Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Αναστασάκο γέλασα πολύ με τη φραουλίτσα και τα λαμπάκια,χιχι!!πάντως η Χρυσή μου που είναι και ζωηρούλα δεν δίνει καμία

σημασία στο δέντρο...και εγώ το στόλιζα και έλεγα τώρα θα γίνει το έλα να δεις,τελικά τίποτα (προς το παρόν!!)

Νασιούλα στολίσατε φιλενάδα και του χρόνου!!φιλιά στις ταλιμπανίτσες σου!!

Άννα Μαρία βελτίωθηκε ο ύπνος του Αντρεάκου,ελπίζω εχθές να κοιμηθήκατε ακόμα καλύτερα!!

Γιωτάκι Μαράκι φιλια στο Θανούλη σου!!

σας φιλώ όλες,σας αφήνω γιατί είμαι στο γραφείο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω κι εγωωωωωωωωωω τι κανετε?

Δωρακι μου τι κανετε?Περιεργο που η μικρη δεν δινει σημασια στο δεντρο..μηπως θα το κανει ξεφνικα εκει που δεν το περιμενετε?Εγω ειμαι σιγουρη πως θα μας το κατεβασει κατω.....αλλα λεω να στολισω να χαρει τελικα

Ωχ ξυπνησε επανερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Ερημωσε το ποστακι μας!:(

Περασε ανεπιστρεπτη ο καιρος που ανοιγα το θεμα μας και ηθελα ωρες να διαβασω ολες τις καινουριες δημοσιευσεις!

Αννα μαρια να σας ζησει ο Αντρεουλινος σας!να τον χαιρεστε και παντα με υγεια και χαρα!

Δωρακι μου πως ειναι η Χρυσουλα?κι εμενα πιστευω αν δει το δεντρακι και τα λαμπακια θα τα ισοπεδωσει ολα στο λεπτ!

Αναστασια ζωηρουλα και η φραουλιτσα:-)υγεια να χουν και ας ειναι ζωηρουλες:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια...τι κανετε?

εμεις καλα μονο η μπεμπα ολιγον κρυωμενη...

βασω με την αλλεργια της μικρης τι κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.....τι κανετε?

Στολισα λοιπον και ναι μας κινησε την περιεργεια αυτο το ψηλο πρασινο με στολιδια που αναβοσβηνει... .πλησιασε κοντα το κοιταξε απο κααααατω προς τα πανω...απλωσε το χερι....επιασε μια μπαλα και την εγλυφε :lol::lol: το εβαλα πανω σε τραπεζι,εκλεισα γυρω γυρω με σκαμπο και πλεον το κοιτα απο μακρυα.... :D

Οντως Βασουλα ερημωσαμε.....αλλα κατι κανουμε μωρε,τουλαχιστον το κραταμε ενεργο να λεμε καμια κουβεντουλα

Χρυσανθουλη τι κανετε?εσυ παντως εδω σταθερη παρολο και 2 παιδακια...μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου κ του χρονου...

αχ τη σταθερη μπαινω μια φορα στι 3 μερες..... :lol::lol::lol: δεν προλαβαινω ουτε τουαλετα να παω που λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Καλό Χειμώνα!

Άννα Μαρία να χαίρεστε τον Αντρίκο σας!!!!!!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Βασούλα τι κάνει η Ιωαννούλα;; Αχ, μωρέ γέλασα (συγγνώμη) με την αγορά του οικοπεδου!!!!!!

Ελπίζω να είστε καλά!

Δωράκι μου πώς τα πας;;

Φιλάκια πολλάααααααααα

Χρυσάνθη τρέχεις..........

Πώς είσαι καλύτερα;;

Συμπεθέρα και του χρόνου με υγεία!

Εμείς δε στολίσαμε ακόμα..... μπορεί αυριο...

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!

Αναστασία στολίσατε ε?εγω ολο και το αναβαλλω γιατι ξερω πως θα τα ριξει ολα κατω και εκτος αυτου θα τρωει ολα μα ολα τα στολιδια πιστευω και συνεχεια θα λεω μη και μη!ουφ!ομως λεω να στολισω την αλλη βδομαδα πρώτα Ο ΘΕΟΣ!

Χρυσάνθη δεν τρωμε τιποτα απο γαλακτοκομικο ακομη!θα μας δει ξανα μετα που θα χρονισουμε και θα αρχισουμε προκληση με κανονικο γαλα και επειτα βλεπουμε και πραττουμε!αν δεν την ενοχλησει σημαινει η αλλεργια εχει φυγει, αν οχι τοτε μαλλον θα το χει!

Γιωτακι μου γελας ε. . . αστειο ειναι αλλα οσες φορες πηγαμε γιατρο τον τελευταιο μηνα, θα μας συμφερε να μεναμε εκει διπλα!χεχε!καλα να ειναι και γερη καθως και ολα τα παιδακια και χαλαλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε; Καλό μήνα!

Ευχαριστώ για τις ευχές!

Εμείς δε στολίσαμε ακόμα. Δε μου αρέσει να στολίζω νωρίς, μέχρι να έρθουν τα Χριστούγεννα το βαριέσαι και το δέντρο και όλα. Μια εβδομάδα πριν τα Χριστούγεννα στολίζω. Άντε όταν μεγαλώσει ο Αντρέας, το πολύ πολύ να στολίζω δύο εβδομάδες νωρίτερα. Οπότε, έχουμε ακόμα καιρό.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....

μαρια μου καλυτερα ειμαι....ελπιζω να μην ξαναπαθω ιλιγγο μονο,τρεχω δε λες τιποτα...εντωμεταξυ μετα τους ιλιγγους ο γιατρος συστησε ξεκουραση κ εδω κ 3 εβδομαδες ξεκουραζομαι...με βοηθαει η μαμα κ ο αντρας μου που πηρε αδεια....δεν εκανα πολλα μονο το φαγητο κ οτι εχει σχεση με τα παιδια....μπορει οντως να επαθα υπερκοπωση....τι να πω....αφου κοιμαμαι κ ξυπναω το πρωι παλι κουρασμενη.....κ θελω κ τριτο παιδι τρομαρα μου :lol: επισης ο αντρας μου κ πριν την αδεια με βοηθουσε παρα πολυ....τις δουλειες τις μοιραζομαστε...απλα ολη μερα ετρεχα δεν ηρεμουσα καθολου....τωρα ειμαι καλυτερα δεν εκανα κ καθολου δουλειες ελπιζω να ξεκουραστηκα....

βασω δεν θα τις μεινει η αλλεργια...τουλαχιστον ετσι λενε οι αλλεργιολογοι...απλα αναλογο το ποσο ανθεκτικη ειναι μπορει να κρατησει περισσοτερο....σκεψου εμενα στον μεγαλο κρατησε εως τα 2.5.....πατσ κ τεστ στο χερι εκανες?εγω εχω κανει κ ολα βγηκαν τελεια....ουσιαστικα δεν εχει κατι απλα ειναι λιγο ανωρημο το εντερακι της.....εγω τωρα θα της κανω προκληση...ελπιζω να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!!

Έχω το Μαρουλάκι μου πάλι άρρωστο με ωτίτιδα....μάλλον δεν καθάρισε καλά από την προηγούμενη φορά κ ξανακύλησε, τώρα μαζεύτηκε υγρό κ στα δύο αυτάκια της κ έκανε κ πυρετό!!!! Ίωση μας είπε η παιδίατρος κ το μικρόβιο πέρασε κ στο μάτι (κόκκινο κ τσίμπλες πολλές γύρω από τα βλέφαρα)....σήμερα άρχισε κ πολύ βήχα!!!!! Κ το Χρυσουλάκι μια ψιλοιωσούλα με βήχα αλλά όχι τόσο πολύ όπως η Μαρία....Κ φυσικά εγώ με πονόλαιμο.....Η κούρασή μου πλέον δεν παλεύεται.........πολύ φοβάμαι ότι έχω πάθει υπερκόπωση γιατί κάποιες στιγμές πραγματικά δεν μπορώ να κουνηθώ!!!!!!!!!! Κ φυσικά είμαι εντελώς μόνη σε όλα αυτά......κανείς δεν βοηθάει, δεν προσφέρονται καν να βοηθήσουν!!!!!!!!! Ακόμη κ ο άντρας μου που σήμερα τον παρακαλούσα να μην πάει στις ελιές (δεν δουλεύει σαβ/κα κ πήγε να βοηθήσει τους δικούς του στις ελιές) κ να καθήσει να με βοηθήσει στο σπίτι γιατί πραγματικά δεν την παλεύω άλλο μου είπε "υπομονή", βρόντηξε την πόρτα κ έφυγε..........Μακάρι κανείς από όλους αυτούς να μην χρειαστούν ΠΟΤΕ την βοήθειά μου γιατί θα δείξω όση συμπόνια πήρα απ'αυτούς!!!!!!!

Άννα Μαρία χίλια συγνώμη που ξέχασα τον Αντρέα αλλά πραγματικά έχω χάσει κάθε επαφή με τον έξω κόσμο τις τελευταίες μέρες......Πολύχρονος να είναι ο καλός μου κ γερός!!!!!!!! Να τον χαίρεστε!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα!

Μπράβο, ευτυχώς που είχε έστω αυτή τη βοήθεια και ξεκουραστηκες και λίγο.

Θέλεις και τρίτο;; Μπράβο ρε θηρίο!

Να σου πω και εγώ θέλω δεύτερο....άρχισα να το σκεφτομαι εντατικά, όσο για τον άντρα μου ήθελει και νωρίτερα.

Αν ήταν και καλύτερα τα οικονομικά ίσως σκεφτόμουν και για 4 :lol::lol::lol::lol:

Νασιούκο μου μέρες έχουμε να τα πούμε.

Πάλι κύλησε το Μαράκι σου;; πω πω έλεος ρε φιλενάδα τι τραβάς και εσύ.

Και εγώ μόνη όλη μέρα παλεύω. Το θέμα είναι ότι εγώ θα μπορούσα να έχω βοήθεια αλλά έχουν τύχει και όλα μαζί...τέλως πάντων....

Φιλάκια , θα τα πούμε! ;)

Άννα Μαρία και εγώ θέλω αργότερα να στολίσω δέντρο, πιο πολύ θέλει ο άντρας μου για τον Θανούλη...όταν μπορέσει και εκείνος θα στολίσουμε.

Τώρα στρώνω χαλιά, έχω κάνει βάρη, γιατί φοβάμαι να πιεστεί το πόδι του άντρα μου, που πάει τοσο καλά φτου φτουυυυυυυυυ :lol::lol::lol:

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΕΙΜΑΣΤΑΝ Κ Η 2 ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΒΗΧΑ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟ ΜΥΞΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΝΑΡΩΣΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΒΗΧΑ ΑΛΛΑ ΤΙΝ ΠΑΛΕΥΩ.ΣΤΟΛΙΣΑΜΕ ΔΕΝΤΡΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ Ο ΑΛΚΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΔΗΛΑΔΗ.

ΒΑΣΟΥΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑΣΕ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΛ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΣΤΑ Κ ΓΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ!!!!!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!

ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!

ΜΑΡΙΑ12 ΒΑΛΕ ΜΠΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ!!!!!!

ΔΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ.ΕΣΥ?Η ΜΙΚΡΗ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΝ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, τελικά ο Αντρέας έχει γαστρεντερίτιδα και κόλλησε κι εμένα. Ευτυχώς την περνάμε ελαφριά.

Δε σχολιάζω τίποτα, πάω να την πέσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!

Τώρα περιμένω να αδιαθετήσω κατά τις 12 του μηνός, μετά είπαμε να έχουμε επαφές χωρίς προφυλάξεις αλλά χωρίς να κυνηγάμε γόνιμες και τέτοια......αγχωτικά ........και ΟΠΟΤΕ έρθει με το καλό!!!!!!

Μυριαμάκι και του χρόνου με υγεία!

Με το καλό και το δεύτερο σου εύχομαι!!!!

Να είναι γερό και εσύ να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Ναι θα ξεκινήσουμε και όποτε έρθει!!!!!!!

Περαστικά σας!!!!!!!

Άννα Μαρία τι έγινε και εσείς γαστρεντερίτιδα;;

Τι έγινε κανείς δε γλύτωσε φέτος;; χαμός πια....και αυτά τα μωρά!!!!!

Ευτυχώς που την περνάτε ελαφριά, ο Θάνος την είχε περάσει βαριά, πολύ εμετό με κουβάδες, και διάρροια .....δε προλαβαίναμε....περαστικά να είναι!

Περαστικά και στους δυο σας και καλή ανάρρωση!!!!!!!!!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Ευτυχώς σήμερα είμαστε καλά. Εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα, αλλά νιώθω αδυναμία και δε θα πάω σχολείο, κυρίως για να μην τους κολλήσω. Ο Αντρέας προς το παρόν δεν έκανε καθόλου διάρροια σήμερα.

Γιωταμαρία αρχίζετε προσπάθειες ε; Κι εμείς θέλουμε, αλλά πρώτα πρέπει να αποθηλάσω, σας το έχω ξαναπεί, επειδή λόγω της θρομβοφιλίας πρέπει να παίρνω μια ασπιρίνη τη μέρα και απαγορεύεται στο θηλασμό... Δε νιώθω, όμως, καθόλου έτοιμη να αποθηλάσω...

Μύριαμ κάποια στιγμή θα ξεκολλήσει από πάνω σου, πού θα πάει; :lol::lol:

Νάσια, εμείς τα είπαμε και στο φέισμπουκ.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι λέμε σιγά σιγά να πάμε για δεύτερο, αλλά χωρίς αγχος, χωρίς να κυνηγάμε γόνιμες , όποτε κάτσει!!!!!

Γιατί μπορεί και να μην έρθει και γρήγορα....

Μπράβο που θηλάζεις ακόμα και μπράβο και στον Αντρεάκο σου!

Καλύτερα που θα κάτσεις σπίτι να αποκτήσεις και τις δυνάμεις σου πάλι!

Πολλά φιλιάααα!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία ο θηλασμός είναι το ευκολότερο πράγμα απ' όταν εδραιωθεί. Ούτε δίνω ένα κάρο λεφτά για γάλα σκόνη, ούτε μπιμπερό έχω να πλένω, ούτε τίποτα! Μόνο που ξυπνά το βράδι 1-2 φορές και θέλει να θηλάσει (και όταν βγάζει δόντια είναι πολύ περισσότερες...).

Κι εμείς όταν θα αρχίσουμε προσπάθειες έτσι θα κάνουμε, χωρίς γόνιμες μέρες, μετρήματα, θερμοκρασίες, κ.λπ. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα, σε γεμίζει άγχος.

Να ανακτήσω τις δυνάμεις μου με τον Αντρέα στο ίδιο σπίτι δύσκολο! Μάλλον στο σχολείο ξεκουράζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, Άννα Μαρία μου μέχρι 7,5 μηνών τον θήλασα και στεναχωρέθηκα αρκετά όταν το έκοψα.

Ο Θάνος όμως ειχε σταματήσει να θηλάζει, δεν ήθελε άλλο, ούτε 50ml δεν έπινε....και έτσι μου είπε και η παιδίατρος ότι είναι ανούσιο πια, το παιδί πρέπει να πίνει γάλα, οπότε και περάσαμε στη σκονη.

Εντωμεταξύ, η παιδίατρός μου είναι φανατική του θηλασμού, τον υποστηρίζει και καλά κάνει!

Καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά ότι σπίτι αποκλείεται να ξεκουραστείς!!!!!!! :lol::lol::lol:

Ο άντρας μου λέει καλύτερα να πάω για δουλειά.... :lol::lol::lol::lol:

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία ξέρω κι άλλα μωρά που κόβουν μόνα τους το στήθος σ' αυτήν την ηλικία περίπου. Δοκίμασες να του δίνεις δικό σου γάλα σε μπιμπερό; Πώς ήξερες ότι δεν τρώει πολύ; Δεν καθόταν πολύ στο στήθος ή έκλαιγε κ.λπ; Ή δεν το έπιανε καθόλου; Και η κόρη της καθηγήτριας των Αγγλικών στο σχολείο θήλαζε την κόρη της μέχρι οκτώ-εννιά μηνών, και μια μέρα η μικρή σταμάτησε να πιάνει το στήθος.

Δε σου κρύβω ότι τα σαββατοκύριακα, ειδικά έτσι προς το βράδι, πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται "τι καλά που τη Δευτέρα θα πάω σχολείο"!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας

Συμπεθερονι τι διαβαζω...ξεκινατε για δευτερο?πω πω μου σηκωθηκε η τριχα και μονο που το κσεφτηκα,ακομα δεν ειμαι ετοιμη με τιποτα ομως....

Χθες μας ξενυχτησε η μικρη....πυρετο 39,5...εσκασε κι αλλο δοντακι και σημερα εχει διαροια....και λιγο πυρετο παλι και πολυυυυυυυυυυυ γκρινιαααααααα.......ελπιζω να ειναι απο τα δοντια!

Ανναμαρια αλλη φαση ειπαμε αν δουλευεις....ξεφευγεις....εδω για ψωμι παω και την αφηνω και νομιζω αναπνευω αλλο οξυγονο εξω απο το σπιτι! :? Παιζει ρολο πολυ η βοηθεια....οποια εχει δεν πιεζεται ετσι.... :(

Νασιουκο περαστικα σας μωρε....εκει που λεμε ησυχασαμε αντε παλι απο την αρχη!

Μιριαμακι κουραγιο και υπομονη να εχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου δε θήλαζε ούτε πέντε λεπτά, πεινούσε το βράδυ, αφού δεν έτρωγε....

Δοκίμασα να βγάλω γάλα με το θήλαστρο και δε γινόταν τίποτα.....είχε μειωθεί κατά πολύ, να φανταστείς δε δυσκολεύτηκα καθόλου να το κόψω, δε πήρα βέβαια χάπια, δεν έτρεχε ούτε σταγόνα.

Αλλά μπορώ να πω ότι την βάση την πήρε ευτυχώς!

Συμπεθερόνι μου έτσι λέμε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά και όποτε.....

Όταν νιώσεις έτοιμη για δεύτερο θα το καταλάβεις!

Όντως έχουμε φάει αρκετή κλεισούρα, αλλά γερά να είναι!!!!!!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία απ' τα δόντια θα είναι.

Εγώ χτες και σήμερα έχω δυσκοιλιότηταααααααααα............ Τι γαστρεντερίτιδα είναι αυτή, ήθελα να 'ξερα... Ο μικρός έκανε μια φορά κακά, κολλώδη και όχι τελείως υγρά. Του περνάει λέτε;

Γιωταμαρία έκανες ό,τι μπορούσες, στο κάτω κάτω τον θήλασες για αρκετούς μήνες!

Χρυσάνθη ευχαριστώ για τις ευχές!

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια. Τα δόντια των μωρών σας τα πλένετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για γαστερεντεριτιδα δεν ξερω....

για τα δοντακια εγω στον μεγαλο του τα επλυνα γυρω στους 13-15μηνες...τωρα περιμενω την μπεμπα να εμφανισει δοντακια κ απο πανω για να παρω οδοντοβουρτσα....σημερα το συζητουσαμε αυτο με τον γιο μου για το ποτε θα πλαινει κ η μπεμπα τα δοντια της...εντωμεταξυ καθε φορα που τον βλεπει να τα πλαινει τις αρεσει.....

ααα επισης δεν βαζουμε οδοντοκρεμα...οδοντοκρεμα εγω του εβαλα μετα τα 2,5 κ μεγεθος ισα μια φακη...βασικα ακομα πιο λιγο....απλα τα πλαινει με νερακι κ ετσι το παιδι μαθαινει κ του γινετε συνηθεια για πιο μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Μόλις γύρισα κι εγώ απο τη Β' επιπέδου... Επιβεβαιώσαμε ότι είναι κοριτσάκι. ΠΗΤ 23/8 σταθερά, βάρος 487γρ. Όλα φυσιολογικά. Πλακούντας μπροστά και πλάγια και τράχηλος 38χιλ με μέτρηση απο την κοιλιά (στην αυχενική ήταν 35χιλ.)... Και τέλος κορίτσια μου... έχω πάρει 6 ολόκληρα κιλά!!! Μια χαρά μου τα βρήκε όλα ο γιατρός μου. Σε 6 βδομάδες, 4/6 , θα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...