Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Α, οκ, με νεράκι! Καλή ιδέα! Εμάς τώρα έχουν αρχίσει να εμφανίζονται τα πάνω δόντια, δειλά δειλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αννα μαρια δεν κανει οδοντοκρεμα γιατι εχει φθοριο κ ενα μωρο δεν μπορει να φτυσει σιγουρα...

εμεις το εχουμε καθιερωσει κ τα πλενουμε συνεχεια....κ ο γιος μου δεν παει να κοιμηθει αν δεν τα πλυνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Νασιουλα μου πως ειναι η Μαρια?αχ η ωτιτιδα ποναει πολυ!περαστικα να ναι!

Αννα Μαρια πως ειστε?Τελειως καλα?και συ και ο Αντρικος?οσο για τα δοντια που λες, το σκεφτηκα και γω πως πρεπει ν αρχισω να της τα καθαριζω εστω και με νερακι μονο!

Γιωτακι μου βαζετε μπρος για δευτερο ε?εγω απ τη μια θελω απ την αλλη νιωθω οτι ειναι νωρις!και εκτος αυτου σκεφτομαι ποσο δυσκολη εγκυμοσυνη ειχα και λεω αν και τωρα θα μαι ετσι, δεν θα μπορω εγω να φροντισω τον εαυτο μου, ποσο μαλλον τωρα με την Ιωαννιτσα που δεν περπατησε καν και με χρειαζεται συνεχεια!ομως για να μεινω εγκυος στην Ιωαννουλα περασα αρκετα, 3 χρονια προσπαθουσα, μη χειροτερα βεβαια και Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία!το σκεφτομαι κι αυτο, αν παλι δεν μεινω νωρις?τα χρονια περνανε και σιγουρα θελουμε να κανουμε ακομα ενα μωρακι!ουφ!τωρα που μια μια λετε βαλατε μπρος για 2ο, αρχισα και γω δειλα δειλα να το σκεφτομαι!για να δουμε!

Αναστασια μου τι κανετε?το δεντρακι βρισκετε στην θεση του?χαχα!για να ξερω αν θα στολισω και πως θα το παρει η κορη μου!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

Άννα Μαρία χρόνια πολλά για τον Αντρεάκο σου!!να είναι πάντα καλά,να τον χαίρεστε!!

πως είστε σήμερα;περαστικά σας!

Νασιούλα φιλενάδα μου περαστικά στο Μαρουλάκι σου,ταλαιπωρείται το κοριτσάκι σου,αχ!!περαστικά και στο Χρυσουλίνι!!

όσο για την έλλειψη βοήθειας είναι φοβερό...τι να πω...μερικοί άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν καθόλου...μια αγκαλιά από μένα!!

Μαράκι Γιωτάκι μου διαβάζω βάζετε μπρος για το δεύτερο,με το καλό κοριτσάκι μου!!έτσι χωρίς άγχος να δεις που θα έρθει αμέσως!!τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!φιλιά στο Θανούλη!!

Βασούλα μου να στολίσεις και εγώ έτσι έλεγα ότι η μικρή μου θα το κατεβάσει όλο κάτω αλλά το αγνόησε τελείως,οπότε μην το σκέφτεσαι!!όσο γι ατο δεύτερο μωράκι άστο και θα έρθει από μόνο του όταν είναι!!

Αναστασάκο πως είναι η φραουλίτσα;

Χρυσάνθη πως είσαι;περαστικά σου!!

Εμείς είμαστε καλά,την Πέμπτη πάω για υπέρηχο!!

σας φιλώ γιατί είμαι στο γραφείο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία σήμερα πήγαμε παιδίατρο για το εμβόλιο μας Ιλαράς, Ερυθράς, Παρωτίτιδας με ξεάγχωσε γιατί είχα ακούσει ότι συνδέεται με τον αυτισμό, και ένας γείτονας στο πατρικό του άντρα μου του είπε ότι το παιδάκι του εμφάνισε αυτισμό μετά το εμβόλιο.....μου είπε ότι ο Θανούλης δε δείχνει σημάδια αυτισμού....αχ, όλα τα μωρά να είναι γερά.

Για άλλο θέμα ξεκίνησα να σου γράψω και τελικά άλλο ανέλυσα :lol::lol::lol: Της είπα ότι ο Θάνος από 10 μηνών μου βουρτσίζει τα δόντια και του έχω πάρει και δική του.....μου είπε να το εκμεταλλευτώ, και να του βουρτσίζω τα δοντάκια εννοείται χωρίς οδοντόκρεμα. Εχουμε 7 δοντάκια, βγάζουμε και 2 τραπεζίτες και ετοιμάζεται να βγάλει και κυνόδοντες.

Πήγες σήμερα σχολείο;; Είσαι καλύτερα;; Ο Αντρίκος;; Μάλλον την πέρασατε πολύ ελαφριά την γαστρεντερίτιδα, ευτυχώς!!!!!!!!!!

Χρυσάνθη πώς τα πας;; ξεκουράστηκες;; είσαι καλύτερα;;

Βασούλα μου και εγώ για αυτό είπα να το ξεκινήσουμε σιγά σιγά γιατί δε ξέρω πότε θα έρθει, μπορεί γρήγορα μπορεί και όχι. Στο Θάνο όταν είπαμε να ξεκινήσουμε, δηλαδή απο το γαμήλιο :lol::lol::lol: μου τύχανε διάφορα θέματα υγεία, άσχετα μεν αλλά απαγορευτικά λόγω φαρμάκων δε....η αλήθεια είναι ότι δε δυσκολευτήκαμε καθόλου αλλά που ξέρω τώρα;;;

Φιλικό μας ζευγάρι το πρώτο το έκαναν χωρίς κόπο, έχει πάει 7 χρονών και δε μπορούν ακόμη να κάνουν άλλο, δε ξέρω λεπτομέρειες, ξέρω ότι έχουν κάνει και εξωσωματικές...

Δωράκι πόσο είσαι τώρα;; Βάλε τικεράκι να βλέπουμε και το σποράκι σου!!!!!

Αχ, πας για υπέρηχο, ωραία!!!!!!! Θα περιμένουμε νεάκια!

Φιλιά στο αστεράκι σου και στην κοιλιτσα βεβαίως βεβαίως :lol::lol::lol::lol::lol:

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμενα.......ειμαστε αρρωστουλες...εχει πυρετο απο τη δευτερα και δινω σιροπακι,πεφτει,περναει το 6ωρο ξανα ανεβαζει...πηρα το γιατρο και μου ειπε οτι δεν ειναι απο τα δοντια....σκεφτομααι να την παω να τη δει μη μου κανει καμια ωτιτιδα.....ειχε και λιγο διαρροια.....

Δωρακι μου με το καλο ο υπερηχος....αντε ξαναθυμασαι τα ωραια της εγκυμοσυνης...

συμπεθερονι ετσι λεω κι εγω,οταν θα ειμαι ετοιμη θα το καταλαβω.... :?

Βασουλη κι εγω ετσι σκεφτομαι,ακομα δεν περπατησε,αν μεινω τωρα πως θα την παλεψω που θελει χερια και τρεξιμο?αλλα δεν ειναι και παραγγελεια τα παιδια,κι εμεις 2 χρονια καναμε μεχρι να μεινω....ουφ δεν ξερω.... το δεντρο ειναι στη θεση του γιατι εβαλα τοιχος γυρω γυρω και δεν φτανει... :lol: .

Ανναμαρια της πηρα απο το φαρμακειο μια οδοντοβουρτσα γαντακι λεγεται,μπαινει στο δαχτυλο μας και εχει και οδοντοπαστα ειδικη....της το εκανα κανα 2 φορες αλλα δεν ενθουσιαστηκε.... :D

Πως καταλαβαινουμε αν παιζει ουρολοιμωξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου η αλήθεια είναι ότι ο Θάνος μου μέχρι στιγμής ήταν βολικότατος, πολύ καλό παιδί, τώρα που περπατα είναι δύσκολα γιατί θέλει πολύ προσοχή και τρέξιμο.

Κάναμε και καρούμπαλο, καθόταν με τον μπαμπά του και έφυγε τρέχοντας και έπεσε στο τραπεζάκι , ευτυχως που είχα καλύψει και γωνίες.

Η φραουλίτσα σου ζόρικη...........έτσι είναι οι γυναίκες :lol::lol::lol::lol: ίσως και εγώ να το σκεφτόμουν, αφού λέω αν το δεύτερο βγει ταρζανάκι;;;;;; αλλά τι να κάνουμε ;;;;;;; όπως λες δε γίνονται και παραγγελια άσε που μεγαλώνουμε και οι αντοχές μικραίνουν!!!!!!

Για την ουρολοίμωξη , θα είχε πυρετό και θα έκλαιγε λογικά όταν έκανε τσισάκια!

Φιλια πολλά!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρατηρησει οταν παω να την σκουπισω με μωρομαντηλο στο παπακι της κλεινει τα ποδια της....χμμμμ ισως να ειναι και τυχαιο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία την ουρολοίμωξη την καταλαβαίνεις μόνο από την καλλιέργεια ούρων. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Ο Αντρέας δεν πονούσε καθόλου και ήταν και αρκετά ευδιάθετος όταν είχε ουρολοίμωξη. Μάλιστα, ο καλύτερος τρόπος είναι η υπερηβική, δηλαδή να πάρουν ούρα με σύριγγα κατευθείαν από την κύστη και όχι με σακουλάκι που μπορεί να επιμολυνθεί. Αν δεις ότι συνεχίζεται ο πυρετός κάντε μια καλλιέργεια, έστω και με σακουλάκι.

Για το δεύτερο μωρό κι εγώ αυτό σκέφτομαι, ότι μπορεί να αργήσει, οπότε ας μην το καθυστερούμε και πολύ!

Δέντρο εμείς ακόμα δεν στολίσαμε, αλλά σκέφτομαι πού να το βάλω... Αποκλείεται να το αφήσει ο Αντρέας σε ησυχία. Ό,τι κι αν βάλω γύρω του, θα βρει τρόπο να πάει... Εδώ του έχουμε κλείσει όλο το σαλόνι με ένα σωρό πράγματα, καρέκλες, πολυθρόνες, τραπέζια, καλοριφέρ, και πάλι βρίσκει τρόπο και δραπετεύει.

Γιωταμαρία κι ο Αντρέας χτύπησε σήμερα όταν ήμουν στο σχολείο. Σκόνταψε και τώρα έχει γδαρθεί στο μάγουλο.

Δώρα ευχαριστώ για τις ευχές!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεεεςςςς!

Λυδιακι σημερα γιορταζει το κοριτσακι σας!να σας ζησει κοπελα μου και με το καλο να υποδεχθειτε το νεο σας μωρακι!αληθεια μαθαμε τι ειναι?:)Mια μερα διαφορα με την κορη μου εχει το κοριτσακι σας!σαν αυριο γεννησα εγω:)

Αννα μαρια χτυπησε ο Αντρεακος?στο σπιτι εγω της εχω ενα τραπεζακι στο σαλονι στο κραταει πανω και παει γυρω γυρω το οποιο ειναι πουφ, δεν ειναι γυαλινο και μας βολεψε παρα πολυ!

Αναστασια περαστικα σας κοπελα μου!ναι ο πυρετος στα δοντια απ οτι μου ειπε και μενα η παιδιατρος δεν ειναι υψηλος και δεν ειναι επιμονος!εμενα οταν ποναγε που την σκουπιζα με μωρομαντιλα ειχε παθει μυκητες και την ετσουζε και τελικα εχει θεμα με τα μωρομαντηλα, τωρα πλεον μονο με βαμβακι και νερο την σκουπιζουμε!

Γιωτακι μου ναι τα κοριτσια τελικα βγαινουν τσαουσες!και εμας οταν της θυμωσω ή της πω κακο ή μή, θυμωνει κι αυτη και κανει τα χερια της να με κανει ντα ντα λεει!να με κτυπησει δηλαδη!της θυμωνω αλλα τιποτα, δεν μενει με τιποτα απο κατω!οταν μεγαλωσει ακομα λιγο αν ειναι τοσο πεισματαρα,οπως ειμαι και γω δηλαδη, θα εχουμε θεμα!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΧΤΕΣΙΝΗ ΝΥΧΤΑ... Δεν υπήρχε σας λέω... Ξύπνησε στις τρεις και ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΗΚΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Παιδευόμασταν κι εγώ κι ο άντρας μου, τι τον θήλαζα εγώ, τι τον κουνούσε αυτός, ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ... Τελικά κατά τις έξι τον πήρα και ήρθαμε στο σαλόνι, τον έβαλα στο πάρκο και του έβαλα τραγουδάκια. Μου λέει ο άντρας μου να τον κρατήσει αυτός και να πάω εγώ να κοιμηθώ και μετά αλλάζουμε. Ε, για δύο ώρες δεν μπορούσα να κοιμηθώ απ' τα νεύρα και την υπερένταση. Τελικά τον έφερε στο κρεβάτι μας, τον θήλασα ξαπλωμένη και κοιμηθήκαμε όλοι για ένα δίωρο. Ο άντρας μου ακόμα κοιμάται. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑαα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βάσω τι τραπεζάκι, ο Αντρέας εδώ και πολύ καιρό αλωνίζει όλο το σπίτι. Δεν μπορεί να περιοριστεί σε ένα σημείο! Ευτυχώς δεν σκαρφαλώνει ακόμα, αλλά κατά τα άλλα και πριν περπατήσει κανονικά πιανόταν από έπιπλα, από τοίχους και γύριζε όλο το σπίτι.

Άσε, κι εμάς έχει αρχίσει κάτι τρελά πεισματάρικα, αν π.χ. αργήσουμε να τον πάρουμε αγκαλιά ή αν αργήσουμε να του δώσουμε την επόμενη κουταλιά όταν τον ταΐζουμε, αρχίζει κάτι "ααααααααα" θυμωμένα... Δεν πάμε καλάααα...

Στο άλλαγμα εμείς σχεδόν από όταν γεννήθηκε πάντα με βαμβάκι και νερό, ποτέ μωρομάντηλα. Μόνο όταν είμαστε εκτός σπιτιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν Αννα Μαρια μου πρεπει να ειναι φαση που την περνανε ολα τα μωρα γιατι και η Ιωαννα εχει ενα μηνα ειχε πολυ αστατο υπνο δεν ξερω τι την επιανε!τωρα Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία εχει λιγες μερες που κοιμαται καλυτερα!αλλα ηταν και αρρωστουλα και ισως γι αυτο να ξυπνουσε, ποιος ξερει!

Μα και εμας αλωνιζει αλλα προσπαθουμε να την περιορισουμε στο σαλονι που εχουμε και χαλι!κανει βηματα αλλα φοβαται να κανει πολλα βηματα μονη της!κανει 2-3 βηματα και μετα θελει να της δωσουμε το χερι μας ή να πιαστει απο καπου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω κι εμείς προσπαθούμε να τον περιορίσουμε στο σαλόνι, αλλά δραπετεύει συνέχεια. Προτιμώ να τον βάζω στο δωμάτιό του να παίζει, να κλείνω και την πόρτα για να μην το σκάει και να κάθομαι μέσα να τον προσέχω εννοείται, παρά αυτό το συνεχές κυνηγητό.

Δεν ξέρω τι έχει και δεν κοιμάται, χτες έπεσε και χτύπησε, κι απ' το πολύ κλάμα αποκοιμήθηκε απ' τις εφτάμιση χωρίς να φάει. Εν τω μεταξύ ούτε το μεσημέρι έφαγε, γιατί προφανώς βαρέθηκε το κοτόπουλο-πατάτα-καρότο-ρύζι που του δίνω επειδή κάνει νερουλά κακά, ξύπνησε στις εννιάμιση, του έδωσε ο άντρας μου λίγη κρέμα Humana μήλο που μας είπε ο γιατρός να πάρουμε για τη γαστρεντερίτιδα, αλλά δεν έφαγε πολύ. Πάω σπίτι στις δέκα, τον κοιμίζω, μία ξύπνησε, θήλασε πάλι και κοιμήθηκε σε κανένα εικοσάλεπτο, και μετά στις τρεις ξύπνησεεεεεε....

Εν τω μεταξύ, το πρωί, όπως κοιμήθηκε δίπλα μου, με τις μαγουλάρες και τις βλεφαριδάρες του, ήταν τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο γλύκας, που ξεκουράστηκα μόνο που τον έβλεπα. Φυσικά τώρα είμαι ένα κουρέλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αννα Μαρια τα γλυκα βασανακια μας ειναι!

Εμεις αυριο εχουμε τα γενεθλια μας!πως περναει ο καιρος!δεν το πιστευω οτι περασε ενας χρονος απ τη μερα που γεννησα!σαν χθες το θυμαμαι!αληθεια!

θα παρουμε τουρτουλα στο σχολειο , πρωτα Ο ΘΕΟΣ, να χαρουν τα παιδακια!

Το Σαββατο ειναι το παρτυ μας, να μαστε καλα πρωτα, και Παρασκευη επιασα αδεια για να φτιαξω γλυκα γιατι θα μαστε αρκετοι και πρεπει να κανω καποιες κρεμες!θα μου κανουν και 2-3 η μαμα και οι θειες μου αλλα πρεπει να φτιαξω κι εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βααούλα άντε αύριο γενεθλιάκια τι καλά!!!!

Γερά να είναι!

Ο δικός μου θέλει να αλωνίσει όλο το σπίτι, δε θα βοηθούσε ούτε και το μαλακό τραπεζάκι, απλά θα ήταν πιο ασφαλές!

Άννα Μαρία μου τι διαβάζω και εσύ ετοιμάζεσαι για δεύτερο;; Το σκέπτεσαι;;; Αφού πρώτα ο Θεός αποθηλάσεις;;

Και ο Αντρίκος έκανε την πρώτη του γρατζουνίτσα :oops: άστα, τουλάχιστον να είναι περαστικά και να είναι γερά!

Μήπως βγάζει τραπεζίτες;;; ο δικός μου μόνο για δυο μέρες ξυπνούσε κατά τις 2.30 τον έπαιρνα στο κρεβάτι μας ηρεμούσε και κοιμόταν αμέσως στη κούνια του, αιτία....2 τραπεζίτες!!!!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω να σας ζήσει η Ιωαννούλα!!!

Εμείς κάναμε το πάρτι Κυριακή για να έχουμε χρόνο να τα ετοιμάσουμε όλα.

Γιωταμαρία σας το είχα ξαναπεί ότι το σκέφτομαι για δεύτερο τώρα κοντά. Πώς αποθηλάζουν όμως;

Ο Αντρέας εδώ και λίγες μέρες θηλάζει-πιπιλίζει, κοιμάται και μόλις τον βάλω στην κούνια ξυπνά και κλαίει. Αυτή είναι συμπεριφορά νεογέννητου, όχι παιδιού ενός έτους... Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πάθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αννα Μαρια μου ευχαριστω!

εγω δουλευω και Σαββατα ομως μεχρι τις 1μιση οποτε δεν θα προλαβω να ετοιμαστω!

δεν το πιστευω οτι περασε ενας χρονος απο τη μερα που εφερα στον κοσμο το θαυματακι μας!γιατι για μας θαυμα ηταν και ειναι η Ιωαννουλα!

Αννα Μαρια αυτο με το που τα βαζεις στο κρεβατι να κλαινε το κανει και εμενα η Ιωαννα!και γω αυτο λεω ουτε νεογεννητο να ητανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια?

Βασουλα ηρθαν κι εσας τα γεννεθλιακια σας?αντε με το καλο!!!!

Κι εμενα ρε κοριτσια πιο γκρινιαρα αρχισε να γινεται..τα δοντια φταινε,το οτι ακομα δεν περπατησε και θελει να γινει ανεξαρτητη και φοβαται....δεν ξερω....ισως επειδη κλειστηκαμε και στο σπιτι με τα κρυα.....λενε στα 2,5 χρονια ηρεμουν καπως...αραγε ειναι αληθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πιο ήρεμη η χτεσινή νύχτα! Ελπίζω να είναι και η σημερινή έτσι!

Βάσω πώς τα περάσατε σήμερα; Πώς ήταν η γιορτούλα της Ιωάννας στο σταθμό;

Αναστασία από τότε που γέννησες θέτεις χρονικά όρια για το πότε θα ηρεμήσει η φραουλίτσα! Μία ήταν όταν σαραντίσει, μία όταν περάσουν οι κολικοί, μία όταν βγάλει δόντια, μία όταν αρχίσει στερεές, μία όταν περπατήσει, τώρα όταν γίνει 2.5! Μάλλον θα πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι είναι στριγγλίτσα! :P :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα μαρια με εκανες και γελασα για τοκοριτσακι της Αναστασιας!χαχα!κσι γω αποφαση το πηρα οτι η μικρη μας ειναι στριγγλιτσα οπως λες και συ!χαχα

Οσο για τα γενεθλιακια της Ιωαννιτσας χθες, της πηρα τουρτουλα στο παιδικο και ολα τα παιδακια εκστασιαστηκαν!φωναζαν,χειροκροτουσαν, τρ;γουδουσαν!χαχα!η Ιωαννα οταν της τραγουδουσαμε το ΗΑPPY BORTHDAY χαμογελουσε!καταλαβε οτι γι αυτην ηταν το ασμα!χαχα!της εδωσα και τουρτουλα και δοκιμασε,της αρεσε οφειλω να ομολογησω!τωρα θα μου πειτε εχει παιδι που δεν του αρεσει η σοκολατα?ναιιιι!του αδερφου μου το παιδι οταν ηταν τα πρωτα του γενεθλια και του εδωσαν και δοκιμζσε, ξινισε πραγματικα!δεν του αρεσεκαθολου!

Εκει στο σταθμο που την παιρνω εχει 3 παιδακια 15 μηνων και ολα εφαγαν τουρτα!μην φανταστειτε ποσοτητα αλλα οι μαμαδες ειπαν στη δασκαλα οτι τρωνε και ετσι της ειπαν να τους δωσει!καλε το ενα κοριτσακι οταν φυγαμε την τουρτα σπαραξε απ το κλαμα!χαχα!ωραια ηταν ομως χαρηκαν τα παιδακια κι η Ιωαννιτσα μαζι!

Αυριο να δουμε που θα ναι το παρτυ της πως θα αντιδρασει με τον πολλη κοσμο!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας......

βασουλα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου......παντα γερο και καλοτυχο να ειναι.....

αντε ξεκινα σιγα σιγα για το δευτερο...ολα γινονται...υπομονη μονο θελει.....

αναστασακι δε θελω να σε απογοητευσω αλλα τα παιδια ηρεμουν καπως απο τα 3 και μετα....αυτο εχω δει απο προσωπικη εμπειρια αλλα και απο τα παιδια των φιλων μας......ειδικα απο 18 μηνων μεχρι 3 ειναι πολυ δυσκολη ηλικια....απα πα πα....πχ ο ιασονακος που σαν μωρο ηταν αγγελουδι απο 18 μηνων και μεχρι τωρα ειναι μια πολυ ζωηρη μαιμου...τωρα καπως εχει αρχισει να ηρεμει....

ανναμαρια συνηθως αυτη η συμπεριφορα οφειλεται γιατι περναει καποιο σταδιο αναπτυξης...θα επανελθει....

εμεις καλα ειμαστε τωρα....περασαμε 10 μερες πολυ δυσκολες με πνευμονια του μεγαλου και συγχρονως γαστρεντεριτιδα και τα δυο μαζι και εγω με τον αντρα μου....χαλια μαυρα.....

η μικρη επιτελους ξεκινησε να μπουσουλαει.....μιλαμε ειναι πολυ τεμπελα...χαχαχαχα.....καθεται βεβαια εδω και καιρο κατω και παιζει αλλα δε ελεγε να βαλει μπρος...τωρα τρεχατε ποδαρακια μου μιας και ξεκινησε να σκαρφαλωνει το σκατουλι μου......

επισης ειναι υπερβολικα μαμακιας.....δε παει πουθενα μονο σε μενα......ωρες ωρες ειναι δραμα τα πραγματα...αλλα ειναι μεγαλη σκατοφατσα.......αχ!!!!Ποτε περασε ενας χρονος....σαν νερο εφυγε.....

σας διαβαζω σχεδον καθημερινα.....

τα φιλια μου σε ολες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανναμαρια πολυ γελασα :lol::lol::lol: να σαι καλα γιατι εχω αλλο ζορι τωρα....τα φωτα σας..εκανα γενικη ουρων την μικρη επειδη ειχε πυρετο και γενικως οταν την καθαριζα μαζευε τα ποδια της και βγηκαν αποτελεσματα πυοσφαρια 6-8...αλλα δευτερα θα βγει η καλλιεργεια...ο παιδιατρος ειπε μπορει να ειναι και ουρολοιμωξη..κανονικα δεν επρεπε να δωσει κατι μεχρι να βγει η καλλιεργεια?διαβασα λιγο εδω μεσα και γραφει για υπερηχους και σπινθιρογραφηματα και φρικαρα?καμια με εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Βάσω ωραία περάσατε! Το έσβησε το κεράκι η Ιωάννα; Εμάς ο Αντρέας σάστισε όταν του τραγουδούσαμε το "Να ζήσεις Αντρέα"! Καλά, τόσο μικρά και τους δίνουν γλυκά;

Εμάς μέχρι τώρα δεν έδειχνε ενδιαφέρον για το φαγητό μας, σήμερα, όμως τρώγαμε, εμείς αρακά κι αυτός μακαρονάκια. Του έκανα μακαρόνια γιατί ακόμα δεν είχαν σφίξει τελείως τα κακά του, σήμερα το απόγευμα επανήλθαν. Τον τάιζα λοιπόν, είχα εγώ δίπλα το πιάτο μου και έτρωγα, και μια φέτα ψωμί. Βλέπει αυτός το ψωμί, κι άρχισε να μουγκρίζει και να το δείχνει! Του δίνω μια μπουκίτσα, την καταβροχθίζει. Πάω να του δώσω μακαρόνια, πάλι μουγκρητά και να δείχνει το ψωμί. Τελικά του έδωσα μισή φέτα και την εξαφάνισε!

Γιώτα πω πω, μεγάλο ζόρι περάσατε... Ελπίζω να είστε όλοι καλά τώρα.

Εμάς ο Αντρέας περπατά και φυσικά μπουσουλά, αλλά από σκαρφάλωμα τίποτα ακόμα. Ευτυχώς!

Αναστασία εμάς είχε πάθει ουρολοίμωξη ο Αντρέας αν θυμάσαι. Έκανε πυρετό, πήγαμε στα επείγοντα και μας κράτησαν μέσα. Του πήραν αμέσως ούρα για καλλιέργεια, ήταν Σάββατο βράδι και Δευτέρα μεσημέρι βγήκε, είδαν ότι έχει μικρόβιο και του χορήγησαν αμέσως ενδοφλέβια αντιβίωση. Χρειάζεται αγωγή για μια βδομάδα περίπου και μετά, μέχρι την κυστεογραφία που δείχνει αν υπάρχει πρόβλημα στα νεφρά, παίρνει μια μικρή δόση αντιβίωσης κάθε μέρα.

Μάλλον θα πρέπει να περιμένετε να φανεί αν υπάρχει μικρόβιο. Εύχομαι να μην είναι τίποτα.

Πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!!

Νομιζω θα επαναλαβω την γενικη ουρων,φοβαμαι μηπως δεν πλυθηκε καλα η μικρη επειδη τα συνέλεξα εγω τα ουρα...κι αυτο το σακουλακι μωρε για να κολησει ειδα κι επαθα! :shock:

Αννα μαρια νομιζω για να αποθηλασεις πρεπει να αρχισεις να δινεις ξενο γαλα ή κανω λαθος?

Εμας το κερακι το εσβησαν τα αλλα παιδακια....τωρα αρχισε να φυσαει μονη της,νομιζω στα 2 θα ειναι ετοιμη να το σβησει!!!!

Κι η δικια μου οταν μας δει να τρωμε λεει μαμ,θελει να δοκιμαζει!!

Τι καιρο εχετε κοριτσια?πολυ κρυο εμεις......τελος οι βολτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Καλέ, γιορτάζω σήμερα! Είναι της αγίας Άννας. Ξέρετε, στου Δεκέμβρη τις εννιάααα... κ.λπ.

Αναστασία άσε, εμείς ταλαιπωρηθήκαμε πολύ μ' αυτά τα σακουλάκια. Σχεδόν πάντα επιμολύνονται. Εμάς για να φανεί 100% ότι είναι ουρολοίμωξη, πήραν ούρα κατευθείαν από την κύστη με σύριγγα. Μόνο έτσι φαίνεται, γιατί δεν εισχωρούν μικρόβια.

Κι εμάς το κεράκι το έσβησε η ξαδέλφη μου που είχε εκείνη τη μέρα γενέθλια.

Εδώ έχει πολύ καλό καιρό χτες και σήμερα. Το πρωί που πηγαίναμε εκκλησία είχε 12 βαθμούς, και μέχρι να φύγουμε ανέβηκε στους 17! Πάντως, το κρύο δεν είναι απαγορευτικό για βόλτες. Ντύνεις πολύ καλά το μωρό και βγαίνεις. Εγώ σκέφτομαι τώρα τα Χριστούγεννα που θα πάμε Αγγλία πώς θα βολτάρουμε, που θα είναι γύρω στο μηδέν οι θερμοκρασίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...