Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

kalispera koritsia mou..elena k emena mou vgazei goulitses k mou ekane emetous i giatros pou rwtisa mou eipe epeidi trwne laimarga kamia fora tous erxete polu k to vgazoun den einai tpt anusuxitiko...

ax maraki k emena kati xamogela pou rixnei k otan me koitaei sta matia me trelenei..emena edw k duo meres vgazei k mia kraugi xaras otan xamogelaei oxi omws panta...

simera mallon ton ponouse i koilitsa tou polu k den mporouse na iremisei to mwro mou ton evala k koimithike mproumita to mesimeri giati alliws mono astin agkalia mou koimotan...

egw exw arxisei k koimamai me ta gualia i gkavouliakas gia na ton vlepw to vradi ama akoustei sunexeia ta epsaxna toso kairo k twra epeidi ton afinw sto krevati tou na koimithei monos tou k kathomai ton koitaw mexri na ton parei o upnos, me pernei k emena me ta gualia.. tha ta spasw kamia wra k tha pathw kamia zimia... :o:o

beboula kala na peraseis ston gamo...

kale i nansy pou einai simera?ta koritsia pou gennisan logika tha einai sto spiti twra me ta mwrakia tous..

ax variemai polu k eimai k moni mou koimithike k o mikros.. pou eiste?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Panemorfa ta mwrakia......

Zouleuw pote tha gnwrisw ti dikia mou. Xtes eixa giatro 2780 einai o mikri exei pare I thesi k apla perimenoume..apo xtes arxisame na exoume epafes :oops::P mpas k vgei k ligo nwritera.... an k mporei na nai muthos... alla xalali I thusia me tosi zesti xaxaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια κ εγω τρελαινομαι οταν βγαζει αυτες τις κραυγες χαρας!!!!μου'ρχεται να την ρουφηξω εκεινη την στιγμη!!! :):)

ξεχασα να πω κ ευχαριστω κ για τα περαστικα κοριτσια!!χτες δεν μπηκα καθολου!χτες πηραμε καροτσι!!θα σας βαλω φωτο..ωραιο ειναι αλλα το μονο κακο ειναι οτι ειναι μακρυ..παλι καλα χωραει διαγωνια στο πορτ παγκαζ..

μαρια μια χαρα ειναι τα κιλακια!!αντε λιγο ακομα εμεινε!!λενε το σεχ βοηθαει!!!ο γιατρος μου επεμενε,αλλα ο αντρας μου δεν μου καθοταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Μαρια..ο γιος σου δεν παιζεται,ειναι κουκλι!Κι τι ωραια που ειναι μαζι τα αδερφακια,συγκινηθηκα με τις φωτογραφιες τους.Με γεια και το καροτσι!Καλες βολτες!

Κι εμενα χαμογελαει κατι φορες αλλα δεν ειναι το συνειδητο χαμογελο.Ειναι στον υπνο του.Καμια φορα ακουγεται και το χαχανητο του.Απ'οτι ψαχουλεψα,λενε απο τις 6 εβδομαδες και μετα γελανε συνειδητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες και εγκυούλες!!!

Καλορίζικο το ποστάκι μας!!! Ευτυχώς σήμερα κατάφερα να μπω να διαβάσω τα νέα σας! Αλέκα μου όλα καλά θα πάνε...και εγώ αγχώνομαι πολύ για το μετά αλλά θέλω να πιστεύω ότι σιγά - σιγά θα φτιάξουν όλα!!! Δυστυχώς κορίτσια διάβασα πολλά και δεν θυμάμαι να σχολιάσω!

Τα δικά μου τα νέα...ευτυχώς 'εχει κάποιες μέρες που συνήλθα από τον πόνο με τις αιμορροΐδες...αλλά πάνω που είπα ότι τώρα θα ηρεμήσω και θα ξεκουραστώ πριν γεννήσω χρειάστηκε να ξαναπάω στη δουλειά...μέχρι και σήμερα πήγα...(Που υποτίθεται είναι κλειστά)...έχω κουραστεί πάρα πολύ το τελευταίο διάστημα...νιώθω σε λίγο ότι θα γεννήσω στη δουλειά... :cry: Αφού καμιά φορά σκέφτομαι άντε να γεννήσω για ν ακεξουραστώ κάποιες μέρες στο νοσοκομείο :cry:

Ευτυχώς κρατήθηκε ο μικρός και δεν μας έκανε καμιά έκπληξη αυτή την εβδομάδα που έλειπε ο γιατρός! Τώρα από την άλλη εβδομάδα ας βγει όποτε θέλει...Ελπίζω από αύριο να είναι καλύτερα τα πράγματα και να μπαίνω πιο συχνά!Μου έχετε λείψει πολύ το τελευταίο διάστημα!!!Σας καληνυχτίζω γλυκά!Φιλάκια στα μικρούλια σας!!!!!

Πρέπει να αλλάξω και φωτο....ελπίζω αύριο να προλάβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσες και εγκυουλες με πολυ φουσκωμενες κοιλιτσες πως ειστε?καλορυζικο και αυτο το postaki μας πως τα πατε με την ζεστη?τι κανουν τα μπεμπακια σας ?

μπαινω σας διαβαζω και χαιρομαι αλλα που να σας σχολιασωωωωωωωωωωωωωωωωωωω δεν προλαβαινω

elena_c πρεπει το μωρακι να μπορει να στηριχτει συνηθως αν εχει και κλιση της θεσης γυρω στον 6 μηνα θα μπορεις να το βαλεις εμενα ο μεγαλος μου απο νωρις στυριζε το κεφαλακι του αλλα τον εβαλα πρωτα στο ριλαξ και γυρω στους 5,5 μηνες καθησε στο καρεκλακι του

lia μου πω πω περασε ενας μηνας κιολας περναει ο καιρος πολυ γρηγορααααααααααααααααααααα και με το καλο να δεις και το πρωτο χαμογελακι του ειναι ολα τα λεφτα

delphinaki ομορφο οι φωτογραφιες με τα παιδακια σου ειναι θεικες εισαι απο τις τυχερες ο γιος σου ειναι μεγαλος και μπορει να σε βοηθησει τι ωραια που την κραταει πολυ ομορφη εικονααααααααααααααααααααα πολυ ωραιο το καροτσι σας ευτυχως να λες που χωραει εστω και πλαγια στο πορτ μπαγκαζ αλλα αυτο ειναι το κακο σου πιανει ολο τον χωρο και δεν μπορεις να βαλεις τιποτα αλλο ειναι βαρυ?η οχι ?

αυτα τα χαμογελακια συχνα θα τα βλεπεις αλλα δεν το καταλαβαινει ακομα οτι γελαει χι χι χι χιχι χι χι χι χι χι χι χι

maxim μου οτι καλυτερο ειναι αυτο που εκανες οταν ποναει η κοιλιτσα μην συνηθιζουν και συνεχεια αγκαλιτσα γιατι μετα δεν κοβεται με τιποτα

mariagiorgos με το καλο να ερθει και η δικια σου ζουζουνιτσααααααααααααα ποτε σου εχει πει ο γιατροσ σου ?

το σεξακι βοηθαει αρα καντε οτι μπορειτεεεεεεεεεεεεεεεεε χι χι χι χι χι χι χι χι

απλα θελω να πω υπομονη σε ολες και μενα βαζω μεσα τα συναισθηματα μας αλλαζουν συνεχεια νευρα χαρα και ολα μαζι μας πνιγουν και γιαυτο το κλαμα ερχεται αυτοματα απο μονο του ειμαστε δυνατες υπομονη και ολα τα δυσκολα θα περασουν

τα δικα μου τωρα δεν ειναι και πολλα ο γιος μου ο μεγαλος-3,5-εχει μια αγωνια και με ρωταει καθε μερα που γυρναει απο τον παιδικο σταθμο .................μαμα ποτε θα γεννησεις το μωρακι μας ??????θα εχω τελειωσει τον παιδικο για να την δω?ναι βρε αγαπη μου θα καθεσαι εκεινο το διαστημααααααααααα -για την ωρα θελει να την γνωρισει και εχει γινει ακομα πιο χαδιαρης για να δουμε σε λιγο που θα την δει τι θα κανει ???????????τι θα κανουν και οι 2 οταν την δουν ???????????????με την ζεστη δεν την παλευω απο βδομαδα θα παω και στον γιατρο μου να την δουμε και να μου πει αν παλι γυρισε και να δουμε ποσο περιπου θα μας πει οτι θα γεννηθει και ας ελπισουμε οτι θα τα καταφερουμε μεχρι τις 18 αυγουστου που λεμε οτι θα μπω να γεννησω φιλακια πολλα καλα μπανακια και πολλα φιλακια στα υπεροχα πατουσακιααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete simera?

Egw pali mesa me klimatistiko tha ti bgalw giati polu zesti.

Ante 2 meres akoma na perasei o kauswnas. Apo Triti peftei h thermokrasia.

Koimisa tin mpempa kai sikwthika na faw prwino alla twra pou koimatai lew na paw

na ksanakoimithw ligaki. Stis 8 to prwi pou ksupnise den ti paleua katholou, tin thilaza kai me eperne kai

mena o upnos.

Liaki exeis dikio gia an to deutero einai agori, apla emeis ektos oti thelame na euxaristihoume entelws to oti einai koritsi kai to prwto mas xwris na skeftomaste apo twra to deutero, skeftomai oti entaksei kai agori na einai to deutero, to parko kai to relax mes to spiti tha einai den tha bgainoume eksw me auta kai den nomizw oti to mwro tha katalabei diafora!! :lol:

Alla exw ena proaisthima oti kai to deutero koritsi tha einai!!

Emena xomogelaei h mikri ston upno tis. Ston ksupnio tis den exei xamogelasei akoma.

Anupomonw na perasoun oi meres na kanw kanena mpanio.

Delphinaki kouklakia einai kai ta duo sou paidia! To karotsi polu wraio kai auto!

Rapanaki se xasame! Upomoni me ti zesti!

Kokona upomoni me tis douleies ti na kaneis etsi einai!

Venus bale kamia kainouria fwto na doume epitelous kai ligo koilia!!!

Paw gia upno

filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες και εγκυουλες!!!!

Πολυ ζέστη και σήμερα και αυριο λέει θα είναι χειρότερα ανοίγεις και σου έρχεται καυτός ο αέρας. Και χθες βγήκα το βράδυ για περπάτημα αλλα δεν νομίζω ότι συγκινείται ο μπεμπης καμία διάφορα λέτε να περιμένει να δροσισει λίγο για να βγει.... :D

Έλενα πολυ ωραία τα πραγματάκια σας και το καρέκλα κι και το παρκοκρεβατο, συνήθως κατα τον 6ο με 7ο μήνα μπορούν να κάτσουν στο καρεκλακι, τότε που αρχίζουν και τις στερεες τροφές.

Αντωνία έτσι όταν επιστρεφεις στη βάση σου οι δουλειές μαζεύονται....άντε να βρείτε πάλι τους ρυθμούς σας με το καλο.

Αμαλία έχεις δίκιο μετα τις 40-45 μέρες το χαμόγελο είναι συνειδητο και όντως θα τρελαθεις!!!

Μαρακι μεγεια το καρότσι σας να το χαρείτε βόλτες! Οι φωτογραφιες γλυκυτατες να χαίρεσαι και τα δυο σου παιδάκια!!!!!

Μαρία σε λίγο θα την γνωρίσεις και εσυ την μικρούλα σου, περνάνε γρήγορα οι μέρες παρα την αναμονή!

Αφροδίτη και σένα λίγο σου έμεινε, και με την δουλεια καιρός είναι να τελειωσεις σε καταλαβαίνω πάντως και εγω στο πρώτο μου είχα σταματήσει τρεις βδομάδες πριν γέννησω.

Αγγελική αυτες τις αγωνίες τις έχουμε οι δευτερομανουλες πως θα το πάρουν τα μεγάλα μας, με το καλο να δεις την μπεμπουλα σου και εσυ απο βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου,καλα ειστε;;

χθες πηγα κ εγω για μπανακι,ηταν τελεια κ δροσιστηκα.αλλα οταν εβγαινα απο τη θαλασσα ενιωθα βαρος στη κοιλια για λιγο κ μου φαινοταν πολυ περιεργο.εννοω εκει που στη θαλασσα ενιωθα πουπουλο ξαφνικα ενιωθα οτι κουβαλαω 10 κιλα βαρος.

μαρακι μου τι ωραια που ειναι τα παιδακια σου,ο γιος σου ειναι ενας κουκλος κ φαινεται καλο παιδακι.

αλεκακι μου κ εσενα ο πετρακης ειναι ενα κουκλακι!για φαγωμα..

εμενα μια εβδομαδα εμεινε κ ερχονται τα αντρακια μου.

αυριο εχω κ ντοπλερ κ εχω αγωνια.

ανθη μου παλι καλα που ξεφυγες κ λιγο,σκεψου κ μενα που δε πηγα πουθενα,ξεφυγες κ λιγο,εγω μονο στις φωτο βλεπω το παιδακι μου να κανει μπανακι.καλη προσαρμογη τωρα κ με το καλο να ερθει το παιδακι σου!

κατερινακι μου οντως πηρες ολο τον μηνα σου οπως ηθελες,πιστευω απο εβδομαδα θα ερθει κ το αγορακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις τωρα με την μικρη κυριως οταν και εκεινη κοιμαται μου αρεσει που ακομα τωρα ηρθε το πρωτο ζουζουνακι και σκεφτεσαι και για το δευτεροοοοοοοο και πιο πολυ μου αρεσει αυτο που ειπες παρκοκρεβατο και relax μεσα στο σπιτι θα ναι τι να πει το μωρο και αγορακι να ναι απλλα θα κοιμαται και θα καθεται εκει μεσαααααααα χι χι χι χι ιχ χι χι χι χι χι χι χι με το καλο να κανεις και τα μπανακια σου !!!!!!!!!!!!!!

καγκουρακι μου γλυκο αντε ερχεται η σειρα σου και εσενα ...................με το καλο

βικακι εσυ κανεις και τα μπανακια σου ε??????πολυ χαιρομαι και με το καλο να δεις την ζουζουνιτσα σου περιμενουμε να μας πεις τα νεαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

τι να πω και γω με 2 αγορακιααααα και τωρα ερχεται η μπουμπου και ενταξει κουνια παρκοκρεβατο και relax ειναι ουδετερα αντε και το καροτσι που εχω της maclaren ειναι μπλε καφε αλλα το εχω στην μανα μου κα θα ψαξω να βρω αν αλλαζει το μεσα ωστε να της βαλω κατι σε ροζακι και ο αντρουλης μου συμφωνησε να παρουμε εμεις ενα καροτσι για την μπεμπα καινουργιο http://www.lapinbebe.gr/v2/gr/Details/3978/ΚΑΡΟΤΣΙ-SOLA-PLUM.html χι χι χι χι χι χι χι να εχει και κατι καινουργιο και αυτη και θα δω τα κορμακια που εχω απο τα ζουζουνια μου που ολα ειναι μακριμανικα θα κοψω τα μανικακια σε καποια -καποια εχω φυλαξει και δεν θα τα χρησιμοποιησω θα τους τα κρατησω ενθιμιο -και τωρα που αρχιζουν οι εκπτωσεις θα παω να τις παρω διαφορα ...........................περιμενω πως και πως της εχω παραγγειλει κορδελιτσες και κοκαλακια για τα μαλλια και κατι παπουτσακια και περιμενω πως και πως να τα παρω

https://www.facebook.com/#!/photo.php?f ... =3&theater

https://www.facebook.com/#!/photo.php?f ... =3&theater

https://www.facebook.com/media/set/?set ... =3&theater

https://www.facebook.com/media/set/?set ... =3&theater

https://www.facebook.com/media/set/?set ... =3&theater

https://www.facebook.com/media/set/?set ... =3&theater

http://www.mypetitboutique.eu/index.php ... t_id=30656

http://www.mypetitboutique.eu/index.php ... t_id=31920

http://www.firstimemommy.gr/2728-TOPMODPAC.html

http://www.firstimemommy.gr/2726-PRETTYMOM.html

και θελω να της βρω φορεματακια καλυματακια πανας κτλ απο αυριο η καλυτερα τριτη λογω ζεστης αρχιζω τις αγορες χι χι χι χι χι χι χι χι χι παω να ριξω καναν υπνακο και τα λεμε ξανα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες κ εγκυουλες!!!

αχ κοριτσια ζηλευω που κανετε μπανιο!!ο αντρας μου,μου λεει τον σεπτεμβρη θα παμε για κανα 2 μερες εννοειτε με το μωρο μαζι μας!! :);)

ο γιος μου ναι ειναι πολυ καλο παιδι..βοηθαει κ εμενα με το μωρο κ τον ανδρεα αν ειναι να κανει καποια εργασια στο σπιτι..το καροτσι ειναι παρα πολυ ελαφρυ..εχει αυτο το καλο..

ραπανακι κ βενους χαθηκατε !!χαιρομαι που ειστε καλα!!!παρεπιπτοντως εστειλα αιτημα φιλιας στην μπουτικ.εχει τελεια πραματα!!!δεν ξερεις τι να διαλεξεις!! :?

βικακι με το καλο αυριο το ντοπλερ!

ανθη πως περασες?

κατερινα πηρες ολο το μηνα ε?αντε λιγο εμεινε!

λια δεν ξερω επειδη ειμαι η μαμα του να το λεω,αλλα οντως ειναι ομορφουλης ο γιος μου!!!οταν εβγαλα αυτες τις φωτο τις λατρεψα!!λεω να την κανω μεγαλη αυτην που βλεπουν προς τα εμενα..για το χαμογελο στον υπνο το κανει συχνα αλλα συγχρονως κ καλα κλαιει μετα απο λιγο..λεω εγω μαλλον εβλεπε οτι επαιζε με κατι κ μετα της το πηρε καποιος κ θυμωσε αυτη!! :x:lol: σημερα ομως με εκανε πολυ χαρουμενη η μπουμπου!!με κοιτουσε στα ματια κ οπως της μιλουσα ξερετε την μωρουδιστικη γλωσσα ,μου εκανε το ποιο μεγαλο χαμογελο κ ηταν διαρκιας.. αλλα επειδη ημουν στην αυλη κ για να μη χασω τα χαμογελα δεν σηκωθηκα να παρω την φωτογραφικη μηχανη!ανετα προλαβαινα :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rapanaki teleio to karotsi!! Mou aresei para ma para polu to xrwma.

Oso gia tin ksekourasi, exeis dikio prepei na prospathw na koimamai oti wra koimatai h mpempa giati

meta koimamai orthia. To bradu ksupnaw 1 fora gurw stis 3-4 alla to thema einai oti menei ksupnia 1 me 2 wres. An den exei ponakia, mexri na tin taisw kai na tin allaksw pernaei peripou 1 wra. An exei ponakia meta pou tha tin taisw sfigetai kai bogaei kai den koimatai amesws. Kai gia ta pragmata tis mpempas mou apla den me enoiaze pou kapoia ta pira roz...einai to prwto mou kai ithela na to niwsw etsi akribws opws mou bgainei! Kai dikio den exw, to parko kai to relax afou mesa sto spiti tha ta exw den pirazei kai an einai roz. Tha paw twra na dw kai ta alla pragmata pou parageiles...egw tis exw mia kordela pou prospathisa na tis tin balw proxtes pou tin entusa me foremataki, alla h kordella einai pio megali apo to kefali tis! :lol:

Koritsia xtes eixe polu plaka giati meta pou thilasa to mwro to bradu, afisa ton antra mou sto krebati mas me ti mpempa na tis kanei masazaki gia na aeristei epeidi eixe ponakia pou proerxontai apo aeria kai piga egw na faw kati giati den eixa prolabei...otan gurisa mou kanei o antras mou " ela brika kolpo kai h mpempa eklase 14 fores!!!" xaxaxa pethana sta gelia alla h alitheia einai oti tis efugan ola ta aeria kai to bradu koimithike iremi kai ksupnise meta apo 4.5 wres anti gia 3!!

Bikaki xairomai pou boutikses kai esu!!! Tha itan polu marturio na min kanete mpanio bre koritsia. Bikaki etsi niwtheis auto to baros epeidi den exeis sunithisei ti thalassa twra me tin koilia kai otan mpaineis mesa xanete to baros kai ksafnika otan bgaineis to ksanaexeis! An kaneis merika akoma mpanakia tha to sunithiseis!

Delphinaki kai emena mia xamogelaei ston upno tis kai mia klaiei. Nomizw oti blepei oneira.

Na exeis tin fwtografiki mazi sou tin alli fora pou tha tis milas kai molis to kanei bgale tin fwto, ma apo dw kai pera pisteuw pws tha sou xamogelaei sunexeia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rapanaki teleies oi kordelles!

Mou aresei polu h prwti kai h ekti!

Ta forematakia pote tha ta foresei??

An gennas ton Augousto fetos duskolo na prolabei na foresei.

Emena tha kleisei 1 mina tin Pempti h mpempa kai tis exw balei 1 fora ena foremataki kai gia polu ligo, afou oli mera me formakia eimaste mes to spiti!

Alla kserw thes na euxaristitheis ti mpoumpou sou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενακι εννοειται καλα εκανες και τα πηρες ολα εντελως κοριτσιστικα να τα ευχαριστηθεις!

Εγω οταν ειχα μεινει εγκυος στις αρχες ειχα παρει κατι ροζουλι πιπιλες με γατακια!Ελεγα οτι θα κανω κορη!χαχαχ!!!Μηπως θες να σου τις στειλω?! :D

Πολυ ωραιο το καροτσι ραπανακι,τελειο το χρωμα!

Αυριο θα παμε κι εμεις να παραλαβουμε τα πραγματακια μας,παρκοκρεβατο,στρωμα,μπανιεριτσα.Αντε να απλωθει το πουλακι μου να ευχαριστηθει υπνο.

Βρηκα κι ενα ωραιο σαιτ για να δουμε πως τα πανε τα μωρακια μας http://www.pfizernutrition.gr/tabid/132/Default.aspx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

delphine μου ολα τα λεφτα η μικρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη αντε θα πατε και σεις με το καλο σεπτεμβρη οικογενειακως για μπανακι εχεις κατι να περιμενεις φαινεται πολυ καλο παιδι ο γιος σου ποιος την χαρη σου εισαι πολυ τυχερη που εχεις μεγαλο γιο και που φυσικα καταλαβαινει τι ακριβως ειναι το μωρακι και πως να του φερθει

ελενα μου ρωτησες τον γιατρουλη σου μηπως για να τα πονακια να της εδινες τσαγακι η να της εκανες κανα μασαζακι με ενα λαδακι στην κοιλιτσα??????εγω και στους 2 βεβαια χειμωνα γεννηθηκαν μετα το μπανακι τους εκανα μασαζακι στην κοιλιτσα με ενα λαδακι που ηταν για τα πονακια το ζεστενα με τα χερια μου -το ετριβα-και ακουμπουσα απαλα απαλα την κοιλιτσα ηρεμουσαν

να μπεις να τα δεις χι χι χι χι χι οι κορδελιτσες ειναι ελαστικες απο οτι μου ειπαν και κανουν απο νεογεννητο και ανοιγουν οσο το κεφαλακι χι χι χι χι χι χι χι χι χι το ρωτησα γιατι αλλιως δεν θα τις επαιρνα

και αν σου πει κανεις κατι που τα πηρε ροζ εγω μαζι σου το ιδιο θα εκανα εδω εγω και εχω καροτσι και επειδη εχει μπλε τους ειχα πει αν κανω κοριτσι θα παρω ενα καινουργιο ειμαι τρελη????????ειμαι αππανταω μονη μου αλλα ρχεται η κορη μετα απο 2 γιους και οντως θελω να το χαρω οσο για τα φορεματακια καποια ειναι σαν τουνικ με καλυμα πανας και ετσι με ενα κατσονακι η ενα κολαν φοριουνται και πιο μετα χειμωνα χι χι χι χι χι χι τα εχω σκεφτει ολαααααααααααααααααα χι χι χι χι χι

lia μου με το καλο να ερθουν και τα δικα σας πραγματακιαααααααααααααααααααα και οπως λες να απλωθει και το μωρο απο βδομαδα εχω να παω και στο ικαααα και πως το σκεφτομαι αλλα πρεπει για να πληρωθω για τις 56 μερες γιατι πρεπει να το δωσω στην δουλεια το χαρτι μετα και να μου βαλουν την διαφορααααααα και φανταζομαι τι θα γινεται αλλα πρεπει να παω να το κανω και αυτο το καλο ειναι οτι δουλεια τελος εστω για λιγο και μαζι με την αδεια αρχες του χρονου θα επιστρεψω χι χι χι χι χι χι χι σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια καλησπέρα,είστε καλά?

Τί γρήγορα που περνάει το σκ!Όπως σας είχα πει είχε έρθει ο άντρας μου Πάτρα και πήγαμε τις βολτίτσες μας, καλά ήτανε αν και εγώ έχω βαρύνει πολύ απο διάθεση και υποφέρω και απο τη ζέστη και είχα λίγη γκρίνια :oops:

2 βδομάδες μείνανε, άντε να δούμε τί θα πεί ο γιατρός αύριο, αν πει κάτι βέβαια!

Έλενα ευχαριστώ για το τηλ!Το παρκοκρέββατο πολύ ωραίο και επίσης έχω να σου πω ότι ο άντρας μου έχει ξετρελαθεί με την κορούλα σας!

Μαρία και η δικια σας κορούλα είναι τρέλλα και μου άρεσε πολύ η φώτο με τα 2 σου παιδάκια μαζι :)

Αφροδίτηκαι rapanaki σας είχαμε χάσει!!Άντε, μην χανόμαστε και μεις οι λίγες που μείναμε!

Η Νάνσυ που είναι?

Βίκυ, καλή επιτυχία αύριο με το ντόπλερ!

Φιλάκια, θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο εχετε γιατρουλη αρκετες ε?Αντε να μαθουμε τα νεα απο της κοιλουμπες,και ποτε θα έχουμε νεες αφιξεις!

Το Νανσουλι να πήγε εκδρομή ?Που εισαι κοριτσιιιιι?????????????Δεν πιστευω να γέννησες? :o

Οσες παρετε τα μωρακια στην παραλια,πως θα τα έχετε?Στο καρότσι,σκεπασμενα ξεσκεπαστα-με τι?

ομπρελα καπελο,φοβαμαι οτι θα ειμαι μεσα στο αγχος οταν τον παμε,με τον αερα μην κρυωσει,μη ζεσταθει,μη του μπει αμμος στα ματια,μη τον δει ο ηλιος!ουφφφ!!

Μαρία εγω εμεινα εγκυος στα 49-50 κιλα.Το μεγαλυτερο που εφτασα μεχρι τελος ηταν 63 κιλα.Αλλα τη μερα που πηγα να γεννησω ,το πρωι ημουν 61.Εχασα απο το αγχος!! :)

Οταν γυρισα απο το μαιευτηριο ημουν 56.Και ειχα και απορια,γιατι εχασα τοσο λιγα!

Ε μεσα σε 10 μερες ειχα φτασει στα 53.Τωρα ειμαι στα 51 ολη την εβδομαδα,αυριο θα ειναι 30 μερες απο τη γεννα.Τα περισσοτερα βεβαια ηταν πρηξιμο και κατακρατηση.

Βοηθησε βεβαια και ο θηλασμος να φυγουν γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Γύρισα από τις διακοπούλες! Χτες τα έπαιξα μέχρι να τα συμμαζέψω όλα :?:?:?:? Εντωμεταξύ, με το που πατήσαμε το πόδι μας στην Αθήνα πήγαμε και σούπερ μάρκετ και έτσι είχα να τακτοποιήσω και αυτά..Σήμερα πήγαμε βόλτα στη θάλασσα γιατί ο Πάνος δεν κρατιέται πλέον στο σπίτι..Όχι ότι κρατιέμαι εγώ :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελενάκι εγώ έβαλα τον Πάνο στο καρεκλάκι φαγητού 6 μηνών, όταν δηλαδή αρχίσαμε τις στερεες τροφές. Όσο για το μάτι που λες εγώ πιστεύω πάρα πολύ σε αυτό..Σίγουρα το μάτιασαν το κοριτσάκι σου..Πολύ όμορφα τα πραγματάκια που αγόρασες! Έχεις προαίσθημα ότι και το δεύτερο θα είναι κορίτσι;; Αν το προαίσθημά σου είναι σαν το δικό μου..σώθηκες :lol::lol::lol::lol: Στο πρώτο ήμουν σίγουρη πως είχα κορίτσι και τώρα ήμουν σίγουρη πως είχα αγόρι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ό,τι να' ναι δηλαδή :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρία Γιώργος αν τα κιλάκια είναι από σαβούριασμα χάνονται δύσκολα. Αν πάλι είναι από κατακράτηση και πρήξιμο και γενικώς πρόσεχες στην εγκυμοσύνη τη διατροφή σου θα φύγουν με τη μία ;);););) Για το σπάσιμο νερών κι γενικώς για οποιοδήποτε σημάδι που σημαίνει τοκετό δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση..Όλα γίνονται ξαφικά..

Κατερινάκι πράγματι κάνει πολλή ζέστη αλλά ευτυχώς την Τρίτη πέφτει η θερμοκρασία. Ο μπέμπης σου δεν θέλει να βγει ε;;; :lol::lol::lol::lol::lol: Περνά τέλεια στην κοιλίτσα της μαμάς ;);););););)

Μαράκι οι φωτό που έβαλες είναι φανταστικές! Και τα δυο σου τα παιδάκια είναι κουκλιά! Με γεια το καροτσάκι σας!

Βικάκι μου του χρόνου το καλοκαίρι πρώτα ό Θεός θα απολαύσεις διακοπούλες και με τα δυο σου τα παιδάκια!!!!!Με το καλό να υποδεχτείς την κορούλα σου!!!

Αλεκάκι γλύκας ο Πετράκης σου!!! Φτου φτου!!!

Αυτά και για σήμερα. Πάλι νύσταξα και δε σχολίασα όλα όσα ήθελα να σχολιάσω..

Ερώτηση: Πώς δημοσιεύουμε μια φωτό στην ομάδα;;;;;; Προσπαθούσα χθες μια ώρα και τίποτα δε γινόταν :evil::evil::evil::evil: Στο fb τα κατάφερα αλλά εδώ όχι...

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποτε μια φίλη μου είχε αποφασίσει να μην θηλάσει γιατί ήθελε να την βοηθάει και ό άντρας της με το τάισμα και πέσανε όλοι πάνω της να την κατακρίνουν. Εγω ξέρω ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ό,τι θέλει, ανάλογα με τις αντοχές του και την βοήθεια που μπορεί να έχει. Δεν νομίζω ότι δεν ξέρει κανεις τα αμέτρητα οφέλη του θηλασμού αλλά κανεις δεν ξέρει και τις συνθηκές της ζωής του καθενός.

Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη εβδομαδα να εχουμε.

Δεν σας σχολιαζω γιατι δεν προλαβα να σας διαβασω....επιασα σημα και ειπα να σας στειλω τα φιλια μου!!!!

Εδω στη Βεροια σκαει ο τζιτζικας απο τη ζεστη!!!!!!!!!! Στην Καστορια δεν ειχα καταλαβει τιποτα αλλα εδω ειμαι 2 μερες και δεν αντεχεται η ζεστη.....νομιζω θα σκασω. σημερα θα παρουν τα πεθερικα τον πριγκιπα και ειμαι καπως..... δεν πειραζει, ας ειναι εκει το πουλακι μου καλα, δροσερα και χαρουμενο και εγω δεν πειραζει, αλλωστε δεν πρεπει να σκεφτομαι εγωιστικα και να τον κραταω εδω στην καψα και μεσα στα ντουβαρια μονο και μονο για να ειμαι εγω ικανοποιημενη.

Κατα τ' αλλα εγω δεν ειμαι και στα καλυτερα μου..... απο εχθες εχω ανεβασμενη πιεση και σημερα που παιρνω τον γιατρο για να με δει οσο γινεται πιο γρηγορα εχει χειρουργειο και δεν ξερω τι ωρα θα τελειωσει. Το σηκωσε η γυναικα του, εχει εκτροπη και θα προσπαθησει να τον ειδοποιησει για να μου τηλεφωνησει και να μου πει τι να κανω. Φοβαμαι μη παθουμε κανενα κακο,, καμια προεκλαμψια και ειμαι πολυ φοβισμενη....... ελπιζω η Παναγιτσα τωρα στο τελος να μη με ξεχασει.

Οτι ωρα εχω νεα θα σας πω. Καντε καμια προσευχουλα και για μενα:))))

Οσες εχουνε γιατρουλη ευχομαι να ακουσετε τα πιο ευχαριστα πραγματα. ΣΑς φιλω για την ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kouklitses mou xthes den mpika kartholou gt o mikros mas tarakse apo tin 1 pou ksupnise to mesimeri koimithike 9 to vradi oli mera sto vizi ton eixa alla den gkriniaze itan isuxoulis den kserw ti ton epiase egw pantos egina komatia apo tin 9 koimithika...

me to kalo na deite ta mwrakia sas simera oses exete giatro...

elena polu wraio to parko ama ekana k egw koritsi ola roz tha ta eperna, trelenomai gia ta pragmatakia pou exei gia ta koritsakia gia ta agorakia den exei k polla... den mas les k emaas to kolpo gia ta ponakia...

alekaki o petrakis gluka einai...

maraki kouklia k ta duo ontws fenetai kalo paidi o gios sou..

rapanaki k venus xathikate... na mpainete na mas lete nea mas leipsate...

rapanaki polu wraia ta pragmatakia pou evales....

xthes kleisame 1 mina k katafera k ton evgala fwto pou xamogelaei apo to prwi prospathousa... tha sa valw meta...

mariagiwrgos egw arxisa tin egkumosuni 45 k eftasa 63 apo tin kliniki pou eixa gurisei eixa xasei 9 kila k twra exw meinei sta 50 alla vlepw oti kathe mera xanontai k den thelw prospathw na kratithw sta 50 toulaxiston...

pou eiste kale? paw na tin pesw k egw gia ligo twra pou koimatai gt den kserw pws tha paei k simera...

pasxalaki elpizw na min einai tpt k na iremiseis min anxonesai xeirotera einai.... tha perimenoume nea sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον...... μεχρι στιγμης η υποκλοπη παει καλα ;);););););) . Υπαρχει ενα σημειο στο μπαλκονι που πιανει μια χαρα σημα!!!!!!!!

Ξεκιναω να σχολιαζω και ελπιζω να μην ξεχασω καμια σας :):):):):):)

Εστε μου σαραντησατε ε?????? Τι καλα....... οταν εβαλε ο παπας το μπεμπακο στο ιερο πως ενιωσες? Εγω οταν εβαλε τον πριγκιπακο αφου σαραντησα δεν μπορουσα να σταματησω να δακρυζω...... Ενιωσα τρομερη συγκινηση βλεποντας τον μικροσκοπικουλη οπως ηταν στα χερια του παπα και εγω τοσο μα τοσο ευλογημενη :):):):):)

Αλεκακι με γεια τα πραγματακια και καλοφορετα :D:D:D Για τον Πετρακο τι να πω....... Κουκλος το μαναρακι μου και φαινεται πολυ πιο μεγαλος. Και κραταει και το κεφαλακι το γιγαντακι!!!

Ελενα εγω πιστευω παααααααααααααααρα πολυ στο ματι. Δεν λεω οτι αυτο που συνεβη ηταν εξαιτιας του, το πιο πιθανο ειναι να εφαγε λαιμαργα και εκατσε βαρυ στο στομαχι το γαλατακι αλλα καλο ειναι να βαζεις στο μωρο ενα ματακι ή μια παναγιτσα να το φυλαει. Εγω στο καρεκλακι τον εβαλα περιπου 8 μηνων.

Μπεμπουλιτσα καλως τους δεχτηκες. Κατσε να ξεκουραστεις οσο μπορεις και να απολαυσεις την παρεα της αδερφουλας....ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗ!!!!!!! Σε ειδα στο φεις φωτογραφια...........κουκλιτσα και η κοιλιτσα τελεια!!!!! Φιλακια στα αγορακια σου :D:D:D:D

Καγκουρακι εσυ παρακοντευεις!!!! Τελικα πηρες ολο τον μηνα. Χαρας στο κουραγιο σου, εγω μεθαυριο μπαινω στο μηνα μου και η ζεστη με εχει ηδη τσακισει........ ανυπομονω να περασουν οι 18 μερουλες και να παρω αγκαλιτσα μου τη νεραιδουλα μου :D:D:D:D:D:D:D Αν φτασεις στην ΠΗΤ θα μπεις για προκληση?????

Κοκονιτσα καλη δυναμη με τις δουλειες. Δυσκολο εμεις που εχουμε και τα παιδακια μας αλλα ειπαμε οτι με καλη θεληση και δυναμη ολα γινονται. Τι καλα να ειχαμε τις μαμαδες απο πανω μας οταν τις χρειαζομασταν και μακρια οταν ηταν αχρειαστες :P:P:P:P:P:P:P ???

Λιακι οντως οταν αρχισει και αναγνωριζει φατσουλες και χαμογελαει θα νιωθεις λες και μεγαλωνεις εναν αινσταιν!!!!!!!!!! Ακομη και να χαμογελασει τωρα ισως δεν το κανει συνειδητα, ειναι αντανακλαστικη συσπαση του προσωπου αλλα αργοτερα που θα βλεπει ακομη πιο καθαρα και θα αρχισει να καταλαβαινει προσωπα θα ειναι τρελα!!!!

Μαρακι μου τι να πω για τα παιδακια σου....φτου φτου φτου να ειναι γερα και τυχερα στη ζωη τους. Εξακολουθω να λεω οτι ο γιος σου σου μοιαζει παρα πολυ ενω η πριγκιπισσα μοιαζει πολυ στον μπαμπα της.Αυτο που λες με τα σκατακια.........οντως αυτα που θηλαζουν κανουν τετοια κολπακια :lol::lol::lol::lol::lol: Με γεια το καροτσι και καλες βολτες. Και το δικο μας ειναι μεγαλο, ενα της πεγκ περεγκο και το σκυλομετανιωσα που δεν το ειχα δοκιμασει στο πορτ παγκαζ νωριτερα πριν το παρουμε.....

ΜΑξιμακι προσοχη με τα γυαλια γιατι αν εχεις κανενα ατυχημα δεν θα βλεπεις καθολου :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρια Γιωργος πολυ καλα τα κιλα σας. Αντε με το καλο και εσυ και ελπιζω να αποδωσουν οι θυσιες :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Αφροδιτουλα μου οντως εχεις τωρα κοιλιτσα. Εσυ παντως με το που θα γεννησεις θα εχεις κανονικα κοιλιακους!!!! Κουραστηκες πολυ εσυ κοπελα μου.....αντε να μην πας αλλο στη δουλεια να μεζεψεις δυναμεις. Με το καλο το μωρακι σας, απο εδω και στο εξης :):):):):)

Θα συνεχισω σε λιγο με τα υπολοιπα ;);) θα πεσει η μπαταρια :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλη βδομαδα σε ολες!!!!!!

Πολύ ζέστη και σημερα και απορώ που θα φτασει το μεσημερι που θα βγω να παρω και την μικρη απο το σχολειο.

Το απογευμα εχω και γιατρο θα με δει και απο κάτω οποτε να δουμε τι θα μας πει, ο άντρας μου λεει οτι θα μας πει να παμε κατευθειαν για γεννα αλλα εγώ δεν εχω καμια ενδειξη περα απο κατι συσπασεις που και που μεσα στη μερα.

Το σαββατοκυριακο που ελειπε η μικρη μου ετοιμασα και την κουνια του μπεμπη θα σας βαλω φωτο σε λιγο. Χθες το βραδυ λοιπον που γυρισε απο το χωριο και ειδε την κουνια ετοιμη ήθελε να μπει μεσα και και μπηκε και κουρδιζε το παιχνιδι. Ειχα κατεβασει και δυο γυμναστηρια που ειχα δικά της και ηθελε να τα συναρμολογησουμε και να παιξει. Και σημερα το πρωι μου ζητησε να μπει στην κουνια...αχ αγχωνομαι τι θα μου ζηταει και τι θα κανει οταν θα ερθει ο μικρουλης. Δεν ξερω αν το χειριστηκα καλα αλλα δεν της αρνηθηκα ουτε να μπει ουτε να παιξει με αυτα της ειπα οτι ηταν δικα της και τωρα που ειναι μεγαλη θα τα δωσουμε στον μπεμπη και μου απανταει οχι ειμαι μικρη. :roll::roll::roll:

Αν θυμαμαι εχουμε πολλες σημερα γιατρο, αντε θα γεμισει με ομορφα νεα το ποστακι μας.

Βικακι εκανες και εσυ την βουτια σου τελεια, καλα αποτελεσματα στο ντοπλερ σημερα που θα δεις την μικρουλα σου!!

Αγγελικη πολύ ομορφα τα πραγματακια και πολυ ζουζουνιαρικα, καλες αγορες λοιπον και ειναι απολυτα φυσιολογικο μετα απο δυο αγορακια τωρα να τα θελεις ολα ροζ και κοριτσιστικα!!!

Ελενα βρηκατε κολπο για τα πονακια αντε να ανακουφιστει η μικρουλα σου και να κοιματε καλυτερα απο δω και περα!

Αριαδνη με το καλο να δεις και εσυ την μικρουλα σου σημερα θα περιμενουμε νεα !!

Μαρια εγω που ειμαι 4 μερες πριν την ΠΗΤ εχω φτασει τα 14 μισο. Τωρα νομιζω και εγω οτι το σπασιμο των νερών ή αν δεις αιμα που σημαινει οτι ανοιγει ο τραχηλος ερχονται τελειως ξαφνικα. Μονο με τις συσπασεις με πονο που γινονται πιο τακτικες και πιο επιπονες μπορεις να καταλαβεις οτι εχεις μπει σε τοκετο.

Ανθη γυρισατε απο τις φωτο που ειδα περασατε πολυ ομορφα! Ποτε θα δεις την φραουλιτσα σου? Για να δημοσιευσεις φωτο στην ομαδα φτιαχνεις αλμπουμ μεσα στην ομαδα και εκει ανεβαζεις τις φωτο δεν ειναι δυσκολο.

Κατερινακι εχεις πολυ αγχος και δεν κανει καλο, να εισαι ηρεμη και τιποτα δεν θα συμβει θα δεις θα σε παρει ο γιατρος και θα σε καθυσηχασει θα σε δει κιολας και ολα θα ειναι καλα, να μας πεις και μας ετσι...

Ναταλακι εκλεισε μηνα το αγορακι σου περνα γρηγορα ο καιρος

Αυτα για την ωρα εχω και μαγειρεμα και βαριεμαι....

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...