεια έξω. Κατάφερα κι έγραψα σε κάποια άλλα ποστ, αλλά μετά με πέταξε έξω και δε με ξανάβαζε με τίποτα, έτσι πήγα για ύπνο!

Εμείς ακόμα δε στολίσαμε δέντρο, μάλλον αυτήν την εβδομάδα. Να δούμε πώς θα το πάρει ο Αντρίκος. Πάντως τώρα που βάλαμε κουρτίνες βρήκε νέο παιχνίδι ή μάλλον παιχνίδια: μπαίνει πίσω απ' την κουρτίνα και κάνει τσα ή τυλίγεται ή απλώνει τα χεράκια του και τρέχει μέχρι να ξεπροβάλει από την κουρτίνα!

Νάσια μου το είπες και στο φέισμπουκ για τη Μαρία. Αμάν ρε παιδάκι μου... Είναι αρκετά συνηθισμένο, βέβαια, νομίζω ότι το όνομα και μόνο πανικοβάλλει. Μήπως όμως, να κοιτάξετε και για άλλο παιδίατρο; Γιατί αυτή ό,τι να 'ναι σας λέει συνήθως...

Περαστικά εύχομαι!

Βάσω μια χαρά περάσατε στα γενέθλια! Σε ταβέρνα τα κάνατε; Καλέ, πολλές ώρες καθίσατε.

Χρυσάνθη να μου λείπουν οι κοράκλες, προτιμώ τα αγοράκια! Χι χι!

Αναστασία έλα να σε βάλω στη βαλίτσα μου να σε πάρω μαζί μου στην Αγγλία!

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες

Αμαν βρε Νασιουκο τι εγινε παλι....περαστικα να ειναι,ψυχραιμια,καμια φορα απο τον πανικο μας τα κανουμε πιο δυσκολα!

Κι εμενα η φραουλιτσα αντιβιωση θα παρει,εχει μικροβιο....απο την γαστρεντεριτιδα,η διαροια της εκανε ουρολοιμωξη.... :( θα παρει 10 ημερες και μετα επαναληψη και βλεπουμε

Ανναμαρια αν χωραω στη βαλιτσα ερχομαιιιιιιιιιιι :lol:

Βασουλα να σαι καλα για τις ευχες...διαβασα περασατε ομορφα και ειδα και φωτο στο φεις ηταν υπεροχα....μ`αρεσε η μινι και ο μικυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

αχ Νασιουλα μου περαστικα στο Μαρουλακι!ολα τα παιδακια αρρωστησανε καλε αυτο το χειμωνα!γρηγορα να αναρρωσει το κοριτσακι σας κοπελα μου!

Αννα Μαρια ναι το καναμε σε ταβερνα το παρτακι μας γιατι εγω δουλευω Σαββατα μεχρι τελος Δεκεμβριου και ηταν πολυ δυσκολο να τα κανω στο σπιτι!τα εκανα σε ταβερνουλα εδω στο χωριο, εκανε τελειο φαγητο, τα γλυκα τα πηραμε εμεις, και εφερα και μασκοτ τη μιννι και το μικυ που απασχολησαν τα παιδακια με παιχνιδια,μπαλονοκατασκευες, εβγαλαν φωτο, τους εδωσαν δωρακια!ενθουσιαστηκαν τα παιδια!η δικια μου ηθελε συνεχως να αρπαζει το προσωπο των μασκοτ!χαχα!αλλα το παρτυ ειπαμε να ερθουν στις 4μιση κι ωσπου να μαζευτουμε να σβησουμε κερακια, εγινε 6 παρα, να σερβιριστουν ολοι φαγητο, μετα τα γλυκα, οι τελευταιοι εφυγαν 9 και κατι!αλλα κουραστηκαμε ολοι!σκεφτου να τα καναμε σπιτι!

Αναστασια τελικα επαθε ουρολοιμωξη η μικρη?ευχομαι να ναι κατι περαστικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.....

αναστασια ευχομαι να περασει γρηγορα και να μην ταλαιπωρηται η φραουλιτσα σου.....

βασουλα φανταζομαι θα ηταν πολυ ομορφα στο παρτυ σας......αντε και του χρονου με υγεια.....

νασια να σου πω και απο εδω περαστικα σας...και να χαιρεσαι το μαρακι σου......

ανναμαρια χρονια σου πολλα αν και με καθυστερηση......να σε χαιρομαστε......

ποτε φευγετε για λονδινο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

προβλημα δεν πινει την αντιβιωση...μας εδωσε την zinadol και ειναι πηχτη και εχει απιστευτα απαισια γευση

της την εδωσα ετσι την ξερασε,στο φαγητο στην φρουτοκρεμα στο γαλα...πουθενα....βαζει το χερι και την κανει εμετο.....τι θα κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι πρεπει να την πιει με το ζορι.....αν δεν την πιει η μονη λυση ειναι ενδοβλεβια αντιβιωση που σημαινει εισαγωγη σε νοσοκομειο....ετσι μου εκανε και μενα ο γιωργακης τωρα που ειχε πνευμονια και γαστρεντεριτιδα και επερνε και 2 αντιβιωσεις...συν ενα χαπι που του το εδινα με νερο στη συριγγα δηλαδη για να μην κανει διαρροιες........τεσπα......θελει πολυ υπομονη :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε να μην την αφησεις να βαλει το χερι με το ζορι......κρατα τη.....ξερω οτι λες τωρα τι μου λεει αυτη η τρελη...αλλα δε γινεται αλλιως.....αν της πας μεσα θα ειναι χειροτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία εμείς κάναμε μια βδομάδα μέσα με ενδοφλέβια αντιβιώση. Σκέψου ότι ο Αντρέας ήταν τότε περίπου εφτά μηνών και δεν περπατούσε, ούτε μπουσουλούσε, οπότε τον είχαμε είτε στο κρεβάτι είτε αγκαλιά. Για φαντάσου ένα μωρό που περπατά ή μπουσουλά να πρέπει να περιοριστεί σε ένα κρεβάτι "δεμένο" με ορό... Κράτα της τα χέρια, δίνε της κάτι να κρατά, μην την αφήνεις να το βγάζει.

Πώς το σκέφτηκε, όμως, και βάζει τα χέρια ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα ευχαριστώ για τις ευχές!

Δε θα πάμε Λονδίνο, θα πάμε στο Λίβερπουλ όπου μένει ο αδελφός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου, αν και καθυστερημένα, να σου ζήσει η Ιωαννούλα σας!

Να τα χιλιάσει!!!!!!

Πέρασε υπέροχα και η Ιωαννούλα στα γενέθλιά της!

Αννα Μαρία πολύχρονη!!!!!!!!

Και του χρόνου με υγεία!!!!

Λίβερπουλ πήρε κάπου το ματάκι μου, μπράβο καλά θα κάνετε και να περάσετε υπέροχα!!!!

Νασιούκο περαστικά στο Μαράκι !!!!!!!!! Θα τα πούμε!

Αναστασάκι να τα χιλιάσεις!

Και περαστικά και στη φραουλίτσα σου!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω συμπεθερα να τα χαιρομαστε τα παιδια μας!!

Αννα μαρια προφανως ανακατευοταν,γιατι πηγα να την βαλω για υπνο και δεν κοιμοταν...οταν κανει ετσι κατι την ενοχλει....την εβαλα στην περπατουρα και την εβλεπα εβαλε 2 φορες το δαχτυλο βαθυα και ξερασε!!!νομιζω η φυση σε καθοδηγει... :shock:

Μπουρεκακι μου εχεις δικιο μεσα θα ειναι χειροτερα σιγουρα....θα προσπαθησω πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα μαρια ποτε φευγετε?καλα να περασετε!θα παρετε και τον Αντρικο?

Αναστασια μου περαστικα στην φραουλιτσα!ειναι καλυτερα?

Γιωτακι μου πως ειναι ο Θανουλης?

Τη Δευτερα πηγαμε παιδιατρο για εμβολιο, ηταν λιγο κοκκινος ο λαιμος της αλλα οκ το βαλαμε!γιναμε 73 ποντους και 7800 κιλα!αν και περασε ιωση, βρογχιτιδα, ωτιτιδα, εβαλε 500 γρ!βεβαια δεν παυουμε να ειμαστε μινιον!μανεκεν!οποιος τη δει μου λεει ειναι λεπτη, παλια στεναχωριομουνα πολυ, τωρα δε με νοιαζει και τοσο!υγεια να χει πανω απο ολα καθως και ολα τα παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλές μου φίλες!!

Βασούλα μου να χαίρεσαι την Ιωαννίτσα σου, να είναι γερή και ευτυχισμένη!!Διάβασα περάσατε όμορφα στο παρτάκι σας!!

Μια χαρά είναι το μοντελάκι σου να μην στεναχωριέσαι καθόλου και εμένα έτσι είναι η Χρυσή αλλά το πήρα απόφαση και είμαι χαλαρή!!

Άννα Μαρία χρόνια πολλά,να είσαι πάντα καλά,να χαίρεσαι τους άντρες σου και με το καλό να αποκτήσετε και νέο μέλος στην οικογένεια!!

Αναστασάκο να τα εκατοστησεις,να χαίρεσαι τη φραουλίτσα σου!!περαστικούλια στο ζουζουνάκι σου.πως είναι σήμερα;

Γιωτάκι Μαράκι πως είναι ο Θανούλης;να μου τον φιλήσεις!!

Νασιούλα μου περαστικά στο κοριτσάκι σου.πως είναι σήμερα;ένα μεγάλο φιλί από μας!!

Εγώ έκανα υπέρηχο όλα καλά Δόξα το Θεό, η μικρούλα μου μεγαλώνει μια χαρούλα!!σε δύο εβδομάδες κάνουμε doppler.πως περνάει ο καιρός αυτή τη φορά δεν το συζητώ!!

σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....

δωρακι με το καλο και η δευτερη ζουζουνα σου....

βασουλα και τι εγινε που ειναι μικρουλα;;;;μια χαρα ειναι το παιδι.,..ετσι ηταν και ειναι ο ιασονακος μου......

η μικρη παλι χοντρη απο την κοιλια ηταν και ειναι.....9 μηνων ηταν σχεδον 10 κιλα..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου μοντελάκι η Ιωαννούλα!!!!!!!

Ο Θάνος μου πάλι κάνει πυρετό από χτες, πριν λίγο είχε 39,1.

Μου είχε πει η παιδίατρος ότι το εμβόλιο ιλαράς, ερυθράς, παρωτίτιδας μπορεί να κάνει πυρετό μέχρι 12 ημέρες μετά.

Βέβαια έχει και μυξούλα, και έκανε και λίγο διάρροια.

Βγάζει και τρία δόντια μαζί και δε ξέρω τι έχει τελικά!

Δωράκι μια χαρά και η δεύτερη μπουμπούκα σου μπράβο!

Πότε πέρασε ο καιρός, σε λίγο θα την έχετε και αυτή στην αγκαλίτσα σας!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες τι κανετε?

Βρηκα τελικα το κολπο να πιει την αντιβιωση....χυμο μπανανα,ειναι εντονη η γευση της και καμουφλαρει την αντιβιωση,να το εχετε υποψην! ;)

Πυρετο αλλο δεν εκανε,αλλα πηγαμε πισω στο εμβολιο ρε γμτ...κατα τις 25 θα τελειωσουμε με αυτην την ιστορια,τωρα αν εχει φυγει το μικροβιο θα το κανει αλλιως μαλλον παμε για ιανουαριο!!!

Σας ειπα οτι χιονισε εδω Βεροια?τι καιρο εχετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας μου πει οποια ξερει παρενεργειες αντιβιωσης....αφου πιει την αντιβιωση η μικρη μετα απο 1,5 ωρα πλακωνεται στο κλαμα χωρις λογο..... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Αναστασία δεν ξέρω καθόλου να σου πω για τις παρενέργειες της αντιβίωσης. Δε θυμάμαι ο Αντρέας να είχε κάτι παρόμοιο, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Μη σε απασχολεί βρε το εμβόλιο! Η φραουλίτσα να είναι καλά και το εμβόλιο γίνεται! Μην αγχώνεσαι γι' αυτό. Εμείς έχουμε πάει πίσω σχεδόν σε όλα τα εμβόλια, και τώρα αυτό που έπρεπε να κάνει 13 μηνών, δηλαδή γύρω στις 22 του μήνα θα το κάνουμε μετά τις γιορτές, γιατί 23 φεύγουμε για Αγγλία.

Γιωταμαρία περαστικά στο Θανούλη.

Βάσω μη σε απασχολούν και πολύ τα κιλά της Ιωαννούλας. Απ' το να είναι παχύσαρκο ένα μωρό, χίλιες φορές μικροκαμωμένο!

Γιώτα, Δώρα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...