Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Γεια σας!

Ευτυχώς κοιμηθήκαμε κάπως καλύτερα χτες βράδι. Ο Αντρέας ξύπνησε κατά τις δώδεκα και κάτι, μετά στις τρεις και κάτι και μετά στις έξι. Για πρωί ξύπνησε στις οκτώ παρά δέκα περίπου. Τώρα που το βλέπω πολλές φορές ξύπνησε, αλλά ευτυχώς δεν ξύπνησε για πρωί από τα χαράματα, οπότε ήταν κάπως καλύτερα τα πράγματα.

Βάσω εγώ δεν τολμώ να τον αφήσω να κλαίει για να ξανακοιμηθεί. Δε νομίζω να ξανακοιμηθεί, μάλλον θα σηκώσει την πολυκατοικία στο πόδι.

Νάσια εννοούσα ότι έχουμε ένα πολύπριζο, όλες οι υποδοχές του οποίου έχουν μέσα πρίζες. Έχουμε και πρίζες στον τοίχο χαμηλά που η υποδοχή τους έχει μέσα πρίζα. Δεν ξέρω τι γίνεται σ' αυτήν την περίπτωση. Αφού προστατευτικά δεν μπαίνουν, πώς θα τον προφυλάξω;

Γιωταμαρία τα μαθήματα κεραμικής γίνονται στα επιμορφωτικά τμήματα του Υπουργείου Παιδείας. Πρώτη φορά πήγαινα, με ξεσήκωσε η κουμπάρα μου που πήγαινε και πέρσι!

Αναστασία τι εννοείς "όταν κοιμάται με τον άντρα σου"; Κοιμάστε στο δωμάτιο μαζί της; Εμείς το κόψαμε αυτό από εξήμιση μηνών, κι ευτυχώς δεν έχουμε πρόβλημα.

newlife78 ποια είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανναμαρια μου στο κρεβατι μας κοιματαιιιιιιιιιιιιι,ο αντρας μου της το εμαθε και δεν ξερω πως να το ξεκοψω....εχουμε να κοιμηθουμε συζυγικα εδω και 4-5 μηνες..... :? το πρωι και το μεσημερι εγω την κοιμιζω στο δικο μας και μεταα την βαζω στο δικο της αλλα το βραδυ οχι.....ασε την πατησαμε και δεν ξερω τι θα κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....θηριακια ολα τα μικρα μας....κ η δικια μου μεσα στην περιεργεια....

στολισαμε δεντρο....πρασινο δεντρο με ασπρες μπαλες....η κορακλα μου το ειδε σαν ξερολουκουμο.....ολο εκει θελει να πηγαινει κ με μαλωνει οταν την λεω οχι...η δικια μου περπαταει ανετα αλλα φυσικα κρατιεται απο επιπλα,μπουσουλαει πολυ γρηγορα δεν την προλαβαινω κ γενικα εχει πολυ περιεργεια...σκαρφαλωνουμε κ ανεβαινουμε στα κρεβατια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία το χειρότερό μου... Εγώ ελάχιστες φορές δοκίμασα να τον πάρω στο κρεβάτι μας, όχι για βράδι, έτσι κανένα πρωινό που ξυπνά για χουζούρι, αλλά είτε σηκώνεται όρθιος και χοροπηδά, είτε κλαίει. Και ο ξαπλωτός θηλασμός δεν πέτυχε γι' αυτόν τον λόγο. Χαίρομαι, όμως, γιατί δεν ήθελα με τίποτα να μάθει να κοιμάται μαζί μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ.....ΕΧΕΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΓΑΜΩΤΟ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΝΟΙΩΘΩ ΔΕΝ ΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ Κ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΚΗ.ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΤΙΝ ΣΤΡΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΧΑΜΟΣ ΣΑΣ ΛΕΩ :lol::lol::lol::lol:

ΣΗΜΕΡΑ ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΕΧΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΙΑΤΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΩ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΛΥΝΩ Κ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ ΚΡΕΒΑΤΙΑ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΜΕ Κ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ Η ΝΟΝΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΦΕ Κ ΦΑΓΗΤΟ.ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ Ο ΜΟΥΝΤΟΣ ΜΟΥ ΤΙΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΜΕΛΑΝΧΟΛΙΑ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΕΠΑΡΩ ΜΕΤΑ ΤΗΛ.ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΠΑΡΕ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ Κ ΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΩ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΙΖΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΕΙ Κ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ.Ο ΑΝΤΡΙΚΟΣ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΥΠΝΗΣΕ Κ ΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΧΕΙ ΑΝΗΣΗΧΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ.ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ?ΕΥΤΗΧΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ.Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ?Ο ΑΛΚΗΣ ΕΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ.

ΜΑΡΙΑ12 ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ?Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΙΝ ΤΙΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΙΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΙΜΑ ΜΕΤΑ.

ΦΙΛ;ΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλα!!!!

Άννα Μαρία φαντάζομαι θα έχει πολύ ενδιαφέρον το μάθημα κεραμεικής, τι καλά που πας!

Χρυσάνθη και του χρόνου με υγεία! Εμείς θα στολίσουμε αργότερα!

Αναστασία έμαθε η μικρή στο κρεβάτι;;;

Εγώ τον είχα το Θανούλη και κοιμόταν μαζί μας πάνω από μήνα, όταν βέβαια δε σηκωνόταν , γιατί τώρα και να ήθελα θα έφευγε από κατω, και η αλήθεια το ευχαριστήθηκα!!!!!!!!!!

Όλοι μου λέγανε ότι θα έχω πρόβλημα να τον πάω στη κούνια, μια μέρα τον πηγα και αυτό ήταν όλο!! :shock::shock: κοιμήθηκε κανονικά στη κούνια. Η αλήθεια είναι ότι είναι βολικός στις αλλαγές, ένα πρωί πήραμε και την κούνια την πήγαμε στο δωμάτιό του και πάλι κοιμήθηκε κανονικά.

Μυριαμάκι καλά είμαστε;;

Εσύ πως τα πας;; με τα δυο νινάκια σου;;

Σήμερα κάναμε τα πρωτα μας τσίσα στο γιο γιο μας!!!!! Τραβήξαμε και το καζανάκι, είχε πολύ πλάκα [smilie=pottytrain5.gif]

MDJKp2.png

MGKup2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια....δυστυχως εμαθε στο κρεβατι μας....τωρα το πρωι που κοιμαται την βαζω στο δικο της αλλα ειναι για 1 ή 2 ωρες και διαμαρτυρεται...το βραδυ θελει καποιον διπλα της συνεχεια.... :? για να δουμε τι θα κανω....δεντρο δεν ξερω τι να κανω,αν θα στολισω γιατι βλεπω την μικρη να χωνεται μεσα στα κλαδια ,λαμπακια και να τρωει τις μπαλες.... :lol:

Μιριαμ ζητα βοηθεια μη μασας,οτι βολευει εσενα δεν γινεται αλλιως...κι εγω το συμφερον μου κοιταω πλεον...οποιον βρω τον χωνω! :lol:

Συμπεθερα μπραβοοοοοοοο σας αφου κανατε στο γιο γιο...κι εγω της πηρα ενα προσθετο καθισματακι για τουαλετα και θα την βαζω να το συνηθίσει!

Τι τρωμε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου υπομονή όπως έμαθε θα ξεμάθει!

Τι να κάνεις;;

Κάνε μια προσπαθεια να την πηγαίνεις στο κρεβάτι της.

Είναι και επικίνδυνο τώρα που κινούνται, σηκώνονται, μπορεί να μην την καταλάβεις κάποια στιγμή από την κούραση...

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πάλι πάρτι είχαμε χτες βράδι. Μετά τις τέσσερις ο Αντρέας ξυπνούσε ανά μία ώρα... Ελπίζω σιγά σιγά να αρχίσει να στρώνει πάλι...

Αναστασία δύσκολο αυτό με τον ύπνο... Δεν μπορείς να κοιμηθείς άνετα. Εγώ τουλάχιστον δε θα μπορούσα. Μια φίλη μου έχει το γιό της να κοιμάται μαζί τους από πέντε μηνών, τώρα είναι δύο χρονών και είναι αδύνατο να κοιμηθεί αλλού. Στην κούνια του δεν κοιμήθηκε ποτέ. Είναι απελπισμένη κι αυτή και ο άντρας της, αλλά ό,τι κι αν κάνουν αποτυγχάνει.

Μύριαμ, υπάρχουν προστατευτικά που να μπαίνουν όταν η πρίζα είναι στην υποδοχή;

Γιωταμαρία κιόλας στο γιογιό; Εμένα ούτε που μου πέρασε απ' το μυαλό να τον βάλω στο γιογιό από τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

για μενα ο υπνος μαζι με τους γονεις ειναι προβλημα μονο οταν κ οι γονεις το θεωρουν προβλημα..

εμενα ο αναστασης μεχρι 1.5 χρονων κοιμοταν καθε μα καθε βραδυ μαζι μας κ το ευχαριστιομασταν ολοι!

απο τοτε αρχισε να κοιμαται στο κρεβατι του, τωρα ειναι ζητημα αν θα ερθει να ξαπλωσει μαζι μας, οτνα ερχεται ειναι πλεον πρωι κ ερχεται για χοροπηδητα!! :lol: κ πως μου λειπειιιιιιιιιιιιιιι η αγκαλιτσα του το πρωι!

αναστασια γιατι δεν εχεις την κουνια στο δωματιο σας? θα ειναι πιο ομαλο κ αν ξυπνησει κ σας ψαξει θα σας δει αμεσως!

γιωταμαρια στο γιογιο?? καλη αρχη

αννα μαρια εμενα ο μικρος απο της 2 κ μετα θελει μονιμα τη ζωντανη πιπιλα, την αλλη ουτε να τη δει!δεν τολμω ουτε το χερι μου να κουνησω το βραδυ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, κι εμένα το ίδιο, την άλλη πιπίλα πλέον ούτε να τη δει. Τέσσερις μήνες μόνο την πήρε.

Να κοιμηθούμε μαζί, όμως, δεν παίζει με τίποτα, πρώτον γιατί δε με βόλεψε ποτέ ο ξαπλωτός θηλασμός και δεύτερον γιατί ούτε και τον Αντρέα τον βόλεψε ποτέ. Μία φορά μετά την πρώτη φορά που νοσηλεύτηκε στο νοσοκομείο δοκίμασα να τον θηλάσω ξαπλωτή για να κοιμηθούμε μετά, εγώ δε βολευόμουν με τίποτα και αυτός μόλις θήλασε άρχισε να κλαίει. Γενικώς δεν είναι χαδιάρικο μωρό, δεν είναι από αυτά που έρχονται να σε αγκαλιάσουν ή να τριφτούν πάνω σου. Καμία σχέση!

Ευτυχώς τώρα που ξυπνά θηλάζει (πιπιλά) και ξανακοιμάται κάποια στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία δεν απαιτώ να μάθει από τώρα στο γιο γιο, αλλά αφού μπορώ να το κάνω και εκείνος βέβαια καθεται χωρίς να διαμαρτύρεται ή να νευριάζει έχει καλώς... και όποτε μάθει.

Κάτσαμε άλλες δυο φορές χτες, δε κάναμε κάτι γιατί είχαμε κάνει στη πάνα μας :lol::lol::lol:

Λενάκι και εγώ τότε δε το είχα δει ως πρόβλημα αλλά ούτε και ο άντρας μου που τον βάζαμε στο κρεβάτι μας.

Ουσιαστικά εμείς το θέλαμε και εκείνος βέβαια το εκμεταλλεύτηκε!!!!!

Αλλά η αλήθεια είναι ότι τον βάλαμε στη κουνια του και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα, δε ξέρω τι θα γινοταν αν δεν ήθελε στη κούνια του!

Πάντως μου έλειψε ο ύπνος μαζί του!!!!! :cry::cry::cry:

Άννα Μαρία ο γιος μου ο ΠΙΠΙΛΑΚΙΑΣ!!!!!!Αν πάρει από τον μπαμπά του (δε πιστεύω να πάρει γιατί δε θα το αφήσω...) καήκαμε.

Ο άντρας μου την έκοψε 5 χρονών :o:o:o βέβαια φταίει η πεθερά μου πιστεύω....

Εγώ τώρα έχω αρχίσει και δε του τη δίνω και δε διαμαρτύρεται έντονα, τον απασχολώ με άλλα πράγματα κάθε φορά, αποφεύγω να του τη δινω τόσο συχνά, και η αλήθεια είναι ότι την έχει ελαττώσει.

Καλύτερα που ο Αντρίκος δε τη θέλει!!!!!! ;)

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

Άννα Μαρία χρόνια πολλά, να χαίρεσαι τον Αντρεάκο σου!!Να είναι γερός και δυνατός!!

Νασιούλα φιλενάδα μου γιόρταζε το Μαράκι σου εχθές;να το χαίρεσαι το αγαπουλάκι σου!!

Διαβάζω σκανταλίτσες οι ζουζούνες.σε καταλαβαίνω και εμείς τα ίδια...

ΓιωτάκιΜαράκι μπράβο που ξεκινήσατε το γιογιο!!φτου φτου!!

Αναστασάκο σιγά σιγά θα το μάθει η φραουλίτσα και το κρεβάτι της,θέλει το χρόνο της!!

Χρυσάνθη στολίσατε,μπράβο.και του χρόνου!!

Muriamaki τι κάνει η κοιλίτσα;

Βασούλα φιλιά στην Ιωαννίτσα,γέλασα πολύ με τη λάμπα μπάλα

Εμείς είμαστε καλά, η Χρυσή είναι ταρζανάκι σκαρφαλώνει,περπατάει,τρώει χαρτιά πλαστικά τα πάντα!!

σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!τι κανετε?

Αννα μαρια να σας ζησει ο Αντρεακος σας!πως ηταν το παρτακι σας?

Δωρουλα κι η Χρυσουλιτσα σκανδαλιαρα ε?

Νασιουλα να σας ζησει το Μαρακι σας για τη γιορτουλα της!

Αναστασιαωμου οπως λεει και το Γιωτακι θα ξεμαθει!αρχισε να κοθμασαι εσυ για λιγο στο δωματιο της να σαι εκει να σε βλεπει και σιγα σιγα θα το κοψει!

Εμεις εχουμε την Ιωαννουλα με ιωση και πυρετο!δεν ηπιαμε μεχρι τωρα αντιβιωση!την παλευουμε με αντιπυρετικα αλλα νομιζω αυτη τη φορα δε θα τη γλυτωσουμε!θα δειξει. . ?!

Ο Θεος και Η Παναγια να μας εχει ολους καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες!!!!

Έχω μέρες να μπώ αλλά κι εγώ σαν την Μύριαμ είμαι ο Φόρεστ που τρέχειιιιιιιιιιιι.........Σας ευχαριστώ για τις ευχές για το Μαρουλάκι μου αλλά δεν την γιορτάζω τώρα, εμείς γιορτάζουμε τον Δεκαπενταύγουστο! Πάντως να είστε καλά που μας θυμηθήκατε!!!!!

Άννα Μαρία να τα εκατοστήσει ο Ανδρέας!!!!!!!!!! :ymparty: [smilie=occasion13.gif] Πώς νιώθεις μετά από έναν ολόκληρο χρόνο?

Βασούλα μου περαστικά στην Ιωαννίτσα μωλεεεεεεεεεεεε.........την τάραξαν οι ιώσεις την ζουζούνα!!!!!!!! Καλά κάνετε κ το παλεύετε χωρίς αντιβίωση, θα κάνει τον κύκλο του κ θα περάσει....μόνο άμα δείτε τα ζόρια.....

Συμπεθερόνι δεν κατάφερα να σε πάρω τηλ γιατί η νύφη σου δεν με αφήνει ούτε για κατούρημα να πάω!!!!!!!!!

Δωράκι μου κ η Χρυσή βάζει τα πάντα στο στόμα ε?????? Άσε πολύ πίκρα....κ η Χρυσούλα τα ίδια!!!! Ότι μπλιάξ βρεί το χώνει στο στόμα......σήμερα έφαγε κομμάτι από μπαλόνι!!!!!!!!!!! Μια φορά βρήκα στα κακά της κομμάτι από σακούλα!!!!!!!

Γιωτάκι12 καλά κάνεις κ προσπαθείς να τον εξοικειώσεις με το γιογιό τον Θάνο.....πολλές μαμάδες ξεκινούν την εκπαίδευση μόλις χρονίσουν τα μικρά, εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά είναι κ θέμα παιδιού.......η μεγάλη μου που θα γίνει 3 σε 17 μέρες ακόμα φοράει πάνα για τα τσίσα...έκοψε τα κακά εδώ κ πολύ καιρό κ τα τσίσα δεν λέει να τα κόψει με τίποτα!!!!!!!!! Όσο για την πιπίλα, κανένα από τα παιδιά μου δεν ήταν πολύ φανατικό...η Μαρία την έκοψε πολύ εύκολα στους 18 μήνες αφού την χρησιμοποιούσε μόνο για να την πάρει ο ύπνος κ μετά την έφτυνε.....η Χρυσούλα είναι λίγο πιο εξαρτημένη όσον αφορά το θέμα πιπίλα-ύπνος αλλά κ πάλι πιστεύω ότι δεν θα έχουμε πρόβλημα να την κόψουμε....

Λενάκι μου συμφωνώ μαζί σου ότι ο ύπνος είναι πρόβλημα μόνο αν το θεωρούν οι γονείς πρόβλημα.......κι εμένα μ'αρέσει να τις έχω μαζί μου (ναι ναι κ τις δύο....χωράμε, έχω τεράαααααστιο κρεβάτι)!!!!!!!!!!!!!!!!

Αναστασάκο μου δύσκολα θα την κόψει την συνήθεια......ότι περιγράφεις τα ίδια μου έκαναν εμένα κ οι δύο αλλά εμένα δεν με πείραζε να τις παίρνω μαζί μου!!!!!!! Έχω φάει μπουνιές κ κλωτσιές εγώ........Η βαφτισιμιά μου κοιμόταν με τους γονείς της μέχρι 5 χρονών κ μετά τους βαρέθηκε κ το έκοψε μόνη της :lol: Υπομονή..........

Φιλιά πολλά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Δεν κάναμε τίποτα το ιδιαίτερο σήμερα, πήγαμε μόνο παιδότοπο, γιατί ήταν λίγο αδιάθετος ο Αντρεάκης. Του έδωσα αβγό το πρωί, και παρ' όλο που έφαγε ελάχιστο (κι αυτό επειδή τον ξεγέλασα με λίγο ψωμάκι), το έκανε εμετό και μετά ξαναέκανε 3-4 φορές. Επειδή είναι λίγο κρυωμένος τον πείραξε το αβγό.

Την Κυριακή θα κάνουμε το παρτάκι μας!

Για μένα θα ήταν πρόβλημα αν ο Αντρέας δεν μπορούσε να κοιμηθεί παρά μόνο στο κρεβάτι μας. Άλλο να έρθει ένα πρωί να χουζουρέψουμε, κι άλλο να κοιμάται απαραιτήτως στο κρεβάτι μας. Ο κάθε άνθρωπος θέλει το χώρο του, και πιστεύω ότι και ο Αντρέας θέλει το δικό του, γι' αυτό και προτιμά το κρεβάτι του και ποτέ μα ποτέ δε βολεύτηκε στο δικό μας και ούτε και του αρέσει να χουζουρεύει μαζί μας.

Εγώ στο γιογιό δε θα τον βάλω να κάνει τίποτα ακόμη. :P Μου φαίνεται πάρα πολύ μικρούλης ακόμα για τέτοια πράγματα, αν και δε θα με χαλούσε να μη δίνω τόσα λεφτά στις πάνες! :P

Για την πιπίλα που λέτε, είναι στο παιδί. Ξέρω παιδιά που μέχρι τα τέσσερα ήθελαν πιπίλα. Ο Αντρέας έχει κάνει το στήθος πιπίλα πάντως και σκέφτομαι τι θα γίνει όταν αποθηλάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωράκι πώς τα πας κοριτσάκι μου;;

Ταρζανάκι η Χρυσή ε; Άστα και εμείς όλα στο στόμα μας τα βάζουμε!!!!!

Βασούλα μου περαστικούλια σας! Ίσως να μην χρειαστεί αντιβίωση, μακάρι!

Νασιούκο μου τον βάζω, κάνει τσισα του για την ώρα, δεν έχω την απαίτηση να μάθει από τωρα, απλά τον βάζω και όποτε μάθει!!!

Ακόμα μικρούλης είναι.

Την πιπίλα την έχουμε ελαττώσει παρα πολύ, και έχουμε πάρει φόρα, περπατάμε και τρέχουμε....σε λίγο δε θα τον προλαβαίνω.

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα!!!!!!!!

Οι ταρζανούλες σου καλά;;

Άννα Μαρία και πάλι να τα χιλιάσει ο Αντρίκος σου! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Όλα τα καλά!!!!!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω...τι κανετε?Χαλια ο καιρος βροχη και ομιχλη.....

Τι κακο ειναι αυτο με την φραουλιτσα...πηγα το μεσημερι να την βαλω για υπνο,ηθελε να κανει κακα.εκανε και μετα δεν κοιμοταν ενω νυσταζε....μου το εχει ξανακανει....

Κοριτσια το θεμα δεν ειναι οτι κοιμαται στο κρεβατι μας,το θεμα ειναι οτι εχει χωρισει το ανδρογυνο :lol: ....δεν την βλεπω την δουλεια συντομα να φευγει....λες και το κρεβατακι της εχει αγκαθια.....ή θα τα παρω κρανιο κανενα βραδυ και θα την βαλω εκει μεσα και θα την αφησω να κλαιει μεχρι να καταλαβει οτι εκει ειναι το μερος της ή θα συνεχισουμε το ιδιο βιολι!

Και η δικια μου κρυωμενη ειναι....μυξες,βηχα......ουφ

Ευτυχως εμενα δεν βαζει πραγματα στο στομα,δεν ξερω γιατι αλλα δεν το εκανε εξ αρχης....

Προσπαθω να της δινω μη αλεσμενα αλλα αναγουλιαζει.....εσας τρωνε?

Τι αλλο δεν ξερω....ο καιρος ειναι χαλια και πεφτει και η διαθεση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πάρτι είχαμε χτες βράδι, ευτυχώς σε κάποια φάση σηκώθηκε ο άντρας μου και τον κράτησε αυτός. Αμάν πια, ούτε νεογέννητο δεν έκανε έτσι... Ευτυχώς δεν κλαίει ασταμάτητα, κ.λπ., απλά ξυπνάει κάθε λίγο και θέλει να θηλάσει ή να πιπιλίσει...

Γιωταμαρία ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Κι εμένα πήρε φόρα αυτές τις μέρες! Σήμερα είχαμε πάει στη μάνα μου κι έβγαινε στη βεράντα και πήγαινε, πήγαινε πήγαινε!!!

Αναστασία είναι πολύ βασικό αυτό, το ότι δεν μπορείς να έχεις λίγο χρόνο με τον άντρα σου ούτε καν στο κρεβάτι το βράδι. Εγώ έχω και μια άλλη απορία. Όταν κοιμάται η μικρή, πρέπει απαραιτήτως να κοιμάται κάποιος μαζί της; Γιατί αν όχι, τότε δε φοβάστε μήπως πέσει;

Μη αλεσμένα εγώ του δίνω και τα τρώει. Δεν επέμεινα, όμως, ποτέ, ούτε στο θέμα φαγητό, ούτε και σε οτιδήποτε άλλο. Του είχα δώσει μη αλεσμένα όταν ήταν περίπου οκτώ μηνών, αλλά αναγούλιαζε και σταμάτησα. Ξανάρχισα όταν είδα ότι είναι έτοιμος και όντως τα δέχτηκε χωρίς πρόβλημα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να επιμένεις, όταν είναι έτοιμη θα φάει και μη αλεσμένα. Κανείς δεν τρώει αλεσμένα για όλη του τη ζωή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

για το θεμα του γιογιο κ εγω νομιζω οτι ειναι στο παιδι.. ο αναστασης μου εκοψε την πανα 2 χρονων κ 2 μηνων μεσα σε μια μερα!

περαστικα στα αρρωστουλικα παιδακι μας!

εμενα μη αλεσμενα ετρωγε απο την αρχη, τα γευματα του τα δινω χοντροαλεσμενα κ μετα σα σνακ του δινω κ απο τα δικα μας μη αλεσμενα κ τα τρωει κανονικα, βεβαια δεν τρωει ποσοτητες.. απλα συνεχιζω με τα χοτροαλεσμενα γιατι θελω να τρωει ποσοτητα, για να παρνει βαρος.. δε μας παιρνει να μεινει πισω κ με την αλλεργια του

σας φιλω κοριτσαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα από τα δικά σας φαγητά του δίνεις κανονικά, με αλάτι; Εγώ δεν του έχω δώσει ακόμα γιατί σκέφτομαι τα αλάτι, τα μπαχαρικά, κ.λπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια. Τί κάνετε;

Εμείς καλά είμαστε αλλά εγώ είμαι χάλια ψυχολογικά. Ο μπαμπάς μου διαγνώστηκε με καρκίνο του πνεύμονα και μ' έχει πάρει πολύ από κάτω. Τέλος πάντων, ξεκίνησε σήμερα χημειοθεραπείες και ελπίζω να απαντήσει.

Χρόνια πολλά σε όλα τα μωράκια που χρόνισαν. Εμείς περπατάμε εδώ και μια εβδομάδα αλλά από κουβέντα τίποτα. Δεν πειράζει, όταν έρθει η ώρα της.

Αυτά κορίτσια μου. Θα ξαναμπώ μόλις μπορέσω. Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη κρίμα για τον πατέρα σου. Μακάρι να το ξεπεράσει, τίποτα δεν είναι αδύνατο!

Κι ο δικός μου διαγνώστηκε το καλοκαίρι με καρκίνο του προστάτη, αλλά ευτυχώς δεν πρέπει να είναι επιθετικός. Τώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα της βιοψίας.

Πώς πάει η εγκυμοσύνη;

Κι εμάς ο Αντρέας από ομιλία πολύ λίγα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία ήταν δυο βραδιές που ο Θάνος ξυπνούσε έκλαιγε λιγο και ξανακοιμόταν....λέω στον άντρα μου θα ετοιμάζει δόντι........τελικά όντως βγάζει τραπεζίτη!!!!!! :shock::shock::shock::shock:

Πότε βγαίνει η βιοψία;; εύχομαι καλά αποτελέσματα...

Παντού ακούω για καρκίνο, τι γίνεται;;; εμείς έχουμε 2 περιστατικά στο άμεσο οικογενειακό περιβάλλον.....

Του συμπεθερού μας είναι επιθετικός δυστυχώς, του έδωσαν πολύ λίγο χρόνο, ο ίδιος δε γνωρίζει τα πάντα, αλλά εγώ ελπίζω και εύχομαι ότι ο Άγιος Εφραίμ θα κάνει το θαύμα του!!!

Για όλους!

Εφούλα μου εύχομαι τα καλύτερα για τον μπαμπάκα σου...

Έχουμε τον συμπέθερό μας, 59 ετών, και έχουμε σκάσει!!!!

Συγνώμη που ρωτάω και αν θες βέβαια να απαντήσεις, πώς το βρήκε;; ένιωθε κάτι;;

Εμάς είχε κάτι στο γόνατο, του έλεγαν δεν είναι τίποτα και τελικά ήταν μετάσταση από πνεύμονα σε οστά...

Εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλά!!!!!!!!! Η αναμονή για το εγγονάκι να τον γεμίσει δύναμη!!!!

Χαίρομαι που η εγκυμοσύνη σου πάει καλά!

Να προσέχεις!!!

Λενάκι φιλιά στα αστέρια σου!

MDJKp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...